Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
15. únor 2009

A teď jdu účtovat... manžel vzal Toníčka ven, tak ať to tu celý neprokecám. 😀 Sama se sebou navíc. 😀 😀

lencourek
15. únor 2009

Ahoj holky,
no jste prostě úžasné. Fakt móóóc děkuji za rady ohledně usínání a zeleninky. Fakt jsem vděčná.
S tím usínáním je to boj. Já už mám pocit, že nepoznám, kdy bych ho měla uspávat, aby nebyl moc živej a zase aby nebyl už přetažený. Dříve mi jako malý usínal u psa. Pak hopsáním na míči. A teď už chce asi změnu. Vyřvat ho v postýlce nechci. Zkoušela jsem ho uspávat v postýlce, že jsem ho držela za ručičky, zpívala mu, plína přes očička, žaluzky zatáhla... A nic. No, asi to nebude hned že?
Po jak dlouhé době dáváte děti spát? Dáváte jim jídlo před spaním? Nebo je krmíte hned po probuzení? Už se asi budu ptát na vše, tak se omlouvám.
Zítra jedu na nákup a tak nakoupím mrkvičku ve skleničce a začnu s tím v úterý. Jelikož v poledne to už zítra nestihnem. Tak jsem zvědavá.
A co holky víkend? U nás děsné počasí. Stále se těším na teplíčko a sluníčko a ono je furt hnusně, sněží a mrzne. Ach jo.

dukie
15. únor 2009

lencourek: My máme s usínáním i se spaním taky potíže. Taky bojujem. Toníček jako malý neusínal vůbec (během dne), jednou za den padl po kolikami proplakaném dni, a to jedině v náruči v poloze "na tygříka". Když začaly koliky přecházet, tak jsme s učili usnínat během dne (nakonec jsme se právě dopracovali k tomu míči, zpívání a dudlíku...). Chce to fakt trpělivost, dát těm prckům čas se to naučit. Usínání večer bylo stále problém. A to je dodnes. Sice už jsme natrénovali usínání během dne v postýlce, někdy to zvládneme i večer, podle momentálního rozpoložení, ale nějak pořád neumíme to večerní usínání správně načasovat. 😕 Je to pár dní, co jsem mu v 19:30 dala kašičku a usnul cca ve 20:30. Včera jsem do něj v 19:30 kašičku nedostala, byl už děsně utahanej, mnul si oči, fňukal, vztekal se, že chce spát... tak jsem to dnes posunula, ale bohužel, vybral si dneska pro fňukání už 18:00, takže ani s kašičkou v tuhle dobu jsem neuspěla. ☹ Spapal pár lžiček, začal si mnout oči... a fňukal nám tu až do 19:00, kdy jsme po měsíci snažení se naučit ho spát v osm, vyměkli a nakojila jsem ho a spí. Ale bojím se, že se zase probudí, protože to tak právě vždycky bývalo. Chtěl spát kolem šesté, zdříml si... a pak vydržel naprosto čilej do jedenácti do noci. 😝 Tak jsem zvědavá, co bude dnes... Prostě evidentně nefunguje to, co všichni radí - nenechat ho v těch šest spát a vydržet to až do osmi. Snažili jsme se měsíc, ale nic... 😒 Pořád fňuká už kolem šesté, je hrozně protivnej, ospalej... žádný posun režimu se nekonal... Asi něco děláme špatně. 😖

Prostě i u nás je to boj. Teď sebou zrovna děsně háže, spí neklidně. Jsem zvědavá, jaká dnes bude noc... Rozhodně si tedy nepřipadám, že bych někomu mohla radit, jen přispívám svojí troškou do mlýna. Třeba se jiným povede to, co se nám prostě nedaří... Uvažuju, že mu zkusím nějak posunout odpolední spaní, ale prostě nevím jak toho docílit, protože si to svou "protivností" reguluje v podstatě sám... No, musím to nějak vymyslet. 🙂

lisounek
autor
15. únor 2009

dukie diky za odkazy..no ono si nevyberes...kazdopadne souhlasim s tou mrazenou zeleninou, to se tradovalo vzdy...ze je nej... 🙂 a ty testy beztak uz to bude pomalu za chvili jinak a divim se vubec nejsou testovane ty prvni lzicky.... 😕 me se proste nejak ten Hipp nedostal pod kuzi, je to drahe (chapu pry je to fakt BIO) a navic prave takove ridke, nicmene jsem vcera dala K prave od Hippu brokolici s ryzi a ona to zdlabla jak nikdy....no a tech skrobu se prave nebojim pac jde jen o kukuricny nebo o ryzi atd..me se na hippu nelibilo to ze v nekterych sklenickach maji prave sodik a taky polotucne mleko (!) hmm divny proste...ale tak kazdeho volba...me vyhovuje Hami, ale tak cas od casu koupim i neco jineho na zkousku.. 😉

