Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
21. led 2009

No jo ja jsem blondyna 😀 😀

dukie
21. led 2009

😀 To nic, to se děje i brunetám... 😀 😀 😀

silrej
22. led 2009

Zdravím holky, ani vás nedočítám, nějak nezvládám, ale doufám, že se tu nic důležitého neodehrálo a jste všechny s mimísky v pohodě! 🙂 Dukie, ještě mě napadlo, jak dopadlo to vyšetření na alergii na kravské mléko? U mě s Kájou vše při starém, tento týden nemáme žádné doktory (tedy až na mě, dnes musím na kardiologii, tak se tam už těším na ty důchodce jak si mezi nimi posedím), tak je to pro nás svátek, ale příští týden si to zase vynahradíme, aby jsme náhodou nevyšly ze cviku! 🙂 Hezký den všem,papík.

dukie
22. led 2009

sil: Tak užívej poklidného týdne. 😉 My jsme s tou bílkovinou dopadli negativně. Tj. alergický na ni není. Což mě fakt překvapuje, díky těm jeho kolikovým reakcím... 😕 Paní doktorka ale nevyloučila, že je to možná tím, že se tomu už nějakou dobu vyhýbám, snažím se nejíst nic mléčného, tj. jeho tělíčko má těch protilátek v tuto chvíli málo a test je negativí. Že je možné, že na to citlivější je a doporučila mi to pomaličku zařazovat... a kdyby něco, tak za ní zase vyrazit. Takže teď "hltám" jogurty po 2 lžičkách za den. 😀 Zatím dobrý, musím to zaťukat. 😎

lisounek
autor
22. led 2009

ahoj vsem 😵 Kata uz mi hodku spi opet za sileneho revu usnula v kocarku..jako doma v kocarku....dukie kdyz jsem u toho jak dopada akce kocarek na balkone?? u nas je to dobry...dnes je krasne a tesim se ven... 😉

holky vcera jsem snad prvne vypadla vecer z domu bez Kati reknu vam bylo to uzasnyyy...a bylo by to lepsi kdyby mi manzel uz za pul hodky nevolal a ja neslysela silenyy rev nasi ratolesti.. 😒 a to kdyz jsem odchazela tak uz ji dokrmoval a pak mel jen ulozit (no ale ukladam kazdy vecer ja, takze Kacenka si usmyslela, ze to tatikovi trochu zavari 😲 sikovna holka co?? 😀 ) no a nechtela spat..tak jsem mu rekla, at s ni jde na balon tam ze se uklidni a pak at pusti vysavac..vysavac pry moc nezabiral, ale nakonec nastesti usnula, takze jsem mela uz klidny a neruseny vecer mimo domov 😵 a aby toho nebylo malo, tak mel manza prave na 20 hodinu pozvane kamose a vybirali chatu na leto..holky normalne pojedeme ve vice lidech na chatu s deckama..fakt jsem na to zvedava, jak to dopadne... 😀 😝 ale tak Kate bude pomalu rok, takze si myslim ze to bude dobry... 😅

honzulka
22. led 2009

Ahoj holky..skáču vás pozdravit.. 😉
dukie-já bych kaši ještě nedávala,zkusila bych raději ten dokrm.. 😒 Nejsem odborník a nestíhám vše dočíst,aqle co kdeyž by mu to UM na noc stačilo?My Jeníkovi kaše dávali až od půl roku,páč jinak ty děti prý rychle baculatí a Jeník i tak začal.Kort když ještě nadáváš příkrmy,tak bych kaši nedávala.Určitě bych se zeptala i doktorky,co by ti spíš doporučila..Já dávám Tomíkovi ten nutrilon Extra na noc na zasycení a stačí mu to bohatě.Hlavně jsme neměli takové problémy s bříškem jako Toníček a markev mu dala docela zabrat,musela jsem mu dát Sab a čajík.. ☹ je to ale věc názoru..A maminky nám dávali všechno dřív..taky to slyším..šťávičky,apod....
lis-přesně takhle dopadl manžel s Tomíkem,když jsem před vánoci vyrazila večer ven..On byl ale hrdina a nevolal mi a když jsem přišla domů,spal Tomík v mém polštáři,na postýlce moje pyžamo-aby mě jako cítil.. 😉 🙂 Tak já zase letím..nějak moc nestíhám sem jít,protože Jeník už po obědě odmítá spát,tak mám smůlu i já.. 😠 😢

ada80
22. led 2009

Ahoj holky dnes jsem byla s Vandou na 6timěsíční prohlídce a 3 hexavakcíně,takže váží 7120g a měří 65cm.

