Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
5. lis 2008

Dobré ránko.. 🙂
Cipin-já mám vítr z neurologie právě proto,aby se tam nezjistilo něco špatnýho. 😒 Jsem bohužel člověk,který se spíš připravuje na horší zprávy a je rád mile překvapen,než být vysmátý a pak zklamán.. ☹ Takže proto se mi ulevilo,že Tomík je asi opravdu jen línější než ostatní děti a nejedná se o nic závažnějšího.Vím,co znamená Vojtovka a vím,že to pomáhá,ale bylo by to pro mě hodně náročný,tak budu ráda,když budeme v pořádku a vyhneme se tomu.. 😉

uci
5. lis 2008

holky a pri akych problemoch sa cvici ta vojtovka?
cipin a to este pri tolkom cviceni zvladas vsetko to co si napisala??? ja som teda asi nejaka neschopna 😒 ja cez ten den naozaj skoro nic nestiham, snad len raz za cas si uvarim nieco a dam prat ale vyvesat to zvladam az ked pride manzo a je s malou, ale asi to bude tym, ze sa malu proste bojim nechavat samu a ist trebars len do nejakej vzdialenejsej izby aby neplakala a sa mi nehodila zas do toho hysterickeho zachvatu ked prestane dychat, takze som stale len na par krokov od nej, uz si ju pomaly beriem aj na wc 😀

cipin
5. lis 2008

Honzul, tak to je fajn, že to bereš takhle 😵

Uci, cvičí se to asi nejčastěji při problémech s pohybovým vývojem, když mrňous dělá něco jinak než by měl, nebo je hodně opožděnej. Nebo u dospělých se to cvičí např u bolestí zad, pže Vojta vychází z předpokladu, že problém byl ve vývoji motoriky a svaly nepraují tak jak mají, takže je potřeba to napravit aby pracovaly tak jak mají a bolesti přestanou. No my máme tortikolis - porodní poškození jednoho svalíku na krčku-malá má z toho predilekci hlavičky, tím pádem zanedbává jednu stranu a vůbec je zo toho paseka v celým těle... ☹ Tak aby se to spravilo a tím pádem se dál vyvíjela tak jak má.

lisounek
autor
5. lis 2008

Honzul vidis jak to jde super 😉 , ja jsem taky jednu fotecku dala, jak pase...ale ted uz ji to tak nejde bohuzel porad se naklani na jednu stranu... 😒

A zaver laktacni poradkyne je, ze mam kojit casteji klidne co hodinu a ze po tydnu se uvidi..ty jo ja myslela ze nema potrebu, ale ona vzdycky ji...no ale prijde mi to divny, ze ji budu prejidat nebo tak neco 😝

cipin
5. lis 2008

Jinak Uci, u mě taky záleží den ode dne co stihnu, teď třeba malá hodku a půl spala, tak to to slo, ale třeba vcera jsme v dobe kdy spala lítali po venku, tak jsem zase neudelala skoro nic.

uci
5. lis 2008

ked mne to cipin pripada, ze sa s nou neviem nejako skoordinovat, najprv cakam ci fakt zaspala a ked sa mi uz zda, ze hej, tak sa do niecoho pustim a v tu ranu je hore 😖 dnes ma uz takto vyhnala z wc a po druhy krat zo sprchy, tak potom nemam nejako odvahu pustit sa napr. do varenia lebo co s nou ked sa zobudi uprostred ked by mi vsetko kypelo na sporaku? a tak som radsej tu na konikovi lebo od toho mozem odbehnut hocikedy 😀 a zomieram hladom 😝 ale nejako sa neviem od vas odtrhnut 😀

