Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lencourek
26. únor 2009

holky, do kdy potřebují děti mlíko? A od kdy se dětem dávají i svačinky? Ráda bych věděla, od kdy se vše změní. Abych s tím počítala.

ada80
26. únor 2009

Ahoj holky chci se zeptat kde máte přes den děti,na zemi nebo v postýlce?Vandulka jme většinou na zemi a tam si vydrží i hrát a dělat blbiny v postýlce ve dne moc být nechce a v lehátku jen sedí tak chci aby se víc hýbala aspon se unaví. 😉

lencourek
26. únor 2009

ahoj ado, v postýlce být taky nechce a hlavně se tam moc nevejde, když se přetáčí. Pak má nohy mezi šprycle a tak. Takže na dece na zemi.

dukie
26. únor 2009

Ahojte holky. 🙂

lis: To je bezva, že jsi kápla na to, proč Ti Káťa tolik vyvádí. 🙂 Tak vidíš, stačí hlídat, aby se nedostala na bříško. To je fajn. Toníčkovi se včera večer stalo něco podobného. Dala jsem ho na bok a on se překulil, což se mu ještě nestalo, tak začal šíleně řvát, asi se v tom spánku lekl... nicméně ho to probudilo a pak zase dlouho neusnul, protože jsme čekali na bobeček... máme mi to ale trápení. Ale noc byla lepší, probudil se "jen" dvakrát na baštu. S tou dekou na zemi jsi to, myslím, vygoumala suprově. Je to čistý, a to je důležitý. A Káťa má alespoň možnost pohybu. 🙂 Já Toníčkovi nakonec koupila jako tepelnou izolaci na zem takové to skládací pěnové puzzle s písmenky (zatím z toho nemá rozum, ale jednou se mu to třeba bude líbit 🙂 ...), ale zdá se mi, že mu to na tom malinko klouže, resp. klouže to víc než kdyby byl na koberci třeba. Tak jsem mu ještě na to položila prostěradlo. Musela jsem něco vymyslet, protože tu "hrací deku", co mám rozešitou, prostě nestíhám došít. To se mi nejspíš podaří nejdřív ve chvíli, kdy půjde do tanečních... 😀

No a k té spokojenosti mezi hračkama... tak na Toníčka tohle nějak nefunguje. Jeho "materiálno" nějak nebaví. Jako prozkoumá hračky, to jo, ale daleko raději má, když si s ním někdo hraje - rád si prohlíží lidské ruce, bere do ruček prst po prstíku, ohmatává mi nebo manželovi obličej, chytá nás za nos, uši atp. Prostě my živí ho zajímáme víc, to si dokáže vyhrát dlouho. Ale s hračkama moc ne. To si je chvilku prohlíží, okusuje... a pak začne kňourat (dost hlasitě...), připadne mi, že proto, že ho to nebaví a nudí se. No a taky se vzteká, protože narozdíl od Kačenky se mu nedaří na kolínka se dostat a pořád se akorát ručičkama odstrkuje směrem dozadu - dál od hraček, což se mu evidentně taky nelíbí... Takže on mi mezi hračkama sám v klidu vydrží tak 10 minut, a to je všechno... a když si ho po dalších 5 minutách kňourání nevšímám, tak začne plakat se vším všudy... i slzičky mu tečou, ťuťínkovi našemu malýmu... 😢 😵

lencourek: Tak to je prima, že se Vám to spaní trošku zlepšilo. 🙂 S těma prdíkama a nožkama jsme na tom stejně, Toníčka to taky trápí. Stačí zacvičit, on se vyprdíkuje, pak tak 2 minutky pochovat... a zase spinká. 🙂

dukie
26. únor 2009

lencourek: Já četla v manuálu od naší dětské doktorky, že ještě v roce by dítě mělo dostávat minimálně půl litru mlíčka za den. 🙂 A s těmi svačinkami mám načteno, že se zavádí po zavedení masozeleninových příkrmů. Tj. obvykle někdy v 7. měsíci (pokud jsi se zeleninkou začala v 6. měsíci, že jo...).

