Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

silrej
7. lis 2008

Ahojky, jdu se jen pochlubit...na kontrole na kyčlích máme z nálezu 2C už jen 2A, takže se nám to zlepšilo, další kontrola za 3 týdny, tak snad už se třmínků brzy zbavíme...a Káju musím pochválit, byla naprosto vzorná, ani nezabrečela! 🙂 Hezky večer všem a po víkendu na písanou, papík.

honzulka
7. lis 2008

Ahoj holky..jdu na skok.. 🙂
sil-já si už zvykla,že jsem celý den sama,ale je to docela náročnější s oběma klukama,hlavně když mi není dobře.To ale tolik neřeším jako to,že si začali zvykat ho do práce tahat i o tom víkendu.Jsou to jediný dva dny,kdy si ho (zatím) především Jeníček může užít.. 😒
Je moc dobře,že se vám to zlepšilo..Za tři týdny bude Kája mrskat nožičkama jak kapřík.. 😀
Já se moc z toho našeho pasení už neraduji..Nějak se mu zase moc nechce..Omlouvám to tím,že mu není dobře(má rýmu a kašlík),ale asi na tu neurol. raději zajdu.. ☹
Tak hezký večer a taky víkend a mioláčkům klidná tělíčka.. 😉

lisounek
autor
7. lis 2008

ahoooj holky tak jsem zpet z hnusne revize, na sale to bylo opet depres..jeste ze jsem tam hned usnula 😅 ..a Kata dnes byla vcelku hodna, dnes tam byly super sestricky a staraly se o ni..tak jsem byla rada...taky dostaly potom od nas bombosku 😵 ...jen proste Kata porad odmitala ten muj prs a prdiky to nebylo ale pry priznak ztraty mlika ☹ a ze dite citi stres z maminky (podle tepu, potu a reakci matcina tela a nema duvod se proste prisavat, protoze vi, ze je to zbytecny...). No tak kojeni pred zakrokem bylo teda terno a pujcili nam vahu tak si predstavte ze ona vypila jen 20 ml 😲 😲 😲 😲 a ja tam mela s sebou teda tech 100ml pro sichr a tak ji pry pak jeste zkousely davat a to snedla stezi 40 ml, tak jsem nechapala ze to proste neni mozny... 😖 ona proste ze stresu neji nebo co..no a pak jsem se vzbudila po narkoze a opet hned kojila (!) pry to nevadi, ze narkoza je slaba a prdolka vybumbala najednou 90 ml, coz uz je takovy prumer a na ni zrejme dost 😉 super a od te doby (tuk tuk) zase basti dobre a kloboucky ma plne mlika...mam pocit ze snad probehla i nejaka ta laktacni krize..moje mliko je najednou takove jine uplne jak smetana (diky odstrikani mi to prijde)...a dost tucne...snad konecne budeme pribivat jinak nevim 😔 Dnes mela 3780 g tzn., ze za tyden pribrala jen 60g to je masakr co?? 😢 😢

lisounek
autor
7. lis 2008

jo a pujcili nam teda vahu, ale nejako mechanickou ci co a az po rozbaleni doma jsme zjistili, ze je nam k nicemu, protoze je tam jen rucicka na kilech a pak po 100 gramech, jenze jak mam na tom asi poznat kolik snedla, kdyz treba ani tech 100 ml nevypije..tak me to dost nastvalo, ze nam neco takovyho vubec pujcili, kdyz na tom poznam kulovy 😠 😠 takze to dojdeme tak akorat vratit 🙄 na te digitalni to ukazuje i ty desetinky a to je to co potrebujeme a ne tohle 😝 😔

cipin
8. lis 2008

Ahoj holky,🙂

Lis, to je fajn, že to máš za sebou, snad to bude konečně v pohodě.. A třeba už nebou takový stresy a to kojení se Ti samo upraví.