honzulka
5. lis 2008

Cipin-já nejsem moc z těch,co lítají rádi po doktrorech,takže mi stačí,že jsme registrovaní na tý nefrologii a do února nejistota,zda se malýmu ta ledvinka upraví mi stačí.Dneska mi to Tomík ukázal znovu,tak si myslím,že v pondělí na tu neurolog.zavolám a domluvím se,zda tam chodit.Stejně by mi prý jen napsali RHB.. 😒
lis-děkuji..Kačenka je taky šikulka,co??? 😉 A jak je tobě?? ☹
Uci-já jsem asi promeškala ten záchvatek...ale třeba to byla jen vyjímka..Víš,já jsem s Jeníkem taky téměř nic nedělala,pořád ho měla na ruce,bála se i nádobí umýt,abych ho nevzbudila,ale pak jsem to zkusila a on se normálně ani nepohnul i když jsem nechtíc bouchla kastrolem.. 🙂 Tak jsem pak začla pracovat a věnovat se domácnosti.. 😉 Každý dítko je jiný,ale fakt jsem zdárný příklad toho,že se občas být tvrdší vyplatí.. ☹ Do nedávna jsme ještě chodili uspávat Jeníka!!!!!Když jsem byla těhu,začali jmse se tsřídat s manželem,protože on to nevydržel,když jsem chtěla ho to už odnaučovat..Teď je to o nervy tak hodinu chodí do obýváku a vymýšlí si blbiny,ale usne pak většinou sám a já můžu konečně taky třeba žehlit a věnovat se svým koníčkům alespoň večer.. 😀 😝

dukie
5. lis 2008

Ahojte holky, jdu jen na chviličku, manžel vzal malýho ven, tak jsem se pustila do vaření a úklidu... takže nepročítám přízpěvky, pouze hlásím, že Toníček je po zásahu paní doktorky na ORL jako vyměněnej, včera večer plakal asi hodinu, kvůli prdíkům, ty jsme vyhnali masážemi bříška a rourkou... a pak ho manžel uspal kolem desáté... a malej s přestávkama na kojení spal do dnešního poledne... poprvé od návratu z porodnice. Dokonce mu ani nevadilo, že jsem ho napakovala do sedačky a jela k paní doktorce ukázat jí plínku, páč ji měl v noci růžovou (tak aby koukla, jestli jsou to soli nebo krev... vím, že po porodu to miminka mívají, ale v 10 týdnech mě to trošku zarazilo... - byly to jen ty soli, ulevilo se mi...), celý to prospal, včetně oblíkání. 😀 Jsem moc, moc zvědavá, jak to s náma bude dál...

Jinak lis... tak to kojení určitě takhle zkuste, uvidíte. Třeba ji to brzy unaví a pak už jen dudlá a nesaje... a tak potřebuje častějc, páč bumbá po troškách... však uvidíte. Snad se to brzy spraví. 🙂

silrej
5. lis 2008

Ahojky holky, tak jak to tady čtu, tak jsme úplný "lazaret"! ☹ My dnes byly na té neurologii a je fakt, že Kája je díky třmínkům trochu lenivější, ale prý nic strašného, ale i přesto jsme dostaly doporučení na rehabilitaci, takže od příštího týdne začínáme cvičit Vojtovku, taky jí musím doma nenásilně donutit točit hlavičku na pravou stranu a né jen na levou ke které inklinuje, měly bysme také vícekrát denně trénovat pasení koníčků, ale k našim třmínkům je to nadlidský úkon, takže se budu muset v pátek na ortopedii domluvit, zda jí ty třmínky můžu sundávat častějí...jak konstatovala doktorka, tak je to pro a proti, tj. ortopedie proti neurologii, co má ve vývoji dítěte přednost???? ☹ A aby toho nebylo málo, tak jsme dostaly doporučení na oční, protože se paní doktorce zdálo, že ji těkají očka (týká se to prý i šilhání), ale dle vyšetření na očním prý má Kája očka v pořádku, ale pro jistotu tam jdeme za 6 týdnů znova až půjdeme na kontrolu i na neurologii...a v neposlední řadě nás poslala na Bulovku na UTZ mozku...prý to souvisí s neurologií, takže pro jistotu...a to mám být na mateřské v klidu, jo?!?! Chudáček moje malá, ta bude mít za chvíli z těch doktorů fóbii, to není týden, aby jsme neseděly někde v čekárně... 😠

