Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dnada
16. dub 2009

Ahojky holky 🙂

Tak nám ten dnešní den začal až v 8hodin 😀 Spinkalo se nám oběma dobře. V noci sem kojila jen v 1ráno ,pak v půl4 podala cumel a namasírovala bříško(zase ho bolelo) pak ve čtvrt na 7kojení + masáž bříška a za 5minut 8 na mě hulákal z postýlky 🙂 Ale za chvilku půjde do kočárku a půjdem na prochajdu,tedy jestli někam dojdu,nohy vůbec necítím od kyčlí aaaaažž na zem ☹

jinak máte šikovný dětička,jak se snaží stavět. Včra sme byli na návštěvě u spoluležící z porodky,Bóža je o 12hodin starší,po porodu měl 4600g a 51cm(Máří 2700g a 47cm). Dnes má Bóža 78cm a přes 11kilo a Máří 72-73cm a kolem 9kil. No Bóža je proti němu pěknej obřík 😀 A leze po4rech a sám se postaví i uprostřed místnosti,zatím ještě nechodí ,ale daleko k tomu nemá. To Máří teda pěkně zaostává☹ Snad brzo začne taky lézt,ať mi to není tak líto☹

Tak hezký den přeji!!!

dukie
16. dub 2009

Ahojte holky. 🙂

lencourek: 😀 Toníček už asi 3 týdny vstává mezi 5:45 a 6:15... 😝 Ale už jsem si tak nějak zvykla. Víc mi vadí to, že se v noci budí a dělá vylomeniny místo toho, aby chrněl. 😠 Ale snad to časem přejde. Dneska ráno mě probudil tak, že se dohemžil ve své postýlce k mé hlavě (spím s ním v jeho pokojíčku a mám svoji postel čelem přiraženou k jeho postýlce, abych mu mohla v noci mezi šprušlíky prostrčit flašku s čajíčkem a nemusela přitom vytáhnout nohu z postele...) a začal mě nadšeně tahat za vlasy. 😀 Fakt milý probuzení... 😝 😀

Holky, dneska jsem byla dopolko strašně šikovná, musím se pochválit. Tak, jak jsem doteď nebyla schopná dělat cokoli... tak dneska jsem zvládla umýt v jednom pokoji okna a přitom uvařit Toníčkovi i nám. A to jsem vařila svíčkovou a dokonce jsem k ní udělala domácí kynutý knedlíky, heč! 😵 Teda je mi jasný, že Vy už to máte asi všechny dávno zmáknutý a budete si ťukat na čelo, co se tu tím camrám... ale já jsem na sebe patřičně hrdá, protože je to od porodu poprvé, co jsem něco takhle zvládla s dítětem za zadkem (a že byl teda festovně ukňouranej dneska...).

No nic, jdu makat na DPH. Zase se zastavím...

lencourek
16. dub 2009

dukie: pochvala, a to velká. a ještě se dělat s kynutým knedlíkem? jen zírám 🙂

dnes kňouráme od rána. jen co se někam hnu, řve. neustále ho mám na ruce a hlavně u prsa. to mu pomáhá nejvíc. ale pak mi usne a mě je líto ho budit, takže sedím bez hnutí a čekám až se probudí.... jsem zvědavá, jestli si na to v dospívání vzpomene, jak pro něj mamka dělala co mohla... 😵 haha, to bude největší hrdina táta. ach jo. je to ale zpravedlnost.

jinak dnes jsme byli u doktorky na osmiměsíční kontrole. Tak má 9400g a 70cm. A chválila ho, jak vypadá dobře. Tak jsem jí řekla, že té zeleniny moc nesní a ovoce taky nechce, že to má vesměs jen z MM. Tak mě chválila, jaké mám zásluhy. aspoň někdo, že?
holky, jaký jsou jedlíci vaše děti? mě dělá docela problémy ho nakrmit něčím jiným než mým MM. ☹

