Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
16. pro 2008

silrej: No vidíš, já si tu myslím, jak jsme jediní, kteří mají lítání po doktorech... a ejhle, nejsme v tom sami. Tak snad budete mít vše v pořádku. Jste šikulky, když se lepšíte. 😉

Jinak s těmi chutěmi... musíme Toníčkovi dávat Hylac - nevím, jestli jste to někdy některá chutnaly, ale v koncentraci, která se doporučuje, to chutná jako přecitrónovanej čaj. 😝 A Toníček, musím ho pochválit, to statečně vybumbá. Sice se nejdřív ksichtí, ale začne bumbat a vybumbá všechno, co mu dám. Šikulka náš malej.

Holky, já mu před chvílí, jen tak z legrace, pustila skladbu Air od Bacha... kdo neví, která to je, tak je klidná, příjemná, samé smyčce... pokud vím, tak se občas hrává na pohřbech, což je škoda, sice je pomalá, ale hodila by se klidně i na svatby, je dojemná, nádherná... alespoň já to tak vnímám. 🙂 A Toníček mě naprosto dostal. Kňoural na spinkání... tak místo zpívání jsem mu ji jen tak pustila a houpala ho v náruči... a on přestal kňourat, koulel očima a po chvíli se na mě začal usmívat a evidentně špicoval uši. A až dohrála, pustila jsem mu ji znova a on u ní hezky začal zavírat očka a usnul. 🙂 Ale jak těma očima koulel a smál se... 😵 Myslíte, že už takhle maličký miminka umí takhle hezky hudbu vnímat? Já vím, že už v bříšku jo... ale myslím tak, že je to takhle moc zaujme a udělá takovou radost, že se začnou smát? 🙂 No asi to tak bude, jen já jsem z toho celá překvapená... 😀

lisounek
autor
16. pro 2008

dukie: ahoj urcite je to mozny ja nekdy Kate zpivam a taky kouli ocima 😀 😀 nee ale ted vazne, urcite je to mozne a moc pozitivni a kdyz se mu to libi, tak muzete praktikovat to je prece moc fajn 😉

laaala
16. pro 2008

Ahoj holky, tak mám váhu a vážim jak o závod. No a bohužel jsem zjistila, že nemám dost mlíka, Aduš vypije max 50 ml, což je podle mě hrozně málo. Takže už jsem dělala 2 x Nutrilon .... 60 ml a 90 ml .... co mám dělat ??? Myslíte, že jde ještě nějak zvýšit tvorbu mlíka nebo už je to v pr..... Zdá se , že čaje a homeopatika jsou na prd achjo,, mě to trápí 😢 😢
jdu si přečíst, co jste tady naštěbetaly 😉

dukie
16. pro 2008

lis: No je to fajn, jen jsem to prostě nečekala, překvapilo mě to. 🙂 Zkusím to zase zítra, jestli to nebyla jen náhoda. 🙂

laaala: To vybumbá skutečně málo. 😕 Víš co? Já bych se zkusila asi na čaje a homeopatika vyprdnout. Jestli Vám nedělá problém mlíko, tak bych si vařila bílou kávu (mlíko + melta + troška medu), zkusila občas pít smetanu (radila mi to laktační poradkyně) a hlavně bych to nehrotila.

Na zvýšení laktace obecně platí přikládat co nejčastěji (pokud dítko zrovna nechce, tak se třeba mezi kojením pokoušet odstříkávat - odstříkaným mlíčkem, pokud bude, se navíc dá dokrmovat, takže to jsou dvě mouchy jednou ranou), údajně pomáhá časté kojení hlavně v noci, kdy je produkce mléka prý nejvyšší.

