Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lencourek
29. led 2009

ahoj holky, opět se hlásím po dlouhé odmlce. Musela jsem vás nejdříve dočíst. A koukám, že se vám dětičky pěkně hýbou. Tak ten náš prcek maximálně na bok a sám se nepřetočí a cestuje na zádičkách, že se odstrkuje hožkama. Toť vše. Ségra říkala, jak se má přetočit, když je tak "tlustej". No, kluk se nám nějak zakulacuje. Zítra jdu do poradny, měli jsme mít 3. očkování, ale je nějak nastydlí, tak myslím, že to nedopadne.
Ptali jste se na plavčo: je to supééééééér. Je to velká vana (něco jako vířivka) a v poho se tam dítko otočí. Je to plavčo s instruktorkou, která je děsně milá. Holky, normálka mu napustila vodu, která měla 37°C. Fakt jsem mu záviděla. Na druhé hodině už mu to snížila o půl stupně. Půl hodinky je prcek ve vodě, kde ho držíme a houpeme ho ve vodě, různě blbneme a děsně se mu to líbí. Pak ho osuším a masážujem. Na druhé hodině jsme už začali nacvičovat zadržování dechu. Zatím mu mokrou rukou přejedu přes obličej a před tím mu řeknu signál, který se nemění. Máme to i nacvičovat občas doma, aby si na to zvykl. pak prý bude další krok polévání obličeje kelímkem vody. a pak asi další krokem bude ho strčit rovnou do vody.
Manža je teď od po do pá na školení v deštné, takže jsem s prckem na to sama. tak jsem byla 3 dny se ségrou. Má holčičku o 4 měsíce starší a už říká první slabiky a hlavně máma - holky je to fakt super, na to se těším. A už dokonce dělá první krůčky, když se drží za ruce.
dukie: já dávám prcka na zem už docela dlouho. Zavřu dveře, aby na něj netáhlo. Ségra mi ušila takovou deku na hraní ve tvaru hrošíka, takže mu není zima ze spodu.

lisounek
autor
29. led 2009

dukie bud si jista ze ke tchyni budu jezdit hodne malo na navstevu (mam vybrano na rok dopredu), ale pravda porad lepsi nez takhle 😖

alanis85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lisounek
autor
29. led 2009

Leni: jj plavco mame uplne stejne takhle ...je to prima..dnes jsme meli dalsi lekci a superrr proste K byla uzasna!! poprve vubec nezabrecela, byla uplne bez dudle a uz na ni i pani instruktorka ukazovala jeden plovaci manevr a ona to ustala!! Jsem byla dnes pysna matka 😀 a priste asi uz potapime...meli jsme davno ale porad byly nejaky pauzy, takze dnes byla masivni polevacka a to uz jsme lily fakt plny kelimky..ale holky to zvladly na 1 🙂

Taky jsem byla na gynde, dostala vyvolavacku a tak budu cekat, co bude.. 😕 pak snad konecne udelaji i preventivni cytologii co a jak..

Jinak dnes jsem delala znovu coko dort a testovinovy salat na zitra, prijde kamoska a budeme mit dopo i odpo s prckama..nekdy je to u ni a ted po dlouheee dobe u nas (ikdyz tchyne prijde urco oxidovat, proto k nam nikoho nezveme 😢 ) a radeji fakt litame venku...holky hezkou dobrou noc a snad zitra?? paaa 😵

uci
29. led 2009

lis - vyvolavacku??? nieco som nepostrehla? to akoze kvoli tomu aby si dostala mrchu? ved este to nie je tak dlho od porodu aby to bolo na vyvolavacku nie? nejako tomu nerozumiem 😕
holky to plavanie mate super - aspon tie dni nemate take rovnake, my aspon teda obcas ideme k babke, takze to mame take rozptylenie ale predsa len to nie je az taky stimulujuci zazitok ako to plavanie 😉
dukie: kedze mas tie skusenosti s uctovnictvom (i ked neviem ci to s tym vobec suvisi?) nevies mi poradit, ci mi moze zamestnavatel vyplatit mimoriadnu odmenu aj ked som na rodicovskej?
riesim tu totizto teraz problem ako ma moze zamestnavatel vyplatit, ked nechcem prist o rodicovsky prispevok - od 1.1.2009 totizto u nas schvalili taky uzasny zakon, ze ak by som isla pracovat hoc aj na uplne minimalny uvazok, napr. na 2-3 hodiny a zarobila by som co ja viem hoci len 500,- tak mi budu kratit prispevok na 25% 😠 😠 = budem na tom financne este horsie ako keby som nesla robit vobec - no chapete to???, ja keby som stretla tu nasu ministerku niekde na ulici tak sa asi nezdrzim a ... no minimalne by som jej povedala svoje 😠