dukie
16. dub 2009

lencourek: My jsme na tom s papáním, ťuk, ťuk, ťuk, zatím docela dobře. Nicméně už týden nekojíme - odstavila jsem. A prcek je evidentně spokojenější, takže jsem ráda, že jsem přes všechnu propagandu kojení našla odvahu to po 7,5 měsících udělat... 🙂 Ale teď k tomu jídlu... ráno baští mlíčko, někdy ale až dopoledne před devátou (občas snídani prostě nechce), v poledne dřív snědl max. 100 ml, teď poslední 3 dny zbaští okolo 150 ml (zeleniky + masa + rýže/brambor a dala jsem mu včera už i těstoviny. 🙂 ). K svačince si dá tak 125 gramů ovocné přesnídávky, asi dvakrát mi zbaštil cca 190 gramů, ale to byla asi nějaká náhoda. 😀 Večer dostane v šest kašičku (obvykle spapá tak 100 - 120 ml, víc nechce) a kolem desáté večer se budí na mlíčko a pak ještě jednou v noci, obvykle mezi druhou a třetí. Mléčné porce počítám... průměrně tak 165 ml (někdy ale jen 70, někdy 220... ale ten průměr tak nějak bude). 🙂 A k tomu všemu mi vypije tak 500 ml ředěných šťáviček a čajíku.

Ale víš jak... když Ti malej takhle hezky prospívá, tak se tím netrap. Papání mu nabízej, nenuť ho... ono se to časem určitě zlepší. 🙂 I u Toníčka sleduju, že občas prostě nemá den a baštu mi sabotuje, takže třeba místo nějakého jídla (obvykle večeře) nafasuje mlíčko... Nesmíme podléhat panice, ono se to upraví. 🙂

uci
17. dub 2009

ahojda holky, nejako vas nestiham 😒
tak hlasim, ze uz mame 2 zuby a podla ocakavania je z nasej Kajky maly upir 😀 vyrastli nam ako prve totizto horne dvojky (vpravo aj lavo), uz sa ale tlacia aj horne 1cky takze to tam za chvilu zaplnime a nebude to uz take smiesnohrozostrasne ked ich na nas vyceri 😀 ale nemame od tych zubov vobec oddych 😖 2 tyzdne sa prerezava jeden a mala je ukvilena cele dni, potom sa konecne prereze a je 2-3 dni pokoj a zacne rast dalsi 😝 a tak stale dokola, beee no to nas teda caka kym sa jej narastie vsetkych 20 🙄

s jedenim na tom tiez nie sme moc valne, neviem ako jej mam davat viac jest (ako nam bola pani mudra povedala) ked ona len a len to MM a z tuhej stravy len to co chuti po mrkve, cize do vsetkeho jej musim pridavat tu mrkvu a potom ma z toho zapchu, vcera mi konecne zjedla polovicnu porciu kase a bez pridania mrkvy takze slavime prvy kasovy uspech po tyzdni skusania 😝

no neviem veru co by jedla ta nasa prdolka, keby som teraz prisla o mlieko 😕 a s pitim este horsie - to nemame ziadny uspech ani po 2 tyzdnoch skusania - proste nevypije a nevypije - ani cistu vodu, ani stavicky od vymyslu sveta - dokonca ani mrkvovu, tak fakt neviem co s nou
ani z flasky, ani z pohara, na nijaky sposob do nej nedostanem viac ako 10 ml za den 😝
takze nejake odstavovanie u nas teda nehrozi, lebo by sa asi hladovalo, snad teda mliecka bude stale dost 😝

dukie: tiez chvalim upsechy v domacnosti - a plne chapem, ze sa z nich vytesujes, ten pocit rozcarovania, ze proste na nic nemas cas dobre poznam 😉 takze kazdy uspech treba patricne oslavit, aj mne sa predvcerom podarilo celkom pekny kusok - vytepovat malej koberec v izbicke aby sa tam mohla tetelit, tiez som bola na seba patricne pysna 😀 a to som ani nenavarila, len vytepovala a poupratovala 😉

dnada
17. dub 2009

Ahoj holky

Tak jídlo mi malej statečně sabotuje. Asi se zase hlásí zoubečky. Včera krom jogurtu a kojení nejedl nic a dnes ráno jogurt v poledne 100ml vodnatý zeleninky,jak to bylo hustší už to nechtěl☹ k večeři jen pár kousků chleba ani prso už nechtěl☹

