Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
25. zář 2008

silrej: Já baštím všechno, akorát teď mám prostě podezření na to mléko... tak to chci zkusit dneska vyřadit, abych měla/neměla jistotu. Určo bych dál mléčné výrobky jedla, ale asi bych zkusila je zařadit v menším množství (třeba obden...) nebo tak něco. Protože včera se mi chtělo plakat za malýho... ☹ Muselo ho to moc, moc bolet. ☹

Jinak taky je mi líto, že máte řemínky, ale jak píše lis... je to pro její dobro a určo bude zase líp. Pořád lepší, když to má teď... než aby se s tím trápila až bude větší. Držím pěstičky, ať si na to malá co nejdřív zvykne a ať se Vám to zlepšuje a brzy se toho zbavíte... 😵 My jdeme s kyčlema na kontrolu 9.10., zatím máme široké balení... taky se děsím, jak dopadnem... to člověk nikdy neví. 😕

lisounek
autor
25. zář 2008

ahoj dukie: taky bych normalne az brecela, kdyz ji vidim, jak ji to musi bolet ☹ ☹ ☹

lisounek
autor
25. zář 2008

normalne mi moje mama porad vnucuje, ze mam male davat fenyklovy nebo kminovy caj jako ze na ty prdiky, ze oni to taky davali, ale ja jsem rezolutne proti, vzdyt prece nemaji nic pit krome materskeho mleka?? 😕 😝

honzulka
25. zář 2008

Ahoj holky..jdu na skok,než se mi kluci vzbudí.. 😉 Já si tady trošku přijdu jak vetřelec,když jediná nekojím.. ☹ Ale trápení máme asi všichni stejný...Prdíky jsou u všech dětí ať je kojené nebo ne.. 😢 U nás je to nejhorší ráno a večer před koupáním..Včera jsem zkoušela opravdu si s ním povídat,koukal klidně a já mu u toho držela skrčený nožičky k bříšku..neprděl,ale byl klidný a nejspíš mu to dělalo dobře,páč jak jsem mu je položila,tak začal plakat.. ☹ Já myslím,že to je prostě věc,kterou si ty prckové si projít musí..nebo nevím,když to mají i nekojené děti,tak co je nadýmá?? 😒 Taky u nás fakt zabírá ta teplá plena.. 😉
lis-to jsou maminky...já to poslouchala u Jeníka taky a pak ještě púořád šťávičky(v pozdějším věku..)..Zrovna jsem včera někde četla,že ty čaje nemají na ně účinek..A pokud ho piješ ty,tak si myslím,že by to mělo stačit..Ale i jsem právě četla,že když je to chytne,že se mají přiložit k prsu,že se spustí ten antikolikový reflex...hlavně nepláče,což je pak ještě horší,že to bříško víc bolí.. ☹
Našemu Tomíkovi normálně někdy až tečou slzy..tak ho vždycky k sobě hodně přitisknu a pusinkuju na čelíčko a on se taky uklidní.....
No a hlavně to odříhnutí... ☹

miruskaaa
25. zář 2008

ahoj lis mas pravdu kdyz se koji tak se zadny caje nemaj davat....my nemame problem ani tak s prdiky jak s kakanim malej prdi krasne ale je linej tlacit budem muset zajit k doktorce je schopnej nekadit 5 dni az sem se 5 den nastvala protoze ani masaze nezabirali tak jsem mu strcila rourku do zadecku pak zas masirovala a nic tak jsem mu natrela zadecek pitiolem a dala pod nej cistou plinu a jak ji tak pod nej sunu tak to na me chlistl 😠 byla jsem cela posr.... 🙄

ada80
25. zář 2008

ahoj holky 🙂
lis:moje máma do mě taky pořád hučí,že mám Vandulce dávat fenyklový čaj,že nám to taky dávala,A já jí můžu dokola říkat,že kojený děti žádný jiný tekutiny mít nemusej,prostě si to vždycky vyslechnu a zas je na chvíli klid 😉

