Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

silrej
19. zář 2008

Je fakt Dukie, že se teď malá vzteká opravdu "hezky" a jak si dneska dělala paní doktorka legraci, tak je prý Kája dietařka od narození... 😀 No, uvidíme jak na tom budeme s váhou za týden, kdy jdeme na převážení... 😒

lisounek
autor
19. zář 2008

ahoj Sil, jsem rada, ze jsi tu 😉 my jdeme na vazeni ve stredu, tak snad jsme pribrali - Sil a kolik mate? taky ti tak vzdycky vresti u dr? 😨

silrej
19. zář 2008

Ani mi o tom neříkej, vždycky tam spustí takový koncert, že minule mi paní doktorka říkala...dojděte si prosím do kočárku pro dudlík! 😀 No, při narození jsme měly 4110 g, při odchodu z porodnice 3890g a teď máme 3990g, takže nic moc... ☹

lisounek
autor
19. zář 2008

joo tak to mi neco pripomina, taky mi dr. minule rikala, zda mame s sebou dudlik a zda pouzivame 😀 ale ona jak uz hodne rve, tak uz ani dudlik nepomaha, proste ho plive pekne

ta vaha je v pohode, my meli pri narozeni 3200g, pri propusteni z porodnice 2980g a asi po 5 dnech u dr. 3080g a ona nas moc chvalila a sama rikala, ze to pribirani je pozvolne a vetsinou do 20 dne zivota maji tu svou porodni hmotnost...no ale to uz skoro mame co?? 😕 kdyz mi jdeme ted po 10 dnech, tak jsem zvedava, zda ma vic, ale snad joo 😲

lisounek
autor
19. zář 2008

hrubka melo tam byt my 😀 😝

silrej
19. zář 2008

No, taky si říkám, že se to u nás snad zlomí a ta ručička na váze se pohne, protože Káju dnes sestřička měřila a povyrostly jsme, takže si říkám, že je to také malé plus, že prospívá...no, člověk z toho má těžkou hlavu! 😒

lisounek
autor
19. zář 2008

bud v pohode je to krasna holcicka a ona vse dozene, ale chapu Te, taky jsem moc zvedava, na tu nasi 😉

silrej
19. zář 2008

Je fajn, že si tu můžeme takhle navzájem postěžovat a povzbudit se... 😀 No, jdu si na chvilku sednout k TV, pak musím Káju probudit na kojení... 😅 Hezký večer všem maminkám i miminkám.

lisounek
autor
19. zář 2008

no taky jsme koukali na zoufale manzelky, meli jsem je nahrany a taky cekam az se mala vzbudi, vetsinou ji takhle vecer nebudim po tech 3 hod, ona se vetsinou do pulnoci vzbudi sama..a to se pak da, kdyz usne, tak je klidek treba 4 hodiny...

presne jsem dnes premyslela, ze mi konik hrozne pomaha a proste ten pokec s vami, je to jak droga a uz si to bez vas holky ani neumim predstavit..je fakt povzbudivy, kdyz clovek vi, ze v tom neni uplne sam 😉 taky preji dobrou noc 😵

uci
19. zář 2008

tak mam konecne chvilu oddych - manzo sa konecne vratil z roboty a uspal prdolku aspon na hodku - neviem ako to robi 😝 teraz siel ale do vane, tak len uz cakam kedy zacne velky plac a budem musiet nabehnut 😒
vitaj silrej, viac hlav viac rozumu 😉 vsetky sme na tom velmi podobne ale ja som dnes niekde vycitala, ze takychto "nepokojnych" miminiek je vraj 20% zo vsetkych, tak potom nechapem kde je tych zvysnych 80%???
baby ja vam tak zavidim, ze musite mimca budit na krmenie 😝 to ja uz peknych par dni nepoznam 😖

lisounek
autor
19. zář 2008

uci: jak to Ti chlapi delaji vid?? u nas vecer taky uspava manza a tak mu to jde...az ziram.. 😲 . A ber to tak, ze i ty miminka maji proste sve dny a ze nemaji jinou moznost, nez nam dat placem najevo, ze nas potrebuji..no ale chapu, ze je to na hlavu kdyz je to dlouho.... 😔 a unavne..ja jsem unavena uz vzdycky vecer a to me pak zmaha uz a jsem vic na nervy, nez pres den a jsem rada, ze uz mam u sebe chlapa a ze bude vikend....

