Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
11. únor 2009

uci-já to trošku ohřívám..
A já si to takhle dokážu představit,ale nevím,jak to máte dál,když nelze dát postýlku vedle.. 😕 Je to opruz..my taky stěhovali postýlku několikrát.. 😀

uci
11. únor 2009

no vlastne je to presne tak ako pise aj lis 😀 ta to napisala asi zrozumitelnejsie 😉

uci
11. únor 2009

honzul: no ono sa to tazko popisuje, ale pockaj, mozno najdem fotku a hodim ju do alba a hned to bude jasnejsie 😉

lisounek
autor
11. únor 2009

Honzul jj to ja vim taky se K toci za nami a smiruje a ted jeste vic kdyz se otoci na brisko.. 😀 no nevim mozna budeme muset stehovat... 😉

uci
11. únor 2009

tak som nasla fotku kde to celkom dobre vidiet:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
no a hlavny problem je, ze ta postielka nam dlzkovo zasahuje uz do toho vyklenku, takze keby sme ju otocili opacne, tak by sa tam velmi tazko chodilo a neviem kde by som dala prebalovak a tak 😒

honzulka
11. únor 2009

uci -takže vy by jste neprošlido tý šatny?

honzulka
11. únor 2009

lis-já vás nenabádám ke stěhování.. 😔 Mně naopak doktorka řekla,že Tomíka rušíme a máme je nechat samotný v pokojíku.. 😉

honzulka
11. únor 2009

Tak já pádím na nádobí..papa a
dukie-drž se,holka naše!!!!!

uci
11. únor 2009

honzul: jj, presne tak
ja mam inac tiez pocit, ze malu len rusime ked spinka a ze by jej bolo lepsie samej v izbicke, ale zase ju chcem mat pod kontrolou, na to mi este dost lepi a bojim sa ze keby som nebola stale pri nej ze by sa jej nieco mohlo stat, resp. ze by jej namal kto rychlo pomoct keby nieco

lisounek
autor
11. únor 2009

ja bych ji taky nejradeji uz dala do pokojicku, ale nejde to...a tchyne to vypada jen tak neodejde, takze ji budeme porad rusit u nas v loznici...ach joo mam depres z toho, ale nechci to tu radeji ventilovat..to se neda..a stejne jak pise uci taky ji chci zatim mit pod kontrolou a ted co dela ty otocky ma vecne nohy nekde v postylce a tak...no a behat nekam mimo loznici je nemyslytelny momentalne... ☹

uci
11. únor 2009

tak mi holky zacina sichta - mala sa uz zobudila, pocujem ju trieskat hrkalkou 😀 tak zase niekedy, dufam, ze sa tu zas stretneme online, predsa len si takto lepsie pokecame 😉

lisounek
autor
11. únor 2009

jj uci me prave usnula tak si jdu udelat konecne jidlo ufff dnes jsem strasne pomala a nic nedelam...tak paaa 😅

ada80
11. únor 2009

ahoj holky tak už jsem zas tady 🙂

lisounek
autor
11. únor 2009

adi jaky to bylo?? 😎

lisounek
autor
11. únor 2009

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu... mame novy album smeju se jeste ted 😀 😀

dukie
11. únor 2009

Ahojte děvčata. Všem Vám moc děkuju za podporu. Fakt toho mám plný zuby. Dneska odpolko jsem vyhnala manžela s Toníčkem na procházku a teď i koupe... a já právě dokončila mzdy a vyúčtování daně ze závislé činnosti a počty zaměstnanců za 2008 pro jednu klientku. Jsem vyřízená, fakt. 😝 Ale díky Vám se mi to snáší líp. 😵

lis: Já to možná nenapsala úplně šťastně. Už nestuduju, to naštěstí ne. Teď dělám jen to účto. Měla jsem na mysli to, že jako jsem byla schopná dělat poměrně v pohodě a bez stresů dálkově vejšku, práci plus ten živnosťák současně... ale na dítko jsem z nějakýho podivného důvodu krátká... 😒 To mi připadne docela paradox... 😕

lisounek
autor
11. únor 2009

dukie ale nejsiiii vsak kazda mame obcas krizi fakt 🙂

honzulka
11. únor 2009

dukie-jsem ráda,že je Ti líp.. 😔 Víš,na účetnictví a vejšku jsou knihy...Na naše dětičky žádná kniha nestačí... 😉
Zkus vážně,pokud to jen jde,tak odpočívat.. 😉
lis-Kačenka je okatá princezna... 😵
Tak dobrou noc... 😉

