Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

ada80
19. led 2009

Ahoj holky zdravím 🙂
lencourek:ty bydlíš přesně v Pardubicích,já bych taky chtěla jezdit s malou na plavání,ale ve Vysokém Mýtě už to asi není a do Pardubic to je 30km a do Hradce ještě dál, a jelikož nemám řidičák tak máme smůlu ☹ jedině kdybych sehnala ještě nějakou maminku,ale to se taky nedaří.

uci
19. led 2009

je holky, ja by som uz tiez moc rada chodila s prdolkou na plavanie - dufala som ze uz v januari by sme mohli zacat, ale stale sa este borime s tym tbc -uz tam sice ma chrasticku ale nie som si ista, ci z toho este nepojde trochu hnisu 😒 takze este nie sme zaockovane ani tou prvou davkou, tym padom nam nejake to plavco zatial nehrozi ☹
docela z toho zacinam byt uz nervozna - radsej uz malu ani neberiem medzi ludi aby tam nieco nechytila, dokina ma sice utesovala, ze ved ostatne deti zaockovane su, takze by mala mala byt chranena ale predsa ked nie sme zaockovane my, tak asi nebudeme jedine a zrejme tu pobehuje viacero takych deticiek, takze nejako to riziko tu predsa len asi bude 😕
teraz este aj ta chripkova epidemia 😠 u nas sa objavila taka divna pliaga, ze ludia najprv vracaju, potom hnackuju, potom sa davia kaslom a nakoniec dostanu nadchu, proste nejaky zmutovany virus co napada sucasne dychacie cesty aj traviacu sustavu 🙄

dukie
19. led 2009

lencourek: No právě, prd si mám co stěžovat, manžel je úžasnej... ale mně se asi, chudáček, nezavděčí. 😝 😀 Co by za to jiný ženský daly, kdyby jim manžel pomáhal s domácností... od chvíle, co jsem se vrátila z porodnice, jsem nemusela např. ani jednou jít se smetím... prostě manžel je dokonalej a úžasnej pomocník. 🙂 Akorát bych prostě uvítala, kdybych s tím smetím šla občas já a on se pro změnu věnoval Toníčkovi. 🙂 Jako věnuje se mu, to zas jo. Třeba když se chci vykoupat, tak si s ním hraje... nebo když se chci najíst a Toníček nemá svou chvilku a kňourá a při položení z náruče pláče, tak ho taky pochová... ale prostě všechno ostatní je jen a jen na mně... a to mě občas ubíjí... 😝 Ale to asi každou z nás. 😎

Určitě pak napiš, jak dopadlo plavčo, jak se to manželovi líbilo. 😉 Což mi připomíná otázku... musíš v rámci toho kurzu miminko potápět? Já totiž nevím, jestli bych to chtěla. 😕 Sama se nerada potápím... takže mi je proti srsti nutit do toho prcka. Ale jinak bych se s ním ráchat do vody šla ráda. 🙂

laaala
19. led 2009

Ahoj holky, mně se nešlo vůbec i víkendu dostat na adresu Koníka ... hlásilo mi to "fatal error" 😕 jsem měla normálně absťák, až dnes mě to sem pustilo, ale zase jsem neměla moc čas vás přečíst. ... tak snad teď ...
jó tak prd !!! Manžel si mě žádá 😵 .... potřebuje zabalit balík 😖 ... achjo