silrej
5. lis 2008

...ale jinak jsem holky v pohodě!!! 😅 Snažím se být v pohodě, protože při posledním stresování kvůli třmínkům jsem málem přišla o mlíčko, takže teď si stres zakazuji!!!! 😝 A taky si říkám, že jsou na tom některé děti mnohem hůře, takže můžu být vděčná za to, že máme zdravou a krásnou holčičku... 😀

uci
5. lis 2008

honzul: bohuzial to nebola vynimka ten zachvat ☹ uz nam to robi docela casto tak 2-3x do tyzdna, ked ju nechame dlhsie plakat (resp. nestihnem ju rychlo utisit - napr. ked chystam prso a dovolim si byt trosku pomalsia lebo neviem najst narychlo plienku alebo lyzicku na kvapky 😝 ) tak zacne tak zurit az sa zasekne a nevie sa nadychnut, doktorka nam poradila buchnut ju po chrbte - to zabera ale niekedy az na 3-4 raz, tak sme vyskusali radu znameho ze jej treba fuknut do tvare, co mi sice pripadalo ako blbost ale funguje to zatial perfektne, ale aj tak sa ju bojim nechat plakat co i len par minut, lebo je to proste nasa mala nervacka a co ked to raz nezaberie 😕 skusat to teda radsej nebudem 😔 som doslova na spagatiku 😀
dukie: tak to je super, moc vam prajem tento vysnivany klidek 😉 a ked mal prdolo tie problemy s uskom tak maval aj teploty? rozmyslam, ci to nemoze byt aj nas problem lebo mala ma teraz v jednom usku docela dost toho mazu (nie je to hnis ale ten klasicky maz, len je ho nejako viac) ale teplotu nema tak neviem 😕 a to s tou plienkou sa minuly tazden stalo aj nam, nastastie to bolo rano ked sme isli do poradne, tak som to hned dokine povedala a nejako sa neznepokojovala tak som to vypustila, takze to su soli to ruzove na plienke?

honzulka
5. lis 2008

Aha uci-tak to je mi tě líto a plně tvůj strach chápu.. 😉 Tak snad jí to uličnici brzy přejde.. 😉
dukie-je moc dobře,že je Toníčkovi už líp.. 😉
sil-náš Jeníček byl díky zlomené klíční kosti(od porodu) a následně tý dečce taky opožděnější a právě koníky pásl později(my na to máme štěstí 😝 ),ale uvidíš,že to dožene..nebo jí nevch při každým přebalování těch pár minut,tím jí určitě neublížíš,ne(já to tak tehdy dělala s Jeníkem)?Ale teď jsem si tedy taky vzpomněla,že se mně teď naposledy naše doktorka ptala,zda máme kyčle v pohodě,tak nevím,zda to nemá nějakou souvislost.. 😒
Teda když to teď čtu,tak vy máte hooodně pečlivou doktorku,viď?To ale zase budeš mít klid,že jste v pořádku. 😉 Tak my jdeme ven..u nás je krásně,tak ať se kluci vyvětrají a v noci spí.(hlavně Jeník.. 😨 )Papa