ada80
12. únor 2009

ahoj holky 🙂
lis:ani se neptej v práci to bylo v pohodě,vyplnily mi to a jeli jsme na sociálku.Tam byl ovšem lístek,že tam úřednice co k ní chodíme není a to měl být úřední den 😠 takže další pokus v pondělí 😠

dukie
12. únor 2009

Ahojte děčata. 🙂 Dneska se chystám k našim, musím za klientkou, tak mi Toníčka chvilku pohlídají. Včera jsem pro samou práci ani nestihla pročíst Vaše příspěvky. Táááákže:

lis: Včera jsem Toníčkovi večer připravila skutečně celou dávku kašičky a ejhle... z nějakého důvodu si vzal tak nějak neurčitě 2 lžičky a třetí a každou další odmítl a začal plakat, jen jsem se s tou lžičkou přiblížila... 😕 Takže jsem ho nenutila, kašičku snědla já a on dostal prso. Tak nevím, co se mu děje. ☹ Až doteď to papal nadšeně, skoro jsem ani nestíhala nabírat, jak se hnedka sápal po další lžičce... a teď tohle. 😖 Sice usnul až o půl jedenácté, zato se mi vzbudil v noci jen jednou. Jenže jsem se zasejc prd vyspala, protože jak jsem z toho vstávání co hodinku a půl zblblá, tak už jsem pak nemohla prakticky zamhouřit oka. 😝 To je hrozný, si připadám jak troska. 😒 Dneska to s kašičkou zase zkusíme... a uvidíme. Hami Hajaja jsem si zapsala, kdyby k tomu došlo, tak vyzkouším a uvidím.

uci: My už taky kapičky na bříško nedáváme. Ale mám je pro jistotu pořád doma v zásobě... jeden nikdy neví.
A o dietách mi ani nemluv. Já zhubla nedávno za jeden týdne 2 kila (aniž bych se o to snažila), ale bylo to v době, kdy Toníčkovi přestalo stačit mlíčko, takže jsem se začala lépe stravovat, protože to mohlo mít souvislost... no a už mám zase kilo nahoře, mlíčka sice dost, ale já si připadnu hrozně. 😖 Když se na sebe podívám do zrcadla, tak se mi Dukie líbí akorát tak od vřšku hlavy ke klíčním kostem. Tím to končí. 😝 Vůbec se manželovi nezávidím... 😝 😀 No a mám strach hubnout kvůli tomu kojení... 😕 😒

honzulka: Těšíme mě, že nejsem jediná, jehož dítko se vzteká, když nemůžu na něco dosáhnout nebo se někam dostat... 😅 Jinak náš Toníček taky přestal s otáčením. Když to objevil, tak to dělal pořád... a teď prd. No, asi zlenivěl. Nebo mi to dělá schválně, páč ví, že mi to dělá radost, když se mu to daří... a teď mi evidentně radost dělat nechce. 😀

A všem se Vám moc omlovuám, že jsem sem přispěla takovým pochmurným příspěvkem a pak jsem se celý den ani neukázala. Bylo to tím, že jsem vzala Toníčka ven (doma se to s ním fakt nedalo vydržet, poplakala jsem si... ☹ ...) a pak jsem ho nakojila, přišel manžel a šli ven spolu a já pracovala až do večera... Tak jsem to všechno Vaše pisáním musela dohnat dnes. Jste zlatý, holky. Takový hodný dušičky... 🙂 Děkuju za podporu. 😵

lencourek
12. únor 2009

ahoj holky, to dá práci vás dočíst. Včera jste byly pilné včeličky a psaly a psaly.
Dukie: depky mě chytají čím dál víc. Mě chytají z toho, že když jsem unavená a dítě např. nechce usnout, tak jsem děsně naštvaná a nejraději bych mu jednu střihla. Fakt občas už nemůžu. A to já jsem jinak kliďas.
Noci jsou u nás stále stejné. budí se po 30 min a chce jen prso a za chvíli je tuhý. Takže spánek taky nic moc.
Kašel má stále, dnes jdu s ním k doktorce, tak uvidím, zda se mu to neusadilo na průduškách.
Jo, a když jste tu zmiňovali hubnutí, tak já bych spíš potřebovala cvičit. Ale jsem děsně líná. Vymlouvám se na to, že to při kojení nejde atd. S váhou jsem na tom dobře. Mám dokonce ještě míň, než před těhu. Takže momentálně mám 47,5 kg, což už je na pováženou, ale já jím jak zjednaná. Porce jak za dva. A to vše díky kojení, protože já jak mám depku, tak stále jím sladké. A to fakt na kila. A manža mi furt nějaké nosí. Já mu říkám, ať to nekupuje... a já chudáček to pak musím sníst - to aby se to náhodou neskazilo 😉 .
Hrozně se těším a lepší počasí a jak si to budeme užívat venku.
Jenže náš baráček ještě nebude dodělanej, takže tu zas budu s tchýní atd. Takže na to se zrovna netěším. Už bych chtěla být ve svým. Ale snad někdy se dočkám.