uci
19. zář 2008

no to je lis to jedine, co ma teraz este drzi, ze bude vikend a chlap doma 😉

uci
19. zář 2008

asi budem musiet na ten dudlik prirobit nejaku gumicku aby jej stale nevypadaval 😠 vzdy sa na to preberie, uf, no uz to asi dlho nevydrzime a budeme musiet ist kojit

lisounek
autor
19. zář 2008

taky jsem nad tim premyslela, jak to udelat, aby ji nevypadaval z pusy , protoze to je otrocina nekolikrat za sebou a ona se staci vzdycky tak rozzurit, ze uz je k neutiseni (proste se hned probere a je to)...ja uz bych spala a mala porad spi, takze cekame..ale do hodky ji asi vzbudim, at pak nekojime do noci...

uci
19. zář 2008

no tak my uz sme doodychovali 😖 ked najdes lis nejaky dobry figel na ten dudlik, tak daj vediet 😀
prajem peknu noc a malo kojeni 😉

lisounek
autor
19. zář 2008

no my se vzdycky snazime nejak zafixovat, aby se ji z druhe strany zarazil o zavinovacku a vlastne ji nevypadl, ale nesmi pohnout hlavickou, coz je fakt tezky, ale nekdy to vychazi tak taky malo kojeni a papa 🙂 dobrou... 😅

dukie
20. zář 2008

Ahojte holky. Obdivuju Vás, že tu zvládáte být večer... já chodím s malým v osm spát, jinak bych nepřežila den... V noci se teď budí cca po 3 hodinách, takže je to lepší než to bylo, ale pořád bych potřebovala víc spát... 😒

Jinak k tomu uspávání u těch chlapů... na předporodním školení nám laktační poradkyně říkala, že přávě muži na děti působí uklidňujícím dojmem... že jako maminka je za celej den utahaná a někdy i vystresovaná a miminko to cítí a ne a ne usnout, protože pak samo není v pohodě. A tak má právě v tu chvíli nastoupit chlap, kterej má velkou klidnou náruč... a miminko to opět cítí a cítí se v bezpečí a prostě se uklidní a usne. 🙂

dukie
20. zář 2008

Holky, dneska jsem zoufalá... malej pláče, pět minut saje, usne u toho, dám ho do postýlky a za pár minutek (ne-li hned) křičí a pusinkou hledá prso... přiložím ho, přestane řvát, zuřivě saje... zase jen 5 minut, usíná... 😝 Mám strach, že mám pro něj zrovna málo mlíčka... ☹ Ani prsa nemám tak nalitá jako třeba v noci... Uf, snažím se vydržet, ale je mi ho líto, co když má hlad?... snažím se nevyměknout a nepřikrmit... ale nefím, no... ☹

lisounek
autor
20. zář 2008

ahoj dukie: u nas to same, noc stala za prd (vecer jsem cekala az se vzbudi, no je to moje blbost, ze s ni nechodim spat, ale vecer alespon neco stihnu)..me prislo, ze nespala ani hodinu v kuse, porad se budila a frfnala v postylce, uz jsem byla grogy, manza ji uspaval snad na 10x - v naruci spala a sotva se polozila, tak oci jak baterky 😔 no a od rana to pokracuje, chce porad jist, ale u prsa pak spi, tak ji dame spat a rev, rev, rev...taky se bojim, ze mam treba malo mlika nebo fakt nevim, ale spis to bude spurt ne?? ikdyz vcera byl klidek to byla tak hodna a dnes je to pravy opak, tak ja uz taky nevim...ja ji neprikrmim nemam ani cim, ale proste pokud bude chtit, tak budu krmit,pry se to proste musi vydrzet!! ale jsem fakt unavena 😢

honzulka
20. zář 2008

Ahoj holky.. 😉 Koukám jak bojujete a je mi Vás líto.. ☹ Ale vydržte!!!!U nás byla dneska taky noc docela náročná a to jsme na Nutrilonu..takže možná špatný hvězdy?? 😎 dukie-tak mu zkus třeba jen nabídnout 10ml toho příkrmu a uvidíš..takhle to řekli mě a on se dopil a byl klid..Ale možná je lepší fakt vydržet a třeba jít v pondělí na vážení,abys věděla,zda prcek přibírá.. 😉 Holky držte se a nevzdávejte to jako já...Příkrmy stojí peníze a vaše mlíčko je jen vaše!! 😉

dukie
20. zář 2008

Holky, nevzdávám, ale jsem zoufalá... 😝 ☹ A navíc jsem doma s malým dnes celý den sama, manža jel pomáhat bratrovi... a chybí mi jeho psychická podpora... 😢