silrej
25. zář 2008

Zdravím, tak jsme zpět od doktorky a nic pozitivního, zase jsme skoro nepřibraly...při propuštění z porodnice jsme měli 3890g a teď máme 4010g, takže nejsme ani na porodní váze, která byla 4110g, a to fakt dlabeme a dlabeme, ale jak říkala paní doktorka, tak nám dává ještě týden a pak to začneme řešit, protože jak na Káju koukala, tak říkala, že je ještě mírně nažloutlá a tak to třeba bude tím...takže příští týden nás čeká další převážení, docela mě štve, že nemáme váhu doma! Jinak koukala na papír ze včerejší ortopedie a tak mě nějak uklidnila, když říkala, že ten nález není nijak hrozný, že mě pan doktor zbytečně vystrašil a že jsme ty řemínky spíše asi dostaly preventivně, takže je snad nebudeme mít moc dlouho, tedy min. do toho třetího měsíce než půjdeme na kontrolu...a můžu vám říct, že sundat celý ten postroj u doktorky a pak ho zase obléct když se vám dítko vzpouzí je chvílemi nadlidský výkon, jsem se u toho pěkně zapotila! Jinak Lis, nás v porodnici taky kontrolovala doktorka a bylo to v pořádku...oni totiž v porodnici nekontrolují UTZ jako u ortopeda, ale pouze pohmatem, takže se pak může stát, že na ortopedii zjistí, že problém s kyčlemi je...ale to tě nechci strašit, to jsem jen teď tak chytrá, protože včera jsem na netu trochu studovala! 🙂 A říkám si přesně to co tu všechny píšete, že je dobře, že se na to přišlo už teď a že se s tím něco dělá, aby byla do budoucna v pořádku...pořád lepší ty třmínky než třeba sádrový krunýř! ☹

honzulka
25. zář 2008

silrej-ta to máš dobrou doktorku.. 😒 To mě Tomík celou dobu přibíral,naposledy vlastně 100g a jim se to zdálo málo a naordinovali dokrmit.. ☹ Pořád víc přemýšlím otom,co mi řekla kamarádka,zda naše doktorka nemá smlouvu s Nutrilonem.. 😠
silrej a ty máš dečku nebo takový to zařízení? 😕

lisounek
autor
25. zář 2008

Sil: no ja jsem se te prave chtela zeptat, zda Vas kontrolovali v porodnici, takze jeste nemusime mit vyhrano, ale doufam, ze to bude ok 😉. A jak to ze nepribirate?? :(( to je mi lito, ale vis co ono to ze basti jeste neznamena, ze fakt ji naplno a ze je mlicko kvalitni, ale to taky nechci strasit..kazdopadne je dobre ze se to bude resit, protoze ty prirustky fakt stoji vcelku...hmm

..noo a nazory na ten cajik se hrozne ruzni, takze tezko rict..dnes se mala po kojeni pekne vykandila, takze jsem mela radost..stejne jsem se tomu smala, ze kdo by to byl rekl jeste pred nejakym casem, ze budeme s manzou pomalu oslavovat kazdy prd nasi holcicky 😀 😀. Manza vzdycky rika, ze by klidne prdel i za ni 😅

Honzul: co to tady povidas o vetrelci?? 😠 ja ti dam ty sem patris, takze zadny takovy recicky, tady to prece neni jen o kojeni, ale o nasich detickach a starosti kolem nich 😉

mirush: posrana uz jsem byla nekolikrat, clovek je vesmes neustale pocurany, poblinkany atd. at zije materska!! 😀 😝

