Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

uci
21. únor 2009

lis: som sa nasmiala 😀 aj na tych sponkach do hlavy - si to tak milo popisala ako keby to fakt Kacenka rozpravala 😉
lis a honzul: a nepouzivate na spanie take tie anatomicke tvarovane podlozky alebo opierky (alebo ako to nazvat)? mozno by sa potom mimca tak nepretacali 😕 ja som malu donedavna do toho polohovala na bok ked spala ale uz sa mi to zda male - ze jej to uz akoze neposkytuje taku dobru oporu na chrbatik - ale teraz jej to davam z oboch bokov (pri lezani na chrbatiku) a teda mozem odporucit - ziadne mrskanie, pretacanie ani nejaky pohyb do boku nehrozi 😉

lencourek
21. únor 2009

čau holky, tak dnes jsem měla opět den, kdy mě neustále chytaly depky. 😒 Už je toho nějak moc. Je to hlavně z toho nevyspání. Malý se v noci stále budí a nestačí mu, že ležím vedle něho. Jsem nevyspalá a přes den se nevyspím. I když mám možnost, tak prostě nezaberu 😠 . A taky mě ubíjí, jak malého přemlouvám, aby se napil mlíka. Prostě vše okolo je důležitější. Ach jo.

Fotečky jsou krásný. My stále pokračujeme se zeleninkou a malý baští. Jsem zvědavá, jak se bude tvářit na další druh. To mu dám mrkev s bramborem. Ale až za dva dny.

Přeju krásný víkend

dukie
22. únor 2009

Ahojte holky. 🙂

lencourek: S tím spánkem Ti rozumím, já to tak mám teďka taky. Když už Toníček náhodou hezky spí, tak zase nemůžu spát já, pořád se budím, o každým svým otočení vím... nebo jako Ty - vůbec nezaberu. 😝 Taková vypěstovaná porucha spánku... doufám, že se to časem spraví. A s tou baštou jsme na tom taky podobně. Někdy bych mu nejraděj naplácala na holou, protože mi to přímo drásá nervy. 😕 Vždycky se přicucne, pustí, kouká okolo, přicucne, pustí... dělá u toho hovadiny a já jsem z toho vyřízená, protože dřív bývalo kojení spíš chvílí, kdy jsem si oddychla, protože prostě sál a byl klid... a teď je to boj. 😝 Tak se, holka, drž. Nejsi v tom sama. 😀

Jo a jinak Vám holky řeknu, že snad zase budu testovat bo co... předevčírem večer jsem se docela z ničeho nic solidně pobli...kala, pobolívá mě podbřišek... no nevím, co si o tom mám myslet. 😕 Tak přemýšlím, čím to je... blinkání mohla být náhoda, podbřišek se může ukázat jako zánět močáku (fuj, fuj, fuj, raději to ani vyslovit nechci, protože před těhu a v počátcích těhu jsem si to několikrát sakra užila...) nebo třeba jen nějaké nachlazení, co já vím... ale pocit z toho teda dobrej nemám... 😕

lencourek
22. únor 2009

Dukie: snad se tvůj stav co nejdřív zlepší. nedovedu si představit, že by k tomu mému "boji" s prckem přibylo ještě bolaví podbřišek a snad i zánět močáku. Ten umí pěkně potrápit, tak snad to bude planný poplach. Na ten bys musela bát antibiotika, ne? 😖 Pořád musí být něco, že? 😨

Jinak včerejší uspávání - po 2 h mi usnul až ve 21:30. Samozřejmě se noc neobešla opět bez častého buzení. A ráno se mi drahoušek probudil v 5 h. Fakt jsem už troska. A stále doufám, že to brzy skončí, ale už to bude měsíc, co mi takhle blbě spí. A dokonce jsem už zavedla denní koupání (díky Lis 😉 ) a to občas zabere, že líp usne, ale stejně...