Ale sousedka od našich má dvouletou holčičku a říkala, že začínala naopak... nejdřív to ovoce na svačinku, resp. úplně prvně kaši večer, pak to ovoce na svačinku a zeleninu a maso zaváděla jako poslední a malá to všechno zvládla, nic neodmítla. Takže jedna věc jsou obecná doporučení, druhá věc je, že každé dítko je jiné a jinak mu to vyhovuje. 🙂

dukie
26. únor 2009

Jo a ještě jsem chtěla říct, že my včera začali s masíčkem a říkala jsem si, že koncem příštího týdne bych právě už zkusila nějaké to ovoce, protože Toníček má potíže s tím kakáním, tak jestli mu to třeba trošku pomůže...
Dneska se na to pozeptám naší paní doktorky - jdeme na prohlídku a očkování. 🙂

lisounek
autor
26. únor 2009

ahoj holky urcite bych zacala zelenina, maso, ovoce a mlecne prikrmy...to je spravny postup a co pak az dite zacne odmitat zeleninu protoze ovoce a kase jsou skladke ? (ovsem neni to pravidlem, ale ...) ono to muze prijit casem...ja dala po mesici ovoce a kase cca za 14 dni a v pohode 😉

nemam ted moc cas rvouci dite tak nosim 😔 🙄

honzulka
26. únor 2009

Ahoj holky.. 🙂 jdu na skok,než se mi zase kluvi vzbudí.. ☹
Máme zase veselo..Tomáška nějak projímá meruňková přesnídávka,takže mi pořád kadil a jak jinak-máme opruzeninky. 😢 Do toho má zase trošku rýmu,tak se bojím,že mi ho zase neoočkuje a já vůbec nevím,jaká může být maximální doba mezi 1.a 2.dávkou tý hexa.. 😠 😢 tak už jsem z toho nervozní..Každý měsíc máme rýmu.. 😠 už aby bylo léto a teplo.. 😵
jinak co se týká mlíka-Jeníkovi budou tři a já mu krom mléčných výrobků dávám ještě večer 250 Nutrilonu..Kdysi mi sestřička řekla,že je lepší mu už dávat třeba normální čajík,ale mlíčko by dávala do těch tří..Takže ještě měsíc a pak nevím,co mu dáme před spaním,protože tohle má takový rituálek a normální mléko nechce.. 🙄

honzulka
26. únor 2009

Tak já tedy mizím..začínáme se vrtět..papa 🙂

dukie
26. únor 2009

Tak jsme zpátky z prohlídky a jsme naočkovaní. 🙂 Vážíme 8.250 gramů a měříme rovných 70 centimetrů. 🙂

lis: Japato, že Kačenka pláče? Něco ji trápí? 😕

honzulka: Tak co třeba mu pak začít do Nutroše přimíchávat normální mlíčko a jeho podíl postupně zvyšovat... třeba si toho ani nevšimne a časem bude pít už jen normální mlíčko. 🙂 Teda ale nevím, jestli je to tak možný dělat... ale zase proč ne... 😕 Já bych na to takhle asi šla. 🙂

lisounek
autor
26. únor 2009

dukie: Kacenka je vztekla..byla unavena, ale ja ji potrebovala udrzet do poledne, no usnula v 11:30 a spala ani ne dve hodky a to nespala dopo a v noci teda taky kdovi jak nespala, porad se budila a tim padem i me, zase jsem takova nevyspala...no ale sla jsem az po 23 hodine, tak co chci...a jeste ve snaze jit co nejpotiseji a tak jsem nakonec zavrela dvere nahlas (po tme jsem neodhadla vzdalenost a tak to cvaklo jak blazen) 😒

dukie
26. únor 2009

lis: Já to dělám tak, že jak ty dveře zavírám, tak jednou rukou stisknu kliku, druhou dám prstama na hranu dveří tam, kde se pak potkaj s futrama... takže když se přiblížím těsně k futrům, tak to prostě ucítím na prstech a pak už ten centimetr pomalilinku dovřu. 😎 Koukám, že řešíme podobný problémy... 😀

lencourek
26. únor 2009

holky, tak my už jsme taky očkovaní 3. dávkou.
Honzulko: max. doba mezi očkováním je 1 měsíc

lisounek
autor
26. únor 2009

dukie: no ja obycejne taky ale jsem proste tele a zavrela jsem to blbe....no a od te doby uz spala nespala jsem k.o. a za chvili prijde tchyne na navstevu..mam makovec pekla jsem ho vcera vecer ve 22hodin 😅

honzulka
26. únor 2009

dukie-septám se asi sestřičky,zda to jde takto smíchat,protože nevím..Ale dobrý nápad..děkuji..
lencourek-ten 1 měsíc je minimum a doba by neměla přesáhnout 2 měsíce.. 😉 Ale děkuji za názor..