uci
12. únor 2009

ahojda holky, tak sme sa vratili od dokiny a predstavte si ... konecne sme zaockovani! len neviem ci sa mam tomu tesit alebo sa bat co bude v najblizsie dni 😖 mam z toho riadnu paniku lebo ked sa nam to bude hojit tak ako to tbc, tak dakujem pekne 🙄 teraz uz sice prdolka zalomila, tak dufam, ze to pekne vyspi 😝
inac u doktorky plakala uz preventivne este ju ani nepichali 😀 zresetovala sa mi tam tak 3x, takze navstevy u doktorky budu zrejme byvat dost "vesele" 😔
dukie: snad je dnes uz lepsie? ved za cvhilu uz bude koniec tym danovym veciam, nie? a potom si mozes poriadne vydychnut 😉
no a inac teda mame uz 6460g 🙂 cize za 5,5 tyzdna sme pribrali 550g co vychadza presne 100g/tyzden, tak nas dokina pochvalila, ze je to ok 😵 teraz ked mam tu vahu tak som aj kludnejsia, lebo to vyzera, ze malo mliecka asi nemam - posledne si vytiahla cicka 160, 70, 150, 85 a dnes rano dokonca 210ml 😅 tak myslim, ze to nie su nejake male davky, co poviete? no ale cim je potom to nase uplakane kojenie, tak to uz fakt netusim 😒

lisounek
autor
12. únor 2009

dukie vzdycky jsme tu pro Tebe to si pamatuj a fakt bude porad uz neco to je nas udel matek!! Ja mam zase hlad odbivam se a pak treba cely den v podstate nic moc nesnim....hmm kdybych kojila, tak by to fakt neslo, ale takhle vim, ze jde jen o me a tak na to kaslu....radeji si pospim rano kdyz K usne, nez abych vstala a v klidu snidala....no silenyy a pak uz jen nestiham a nestiham...to je jediny co me obcas fakt mrzi, ze uz si malokdy vypiju TEPLY kafe 😔

Jinak si ale nestezuju...dnes virivka a potapeni, K dnes neco malo i popila a obcas i fnukala..no a pani instruktorka se ji pro zmenu zase nelibila takze takova vrtkava hodina...nicmene parkrat byla potopena a nesla to statecne.. 😅

Holky a ja znova na gynde, je to 14 dni po vyvolavacce a nic,takze dnes jsem dostala dvojnasobnou konskou davku s tim, ze mi dr. udelal UTZ a rika, ze sliznice total hubena (pred MS ma byt samo tlusta a pak odchazi ven)...hm hm..takze proste revize udelaly svy a ja se desim dalsiho tehotneni...pry by to mohl byt problem, ze jak se to moc seskrabe a jsou pak srusty, ale ze na to nemam myslet...nicmene potvrdil, ze prirozenou cestou otehotnet muze byt problem 😒 😒 takze jeden porod a uz jsem vyrizena...no fakt nevim co bude, ale stresovat se nechci....v podstate jsem pripad nad pripady 😢 😢

uci
12. únor 2009

lis: no ty si to tiez teda musis vyzrat az do dna 😖 to je hroza: krvacas - je zle, nekrvacas - este horsie, ale snad sa ti maternica umudri, len jej treba dat cas 😉 a z doktora si nic nerob, ved vies, ze oni radsej vsetko prehanaju a strasia dopredu, aby si kryli chrbat
jo a aby som nezabudla - dukie - dokina nam dnes v pohode uz povolila prikrmy, takze vobec nemusis mat zle svedomie z tej kasicky, keby som nieco mala doma, tak jej od radosti supnem hned nieco aj ja 😉 takze najblizsie nabehnem do obchodu a urobim si zasoby 😵

lencourek
12. únor 2009

ahojda, tak jsme byli u doktorky a máme 8420g. Tak jsem ráda, že něco přibral po těch dnech průjmu.
Taky nám řekla, že už máme začít se zeleninkou, tak to nejdřív musím nějak nastudovat. Vůbec o tom nemám tucha. Jen očkování nebylo, stále má kašel.
Jdu uspávat dítě, což znamená, že jdu spát i já. Ach jo. Mějte se

lisounek
autor
12. únor 2009

Holky o prikrmech toho vim uz strasne moc takze klido poradim, kdyz budete potrebovat jsem tu pro Vas...