silrej
25. zář 2008

Honzul, ono je to možná tím, že jsme měly vysokou porodní váhu, ale pokud se to naše přibírání do příštího týdne nezmění, tak nás asi taky čeká dokrmování... ☹ Ale už jsem dnes ze "zoufalství" volala laktační poradkyni, takže zkusím praktikovat co radila a uvidíme, zda to bude mít efekt... 🙂 Jinak Lis, byla jsem opravena, že hladové mléko prý neexistuje, takže se spíše malá u kojení fláká...a možná je to i tou částečnou žloutenkou...těch příčin může být spousta, ale přijít na to která, že! 😒 Jinak Honzul, my máme takové řemínky na celé tělo...no, opravdu slušivé! 😅 A Lis, i když holčičky na ty kyčle prý trpí víc než kluci, tak to neznamená, že ten problém musíte mít, určitě né, takže buď v klidu...já už se taky docela uklidnila! 🙂

honzulka
25. zář 2008

lis-děkuji... 🙂
silrej-s tím kojením jsem na tom asi byla podobně..i když Tomík přibíral docela mi přijde dobře.Ale je pravda,že on i z flašky pije docela pomalu.. 😒 A můžu se zeptat,co Ti řekla ta poradkyně? 😔 Jinak my měli tu dečku a první dny jsem jí nemohla vůbec nasadit..Musela jsem se psychicky dát do pohody a pak to šlo..Tak jsem zvědavá na příští týden,zda se domů nevrátíme taky s dečkou.. ☹
Tak dobrou holky a prdíkům zdar.. 😉 😀 ☹

silrej
26. zář 2008

Dobré ránko, dneska to venku vypadá, že bude hezky... 🙂 Honzulko, poradkyně mi doporučila nějaké homeopatikum na podporu laktace, pak střídání prsu při jednom kojení, odstříkávání po kojení a poté případný dokrm tím mlékem, pokud se malá bude dožadovat brzy po nakrmení jídla, dále kojení přes den nejdéle po 3 hodinách, v noci po 4...ufff, teď si rychle ještě nevzpomínám co říkala, takže tak asi...a dnes mi přiveze na půjčení odsávačku, tak to zkusíme praktikovat a uvidíme, zda bude příští týden při převážení nějaká změna! 😅

lisounek
autor
26. zář 2008

ahoj holky 🙂 dnes je fakt krasne, tesim se na kocikovani...

Sil: to je bezva, ze se vam alespon nekdo tak venuje a ze mate moznost to vyresit, verim, ze bude dobre..my taky kojili po tech 3 hodinach, od pulnoci nam rikali, ze to mame nechat na miminku, takze my uz ji nebudime..navic ona pribira super, takze ji fakt nechavame...napr. vcera usnula po 20 hodine, byla mrtva po koupani 😅 a spala neuveritelne az skoro do 2 hodin do noci..no a driv jsme ji prave jeste do pulnoci budili a ne a ne pak spat, takze takhle je to fakt pohoda..sla jsem za ni spat ve 22 hodin s tim, ze se moc nevyspim a Kata prekvapila 😀 ...taky jsem zjistila, ze kdyz ji netrapi prdy, tak mame docela hodny ditko 😀 😎 a navic mi prijde den o de dne vnimavejsi a kouzelnejsi 😵 uz zveda vice hlavicku na brisku a taky ji skoro drzi ne teda porad, ale snahu ma...a kouka na hracky...jee uz se tesim na ten vedomy usmev, pry tak v 5 tydnu zivota 😵

lisounek
autor
26. zář 2008

holky a myslite, ze muze ditko lezet pri skytavce?? ja ji vzdy zvedam, mam takovy lepsi pocit... 😨