lisounek
autor
26. únor 2009

tak jsem zase tu dnes jsem mela tu svou malou kamosku uz od 14 hod vzhuru a jdu ji ulozit uz tu na me usina holkyy normalne ode dneska prisla na to, ze muze na kolinka a tak to porad zkousela a hybala se tam a zpet potes koste to uz klid nebude 😅

lisounek
autor
26. únor 2009

Tak uz mi chrupci a tady zase nikdo no nic poklidim si tu najim se a pak asi vana a dnes spat teda driv...jsem k.o.

JInak dnes opet akce gynda, zase mi udelal UTZ a zjistil, ze sliznice je porad tenka a porad to na MS ani naznakem nevypada.. takze jsem dostala nejake dalsi dve injekce, zitra jdu na dalsi dve a pak zase 14 dni cekat.. no je to mazec vubec to nepomaha...ale zase rikal, ze pozitivni je, ze vajecniky jsou ok, takze ovulka asi facha...no nevim jsem na to zvedava, ale fakt uz se netesim az to dostanu, asi to bude stat za to au Jo a jeste 14 dni Norethisteron, aby sliznice narostla a pak po dobrani by to uz melo dojit :o)) ufff

lisounek
autor
26. únor 2009

jo a dukie ty kostky mam na zem taky s nadsenim jsem je koupila ne s cisly, ale se zviratky, moc krasneee jenze az doma jsem zjistila, ze ty zviratka se daji vydloubnout, to by jeste nebyl takovy problem jsou veliky, ale oni se jim daji vyndat i sem tam ocicko a tak, takze to jest velmi maly predmet tak akorat na snedeni, takze me to nastvalo..no ale mozna pouziju, kdyz na to neco dam...treba ji nenapadne to vydoubnout..no ale mam pocit, ze ji napadne vsechno 😝

laaala
26. únor 2009

Mně taky už spí .... hurá 😅 😅
lis, koupila jsem ty samý kostky co ty ... překvapilo mě, jak to jde lehce vyndat 😲
koukám, že si na gyndě pěkně užíváš, já pro změnu ještě nebyla na kontrole po šestinedělí ... prostě není čas ☹ ... tak držím palce
letím uklidit a vykoupat papoucha .... a pak snad dojde řada i na mě
holky, dobrou 🙂

lisounek
autor
26. únor 2009

jj na gynde jsem jak doma 😔

bobinna
26. únor 2009

ahojky holky,
jdu si taky pro radu a uklidnit nervíky,

nějak se to na mě doma sype...
problémy s Petříkem ve školce(neposlouchá je sprostý a odmlouvá učitelce, takže jsme dostali kázání... 😢 🤐 🙄 ...), a taky Lindička... byly jsme se zvážit za 14 dní jsme nic nepřibrali...máme tedy pořád 6710g...myslela jsem si že já už toho moc nemám(večer mi z prsou ani nekápne ale netuším jestli si Linda něco vytáhne nebo ne je slyšet jak polyká ale už fakt nevím),... takže jsem koupila mlíčko v lékárně jenže musíme mít HA a to je příšerně hořké takže to nechce... polívky v poledne jsou úplný horor už od rána z toho mám depku sní tak dvě lžičky a začně hledat prso... víc jak 30g mi nesní ani náhodou a to prý porce pro ní by měla být 220g!!! v noci sama neusne takže spíme spolu 😒 jsem hotová celou noc spím na půl oka mám strach aby nespadla nebo abych ji nezalehla... jediný co trošku sní je večer kašička takže Dukie asi začnu taky od konce jako tvoje známá jediný co si občas dá je troška čajíku... takže babo raď jak ji naučit jíst ze lžičky a pít kojenecké mlíčko... doktorka mi říká že nepřibývá proto že má dost pohybu už lezem a sedíme no jo ale přeci ji někam nepřivážu???