dukie
30. led 2009

Ahojte holky. 🙂

lencourek: Já mám pro prcka taky rozešitou hrací deku. 🙂 Nebude to sice hrošík, ale obyčejná... takový falešný patchwork... pak dám do albíčka... 🙂 Jenomže to nějak nezvládám dodělat, protože on se stroje bojí. ☹ Děsně pláče, jak začnu šít... a když spí, tak šít nemůžu, protože bych ho neslyšela, kdyby vedle plakal... takže zbývá jen čas, kdy je s ním manžel venku, což je vždycky akorát neděle, a to se zase snažím využít na účtování, protože na to prostě potřebuju božskej klid. Tak nevím, nevím, kdy mu to došiju a kdy ho tedy poprvé položím na zem. 😀 Jen se bojím, aby tou dobou už nechodil do první třídy. 😀 😀 😀

uci: No abych řekla pravdu, tak jistá si s tím nejsem. Mzdy sice dělám, ale jen pro 3 zaměstnance 😀 a ani jednomu nehrozí mateřská. 😀 😀 😀 Řekla bych Ti, že se Ti na to zkusím mrknout, ale bojím se, že by to bylo zbytečný, páč se bojím, že Ti stejně nevymyslím, jestli bys o ten příspěvek přišla nebo ne. 😕 Otázkou je, jestli je ten Váš nový zákon navázán na práci (tedy hodiny, tj. že jsi v daném měsíci pracovala) nebo na příjem (tj. např. i na nějakou takovouhle odměnu, která je třeba doplatkem za nějakou zakázku, na které jsi pracovala před mateřskou a jejíž úspěšnost se ukázala až nyní). 😕 Bojím se, že Ti neporadím. 😝 Nejsem na to dost moudrá. 😕

lisounek
autor
30. led 2009

ahojjj uci no ja uz nekojim dobre 3 mesice a tak mesic mam pocit, ze to fakt dostanu a dr. mi minule rikal, ze v breznu bych mela mit cytologii, ale ze je potreba aby do te doby byla menstruace...a jelikoz jsem slysela, ze chce odejit, tak jsem tam radeji nebehla jeste hned...a on je jen do konce unora a pak v Pze, ale nastesti si nechal jeden den tady u nas, ale to asi bude mazec..no uvidime..ale mam ho sotva pul roku, takze menit zase dr. fakt nechci...takze mi prdnul tu vyvolavacku..navic jsem nedavno prave zakrvacela pri sexu a ja si myslela, ze se to rozjelo a ono nic, takze me to spis trochu vydesilo, pac me nic nebolelo ani nic a hlavne pak uz taky nic...jenze on me ani nevysetroval..asi si myslel, ze je to zbytecny a ze az za tech 14 dni co mam prijit...tak uvidime ☹

uci
30. led 2009

aha lis, ja som si neuvedomila, ze uz tak dlho nekojis 😨 tak to potom jo, to by uz ta mrcha mohla dojst, ale kludne si moze davat aj nacas - ja som pred tehu nemavala mrchu aj 3 mesiace, takze po porode, to tiez skoro urco nehrozi, ale ze je to bez mrchy super holky? - ziadne bolesti, ziadne prebalovanie (ak neratam prckove 😀 ) a ani vytok ako v tehu, z tohto pohladu je toto obdobie totalna parada 😵
dukie: dik aspon za snahu, dnes som bola na urade prace no a tie mudre uradnicky su z toho zakona snad este viac zblbnute ako ja, takze som sa nic nove nedozvedela akorat som sa tam rozculila 😠