A hlavně se tím nestresovat, když to nepůjde, tak to nepůjde, že jo? Nejdůležitější přeci je, aby ti naši prckové byli spokojení s plnými bříšky. 🙂

Ono se sice na jedné straně tvrdí - a prý to výzkumy prokázaly (povídala mi o tom naše dětská MUDra), že i žena, která nemá děti, se může častým přikládáním rozkojit... na druhé straně se jiná, která má dětí třeba i několik... nerozkojí ani kdyby se na hlavu postavila. 😀 Takže prostě kojit, pokud to jde... a když to nejde, hlavu si s tím nelámat. 😉

dukie
16. pro 2008

Tááák... po půlhodině námahy konečně uspáno... tak jdu taky do hajan. Manžel má dneska tekutého kapříka s jednou bandou, zítra v práci a ve čtvrtek s druhou bandou... přeju mu to, ale na druhou stranu byl lhala, kdybych řekla, že nejsem ani trošku naštvaná, že aspoň jedno z toho neodmítnul, když ví, jak tu do noci válčím s dítětem... 😝 Ale co, my si s Toníčkem nějak vystačíme. 🙂 Jen přemýšlím, že mu o svátcích Toníčka na jeden den strčím od rána do noci... a chci ho vidět jen na kojení... ať si to taťka taky užije. 😀 Ale asi na to nebudu mít to srdce... 😕 😀

Tak dobrou, holky...

laaala
17. pro 2008

Ahoj holky,
dukie, já taky nemám to srdce jí tady nechat s manželem samotnou 😅
Mimochodem když už je řeč o těch chlapech, ten můj mě včera tak naštval ... říkala jsem mu, že mám málo mlíka, a mě přišlo, že je na mě snad naštvanej ... mluvil se mnou tak jako bych nechtěla kojit a vůbec nepadly nějaký podpůrný slova ... 😒 fakt mě to mrzelo ... tak jsem mu snědla večeři 😀 😀 ... protože jsem bádala na internetu jak zvýšit laktaci .... našla jsem i to, že se má "dobře" jíst ' a já se vždy jen tak odfláknu ), nalila jsem do sebe litr teplýho čaje, kefír, masírovala, nahřejvala prsa a šla spát s prosbou ať se mi udělá mlíko 🙂 , hele a Aduš ráno vysrkla 130 ml a mám pocit, že tam ještě hodně zbylo .... tak snad to vydrží i přes den a není to jen přechodný stav
jo dukie, tu meltu zkusím ...díky 😉

silrej
17. pro 2008

Dobré ránko, tak jsem se pousmála nad tím co tady čtu, protože jak koukám, tak je to všude stejné...těm našim chlapům občas nedochází, že nejen oni "trpí", ale že i my jsme unavené a potřebujeme slova útěchy a nějaký ten odpočinek...a tak když mi manža řekne, že se potřebuje jít odreagovat na večírek, protože toho má moc, tak si říkám, že já se doma asi flákám... 😠
Laaala, s tím kojením uvidíš, jak jsme tu už něklikrát psaly, tak když to jde, tak to jde a když ne, tak se svět nezboří...nejdůležitější je spokojené miminko a maminka! 🙂

dukie
17. pro 2008

Ahojte děvčata. 🙂

laaala: No to chápu, mně takhle dostávala zase moje mamka... když Toníček plakal, nevěřila na nějaký koliky, protože já s bráchou jsme nic takovýho neměli (ovšem my byli extrémně suprový dítka - že nám rostly zuby, to neměla ani tušení, nábytek jsme neochmatávali, když jsme se učili chodit, dečky ze stolu jsme neshazovali... prostě úžasně bezproblémoví jsme byli...), takže ona v tom měla jasno: Pláče, tak nemám mlíko a mám ho přikrmit. A hotovo. To mi taky moc pomohlo, fakt. 😝 Člověk potřebuje slyšet "vydrž, však se to snad upraví..." a místo toho, ačkoli kluk prospívá, řekne, že máš málo mlíka. Na vodstřel. 😀 Ale myslela to dobře, já vím...

