Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
8. led 2009

lis: Jsem ráda, že jsi se zasmála. To byla ta příhoda, co jsem tu tehdy popisovala... prostě jsem moc šikovná holka občas, no. 😀

Já letos taky některý věci o Vánocích ošidila... ale co, důležitý je přeci být v pohodě, ne? 😉 Honit se kvůli vánoční výdobě a padat na hubu... to by byly prd svátky. 🙂 Prostě jen tak trošku, co člověk stihne, aby doma byly Vánoce poznat... a hotovo. 🙂 Příští rok už to bude lepší. Teda snad. 😀

Toníček spinkal do pěti. A teď po kojení usnul. Tak jsem zvědavá, jestli mu to vydrží, když tolik odpolko spal, nebo jestli už to myslí vážně a bude spinkat. 🙂

dukie
9. led 2009

Ahojte holky. Dukie je opět bezkonkurenčně první. 😀 Kde se všechny loudáte? 😀

Zrovna si připadám jako ta nejhorší matka na světě... a tak mi nezbylo než přijít za Váma, protože manžel pro tohle nemá pochopení a moje maminka... no, vím přesně, co mi řekne, až si jí postěžuju. Přijede mi dneska Toníčka pohlídat, abych si mohla zajít na gyndu.

Toníček mi totiž dneska dopolko ne a ne usnout, furt kňoural, plakal, kňoural... já ho houpala, zpívala mu, plácala ho po zadečku... nic nezabíralo. Bylo to od 1,5 hodiny po kojení. 2 hodiny po kojení (tedy po 30 minutách snahy o spánek) jsem to nevydržela a zkusila prso. Holky, on se nabaštil a usnul. 😕 Tak teď nevím, jestli potřeboval prso nebo měl fakt zase hlad. ☹ A já mu při uspávání vyhrožovala, že už mě to s ním takhle nabaví a nechám ho vyřvat v postýlce... 😀 No... ještě že jsem to neudělala, to bych si pak musela jako matka naliskat. 😝

Nevíte, během kolika dnů se má upravit laktace při pokusech o její zvýšení? Já někde kdysi četla 3-4 dny. My se o to snažíme od pondělka odpoledne a zatím teda evidentně nic. 😒 Nechtěla bych to vzdát předčasně, abych si to pak časem zbytečně nevyčítala... ale zase bych byla moc ráda, aby byl Toníček spokojené miminko s plným bříškem... a mám strach, že ačkoli váhově prospívá, tak fakt asi hlad má... jinak by přeci klidně usnul (donedávna to tak bylo) a spinkal. A ne až po nakojení. A je fakt, že dřív baštil tak po 3 až 3,5 hodinách, dneska si říká někdy už po necelých 2. 😕

Tak já nevím, holky. Co mi poradíte? Dávaly byste mu dokrm, když má hlad, ačkoli je podle paní doktorky naprosto prospívající miminko? Já si říkám, že počkám do odpoledne na výsledky z těch pondělních odběrů, snad mezi těmi hotovými bude i ta bílkovina z kravského mléka (nechci mu dávat obyč. Nutrilon, ačkoli ho mám doma nakoupenej z dob návratu z porodnice, abych mu zbytečně neublížila, kdyby na to fakt citlivej byl) a podle toho, co mi paní doktorka na tu bílkovinu řekne, bych mu zkusila po kojení ještě dát bumbat nějaké to umělé mlíčko, jestli bude chtít, a sledovala, jestli potom bude plakat míň a líp usínat a tak vůbec. Prostě že bych zkusila kojit a pak dokrmovat. Kdo ví, třeba se tím sklidním a moje mlíčko se taky upraví. A kdyby ne, žádná tragedie, ne?

Jen si říkám... možná je to shoda náhod... ale dokud mě paní doktorka v nemocnici nenahlodala, tak to bylo O.K. Od chvíle, kdy se tím zabývám, mám pocit, jakobych měla mlíčka pořád míň a míň... nebo ho mám stejně a Toníček má prostě větší hlad a mlíčka se víc netvoří. To je taky možný. Ale vím, že psychika je důležitá, tak si právě říkám, že by na ni třeba ten dokrm mohl pomoci. Co říkáte? 🙂

dukie
9. led 2009

Vždycky mám děsně dlouhý příspěvky... moc se Vám za to omlouvám, že to po mně musíte číst... 😝 Ale když mi to nejde jinak... 😕

lisounek
autor
9. led 2009

ahoj dukie, mam rada tve prispevky jdu si pocist 😀 😝

lisounek
autor
9. led 2009

dukie: vydrz jeste holka a asi radeji koj co ty dve hodiny kdyz bude chtit.... 😒 vis u nas to dokrm totalne pohrbil...a pak se mlika tvori min a min... ☹ ja nevim ale rozhodne bych pockala do tech vysledku...a pak bych zvazovala ten dokrm...hele a jak Ti vydrzi spat v noci?? podle toho ma mudra vetsinou resi, jak prospiva a tak... 😕

dukie
9. led 2009

lis: No já z těch příkrmů mám taky strach, že jako tím kojení brzy skončí... 😕 Ale mám strach, aby netrpěl hlady, víš? 😒