alanis85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lisounek
autor
31. led 2009

ahoj holky dnes jsem mela depku nejak manza tomu rika zhrzena zena nastve me vzdy vikend, sobota, v patek jdu spat samo pozde jako kazdy den a v sobotu se mi nechce vstavat jako kazdy den, ale ditko je neuprosneee (mimo jine posledni dva dny se budi o hodinu driv, takze fakt nechapu a jsem nastvana, pac po 5 hodine se mi to fakt nelibi )...no a ja proste funguju jako kazdy jiny den a neodpocivam, proste jedu, Kata snidane, vareni atd..no a manza spiiii a ja jeste jdu s K pryc aby mohl chvili spat, ale kdyz uz spi o tri hodiny dele nez ja a ma klid, tak jsem vcelku nasr....k tomu jeste vlastne i rano spi, kdyz ja krmim prevlekam atd...no fakt nemam slov... no a ja se do toho snazim varit, K ma hysterak a kdyz mi takhle rvala asi uz 20 minut a ja do toho pripravila mezitim JEN knedlik, tak jsem ji vzala donesla do loznice polozila do postylky (nacež zase teda silenej rev a odchazim, at si tatinek taky uzije...) no mel sok poradnej a ja jsem skodolibe rikala, ze proste nema obed, protoze ja to nestiham... no a pak jsme K nakrmili a dali spat ven na balkon, zatimco on ma opet klid, tak ja jeste hodinu varim a poklizim atd..no je to proste nespravedlivy..on pomaha, ale stejne mam pocit, ze spoustu veci delam sama, jestli me chapete... 😔 no jo vsak to znate tyhle nase pocity.. 😝

laaala
31. led 2009

ahoj lis, ježiš , ja mě ty tvoje řádky připomínají mýho manžela 😖
včera si šel lehnout v 16,00 a vstal v 19.30 na zprávy 😠 a šel si lehnout se slovy .... ať jsem ready na to koupání ... mě to vždycky vyčerpá ... no to bych do něj fakt kopla ... a to mi jen natočí vaničku, aby měla správnou teplotu a on se tváří tak, jako že pro tu vodu musí jít snad do studny nebo co 😠
a dneska jsme jeli v 16,00 hod z návštěvy a on si v autě plánoval, jak si půjde zdřímnout, aby vydržel se mnou v noci ... no a to už jsem fakt nevydržela a řekla jsem mu, že furt jenom chrápe, tak si teda nešel lehnout,ale usnul tady u televize a já jsem pořád tak blbě ohleduplná ... snažím se být potichu
no na dnešek jsem spala 3 hod. Adélka zase řádila( sice jen hodinku, ale já nemohla pak usnout, ačkoliv jsem byla vorvaná )
a tak jsem si říkala, že by mohl počkat až jí nakrmim a kdyby mi tak řekl, že si s ní bude hrát, ať si jdu lehnout .... jó prd
a to ještě mě vytáčí jedna věc, sotva ráno otevře oči, ptá se , co budu vařit k obědu 😠 já jsem ráda, že dejchám a on mi ještě v posteli prudí se žrádlem 😀 holky, mě klepne 😀 😀
no, tak jsem ho pěkně zdrbla ... chudáka 😅 ... ale s tím spaním mě fakt s...
jdu dělat véču, tak zatím pá

lisounek
autor
31. led 2009

laala: no taky mazec teda....no kdyz oni jsou proste nechapavy...ten muj mi taky rekne, at mu to reknu jako na primo, kdyz neco chci, ja to chapu, taky chce spat (pres den teda nespi, to bych ho zabila asi 😀 ), ale ja jsem unavena permanentne...a nejhorsi je ze chodim spat pozde, ano je to moje vina, jenze ja ikdyz jsem pretazena tak proste neusnu...no a ted se K budi o hodinu driv nevim proc a to je uplne necekany a vzdy me to odrovna!! A pak je desne svezi a pisti a kope do postylky a ja jsem na nerv..a manza spi spi spi.. 😖 a ke vsemu do toho jeste chrape, tudiz zeptat se me rano co budu varit, tak necim dostane mezi voci fakt 😀

