Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

miruskaaa
3. říj 2008

dukie tak dekuju no uvidime chtela bych nejaky nechat nafotit jeste mrknu nekde na netu co kde je a uvidime

lisounek
autor
3. říj 2008

Holky tak jsem premluvila nase ditko ke spani, v 15:30 jsem s ni zalezla do postele (ven se jit nedalo a bylo tak akorat na spani), usnula za hodinu potom a ja s ni..spala jsem dve hodiny, nez prisel manzel a mala spi porad 😕 takze bude celej vecer vzhuru 😨 narusenej rezim totalne ale maminka spala 😉 😵

miruskaaa
3. říj 2008

lis-ja zkusim to jak radila honzulka ze nez pujdu vecer spat tak si malyho prilozim a uvidime jestli to bude mit nejakej ucinek 🙂 a zitra dam vedet jaka byla noc 😉

lisounek
autor
3. říj 2008

mirus: tak to u nas prave nefunguje, idkyz u prsa treba pospava, tak pak se probere..ale treba to u vas zapusobi...ted jsme s ni hodinu lezeli v posteli, byla to parada, jak nas vnimala a byla spokojena..pokopkavala si a delala ksichtiky...to je pak radost... 🙂

lencourek
3. říj 2008

ahojda holky, tak jsem vás opět dočítala. opět jste byly plodné 😅 . šíleně mě bolí ruce a záda, jelikož jsem Lukáška celou hodinu houpala a nosila. po kojení nemohl zabrat. prostě je na něm vidět, že se mu chce spát, ale nejde mu to. za celý den je zpruzelý a pak by večer jen ječel a ječel. no, jsem ráda, že aspoň na chvilku je klid. jen se děsím, kdy zase bude vzhůru, jelikož jen jsem ho odložila do postýlky, tak hned otevřel oči. ach jo.
mějte se krásně a přeji všem klidnou noc

lisounek
autor
3. říj 2008

leni: ty jo to presne znam, ted uspava manzel a ja jdu do sprchy hura, alespon nejake minuty jen sama pro sebe...jelikoz ale spala cele odpo, tak nevim nevim... 😕 taky se nejak desim kazde noci 😔 taky preji vsem dobrou noc a pokud mozno klidnou... 😉

uci
3. říj 2008

tak my sme dnes prespali cely den a teraz sme hore - to zas bude noc 😖 aspon ale zatial neplackame, ale opat sme zacali strajkovat s kojenim, ja uz som z toho totalne zblbnuta ako stale dookola riesim, v com moze byt problem, asi sa na to vykaslem a proste to necham na to vazenie u doktorky - ked je to ok, tak zrejme nie je co riesit
dnes nam dosla ta hacka - taka ta hojdacka na styl starych mam, vyzera to dobre a ma to aj taku snurku, ze mozeme lezat niekde napr. na posteli a prdolku takto hupat na dialku 😝 , dufam, ze sa v tom malej bude pacit, zajtra musime tatku prinutit aby nam to namontoval aj ked asi bude musiet pozhanat nejake srouby, tak ale ved pre svoju dceru to hadam urobi, no nie? 😉
s tym fotenim deticiek je to celkom dobry napad, si ma mirus navnadila, lebo predsa len z takeho profi fotenia by mohli byt krasne fotky na pamiatku

miruskaaa
4. říj 2008

no prave me se to taky libi tak snad broz tady u nas nejakyho fotografa najdu

silrej
4. říj 2008

Ahojky, tak my od té doby co dokrmujeme, tak máme doma spokojené miminko...když si napucne bříško, tak spinká jak andílek, takže usnula kolem půlnoci a spala až do pěti, pak se jí moc spinkat nechtělo, ale teď už zase spinká...tedy předtím si povídala s plyšovým slonem, protože Kája se včera taky zničehonic se začala zajímat o hračky v postýlce, které jí do té doby nezajímaly a málem si vykroutila hlavu za slonem, kterého měla za hlavou, tak jsem jí ho dala vedle ní a ona si s ním vydržela povídat a bouchat do něj jak dlouho, byla to legrace jí pozorovat! 🙂 Takže zatím ten dokrm zvládáme v pohodě, tedy až na to, že mám pocit, že teď víc prdí a trošku jí trápí bříško, tak nevím jestli je to z toho Nutrilonu 1HA! 😅 No, uvidíme... 🙂