lisounek
autor
22. únor 2009

ahojky vsem holky diky za pochvalu fotek nektere se obcas vyvedou jen co je pravda 😕

dukie ze by tehu? 😕 ty joo no tak uvidis, jak se to bude vyvijet...ja bych tak nejak nemela byt z ceho tehu a deloha stejne nefunguje 😔 no ani druha vyvolavacka nepomohla...jen nechapu co porad vyvolavaji, kdyz to ani na
MS dle UTz nevypada 😨

dukie: nevim, zda jsme se dobre pochopily, ale pri kazde nove zelenine by mel byt stejny postup jako u mrkve tudiz paklize mel branbory ale ne spenat, tak spenatu by melo byt prvni den par lzicek, druhy den vic a treti den zbytek (ja to rozdelila na dva dny)....az budou vsechny zeleninky vyzkousene pak uz mnozstvi nemusis omezovat... 🙂
uci: myslim ze vis jakou polohovaci podlozku, ale tusim, ze ta je pro novorozence, aby nespali jen na jednom boku..no nevim ale jestli by se to dalo pouzit i ted co jsou vetsi..asi by to moc uspech nemelo K si rada spi rozvalena na zadech a jakakoliv pravidla pro ni bohuzel neplati..vcera jsme jezdili po navstevach, takze chudak vzdy na chvili usnula pak zase hned ze sedacky, spala chudak po kouskach a vecer byla pretazena a ne a ne usnout..pak teda usnula, ale vstavala ve 3:44 hodin a byla cila a ja mrtva (a to jsem sla spat driv nez jindy)..hrozny taky uz ten spanek neni co driv..kdyz se neotacela, tak po vzbuzeni usnula, ale ted proste blbne... 😠

uci
22. únor 2009

ahojky holky
dukie: tehuuu??? no ja som minule tiez uz testovala lebo som mala podobne stavy ako opisujes az teda na to blinkanie no a kedze som isla na RTG zubu a tam sa musi podpisat ze nie som tehu, tak som si to radsej testla (samo teda ze negativne 😉 ) ono sa to asi tam dole dava nejako dokopy a chysta sa na mrchu - si teda myslim
lis: jj, oni su tie podlozky pre male babatka aby sa vypolohovali na bok, ale na tej co mam tak je popisane aj polohovanie na chrbatiku (je taka anatomicky tvarovana) tak som to vyskusala a je to fajn, aspon mala tolko necestuje, ale zas ju to nejako neobmedzuje, lebo to ma iba od pazuch po pas, cize nozickami aj rucickami si moze mavat koloko chce akorat, ze sa nevie pretocit na brusko 😉
lencourek: tak to mas uz fakt dost huste 😒 ja keby som aspon v noci nemala relativne klud tak si to asi hodim 😝 a inak cez den je maly v pohode? nemoze ho trebars nieco trapit?
tiez sme inac zaviedli to denne kupanie a zatial super, o 19:30 kupeme a o 20:00 uz zaspavame pri kojeni 😅 no som zvedava dokedy nam to takto vydrzi 😝

lencourek
23. únor 2009

ahojda holky,
uci: mám pocit, že ho nic netrápí. na zuby to zatím nevypadá. přes den je docela v poho, teda teď má trochu problém si zvyknout na pevnější stravu a tak tu zápasíme, aby se vykadil. dnes koupím ty kapky, co doporučovala Lis. a někdy chce stálou pozornost, někdy si hraje sám a jen mě vidí z dálky a je v poho.
dnešní noc byla o poznání lepší. budil se tak po 2h a fakt na jídlo. Mám pocit, že přes den dělá fórky s jídlem a pak to dohání v noci.
Dnes jedu s ním na kyčle a na plavčo. Tak jsem zvědavá, jak mi bude jíst. On prostě teď nechce jíst doma, natož když někde cestujeme. Ach jo. Ti drobkové si stále něco vymýšlejí, že?

