Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
26. zář 2008

honzul: no bez lubrikantu bych do toho taky teda nesla, ale i tak budu mit strach, budu si pripadat asi jako panna 😲

honzulka
26. zář 2008

No uvidíš.On je to možná jen ten strach překonat..třeba to půjde dobře.. 😉

lencourek
26. zář 2008

ahojda maminy, dnes jsme měli velké problémy s večerním usínáním. to bylo řevu... ach jo. když tak vyvádí, tak potom nevím, co ho trápí. a většinou je jen přetažený. je vidět, že se mu zavírají očka a chce se mu spát, ale ne a ne zabrat. a to pak vyvádí. takže do postýlky jsme šli asi na 4x a vlastně usnul až při kojení. takže 2 hodiny jsem se snažila ho nějak uspat. fakt mám dost.

manžel má angínu, takže super. neustále se bojím, aby to prcek nechytil. ale zatím dobrý.

dnes jsme také byli na procházce, opravdu bylo krásně. jen, kdyby takových dnů bylo víc. a ne jen ten víkend.

holky, jak jste psali o tom sexu, tak mám pocit, že mám nějaký psychický blok. šest týdnů bude mít prcek v pondělí a nějak mi příjde, že nechci na sex ani pomyslet. doufám, že nebudu frigidní 😅 . trochu přeháním, ale zrovna si tak připadám

honzulka
27. zář 2008

dobré ránko... 🙂
lencourek-já myslím,že určitě frigidní nebudeš a přijde mi to normální,že na to nemáme pomyšlení...Jednak to šití a hlavně celý den kolotoč kolem prcka a domácnosti a pak jsme večer rádi,že si lehnem.. 🙂 Ale pozor na to...i mužíčci nás potřebují.. 😀 😎 😵

silrej
27. zář 2008

Dobré ránko, tak to je už hezký posun, když tu diskutujeme o sexu... 😉 I když já mám zatím taky pocit, že sex je pro mě zatím někde v nedohlednu, ale nám šestinedělí končí až za dva týdny, tak pak uvidíme...a souhlasím s Honzulkou, že manžílky nemůžeme zanedbávat! 🙂 Jinak já očistky mám taky stále, tak se fakt už těším až bude po šestinedělí i po nich, se pak docela těším až začnu chodit cvičit, abych přišla na jiné myšlenky, pohyb mi ale taky už chybí! 😅 A k tomu uspávání, tak nám se včera taky nechtělo spinkat i když Kája zívala, tak snad to dnes bude lepší! 🙂 Chystáme se na výlet, tak jsem na ni zvědavá... 😉 Chtěla jsem se holky s vámi poradit, jak mám malou "donutit", aby mi netočila hlavičku na jednu stranu...? ☹ Hezký víkendové babí léto všem. 😀

ada80
27. zář 2008

ahoj holky 🙂
Silrej:já jsem Vandě otočila hlavičku na druhou stranu a podložila jsem jí látkovou plínkou aby se nemohla otočit zpátky 😉

dukie
27. zář 2008

Ahojte holky. 🙂 Já tu chvilku nebyla a koukám, že se tu rozvinula i debata o sexu... 😎 To jste překvapily. 😀 Já se přiznám, že chuť občas mám, ale sílu jaksi ne... 😝 Navíc když malej usne, tak mi připadne "užitečnější" zalehnout společně s ním, protože člověk nikdy neví, kdy ho spánek přestane bavit a já se pak nevyspím... Ale máte pravdu, že ty naše mužský nesmíme moc dlouho zanedbávat. 🙂

Přesto se přiznám, že ačkoli jsme rodili císařem (a já si tedy myslela, že to se sexem tedy půjde snadno...), tak mám stejně obavy, protože jizva stále pobolívá, svaly kolem jizvy taky ještě nefungují tak, jak by měly... tak nevím, no, asi je to jedno, jakou cestou ten porod proběhne, prostě obavy asi jsou. Navíc ... upřímně... během těhu toho sexu u nás zas tak moc nebylo, takže mi připadne, jakobychom v tomto ohledu byli s manželem od sebe tak nějak... daleko. 😕 Prostě už si to skoro ani neumím představit. 😕 😀 Bude to fakt tak trošku jako poprvé. 😀 A taky mi ještě zůstalo trošku "visací" bříško, a tak se ani kdovíjak přitažlivě necítím... Ale máme ještě 2 týdny do konce šestinedělí a s manžou na "sbližování" pracujem 😀 , tak snad to bude dobrý. 😵