Leni taky hnusne, ale svitilo slunicko...ja mela dnes uklizeci den, pekla jsem i a tak... 😎 no a porad zeru to sladky a vubec to byl neskutecne tlaskaci vikend uff prase jsem ☹

lisounek
autor
15. únor 2009

dukie: u nas dnes byla K umrnena taky kolem 17,30 hodin to proste je porad jinak...jenze my ji proste do te 19 hodiny utahame, je protivna ale porad se snazime ji zabavit..ona si mne ocicka a frfna, ale pak najdeme nejakou zabavu a ona na chvili ozije a pak blbne i ve vode, jenze nam ted kazdy vecer pred spanim strasne blbne u jidla, kazdy vecer stejny scenar a my nevime cim to je...chvili pije a vzteka se a pije a vzteka se, uz jsem vymenila i savicku s tim, ze jsem si rikala ze ji to moc tece (nebo nekdy zase naopak malo), ze ji to vadi...a ona se zalyka a kucka no a pak nechce uz pit, takze ji uklidnujeme a snazime se to do ni dostat...moje dedukce je ze je tak unavena, ze proste nechce uz pit...jo a to Leni krmime pred spanim a jinak odpo po spani...no a dopo taky pred spanim ale to je jak kdy dopo mi nespi pravidelne ve stejnou dobu...odpo vetsinou jo....ja nechci holky radit, ale zavedla bych proste to koupani kazdy den me prijde ze Kata uz to proste vi a zna a pak i spi..jenze co funguje u nas, tak nemusi u vas to je jasny... 🤐

dukie ten jidelnicek se mi zda docela v pohode..no ono zalezi kolik by to jako fakticky vyslo na ty kJ (kcalorie) ale pokud jsi mela cca kolem tech 5000 kJ (1200 kcal), tak mi prijde ze je to malo...energeticky prijem by nemel byt prilis nizky, jelikoz pak se stane, ze organismu nedostacuje energie a tak zareaguje opacne, ze si ji zacne samo vytvaret, jelikoz strada...a kdyz mas napr. mene nez 6500 kJ (omlouvam se jsem zvykla na kJ), tak nemuze dochazet k efektivnimu hubnuti (jde i o to, jaky energeticky prijem jsi mela pred hubnutim, jelikoz paklize to bylo napr 8000 kJ tak skok na 5000 kJ je prilis razantni)....a kdyz nedostacuje energie, telo si ji zacne dotvaret v podobe tukovych zasob.... 😔

uci
15. únor 2009

ahojky, uf som cas docitala ale vobec si uz nepamatam, co ste pisali - boli ste velmi pilne 😀 tak aspon na nieco zareagujem:
tak do toho klubu chudnutia sa hlasim tiez (ale samo, ze az ked kojenie nebude uz take dominantne), som na tom teda tiez dost biedne 😖 presne to neviem, lebo ma vazenie dost deprimovalo, tak som to zarazila, ale bude to asi podobne ako pise dukie, takze roboty az az - na najblizsi petiletku 😀 a medzitym mozno dalsie ditko, takze vsetko odznovu 😝
lencourek: ja viem na uspavanie poradit len to co som tu uz niekolko krat spominala - hacku (taka ta hojdacka na sposob nasich staŕych materi - mam ju nafotenu aj v albume), ta proste vzdy zaberie - nastastie - bez nej by sme uz boli urcite z nervami v koncoch, snazim sa teraz uspavat aj bez nej - obcas to ide ale ked je uz moc unavena a nie a nie zabrat, tak ju supnem do hacky a tam nakoniec vzdy zaspi, inac system mame viacmenej taky, ze prebalime-nakojime-ponosime sa kym si mala neodgrgne-hrame sa-spinkame a takto dookola cca kazdych 3-4-niekedy aj 5 hodin (podla toho ako dlho vydrzi spat - co byva cez den tak 20-30 minut a vynimocne sa hecne a da aj 1-2 hodky)
dukie: k tym fotkam sa dostanes ked kliknes na tu ikonu fotaku napravo pri niektorom z mojich prispevkov