dukie
23. únor 2009

Ahojte holky. 🙂

lis: Já myslím, že jsem to pochopila správně, jak to myslíš. 🙂 Akorát jsem si říkala, že když mu jednak nedávám plnou porci (zatím stále max. 125 gramů), druhak to není jen špenát, ale je to špenát s bramborami, tak je to vlastně skoro jakoby dostal jen pár lžiček špenátu... tak nevím, no. Ale už je to pryč, zkusím mu příště udělat špenátek domácí, protože si myslím, že ty potíže s bříškem nebyly tím špenátem, ale tím mlíčkem, co je v něm (však si jistě vzpomeneš, jaké potíže měl Toníček, když jsem zbaštila jogurt - doteď je raději nejím, ačkoli nám citlivost na bílkovinu z kravského mléka nepotvrdili). Každopádně včera baštil mrkev s kukuřicí (Alnatura), to mu moc chutnalo. 🙂 A večer dostal kašičku do flašky (protože je večer už utahanej a dostat to do něj lžičkou je fakt dost náročný, obvykle začne při druhé až třetí lžičce plakat a chce prso... a víc do něj teda nedostanu...), tu krásně zbaštil, pak jsme dokojili a vypadal moc spokojeně. 🙂

uci: No doufám, že ne. Já už testovala někdy před měsícem... ale to už jsem tu psala. Měla jsem doma ještě jeden zbylý test, tak jsem to testla. Ale teď doma žádný nemám, takže asi dneska zakoupím. Aspoň se uklidním, protože podle čeho to teďka chceš poznat, že jo? 😕 MS není, tak jak... sice kdovíjakou frekvenci sexíku nemáme, ale jak se říká... stačí kapka, už to capká... 😀 No a náhoda je blbec, že jo... Ale třeba máš pravdu, že se třeba tělíčko chystá na MS nebo tak něco. Inu, uvidíme.

lencourek: My se dneska budili po 3 hodinách, což je pořád lepší než u Vás, ale stejně jsem grogy... 😝 Četla jsi knížku "Každé dieta sa vie naučiť spať"? (teda nevím, jestli jsem to napsala správně slovensky...). Já ji četla, v hodně bodech nesouhlasím, ale zase některý věci, co tam autoři uvádí, se mi zdají logický... Tam psali něco o tom, že pokud půlroční dítě vyžaduje v noci takhle častý kontakt, tak že to opravdu není hladem, ale prostě proto, že samo nedokáže spát a potřebuje mámu a hlavně její prso. 😕 A prý je jedinou cestou vzít si ho třeba do náruče, chovat ho, chlácholit... ale to prso mu prostě nedat hned... a intervaly mezi kojeními prodlužovat. (Autoři doporučují, aby toto prováděl otec, protože pro dítě je snažší být v náruči někoho, kdo ta prsa nemá... 😀 Že jako být v náruči u mámy, tj. hned u zdroje, a nic nedostat, je k vzteku... 😀 ...) No já teda nevím, no. Ona teorie je věc jedna, praxe druhá. Jak chceš nosit dítě celou noc a chovat ho atp., když jsi nevyspalá, že jo... 😝 Se jim to radí... ale je asi fakt, že tím, že to prso dítěti dáme, aby od něj byl klid a my se alespoň trošku vyspaly, to dítě prostě dosáhlo svýho a bude to na nás zkoušet dál, že jo...

A jinak s tím jídlem... přesně tohle jsem četla nedávno v jedné internetové poradně. Tam pan doktor vznesl myšlenku, jestli jako takové dítě vlastně většinu své energie nezbaští v noci, tj. pak během dne jíst spíš odmítá... Nějaká maminka tam měla podobný problém, akorát ji netrápilo to noční vstávání, ale spíš to odmítání jídla. Tedy možná ji to trápilo obojí stejně, ale dotaz byl položen s důrazem na jídlo. 😀 Tak třeba jsi to odhadla dobře, třeba se fakt v noci napucne a během dne má pro jídlo spíš ten klidovej režim, kterej by měl být naopak v noci. 😕

uci
23. únor 2009

lencourek: no to je potom fakt k zufaniu, ked si takto bezradna a nevies prist na to co mu tak asi moze vadit a preco tolko v noci vystraja 😖 a hlavne ked to trva uz takto dlhsie 😕 nuz holka neviem co poradit, snad len vydrzat a musi byt lepsie 😉 mozno to predsa len suvisi s tym prechodom na tuhu stravu, trebars mu to v noci zacne robit v brusku trosku sarapatu, ale tusim ze vam to zacalo uz predtym, ze jo? tak to ma fakt uz nic nenapada
snad este taky tip pre babenky co vam mimca vystrajaju pri kojeni - tak mne teraz zabera to, ze malej pichnem do ruky nejaku hracku a ona sa potom tak neobzera po okoli a cuca viacmenej v kuse 😝 obcas si to teda ako pomyli a skusa ci predsa len z tej hracky tiez nieco nepotecie 😀 ale je to o poznanie lepsie ako predtym - to sa stale obzerala a trafit jej cecok do pusy bolo normalne umenie 😉