lisounek
autor
5. lis 2008

holky tak jsem zase tu, ale moc casu neni ach jooo ☹ , abych pravdu rekla jsem vyrizena, pripadam si bez energie a bez krve a tak nejak se ve vsem placam...nevim, zda mi ta laktacni k necemu byla, protoze ted se ty nazory akorat tlucou....ona tvrdi kojit fakt co i tu hodku, ale me to prijde jak delany na koliky navic se bojim, aby si na to nezvykla (pry jen docasne) a co teprve kdyz ji mam porad davat ty kapky na prdiky, to by nam ta lahvicka fakt nestacila ani na tyden...k tomu mi rekla, ze odpo v kocare ji budit nemusim, ale ze to pak zase musi dojist, takze i vecer kojit casteji nez jde spat...no a proti tomu je mudra detska, ktera rekne kojit cca co tri hodky (coz relativne slo a male nic dle meho nechybelo) a budit i v tom kocare (jenze ja jsem rada, ze spi protoze je to jediny cas, kdy ho mam pro sebe a v klidu ach jooo). Tak co s tim mam delat jsem fakt zoufala 😨 🙄 jo a pry ji vzbudit jeste nez jdu spat, aby se najedla, jenze to je pak zase na hodinu a pul uspavani 😢 nevim nevim poradte nekdo 😔

uci
5. lis 2008

lis: tak u nas sa tie rady ohladom kojenia nastastie celkom zhoduju - aj mudra aj v porodnici mi hovorili, ze kojit ked si zapyta, kludne aj co hodku ale zas nie skor ako za tu hodku a nie dlhsie ako 10-15 min.potom ze si urobi z prsnika cumel, takze ja kojim v noci len vynimocne, kludne ju necham spat aj tych 6-8 hodin a nekojim pred spanim - proste ju necham nech ved sa zobudi aj sama ked je hladna, no ale cez den (hlavne doobeda) to potom asi dobiehame tak ako hovori ta tvoja laktacna poradkyna, takze kojime cca kazdu 1,5-2hodky s 1-2 takymi dlhsimi intervalmi ked spi a vydrzi do dalsieho kojenia aj 3-4 hodky, no a myslim, ze jej to celkom vyhovuje takyto rezim,
u nas ten problem, ze nepribera az tolko (i ked mudra je spokojna - to len ja by som trochu viac chcela 😀 ) je podla mna kvoli tomu boleniu bruska, lebo vtedy nechce jest alebo si len cucne a zachvilu je zase hladna
takze ja sa priklanam k nazoru laktacnej poradkyne - mozes jej pripisat za mna ciarku 😀

uci
5. lis 2008

este som zabudla napisat, ze tych max. 10-15 min. kojenia u nas aj tak nehrozi, i ked posledne dni sme sem tam trhli aj 15 min. rekord 😕 tak mozno uz zase sprintujeme 😝

uci
5. lis 2008

holky prave som sa vratila z nakupov 😅 tatik bol kocikovat a maminke povolil retaz 😀 - takze som bola na 1 a pol hodky uplne sama v klude na nakupoch - podarilo sa mi ukoristit aj zopar vianocnych darcekov, prdolka sa sice pred mojim odchodom nechcela najest, takze som stale mala taky blby pocit ale aj tak to bolo super 😉

cipin
5. lis 2008

Ahoj holky,

Lis, já se taky přikláním k názorům laktační poradkyně - dávej Kačce pít při sebemenším náznaku, že chce, at je rozestup hodinu nebo míň... Já jsem dnes zase strávila s Jolankou u prsu hodinu, asi taky spurtuje nebo chtěla být u mě, je to opruz, ale snad ví co potřebuje a kdo to má vědět líp než ona...

Uci, kkdyby měla malá taky takovýhle záchvaty, tak by to u nás taky něešlo tak, jak to teď praktikuju...

Dukie - co to je za soli? Ja o tom nikdy neslyšela...☹

Jiak malá nám dnes začala nějak pokašlávat, tak doufám, že z toho nic nebude ☹ Máte nějakou radu co s tím, jak jí pomoct?

dukie
6. lis 2008

Ahojte děvčata. Dnes jsem tu první. 😀 Tedy pokud mě ještě některá nepředběhnete, než to tu naťukám. 🙂

lis: Já bych taky souhlasila s laktační poradkyní. Nám v porodnici sice říkali, že máme kojit po 3 hodinách a max. 20 minut (pro rozběhnutí laktace to tehdy bylo 10 + 10, tj. z obou prsů), ale když jsem přijela domů, tak nám při návštěvě naše MUDr. dala takové prima "knížečky", kde jsou nádherně přehledně nejběžnější otázky pro maminky v štěstinedělí týkající se miminka... a tam píšou, že přikládat kdykoli si dítě žádá... a délka kojení je různá... a že není nic kdovíjak divného, když miminko pije i 40 minut... a že starší děti obvykle pak tu dobu zkracují, páč se to prostě naučí dostat z toho prsa rychleji. A pouze pokud doba krmení přesahuje 45 min., pak je vhodné na to upozornit pediatra, aby to zkusil nějak řešit...