Jinak s tím kvalitním jídlem je to určitě tak. Mimo jiné i proto se nemá při kojení hubnout. Prostě máš vydatně jíst, aby se mělo mlíčko z čeho tvořit. Jasně, nemusíš hnedka jíst za dva, ale prostě místo polotučnýho mlíka dát plnotučný (nebo jak jsem psala, rovnou místo mlíka pít smetanu - fakt rada laktační poradkyně), nejíst nízkotučný ale plnotučný jogurty atp. Dokonce jsou na podporu kojený prý dobrý zasmažený polívky. Takový ty se skutečně vydatnou zásmažkou. 🙂 A místo různých margarínů si dát pravý máslo (teda jestli to, co se pod tím názvem prodává, lze ještě dneska nazvat máslem 😀 ) atp. A jíst pravidelně a hodně pít - dva litry za sebe a aspoň jeden navíc za miminko (za den ten litr - plus mínus - vypije). Mně taky pomáhá procházka venku, klidná, žádná honička... po ní mám prsa taky trošku víc nalitý než když jsem jen doma.

A já věřím, že to zvládneš, že mlíčko zase bude. Zrovna včera jsem si na Tebe vzpomněla, páč jsem v časopise viděla článek na toto téma. Bylo tam - mimo jiné - přikládat minimálně 1 - 2 x v noci a během kojení přes den střídat prsa (jakože během jednoho kojení je vystřídat obě) třeba i čtyřikrát dokola. Na manžela se vyprdni, určitě to nemyslel zle, jen prostě ti chlapi taky nezvládají úplně všechno vždycky na jedničku. 😉 A s tou večeří jsi to udělala dobře. 😀 Já jsem na tom obráceně... manžel mi v noci snědl můj dnešní oběd. 😀 😀 😀

sil: Ten můj se odreagovával včera, bude dnes i zítra (to jsem včera psala)... a už dneska ráno vypadal tak, že víc nezvládne... skoro včera nepil, přišel krásně střízliv, ale dal si tam prý jakousi topinku a to ostré mu asi nějak nesedlo, a tak má od rána průjem... 😝 Na jedné straně mu to nezávidím a je mi ho líto, na druhé mám tak trošku pocit zadostiučinění, že když já tu trpím tři dny s dítětem sama, tak ať taky nějaké to trápení má... 😀 😀 😀

silrej
17. pro 2008

Dukie, to jsi mě pobavila...já jsem taky občas škodolibá!!! 😀 Holky, držte se všechny...určitě vše zvládneme a mimi budou jen spokojená a usměvavá! 😝 Já jdu balit dárky a třídit fotečky...i když otázka jak mě Kája nechá! 😅

lisounek
autor
17. pro 2008

laala: hodne stesti, nam se nepovedlo obnovit laktaci, ani kdybych se na hlavu postavila, ale u nas to bylo spis o Kate, nechtela a nemelo cenu prikladat ona proste odmitala...ale pokud bude tvoje holcicka spolupracovat (+ opravdu hodne pit a to meltu fakt treba i litr denne, hodne vyvary, kojici caje dost dobry jsou od Lerosu) a trochu ta pohoda, tak to zvladnete - ja zkusila i homeopatika a nic 😔 😔 ale to je pripad od pripadu.... 😨 tak hodne stesti. No u nas to taky tak zacinalo, vazili jsme a pila takhle ty 50 - 60 ml takze jsme dokrmovali a pak uz se fakt nesnazila, ikdyz jsem s ni bojovala asi 4 tydny..holka hodne stesti!!! a jak pisou holky kdyz to nepujde, tak nepujde..ja jsem to taky prezila a s flaskou uz fungujeme taky...a v poho 😉

pridam svou trosku do mlyna s chlapama, ten muj mel firemni vecirek v pondeli a jeste v pul 11 v noci mi psal, jak prijde v pohode, protoze nema chut pit a reknu vam prisel za 3 hodky potom a byl jak tank 😀 😀 😀 byla jsem na mrtvici a zaroven se chtela smat, narazel do futer a vsude se valelo neco vcetne nej ty joo takhle jsem ho dlouho nevidela, snad troufam si rict nikdy co jsme spolu - asi to fakt uz potreboval si vylit hlavu 😅 😅 no reknu Vam to byla noc a Kata zrovna super spala a ja jsem ho chodila porad kontrolovat...a druhej den to vam povim, nemohl ani vstat - povedlo se mu az odpo a nechtela slyset slovo alkohol a jidlo.... 😀 😀 😝 no a jeste dnes neni uplne ve forme no jo no kdyz ono by jim neco uteklo...a tyhle stavy to je prave to proc nemam chut pit (vinko sem tam decku dve to ano, ale tvrdy to neee 😝 ). Jo jo a ja jsem mu to fakt prala ten stav a jeste jsem mu rikala to vis opilcova rana jsou tezka 😎