lisounek
autor
22. led 2009

adi: super miry 😉

ada80
22. led 2009

lis: a co u vás?To bych chtěla vidět,jak v létě pojedete na tu chatu,to bude zážitek 😉 to pojedou malé děti jako je Kačenka nebo i větší?Budete jak ve filmu S tebou mě baví svět 🙂

lisounek
autor
22. led 2009

adi: bude tam Kacka a jeste chlapecek o 9 mes starsi...kamoska rodila a je dozvedela, ze jsem tehu ten samy den 😀 a pak s nami jede i bezdetny par takze si myslim, ze to pro ne bude antikoncepce na 2 roky dopredu 😅 😅

uci
22. led 2009

ahojda holky,
ada: tak uz 3. davku mate za sebou??? a my stale nic 😖
boli sme dnes v nemocke kvoli tomu tbc, tak jej to zase vycistili - sialene revala, zase sa nam vyresetovala ale vyzera to, ze je to asi pomerne casty ukaz, lebo sestricka jej hned fukla do tvare aby sa nadychla 🙂 no a mame zase stop s ockovanim na najblizsie 2 tyzdne ☹ uz som z toho uplne hotova 😖 bolo tam inac dost vela deticiek s tymito komplikaciami, takze mi to pripada, ze ta vakcina asi nebude velmi kvalitna 😠 to predsa nie je normalne aby tolko deticiek malo problemy a dokonca to mali normalne aj vypisane medzi ordinacnymi hodinami - akoze kazdy den od 12 do 13 "komplikacie po BCG vakcine" 😨
lis: to bude super dovca, ked tam nebudete na to sami 😉 ja by som hned sla ale zatial este vobec neriesime co bude v lete
to mate pravdu s tym, ze nam davali vsetko mozne a ovela skor, ved sa aj moja mama cudovala, ked som jej povedala, ze krupicnu kasu budem davat az ovela neskor (mozno tak od 2 rokov) kvoli lepku, ze vraj nam to davali normalka uz po par mesiacoch, holt teraz je ina "moda" 😉 ale je pravda, ze ono je to proste raz tak, o chvilu zas naopak a jeden aby sa v toom vyznal 😠

dukie
23. led 2009

Ahoj holky. 🙂

lis: Balkón dopadl dobře. 🙂 Teda nic převratnýho, ale napoprvé tam vydržel spinkat sám po 10 minutách udrndávání asi 30 minut. Napodruhý to byla skoro hodina. 🙂 Takže jsem spokojená. Každá chvilka se počítá. Aspoň jsem mohla chvilku v klidu pracovat a on byl na vzduchu. 🙂

honzulka: Toníček právě moc UM nechce. Vybaštil po kojení vždycky tak mezi 30 - 60 ml, někdy to odmítá úplně. Tak mi připadlo, že jako bříško má plný, ale energeticky je to hnedka pryč... takže potřebuje častějc. No představ si sama, že jsi celý den jen o mlíku.. 😀 Myslím, že to kdovíjak nezasytí... tak jsem se bála, že už to Toníčkovi samo o sobě nestačí. Nicméně...

Po 3 týdnech trápení se mi asi trošku zase rozjelo mlíčko, protože včera mě celý den trápilo levé prso (zajímavé je, že jen to levé), natýkalo a teklo z něj samo... a když Toníček z něj měl baštit, tak se chudáček úplně zakuckával, jak to nestačil polykat... 😝 No a dneska v noci si usmyslel, že vydrží spát od devíti do půl pátý (kdežto v poslední době právě co 3 hodiny vstával na baštu), takže jsem sice měla šanci se vyspat, ale díky té tvorbě mlíčka, které bylo připraveno krmit každé 3 hodiny, zase prd, protože to bolelo tak děsně, že jsem skoro nemohla hýbat levou rukou (jak se zapojil, byť jen trošku, prsní sval, bylo to až na slzy...), takže mě to vzbudilo a jsem musela odstříkávat... ráno z toho prsa baštil, ale čertovsky mě to bolí doteď, tak nevím, jestli se to tam uvnitř nějak moc "neroztáhlo" nebo tak něco... 😝 Když ho mám dát třeba odříhnout, musím vždycky na pravé rameno, protože toho levýho prsa se nemůžu ani dotknout. 😝