lencourek
23. únor 2009

ahoj holky, vrátili jsme se domů z kyčlí, je to lepší, ale ještě máme přijít za 6 týdnů znovu. Máme cvičit, cvičit a cvičit. Ale chválila nás, že chodíme na plavčo.
dukie: doufám, že mu to nezůstane. Mám na mysli, že se dojídá hlavně v noci, jinak mě picne.
uci: začalo nám to, jak měl horečky. to se budil každou chvílí a teď je zvyklí, že jsem stále u něj. Mě občas pomůže, když mu dám při kojení plínku na hlavu, aby ho nepoutaly věci okolo.

uci
23. únor 2009

no tak to by mohlo byt tym ako pise dukie, ze si vyzaduje pozornost a trebars by pomohli niektore tie postupy z tej knizky - tiez som uz o nej pocula a mam ju v zalohe, keby nam tiez zacali problemy so spanim
a s tym dojedanim v noci mate tiez recht, ked som mala teraz pozicanu tu vahu tak sa mi to potvrdilo - v noci si totizto mala vycucne viac ako polovicu dennej davky (u nas je to nastastie len na 2x kojenia) = okolo 500ml 🤐 takze je jasne, ze cez den tomu vela neda

uci
23. únor 2009

teda mala som na mysli viac ako 1/2 toho co by mala zjest za 24 hodin - teda akoze celodennej davky

uci
23. únor 2009

teda este na upresnenie lebo som to napisala ako mantinel:
v noci spapa tych 500ml a cez den sa potom mori a ledva ledva da tych 300-400ml

lisounek
autor
23. únor 2009

ahoj holky ja jsem tak nasr..a, ja proste nevim co to moje dite blbne..vecer nadherne usne a za 3 hodky (tj. vetsinou kdyz jdeme spat a to jsme tichy jak prdy, ale ma snad v hlave budika nebo co) vzhuru a zacina rodeo, pretaci se a prska, pisti, hulaka a kope do postylky....ja to nechapu, spala porad krasne a poslednich cca 10-14 dni je to krize a to fakt pisu jako ze uz toho mam dost...takze ona se vzbudi co my jdeme spat a vydrzi dve hodiny blbnout...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a pak rve protoze si ji nikdo nevsima nebo uz jsem neprijemna...pak laskave 5 hodin spi a od rana cca od 6 hodin to same..a ted tu pul hodiny rvala dokud jsem s ni nevlezla do nasi postele, kde usnula holky jsem grogy..kdybych mohla dam ji do vlastniho pokojiku, ale nejde to 😒 😢

uci
23. únor 2009

lis: my sme mali to iste, az na to teda, ze ona pre istotu nezaspala vecer vobec a blbla takto az do nejakej 22-23 a zacala sa rano budit a blbnut coraz skor, no teraz par dni je zaspavanie uz v poho - mam pocit, ze ju treba cez den poriadne utahat, takze sa stale niekde trajdame (po meste, po babkach a navstevach a tak) takze ked vecer prideme domov tak mi uz zaspava pri kojeni (co doteraz teda nikdy nebolo), i ked teda to skore ranne vstavanie zostalo
holky sa tu snazim zaradit tie nase ditka do nejakych akoze "kategorii" ale uz ich mam tolko, ze vlastne kazde babenko je tusim samostatna kategoria:
1. spinka cez den aj v noci a nic ho netrapi (to bola povodne Kacenka ale tusim ju budem musiet preradit ked takto vystraja 😀 )
2. cez den nespi ale v noci ano + trapenie s bruskom (to bola Kajka a Tonicek ale toho tiez preradujem do kategorie k Lukinkovi, ktory v noci vystraja 😀 ...
...atd atd...
tak aspon vidite ako mi uz sibe a sa na materskej asi "nudim" alebo co 😨 ale mam proste pocit, ze tie nase deti sa predsa musia riadit nejakymi zakonitostami, ktore by sa mali prejavovat spolocnymi znakmi a snazim sa vykoumat ten vzorec, ktory by mi napovedal, co nas caka dalej, no ako hovorim, uz mi z tej materskej sibe 😀
tak nic, necham to zase na nahodu a na tie nase absolutne nevyspytatelne ditka 😉