uci
15. únor 2009

jo a este, u nas je to s vecernym spanim presne ako u dukie - mame tusim velmi podobne ditka 😀 (co sa kolik aj spania tyka) - tiez si hodi este toho slofika niekedy medzi 18-19 hodinou, proste to nevydrzi trebars do 20tej aby mohla ist uz rovno na nocny spanok 😖
ale inac noci sa nam teraz zase zlepsili - dnes vydrzala napr. spat od 22:00 az do cca 6:00 😨

dukie
15. únor 2009

lis: Já se právě rozhodla vybírat to papání od různých výrobců s tím, že pokud malej nebude protestovat, budu to postupně měnit. Teď se mi právě ta mrkvička líbila, že je bez těch škrobů. A taky jsem od HIPPu dopředu koupila zeleninu s rýží a taky brambory se špenátem. Ale pak (papání s masíčkem) se mi právě HIPP už taky nelíbí, právě kvůli tomu sodíku. Takže pak budu zkoušet zase jinou značku. Uvidíme. 🙂 A taky bych chtěla začít vařit Toníčkovi doma, takže to možná už potom ani tak moc řešit nebudu. No ještě nevím. Ale mrkvička chutnala i mně. 😀

Ty a není to změněný chování u Káti třeba těma zoubečkama? 😕

Takže radíš zkusit pro příště víc než těch 1200 kcal? Je fakt, že tu "předdietovou" hodnotu jsem si nepočítala. Tak až se na to budu chtít vrhnout, zvážím a přepočítám si všechno jídlo, co za den sním, abych znala aktuální přísun energie... a pak prostě snížit... ale ne skokově. No, třeba máš pravdu, že by to mohlo pomoct. 🙂 Já těch 1200 měla právě odzkoušených z toho dřívějšího hubnutí, kdy jsem s tímhle příjmem zhubla těch 10 kg za půl roku (což mi přišlo docela rozumný hubnutí - člověk se raduje z úspěchu, ale není to příliš prudké...). No a můj životní styl (sedavá práce, studium, málo pohybu...) se od té doby kdovíjak nezměnil, takže jsem si myslela, že v tom chyba nebude, že mám třeba fakt nějak pojašený tělíčko. Ale možná máš pravdu a chce to třeba jen citlivější přístup, třeba jak jsem "starší", tak už to tělo prostě reaguje jinak. 😕 Díky za inspiraci. 🙂

lencourek
16. únor 2009

Dobré ránko, tak u nás sněží. A to chci jet s prckem do Hradce Král. na plavčo, nákup... Ach jo.
Tak hlásím, že dnešní noc byla úplně jiná, než ty předešlé. V 16h se odpolko zbudil a hrál si. Zhruba před tou 18h jsem ho chtěla dát ještě spát, tak jsem ho přebalila, nakojila a on fakt vypadal, že je utahaný, mnul si očka, ale spaní nikde. Zpívala jsem, houpala jsem... No, když to zkrátím, tak usnul až ve 20h. A spal až do 22h, to jsem ho nakojila a spal dál až do 0:30h, pak kojení ve 4h a v 6:30 byl vzhůru a už spinkat nechtěl. Ale fakt úspěch. Jen byl problém, že já nemohla zabrat, jelikož jsem čekala, že se každou chvílí vzbudí. Ale večer jsem po dlouhé době viděla TV. Koukala jsem na ČT1 na to krimi od 20h a fakt se mi to líbilo.
Přeju vám krásný den. Večer pak zaskočím kouknout, co jste tu zas všechno sepsali.

laaala
16. únor 2009

Ahoj holky, jééé, vy jste toho nakecaly ...
já jsem tak vytočená, že to musím aspoň napsat ..... minulý týden nám dětská dr. oznámila, že máme zřejmě atop. ekzém .... o nějakejch dvou flíčkách jsem ani nevěděla 😢 . Mně se to prostě nezdá ... nedrbe se, suchou kůži nemá .... prostě jsem chtěla navštívit kožaře. Tak jsem se domluvila na kožním a mám prý přinést doporučení od dětský a v úterý ( zítra) jí prohlídne primář. Hele, já šla za naší dětskou dr. a ona řrkla, že mi doporučení nedá !!! 😠 že to raději léčí sama .... ty vole, rozumíte tomu ???
tak mě na kožním vezmou bez doporučení ..... jsem brečela do telefonu 🙂
no já jsem z toho vykulená ještě teď 😕 😕