Přemýšlím, že malýho nabalím a vyraůzíme na chvilku ven - kočárek ho uspává hlad nehlad, prdíky neprdíky, ale strašlivě tady fouká, tak z toho mám strach, aby se mi nenastydnul. 😕

Bóže, pořád křičí, a to je to 5 minut, co jsem ho položila do postýlky... ☹ No nic, hlavu vzhůru, jdu se za ním kouknout a asi chovat nebo co, aby to vydržel mezi kojením aspoň půl hodinky... dneska je to fakt děs. 😝

dukie
20. zář 2008

Jsem ráda, že Vás tady mám... 😵

honzulka
20. zář 2008

Holky,já v tomhle jsem naprostý laik...ale myslíš,dukie,že se ti za půl hodiny stihne udělat mlíčko? 😕

lisounek
autor
20. zář 2008

holky to je fakt sileny..nam teda usnula a spi uz dve hodky, takze je klidek, ale jinak Te Dukie fakt chapu... 😔 jak ma clovek vedet, zda je to mlikem nebo ditetem nebo cim co ?? 😒

lisounek
autor
20. zář 2008

ja teda sama nejsem, ale rano uz nervila i manzela, protoze to byl proste rev, ze uz clovek nevi... 😢 a to je pak nejlepsi ty jeho rady a jedla a kadila atd..no on to mysli dobre, ja to vim, ale sama se snazim delat vsechno mozny, abych ji uklidnila..ale marne, tak snad se vzbudi s lepsi naladou uz, protoze bysme oba normalne spali..kde jsou ty casy, kdy se mohl clovek valet v posteli a delat si co chce 😅

honzulka
20. zář 2008

Ahoj lis-mě malej usnul teprve po té,co se na podruhé pomocí rourky vykadil a spí teď taky dvě hodiny...Taky jsem vůbec nevěděla,co mu je,jen jsem tipovala,že ho bolí bříško,protože včera kadil jen jednou a malinko,tak mám starch,že ho ten NUtrilon ucpává...Já už mlíčko nemám,toho vždycky zase spíš prohnalo.. 😒 Holky,za pár týdnů bude líp a vaši miláčci Vám to vrátí.. 😉

lisounek
autor
20. zář 2008

dukie: musime se drzet a me taky pomaha pocit, ze v tom nejsem sama a ze si to muzeme vypsat, ale nezbyva nam nez to vydrzet!! my ven nepujdeme, nemam na to silu a navic se taky bojim aby nenastydla, to by mi jeste tak schazelo k tomu.. 😔

lisounek
autor
20. zář 2008

hmm Honzul vidis a ja bych ani nevedela, ze treba potrebuje kadit..nekdy mi to tak prijde, ale vetsinou se vykadi sama cca tak prumerne 4 denne a to jsou teda chlistance, jak tomu s manzou rikame... 😀 a vcera vecer normalne manzu posrala..sel ji prebalit a zvedl nohy a najednou to letelo... 😀 jsem se neudrzela a smala, jak diva..me to teda jeste neudelala...ale letelo to snad dva metry z prebalovaku az na postel 😅 😕 nekdy je to psina, kdyz zrovna nerve 🤐

lisounek
autor
20. zář 2008

jeste ze mame dve prsa 😀 daji se prece stridat a to si myslim, ze prave neni problem, kdyz se z jednoho nakoji, tak po te pul hodine to z druheho jde v pohode ne?? 😨 SNAD!!

honzulka
20. zář 2008

lis-já si to právě tipla,že nekadil včera skoro vůbec a hlavně,když jsem mu sáhlana bříško,tak se dost zkroutil..Začínám mu dnes dávat do každého jídla Sab a uvidíme..Hele,mě Jeníček párkrát pokadil.. 😉 Jednou jsem mu otírala zadek a on se mi pokadil přímo do ruky.. 😀 😔 Dokud jsou malinký,tak to ještě jde..ale jednou mě Jeník pokadil,když šel čůrat na nočník jako velkej kluk(ze začátku,co se to učil) a tlačil čůrání,tak mě nějak napadlo mu dát ruku na zadek,aby si nenakadil do oblečení..hm nakadil mi do ruky.. 😠 No je s nima sranda,když je nic netrápí a jsou to zltíčka,co?? 😉 jdu prdelku vzbudit na jídlo..už má půl hodiny přesčas.. 😉 Tak papa a holky myslím na vás.. 😉 😢