uci
4. říj 2008

ahojky, tak ako som predpokladala, do 3:30 sme mali rosambo 😖 a plac az na lesy, uz som bola uplne grogy, no a teraz spinkame, ona ma nejako poletenu noc s dnom a ci co
a skoro som sa zabudla pochvalit, uz sme asi skoncili s ocistovanim, uz 4. den nic nemam

miruskaaa
4. říj 2008

uci ja taky mela noc hruuza malej se vzbudil v 9 na krmeni a rikam si ze ho pak jeste vzbudim ve 12 nez pujdu jenze ono to krmeni v 9 nemelo konce malej se najedl a pak rval a rval a uspavani mi trvalo 2 hodiny 😠

uci
4. říj 2008

holky pomoooc, mala mi dnes spi cely den, zaspava uz pri kojeni, co sme uz davno nemali, je to normalne??? sice sa jej po tej prebdenej noci necudujem, ale o to horsia bude urcite dnesna noc ☹ vobec sa cica neda zobudit, uz som jej ostrihala vsetky nechty aj na rukach aj na nohach a nic, no este idem vyskusat jej vycistit ocka, to totalne neznasa, ale ked ani to nepomoze, tak fakt neviem
mirus: mas to tiez poriadne vesele, ja dnes chcem vyskusat tu hacku, ale neviem ci tak skoro bude visiet, kedze manzo isiel este len teraz zhanat srouby 😠

miruskaaa
4. říj 2008

no me malej dopoledne nechtel moc spat tak jsme sly ven protoze v kocarku spi pokazde 😅 a vecer jsme koupali to ho unavi tak jsem zvedava 😕 drzim palce at mas tuhle noc lepsi 😵

lisounek
autor
5. říj 2008

ahoj holky, vcera jsem se opet nedostala,ale hlasim se, ze mame porad ty divny noci...ted nejak nevydrzi spat dele nez 2-3 hodiny..driv vydrzela treba i 5 hodin, ale ted se snad budi hlady ci co... 😕 pravidelne v noci se vzbudi a pak nechce spat..trva to treba i dve hodiny..dam ji do postylky a rev, tak ji necham..dnes v noci uz ani tolik nervala, protoze zjistila, ze je ji to k nicemu...je mi ji lito ☹ , ale proste chci aby si zvykla..kdyz place dlouho tak ji pochovam a zase polozim..bud zacne jako pospavat nebo zase rvat...to uz byla asi 5 noc takova...jenze my sli s manzou spat po 21 hodine, takze jsem se nastesti trochu pospala a tolik me to nerozhodilo... 😝

Sil: no vidis, jak je to super..ja jsem si prave rikala, ze po tom umelym spi ty deti lip a dele, ale dokud muzu kojit a staci ji to (to zjistime ve Ct na kontrole sestinedelni), tak je to asi to nejlepsi ze?? 😎

uci: ja mam ocistky porad uz me to nebavi..a taky se mi po porodu rozjely hemeroidy, coz teda vcelku na prd.. 😔 😠

miruskaaa
5. říj 2008

lis me malej taky dokazal spat v noci treba 5 dokonce i 6 hodin ale ted se mi bud po 4 dokonce i po 3 tak nakrmim nekdy ma dny ze se naji a hned usne ale nekdy teda ne

miruskaaa
5. říj 2008

holky chtela jsem si udelat album s malym ale vsechny fotky jsou velky 😠 v jakym to programu to upravujete a da se to stahnout z netu? 😵

lisounek
autor
5. říj 2008

holky odkdy deti asi tak vnimaji hracky, kolotoce atd.? Ja jsem myslela, ze uz to alespon sleduji..my tu nasi cacoru musime porad tahat, kdyz ji polozime, tak nechce lezet a hracky ji zatim nezajimaji - asi je brzy ?? 😨 ale kdyz nespi, tak co s ni?? to se fakt neda nic pak udelat...jenze kdyz ji nechame rvat, tak ji uplne tecou slzicky a je cela ruda..ty jo to jsou starosti..jedeme kocikovat, to ma rada, tak zatim pa 😵