lisounek
autor
19. led 2009

ahoj holky normalne nestiham.... 😉 v sobotu jsme byli v tescu a nasi meli Katu...no rvala u nich zase jak pominuta, ja fakt nechapu co to dite porad bere - tezky introvert 😔 nastesti jak jsme odjeli, tak spala a prospala celou tu dobu...ufff a v nedeli byl manza v praci a ja skoro cele odpo zehlila no mazec zase jak jinak clovek nic jineho pomalu nedela..a uz se mi zase kupi pradlo...no je to skvela dovolena 😀 dnes jsem byla u kamosky co ma rocniho chlapecka, tak to bylo fajn...zitra prijede zase jina kamoska - mame stejne stare deti, poznaly jsme se v porodnici..a do konce tydne jeste bude plavco ve virivce...tak jsem zvedava...u nas je noveho jen to, ze od nedele davam Kate prikrmy..prvni lzicky mrkev a je to bezva, straaasne ji chutna a je to legrace...holky juknete do alba, mame tam prvni foto jejiho prvniho papu 🙂 akorat nakrmit ji to je neco..porad mi v tom matla a nevim jak ji drzet ruce, pritom krmit otirat atd..no stolovani hadr 😀

lisounek
autor
19. led 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... tak odkaz na Katulina 😝

dukie: my se na potapeni chystame, ale porad se to prodluzuje...pres Vanoce pauza a ted zase pauza a tak se porad opakuje..potapet jsme meli davno..no radost z toho nemam a co je horsi potapet asi budu muset sama, jelikoz od pani instruktorky na sebe nenecha proste sahnout, takze to fakt nevim 😔

lisounek
autor
19. led 2009

holky a normalne nejsou haxa vakciny..my mame mit treti ted zacatkem unora 😒 😕

dukie
20. led 2009

lis: Příkrmy Ti závidím... včera jsme se o tom bavili s manželem... že je dost dobře možné, že moje mlíčko Toníčkovi nestačí třeba nejen pro nedostatek (když mu nabídnu po kojení umělé, tak ho v posledních dnech nechce - možná proto, že není dobré, možná proto, že už nemá hlad, kdo ví...), ale třeba proto, že už mu nevyhovuje nutričně. Je to možný? Vždyť máme přes 7 kilo, máme necelých 5 měsíců... baští mi 8 x za den, někdy i 9 x... 😕 A to je fakt "vo hubu", už jsem z toho dost vyřízená... 😖 Dřív jsme baštili 6 x... to se mi zdálo tak akorát. To bylo někdy koncem 4. měsíce. Pak už to šlo z kopce dolů...

Tak já nevím, no... 😒

Ty hexy se prý během 14 dnů vyřeší... říkal včera ve zprávách mluvčí Ministerstva zdravotnictví - prý to budou platit ze svýho či co. Prd tomu rozumím. Ale tak snad to nějak vyřeší a nebude se celá věc hrotit...

laaala
20. led 2009

Ahoj holky,
lis, fantastická fotka ... jsem se nasmála 😀 😀
Já taky kojím 8-9x denně, a 1 kojení trvá průměrně půl hodiny, takže času na nějaký jiný aktivity moc nezbývá, a abych řekla pravdu, moc mě to nebaví. Musím kvůli tomu krátit procházky a vůbec pořád spěchat domů, protože jí prostě jinde než doma nenakojím 😖 ... pere se se mnou a dělá mi problém jí udržet na klíně. Takže už se taky těším na příkrmy a vůbec na to až začne jíst normálně

laaala
20. led 2009

dukie, s tím dokrmem nevím, třeba mu mlíčko od tebe fakt stačí a tahat z flašky ho ani nebaví .... já už tomu vůbec nerozumím 🙄

dukie
20. led 2009

laaala: No Toník se u toho taky dost vzteká. 😕 Někdy mi připadne, že je to tím, že to prostě teče pomaleji, než chce on... co já vím? 😕 Zrovna jsem to hledala na netu, co jako s tím... pro zavádění příkrmů je rozhodující zdvojnásobení prodní váhy. No, začátkem ledna jsme měli 7.050 g, dvojnásobek nám dělá 7.440 g. Takže tam už buďto jsme... nebo brzy budem. Tak Ti nevím. Ale říkala jsem si, že pokud to s ním takhle půjde dál, tak zavolám o radu paní doktorce - třeba mě podpoří, abych ještě ten měsíc prostě vydržela, byť je to s ním teda složitý... nebo třeba odmávne na příkrmy, co já vím...