Jinak my máme taky rýmu a kašel, tak doufám, že se ho brzo zbavíme - jak jde vidět, tak ani kojení není všemocný 😒 😉

lisounek
autor
8. lis 2008

ahojky tak dnes to tu teda vazlo koukam 😕 byl pekne hnusnej ponurej den...a od kojeni ke kojeni jaka novina co?? 😅 a me snad i prijde, ze Kata vice ji, ale neda se to moc poznat, protoze ta vaha je fakt na prd, zitra ji jdeme vratit 😠 a basti teda dost dlouho skoro 40 minut (z puvodnich 20 min),ale tak ja ji nechavam, aby se najedla..ona mezitim hodne odpociva...ji proste po chvilkach..Jinak se citim dobre a jsem rada, ale na kontrolni ultrazvuk jdu az za 14 dni, nevim proc tak dlouho..no ale ani nekrvacim, takze jsem spokojena 😵 tak hezky vikend vsem, kdo zajde 😉 paaa

bobinna
8. lis 2008

ahojda holky no tak já nevím čím to ale naše dr mi říkala že to že Linduška ublinkává sražené mlíko a pořád kaká je známka nadbytku mlíčka, tak nám zkrátila kojení na 5 nim!!! holky já myslela že bude řvát a ono nic ani neublinkává krásně si říhne a je spokojená... Lis neboj to kojení se spraví hlavně vydrž na nutrilon je času dost já taky kojím přes kloboučky a vyhovuje nám to, ale všimla sem si že když přes den nedám moc jídlu a pití tak to mlíko ten druhý třetí den nestojí za moc... nevím jestli je to možný nebo se mi to zdá nevšimli jste si toho taky? a taky hrozně slintá dudlíka vůbec nechce ale věčně máme v puse vraženou pěstičku to je fakt sranda koukat jak ji tam montuje...🙂 tak hezký víkend a páček 😉

dukie
9. lis 2008

Ahojte holky. 🙂

lis: Jsem ráda, že to máš za sebou a že se cítíš lépe. 🙂 Ke kojení... my dnes baštili rovnou hodinu (právě před chvílí...), kroutil se, prděl... pouštěl se bradavky, pak zas ječel, že ji chce... hned ji zase vyplivnul... no byl to boj. Dala jsem ho odříhnout, to si brknul jak velkej... ale hned začal zase řvát... tak jsem mu dala druhý prso, zase baštil, trošku klidněji než u prvýho... a celý to fakt trvalo 60 minut... 😝 Ale pak jsem ho přebalila... a když jsem ho hned potom oblíkala manželovi ven na procházku, tak se spokojeně usmíval, takže to stálo za to. 😵

Jinak... včera jsme si zase užívali křiku... trápily nás zase prdíky - teda asi prdíky, já už v poslední době fakt nevím. Zrovna včera jsem v časopise četla, že záněty středního ucha se u miminek můžou projevovat nejen teplotou, ale i kolikami, prdíky, bolestmi bříška jako takovými... a velice často se to odhalí až v okamžiku, kdy ouško praskne a vyteče z něj hnis... No bezvadný, fakt. Takže teď aby se v tom čert vyznal. 😝 Když pláče a kroutí se, může to tedy evidentně být klidně zase ouško ☹ . Holky, v tomhle jsem fakt zoufalá, nechci každej tejden lítat na ORL... ☹ Jak mám poznat prdíky od bolavýho ouška? Posledně teploty spíš neměl než měl... 😕 Teď je nemá. Odsáváme pravidelně každý den, někdy dvakrát, někdy dokonce třikrát... tak proč nás to trápí? V teple ho udržuju... já vím, že je to bakteriální zánět... tak kde se ta bakterie, potvora, vezme? 😕 ☹

lisounek
autor
9. lis 2008

ahooj hezkou sobotu precetla jsem jen bobi prvni vetu a rikam si, ze to ma nase Kata taky 😲 ty jo ale ona vyzaduje ted jist fatk i 40 minut a kdyz ji to vezmu tak se vzteka !!!! 😝 Jdu to docist...

lisounek
autor
9. lis 2008

dukie teda to je zoufaly ach joo ja ti holka nevim, je to nejak zacarovany kruh 😒 co?? ale asi bych za kazdym prdikem hned nehledala to ousko, spis bych si rikala, ze chlapecci na ty prdiky hodne trpi a tak...ale chapu te,ono je clovek uz pak na pochybach.. 😕 asi bych se snazila postupovat jako u prdiku a kdyby nic nezabralo, tak az pak bych to resila dr. 🤐 a kdyz odsavate atd., tak by se ani bakterie nemely v cem mnozit, coz je dobre...jenze jde o to, jestli uz se ji definitivne zbavil ci nikoliv 😨