jinak věřim,že vaše úspěchy něco udělat při dětech jsou skvělé a je třeba býti na ně po právu hrdé😉 Mě bohužel nic jiného nezbývá takže je to pro mě samozřejmost 😅

uci
17. dub 2009

dnada: ved to je prave to, keby sme ani my nemali inu moznost tak by sa toho urcite stihlo viac - lebo by sa jednoducho muselo 😉 takto predsa len mam volbu, ci nieco porobim alebo malu radsej zoberiem na ruky aby mi neplakala, no a vacsinou teda na ten plac nervy nemam ☹ dnes mi cely den napriklad ronila take obovske krokodilie slzicky, ze som nemala to srdce a nosila ju od rana do vecera 😝 asi to tiez budu zas zubky

dnada
18. dub 2009

uci - já taky malého nosím nebo teda ležím s ním na zemi když pláče,nenechám ho plakat 😉 Ale když je v pohodě,tak mě i sleduje co dělám.Dneska statečně pronásledoval vysavač a pak i koště s hadrem,ale já byla vždy rychlejší,takže nedohnal,zatím 😀 Dneska sem jen vytřela a vysála. Ráno sme byli na plavání,malej mi usnul v autě asi kilák od bazénu(a domů to mám cca 20km) no tak sem ho nechala spinkat,jezdili sme po okolí,já si teda zajela k tetě,asi sem píchla kolečko u kočárku,tak mi ho snad strejda zpraví,pak sem se stavěla ještě u kamaráda a krafali sme u auta než se malej nevzbudil . Pak sem ho nakojila,přebalila a zajela s ním na trhy do Zbiroha,protože doma jen plakal,prostě chtěl být mezi lidma.Tak sme se cca hodinu potulovali mezi stánkama,pokecala se známíma a pak mi zase usnul v autě,tak sem jela domů a pořezala si trochu dřeva do krbu,aby sme neumrzli. A když sem to dodělala,tak ještě chrndal v autě . No a ted ho půjdu uspat do kočárku,zatím se tu po mě válí a směje se,jak mi naskakujou písmenka na monitoru 😀

lisounek
autor
19. dub 2009

ahoj holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy šmirink končí jsem zpátky se vsim vsudy..uz jsem prijela vcera, ale fakt nestiham...gruntuju po manzovi, cistim sedacku a peru jak vztekla!! Je toho strasne moc a to jsem jeste chtela stihnout okna, ale uz nemuzu...tatinek byl cely den s Katou a tak jsem mohla pracovat... 🙂 jak jste se tu mely kocky??? Musim Vas docist a reagovat az nekdy pozdeji pujdeme koupat...jsem tak rada, ze jsem zase mezi vami 😵

dnada
19. dub 2009

ahojek lisss - jak ste se měli??? 😎

lisounek
autor
19. dub 2009

dnad: jooo diky za optani, meli jsme se fajn, ale navrat je horsi..mam snad tisic pracek pradla a tatka nam sice udelal krasny obyvak, ale ja slibila, ze umeju okna a vycistim sedacku, ale zdrzelo me to, ze jsem nemohla slozit vysavac (manza byl s Katou venku a tak mi nemohl poradit) , takze jsem okna nestihla, ale az doted jsem neco delala a jsem mrtva 😔 no skoda, ze to nedopadlo podle planu, ale tak mame to tu cisty a hezky to je dulezity....tatka ma jednicku s hvezdickou... 😵 a ten tyden nam vcelku utekl a diky tomu, ze bylo hezky, tak se to dalo....a Kata byla hodna, jen ted po navratu je zase cela nejaka rozhozena...usina pozdeji nez driv a vubec pres den uz spi taaak malo 😒 nevim, kdy udelam ty okna asi nejak na etapy...ufff 😨