dukie
17. pro 2008

😀 Holky, jsem ráda, že nejsem jediný škodolibec v této diskuzi. 😀 Já můžu říct, že manžel, když už se náhodou někdy víc picne, tak je strašlivě srandovní a je fakt hrozně vtipnej a je s ním báječná legrace. 🙂 A nejvíc se směju, když jdu pak třeba nad ránem na záchod a on leží a spí na zemi, hlavou na záchodě a nohama v předsíni - aby to měl blízko. 😀 😀 😀 Ale naštěstí se tohle neděje často, bylo to jen dvakrát za celý tři roky nebo jak dlouho už vlastně jsme spolu. 😅 Ale hrozně ráda na to vždycky vzpomínám. 😀 😀 😀

lisounek
autor
17. pro 2008

dukie: jo jo 😀 mame to stejne jen nespi na tom zachode ale s kyblem vedle postele 😀 😀 😝

dukie
17. pro 2008

lis: S tík kýblem jsi mi připomněla... jedna známá byla na akci s bývalou třídou... když se vrátila domů, byla na tom fakt zle, přítel ji uložil do postele, postavil vedle kýbl a když se vzbudil, tak obsah kýble vyhodil a kýbl vymyl a postavil jí ho tam zpátky. Holka se ráno probudila, koukla do kýble a ve stále ještě dosti podroušeném stavu sama sebe nahlas pochválila: "Šikovná holka, ani neblinkala..."... 😀 😀 😀

lisounek
autor
17. pro 2008

😀 😀 😀 😀 no to je hodny pritel ja si kyble ani jeho obsahu nevsimam a cekam az si to uklidi sam nastesti po tehlech akcich spi mimo loznici, takze me to nejak netrapi 😲 😅

uci
17. pro 2008

holky tak som sa z chuti nasmiala ako vas tu citam 😀 😀 😀 to moj manzo pre istotu ani neprisiel po vianocnom vecierku domov - mali ho niekde mimo, tak tam rovno prespali - takze som bola usetrena nocneho strazenia 2 deti miesto 1 😵
laaala: drz sa, ten nedostatok mliecka urcite prekonas - ja s tym tiez stale bojujem a pomaha vsetko to co holky pisali (u mna hlavne vela tekutin a treba pit aj v noci aspon liter, cez den este potom 2-3, zasmazene polievky, caje na kojenie, vela spanku - vzdy ked sa da, kojenie z oboch prsnikov a caste prikladanie, kludne aj co hodku, atd....), mala mi tiez vypije cez den niekedy len 50ml ale potom v noci to dohana, ale viac ako tych 120ml nikdy tusim nevypila
lis: prisla som na to, ze ked mala nechce cucat, tak to suvisi s tym co som zjedla, napr. po bezkofeinovej kave robi totalne hystericke vybuchy - cucat ani za svet, takze som vypustila taketo potraviny a myslim, ze sa to u nas zlepsilo 😝 ale teraz zacina byt zas nesustredena na pitie, takze si kazdu chvilu cpe do pusy palcek, potom zas zisti, ze z neho nic netecie, tak sa vrati k prsniku, potom ju zas vyrusi nieco na stene a tak stale dookola, proste nakojit ju je pre nas stale velke rosambo 😀

lisounek
autor
17. pro 2008

jj uci to bych taky brala aby se z vecirku nevratil, protoze co oci nevidi, zname to a ja bych mela klidnou noc 😝

jsem kafe pri kojeni vubec nepila a at jsem jedla ci pila co jsem chtela tak stejne nechtela dodnes nevim cim to :((( 🤐 proste byla lina a ja si to tak vysvetluju hmm jo a mas pravdu ted maji uz ten vek, kdy je vse zajima a soustredit se na jidlo je velika nuda takze si to umim predstavit...