V noci spí docela dobře. Většinou usne tak v jedenáct (to je to špatný a myslím si, že je to hladem, protože když jsem začala večer kojit z obou prsů, tak spal od osmi...) a po šesti hodinkách se obvykle budí na baštu a pak další dvě, tři, někdy až čtyři zase vydrží. 🙂 V tomhle je zlatej. 🙂 Ale přes den je to boj... 😝

lisounek
autor
9. led 2009

Tak to nejspis hlad nema neboj nic a nekdy muze mit jen zizen, proto mu prso dej kdykoliv 😉 a pres den ma i K casteji hlad protoze uz jsou fakt hodne aktivni 😉

uci
9. led 2009

dukie: mne sa to mliecko zlepsilo asi az tak po tyzdni alebo hadam aj dvoch, co som zacala kojit z oboch prs a pila tie caje, takze suhlasim s lis - skus este vydrzat, radsej skus kojit cez den fakt castejsie, kludne aj po tych 2 hodkach, ja som mala tiez taky blby pocit, ze ved sa to mlieko nemoze tak rychlo spravit ale postupne sa to zlepsovalo a teraz mi mala cez den vydrzi uz aj 4 hodky, dokopy kojim tak 5-6x denne
ale teraz ma napada, ze ja kojim pravidelne aj v noci (1-2x) - a to je vraj dolezite na zvysenie laktacie, tak mozno by si to mohla tiez skusit 😕 ja viem, ze je to otrava, ale vtedy sa mi mala najlepsie napapa a uplne v klude a ani sa pri tom nezobudi pekne sa nabumba 10-15 min. co je u nas uplny rekord 😀 a ani oci neotvori a rovno ju supnem naspat do postielky a spi dalej

lisounek
autor
9. led 2009

uci: tak to je primo parada 🙂 jste holky sikovny...tak co to TBC lepsi?? 😕 me Kata porad knoura, pobrekava..to jsou dny hrozny a k tomu ty mrazy, ze ani clovek nevi, zda jit ven ...stejne ale z deti uz se tvaruji osobnosti co? a uz maji na vse nazory at uz zvuky nebo vyrazy...a nam se doma vybarvuje poradny vztekloun 😠 😠

uci
9. led 2009

no jo lis, to poznam 😀 ta nasa prdolka si teda tiez vie uz svoje presadit 😀 pekne s nami cvici a tatinko to vzdy vyriesi tym, ze ju zoberie na ruky 😠 ja mam taky pocit, ze ona si to uz dobre uvedomuje, ze placom dosiahne co chce
este ma dukie napada, ze ci pijes vineu? teda neviem ci to u vas dostat - je to proste hroznovy napoj - nam to odporucali na mlieko uz v porodke a ja teda pijem poctivo od porodu kazdy den jednu flasu, no ide to sice riadne do vahy 😖 uz som nabrala naspat peknych par kilo, no ale co neurobim v zaujme udrzania stalej produkcie mliekarne (ako ma s oblubou nazyva babka 😀 )

uci
9. led 2009

jo lis a to tbc - ta rana sa uz zatiahla ale ma to este stale take divoke farby, takze neviem, stale mam strach, ze to znova zahnisa ☹

dukie
9. led 2009

Byla jsem na kontrole na gyndě a ačkoli je tu docela zima (-8) a mamka mi přijela Toníčka pohlídat, stejně jsem ho musela nabalit a jeli se mnou jakože na procházku, protože Toníček furt plakal (ale fakt děsně), evidentně chtěl spát (ale ten pláč tomu neodpovídal), ale nechtěl usnout. A jen jsem ho položila do kočárku, zavřel oči a spal až do tří než jsme se vrátili (od půl jedný). Pak jsme se nabaštili a teď tu koníkujeme a on na mě kouká, jak koníkuju s ním (on pase, já píšu... 😀 ).