uci
5. říj 2008

ahojky, tak dnes sme mali nastastie o cosi lepsiu noc, sice zase bolo uspavanie do 2 ale potom spala az do 7 😕 a to som ju krmila okolo polnoci, cize dost dlho bola bez papy, ale nemala som absolutne silu ju zobudit v noci na jedenie - bola som tak rada, ze si mozem pospat 😝 a aj tak by to asi bolo na nic, lebo ked sa nezobudi ona sama, tak aj tak nechce jest, bud spi alebo sa jeduje, takze z toho nemam az take velke vycitky 😀
pozicala som si inac vahu a skusam vazit pred a po kojeni, no a napr. dnes si po 5 min. sani vytiahla 65 ml (teda gramov ale predpokladam, ze to je vlastne tolko isto ml kedze mliecko je zhruba to co voda) a viac uz nechcela, vcera si vytiahla aj takych 100 ml, cize sa to pohybuje od tych 60 do 100 ml, nie je to sice nejako extra ale tak jej to asi staci, uvidime po par dnoch, ci nieco naberie tak komplexne
mirus: nas teda kupanie vobec neunavi 😖 skor naopak, vzdy je potom ako rybycka 😀 no a fotky som zmensovala v programe, co ho mame k fotaku - cez ktory stahujem fotky z fotaka do pc - je to nejaky HP photo& imaging alebo tak nejak, neviem, ci to ide stiahnut, my sme to dostali k fotaku

uci
5. říj 2008

lis: nasa prdolka vnima zatial len kolotoc co visi nad prebalovakom - ten uplne zboznuje, mozno aj preto sa prebalovanie obide bez kriku 😉 inac ju hracky zatial nezaujimaju
inac doteraz sme spinkali v novej hacke co nam tatik namontoval a vyzeralo to, ze sa jej tam celkom paci ale teraz uz zase plackame 😖 hadam to bude len hlad a mozno si tam este cica musi zvyknut

miruskaaa
5. říj 2008

uci dekuju snad to nejak vymyslim 😎 no nase noc taky usla malej mi u koupani rve teda jak kdy stalo se parkrat ze ne ale to byla asi nahoda akorat rano po nakrmeni uz se mu nechce moc spat tak vzdycky spolu lezime v posteli a kdyby mi nezvonil mobil tak jsme tam spolu usli protoze mu padali ocicka

dukie
5. říj 2008

Ahojte holky. 🙂 Dneska je tak krásně... byli jsme venku... nechtělo se mi domů, podzim je nádhernej, ty stromy... úúú.... 😵 Ale museli jsme na kojení.... 😒

silrej: Jak jste dopadli u toho ortopeda? Jsem strašně zvědavá... 😅

miruska: Máš pravdu s tou teplotou, to mě nenapadlo, že vlastně když ho nemůžem utišit, tj. dlouho křičí, tak se mu ta teplota může takto lehce zvýšit i díky tomu křiku. To by vysvětlovalo, proč to třeba zase po třech hodinách klesne... Díky za inspiraci. 🙂

Holky, když prcky koupete a křičí Vám, zkoušely jste třeba trošku změnit teplotu vody? Vím, že někdo tu (nebo to bylo na jiné diskuzi? 😕 ) psal, že miminku dali o něco teplejší vodu a byl klid. 🙂 Čímž samozřejmě neříkám dát jím horkou 😀 , však Vy víte... 🙂

Hračky našeho malýho taky zatím nezajímají. Zatím si nejraděj prohlíží mě. 😀 A taky strašlivě rád zvedá hlavičku, když ho s manželem dáváme odříhnout, to se rozhlíží všude kolem... nebo spíš předstírá, páč prý miminka v tomto věku vidí dobře tak na 15 - 20 cm... tak nevím, proč ho to tak baví. 😀

lisounek
autor
5. říj 2008

uci: my koupani taky nesnasime, ale fakt jako vubec... ☹

dukie: s koupanim uz jsme vyzkouseli vsechno, teplejsi vodu, studenejsi vodu, vice vody, malo vody atd...nepomaha nic..proste vubec nic... 😔 😝 Jinak nase Kata uz taky vetsinou drzi hezky hlavicku, je to legrace..jen porad cekam na ten vedomy usmev, to me pak asi dostane 😉. Jo a teplota se pri placi 100% zvysuje, to uz mi rikali v porodnici, ze Kata je ten tip, kterej si okamzite vyrve teplotu, takze ji nemam nechat dlouho plakat...no ale to pak znamena, ze ji musim porad nosit, protoze ji absolutne nebavi byt sama..takze nekdy udelam opravdu velky nic!!!