dnada
19. dub 2009

lis - z toho si nic nedělej,okna počkají 😉 já se letos taky rozhodla umýt okna 😀 neměla sem na to čas několik let 😨 Taky doufám že to zvládnu🙂 Ale musím počkat až bude teplo,aby mi mrňous nenastydl,když na mě kouká ze země 😀 To malej začal přes den občas spát i pěkně.Má teda i dny po staru,kdy spal nic moc. Dneska si třeba schrupnul hodinku a půl dopoledne a pak 35minut odpoledne. Ale za to večer sem ho v 8 dala napapnýho bdělýho do postýlky,šupla cumlíka,pohladila po tvářičce,řekla že už je čas spinkat a když sem se byla za 10minut podívat,spinkal jako andílek 😎

lisounek
autor
20. dub 2009

ahojky teda holky ja jsem az ted sedla na zadek a jimmmm hruza...cely den litam a to jeste musim povesit dalsi pracku pradla a neco pozehlit....ufff ale mam umyta vsechna okna jupiii, dnes mi Katulka udelala radost a spala neuveritelne dve hodiny odpo a ja to vse krasne stihla, navic ma manza dovcu, takze je fajn mit ho doma a nebat se odejit z mistnosti... 😉

a koukam dnes tady nikdo?? no uzivate pocasko ze?? uz se taky tesim na bezne dny, ted jen uklizim peru a litam jak fredka....no od nasich jsem privezla peknou davku pradla a taky do toho prevlekani posteli a nejake pradlo uz tu bylo..uz jsem vyprala 4 pracky a jeste tak dve to budou...no ale to je porad..tak ja jdu zehlit paa

lisounek
autor
21. dub 2009

😕 no holkyyy nikde nikdo tak chapu je krasne, ale ze tu budu uz druhy den uplneee sama 😲

dnada
21. dub 2009

ahoj liss - no sama ne,aspoň chvilku než upadnu do postelllleeeeeee 😎

lisounek
autor
21. dub 2009

juhůů taky odchazim spat..objednala jsem clonu proti slunicku na golfky a Fabulu v oranz barve 😉

dnada
21. dub 2009

no vidíš,super !!!

já byla dnes nakupovat na sebe... jelikož je teplo a do oblečení před těhu se nějak ne a ne dostat,musela sem si něco koupit aby nechodila ve spoďárech 😀 No něco málo sem ve velikosti slona sehnala a dokonce se mi to i líbí 😀

lisounek
autor
22. dub 2009

dnad: 😀 😀 taky jsem vcera mela tu cest koupit si dvoje kalhoty jedny 3/4 hnede sportovni na litani a jedny rifle svetle...Kata spala v aute a manza me milostive vypustil, tak jsem radila 😅, ale tricka sem neposehnala...taky mi nic moc neni a pritom jako tip top no to jsou porad ty 2 kg nahore ufff ☹

a venku zase krasneee 😵

dnada
22. dub 2009

lis- 😀 😀 😀 hezky si to napsala,že Tě manža vypustil 😀 Jako dravou zvěř z klece 😀 No já si koupila troje 3\4 teplákový kalhoty(tmavě zelený,černý a oranžový) pak sandály(oranžovožerný) a trička zelený,bílé se zeleným,oranžové,žluté ... ale byla to hoňka,abych se do něčeho vešla přes prsa 😀 No já mám triček celkem i dost,ale všechno to je takový moc upnutý a ze všeho mi lezou kozy 😀 No a ukazovat ty moje pneumatiky se mi moc nechce 😎 jo a já mám pořád ještě nahoře nějakých 10kilo 😎 No ale z původních 38kg navíc se kterými sem šla k porodu je to zanedbatelné. Nejvíc mě štve,že se nedostanu do kalhot.Zadek se mi už hezky stáhl,stehna z venku taky,ale ty vnitřky,ty nejdou a nejdou ,no a samozřejmně bříško. No taky bych se musela dokopat k nějakému cvičení. Ale už sem domluvená s kamarádkou a chtěla bych chodit 2x týdně plavat a začnu i cvičit 😎 Tak teď jdu žehlit,malej spinká na zahradě 🙂