Jinak holky jsem takova rozhorcena...dala jsem malou manzovi at se taky stara, protoze spi porad jinde a to uz i vcetne vikendu (on by se chudacek nevyspal chapete to??) no jenze ona je chvili bdela a za chvili usne, takze ted uz tam u nej asi hodinu spi...no bodet ne, kdyz ja si s ni musim cely rano hrat a venovat se ji, protoze on spi...docela uz me to stve..navic kdykoliv mu ji dam, tak prijdu a on ma pustenou telku a dela ze si s ni hraje...to me dost vytaci teda... 😠 a pry to ma jako kulisu...ze ja jsem od 3 hodin skoro kazdy dve hodiny vzhuru to uz je mu jedno..mam proste ze spanku kulovy protoze se porad budi a bud prevlikam nebo ji kojim...a ted jeste to kojeni fakt trva dlouho... 😖 to je fakt udel matek, on mi sice pomaha a snazi se, ale v tomhle me to vytaci ze nema soudnost, tak at vstane od v 6 hodin po kojeni a je si s ni ty tri hodiny a ja si taky pospim..no ne?? 😒

lisounek
autor
9. lis 2008

a chci se zeptat kdyz nekam jdete s mimcem ven nebo nekam jedete krmite je jako tesne pred cestou (ikdyz je to jakoby nad ramec nejakeho casu) nebo se snazite dodrzet nejake ty hodiny krmeni a pak se vypravite?? ja bych ji dala jakoby i driv nez za ty dam priklad tri hodiny..aby pak vydrzela..ale nevim noo 😕

a pak jeste kdyz nam usina kolem 20 hodiny a spi do 3 hodin do noci, tak budily byste ji jeste cca kolem 23 hodiny aby spala treba dele? ona ta prvni pauza je super dlouha, ale to bych musela chodit spat fakt kazdy den ve 20 hodin, coz se mi teda malokdy podari a porad ma ve spani naskok tak ja nevim..a kdybych ji treba vzbudila a pak by usnula (jenze otazka je zda by usnula!!) tak by vydrzela dele a ja bych spala taky dyl...takhle jsem vicemene skoro od 3 hodin tak nejak vzhuru protoze pak uz spi sotva ani ne hodinku vzdycky...a ja jsem rano uplne vyrizena...ja vim, melo by to byt podle jejich potreb to je jasny...jde taky o to, zda by se nechala vzbudit...spi vzdycky fakt uz tvrde...

bobi: jo a mas pravdu, vsimla jsem si, ze kdyz treba nejak min piju tak je i min mlika, myslilm, ze to muze mit opravdu vliv

honzulka
9. lis 2008

Ahoj holky..právě jsem vás dočetla..
lis-já bych to asi manželovi řekla na rovinu,že alespoň v sobotu ráno se malý bude věnovat on..Ono jim to asi jinak totiž nedojde.. 😒
Jinak s tím kojením...mně právě kamarádka říkala,že malýho vždycky ještě přiložila než šla spát a on jí pak spal ráno dýl.. 😉 Já to tak měla v plánu dělat.. 😉
dukie-je mi moc líto,co si s malým užíváte.. ☹ Snad to budou opravdu jen prdíky,vždyť ouška jste měli bolavé už tolik.. 😢

lisounek
autor
9. lis 2008

ahoj honzul, takze myslis jeste budit pred spanim?? 😕 kdyz ja se nejak neodvazuju nevim co by udelala ale chtelo by to asi vyzkouset noo 😨 jinak manza to vi, to ja se se svymi pocity nesziram 😠 , ale stejne to bude porad pravdepodobne stejny...