mirush: ja si nekdy rano taky vezmu Katu do postele s domenim, ze bude spinkat a diky tomu i ja, ale ona radeji kope nohama a rozhlizi se nebo si prohlizi me..jak jinak porad s dudlikem, je snad na nem zavisla nebo cooo, porad ho chce... 😒

dvojka
5. říj 2008

ahojky

já bych jen chtěla poblahopřát tady lisounkovi k narození miminka.Párkrát jsem na tebe někde narazila a ted jsi se mi nějak ztratila z dohledu a dneska koukám už máš měsíční holčičku.
Tak at vám dělá jen samou radost.Hodně štěstí.Lenka 🙂

uci
5. říj 2008

lis: nam sa ale prave kupanie strasne paci, je to jedna z mala chvil ked cica neplace 😉 akorat, ze ju to vobec neunavi a nechce sa jej potom vobec spat
a neskusala si na to nosenie babysatku alebo vak alebo tie vselijake nositka? to by si mozno aj nieco porobila popri tom noseni, ja mam taku klasicku latkovu klokanku, len neviem odkedy sa to moze pouzivat, tak som si povedala, ze pockam kym nebude mat mala tak 2 mesiace a zacneme sa nosit, ale su aj tak, co sa daju pouzivat uz od narodenia, napr. ta manduca - na tu som pocula dost dobre ohlasy

miruskaaa
5. říj 2008

uci ja mam taky klokanka ale to pocitam ze az takk na jare se da pouzit az bude stabilnejsi a udrzi i lip hlavicku...mam to houpaci sedatko to je nekdy fajn malyho tam supnu vezmu si ho sebou do kuchyne on kouka a ja si ji zatim uklidim..
dukie-to je nekdy i u nas kdyz malej rve tak ma zvysenou teplotu.
lis-tak malej uz ma vedomej usmev zaclo to asi vcera kdyz jsem si ho vzala a povidala si s nim delala ruzny ksychty a on se na me zacal smat a to je pak vec 😵

lencourek
6. říj 2008

ahojda holky, dnes jsme byli na kotrole kyčlí a prý máme balit na široko. Jak to vypadá a co je k tomu potřeba? Na netu se toho nějak nemůžu dopídit. Nevíte některá? 😵

silrej
6. říj 2008

Ahojky holky, tak Kája nám vydržela spát od 22h do 3h do rána po tom co si napucla bříško mým mlíčkem a UM, tak doufám, že jí to vydrží a začne konečně spinkat a být spokojená! 🙂 Dukie, myslím, že je zbytečné, aby jsi Toníčka krmila UM když máš dost svého mléka, takže já si myslím, že je to zbytečné...buď ráda za to, že ho můžeš kojit! 🙂 Jinak co se týče ortopedie, tak tam jdeme na kontrolu až za 14 dní, tj. po šestinedělí, zatím máme balit na široko, tak pak dám vědět jak jsme dopadly...a co se týče toho balení, tak to jsou další dvě klasické plíny navíc (já to balím přes dupačky, tj. ortopedické kalhoty, do toho plínu přeloženou na troúhelník a na to dvě klasické plíny složené na třetinu, takže ten troúhelník pak přeložím přes ty dvě klasické plíny, aby se mi nerozpadaly a završím to zapnutím kalhotek)! 🙂

silrej
6. říj 2008

No, nevím, zda jsem to napsala srozumitelně, já na vysvětlování moc nejsem, ale takto balit mi poradila mamča! 🙂

lencourek
6. říj 2008

sirej díky, takže si musím pořídit, ještě ty kalhotky. Bez nich to asi nejde, co? 😅

silrej
6. říj 2008

Bez nich to jde, když to dáš rovnou do dupaček, ale já měla pocit, že to moc nedrží, takže raději to balím takhle... 🙂