uci
17. pro 2008

jo a manzo uz prisiel na to, ze mu nejako miznu zasoby cokolady 😀 tak sa na mna oboril, ze ci chcem aby sa mala vyhadzala?! no keby ho naozaj najviac to trapilo tak to beriem ale on sa bal o svoju cokotku 😠 tak som mu pekne vysvetlila, ze uz tu cokoladu jem par dni a nic jej to uz nerobi, takze sa musi zmierit s tym, ze som naspat v hre 😉

lisounek
autor
17. pro 2008

😀 to my mame dobry manza coko moc nemusi a kdyz tak bilou a tu zase nejim ja, takze u nas je to dobry..kdyz ja ted zase jim cukrovi mamka dovezla ochutnavku a ja ochutnavam 😀 😝

uci
17. pro 2008

lis a nemali ste dnes tu vyrivku? ci to malo byt inokedy?

lisounek
autor
17. pro 2008

jj dnes jsme meli virivku super Kata nejdriv brecela v te satne bylo spoustu zvedavych chodicich deti a okukovaly nase mimina a ji se to nezdalo tak jim to tam dala patricne najevo ...ale pak byla super....a dnes jsme trenovali jiz polevani hlavicky kelimkem..no nejdriv jsem cekala co bude, ale ta nase mala jen zamrkala ockama a bylo dobre 😅 fiha a priste nebo prespriste uz pry potapeni na ostro bojim se abych ji neutopila nebo ta pani, ale snad vi co dela ne?? 😕

uci
17. pro 2008

tak to je super 😅 vyzera to, ze Kata si predsa len plavanie zamiluje 😉 neboj, urcite vedia co robia, ved pre babatka je potapanie a plavanie v podstate este prirodzenejsie ako vsetko ostatne, ved to robili tych 9 mesiacov kym sa narodili, no nie?

lisounek
autor
17. pro 2008

tak ja jdu asi zkusit spat, me to nejak posledni dny nejde a porad se prevaluju je to desny...a pak bych spala, tak si beru Katu k sobe kolem 7 hodiny rano a dospavame jeste spolu 😀 ale je to narocny strasne se roztahuje v te posteli a ja jsem tam jak sardinka..no tatka uz s nami spi v loznici tak uz nema svoji pulku, jak byla zvykla...no ale ona vetsinu noci spi ve svem a rano uz se jen tak nufame.. 🙂 😵 hmm a nas tatka porad neni nejak ok po te noci plne alkoholu, takze sel spat hmm 😔 😕

lisounek
autor
17. pro 2008

nooo meli jsme s sebou i fotografku, takze az mi kamoska posle tak mozna nejake foto hodim do albika 😝 😉 ona fakt pri tom plavani spolupracuje, ale nesmi videt moc tu pani instruktorku, to pak natahuje a je to jediny dite snad, ktere nemuze do virivky bez dudlika 😠 , ale pak ho tam stejne plive a strka si tam celou dobu pesti, takze ji plavani fakt vylozene nebere 😀 😨 ale na to jak nesnasela vodu, tak ted je proste boziii 😵

tak uci dobrou noc a snad zase brzy tady 🙂

cipin
17. pro 2008

Aoh holky, tak zase nakukuju, poslední dobou jsem to tu nějak flákala. Dneska jste tu teda hýřily vtipem 😀

Mrňous spí, tak čekám až se vbudí na baštu a ať můžu jít taky spát 😵

Lis, tu vířivku vám skoro docela závidím, ale je fakt, že Jolanka má toho cvičení docela dost, tak by to možná pro ni ani moc nebylo.

Jinak já jsem taky docela škodolibá, jen ta naše malá mrška nadržuje tátovi a když hlídá on, tak usne ještě než odejdu a celý to prospí...