lisounek
autor
23. únor 2009

uci ja to fakt nechapu, kde porad berou tu energii 😔 😔 ? jsem k.o., ale jdu ven...alespon to utece trochu holky hezke odpo 😉

honzulka
23. únor 2009

Ahoj holky..jdu Vás rychle pozdravit,než se mi loupežníci vzbudí.. 😉
uci-Tomášek by mi mezi válci nespal.. 😒 Od narození neměl rád omezení,takže když jsem ho dala na bok,tak hulákal jak o život a spal jen na zádech.. 😎
Taky hezký kategorie.. 😀 My spíme docela dobře i přes den i v noci.. 😉 Nejhorší je chvíle odpolední svačina do koupání,kdy už moc nespí a ani ho nechci uspávat,tak mi pak po koupání a večerním mlíčku usne během chviličky a spí tak do těch 7 hodin.. 😉 Ale myslím,že na naše dětičky žádný vzorec není.. 😉 Teď jsem si uvědomila,že jsem Tomáška skoro tady chválila jak hezky spinká a určitě to zakřiknu.. 😝
lis-co kačka s ublinkáváním? ☹ Mně včera Tomík docela dost ublinkával a dnes taky docela,tak nevím,zda nemám ten UZ nechat udělat i jemu.. 😕 Tehdy jsme tam s jeníkem taky měli jít,ale on přestal při přechodu na tuhou stravu..Tak uvidím..Kdybychom alespoň už měli nějaký zoubek,že bych nemusel dělat až takovou kašičku,tak by ho to třeba zahustilo.. ☹
tak zase pádím budit Jeníka,aby mi večer brzy usnul..(dnes uspávám já,tak abych neusla dříve než on.. 😀 )
tak se tu mějte a papapa

lisounek
autor
23. únor 2009

Honzul blinka mene ale jak kdy...kazdopadne myslim, ze to bude lepsi a lepsi...zatim to neresim, jen porad peru a utiram vsechno...ted uz i dost slinta mrska zubata 😵

uci: jj Kacka byla bezproblemove dite a spani super, jenze jestli to neni proto, ze spi pres den dost..nekdy spi i 4 hodky (naspava tu noc a kdyz spala super v noci tak pres den pak spala uz jen hodku a pul a tak by to asi melo byt....jenze to trvalo chvili a ted se to vratilo jako driv a ja ji jeste dopo nutim spat, takze od zitrka koncim s dopo spankem at spi jen po obede stejne rve a pak mi nechce hned odpo spat...takze takhle mi vytuhne hned, jen to dopo vydrzet 😔 nejhorsi je, ze ji nic neni, nechybi, hlad nema a jen nechce spat...a souhlasim s Honzul Kata by taky omezeni nesnesla...jeste me napadlo, ze ji proste nejak zabarikaduju polstarema nebo tak , aby nemela misto blbnout, ale libit se ji to hadam nebude.....zas ale ji bude vedro nebo aby se neudusila ci task neco 😲 😢

lisounek
autor
23. únor 2009

ja porad doufam, ze ji to prejde jednou snad brzy ☹

uci
23. únor 2009

no jo holky, to je blbe 😒 my sme to praktikovali od malicka (tie opierky) tak si asi na to prdolka nejako zvykla, i ked teda normalne ani ona neznasa akekolvek obmedzenia 😉 ako napr. vycistit jej usi alebo oci alebo nakremovat tvaricku (kedy ju musim proste zafixovat do nejakej polohy) tak to je boj 😝
honzul: no ak budes uspavat tak ako moj manzo, tak to zarucene zaspis skor, resp. zaspis len ty a ditko si bude veselo vystrajat dalej 😀