uci
26. zář 2008

ahoj holky, tak sme velmi nepribrali - za 2 tyzdne len 150g 😖 uvidime buduci tyzdne, ci sa to zlepsi, ale ani sa nedivim, lebo mala ten posledny tyzden papala tak max 5 min. a potom vreskot, ale vyzera to tak, ze je to kvoli tomu, ze mi prilis silno zacne tiect mlieko a ona ho nestiha prehltat a potom sa jeduje, lebo vzdy ked prestane cucat tak ju celu ostriekam mlmiekom, ked vypluje bradavku, takze si musim pred kojenim odstriekavat, aby tam toho tak vela nemala, akorat, ze cez den to velmi nejde, kedze ju musim medzi kojeniami mat stale na rukach a cicikat 😒 a tiez stale tu odsavacku sterilizovat, no ale asi budem musiet lebo vyzera, ze to trochu pomaha, ked si odstriekam, tak vydrzi papat aj 10-15 min.
silrej: to ma mrzi s tymi kyclikami, musi to byt zufale davat miminku taky postroj ked vidis ako sa mu to strasne nepaci, my zatial nevieme ako sme na tom, lebo v porodnici nezistovali nic a az teraz ma poslala dokina na USG ale ponukli mi zatial najblizsi termin az niekedy v polovici oktobra 😠
lis: mne prave doktorka povedala, ze ked ma stikutku, tak ju prave dat na brusko a celkom to pomoze - nie vzdy ale obcas ano, ked uz nic ine, tak si poplace, lebo neznasa byt na brusku a z toho placu ju to vacsinou prejde po chvili 😉

ada80
26. zář 2008

ahoj holky koukám,že jsem tu zase sama ☹ Vandulka ted spí tak čekám až se vzbudí a půjdem ven,protože tam je fakt hezky. 🙂
Lis:my už se začínáme smát a je to fakt super,když se na tebe usmívá bezzubá pusinka 😀 😀 😀
Jinak právě dnes slavíme 2 měsíce,fakt to šíleně letí

honzulka
26. zář 2008

silrej-tak to je dobře,že Ti takhle poradila a hlavně s tou odsávačkou budeš mít i přehled kolik máš ještě mlíčka.. 😉 Já třeba fakt odsála tu dávku,co by měl mít,takže mlíčko jsem měla,ale..No prostě už se k tomu raději nebudu vracet..Prostě budu mít děti Nutriloňáčky.. 🙂
lis-já škytavku většinou nechávám,protože nám na ni nic nezabírá a pokládám ho Tomíska na záda,protože na bříšku by se asi zbláznil..Musíme při každým přebalování trénovat koníky a u toho se mu fakt nelíbí,takže se řádně vzteká a to moc kombinovat se škytkou nejde.. 😒 Ale je fakt,že ho často mám se škytkou na ruce.. 😝 Je moc dobře,že už poznáváš i tu hodňoučkou Kačenku.. 😉
My byli venku dopoledne a Tomíska brali prdíky,takže to bylo trošku s muzikou,ale teď spinká zase v postýlce jak andílek... 😉 Holky,řekla vám doktorka,že máte trénovat koníky s tím,že držet prdelku,aby se přesunulo těžiště??? 😲

ada80
26. zář 2008

Ahoj Honzul:o těch koníkách mě doktorka nic neříkala

honzulka
26. zář 2008

Ahoj ado.. 🙂 Tak to je možná zase nějaký výmysl tý naší doktorky(tentokrát sestřičky.. 😠 )..Ty jo..vy už jste velký holky,co???Nám je dneska přesně 6-tý,tak nám začnou hezký časy,ne??? 😀

ada80
26. zář 2008

honzul:6týden to je fakt paráda 😀 😀 Já ještě nebyla na prohlídce po šestinedělí,ještě jsem to nestihla,ale v pondělí konečně půjdu.taky bojujete s navlíkáním čepice?U nás to je vždycky boj.

miruskaaa
26. zář 2008

lis..nj mas pravdu 🙂 dneska jsme byli u doktorky a uz mame 3290g a o tom kakani rikala ze je to prej u kojenych deti normalni ze kadi treba az po nekolika dnech ze to neni u vsech ale stava se to tak jsme dostali cipky pro jistotu 😅

silrej
26. zář 2008

Hezké odpoledne, tak jsme byly s Kájou na procházce a opravdu je tam nádherně, tak doufám, že bude i o víkendu, aby jsme mohli jet celá rodinka na nějaký výletík! 🙂 Co se týče těch koníků Honzul, tak mě to doktorka říkala přesně tak, že by děti u toho neměli zvědat zadeček, ale jen hlavičku a část zádíček... 😉 A co se týče toho kojení, tak uvidím, už mě nějak zmáhá to pořád řešit, buď ve středu bude na váze změna nebo nebude ...možná za to opravdu může částečně ta žloutenka, takže teď se Kája opaluje v kočárku u okna... 😅

ada80
26. zář 2008

ahoj holky jste tady některá?my jsme ted přišly z vycházky a malá celou dobu spinkala,jen ke konci když jsme se blížily domů tak se začala hlásit o jídlo.