To je trápení, co? Buď má člově mlíčka málo... nebo zase moc... 😕

uci: Ono je to s tím TBC zajímavý... My byli ve středu na kontrole té jizvy... a zjistily jsme tam s paní doktorkou, že už žádnou prakticky nemá (já si toho ani nevšimla, kdy vlastně vymizela). Naše dětská nám ovšem do průkazky zapsala při prvním očkování, že jizvička je 2 mm velká, takže se paní doktorka, co nám to teď kontrolovala, docela uklidnila, ale přesto nás prý pozvou ve 2 letech na kontrolu protilátek a kdyžtak by ho raději přeočkovali. Tak koukám, že není dobře ani to, když se to nehojí, a ani to, když se to hojí příliš dobře. 😀 To si nevybereš. 😝

Snad se to ale Karince brzy zahojí a budete už konečně moci na další očkování. 🙂

lisounek
autor
23. led 2009

ahojky vsem 😵

uci: no to je teda trapeni ty brdo.. ☹ ja to fakt nechapu, my pujdeme na 3 hexu a vy nemate ani jednu 😲 😲

dukie: tak vidis holka jsi hotova chodici mlikarna, tak je to ok 😉 zkus dat studeny obklad (jenze ten by zase mohl zabrzdit tvorbu mleka), tak jistejsi bude tepla sprcha...trochu nahrejes a ono se to uvolni..zkus a at uz to neboli!! 🤐

silrej
23. led 2009

Hezký den, tak jsem teď zkusila dát Káju do postýlky, protože mi při kojení usínala a mnula si očička, zda neusne, ale slyším z ložnice jen prskání a povídání, tak to moc nevidím a netuším jak jí naučit spát v postýlce i přes den! 😒
Dukie, taky mě asi před 2 dny bolelo prso, tak jsem se ho snažila ve sprše rozmasírovat, pak jsem ho ledovala, ale taky mám olejíček od Weledy, který je právě na to a je super, tak to můžeš také vyzkoušet! 🙂 Jinak jestli tě to uklidní, tak já v noci odstříkávám každý den, jinak bych nevydržela! 😉
A k té TBC, tak my to máme hezky zahojený, ale Hexu zatím stejně nedostaneme, zatím nám to nepovolili z neurologie, takže dřív než v únoru to nebude....takže jsme na tom stejně jako vy Uci! 🙂
Kája v postýlce haleká, takže jí asi za chvilku jdu přendat na deku a vymyslet, co si dám k obídku... 🙂

lisounek
autor
23. led 2009

Sil ahoj me K taky pres den v postylce nespi rve a rve...pomaha jen kocar doma a to jsem objevila az ted posledni 3 dny, takze tam se alespon prospi... 😕

dukie
23. led 2009

holky, tohle jsem našla na jiné diskuzi, ale moc se mi to líbí, stojí za to, podle mého názoru, se tím prokousat. 🙂