Já jsem malýmu od začátku dávala taky kdykoli si řekl (a dodnes to tak dělám - nikdy jsem ho na baštu nebudila - ani přes den ani v noci), třeba i po 45 minutách... no a dnes - někdy mu stačí jednou za 4 hodiny (ovšem to výjimečně), nejčastěji to bývá jednou za 2,5 - 3 hodiny, kojíme tak 15 - 20 minut, ale někdy i 30. Neodtrhuju ho, páč opět... v té knížečce psali, že miminko si dobu sání určí samo a pustí se, až je syté. A já tomuhle věřím. No a když si posledních 5 minut dělá z bradavky dudel... no a co? Jestli to potřebuje ke sklidnění... od toho jsem na mateřské, abych mu byla k dispozici. 🙂 Holt nebude naklizeno dnes, ale až zítra... nebo to bude prostě muset udělat manžel, miminko je důležitější.🙂 Dudlík jako takový dodnes odmítá...

Co tu váhu? Sehnala jsi ji nějak? Podle mě by Ti hodně pomohla, abys měla jistotu, kolik toho malá za den vybumbá. 🙂

uci
6. lis 2008

ahojky, prave sme sa vratili z poradne a mame +100g za tyzden 🙂 dokina bola spokojna - vraj je to proste jej standardny prirastok, takze prikrmovanie nam nehrozi, to som moc rada 😵
dukie: ked ti odmieta dudlik, tak to je potom jasnacka, ze sa musi niekde ukludnit a ukojit si svoj saci reflex 😉 povedz mi prosim este ako ste to mali s tymi uskami - ci mal maly aj teploty ked ho trapili?
baby ja som to uz nevydrzala a dala si normalnu kavu 😕 takze ocakavam, ze sa mala vyhadze (vyzera to, ze jej vadi kofein ale trochu sa vyhadze aj ked som si dala bezkofeinovu, tak neviem) 😖 ale fakt uz som to nevedela vydrzat, mala som normalne abstak 😀 no nic, natrieme to holtovym kremom a hned bude po vyrazke - snad

honzulka
6. lis 2008

Ahoj holky.. 🙂 Jdu jen na skok,opět nás schvátila nějaká rýma.. ☹ Začal s tím jeník a teď to chytil Tomášek a já.. 😠 Takže si ke klukům půjdu za chvíli lehnout.. 😉 Máme tichou domácnost,manžel se včera naštval,když jsem mu řekla,že si v práci začínají zvykat,že tam dodělává práci dýl a ještě je tam někdy i v sobotu dopoledne.. 😠 Sice to má jít teď v sobotu do jeho kapsy,ale já budu opět s klukama sama doma.. 😠 Chodí z práce každý den tak nejdřív kolem 17 hodiny a to si děti tatínka fakt užijou,když přijde unavený,otrávený apod. 😠 a oni jdou za pár hodin spát.. ☹
Tak už dopisuji s Tomíkem na ruce a jdeme spolu do hajan.. 😉
lis-jen jsem si teď vzpomněla,že jsem někde právě naopak četla,že se při kolikách má víc přikládat,že to kojení spustí nějaký antikolikový reflex? 😉

lisounek
autor
6. lis 2008

holky ahoj kdyz ja uz nevim ani jak poznam, ze ma Kata hlad... ☹ snazim se krmit co dve hodky, ale ona se proste vzteka a nechce prso nebo ho porad pousti....uz jsem grogy..vcera se mnou takhle bojovala asi 40 minut byla uplne zpocena a ja taky...to se neda..kojeni je sice krasna vec, ale ja uz proste nevim co s ni mam delat...a zacala to delat najednou proste se k prsu neprisaje a neprisaje...minimalne dvakrat denne to takhle je...porad boj 😢 ale ona tak rve, ze chvlilema nedejcha a ja proste nevim pricinu..(prdy to nejsou)...