lisounek
autor
16. únor 2009

ahojky vsem 🙂

dukie uz mam podezreni ze je to u Kati zoubkama...proste to si neumim jinak vysvetlit je ufnukana, rano se budi brzy, nekdy i kadi...ale proste jsou to asi 4 dny, kdy mi uplne prekopala rezim...ji o cca hodku driv budi se cila a dela otocky...cele rano..a pak spi po trochach, hodinu a pul blbne a pak usne...a ted spi uz pres hodku a to jsme meli jit za hodku ven, coz nepujdeme noo protoze spi ☹ no ale bodet ne, kdyz cele rano lumpaci... 😝 jsem z toho trochu rozhozena, ale myslim, ze se to zase zmeni....

uz si i do pusinky saha, neb zaznamenala cizi predmet v ustech 😀 jdu vas docist...

lisounek
autor
16. únor 2009

laala: tak to se ti nedivim zurila bych jen at na to koukne kozni 😠

uci
16. únor 2009

laaala: tak to je fakt sila 😠 este ze ta vezmu aj bez doporucenia, ale aj tak je to na hlavu postavene, teraz sme v podstate rukojemnikmi doktorov, ze ci ti daju alebo nedaju doporucenie a ked si niektory doktor postavi hlavu tak ako ta tvoja dokina, tak si vlastne bez sance aby ti dieta vysetril odbornik 😠 no jedine potom asi zmenit detsku 😕
inac o atopickom ekzeme som citala, ze s nim maju dobre vysledky homeopati, lebo ked sa to vraj lieci klasicky tak sa lieci len dosledok a nie pricina a ze to potom zvykne udriet v inej forme - najcastejsie vraj ako astma, zaujimave, ale celkom sa mi to potvrdilo, ked som tak skumala okolo seba, ze kto ma astmu, tak vo vela pripadoch mali prave v detsve atopak 😕
lis: nasa kajka sa tiez zacina budit cim dalej tym skor ☹ no a ja som dufala, ze si bude lubit pospat ako mamicka 😀

honzulka
16. únor 2009

Ahoj holky... 🙂 Jdu Vás rychle alespoň pozdravit.. 😉
Klici jsou konečně...ZAŤUKÁVÁM...zdraví a můžeme courat venku!!!Tak se mi trošku ulevilo.. 😵
Jdu Vás alespoň dočíst,než mě manža vyžene od PC.. 😀

lencourek
17. únor 2009

ahojda, tak jsem to včera nezvláda zajít ještě na PC. Byli jsme na plavču a moc se mu to líbilo. Vlastně od rána jsem jezdili autem a tak. A bylo to děsné. On prostě venku nechce jíst. Byla jsem s ním v hypertescu, dala jsem si tam oběd a zkusila ho nakojit. Nic. Tak v přebalovací místnosti jsem to zkusila. Jen párkrát cucal a nic. A to byl už několik hodin bez jídla. Fakt děs. Spal mi jen v autě. Takže na spaní a kojení je momentálně cestování s prckem na prd. Ale jinak dobrý. Počasí tedy na prd. Celou cestu z Pardubic do Hradce (25km asi tak) bylo všude dost sněhu. Ráno se to i trochu smekalo, tak jsem měla docela strach. Já nejsem moc řidička. Dříve jsem byla spíš takový "sváteční řidič". Ale teď jezdit musím (teda když chci někam s prckem). Jinak taky můžu sedět doma na prdeli...
Ve středu jedu na plavčo zas. Máme to jako náhradní hodinu. Pokračujeme s abecedou potápění. Prcek včera byl tak spokojený, že zběsile cákal rukama nohama, že jsem byla skoro durch. A to je ve vodě jenom on. 😅

lencourek
17. únor 2009

no holky, kde jste? 😕 já jsem tu opět jediná. teď jsem se vrátila z procházky a mimi ještě spí v kočárku. 😵 tak dnes už jsem mu dala mrkvičku. a docela dlabal. kdybych toho ohřála víc, tak sní i víc. ale nechtěla jsem to první den přehánět. posadila jsem ho do autosedačky a obalila od hlavy k patě starýma ručníkama 😀 .
no, tak já jdu dodělat obídek. mějte se 🙂

bobinna
17. únor 2009

ahojky holky,
prdelka spinká tak jdu juknout ...