Jinak jsem z toho stejně nazlobená jako Ty - dřív vydržel třeba 3 - 4 hodiny, takže procházky byly fajn. Teď taky musím ven jen na chviličku a pak hrrr zpátky domů. 😝 ☹

dukie
20. led 2009

lis: Fotka je úúúúúžasnááááá.... 😀 😀 😀

dukie
20. led 2009

Holky, 30.12. jsem v jednom e-obchodě objednala pár věcí pro Toníčka. Dodací lhůty mají prý 2 dny. O týden později jsem to urgovala, že jako chápu svátky a tak, ale že přeci jen týden už je hodně. Omluvili se mi, že jako inventury oni, inventury dodavatelé... no a ejhle... dneska je dvacátýho, ne? A zboží nikde. 😝 Tak nevím, jestli se mám naštvat a objednávku odvolat, že takhle jako ne... 😠 A představa, že kdybych to tehdy neurgovala, tak se mi ani neobtěžovali omluvit... mi teda taky radost nedělá. Z jedné strany se mi to odvolávat nechce, protože jsem Toníčkovi objednala takové hezké manšestrové lacláčky a taky takové šikovné štěrchátko a tak vůbec... ale na druhou stranu moje zákaznická hrdost velí se na to vyprdnout. 😠

uci
20. led 2009

lis: no vidis a mne v chladnicke uz pomaly treti mesiac kysnu 2 davky hexy 😖
inac fotka je rozkosna 😅
laaala: tak to ste super pokrocili ked kojite pol hodky 😨 sa mi mari ze si spominala, ze papa len zopar minut

laaala
20. led 2009

uci, ona papá stále pár minut, ale než se pořádně přicucne a nedělá kraviny, tak to trvá těch zbylých 20 min. ... no očistec 😖

uci
21. led 2009

laaala: ach tak 😉 to je asi ta najhorsia kombinacia - stravis pri kojeni more casu a pritom efekt minimalny, ze jo? 😒
my sme sa uz celkom rozbehli - kojenie nam trva tak priemerne 10 min. a teraz dokonca urobila rekord - 20 min. sice pomaleho ale takmer neustaleho cucania 😅 otazka je, ci sa aj tolko napapa - ved uvidime na najblizsej poradni, ci sme uz konecne prekrocili 6 kilovu hranicu 😝

lisounek
autor
21. led 2009

ahoj holky nejak to posledni dobou tady flakam..porad neco, ale dnes mam cas a zadny sraz, tak tu asi budu vic.. 😅

JInak u nas je hnusne sedivo a pod mrakem, mlha, mrholi a manzel doma...vcera jsme si dali vinko (vypil ho teda vic nez ja a je mu soufl - chlapi nic nevydrzi ze?? ) 😀

lisounek
autor
21. led 2009

holky normalne co je manza doma, tak jsem si rikala, ze alespon uvidi jak Kata dopo rve, kdyz chce spat..no ale ono nic..dala jsem si ji do postylky jako ze si udelam snidani (jako kazdy den) a ze si pro ni prijdu..zatimco jindy rve jak tur, tak dnes ticho a ja tam prisla a ona spala chapete to?? takze vypadam za blbku, ze si snad vymyslim bo co a porad je klid, tak mozna porad spinka...
😲

lisounek
autor
21. led 2009

uz ji mam tu 😵 manza donesl....