Ke vsemu jdu zitra na tu dalsi revizi, tak drzte pesti prosim..uz to chci mit za sebou...ale vubec nevim, jak tam budeme kojit teda protoze tohle se neda...rve jak pominuta...ted misto jidla 30 minut rvala jak pominuta a pak vytuhla...takze takhle to ted u nas je...ja uz jsem normalne nervni ze mam jit zase krmit .. 🙄 a kdyz tu byla laktacni, tak to nedelala zacala az vecer... 😒

uci
6. lis 2008

lis: a ako vies ze to nie su prdy? lebo to je presne nas scenar - ako keby si o nas pisala (presne aj s tym nedychanim) 😉 toto mi robi uz poriadne dlho a tiez som si myslela, ze to prdiky nie su (kedze mam pocit, ze sa pekne vyprdka - pocujem ju trebars prdiet cely den) a predsa len su 😕 cize my to riesime tak, ze ked nechce, tak ju nenutim a pockam pol hodku alebo aj hodku a skusim jej dat neskor a ona sa vzdy nakoniec napije, niekedy ale az aj po 3-4 hodkach (cize ma pauzu v kojeni aj 6 hodin), ale podla mna to suvisi prave s tym travenim, proste ked je zduta tak ma pocit plneho bruska a nechce jest, takze musim pockat kym ju to prejde, pocvicime, dame kvapky a skusame ci uz ju to preslo a ci sa uz chce prisat

honzulka
6. lis 2008

lis-a máš tu váhu?Věřím ti,že tohle jsou chvíle kdy bys raději sáhla po flašce.. ☹ Je lehký říkat,hlavně buď v klidu,protože ona to vycítí,ale taky ne vždy to jde.. 😒 A nejsi třeba nervozní z toho zítřka?Že by to vycítila? 😕 Budu na tebe myslet a mooc držet pěstí.. 😉

silrej
6. lis 2008

Ahojky holky, tak já měla dnes rozlítaný den...taťka dneska pracoval z domu, tak hlídal Káju a já byla na kontrole po šestinedělí a dle mudra je vše v pořádku a pak si k večeru skočila na pedikůru, a to tu hoďku to Kája taťkovi osladila, protože brečela a brečela dokud jsem nepřišla... 😅 Lis, s tím kojením vydrž, mě malá občas u kojení taky takhle vyvádí a je fakt, že někdy kojím několikrát denně i po kratší době než dvou hodinách...prostě když mám pocit, že má hlad, tak jí nabídnu prso a přesně jak psala Dukie, tak pokud u něj chce být půl hodiny, tak jí to dopřeji...však si říkám, že čím bude starší, tak se to vše nějak ustálí, jen je potřeba teď vydržet! 😉 A opravdu ti Lis doporučuji nechat taťku hlídat a skočit si třeba ke kadeřnici nebo s kamarádkou na kafíčko a prostě chvilku vypnout...moc ti to pomůže! 🙂
Honzulko, to nám taťka chodí každý den z práce kolem 19 hodiny, takže si ho užíváme jen o víkendu...tak v tom nejsi sama!
Jdu tu naši prďolku nakrmit, tak hezký večer všem... 🙂