lisounek
autor
22. dub 2009

joo zehlit bych taky potrebovala, ale kdyyy ty joo mam asi 5 pracek 😔

honzulka
22. dub 2009

Ahoj holky.. 🙂 Letím Vás pozdravit a hodit pár foteček a zase letím pracovat..Rozhodla jsem se,že se musím víc hýbat,tak po večerech od návratu od mamky žehlím a přes den uklízím a přesazuji kytičky když kluci spí.. 😉
Lis-skoukla jsem Káťu a je to kouzlo.. 😵 A ty zoubečky.. 😵 To Tomík je stále bez zoubků.. ☹ Ale je dva dny řádně mrzutý,tak furt koukám,jestli někde něco bude.. 😀

dnada
22. dub 2009

lis - no já si vyžehlím vždy to co vyperu a co uschne,jak tu mám velkou hromadu tak se mi do toho vůbec nechce 😅

lencourek
23. dub 2009

ahóóój holky, všechny moc zdravím. vůbec mi nevycházel čas, abych si zapla PC a koníka. A večer jsem vždy hrozně brzy usnula, občas i u TV.
koukám, že nestíháte koníkovat. počásko sice nic moc, ale už se to zase zlepší. dnes ráno jsem byla s kočárem a byla docela zima. měla jsem mikinu a vestu. a byla jsem celá šťastná, když jsem v kapse u vesty našla zapomenuté rukavice. hned jsem si je navlíkla. a bylo to super. 😉
v úterý jsme byli na plavání a poprvé jsme byli spolu v bazénu. předtím plaval v takové velké vaně. voda byla trochu studenější a moc se mu to ze začátku vůbec nezamlouvalo. jako jediný trochu protestoval. ale jinak to bylo dobrý. a potom v herně si hrál s ostatními. no, spíš se tak oťukávali a brali navzájem hračky.
s jídlem se to moc nezlepšilo. hlavně ta zeleninka mu moc nejede. kupovaná ani vařená nemá moc velký úspěch. a to jeden čas jedl moc pěkně. přesnídávky mu už docela zachutnali (možná proto už nechce tu zeleninku 😠 ). Zuby zatím žádné nemá, ale občas prudí celý den. a hlavně slintá jak bernardýn.
Jeho hlavní denní náplň je neustále a kamkoli stíhat mámu (tátu) jako pejsek. Snažit se neustále vstávat a vůbec ho nezajímá, zda ho ten předmět dostatečně udrží. Takže občas spadne jak brambora. S brekem nebo bez. Taky už měl první úraz - trochu odřené čelíčko ☹ . Už mu nestačí lézt a sedět, ale prostě se furt snaží dostat na nohy a pak se drží jen jednou rukou a různě balancuje. Občas je to fakt o nervy, ale prostě nemůžu neustále být u něho a chytat ho. V noci v postýlce už taky dělá kraviny a sedí a snaží se vstát. Takže už jsme museli snížit postýlku na ten poslední stupínek, aby náhodou nepřepadl.

krásnou noc pro vás a vaše zlatíčka (ať spí až do rána 😉 )

uci
23. dub 2009

ahojda holky, tak to nase mrncanie su naozaj zubky - uz nam vykuka treti zub - konecne dolna jednotka ako sa patri 😀 , uz to celkom viem aj rozoznat (ked je mala mrzuta, budi sa casto v noci a nechce papat tak v najblizsich dnoch mozem ocakavat dalsi biely prirastok do pusiny 😉 )
jo honzul a ked budes hladat ci uz nejaky ten zubok nevyrasil, tak pozri v celej pusine - nie ako ja, co som stale pozerala len na dolne jednicky (kedze sa hovori, ze tie idu ako prve) a to ze malej vykukla horna dvojka som si vsimla az ked bola skoro cela vonku 😉 😀
holky ale vam poviem - to kojenie je s tymi zubami desneeee ☹