dukie
24. únor 2009

Ahojte holky. 🙂

Tak koukám, že spaní je věčený problém. Jsem zvědavá, kdy to přestanem řešit... jestli vůbec někdy... já ztrácím jakoukoliv naději, že se to někdy spraví. Toníček mi dneska dopoledne řval 45 minut v postýlce, furt voči zavřený, ale děsnej řev, chtělo se mu spát a nešlo to. No hrůza. Nic nezabíralo... a brát ho do náruče už nechci, protože je prostě těžkej a moje záda jsou odrovnaný... 😝 Nakonec ale po těch 45 minutách řevu usnul, a teď pozor, podržte se něčeho... aby celých 20 minut spal! Fakt děs... 😝 Pak přišla moje mamka, když se probudil, hráli jsme si a dováděli, pak se mu začalo chtít spát, mnul si očka, byl protivnej, tak jsem ho dala do postýlky, ona zůstala vedle v pokoji, aby nás nerušila... no ale bylo to ještě horší než dopoledne... nakonec střídavě řval a usínal a řval a usínal tak dlouho, že se prořval až k dalšímu kojení... u kterýho usnul a spal hodinku.

Já fakt nevím, co s ním. ☹ Mamka se taky nestačila divit... jsem jí říkala, že už mě napadá snad jen nějakej šok, jakože třeba když tak děsně řve, tak ho vzít a naplácat mu (samozřejmě tak, abych mu neublížila)... jestli to třeba nepomůže... já už totiž vyzkoušela snad všechno a nic nezabírá. ☹ A nejhorší na tom je, že jak tak řve a pláče u toho, tak se ve mně hádá mateřský cit, který by ho nejraděj pochoval a uchlácholil, s rozumem, že to takhle prostě nejde, že je čímdál těžší... a že nemůžu být jeho oběť... 😖 Jenže pak mám výčitky, že jsem ho nechala plakat... bóžinku, já jsem fakt v koncích... 😖

lisounek
autor
24. únor 2009

dukie to je silenyy ach joo ja tohle taky znam, ale vicemene obcas, ale K breci treba jen 20 minut a ja ji necham, protoze breci jak u me tak v postylce..ale minule uz jsem to nevydrzela a vzala si ji do postele, kde se uklidnila a usnula - spala pak hodinu a vzbudila se s usmevem prdelka...jenze ja jsem ted rezignovala, nebudu ji proste nutit spat dopo kdyz nechce...at si to rekne sama ona si treba sice mne ocicka, ale stejne si porad hraje, takze je zbytecny aby rvala a stejne nespala...takze ji nechavam, obcas usne u hrani a nekdy ne - ted se to odviji od noci podle toho jak spi a kolik hodin...dukie zkus si lehnout proste s nim a hladit ho po hlavicce telicku K se zklidni...me to taky drasa...nevim proc se tomu tak brani spuntici... 😔 Jinak u nas noc zase hruza...dve hodiny nespala a pak porad vzhuru uz nevim...snad dnes bude lip?? uvidime dobrou vsem 🙂

laaala
25. únor 2009

AHoj holky, koukám , že tady probíráte spaní teda spíš nespaní ..... u nás je to poslední dobou katastrofální ☹ . V 8 usne během chviličky, ale ródeo začíná okolo 23. hodiny. Nakojím a snažím se jí uspat průměrně do 1,00. Ve 3 hod už je zase vzhůru, nakojím a v 5 hod Adéla usíná. Dneska začala halekat v 6.30. Takže jsem toho moc nenaspala. Ve chvíli, kdy usne Adéla, začíná chrápat můj manžel .... jemné upozornění nepomáhá, takže ho upozorňuji důrazněji .... budí se Adéla .... a tak pořád dokola .....toť scénář společné noci.
Uspávám tak, že jsem pokroucená nad postýlkou, hladím jí čelíčko a mám hlavu na jejím hrudníčku 😅 , bolí mě záda jako čert, chce se mi spát a Adéla mě rve za vlasy. Holky, taky mi nějak dochází síly a pevně doufám, že tyhle noční dýchánky brzy skončí. Jsem tak hrozně utahaná, že nevím, jak budu fungovat celej den.
Dukie, vydrž.
Já můžu na 100% říct, že druhý mimi určitě nezvládnu, ani psychicky a natož fyzicky. Jdu se věnovat dceři
😒 holky, bude to znít blbě, ale mě už to někdy nebaví 😖