Leni super vaha, je to chlapak ;)...me uz K spi a s ni spat teda nechodim.. 😲

Uci super ze uz bylo ockovani!!! Tak at jste bez reakce..... 😉 a vaha Karinky taky super, Kata ma priblizne take tak..jsou to nase prdolky!! Jo a neboj po tomto ocku nebude mit nic, max. zarudle nebo boulicku ci bouli ve svalu (to mela K) a kdyby se ti to nezdalo tak ji to chlad, ale jinak to neni tak zhavy jako TBC neboj nic 🙂

uci
12. únor 2009

fu holky, tak som ako na trni, stale kajku sledujem a bojim sa kazdeho zaplakania, ale zatial teplotu nema 😝 no som psychicky pripravena na to, ze to mozno pride v noci, predsa len nam supli s hexou rovno aj prevenar, tak som trochu vystresovana ako to zvladne moja prdolka 😔
lis: jj, preventivne jej to chladim uz teraz - kazala nam to aj dokina
lencourku: no to je vaha 😨 ty brdo 😀 ved to je o 2 kila viac ako mame my a pritom vekovo su skoro rovnako, no to sa teda ale nanosis, ze jo? mne uz teraz odchadza chrbat, tak si to vobec neviem predstavit, ked bude mat o par kilo naviac 😝

ada80
13. únor 2009

Ahoj holky 🙂
lis:neboj druhý mimčo bude,já jsem se musela smířit s tím,že Vandulka bude jedináček,protože doktoři mi druhý mimčo nedoporučují,ale jsem ráda,že mám aspon Vandulku i když jedno dítě je o strach.

dukie
13. únor 2009

Ahojte holky. 🙂

lencourek: Tak koukám, že se spaním na tom jste ještě hůř než my. 😕 A musím se přidat ke Tvému pocitu, že když jsem grogy a prcek je živej až moc... a současně protivnej, takže by bylo nejlépe, kdyby usnul, ale on ne a ne zabrat, tak jsem z toho taky vyřízená a nejraději bych mu naplácala, kdyby nebyl tak maličkej. 😎 Ale nemám to srdce... 😔 A sladký taky furt žeru. Ovšem ... s mými 90 kg (a to nekecám...) je to "o něco" horší než u Tebe... 😖 A čím jsem vyřízenější, tím víc toho splácám. ☹ Ovšem já těch 90 měla už před těhu, takže nemůžu čekat žádný zázraky, že najednou ze mě bude štíhlá kočena. 😝 No co nadělám, hubnutí mi gynekoložka zakázala, že dokud kojím, tak to nemám hrotit... tak nevím, no. Jsem zvědavá, jestli se mi někdy podaří zhubnout... kde jsou ty časy, kdy jsem měla 63 (a to jsem byla fakt kost...). 😕

uci: Vždycky, když něco stihnu udělat a jsem tak konci uzávěrek a přiznání a tak vůbec blíž, tak jsem šťastná jak blecha. Ale pak plyne čas, já se k tomu ne a ne dostat... a zase je mi z toho šoufl, že to nestíhám, jsem na nervy... a vyčítám manželovi, že mě přemluvil nechat si to účetnictví i při mateřské, že prý budu ještě ráda, že taky můžu dělat něco jinýho než jen dítko, dítko, dítko... 😝 Ale máš pravdu, konec března to jistí, to už bude muset být všechno hotový. Ale v dubnu bude zase DPH a ELDP... já mám pocit, že se z toho člověk nevymotá nejmíň do května. 😝 A s těmí příkrmy jsi mě potěšila. 🙂

lis: Tak to je teda síla... no, holka, sice máš docela pohodový dítko, co oproti nám docela krásně spinká, ale zase si to "vyžíráš" na svým zdraví. 😕 Ale nebůj, dej tomu čas, snad se to spraví a bude to O.K. 😉 Tělíčko se potřebuje ozdravit. Nám po revizi doporučili 6 měsíců se těhotenství vyhýbat, a to jsme měli revizi docela bezproblémovou. Ta sliznice se prostě musí dát dohromady. A snad ty srůsty nebudou tak zlý a Káťa časem dostane i nějakého toho bratříčka či sestřičku. 😉

lisounek
autor
13. únor 2009

Ahojky tak jsem si vypila opet jedno studene kafe a jdu Vas docist kocky moje 😉