honzulka
26. zář 2008

silrej-naprosto tě chápu,že tě to zmáhá to furt řešit.. ☹ U tý žloutenky to hodně říkají,že se prckové rychle unaví.. ☹ A už jsi odsávala? 😉 Já díky tý jejich technice malýho docela vykrmovala..přibral za týden 350g.. 😕 My jdeme ve čtvrtek na šestinedělní,tak jsem zvědavá.. 😉 Vůbec se mi ale tam nechce,fakt tý doktorce nějak nevěřím a dost zvažuji změnu.. ☹
Jinak o těch koníkách..On Tomík ani nezvedá zadeček,ale nožičky,jakoby dělal kolébku.. ☹ Uvidím,co mi na to sestřička řekne..Ach jo..to zdravotnictví.. 😠

lisounek
autor
26. zář 2008

ahoj tak jsme byly taky venku, chodime ted kazdy den 🙂 dnes je krasne a mala se vzbudila doma presne na jidlo - jakoby mela v sobe budik 😅 😅 ...

adi: nam navlikani cepice vubec neva az se tomu divim..nam nevadi ani stourani sopliku v nose a to by clovek neveril, co jich tam takove miminko ma 😲 nam vadi jen koupani, to je porad boj 😒 , ale vcera po koupani uz se uklidnila a nechala si nacesat kohouta 😀 snad dam dnes vecer konecne nova fota 😉

holky myslite, ze kontrola po sestinedeli boli?? 😕 neumim si predstavit ani sex 😨 ja mam porad jeste ocistky, uz to vapadalo, ze mizi a dnes zase krev ☹ ..prominte, ze to tu pisu, ale je to normalni?? zitra mame 4ty tyden...

lisounek
autor
26. zář 2008

mirush: a co mate za cipky?? nejaky spesl pro mimina??

lisounek
autor
26. zář 2008

Honzul: jak jsi se ptala vyse, tak ja si myslim, ze kojene i nekojene deti nadyma hlavne i to, ze spolykaji spoustu vzduchu (u flasky samo taky), proto je lepsi, kdyz krkaji, ale nekdy to nejde nooo 😕

ada80
26. zář 2008

lis:nám štourání v nose taky nevadí,ani koupání ne,ale ta čepice 😝 dnes to bylo trochu lepší,ale stejně řev.Ty očistky jsou normální můžeš je mít celých šest týdnů nebo i dýl.
já jsem na tu kontrolu po šestinedělí taky zvědavá,snad to bude v pohodě.Půjdu v pondělí to má manža konečně raní tak mě k doktorovi zaveze.Chtěla jsem jít už dřív,ale pořád jsem si nebyla jistá zda mám pořádně vstřebaný stehy a pak manža chodí na 3 směny takže se taky musím řídit podle toho jak má čas.

honzulka
26. zář 2008

lis-mě vyšetření ani moc nebolelo,ale se sexem jsme měli trošku problémy..používali jsme parkrát lubr.gel,ale pak se to upravilo..Já byla ale hodně šitá.. 😢

lisounek
autor
26. zář 2008

hnusny ocistky 😝 😖 jaa uz je nechciiii

ja uz stehy nemam, vypadaly...ale ani nevim, jak to tam dole vypada...radeji jsem to neriskovala ten pohled na svou mesicni krajinu (pracovni nazev po porodu 😀 )...

adi: treba si na cepicku zvykne jeste 😉