Jo a novinka holkyy Kate se klube prvni zubak, ale nema to vubec zarudly, cerveny, nic jen otevrena dirka a v ni je videt kousek zubiku... 😀 😀 😎 tak mozna se treba i proto budi driv, cert vi 😕 ale asi bych teda mela dostat na saty hmm :o))

a dukie uctuje uctuje a uctuje... 😅

uci
31. led 2009

ahoj holky, tak som sa prave zobudila po krasnom 2 hodinovom spanku - co sa mi teda pred polnocou nestalo snad od porodu 😅 sme to zalomili s manzom na gauci pri telke a to sme si od rana planovali aky si uzijeme pekny romanticky vecer 😀 , no pekne na nom bolo akorat to, ze sa mi pekne naliali prsia mliekom 😨 cize mi z toho vyplyva, ze tento predpolnocny spanok je na mliecko uplne najlepsi
ti chlapi su v tomto ale uplne rovnaki - ti by boli schopni prespat snad uplne cely zivot a vstavali by snad len na wc a najest sa a este aj tak by sa citili chronicky nevyspani 😠
ale aby som len nefrflala, tak toho mojho musim zas aj pochvalit, lebo on si zvykne napr. malu cez vikendy rano zobrat do obyvky a tak si pekne este 1-2 hodky mozem pospat, varit zvykneme tiez spolu - tak nastriedacku so staranim sa o malu, takze v tomto je to zda sa uplny poklad ten moj muzicek 😉
jo a dnes sme teda uz vytiahli ohradku a vyzera to, ze sa tam prdolke celkom zapacilo, pekne sa tam hrala s hrackami, ktore jej nemohli nejako daleko zdrhnut, takze si ich pocase aj sama nasla 😀 chvilu sice aj plakala ale na to zaspala (a to v ohradke!), takze to bolo unavou, takze prvy skusobny den dopadol na 1, uvidim dalej ale vyzera to slubne, je ale sranda ako tam cestuje po tej ohradke - hlavu ma stale v strede len nohy ma furt niekde inde otocene - toci sa tak dokolecka ako minutova rucicka 😀
jo holky musim ist malu zobudit na krmenie lebo mi pukne prsnik 😝

uci
31. led 2009

lis: zubok???? jeeee to je super 😅 ja tiez stale sledujem, ci to nema zdurene ale vobec sa mi nezda, i ked uz ma vsetky priznaky, ze jej idu zubky (okrem slintania a plakania co robi uz mesiace ma trosilinku zvysenu teplotu, spareny zadocek, do vsetkeho kuse a zacala sa budit castejsie v noci a s desnym placom a rano vstava tiez uz cim dalej tym skor), tak ked hovoris, ze Kata to nema ani zdurene a zubok uz aj tak vidiet, tak to snad aj u nas bude tento problem, i ked so zubkami to kojenie bude teda este vacsie rosambo 🙄 no ale to ta lis uz nastastie nemusi trapit 😉

uci
31. led 2009

vyzera to ze sa nam tu alanis snazi nieco napisat ale ju admin stale zmaze 😕 co by to tak mohlo byt ked je to vraj od temy? normalne som cim dalej tym viac zvedava 😀