lisounek
autor
28. zář 2008

ahojky, tak ja se vcera nedostala...byla jsem opet chodici mrtvola..nase mala z patku na sobotu toho moc nenaspala a my taky ne 😝 a to se zrovna manza rozhodl spat s nami a ja z toho byla neuroticka..ona plakala, ja nechtela vzbudit manzu, ale to se stejne nedalo a tak jsem byla z toho cela nesva..manza s nami nespi v loznici, aby se vyspal do prace a ja zjistila, ze uz jsme si na to asi zvykly, ale na druhou stranu se citim tam tak divne, jako ze jsem na vse sama a ze je od nas daleko (no ale zase chapu, ze potrebuje byt fit, prece jen hodne i jezdi autem)..my nejak mame posledni dobou problemy s usinanim vecer tj. pred pulnoci..proste se ji nechce nebo cooo 😢 no a k ranu si ji beru k sobe do postele a ona vzdy tak hezky usne, ale bojim se, aby si na to nezvykla to by bylo teda blby... ☹

Sil: nase Kata taky inkliminuje na pravou stranu, pry ji mame porad nutit a otacet na tu druhou..a ze pry driv se na hlavicku (nebo pod - ted uz presne nevim) davalo kilo ryze nebo mouky 😅 oni se deticky pry ze toci za svetlem a ze je mame davat (opirat o bok postylky, my uz to tak delame od porodnice) a vzdy na druhou stranu..proste stridat pravou, levou...a zafixovat, aby se nemohly otocit zpatky..no nekdy je to boj, ale nechci, aby mela sisku prece 😲

Jo a sex, no to je u nas podobne..jak pise dukie, brisko mi visi taky, mam sice uz jen 4 kg, ale asi prave v tom speku na brise 😠 ..no ale snad to pujde dolu..pritazliva se fakt necitim, ale myslim, ze to by manza nejmene resil...taky si to ale neumim prestavit, protoze ani nevim, jak ten spodek vypada..no ocistky mam taky porad a tak jsem zvedava jeste na ty dva tydny 😖 , tak nejak se to vzdy skoro ztrati a pak se to zase rozjede... 😔

lisounek
autor
28. zář 2008

leni: a nase mala taky obcas hrozne vyvadi pred spanim a tak kdyz vim, ze uz ji nemuze nic chybet, tak si rikam, ze je taky pretazena a nemuze zabrat...a to ziva a vzteka se, ale to ji treba nosime a nic..nebo proste usne, my ji dame do postylky a najednou oci jak zarovky zase otevreny... 😀 no moc sranda to vecer teda neni, asi s nami uz pekne cvici..

no a taky mame od vcera uplne osypanou hlavicku..vypada to jako potnicky, ale na krcku to ma cely slity dohromady...a cerveny..vypada to fakt hrozne a urcite ji to svedi nebo ja nevim..pry na to pomaha i repik, takze zacnou koupele v repiku..me je ji tak lito.. ☹. A asi budu davat obkladky i behem dne...holky pripadam si jako nemozna matka, ze to ma kvuli me (hodne oblecena, nebo zpocena a tim ze koupeme ob den, tak se ji to udelalo nebo nevim)... 😢 Nemate nektera zkusenost s vyrazkou?? Ja si nejsem jista, zda jsou to potnicky, ale vypada to tak...zase vyrazku kdyby mela alergii na neco, tak ma na celem telicku a ne jen na hlavicce ne?? 😕

dukie
28. zář 2008

lis: S očistkama jsme na tom stejně, taky to vždycky skoro zmizí... a pak je to zase najednou tu. Taky jsem zvědavá, jak to bude po těch dalších dvou týdnech.