lisounek
autor
6. lis 2008

holky diky moc ted jsem jeste odsavala mlicko kdyby nahodou zitra bylo potreba (100ml)...jsem zmatena ze vsech informaci...uci ale mozna mas pravdu, chvili se tak jako pnula a kroutila, tak jsem davala kapky a poklepavala az vycerpanim usnula..je fakt ze po vyspani si uz cucla, ale jen 10 minut...ja jsem se bala, ze fakt ztracim mliko a volala manzu at priveze Nutrilon, mame ho doma, ale ja i v te nejvetsi krizi porad odolavam...spis bych radeji odstrikala (ikdyz je to obet a bolest jak prase ☹ 😒 ), no zadna slava toho mlika fakt moc neni, ale doufam, ze to dite si to vysaje vice nez odsavacka.. 😨 zitra si ji v porodnici necham prevazit a i zkusime kolik vypije a pro jistotu si pujcime vahu i na cely vikend...jsem fakt zvedava a doufam,ze se nezhrozim ze nejak malo pije nebo tak... 😲 dobrou noc vsem kocicky a zitra treba kdyz to bude dobry, tak se ukazu odpo po zakroku a snad budu mit delohu KONECNE jako novou 😉 🤐 paaaaaaa

lisounek
autor
6. lis 2008

SIL: ja taky Katu nechavam co chce, uz ji cas nemerim, takze ted pred spanim jedla fakt skoro 40 minut a ja jsem ji nechala stastna ze ji ach joo ty nase deticky...tatka dobre a rad hlida, kdyz je treba... 🙂 taky jsem ji prave dnes chtela dat driv ale neslo to proste, takze jak pise uci, tak skoro 5 hodin nejedla..no ale ocividne ji to teda asi nevadilo..ja nevim...pry kolem 2 mesice zacina laktacni krize jako ze se meni mliko na sytejsi a trva to par dni..no jestli to neni ono, chova se fakt ted uz druhy den divne..nebo nas rozhodila ta laktacni ach jooo..no dnes taky spala dopo misto odpo, jak je zvykla, takze byla vyrizena..vyjely jsme ze stereotypu a byla to krize.. 🙄 a ted uz vazne jdu DOBROU!! 🙂

uci
6. lis 2008

lis: s tym kojenim vydrz - urcite nemas malo mlieka ked si dokazes odsat 100ml, ja ked som mala vahu tak som to porovnavala a mala si dokazala vysat napr. tych 100ml ale v rovnakom case len na dalsi den (kedze pocas dna sa tvorba mlieka meni) ked som odsavala tak som si dokazala odsat len nejakych 60ml (moje uplne maximum odsavackou je 70ml a to mi teda trvalo skoro 3/4 hodiny 😝 ) takze babatka si urcite vedia odsat viac a ovela rychlejsie - su to proste sikulky 😉 ja myslim, ze to predsa len bude to brusko a to nas vsetky uz hadam dlho trapit nebude, uz len mesiac dufam 😝 vydrzme holky
ja som to inac tiez robila tak, ze som si odstriekala rano do flasky a vecer ked mi to mala zacala robit, tak som jej skusila dat z flasky (ci jej nahodou nevadi ina chut mlieka podla toho co som jedla cez den alebo trebars nieco na prsniku) ale nechcela pit ani z tej, takze to urcite bolo tym bruskom 😉
lis a drz sa zajtra - nech to konecne dobre dopadne a nech ste rychlo aj s prdolkou v poriadku!