lencourek
1. únor 2009

ahoj holky, jsem úplně hotová. Malý je nemocný. V noci ze čtvrtka na pátek se zbudil a plakal, tak jsem myslela, že má hlad. Chtěla jsem ho nakojit a byl úplně horký. Fakt mě to vyděsilo. Tak jsem ho změřila a měl 39,4 °C a jelikož jsem byla sama doma (manža celý týden na školení), tak mě zachvátila panika. Fakt jsem nevěděla, zda mám s ním jet na pohotovost, nebo ne. Naštěstí jsem měla doma Panadol baby čípky a tak jsem mu ho prdla. Za půl hoďky měl teplotu už 28,5 °C a po kojení usnul. Ráno jsem jela k doktorce. Ach jo. A teplotu má ještě dnes. Už ne tak vysokou, ale v noci ji měl stále přes 28 stupňů. Ale tahle noc stále opravdu za to. Nejhorší noc mého života. No holky, on má děsnou rýmu a snad ho to stále budilo. Usnul mi vždy v náručí a tak ho dám do postýlky a jdu si lehnout a on vždy do 10 min vzhůru. Ale s takovým řevem, jako když ho na nože berou. Opravdu jsem ho dobu nemohla utišit, zpívala jsem, houpala, prso nabízela, ale nic nepomohlo. A tak to bylo každých 10-15 min. Chudák se stále budil a v kuse nic nenaspal. Tak jsem ve 2h ráno si zapla telku a 1,5h ho držela v náručí, aby se chudinka aspoň prospinkal. Budil se i u mě, ale hned zase zabral. Takže ve 4h ráno jsem si s ním šla lehnout do postele (nikdy se mu to nelíbilo) a s řevem se budil i tam tak po 30 min. Stále jsem koukala na hodiny (co taky jiného) a počítala, kolik ještě zbývá do rána. Fakt mě ráno málem kleplo. K ránu se už trochu uklidnil, takže jsem naspala asi 1,5h, ale ne v kuse. Fakt supéééééér. Zážitek. Dnes je celý den zpruzelý a stále je takový unavený. Má děsnou rýmu a moc nechce jíst, což mě trápí, protože to trvá už 3. den a je poznat, že se mi kvůli tomu tvoří méně mlíčka. Teď spí a tak se děsím dnešní noci. No, tak jsem si poztěžovala a můžu jít něco dělat, než se zbudí. Holky, mějte se krásně.
Lis: gratuluju k prvnímu zoubku, pokud Káťa nepláče, tak je to super

lisounek
autor
1. únor 2009

ahojky vsem..holky je to jasne klube se nam zubacek 😵 a fatk je v pohode, teda zatim nevim co bude dal...ale zatim to vypada porad stejne, ale nechci to zakriknout, nebot tak je to tu vzdy.. 😢 je krasne videt,ale dasnicka kolem je uplne normalni..no a taky porad hloda a hloda a hloda kousatka 😀 dokonce i dnes, co jsme jeli k nasim, tak jsem ji musela to kousatko drzet, protoze ji to rozcilovalo, ze je zapasana a nemuze sama, takze kousala i po ceste a byla spokojena... 😎 dnes u nasich znatelne lepsi nez drive, ale i tak chvilema brecela..no ale min a min..a na plavani uz taky...no je videt, ze holka nase starne a snad i moudri 😅 kez by!! Ted se to pro zmenu muze svadet na zuby a ne na prdiky (myslim ten rev... 😝 ), ale tak takovou pulhodku se tam povalovala a povidala, hrala si a pak se nechala pochovat i dedou, takze jsme na spravne ceste 😉

Leni uf uf a co Ti rekla mudra? 😕 Je dobre ze jsi hned dala ten cipek, vzdy kdyz je teplota nad 38 stupnu tak se ma dat a pote popatrat po pricine..chudatko asi je nastydly...chtelo by to odsavat (coz asi delas vid?) a byt v teplicku pekne..no jo asi ho to budilo treba ho bolelo kdovi co to clovek nevi a u mamy je porad nejlip, ale je to silenyy, ze jsi na to byla sama a jeste musis byt uplne K.O. 😢 snaz se uklidnit, coz je tezky, to je jasny..ale uz musi byt lip, nebot nejhorsi jsou vzdy ty prvni dny (beru to podle nas, kdyz jsme taky nemocni unaveni atd.)...snaz se prospat s nim, kdyz mas moznost a mlicko bude brzy ok 🙂

uci: taky me strasne zajima, co nam chtela ta alanis zdelit 😀 , ale jelikoz jsem jeji prispevky smazane videla i v jine diskusi, tak to byla zrejme reklama nebo neco ve stylu na techto strankach prosim prispejte hlasy pro me dite atd... 😖

alanis852
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lisounek
autor
1. únor 2009

nooo alanis ma tedy odvahu ze?? nacpala to do vsech tematuuuu to asi nebudou mit admini radost... 😀 😀