asi vás nestihnu dočíst tak jen co jsem zkoukla, u nás taky probíhají nějaké erupce na slunci, večer nechce usínat jenom u prsu v noci když je sama v postýlce tak příšerně ječí takže spí s náma, holky já už nevím co s tím ... napadá mě jedině že je jí samotné v postýlce zima, takhle je u mě v peřinách v teplíčku... já už fakt nevím pomalu týden už sem se pořádně nevyspala! jsem grogy...

jo a jak jsme začali dávat příkrm mrkev tak je i třikrát denně pos... až za ušima... jak kandí vaše děti? mě se to zdá dost 3x za den... dneska už sme přidali i brambory snědla celou tu skleničku 125g takže si myslím že jí dost, zkoušela jsem ji ještě nakojit ale to už nechtěla a dala si až za dvě hodiny ode mně...

lencourek: odkud vy jste? já jsem taky od Pardubek... koukala jsem do vašeho albíčka, ve třech měsících jste vážili stejně co my skoro v šesti měs...🙂

jo a mám novinku petříkovi už vypadnul jeden zoubek...🙂 takže máme zubejdu...

papa

lencourek
17. únor 2009

ahojda bobinno, momentálně jsme z Opočínka (za Pce směr Valy).
s kaděním byl u nás skoro vždy problém a teď mi najednou začal kadit jeden den až ob den. dnes jsem dala poprvé mrkvičku, tak jsem zvědavá, co to s ním udělá.
Holky, mám čekat nějaké problémy ohledně zeleninky. Hlavně zda je po tom může bolet bříško? Malý teď vyváděl docela dost, tak jen zjišťuju, zda to nemůže být po té mrkvi. I když jí moc neměl. Ale je to přeci pro něj novinka...
Ohledně toho spaní, u nás to není případ, že byl mu byla v postýlce zima. Jelikož když ho vždy vyndávám, tak to tam má pěkně zahřáté. A vlastně teď, když spí u mě v posteli, tak ani jednou nebyl u mě přitisknutý, takže mu určo o teplíčko nešlo. Ale jak to je s Linduškou, to fakt nevím.

bobinna
17. únor 2009

lenc: tak to jsme skoro sousedky já jsem z Choltic 🙂

po zelenině nevím ... Lindušu snad ani břicho nebolí ale to kakání to je děs má to až pod bodičkem na zádech 🙂

zkoušíse si sami sednou ještě jí to moc nejde takže je tak pololeh polosed na boku jednou ručkou se opírá o podlahu druhou šuchrá hračky fakt prča...

Linda taky není u mě přitisknutá, ale přijde mi že se jí pěkně spí rozvalená v teplých peřinách ... já spim na jednou boku a za chvíli ze mě bude placka...

lencourek
17. únor 2009

bobinno, tak to je super. my stavíme domeček v bezděkově, což je kousíček. 🙂

Linduška je tedy pěkně šikovná - mám namysli pokusy o sedění, samozřejmě s tím kakáním taky 😀 . u nás vede převalování na břicho, soukání se po břiše do kola nebo do zadu. občas se už snaží zvednout ten svůj zadeček a je to děsná psina ho pozorovat.

já jsem z ložnice manžu vyhnala (on byl rád, že nebude muset poslouchat v noci řev) a tak mimouš spí na jednom polštáři a já na druhém. takže tam mám dost místa. Tento stav nastal hned prvním dnem jeho nemoci. Předtím vždy - už od porodky - spal v postýlce. Doufám, že se to brzy změní.
Jinak hlásím že momentálně u nás jediná šance na uspání dítěte (mimo kočárku) je mu dát plínku při kojení na hlavičku, aby neměl šanci se stále okolo rozhlížet, což ho rozptylovalo. a pak ho dávám už spícího do postýlky i s tou plínou. Občas se brání a snaží si ji sundat, ale maminka je holt vytrvalejší 😵

bobinna
17. únor 2009

no tak to je super to je fakt kousek...🙂 můžem vyrazit kočíkavat spolu až bude hezky ...🙂

my už dneska spinkáme a v postýlce...:o) tak jsem zvědavá jak dlouho jít o vydrží

s tou plínkou jsem uspávala Petříka ale u Lindy to přímo vyvolává hysterický záchvaty... i v noci musíme svítit v ložnici aby neřvala když se vzbudí, já bych bez taťky v noci neusnula už jsem si na něj tak zvykla za ty leta že jsem závisláček... 😵