Keďže novorodenec má pamäť cca 7 sekúnd, toľko si pamätá, že ste tu, že existujete....po tomto čase na to zabúda a cíti sa ohrozený. Preto ak prídete po minúte jeho plaču, 53 sekúnd sa cítil stratený. Tu odporúčam prečítať si toto:
"Miminko tráví dobu bdění v toužení, v nedostatku, v nekončícím čekání na správnost, která má zaplnit tu tichou prázdnotu. Na několik minut denně je jeho toužení přerušeno a jeho drásavá potřeba po dotyku, chování a pohybu je ukojena. Jeho matka je jednou z těch, které se po dlouhém rozmýšlení rozhodly povolit miminku přístup k prsu. Miluje ho s dosud nepoznanou láskou. Zpočátku je to pro ni těžké, odložit miminko po kojení do postýlky, protože tam tak strašně pláče. Ale je přesvědčená, že tak se to musí dělat, její matka (a TA to přece ví) jí říkala, že nesmí polevit, rozmazlila by ho a pak by měla problémy. Na okamžik cítí, že ten malý tvoreček, kterého drží v náručí, je tím nejdůležitějším na světě.
Vzdychne a uloží miminko něžně do kolébky, která je ozdobená žlutými káčátky ve stejném designu jako celý pokojíček. Vyzdobit ho jí dalo spoustu práce. Závěsy jsou načechrané, kobereček má tvar pandy, všechno je v dětských barvách: bílý prádelník, přebalovací pult s vaničkou, s poličkou na zásypy, olejíčky, mýdlo, šampón, kartáček na vlasy. Na zdi jsou obrázky zvířecích mláďat oblečených jako lidé. V zásuvce komody je spousta košilek, dupaček, capáčků, čepiček, rukaviček a plenek. Ničeho nešetřila, dětský pokoj je perfektní, i když si s manželem zatím nemohou dovolit nábytek do celého domu. Nakloní se, políbí miminko na sametovou tvářičku a odchází směrem ke dveřím. První výbuch utrpení otřese tělíčkem miminka. Matka opatrně zavře dveře. Vyhlásila mu válku. Její vůle musí zvítězit nad jeho. Přes dveře slyší něco, co se podobá mučení. Její kontinuum to jako takové chápe. Situace je opravdu tak vážná, jak to zní. Příroda by tak silné signály nepoužila, pokud by se o mučení nejednalo. Matka zaváhá, její srdce to táhne k miminku. Ale musí odolat a jít svou cestou. Vždyť ho právě nakrmila a přebalila. Je si jistá, že mu opravdu nic nechybí, a proto ho nechá plakat až do vyčerpání.
Když se miminko vzbudí, znovu pláče. Jeho matka nahlédne do dveří a ujistí se, že je na svém místě. Opatrně zase dveře přivře, tak aby v něm nevzbudila falešnou naději. Utíká do kuchyně, kde má práci, ale dveře nechá pootevřené. To aby slyšela, kdyby se miminku náhodou „něco stalo“.
Když v kočárku pláče, je často odměněno známkou života. Máma kočárkem houpá, protože zjistila, že to pomáhá na ztišení. Bolavá touha po pohybu, po zážitcích, po všem, co měli jeho předci v prvních měsících života, je zmírněna houpáním. Je to sice dost ubohé, ale je to lepší než nic. Hlasy na blízku nelze spojit s ničím, co by se ho týkalo, na naplnění očekávání to nestačí. Ale taky je to lepší než ticho v dětském pokoji. Míra kontinuálních prožitků se blíží nule, hlavním zážitkem miminka je jen touha.
Matka ho pravidelně váží a je pyšná, jak miminko prospívá."
(Z knihy Jean Liedloffová: Koncept kontinua, DharmaGaia 2007)

lisounek
autor
23. led 2009

aha zajimave..myslis ze je to pravda? no mozna joo ty joo a ja to zrovna ted dopo praktikovala ten priserny rev jsem vydrzela 10minut ☹

dukie
23. led 2009

lis: Jestli je to pravda, to nevím. Ale myslím si, že něco na tom je. Přeci jen... 9 měsíců tráví miminko u maminky v bříšku, je stále s ní a stále se jí dotýká, akorát že zevnitř. A najednou klapka, střih... a je venku, v zimě, na světle a samotinké... takže bych i řekla, že to pravdou může být. Vždyť si to představ... že se třeba sama ocitneš v nějaké cizí zemi, kde budou platit úplně jiná pravidla, všichni na sebe budou mluvit jinou řečí... a budeš tam sama, bezradná... budeš volat o pomoc ze všech sil... a oni se na Tebe vždycky jen podívají, zjistí, že Ti neteče krev a že Ti žádné nebezpečí nehrozí... a nechají Tě být... A to jsi dospělá ženská, natož takový maličký škvrně. 😒

Jo a taky se mi líbil názor jedné maminky, která psala: "Ukažte mi fenku, která odnese štěňata po nakojení ze svého pelíšku pryč a nechá je tam samotné." To mě taky dost zaujalo. 😀