Jinak s potničkama (taky si jen myslím, že to jsou potničky, ale vypadá to stejně jako to, na co nám paní doktorka řekla, že to jsou potničky - měl pár takových pupínečků na krčku pod ouškama) to máme stejný. Taky se mu to teď vyvrbilo na hlavičce. Především na bocích hlavičky. Říkala jsem si, jestli se mi nespotil, když jsme byli venku a měl čepičku... a zavítali jsme na chvilku do obchůdku... tak jestli mu tam nebylo teplo. Já mu vždycky odlehčím v kočárku tím, že mu rozepnu kabátek a trošku odkryju deku, aby ji neměl až pod nosem 😀 a nebylo mu horko... ale čepičku mu nesundávám... tak jsem si prostě říkala, jestli to není od toho... 😕 Jsou to takové droboučké malé pupínečky, jsou zarudlé a asi na půlce z nich se dělá taková bílá mini čepička. Připadne mi to jako pidiuhříky. 😅 A taky to nikde jinde nemá. A taky doufám, že jsou to fakt jen potničky. 😎

dukie
28. zář 2008

lis: Jo a gratuluju ke kilům, já mám ještě pořád +6. 😒 A ty se mi nedaří dát dolů... ☹ ... ovšem nedivím se, po návratu z porodky to šlo, nějak jsem neměla hlad ani chutě... ale pryč jsou ty časy, teď mám hlad každou chvíli (a pořádnej...) a chutě na sladký... 😝 To se pak hubne dost obtížně... 😝

lencourek
28. zář 2008

lis: ohledně těch potniček (jestli to tedy není něco jiného), tak nám na ně pomohl Holtův krém. Prodávají to normálně v lékárně. Tady na koníkovi je přímo diskuse s názvem potničky, tak se jukni. Jedna mamina tam psala, že jí doktorka řekla, že prý řepík je hodně alergický, tak ať ho nepoužívá. Tak ho raději vynech. Ale třeba vám nic nezpůsobí. V té diskusi také maminy psali o nějakém dětském akné - prý je to červený boláček s bílou hlavičkou. Na to prý je dobrý ten líh, co se používal na pupík. Neboj, po pár dnech to přejde. A dle mého je lepší mimčo strojit víc, než aby byla nemocná. 😉

dukie
28. zář 2008

lencourek: No vidíš, tak já mám od naší MUDr. informace evidentně smíšené... 😀 Prý jsou to potničky (ale fakt to má bílý vršek) a potírat to mám lihem. 😀 Pak si vyber... 😕 😝 😀

silrej
28. zář 2008

Ahojky holky, dneska je venku krásně...byli jsme na procházce, stejně jako včera, tak jsme se snažili si užít posledních dnů babího léta a Kája byla při cestování hodňoučká, tak jí musím pochválit a i v noci hezky spinká, jen přes den ne a ne zabrat, takže si to také užíváme! 😉 Jinak máme pokračování "story" s třmínky, protože je od včerejška už nenosíme...shodou okolností manža volal rodinnému dětskému lékaři ohledně našeho přibírání, aby nám poradil a zmínil se, že máme třmínky a ten se zhrozil, že jsme je dostali už ve 3 týdnu a že je to hloupost, protože kyčličky se dovyvíjí až do 6 týdne a teprve pak může nastat řešení třmínky nebo jinak, ale takhle brzy určitě né a tak nám řekl sundat a používat zatím široké balení... 😅 A zítra si jdu zavolat na jinou ortopedii a zajdeme si ještě na jedno vyšetření, aby nám řekl názor ještě někdo jiný, je přeci jen divné, že se nad těmi třmínky pozastavili dva dětští lékaři, hlavně když nález ve zprávě od ortopeda zní "v normě", takže dávat třmínky jako prevenci je blbost, třmínky jsou prý už léčba něčeho...tak z toho mám v hlavě docela haló! ☹ Ufff, tak jsem se tu hezky vypovídala... 🙂

dukie
28. zář 2008

silrej: No a pak věř odborníkům... Rozhodně pak dej vědět, jak to dopadlo, jsem strašlivě moc hodně zvědavá. A zdá se mi teda fakt mimo, že Vám třmínky nasadili, když nález máte "v normě". 😕 Tomu tedy vůbec nerozumím... už jsem slyšela o preventivním širokém balení, ale to se mi nezdá tak "náročné" pro miminko... tak to ještě dokážu pochopit. Ale todleto... to tedy skutečně jde mimo moje chápaní. 😕