tak pa všem a přeju klidnou noc 😅

lisounek
autor
17. únor 2009

ahoj holky.. jsem taky K.O. uz je to tyden co me K prekopala cely rezim, jak se otaci, tak si pro jistotu vzdy privstane, aby toho vic stihla, takze ted se budi po 5 hodine a do pul 7 si povida a hulaka, pak laskave na pul hodiny usne a vzbudi se a uz to jede cele rano se pretaci a pretaci, ale ne zpet, takze hulaka a pisti..dnes uz jsem mela hlavu jak strep a po dlouhe dobe jsem pila rano turka, pac jsem byla total ospala hmm a bude asi hur..k cemu mi je to, ze vytuhava v 19 hodin a spi, kdyz ja proste brzy neusnu... 😔 takze dnes mam za sebou asi dve kafe a pul litru coly a ted jsem si pripravovala jidlo na zitra a zaklad papu pro K, takze porad kmitam, vesela pradlo a uz mi pretejka kos na zehleni...no Kata deficit naspala v kocare...byla jsem venku 3 hodiny brodila se venku, promaceny boty a ona spokojene chrupkala..domu jsem se bala, aby mi ji nevzbudil vytah...no a ja se asi prospim leda tak v hrobe 😝

lisounek
autor
17. únor 2009

Leni to je hezky ze se mu voda libi, Kata je taky spokojena, ale my uz potapime...tento tyden nejdeme, jsou tu jarnaky a vsichni jsou na horach (a ja jsem rada, protoze je stejne zima hnusna) a to bylo videt i vcera na aqua...prislo nas 9 a malem to odpadlo, tak jsme se tesily s holkama, ze pujdeme na vino (ovsem mely jsme kazda po 100korune jako jen na to plavco, ale tak za to nejaka ta dvojka vina byla 😅 ) no nic..nakonec nas bylo 16 takze se cvicilo...ale vcera se mi to moc libilo...;)

joo a dukie jsem takovej magor, ze jsem dnes rekla Kate pri krmeni "dukie ham" 😀 😀 😀 no je to normalni?? 🙄

lisounek
autor
17. únor 2009

bobi: kdepak zima, ale blizkost maminky...a byt tebou nezavadim nebo budes jeji otrok, ale chapu, je to tezky...ja uz si ted K moc do postele neberu, neda se s ni vydrzet, blbne a otaci se a zabere skoro celou postel... 🙂 takze at si radi v postylce stejne na me porad cumakuje.... 😝 jooo a to kandeni muze byt i zubama...Kate uz jeden vycuhuje a druhy je videt 🙂)

joo Leni a jak uz jsem tu psala dukie problem s travenim deticky mivaji, jak je to prechod na tuhou stravu, takze doporucuju koupit Probian mimi a davat nebo pro jistotu zase nasadit Baby calm..tak jednou denne, ja to tak delala a pohoda, ale K na to netrpi, ale Probian je dobrej a K po nem dobre kandi...a po mrkvi taky takhle kadila dobre, horsi byla pak brokolice, spenat, to byla zazdena... 😒 ale probian pomohl a taky slivkova mnamka Frutapura...

Jinak holky Pardubacky pozor ja bydlela 3 roky v Moravanech a do Valu jsme jezdili na trhy 😀 jooo to byly casy...jinak ridicka jsem taky naprd, ale mam auto co mi manza poridil, tak na jare budu porad vyrazet a trenovat..ted se bojim a mame letni gumy....ale musim to rozjezdit, jinak budu muset taky sedet na zadku jak trdlo..

dukie
18. únor 2009

Ahojte holky. 🙂

bobina: Linduška je fakt šikulka. My jsme na tom s Toníčkem stejně jako Lencourek s Lukáškem. Přetáčí se na bříško, rotuje dokola, snaží se zvedat zadeček a přitom se odstrkuje dozadu. 😀 No a vzteká se, že mu nejde to, co chce - dopředu za hračkama. 😀

Holky, Toníček mi dneska spinkal od půlnoci do šesti do rána! Bóžinku, to bylo žůžo. 😵 Bylo by od něj hezké, kdyby mu to zůstalo. 😎 Akorát Vám musím říct, že asi přestanu vyvíjet snahu s večerníma kašičkama, protože poslední 2 dny u toho začal brečet a pak se slušně poblinkával... 😕 Tak jsme si s manželem řekli, že toho na nějaký čas necháme a pak asi zkusíme až nějakou tu krupičnou nebo tak něco. Protože z těch rýžových se mu asi zrovna dobře nedělá. 😒 Ale možná je to náhoda a trápí ho něco jinýho, co já vím? 😕 Zato v poledne mrkvičku a bambůrky baští naprosto dokonale a s chutí. 🙂 Mám z něj velikou radost. 🙂