honzulka
9. lis 2008

lis-přesně-pokud to nezkusíš,tak to nezjistíš.. 😉 A s tím manžou je to ... 😠 Hlavně by mohl pochopit,že potřebuješ i odpočívat,tj.spát.To je možná rozmazlený z toho,že spíte odděleně..U nás to nehrozí.. 😉

lisounek
autor
9. lis 2008

tak co s tim mohu delat noo 😖

honzulka
9. lis 2008

Hele,třba to pochopí sám.. 😉 A nebo mu ho tam ráno odnes.. 😠 Je to blbý,ale je mi tě líto.. 😢 A vezme si ji třeba přes den ven,by sis mohla lehnout? ☹

lisounek
autor
9. lis 2008

pres den chodime spolu jako rodinka a to ja chodim rada nooo pres den proste nespim, me nejvic vadi to rano, Kata je vzhuru co hodinu a uz ji nebavi spat...uz vidim jak bych mu ji donesla v 6 hodin ha ha ...pres den je s ni dost, ale to ja zase varim, zehlim a delam veci co bezne nestiham..takze zabava jak stehno 😔

honzulka
9. lis 2008

lis-asi se mi to mluví,ale pokud to nechce pobrat sám,tak bych mu tam prcka fakt odnesla.. 😉 Já si byla jednou sedniut se sousedkou a mnža slíbil,že k malýmu vstane a fakt vstal...A příští týden budu slavit narozky a on se bude starat(oznámila jsem mu to.. 😵 )Zkus to s tím nakrmením než půjdeš spát..Třeba se do postele pak dostaneš až o půlnoci,ale zase se trošku vyspíš.. 😉

bobinna
9. lis 2008

ahojda holky no lis já bych jí asi nebudila abys jí to nepřetrhla a místo jídla a delšího spánku bys nebyla neštastná až bude brečet nevím no to je těžký poradit... já bych jí nechala... hele já se s tím nemažu v týdnu ne to bych si nedovolila ale o víkendu mu jí klidně ráno donesu ať se taky stará, Petr vstává i o víkendu o půl šesté nemůže spát tak kouká na telku já mu jí dám a do devíti se vyspím zkus to taky ať se taky taťkové starají ne??? naše Linduš má dneska nějakou rýmičku a kašlík snad to nebude nic horšího... a mě škrábe v krku 😖 😠 🙄 super no... v pátek jdeme na 3-měsíční prohlídku a pak dáme píchnout naušničky🙂 už se těším na krasavici... hele namáčeli jste naušničky před píchnutím o lihu? u nás to chtějí to jsou výmysly... tak papa kočky a hezkou a pokud možno klidnou nocku pááá

silrej
9. lis 2008

Ahojky holky, tak jsme zpět z víkendu u našich...bylo to náročné jako vždy, ty rodinné návštěvy mě vždy zmůžou a tak jsem už ráda, že jsme doma! Jen se bojím, že se Kája asi nastydla, protože pořád kýchá... Jinak máme domluvený za 14 dní křest, tak to bude slávy! 😉 A taky máme už domluveného Silvestra a i když jsme původně mysleli, že budeme doma, tak nakonec pojedeme na Vysočinu ke známým na chalupu, kde budeme samý páry s dětmi, takže to bude takový dětský Silvestr, tak jsem na to zvědavá...jinak nám taky o víkendu hlídala poprvé babička a my si s taťkou vyrazili večer posedět s přáteli a bylo to takové úsměvné, protože jsme všichni pozorovali telefony a čekali na zprávy od hlídacích babiček, ale jinak to byl fajn večer a babička hlídání taky v pohodě zvládla...Kája spala a byla prostě zlatíčko 😀 Jinak co se týče chlapů, tak by si každý z nich měl vyzkoušet být tzv. na mateřské...teď si to dva dny vyzkoušel kamarád, protože jeho manželku chytly záda a po dvou dnech byl tak vyřízený, že prohlásil, že by na mateřskou nešel ani náhodou a že obdivuje ženský co vše zvládnou... 🙂 Lis, já bych malou na kojení taky nebudila, ale to si musíš rozhodnout sama! Dobrou noc všem, jsem už K.O.

ada80
10. lis 2008

ahoj holky 🙂
Bobi:my jsme naušnice taky máčeli do lihu,ale stačí to den předtím než jdete k doktorce.Holky máte už umytá okna?