My jdeme na kontrolu 9.10., zatím široce balíme, ale mám určité výčitky svědomí, protože mu to dávám jen přes den, protože si neodříháváme, a tak ho v noci dávám spinkat na bok, což se širokým balením dost dobře nejde. 😒 Jenže nechat ho na zádíčkách... tak bych nemohla spát, bála bych se, že si ublinkne a zakucká se. ☹ Ve dne ho mám pod kontrolou, tak to pečlivě balíme široce... ale v noci to fakt vynecháváme. A taky jsme první dva týdny balili takovým trošku jiným způsobem, který nám poradila pro novorozenečka naše dětská lékařka - do klasického širokého balení byl moc maličký. Tak mám tak trošku strach, aby to bylo O.K. 😕

honzulka
28. zář 2008

Ahoj holky...jdu zase na skok.. ☹
lis-potničky máme tentokrát taky a na hlavičce.Nemyslím si,že z čepičky,ale když Tomíka bere bříško,ta tak křičí,že je celý rudý a opocený a pak muto vyskáče.Nám na to tedy řepík pomáhá a tři doktorky mi ho i doporučili a až když jsou ty čepičky bílé,ta na to ten líh...Tak nevím.. 😒
silrej-s těmatřmínkama to je síla..My tu dečku tehdy dostali po šestinedělí proto,že malej neměl vyvinutý jadýrko.A ty třmínky jsou přeci ještěna závažnější stavy,tak to s tou prevencí je vážně divný.. ☹ Ach ti doktoři.. 😠

lisounek
autor
28. zář 2008

holky to co popisuje dukie jsou potnicky 🙂 my uz jsme je meli prvni tyden co jsme byli doma a fakt festove 😨 a to hlavne v podpazdi...mela to par dni a mazali jsme Bepanthenem...ale je pravda, ze nam dr. radila ten lih, on to jako vysousi, ale musim rict, ze ji to asi pekne bolelo, ono prece jen je to jakoby otevreny.. 😲 ale pomohlo to asi..jenze ted je to na te hlavicce a je to hodne slity, takze kdovi zda jsou to potnicky..ale asi joo...no koupali jsme dnes prvne v repiku, tak uvidime...a kdyz by to nejak nepomohlo, tak musime zajit k dr. 😖 obavam se, ze to mela ze svetriku tedy z vlny, asi jsem ji zbytecne dost oblekla a tu vlnu mela na tech mistech, co to ted ma.. ☹ takze uz zadna vlna...

za chvili jsu asi spat, Kata se dnes vyridila koupanim, tak doufam, ze bude dlouho spat..me nejak ty noci desi, clovek nikdy nevi co ho ceka a to se mi nechce po vecerech tak brzy chodit spat (ikdyz bych mela)...nejak se nekdy nemuzu smirit s tim, ze uz to neni jako driv.. 😒 ikdyz Kata je samozrejme poklad to je jasny...no asi me chapete 🙂

Sil: je to vazne sila ty trminky...je fakt, ze my byli na kontrole v te porodnici a pak az za 2 mesice, no bylo mi divny, ze jste sli tak brzy (nase holcicky jsou temer stejne stary)...

lisounek
autor
28. zář 2008

joo a taky jsem dala par novych foto Kacenky 😵

silrej
28. zář 2008

Lis, zkoukla jsem fotečky a Kačenka je roztomilá...už je to slečna! 😉 Jo, jo, naše holčičky jsou skoro stejně staré...no, zítra hodlám zavolat na jinou ortopedii, tak jsem zvědavá, zatím balíme na široko, takže snad to bude v pohodě! 🙂 Hezký večer maminy, já za chvilku nakojím a taky půjdu spinkat, tak dobrou.

uci
28. zář 2008

jeeee, fakt lis, hotova slecna a kolko ma vlaskov 🙂
no my stale bojujeme s kojenim - 5 min. a konec ☹ ja neviem, cica ma asi okrem vyskomeru (kedze zacne okamzite plakat ked s nou klesneme pod urcitu vysku, napr. si chcem sadnut na stolicku), tachometru (kedze musime ist v aute min. 20kou) aj casomer (proste 5 min. a ani o sekundu viac), som zvedava co povie vo stvrtok dokina, ale bojim sa, ze nam nakaze dokrmovat 😢

uci
28. zář 2008

takze zufalstvo poslednych nas doviedlo k tomu, ze sme objednali nejaku speci zavesnu kolisku (http://www.noseniedeti.sk/obchod/hacka) - mala by vraj pomahat aj na koliku, tak uvidime, skusame uz uplne vsetko co by mohlo zabrat