silrej
7. lis 2008

Hezký den holky, tak dnes Kája spala až do šesti(po tom co se nám večer 2x pokakala a fest), takže i já jsem se vyspinkala...jen jsem myslela, že mi prasknou prsa... 😅 Jinak Kája objevila krásu žužlání si ručičky nebo-li se snaží celou pěstičku narvat do pusinky a když to nejde, tak si aspoň ožužlává prstíky...nepomáhá ani dudlík! 😲 Co se týče toho kojení, musím se "smát" tomu jak o tom všude tak úžasně píšou jak je to nejkrásnější období ženy, ta blízkost s miminkem a jak je to kojení důležité...no, dle sebe můžu říct, že z toho tak úžasný pocit nemám, protože zatím jsem se okolo toho jen nervovala a myslím, že i ta tzv. mediální kampaň kolem toho je pro maminky trochu stresující a tak nejlepší je si říct jak mi radí jedna kamarádka, že kojení je sice krásná věc, ale pokud to nejde, tak UM není žádná katastrofa, takže pokud to nějak půjde, tak budu kojit a až to nepůjde, tak holt přejdeme na UM...přeci jen nejdůležitější je usměvavá maminka i miminko, takže holky vydržme! 😀 Jinak holky já to asi dostanu, včera večer jsem začala trošku špinit a stále to přetrvává, tak nevím... 😨 Dneska jdeme na kontrolu s kyčličkami, tak nám držte palečky, ať se tam dozvíme jen samé dobré zprávičky... 🙂 Mějte se všechny moc krásně a netrapte se!

dukie
7. lis 2008

Ahojte holky. 🙂

uci: S těma ouškama to je takový divný, těžko to poznat. On prostě hrozně řval... a řval pořád. Trošku se utišil jen ve chvíli, kdy jsme ho vzali do náruče (pochopila jsem to potom, protože je to i logický... když se hlavička oproti tělíčku zvedne, odkrví se malinko, tlak v ouškách se sníží, bolest trošku poleví...), v okamžiku, kdy jsme ho položili, tak zase neuvěřitelně řval (ale fakt hrozně...). A trvalo to celej den a noc a prostě pořád... ☹ Teploty tehdy nějak ani neměl, jen občas lehce zvýšené (max. 37,4), ale taky to měl vyhnaný tím pláčem, takže těžko říct... no a teď to bylo zase to samé, v průběhu dne teplota normální i zvýšená, prostě při každém měření jinak... takže poznat se to jaksi nedá. 😝 Četla jsem, že mimi u oušek může a nemusí mít teplotu, může zvracet, mít průjem, vždy je ale rozhodně neklidné. (Ovšem upřímně... od koliky to poznat podle mě prostě nejde...).

Poprvé to bylo "jasné" díky tomu, že mu prostě to ouško prasklo a ten hnis mu vytekl ven (měl ho ráno na čepičce)... takže tam bylo vymalováno - já si pak vyčítala, že mě nenapadlo, že mu něco takového může být... Paní doktorka na ORL pak akorát zachránila to druhé ouško (měl zánět v obou... aby toho nebylo málo, že jo...). No a tentokrát neprasklo nic, ale měl z ničeho nic nějak hodně mazu (nevěděla jsem, jestli je to maz nebo zase výtok z ouška - vypadá to stejně), takže jsem vyrazila pro jistotu k lékaři... Paní doktorka potvrdila, že je to jen maz, k prasknutí nedošlo... a jeden bubínek se jí zdál prostě chycený. Je fakt, že to asi pomohlo, protože Toníček byl od té chvíle, co mu tam dala ten dren, jako vyměněný... sice nás stále trápí prdíky - a ne málo, ale už to není ten nejhorší řev, občas je během dne i v klidu a usmívá se od ucha k uchu (obvykle cca hodinku dopoledne, hodinku odpoledne, někdy i hodinku večer...)

Takže těžko poradit, jak na to přijít. Větší děti si prý na to ouško nenechají sáhnout, sami se ho obvykle ručičkama často dotýkají... ale u miminek tohle jaksi nefunguje... 😝

...jsem Ti asi neporadila, co? 😒

lencourek
7. lis 2008

ahoj maminy, nějak jste se rozepsaly, a dalo mi děsnou práci vás dočíst. 🙂 Mám jen chviličku, jelikož prťousek nemá rád, když je sám. Začíná být malinko rozmazlený.
Včera jsme byli v poradně a už máme 5870g, což je super. Takže za 3 týdny jsme přibrali 650g, což si myslím, že je slušný.
Přeji, ať mimískové prospívají a neplakají kvůli bolení bříška atd.