tento tyzden sme zacali s malou chodit na cvicko - teda prvykrat bol manzo lebo ja som musela ist do roboty - takze tam bol taktrochu raritou 😀 ale podla rozpravania sa to malej celkom pacilo a snad aj manzovi 😉 ale od buduceho tyzdna uz s nou idem ja - som strasne zvedava ako sa tam tvari a ako sa jej tam paci, ci ju to bavi, ale myslim, ze ju to nastartovalo v takom tom fyzickom napredovani, lebo dnes som ju chcela pritiahnut za ruky do sedu a ona sa pekne cez nozicky vytlacila rovno do stoja, i ked neviem ci to nie je este moc skor na nu, kedze ani nelozi len sa jeduje ze sa nevie pohnut z miesta ked lezi na zemi
no kazdopadne cez vikend pre istotu budeme musiet uz znizit rost na postielke 😝

lisounek
autor
24. dub 2009

kuk je tu nekdo asi ne co ?? 🤐

lisounek
autor
24. dub 2009

uci: rost uz mame dole asi 3 tydny uz to neslo Kata stoji vsude a uz i pri koupani mi leze z vany... 😀 taky ji rostou dalsi zuby, ma tam dole boulicky a cervene, ale nevim co je to za cislo trojky mozna..je to ob mezeru od tech dvou prednich...a hrozne s nima vrze a ja nevim jak to dela, ale je to naprosto strasny....nevim o co to dela, ale mam z toho husi kuzi..

na cvico taky chodime, ale je to bezva Kata ma rada deti 😵

dnada
26. dub 2009
ada80
26. dub 2009

Ahoj holky 🙂 Dlouhö jsem tu nebyla, ale co je pěkně tak jsme skoro celý den venku.Vandulka je zvědavá všechno jí zajímá,kočky, psi,kytky-Jinak leze jak drak,staví se na nožky už i ve vaně chce stát 😝 sedne si jen když se sní koupou hračky/má nafukovací želvu/.Dnes má 9měsíců to je hrůza jak to letí.
Lis:co Kačenka?

dukie
27. dub 2009

Ahoj holky. Já Vás málem nenašla... v seznamu témat jste byly až na třetí stránce... 😕 Máme teda evidentně vzornou docházku... 😀 😝

My s dítkem teďka byli nemocní, měli jsme nějakou virózu, Toníček měl úplně zacpaný nosík, sopílek mu tekl proudem (až jsem se divila, že to je od dítěte a ne od dospělýho...) a měl veliký kašel. Teď už zůstaly jen pozůstatky rýmy a ještě si občas zakašle. Já už se cítím daleko líp, skoro zdravá, řekla bych.

Dneska jsme byli tedy po delším čase poprvé venku. Nelíbil se mi ten vítr, ale co nadělám, musela jsem podat přiznání k DPH na finančáku. Takže jsme prostě ven museli. A nebýt toho větru, tak se dá říct, že bylo nádherně. Toníček mi cestou zpátky usnul, tak jsem s ním zůstala ještě v parku, dokud spinkal.

Jo a taky jsme už přesedlali z hlubokého kočárku do sporťáku. Moc se mu to líbí. 🙂 Tak snad budu spokojený i dál. 🙂

Nevím, kdy se sem zase dostanu... takže Vás všechny i s prckama zdravím a přeji Vám krásné sluníčkovaté dny. 😵

lisounek
autor
27. dub 2009

ahoj holky...adi dodatecne preji vse nej nej Vandulce k vcerejsim mesicninam, fakt to leti jako blazen ty joo 😉 jak jsi popisovala Vandulku, tak jako bys popisovala Katu, taky vsude stoupa a ve vane uz vubec neposedi, nechce uz lehatko a porad je na nohach..a kdyz ji drzim za ruce, tak normalne chodi 😲 je to pekny sibal 😀 , takze se nenudime

dnad: jsi me pobavila popiskem Vaseho vyletu, ale tak hlavne ze jste si to uzili a nejlepsi bylo, jak si musel Marosek zrekognoskovat svuj teren doma 😅 je to zlatousek 😵

dukie: a kdepak te mame holka nase?? snad uz by melo byt po praci ne? Nebo Te Tonicek tak zamestnava? (cemuz bych se tedy nedivila 🙂 )

hezky vecer vsem...