ada80
29. zář 2008

ahoj holky zdravím 🙂 jak jste si užily víkend?Já jsem byla včera s malou venku bylo krásně a v sobotu přijela tchyně a skoro celý den vozila tak jsem si docela odpočinula.Ode dneška máme nemocnýho tatínka takže je s námi doma tak mám strach aby Vandulka nechytila chřipku,ale doufám,že je imunní po mě.V Sobotu máme jít na vítání občánků,ale když máme nemocnýho tatku tak to asi padá ☹

lisounek
autor
29. zář 2008

holky ahoj dnes jste tu teda moc nebyly, asi trajdate s prckama venku to je fajn..taky jsme byly poslednííí krasnéé dny 🙂 . My byly u dr. s tou vyrazkou...no jako potnicky to moc nevypadalo a ani se to nelepsilo, takze tak..no buh vi z ceho to ma, ale cela hlavicka osypana ☹ ...na alergii to pry nevypada, mela by to vsude pry... takze asi vlneny svetrik (limecek mela primo na postizenych mistech 😒 ), takze momentalne zadne pleteniny..

lisounek
autor
29. zář 2008

uci: to jsem zvedava, co ti rekne dr. k tomu kratkemu kojeni, ale hele treba ji to staci 😕 ono prvni minuty sajou nejvic a pak uz to jen vetsinou zuzlaji... 😝

ada80
29. zář 2008

ahoj lis jsi ještě tady?my jsme taky byly venku,hlavně proto abychom moc nebyly doma s tatínkem,aby malá fakt něco nechytla.V sobotu na to vítání občánků půjdeme i kdyby byl tatínek ještě nemocný/tu chvíli to snad vydrží/.
A to ti řekla doktorka,že Kátě nemáš dávat žádné pleteniny?

lisounek
autor
29. zář 2008

ahoj adi: to vis, ze jdete, vsak to je jen jednou za zivot..no ted nemame davat svetriky, no ani by me to nenapadlo, vsak ma tu hlavicku dost podrazdenou... 😢 ted me zrovna zlobi, vynucuje si spolecnost a nechce lezet a plive i dudlik, to dela schvalne totiz 😠

silrej
29. zář 2008

Ahojky holky, dneska sice nebylo tak krásně jako o víkendu, ale i tak jsme kočárkovali. 🙂 Lis, mě Kája taky plive dudlík a v postýlce vždy brečí, ale v náruči ne...no, co nadělám...nosíme a dyndáme! 😅 Jinak novinka ohledně našich kyčliček, tak v pátek jdeme k jinému ortopedovi, tak jsem zvědavá co nám řekne... 😕
Uci, zkus při kojení střídat prsa, to mi poradila porodní asistentka... 🙂

uci
30. zář 2008

aj to sme uz silrej skusali a nic, resp. niekedy sa mi podari ju takto oklamat ale inokedy zase nie, niekedy este zabera aj to, ze ju kojim postojacky a chodim s nou, ale vsetky tieto pokusy proste zaberu len obcas a vzdy nieco ine 😒 a vacsinou ju nepresvedci proste nic, uz som z toho zufala, proste neviem co jej moze vadit, ani z flasky nechce uz potom pit, tak uz mi ostava len to, ze jej nechuti moje mliecko...ale nic ine ako doteraz som jest nezacala, tak fakt uz neviem, boze baby, kojenie ma byt ten najkrajsi okamih s babatkom a my sa vzdy tak natrapime, aby sme sa aspon trochu napapali 😢

lencourek
30. zář 2008

uci, to je mi líto, že máš takové trápení. a co zkusit nějakou laktační poradkyni? aby na vás koukla a určo by poradila. za pokus by to stále, ne? no uvidíš u doktora, zda přibýráte. ale kdyby měla malá hlad, tak by řvala, ne? teda, to je jen moje teorie.

uci
30. zář 2008

no ved aj place cele dni lencourku 😖 len ma aj brusko dost tvrde, tak neviem ci od hladu alebo ze ju to boli, no ved uvidime vo stvrtok, ci priberame, podla toho to budem riesit, mozno jej to predsa len staci ako hovori lis, a ked nie tak asi skusim tu poradkynu