zirafka105
1. únor 2009

No admini jsou uplne stestim bez sebe 😀
Preju krasny vecer 😀

lisounek
autor
1. únor 2009

diky 😀

lisounek
autor
1. únor 2009

lanis852 • Dnes ve 21:28 [Uživatelka nemá žádná alba]
Která pravidla porušuje: | Zruš
Dobrý den, dovoluji si se na Vás obrátit s prosbou o vyplnění dotazníku v rámci mé diplomové práce Obezita v gynekologii. Je určen pro ženy s nadváhou. Naleznete jej na

http://www.obezita.kubikula.net/

Jeho vyplnění je anonymní, údaje nebudou nijak zneužity.
Nejsou v něm zjišťovány žádné osobní údaje.
Za Váš čas předem děkuji V.Kašparová

napsala toto omlouvam se ale to jen pro uci, ta tu neni tak aby vedela o co prisla... 😅

uci
1. únor 2009

uz som tu 😉 dnes sme mali navstevny den - od jednej babky s dedkom k druhej babke 😀 mala prdolka rozdavala usmevy na vsetky strany a nenaspala skoro nic, tak sa uz tesim na zajtra 😒
lis: dik za ozrejmenie, ja som bola tak strasne zvedava co by to len mohlo byt 😀 no ale teda pisat zenam po porode o obezite je dost odvazne - to moje obrovske brusisko by som aj kludne psychicky nemusela zvladnut a napisala jej do toho dotazniku mozno aj nieco skarede 😀 😀
lencourek: fu, to muselo byt strasne ☹ snad sa uz mate lepsie, hlavne, ze to nie je nic vaznejsie ako to nachladnutie 😝 tie male deticky na vsetko tak moc reaguju prave tou teplotou a velakrat to ani nie je tak vazne ako vysoku maju teplotu, ale vylaka to vzdy 😖 ja si vobec neviem predstavit co budem robit ked bude mala nejako viac chorucka 😕 ved uz teraz sa o nu tak strasne bojim

uci
2. únor 2009

nikde nikto? mala mi spinka uz skoro 2 hodky 😨 no neviem co to je? to som este nezazila, alebo snad len hned po porode, tak miesto toho aby som si to uzivala a prip. nieco porobila, tak ju chodim stale kontrolovat ci dycha 😀

uci
2. únor 2009

holky ona este stale spi!!!! ja nechapem, nemam sa zacat strachovat? je to normalne?

lencourek
2. únor 2009

ahoj holky, tak náš marod už je lepší. V noci ani dnes už žádná teplota, jen od rána kašle. Je to takový dráždivý kašel a tak jsem opět jela k doktorce. Aby nám na to něco dala, než se to nějak rozjede a hlavně aby si ho poslechla, zda mu ta rýma nesedla i na průdušky. Ale ty má na štěstí čisté. Tak jsme dostali nějaký sirup na kašel a je to docela makačka to do něj dostat. Ale opravdu už je na tom líp. Už je čilejší, víc jí (docela je při chuti) a dokonce si už hraje pod hrazdičkou. Ještě včera tam jen ležel a koukal se nešťastně. A ta rýma je tu furt. Má ji děsně silnou (mimochodem já taky) a i když odsáváme, tak se toho ne a ne zbavit. A dnešní noc už byla taky lepší. Ale stejně spal zase se mnou v posteli. Ale už se tolik nebudil a když, tak mu pomohlo, že jsem byla u něj, tak ani tolik nebrečel. A stále je takový unavený a hodně spí. Ale jak se říká - spánek posiluje - tak jsem ráda.

lisounek
autor
2. únor 2009

🙂

lisounek
autor
2. únor 2009

uci tak co Katrinka zije je vyspana doruzova vid?? 😀 ja spala dnes s K odpo v posteli...vcera jsem ji vyprala fusak a deku do kocarku, tak at to poradne proschne...a venku hnusne, takze se mi ji tam ani nechtelo davat.. 😔 moc jsem nespala,ale porad jsem ji spis jakoby hlidala..doma neni odpo zvykla spat a tak se porad budila (no diky tchyni samo a stacilo ze vedela ze tam jsem a spala dal..) no nic jsem neudelala a jeste se citim uplne pitoma... 😖