uci
21. led 2009

jj lis, u nas je to to iste - ked je manzo doma s nami, tak je mala ako z medu a tiez potom vyzeram, ze si vymyslam 😠 mozno je to tym, ze ked je doma tak som neni v takom nejakom podvedomom strese (akoze nemam pocit, ze som na vsetko sama) a ona to asi citi, tak je ovela pokojnejsia 😕

lisounek
autor
21. led 2009

uci asi na tom neco bude...dnes je milionova rozdava usmevy hraje si ... za chvili dostane mrkvicku...a zitra uz brambor... 😨 jestli v noci nevdechla nejake vypary z vinecka 🙂

uci
21. led 2009

no to je celkom mozne 😀 a nevyspevuje si? 😀

lisounek
autor
21. led 2009

jj cely den 😀 i ted, ale pujde spinkat do kociku 😉 pujdeme tatkovi pro rohliky 😎

lisounek
autor
21. led 2009

dukie: ted jsem cetla, ze kdyz mimcu nestaci 8-10 kojeni, ze je cas na prikrmy, ale ze u kojeneho to zase nema byt driv nez ukonc.6 mes, tak se v tom vyznej 😕 ale zase nic by se mu urco nestalo to nne 😉 me je K tak po te mrkvi spokojena... 😎

dukie
21. led 2009

lis: No já právě taky nevím. Já četla těch 10 kojení... ale taky jsem četla, že pokud je plně kojeno, tak by jako první reakcí na zvýšení počtu kojení nemělo být zavedení příkrům ani přídavek umělého mlíčka. Tak Ti nevím. No ale my se tu snažíme pomalu už 14 dní a počet kojení se akorát zvyšuje. 😝

Moje i manželova maminka mi radí, abych mu dala na noc řídkou kašičku. Že ony to tak dělávaly. Akorát tenkrát se dávala normální krupičná, dneska se to kvůli lepku nedoporučuje, takže rýžová... no ale nevím, no. Všude čtu vždycky jako postup zavádění příkrmů nejdřív tu mrkvičku, brambor, masíčko... a až asi po měsíci teprve večer kašičky. Tak já fakt nevím. 😝

Ale je fakt, že dneska se mi v noci zase 3 x vzbudil na baštu... a byla jsem zrovna u manželovy maminky na návštěvě teďka dopolko... a nalomila mě, takže jsem cestou kašičku koupila... ale jestli ji dám... jsem na vážkách... 😕 Fakt nevím. A taky mám strach, aby mu ta rýžová kaše nezpůsobila zácpu. Ale to máš s vařenou mrkví asi prašť jak uhoď. 😀 Prostě se to musí zkusit.

Je mi jasný, že když zavolám paní doktorce (což je asi nejsnadnější řešení) s prosbou o radu, tak mi nejspíš poradí vydržet a kojit a kojit a kojit... 😀 Tak fakt nevím, no. 😝

lisounek
autor
21. led 2009

dukie: a co zkusit to Hami Hajaja? Je to vlastne mlicko zahustene ryzovou mouckou a to bych se nebala fakt..ja ho mam doma, ale zatim nedavam, Kata spi fakt 11 hodin a zatim ji to staci...a jeste me ti napadlo na zacpu, boleni a tak vubec se dava probiotikum v prasku Biopron a Probian..rozmichat se to da i v mlicku pry ja to jen cetla zrovna to zkoumam a chci pak davat kvuli prechodu na prikrmy, aby ji nic netrapilo..je to tohle: ttp://www.lekarna.cz/biopron-junior-tbl-10-beta-karot...

lisounek
autor
21. led 2009

ttp://www.lekarna.cz/biopron-junior-tbl-10-beta-karot... jeste jednou teda..a mas pravdu taky zacinam zelenina, po nekolika tydnech maso, zloutek a az pak ovoce a mlecne prikrmy...ale kazdy to dela jinak tohle je doporuceny postup 😝 no chci to dodrzet....asi takhle prave 🙂

lisounek
autor
21. led 2009

proc se ten odkaz neobarvi? 😠

dukie
21. led 2009

lis: Protože u "http" Ti chybí "h". 😀 Ale nelam si s tím hlavu, umím si to překopírovat a doplnit. 😉

dukie
21. led 2009

A jsi šikovná, že jsi takovýto produkt našla. Koukla jsem na to. Já o něm zatím nečetla. A hned jsem si to zapsala, jeden nikdy neví, kdy se mu to bude hodit. 😅