Tak já dám na Vás a zkusím ještě chvilku vydržet, jestli se ta prsa nerozhoupou k větší produkci. Začala jsem pít kojící čaje.

uci: Vinea - myslím, že se to u nás taky prodává. Jenomže to já zase nemůžu na ty naše koliky. 😒 Kdyby ho to už netrápilo, tak bych to opatrně zkusila, ale my s tím stále ještě trochu bojujem, takže se bojím tohle risknout. ☹

Holky, volala jsem na výsledky odběrů do nemocnice... paní doktorka zrovna byla na příjmu, takže mi sestřička jen tak přečetla to, co tam našla... a mám si zavolat za půl hodiny. Ale překvapivě - na bílkovinu z kravského mléka je negativní! 😎 To mě dostalo, protože kdykoli si dám cokoli mléčnýho, tak hrůza a děs... ale na druhou stranu mě to moc potěšilo. 🙂 Tak za půl hoďky to s paní doktorkou proberu, třeba mi něco poradí a dopoví mi další výsledky, ze kterých sestřička nebyla moudrá. Holky, byla bych šťastná, kdyby mu nic nebylo. Ale z něčeho tu stolici tak hroznou mít přeci musel... 😝 Teď, co užíváme od pondělka ta probiotika (Nutrolin B), tak se mi zdá, že je to fakt lepší. 🙂 Stoličku mívá takovou hořčici nebo skoro i míchaná vajíčka - do těch to má sice jako daleko, ale připomíná je to alespoň vzdáleně. 🙂

laaala
9. led 2009

Ahoj holky, já vás jdu jen pozdravit, já mám poslední dobou Adélku strašně ubrečenou, sice v noci hezky spí, ale přes den mě nenechá vydechnout a ani nespí, já už nějak nemůžu. Manža furt v práci a na mě to tu padá. 🙄 Máme za sebou 1. hexu... bez reakcí ( byla jen uplakanější než obvykle ), a konečně jsme přesáhly hmotnost 6 kg. Holky, už zase ječí .... já už začínám být nepříjemná matka ... jen venku mlčí ... jdu za ní, papa
Nemám vůbec čas na sebe ... chtěla jsem aspoň trochu cvičit - prd, vlasy si meju v noci .... potřebovala bych chůvu aspoň na 2 hodiny denně ... ty jo , doufám, že je to jen přechodný období. Příští týden má manžel dovču, tak ho zapřáhnu, ať si taky užívá. Papa, nebo se mi Adélka udusí vzteky 😖

uci
9. led 2009

ahojky, tak s tym jacanim to mame vidim vsetky rovnake ☹ my sme dnes mali prvy "normalny" den po sviatkoch - ked isiel manzo do roboty a ja s malou sama doma a to bolo to iste - od rana jacanie, ale myslim, ze je to tym ako si dozaduje pozornost, lebo ked pridem tak je hned ticho a usmieva sa na mna od ucha k uchu 😠 takze jej asi chybat nic nebude, len proste chce mat spolocnost, ale uz mi to tiez pekne ide na nervy a to sme este len zacali tento rok, no ale dufam laaala, ze to naozaj bude len nejake prechodne obdobie 😕 inak ma z toho picne
inak super, ze uz mate ockovanie za sebou - konecne 😉 a tiez ze nemala ziadnu reakciu
dukie: ak sa bojis vinei kvoli bublinkam, tak si ju vybublinkuj - ja to tiez tak robim, ved vies, ze s kolikami sme na tom podobne 😉 takze si tu flasku rozlejem do dvoch a tak 5 minut s nimi sejkrujem o106 (inak dobre na posilovanie i ked teraz uz mam pocit, ze sa naposilujem dost s malou ako je stale tazsia a tazsia 😝 ) a potom si to este rozriedim vodou

dukie
9. led 2009

laaala: Holky, drž se. 😉 Myslím, že fakt máme ty prcky teďka ukňouraný všechny. A nejhorší mi připadne, že Toníček zase změnil systém signálů, takže teďka pláče prostě jinak v jiných situacích než plakával dřív, takže mu prostě nerozumím, co chce. 😝 Když chce spát, tak pláče tak, jak dřív plakal, když ho něco bolelo (z toho jsem nejvíc nesvá, protože mám strach, jestli mu něco není...). Když kňourá, dřív chtěl spát, dneska se nudí a chce pozornost - přejde to do pláče až řevu... No prostě se to celý nějak posunulo a já abych se v tom vyznala. 😝 Si vždycky připadám jako špatná matka, že ve 4 měsících nechápu své dítě... 😝 ☹ 😀

uci: Ne, ne, s bublinkama si člověk poradí přesně tak, jak píšeš. Ale já mám strach z toho hroznového vína... nám říkali, že se nesmí, že to je jedna z nejhorších věcí na prdíky... 😕 Není? 😕

dukie
9. led 2009

Sem já to blbá... na začážku mělo být "holka, drž se"... ne "holky, drž se". 😀 Mě fakt už dneska picne... 😀

dukie
9. led 2009

Jo a Toníček má všechno negativní, dobrý ne? Tak to by mě fakt zajímalo, z čeho ty zelený stolice měl... 😕 Ještě příští týden budou hotový poslední výsledky, ale to paní doktorka vidí taky negativně, dosavadní vyšetření tomu nasvědčují. Ale jistota je jistota, máme volat za týden.