lis: 😀 To nic, to je v poho. Káťa se určitě ani nedivila, ne? 😉 😀 Já jsem zasejc tak zblblá, že jsem dneska dala prát pračku, ačkoli jsem věděla, že mají zastavit vodu... no dopadlo to tak, že se pralo, pralo... a najednou koukám, že se nepere, že to na mě výhružně bliká. 😀 Nu což, nedalo se nic dělat, přepnula jsem to na ždímání a holt bude jednou prádlo bez aviváže... stoplo se to ve fázi po vyprání a vymáchání před mácháním s aviváží... Ale je fakt, že jak je člověk na aviváž zvyklej, tak se mi zdá, že to prádlo nevoní... ba bych snad i řekla, že mi to nějak divně smrdí. 😖 No uvidíme večer, až to uschne. V nejhorším to tam vrznu ještě jednou. 🙂

Jo a k řízení... já řídila dokonale v autoškole, i u zkoušek se mě policajt šibalsky ptal: "Vás to baví, že?" 😀 Ale pak jsem doma vyfasovala Škodovku "stopětku", a to byl horor... 😝 Vůle na volantu, sytič, divná spojka, všechno bez posilovače... 😝 Navíc jsem měla tehdy málo penízků, takže jsem šetřila na benzínu (sakra to žralo...), jezdila jsem málo... no po roce jsem ji prodala. Pak jsem trošku jezdila v práci s Feldou, z Brna do Šumperka, to bylo fajn. Na jednu cestu najel člověk spouuustu kilometrů, nabral zkušenosti... No a pak jsem změnila práci a dlouho nic. Až s manželovým autem (Nissan Primera), a to už bylo žůžo. 🙂 První cesty byly rozpačitý, to je jasný. Ale prostě - to auto se chová tak, jak člověk chce, snadno se ovládá, na silnici drží jak přibitý... no prostě úžasný! Sice je trošku dlouhý, takže parkování pozpátku mi zpočátky dělalo potíže, ale jak jsem si to trošku osahala, tak to šlo. 🙂 No a teďka, když jsem nastupovala na mateřskou, jsme pořídili Felicii. Sice nemá posilovač, takže při zatáčení v malé rychlosti se ve srovnání s Nissanem dost nadřu 😝 , ale jsem šťastná, že jsem mobilní a samostatná, že můžu kdykoli naložit dítě a vyrazit za našima, k doktorce, na nákupy atp. A hlavně - jezdím pravidelně, takže pak nejsem za volantem nesvá... a to je to nejdůležitější. 🙂 Holky, jestli máte možnost jezdit, tak jezděte, je potřeba to trénovat, aby se člověk cítil sebejistě - když se Vám to dostane pod kůži, tak spoustu věcí děláte automaticky, aniž byste o tom přemýšlely, a tak to na silnici musí být, protože kolikrát máte spoustu jiných věcí k řešení než přemýšlet, kterej kvalt kdy zařadit atp. 🙂 Držím pěsti! 🙂

Jo a doporučuju najít si teď v zimě nějaký "namrzlý" nebo alespoň zasněžený prázdný parkoviště a zkusit se tam rozjet a prudce zabrzdit, podřazovat, zatáčet atp. Když pak víte, co to auto na ledu/sněhu dělá... tak se pak na silnice nebudete tolik bát ani v zimě. 🙂

Tak... a teď pojedu k našim a jako naschvál do někoho vrazím. 😀

lisounek
autor
18. únor 2009

ahoj vsem kocenkam a jejich detickam..dukie jak jsi dojela..no jsi odvaha vsude kalamita a snih... 😔 😕

lencourek
18. únor 2009

ahoj holky, tak jsme se dnes vrátili opět z plavča (náhrada za nemoc) a už jsme prcka polévali kelímkem vody 😵 . A dobrý. On je po taťkovi takový kapřík. Cáká tam do vody a fakt jsem byla mokrá. Tentokrát jel manža s námi, tak se aspoň juknul na Lukáška jaké dělá pokroky ve vodě. Pak jsme byli na obídku, na sociálce, na katastru nemovitostí, v Globusu a jsme úplně vyčerpaní. Hlavně prcek. 😅
Dnes jsem byla na sociálce dát nějaké formuláře ohledně mateřské, měla jsem to i s potvrzením příjmu od zaměstnavatele a co se nestalo? Paní mi řekla, že to mám vše na starých formulářích 😠 a že je to nutné znovu vyplnit a znovu od zaměstnavatele... Nové formuláře jsou od prosince, jenže kdo to má tušit? Staré formuláře mi dali na úřadě, když jsem žádala o porodné. No nic, takže znovu musím psát do Brna naší mzdové atd atd. A to jsem se těšila, že to budu mít už vše vyřízené. 😒
bobinno: až bude hezky, tak se mnou počítej 😀