honzulka
10. lis 2008

Ahoj holky.. 🙂 Tak koukám,že já jediná nekojící,bych Káťu kojila ještě než bych šla spát.. 😀 Já bych jí taky nebudila,jen bych jí zkusila přiložit,zda vy se najedla.. 😉

lisounek
autor
10. lis 2008

ahoj holky tak jsem se dostala az ted, mam za sebou tri hodinovy maraton premlouvani rvouciho ditete, aby se najedlo...ja to nechapu...tak pet kojeni za sebou je v pohode a pak tak jednou za den proste nechce jist, ale to je rev, ona je spocena ja jsem spocena, ona ruda a ja nastvana..ano sestricky v nemocnici radily, ze to chce klid, ale me ten tep se vari sam od sebe a uz to proste nejde...navic, kdyz ji prikladam tak jsem proste v pohode a stejne vyvadi...predtim jsem si myslela, ze je to tim, ze fakt ztracim mliko, ale ted vidim, ze to mliko tam je, ale nevim co se deje s ni...myslim si, ze jsou to prdy, tak ji nosim a placam a cvicim..to je klid a sotva ji prilozim k prsu tak zase zacne..to je proste krize...bud ji skoro hodinu anebo vubec..ja uz nevim co kde delam spatne..reknu Vam ze chvilema fakt nemam daleko sahnout po Nutrilonu Boze jakej by byl klid, ale porad odolavam... 😝 😲 Jo a ted se mi normalne po dvou hodinach prisala ZA CHUZE!!!! no proste masakr....

adi: s temi okny to je vtip?? 😀 😀 😀 😉

S tim buzenim jeste uvidim, ve Ct jdeme k dr. na prevazeni, tak uvidim co nam zase bude radit za moudra...treba to i zkusim, ale moc tomu zatim nadeji nedavam...jsem si zase uzila noc, v noci kojime v pohode, ale pak se probere a je konec..jelikoz se vzbudila uz v 1:30 hod a za hodku po kojeni jsem ji dala do postylky jako ze spat, tak proste ani nahodou..vztekala se a vzpinala a ja ji odmitla vzit do postele...proste uz jen proto, ze se v noci spi a konec..no bavilo ji to pul hodiny (ve me se varila krev a delala jsem ze o ni nevim) a pak usnula a spala az do 6 hodin...holky prece se nenecham ditetem ovladnout ja uz nevim.. 😕

lisounek
autor
10. lis 2008

holky ze me se stava neuroticka matka, jsem fakt uz hnusna i na manzu a nejak me to nebavi...ja mu Katu vzdy donesu kolem te 9hodiny rano a ona u nej vzdy usne uz fakt nechapu..a kdyz rve, tak tu lita a je vzteklej...a to ji nemusi kojit a premlouvat..ach joo nemame to my zensky lehky ☹ a do toho tady leze tchyne a to je porad chudinka place a chudinka tohle..hmm to jiste 😠

Honzul: nasi Katu nejde nakojit ani vzhuru natoz ji jen tak prilozit hmm no nevim 😝 😔

ada80
10. lis 2008

ahoj holky 🙂
lis:já jsem okna myla dnes dopolko,Vandulka si hrála v lehátku takže to docela šlo.Zítra ještě musím umýt okno v obýváku a bude to,doufám,že malá bude zase hodná jako dnes.
Jinak ted jsem poslala manžu s malou na procházku,ale před tím mě musel samozřejmě naštvat.Já mu říkám, vezmi si malou a běžte se projít a on mi na to řekne a co budeš dělat ty?Asi si myslí,že celodenní starost o malou a vedle toho spousta dalších věcí není nic 😠 Lis přesně jak píšeš ty,když malá řve tak je taky celej nervozní a kolikrát na mě kouká jak když já za to můžu.