A k tomu kojení, taky doporučuju neodbývat jídlo... A držím pěsti 😉

uci
17. pro 2008

no to je cipin presne ako u nas a tatinko si potom mysli, ze si vymyslam, ked mu popisujem ako som si s malou cez den uzila 😠
lis papa, ja som akorat dobalila darceky a ten pohlad nakoniec (ked ich je cela kopa a su krasne vyblyskane zabalene v papieri a so stuzkami) tak ten mam najradsej 😵
tak dobru 😔

lencourek
18. pro 2008

ahojda maminy, opravdu vtipná konverzace na téma manželé a vánoční večírky. Toho mého čeká v pátek, takže čekám, s jakou příjde. Myslím, že do oběda nevstane 😉 .
Včera jsme byli s Lukínkem cvičit. Chodíme na cvičení pro děti od 2 měsíců a je to bezva. Aspoň jeden den nemáme stereotypní. Ale celou hodinu si mě Lukášek vůbec nevšímá. Pořád kouká na dětičky a jejich maminy. Furt rejdí očima, otáčí hlavu a dokonce zaklání. Takže pro něj vůbec neexistuju. 🙂 Ale je vidět, že se mu tam líbí a že ho to baví.

silrej
18. pro 2008

Ahojky holky, tady je tedy veselo... 😀 Dneska Kája bubákovala už od půl čtvrté a s přestávkami pak spala do půl osmé, takže já byla ráno K.O., ale pak se nad maminkou smilovala a obě jsme vytuhly od půl deváté do půl desáté...aspoň něco! 🙂 Jinak dnes počásko nic moc, sice neprší, ale je zataženo, tak uvidím jestli půjdeme ven...jinak já budu dárky dokupovat o víkendu a i balit ať to mám už konečně v cajku! 😉
Lencourku, taky se s Kájou chystám od ledna na cvičení, tak jsem na ní zvědavá...přesně jak jsi napsala, tak aspoň jeden den nebude tak stereotypní... 😉

uci
18. pro 2008

ahojky, tak sme sa vratili z poradne no a ockovanie zase odlozene - este stale mame trochu nadchu tak vraj pre istotu - ale mam strach, ze takto nas nezaockuju asi nikdy, lebo to furt nieco bude (nadcha, kasel alebo nebodaj nejaka horsia choroba 😒 lebo samozrejme, ze v cakarni muselo zrovna dnes byt kopec chorych deti 😠 ja neviem co sa tam trepu vtedy ked uz pomaly zacina poradna?! predsa ked je dieta chore, tak to viem uz rano a idem hned k doktorke a nie az predobedom 😠 😠 😠 tak som zvedava co sme si odtial odniesli ☹
no a pribrali sme ledva nejakych 30g/tyzden (a to sme pri tom boli tesne najedene a tyzden nevykandene) ☹ takze to tiez nic moc, no ale dokina povedala, ze ved bola mala aj chora, takze to moze byt aj kvoli tomu, tak uvidime zas nabuduce
inac som sa teda v noci tiez moc nevyspala 😖 kedze prdolka uz tyzden nekadila, tak ju to asi uz tlaci a celu noc ochkala a vypluvala dudel, takze som ho celu noc -ako pise lis- nahadzovala, inac tento vyraz si teda lis vymyslela trefne, to totalne sedi 😀

ada80
18. pro 2008

Ahojky před chvílí jsme se vrátili z očkování,malá dostala druhou dávku ani nebrečela.Dělali jí i prohlídku takže měří 63 cm a váží 6.63.Ptala jsem se doktorky jestli jí nemám přikrmovat a prej to vůbec není potřeba,když vidí její faldíky 😀 .

honzulka
18. pro 2008

Ahoj holky.. 🙂 Jdu Vás alepsoň pozdravit.. ☹ Včera jsem tu napsala takový dlouhý románek a ono mi to pak nešlo poslat.. 😠 Manžel mi nějak změnil nastavení emailu,tak to bylo asi tím a musela jsem čekat až přijde z práce a pak už se sem nedostala.. 😢 Tomík mi teď spinká,ale jeník tam ještě blbne,tak tu nemůžu být dlouho..aasi mi vzbudí za chvíli Tomíka.. 😠 Ale jestli se podaří,že budou spát zase oba,tak zase přijdu.. 🙂 Tak zatím pa a mějte se. 😉