dukie
19. únor 2009

Ahoj holky. 🙂

lis: Dojela jsem O.K. Ono tady po Brně to není tak zlý, silnice ve městě jsou většinou brzy upravený a na okrajích města (u našich) je zase menší provoz, takže se tam dá docela slušně jezdit i v kalamitách. Prostě jede člověk pomaleji a opatrněji a je to, no. Ale cestou zpátky jsem si na Vás vzpomněla a hned jsem si zatrénovala na parkovišti. 😀

Chtěla jsem se Tě zeptat na Tvůj názor k baště pro Toníčka. Koupila jsem si totiž jednu skleničku Brambory se špenátem od Hippu, ale až doma jsem si všimla (ačkoli jsem to v obchodě studovala), že tam je mléko a dokonce 3 % smetany. 😕 Co si o tom myslíš? Všude čtu, že děti do 1 roku by mléko neměly dostávat, natož smetanu. 😕 Jako je fakt, že toho je tam asi docela troška, ale stejně... co si o tom myslíš?

lencourek: Tak to jste tedy měli náročný den. 🙂 Ale vidím, že jste to všechno zvládli. Z těch úřadů si nic nedělej. Já měla tu výhodu, že jsem si to nastudovala dopředu na webu (a taky si to chtěla vyplnit doma, protože je tam nutný podpis manžela, a ten je v době, kdy já jsem na úřadě, v práci, že jo...) A tam právě byly 2 tiskopisy (pro 2008 a pro 2009) a jelikož jsem nevěděla, který použít (jako jestli podle toho, kdy se mi narodilo dítě - tj. 2008, nebo podle toho, kdy žádám - tj. 2009), tak jsem si na pracák volala a tam mi paní vysvělila, že potřebuju oba, protože došlo ke změnám ve vyměřovacích základech od 1.1.2009, tj. že potřebuju, aby mi v práci potvrdili vyměřovací základ za 2008 na jeden formulář a vyměřovací základ za 2009 na druhý formulář. Tak jsem to tak nechala mzdovou účtárnu potvrdit a na úřadě paní u přepážky jásala, že jsem letos první, kdo to přinesl správně. 😀 Měla jsem holt štěstí, že jsem to nechápala. 😀 Jinak bych nevolala... a šla tam dvakrát. Tedy přinejmenším. 😀

lisounek
autor
19. únor 2009

Ahoj holky my zase dnes meli noc..sli jsem spat ve 23 hodin a Kata vzhuru nasla v postylce dudliky a porad si je vymenovala (potme!) takze mlaskala a sramtala no silenyyy...tohle trvalo asi hodinu, pote se zacala otacet, takze jsem ji vzdy prdla na zada uz nastvana, protoze jsem to fakt nechapala co zase dela..no pak jsem nejak usnula a vzbudim se ve 2 hodiny a K opet pasla (no nevim zda jako celou tu dobu nebo jen chvili ) takze jsem ji narovnala a spalo se dat do 6:30 hodin..posledni noci fakt blbne, rikam si ze by mela spat jinde, ale nevim jak to udelat...a stejne bych k ni musela litat a tak.. 😔

lisounek
autor
19. únor 2009

dukie: no to je prave ono hele proc ja neberu ten hipp pac je tam dost casto mliko a taky mi to nedochazi jako proc to tam je..a divim se protoze ja jsem koupila taky vyjimecne hipp ale bylo to BIO a brokolice s ryzi...a bylo to ridky jak prujem s prominutim a ona dlabala jak diva...hele ale asi takova mini trocha nevadi si myslim.... 😝 navic v tom nebude zase takove mnozstvi mlecne bilkoviny, nejvetsi koncentrace je vzdy v tom mliku...a prave ze mozna tam je ta smetana, protoze ta je jakoby nutricne lepsi...a kdyz se pak davaji treba jogurtiky tak se nemaji davat nizkotucne...ale zase ani ne uplne takovy ty Krajanky, jestli vis co myslim...ja jsem rozhodnuta jednou pro HOlandii a mozna Activii ale na to je cas 😉