já už opravdu nevím a je mio z toho všeho do breku... a ještě mi Peťka začal vyčítat že si ho nevšímám tolik jako dřív já vím že za to nemůže ale já už jsem večer za celý den tak zničená že jsem ráda že sedím

lisounek
autor
26. únor 2009

bobi ty jooo 😔

bobinna
26. únor 2009

ještě jsem zapoměla že tu kaši večer máme taky z lahvičky ... se lžičkou nějak nekamarádíme a tu polívku máme na celý den soukám to do ní po lžičce aby si zvykla polykat.. co taky po ní můžu chtít šest měsíců kojím a za 14 dní si přeci nemůže zvyknout na něco bez chuti nebo už nevím...

nevím jestli bylo lepší že jsem Peťulu nekojila aod 4 měsíců snědl vše co dostal nebo že Lindušku kojím ale nic jinýho nechce

fakt jsem holky zničená už mě napadají i takové blbosti jestli jí něco není že to jídlo nechce, třeba jestli má v pořádku žaludek ona se tak divně tváří a heká u jídla ... 😢 😕

bobinna
26. únor 2009

jj lis jsem z toho solidně na bednu

a ještě manža v práci má problémy vypadá to na propouštění

lisounek
autor
26. únor 2009

Hmm HA je hnusny to muzu potvrdit, ale proste zkus jinou znacku napr. Nutrilon..do polivky bych poradila pridat mlicko, ale jde o to, jestli ho ze sebe dostanes a kdyz UM nechce to je tezky...ty joo a na uceni lzickou jsou nejlepsi ty ploche lzicky...maji je v hypernove ditku to jen otres o patro, takze se nenamaha...oni to neumi z pocatku a i ty 3 lzicky jsou uspech, tak jen trpelivost!! je to tezky...no vubec si to neumim predstavit me ji K vse ikdyz se treba kreni a prisla jsem na to ze je zvlastni ze ji vice proste jede napr. zelenina nez ovoce....nema rada jablko a merunku to je proste ksichtu ze to nechce....spani uplne chapu, nemam od toho daleko, abych s ni taky spala, ale proste to jde jen kdyz je manza pryc jako ted, tak ji k ranu prdnu na jeho pulku a zaaretuju perinou...a je to mozny bobi oni ted budou mit trochu stagnaci vahy, protoze jsou strasne akcni!! a pokud polyka tak mlicko mas bud v poho...dej tomu cas, vse je pro ni nove!! a drz se holka..koukam, ze ja mam teda fakt ditko s nimz je minimum problem 😕 ale tuk tuk tuk....

lisounek
autor
26. únor 2009

bobi: nic neni tak horky jak to vypada....proste to chce fakt cas a urcite ji nic neni !!! Proste je to nove, divne a nechapou ze musi bastit!! 😝

lisounek
autor
26. únor 2009

kasi vecer davam taky z flasky je tak k.o. ze by mi to ze lzicky nesnedla..proste uz nema trpelivost...ono to prijde, ale ted jsem rada ze to rychle sni a spi..

bobinna
26. únor 2009

já vím ona na mě tak divně kouká jako co to zkuším...
a ta váha... ona nevypadá že by byla nějak podvyživená špíčky má solidní (celá maminka 😀 ), ale je mi to divný ale asi to bude fakt tím pohybem jen je mi trošku líto jak tady holky píšou kolik už dětičky váží a my nemáme ani 7 kilo!... přes den toho moc nenaspí tak maz 40min za celý den a já toho sní moc neudělám (díky za připomenutí puzzle po Petříkovi taky ho vyndám... 😅 ), mám ji na zemi v obýváku jenže tak máme krbová kamna a ona mi tam furt leze a já mám strach že se spálí a v postýlce řve jako na lesy tak memůže moc líst no... pořád mi sundává ovladače z police a slintá do nich a taky leze do dvdček a rozhrabuje je 😖 fakt jsem zralá na mašličku 😀

lisounek
autor
26. únor 2009

bobi: me to lito neni Kata ma cca 6,5 kg a jsem spokojena... 😵

lisounek
autor
26. únor 2009

bobi: to chce zkusit ohradku ne? mozna by to mohlo klapnout..no ale u nas ne jakmile ji dam do nizsich sfer jako do cestovni postylky kde ma hracky tak rev rev rev nesnasi ji a nevim co bude delat az ji posuneme k zemi postylku asi se zblazni 😖