Ono je to těžký, když člověk chce na té mateřské stihnout i jiné věci, mít čas alespoň chviličku sám na sebe... a nebýt obětí toho prcka. Ale otázkou je, jestli není správné tou obětí být třeba alespoň do doby, než sám začne objevovat svět a nové věci pro něj budou zajímavější než mámina náruč. Co já vím? To je téma k úvaze... každý si to nakonec musí nějak sám vyřešit, aby se cítil dobře. 🙂

dukie
23. led 2009

lis: Jinak já ten pláč taky nevydržím. A právě souhlasím s výše popsaným... že příroda to tak zařídila schválně, že kdyby miminku nic nebylo (byť tu hovoříme "jen" o stránce psychické - pocit opuštěnosti, strachu...), tak by těm miminkům tak silný křik nenadělila... 😉

lisounek
autor
23. led 2009

dukie: otazka je kdy je dite schopno byt bez matky???a kdy prestane byt zajimava mamina naruc ? 😕

dukie
23. led 2009

lis: Kdybych to věděla, hnedka by ta výchova byla jednoduší... takhle bojuju sama se sebou, jestli ho nechat plakat, jak dlouho, jak dlouho už je to příliš dlouho... 😝 😀 No jsem v tom ztracená... 🙄

dukie
23. led 2009

Holky, já objevila čokoládičky, co jsme nepověsili na stromeček... a jsem teďka ta nejspokojenější mlsající maminka v celým Brně... 😀

silrej
23. led 2009

Čauky mlsalko...já objevovat nemusím, vím, že máme čokoládu v lednici!!! 😅 A k tomu výtažku z knihy Koncept kontinua, tak je to určitě zajímavé, něco na tom bude, ale po přečtení celé knihy (louskala jsem jí v těhotenství) jsem zjistila, že člověk všechno musí brát s mírou, protože ta kniha se opírá o to co pisatelka zjistila mezi indiány a přeci jen praktikovat to co praktikují indiáni u nás není vždy dost možné...samozřejmě matka se má dítěti věnovat, všímat si ho, povzbuzovat ho v jeho snaze, nenechat ho zbytečně plakat, občas ho ponosit, ale vše odtud potud, protože přeci jen člověk potřebuje chvilku pro sebe a mít celý den na rukou mimčo dost dobře není možné, takže místo náruče tu moji rošťandu obejmu, pohladím, popovídám si s ní, pochválím jí...já myslím, že každý matka cítí v srdíčku co její dítě potřebuje a dítě skrze matku zase vycítí co potřebuje ona, takže tak asi... 🙂

uci
23. led 2009

jj, silrej to pekne zhrnula 😉 je to asi taky kompromis, lebo mne napr. cica neda ani tych 7 sekund 😝 bud je taka skleroticka, ze uz po 1 sekunde co jej zmiznem z dohladu zacne plakat alebo je problem v niecom inom, ale ze v com??? ja mam fakt pocit, ze cim dalej tym menej rozumiem jej spravaniu 🙄

uci
23. led 2009

holky, este k tomu tbc, napada ma, ze ci u vas - myslim v CR - nemate trebars nejaku inu vakcinu ked sa vam to vsetkym tak pekne hoji? ta nasa sa vola BCG

lisounek
autor
23. led 2009

uci: vzdy je to BCG vakcina 😕

SIl: hezky napsane a abych pravdu rekla, ja bych rada aby si Kata hrala i sama a obcas ji to i jde..je jasny, ze ne porad ale mely by se deticky ucit trochu samostatnosti..chapu asi je uplne jako brzy, ale prece..nechci byt tak nejak moc otrok uz tak si rikam, ze se mnou cvici a obcas proste nevim co ji je..a nekdy ji ani naruc neutesi a kdyz vim, ze je unavena a chce plakat tak ji tech 5 minut necham, dam plinku na hlavicku a ona usne a pak se vzbudi usmevavy zlatousek a to mi za to pak stoji!! 😵