Hlavní ale je, že se to zlepšuje, jak už jsem psala. Takže se tím prostě trápit nebudu, pokud se nám to nevrátí. Jinak ji prý máme zase hnedka navštívit, říkala.

lisounek
autor
9. led 2009

kuk jdu docitat 😉

lisounek
autor
9. led 2009

presne ja pila Vinny relax to jest tady u nas to proto, ze jsem na nej mela tehdy chut jeste pri kojeni a taky jsem to trepala dokud bublinky byly pryc, takze to zkus, ale neprislo mi ze bych mela nejak vic mleka 😢 ale me uz pak nepomahalo proste nic, byla jsem total rozhozena...vsak vite...dukie ale u vina jako takoveho vadi prave to, ze je tam slupka a pecicky ty nadymaji...alespon si to tak vysvetluji protoze je to vlaknina!!

Kata taky ted casteji jeci je to desny a dnes me boli mega hlava..to je plus ze nekojim, alespon jsem si mohla vzit prasek no a taky malo piju se vubec nedivim ze jsem o mliko prisla, stres a nestihala jsem ani poradne jist a ted i malo piju hruza a to jsem z oboru no jo kovarova kobyla chodi bosa!! Jo a kdyz je manza doma, tak je K vetsinou k sezrani hodna

Dukie: super ze je to v poradku mam velkou radost 🙂

lisounek
autor
9. led 2009

Ted je chvili v lehatku no holky co ona vyvadi, je tak akcni ze to neni mozny...musim ji ksirovat uz i tam jinak se uplne sesune a ma nohy mezi hrackama 😀 😀 ona si u toho hejka a povida ...no sranda..a posledni dva vecery taky hrozne dlouho usina...strasne kope do periny a blbne..pak odhazuje dudel a v postylce hulaka..no ale vetsinou to dele nez pul hodiny netrva tuk tuk tuk...a celou noc ji prikrejvam, protoze se odkopava a spi napric postylkou..a to ji porad rovnam a nic...a taky Vam musim rict Kata uz je cely den na Hami a vypada to mezitim nejlepe skoro neblinka, tak snad ji to vydrzi, abychom mohly u nejake znacky uz zustat!! Jeee uz zase prudi 😔

uci
9. led 2009

tak to je super lis 😅 snad ste konecne nasli to prave
a dukie taky super, ze mate vysledky ok, aspon mas istotu, ze to z nicoho vazneho nebolo, pricina sa trebars niekedy ani nenajde
o tom hroznovom vine neviem ale snad to nie je v tej vinei ako takej 😨 to co pise lis ma logiku, ze asi naduvaju tie jadierka ci supky ale predpokladam, ze do tych napojov to ide nejako prepasirovane tak snad ok? nam to radil v porodke sam detsky primar a ked som pozerala zlozenie tych instantnych cajov na kojenie tak je tam tiez hroznovy extrakt, takze asi na tom nieco bude, no kazdopadne u nas je to moda 😀 kojaciu zenu poznas podla flasky od vinei 😀
lis a nechces skusit tie vaky na spanie? v tom by si ju nemusela celu noc zakryvat a ani by v tom asi nemohla tolko cestovat po postielke 😕

lisounek
autor
9. led 2009

uci premyslim o tom prave ty spaci pytle 🙂 kdyz ja bych potrebovala aby v tom byla minimalne po krk tj. schovane i ruce, aby si nevyndavala dudlik celou noc a to snad ale taky existuje, ale clovek vse poridi a pak se ji to samo nebude libit a akorat vyhozeny penize... ☹ holky ona proste porad jeci se z ni zblaznim uz 🙄 vsechno ji bavi jen 5 minut to je krize uz 😠

dukie
9. led 2009

Já mám taky radost, že jsou všechna vyšetření O.K. 🙂 A nezbývá než doufat, že se mu to už nevrátí...