dukie
25. únor 2009

Ahojte mamulky. 🙂

lis: Já tímhle začínala - lehnout si s ním. Radila mi to moje mamka. No zapomeňme na to, že by to nějak pomohlo! 😠 Prostě nefunguje nic. ☹ Dneska jsem zkusila mu naplácat přes plínku (samozřejmě citlivě), ale vliv to teda nemělo. Maximálně na mě, protože jsem byla už strašně naštvaná a zoufalá... a tím plácáním jsem došla k pocitu, že nebýt tak maličkej... a takhle mi pro nic za nic řvát... tak ho seřežu tak, že se nebude stačit divit... 😕 ☹ Takže jsem akorát naštvala sebe a dítě stejně neusnulo... 😝

laaala: Zní to blbě, ale nejseš v tom sama. Taky mě to nebaví. Kdyby se to nějak zlepšovalo, tak dobrý, člověk by viděl nějaký pokroky... ale u nás se to, jak už jsem psala, snad krom těch kolik, jen zhoršuje... ☹ Toníček včera usnul před desátou (chtělo se mu spát už v sedm, ale do devíti trvalo, než se mu podařilo se vykakat... aby pak mohl spokojeně spinkat), po půlnoci se mi probudil na baštu, hodinu na to znova, ovšem kvůli prdíkům, tak jsme zacvičili nožkama, chvilku jsem ho ponosila a usnul... pak se probudil ve čtyři zase na baštu, ovšem za hodinu znova kvůli prdíkům, takže to samý... no děs. 😝 Takže holka, věř, že v to nejseš sama.

dukie
25. únor 2009

laaala: A o druhým dítěti mi ani nemluv. 😝 Akorát já vím, že ho chtít budu - z rozumu. My byli s bráchou dva... já jsem mladší. Kdyby si mě naši "nepořídili", tak mají život akorát tak na mašli - bráška jim po docela slušných útrapách v 6 letech zemřel... naštěstí ale měli mě, což dodnes říkají... měli pro co žít a mělo smysl jít dál... takže poučena svými rodiči vím, že jedno dítě je skutečně, jak se tak říká, "pro strach"... a pokud to jen trošku jde, měli by být alespoň 2 děti...

Ale upřímně... představit si to dnes ještě stále neumím... a to jsem na tom líp než manžel, toho "ten je tím výletem na Severní pól vysloveně zklamanej" (Cimrmani...) ... 😀 😀 😀

dukie
25. únor 2009

Jo a holky... vzpomněla jsem si na článek, co jsem nedávno četla, o vzdělaných maminkách, co nezvládají svoje nervy a dítě vůbec... tak mi připadne, že se k nim asi brzy zařadím... teda doufám, že se nikdy nedostanu tam, o čem ten článek konkrétně psal - tj. že maminka kopla své dítě... to bych si musela nafackovat... ale jinak v duchu toho článku... Radost z toho nemám, ale mám-li být sebekrtická... vzdělaná jsem, IQ testované Menzou takové, že mám nárok na členství... ale co z toho, když je to všechno na prd, když prostě nechápu svoje dítě, nerozumím, proč pláče, neumím si s ním poradit, nechápu, co by mu mohlo chybět... napapkané je, zoubky mu evidentně nerostou, přebaluju ho velmi často, zadeček má jako v bavlnce, mazlím se s ním, chovám ho, hraju si s ním, nenechávám ho samotnýho... každej den děláme to samé ve stejný čas (už jsme zavedli na zkoušku i to koupání každý den, co kdyby to pomohlo, že jo...) ... a stejně pořád problém... 😝 K čemu je mi IQ, když nějak postrádám instinkty...