holky dobrou noc... 🙂

dukie
24. led 2009

Ahojte děvčata. 🙂

sil: Máš naprostou pravdu. 🙂 Mně je trošku líto, že jsem knihu jako takovou nečetla, protože mě tenhle úryvek rozhodně zaujal... a myslím, že nikdy není na škodu si rozšířit obzory, byť by to byly indiánské zkušenosti. 😀 Každý si musí ze všeho vybrat jen to, co mu vyhovuje a co mu přináší uspokojení. 🙂 Každopádně s Tebou souhlasím v tom, že člověk nemůže být otrokem dítěte a že by se mu měl věnovat v maximální možné míře. 🙂 Současně však podotýkám, že já mám stejnou zkušenost, která je v textu popsaná, a to že moje maminka ví přece nejlíp, že si ho tím, že ho nenechávám v postýlce, rozmazlím. 😀 A myslím, že tohle se traduje už generace... ale upřímně... nemyslím si, že by na tom bylo tolik pravdy. No, možná budu za pár let mluvit jinak. 😀 😀 😀 Ne, vážně. Myslím si totiž, že nechávat miminko v postýlce nebo v ohrádce je v pořádku. Ale doplnila bych to o to, že si myslím, že je to v pořádku v případě, že miminko má kontakt s maminkou či s rodinou. Tj. sice leží v postýlce a třeba si hraje samo, zápasí s plyšáky nebo sleduje kolotoč... ale vidí na maminku, že něco dělá... aby se prostě necítilo samo. 🙂 Takové to odložit miminko do postýlky a odejít, ačkoli pláče, protože vím, že je najezené a přebalené, takže "mu nic není"... se mi nelíbí, to se přiznám. 😕 Může se přci jenom bát nebo se cítit osamělé, bezradné... ☹ Takže tak... nikomu to nevnucuju. 😎

Každopádně souhlasím s Tebou i s lis, že je rozhodně dobré učit miminko samostatnosti, tj. ne ho pořád houpat v náruči a štěrchat mu štěrchátkem před obličejem... ale nechávat ho zabavit se i samotné. Nějak se to pomaličku přeci naučit musí. 🙂 A myslím si, že to těm našim prckům půjde s rostoucími schopnostmi. Doteď, když jim něco vypadlo z ruky, tak byl pláč, protože se k tomu neuměli nahnout a podat si to... ale už to začíná být lepší, umí se pomaličku překulit na bok, někdy i na bříško, odstrkat se ručičkama o kousel doleva či doprava a sáhnout si po tom, co chtějí. 🙂 Takže snad jim ta samostatnost brzy půjde víc a víc. 🙂

dukie
24. led 2009

Jo a holky... jak jsem včera psala, že mě bolí to prso, jak se mi v noci naprosto nalilo... tak jsem ho v těch místech, kde to bolelo nejvíc (z vnějšího boku), měla večer zarudlý. A dneska ráno taky. 😝 Teploty nemám, ale včera mě bolely klouby a celé tělo jako před chřipkou. Takže na zánět prsu mám půl přiznaků, na retenci mléka taky. 😀 Tak Vám nevím... uvidíme, co dnes. Budu kojit ve fotbalové poloze, což se radí jak u zánětu, tak u retence... a uvidíme. Každopádně prso už teď nalitý nemám, jen to je zarudlý a bolí to. 😖

lisounek
autor
24. led 2009

ahojky..dukie no kniha je asi zajimava, lec i ty indiani museli delat neco jineho nez skakat kolem ditete no ne? a co teprve nase babicky, ty se fakt neparali s nicim..teda alespon tatkova mamka mela 8 deti, rodila nektere pomalu na poli, pak makala uz par hodin po porodu a pry kdyz nestacilo mliko, tak se dalo normalni a macela se do toho houska..ty jooo 😖 😲 taky zajimave nazory co?? 😕

dukie sakris to fakt vypada na zanet 😨 zkus nahrivat a davat ty obklady..zkus tvaroh pry bezkonkurencne nejlepsi pomoc!! obloz cely prs a nechej jakoby zaparit..no zahrat (zapareni zni fakt divne co?? 😀 )..jo a jeste k ty postylce..kdyz jsem doma sama a potrebuju na zachod, vycistit zuby, dat pradlo do pracky, tak Katu dam do postylky..ona si chvili hraje a pisti a nekdy celou dobu rve, mam z toho divny pocit a tak si nekdy i cistim zuby nad ni, aby na me videla nebo na ni mluvim, ale je to dost za rohem, takze nic moc... 😝 ale jinak se to zvladnout neda...samo ze ji tam nenecham abych mela klid to ne, ale ted je to nejbezpecnejsi misto, kdyz fakt musim to nejnutnejsi 🙄

lisounek
autor
24. led 2009

Jinak K se umi natocit na bok i si vse podat, ale stejne porad jeci, kdyz ji neco upadne...a pak jsou dny kdy si moc dobre poradi sama potvurka jedna 😅 😉