uci
10. lis 2008

lis: my to mame s kojenim teraz uplne rovnako, asi treti den sa mala v noci pekne napapa a zhruba tak od poobedia zacne robit drahoty a neprisaje sa ani za svet, alebo len cucne-pusti-cucne-pusti atd. asi by to mohol byt ten nedostatok mlieka ako hovoris 😕 alebo to nazvyme radsej zvysene naroky babatka - ja myslim, ze to bude zase ten rastovy sprint v 3 mesiacoch, lebo teraz mi mala zacala pit ovela dlhsie - uz sa bezne dostavame na 10-15 minut 😝 z povodnych 5 min. a proste mam pocit, ze vysaje vsetko co ide (papa uz vzdy z oboch prsnikov) a ono cez den sa tvori aj menej mlieka, takze poobede a navecer ma asi uz hysaky, ze by si este dala a nie je co, resp. je netrpezliva a nechce cucat kym sa jej to nespusti - co trva zhruba 30 sekund - mate to aj vy tak, ze sa vam to mliecko spusta v takych intervaloch?
takze ja som nasadila caje na kojenie a zvysila prisun tekutin (inac aj ja som si vsimla, ze ked menej pijem tak je aj menej mliecka) a dufam, ze to prekoname, uz sme nieco podobne riesili okolo tych 6 tyzdnov, tak snad to bude fakt ten rastovy sprint
a vraj sa v 3 mesiaci aj meni zlozenie mlieka (pisala si ze sa ti tiez zmenilo nie?) takze si mozno mimco potrebuje tiez zvyknut na novu chut, mne sa teda nejako zatial nemeni (aspon na pohlad)
lis a hlavne spanok - lebo vtedy sa najlepsie tvori mliecko, tak sa vykasli na zehlenie a radsej si tu hodinku zdriemni 😔

uci
10. lis 2008

a co sa tyka toho vecerneho budenia, tak my mame malu vecer v hacke a okolo 23tej ju prenasam do postielky, tak podla toho ci sa prebudi alebo nie ju nakojim, ked ti uz nadranom nechce spinkat asi by som ju skusila budit na to kojenie ale tak nejak prirodzene - nam staci ked malu prebalim a hned je cula 😉

laaala
10. lis 2008

ahoj holky, koukám, že s těma chlapama je to všude stejný 😉 . Mě včera dostal otázkou .... proč tolik brečí ???? ale řekl to takovým tónem 😖 a zrovna když vycházel z ložnice, kde se pokoušel odpoledne usnout 😠 Holky, já na tvorbu mlíka beru homeopatika, nevím,, jestli je to k něčemu....
uci, mně to dělá adélka taky .... že cucne-pustí-cucne
já jsem dneska vstávala ve 3,30 kojila jsem půl hoďky ( spala u toho ), pak se snažila kakat, tak to málo, co vypila-vyblinkala, vykakala se, takže jsem přebalovala a znovu kojila, šla jsem si lehnout v 5.30 a v 6.15 už byla vzhůru a začala brečet ... skvělá mateřská dovolená
ada, to jsi dobrá, že řešíš okna ... já na ně prdim, zatáhnu žaluzky .... dneska jsem ráda, že jsem vyprala a vyžehlila cejchy
My máme nějak blbě se hojící ouško po naušničce, takže jsme dostaly nějakou antibiotickou mastičku a budeme mazat. Vypadá to dost ošklivě 😢
holky, taky vám slintají miminka ???
A myslíte, že když fotímm s bleskem, není to nějak na škodu ??

ada80
10. lis 2008

laaala:já ouška po naušničkách vždycky po koupání natírám Framykoinem a malá je má úplně v pohodě. 🙂

bobinna
10. lis 2008

ahojky holky koukám že dneska byl zase nějaký kakací a blinkací den u nás to řádilo taky, kolem šesté ráno se najedla nekrkla si a usnula a najednou zatlačila a letělo to obloukem a poblinkala si celý pyžamo naše povlečení a koberec... 🙄 takže jsem zase uklízela a pak jsem vstávala s Petříkem do školky takže jsem se moc nevyspala 😖 fakt super dovolená... naše Linduš taky strašně slintá a pořád si cpe pěstičku do pusy že by už zuby? já už mám taky okna umytá ještě musím otřít žaluzky a vyprat záclony:-/ to je pořád něco ... zdá se mi že jen co vyperu a vyžehlím tak je to znova to samé ... jsem z toho na prášky... tak zatím pášek maminy🙂