uci
2. únor 2009

jj, kajka vyspana do ruzova - tak si predstavte, ze chrnela 3 hodky! 😨 nechapem, potom som ju prebalila, nakojila a ze teda uz ma vsetko co len potrebuje po takom slhom spanku a bude sa pekne hrajkat - no prdlajs 😠 od tej 15:00 az do teraz len bekala a bekala (tento vyraz pouzivame pre take to strasne silne kricanie bez slziciek, lebo to pripomina bekanie kravicky 😀 ) normalne ma z toho boli hlava 😖 neviem co jej chybalo, ale je mozne ze bola hladna, lebo zas mam pocit, ze mam menej mliecka 😢 my sa v tom krutime stale dokola - ked ona par dni trucuje lebp jej to mlieko napr. nechuti, tak mne sa hned zacne menej tvorit a potom zas trucuje, ze jej to malo tecie a netaha a tym padom je ho stale menej a menej, takze zase mozem zacat s procedurami na zvysenie jeho tvorby 😠 dlho nam to nevydrzalo, mna to uz tak nebavi to kojenie ... ale tak musim este do tych 6 mesiacov vydrzat 😝 a potom sa to uz snad zlepsi, ked budeme moct dat aj nieco ine ako len mlieko

dukie
3. únor 2009

Ahoj holky. Po čase zase nakukuji. 🙂

lis: Gratuluji k prvnímu zoubečku, to je nádherná zprávička! 😵 A ještě hezčí proto, že Kačenka s tím nemá žádné větší potíže. 😵

uci: Je mi líto, že jsem Ti nemohla nějak pomoct. Ale na úřednice se nezlob, samy to mají těžký... vždycky se něco změní a jim nikdo nepodá školení, protože tomu nikdo nerozumí, vše ukáže až praxe... ale ony by měly radit hned. 😝 Je mi jich líto. Obvykle si pak akorát odnesou nadávky od ostatních občanů, aniž by za to kolikrát mohly... Je to mazec vyznat se dneska v těch nových ustanoveních... 😕 Tak snad to nakonec nějak kloudně vymyslíš, abys nepřišla o penízky. 🙂

Jinak s tím kňouráním jsme na tom asi podobně. Toníček taky občas (docela často) kňourá a já nechápu proč. ☹ A kňourá jen v náruči, jak ho položím, tak je z toho hned pláč. ☹ Někdy se ukáže, že je to proto, že se nemůže vykakal (po vykakání to přestane), jindy proto, že mu papání nestačilo (přiložím ho, ač je to třeba i necelou hodinu od posledního kojení, a on přestane), někdy mu stačí, když mu dám svůj prst, aby jej mohl okousávat (kousátka ho zas tak moc nebaví, často mu vypadnou z ruk a je z toho zase nešťastnej...), takže si myslím, že ho trápí možná i trošku zoubky... co já vím? No a jindy kňourá, protože chce spát, je protivnej, ale uspat se nechce nechat... 😝 No a s tou tvorbou mlíčka jsme na tom právě taky tak. Některý dny baští každý 2 hodiny z obou prsů, v noci taky... a pak najednou má dvě, tři noci za sebou, kdy prospí i 9 hodin v kuse... a já mám prsa k prasknutí, tudíž tělo pochopí, že mlíčka je moc... a začne ho míň vyrábět... takže Toníčkovi nestačí, takže baští zase každé 2 hodiny... a tak furt dokola. 😝 Doufám, že po zavedení příkrmů se to trošku ustálí... A pořád si pohrávám s myšlenou, že na konec 6. měsíce čekat nebudu... uf, já fakt nevím. 😕 Obě maminky (moje i manželova) se na mě dívají divně, na co jako čekám... 😝

laaala: Tvůj příspěvek mě pobavil. 😀 Já mám teda manžela, který mi moc pomáhá... ale občas má taky chvíle, kdy se cítím stejně jako Ty. Takže Tě úplně chápu. 😎 Vydrž, holka, vydrž... 😉

lencourek: Tak to je teda ošklivý, chudáček Lukášek. 😕 Tak ať jste brzy zdraví! 😵