Manžel nedávno prohlásil, že "prosté" ženy jsou na tom líp... prý ty děti prostě zvládají instinktama, který mi, bohužel, asi spíš chybí... je mi hnusně, když to přiznávám, ale asi má pravdu... 😖

lisounek
autor
25. únor 2009

ahoj holky tak super dnesni noc byla v pohode, K spala asi 12 hodin a pak jeste hodku se mnou v posteli, takze parada, jenze ja porad cekala ze se vzbudi a sla spat pozdeji, navic nez usnu to trva, protoze vlezu jak mys do loznice, zavru dvere cekam pak sednu na postel a zase cekam...vzdy dle reakce..lehnu na postel a cekam..no a nez se prikreju je to treba 10 minut jsem uplne vzdy vyrizena, aby se nevzbudila....vcera se vzbudila ale jen dudlala a ududlala se ke spanku...jsem zvedava na dnesni noc...a prisla jsem asi na to proc nespi proste procitne zacne si hrat s dudlikem a jak spi na boku tak sup a hned je na brise cimz se probere jako uplne a je konec..takze dnes jsem si hlidala, aby se to proste nestalo a dobry.. 🤐 a ode dneska jsem az do soboty sama, manzel jen relaxovat na hory..hmm bleda zavist teda... 😕 😔

a dnesni virivka holky naprosto super!! Kata ani jednou nebekla a dokonce s ni uz i pani sem tam jako neco cvicila a dobry..dnes si to vylozene uzivala, tak jsem nadsena 🙂))jeste vypilovat potapeni a bude to uplne ok 😵

lisounek
autor
25. únor 2009

laaala: to me pobavilo u nas je to stejne...do rana blbne Kata a od rana zacne manzel chrapat proste tragedie a ted tu neni, takze tri noci uplne veget, alespon nejaka vyhoda...a kdyz bude blnout hodim ji na jeho pulku (coz teda taky neni uplne nej reseni, ale alespon bude spat) a snad si pospime 😝 😀 a bud v klidu ani me to nekdy nebavi a uz jsem mela takove krize ze jsem na ni zarvala Kaceno uz sakra spi no bylo mi to lito, ale v polospanku neprijemna..hmm zasahl manzel, ze jako je to dite atd., no ale jemu se to sakra rika co si budeme povidat... 😠

lisounek
autor
25. únor 2009

dukie ja myslim, ze nekdy ani ty proste instinkty nevyjdou nekdy je to proste sazka do loterie a Tonickovi rozumis jen proste nevis jak na nej a to se nedivim zkusila jsi toho tolik a treba je to proste jen jeho ritual, jak na sebe upozornit :o)...a s temi dvema detmi mas pravdu, proste jeste jedno byt musi a jedinacka nechci...hele a kdyz treba das Tonicka na zem a okolo hracky atd. neni spokojeny? Ja muzu rict, ze od te doby, co se K jako sama dostane k vecem (asi 2 dny uz se stavi na kolinka a couva), tak je o moc spokojenejsi a je pravda, ze si vydrzi na zemi hrat a kutalet i dve hodiny...mezitim ji to bavi zkouma a popoleza, u toho si tady zvatla a vriska a obe jsme spokojene....dala jsem na zem starou deku na to ciste povleceni a je mi jedno ze tu i obcas jezdim kocarem.. 😀 😀 proste takova mala cikanska rodinka 🙂 (ale ma to cisty tak co...a nemuze spadnout, coz je v tuto chvili nejaktualnejsi)....

lencourek
26. únor 2009

ahoj holky, tak koukám, že je tu stále téma spinkání dětiček. Musím říct, že u nás se to už zlepšilo. Budí se po 2-3h. Sice to není nic moc. Ale zažila jsem 3 týdny, kdy se mi budil v noci po 30 min, takže pro mě super. Začala jsem koupat každý den, a usíná mi tak do půl hodiny. Občas mě ještě zavolá, chce si ještě odříhnout nebo tak něco. V noci ho docela trápí prďáci, tak mu párkrát zamrskám nožkama a spí dál. Budí se mi tedy před 6 h.
Přes den ho mám taky na zemi, kde mám jistotu, že se mu nic vážnějšího nestane. Je tam spokojený. Spoustu hraček, vše vidí, mě taky. Takže mám od něj chvíli klidu a hlavně volné ruce. Samozřejmě se občas vzteká, hračky se mu rozkutálejí, nejde mu se vykadit... někdy mě potřebuje, ale ne na moc dlouho.