lis: U nás si to manžel naopak odnáší. Toníček bývá nejroztomilejší ráno po probuzení, tj. dopoledne... odpoledne už to není ončo a večer obvykle hrůza. 😖 No a já se jdu večer koupat a manžel se stará o Toníčka a ten mu obvykle řve a kňourá a je protivnej. ☹ A manžel mi pak vyčítá, že je rozmazlenej, že nevydrží chvilku v klidu sám, že ho furt musí nosit a tak. ☹ A mně je to moc líto, protože vím, že během dne umí být zlatý dítě. 🙂 Sice pozornost vyžaduje, to jo, ale už ho, ťuk, ťuk, ťuk, nějaký čas nemusím tolik nosit, vydrží si dost dlouho sám hrát, ať už se štěrchátkem nebo s plyšovým medvědem (ožulává ho a pere se s ním - medvěd je skoro tak veljek jako Toníček 😀 ...), nebo pozoruje kolotoč, když mu ho pustím... a někdy ho dám na bříško a on jen tak kouká, co dělám a tak. No jasně, každá z těch věcí ho baví max. 5 minut, ale když to prostřídáme, tak občas i něco udělám. 😀

No a tak je mi prostě líto, že manžel si vyžírá ty krušnější chvilky s Toníčkem... a já si to pak odnáším výčitkama. ☹

Toníček se zatím neodkopává. Teda ne nějak moc. Jen když po kojení v noci usíná sám v postýlce, tak to se tam hemží a odkope se. Ale když usne a já ho přikryju, tak mu to vydrží do probuzení. 🙂 Od malička spí tak nějak... no prostě jak ho položím, tak spí. 🙂 Ale to přejde, já vím. 😀

S tím vínem já myslela, že jde o to, že to má ten hroznovej cukr a že ten jako napomáhá kvašení v bříšku nebo tak něco. Nevěděla jsem, že je to myšleno kvůli vláknině - páč vláknina se do mlíčka nedostává, takže by se neměla dostat ani k miminku. 😕 Nebo jsem zase vedle jak ta jedle? Jsem z toho všeho už zmatená... 😝 😀
Ale jestli to lékaři doporučují, jak píše uci, tak proč to nezkusit, že? Prostě stačí sledovat, co prcek na to... přestat pít to můžu vždycky, že jo. 🙂

dukie
9. led 2009

lis: Zrovna jsem o těch 5 minutách psala... 😀

lisounek
autor
9. led 2009

jj presne dopo ma nej naladu a rano po probuzeni to si ji manza uzije tak 5 minut nekdy vubec a pak odpo rve 🙄

po te vlaknine jsi nadmuta ty a pak i mimco ne?? 😉

laaala
9. led 2009

dukie, je moc fajn, že vyšetření jsou ok. Umím si představit, jak jsi šťastná 😵
Adéla se v postýlce taky mele a v noci slyším, jak je úplně dole v postýlce a bouchá se o ty dřevěný šprušle 😒
a nahazování dudlíku je taky fajn zábava ... hlavně v noci, manžel už navrhoval, že jí ten dudel lípne izolačkou k hubě 😀 😀
holky, já jsem teď do sebe nacpala instantní těstoviny a pěkně s glutamátem 😠 😠 když jsem to do sebe tlačila, tak jsem si to ani neuvědomila a teď bych si zase bych si zase nafackovala... já prostě ani vařit nestíhám 😖

lisounek
autor
9. led 2009

laala: jednou se nic nestane 😕 jj izolepu asi taky zacnu praktikovat 😅 holky me to moje dite dneska stve maximalne 😠 kdyby byl klid alespon v noci ale jak neni dudel tak breci a mele sebou...ona by ani nemohla byt nekde ve svem pokojicku to bych se nalitala 😲 🤐

dukie
9. led 2009

laaala: Myslím, že žádná z nás to s vařením nepřehání... 😉 Nechci Ti nijak radit, ale nedá mi nesdělit Ti náš systém. Vaříme jednoduchá jídla, která se v podstatě vaří sama (jakékoli pečené maso, těstoviny, rýže...) Prostě všechno, co strčíš do trouby nebo do vody a pak to vytáhneš... Žádný složitý pikantnosti. A taky žijem. 😉

Toníček dudlík odmítá, takže v tomhle s Váma cítím a současně se raduju, že aspoň jeden problém neřeším... Ale zase je těžší ho uklidnit... to si člověk nevybere... 😎

lisounek
autor
9. led 2009

presne peceny stehna a rizoto to u nas frci 😀

honzulka
9. led 2009

Ahoj holky.. 🙂 Jdu na vás mrknout.. 😉 Manžel jel s Jeníkem nakoupit a Tomík mi tu trénuje obracení na bříško,tak já můžu na chvíli za váma,alespoň dočíst a snad i na něco reagovat.. 😨 Uvidím,jak dlouho to Tomíka bude bavit.. 😉