Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
3. čer 2009

vas holky pobavim dement na matersky dojel do Prahy do nakupniho centra..jsem si vybirala hadry na sebe v detskym obleceni a jako rikam kamosce hele a tohle taky neni spatny..a ona no neni az na to, ze je to detsky 😀 😀, ale jako me bylo divny ze nemuzu najit nejakou normalni velikost ...jsem si rikala ze ty velikosti snad zmenily cislovani ci co 😅

dukie
4. čer 2009

Ahojte. No teda děvčata, Vy jste se s těmi fotečkami rozjely... jsou náááádherné... 😵 Je krásný vidět, jak ti naši prckové rostou a jak jsou spokojení. 🙂

lis: Já si byla teďka nechat proplatit Prevenar. Prý příspěvky zrušili k 30.4., ale pokud máš účet z data předcházejícího tomuto dni, tak do 30.6. máš nárok si to ještě nechat proplatit. Což byl náš případ. Akorát moje info (od naší dětské) bylo takový, že dostanu pětikilo na každý očkování. No a nechtělo se mi tam s jedním účtem a za měsíc s druhým, tak jsem to odložila a šla tam až minulej týden s oběma. No ale prd, no. Pětistovka celkem, žádný na každou injekci. Ale i ta je dobrá, že jo. 😀 Tak jsem paní říkala, že jsem teda ráda, že jsem nečekala až na tu třetí dávku (budeme ji mít v listopadu), jak jsem původně chtěla, abych tam nemusela víckrát... páč tak bych tu pětistovku nedostala vůbec, že jo... 😝

dukie
4. čer 2009

lis, to nic, to je v poho. Dementíme občas všechny. 😀 Já si zase říkám, že to museli přečíslovat, když kupuju normálně v dospěláckým... páč mi připadne, že tam šijou taky na děti a ne na mě. 😀 😀 😀

lisounek
autor
4. čer 2009

dukie tak to je fakt mimo jine zdravim dnes... 😉 😅 a diky za info no ja mam prvni prevenar z unora, takze to by jeste mohlo projit ty brdo..o tehle informaci jsem nevedela, jen ze to stoply, nebot stat to nejak zakazal ci co... 🙄 to je stejne borčus peknej....ono je ale fakt, ze ten kdo dava narizeni ci schvaluje zakony apod., tak on a jeho zena tezko na materske skudli ze? 😠 😝 tudiz asi tezko posoudi...bych ji prala spadnout do vrstvy "normalnich" lidi 🤐

dukie
4. čer 2009

lis: No mělo by to jít proplatit. Tak to nepropásni, KKD. Každá Kačka Dobrá, ne? 😉

No ono je to prý v souvislosti s tou krizí... a prý nějak i s tím, že se ruší nějak ty poplatky u doktora, tak že jsou u pojišťovne zase větší výdaje bo co. Tak nějak to ta paní na přepážce říkala, ale vím z toho prd. 😀 A víš jak... nenech se rozhodit, dokud nedřem bídu s nouzí, tak ať se "ti nahoře" třeba zalknou svýma penězma, ne? 😀

bobinna
4. čer 2009

čau holky,

jdu si postěžovat ... dala jsem Lindule na hraní víčko od lahvičky než vypije mléko a víčko v čudu... 😨 🙄 😕 😠
normálka se ztratilo ale z postýlky ... převrátila jsem barák naruby a nic!!! já to nechápu takže mi je lahvička na prd když ji nemůžu vzít nikam s sebou ... myslíte že by se dalo sehnat jiný??? ☹

dukie
4. čer 2009

bobinna: To se najde, až bude malé pět let... to je jasný. 😀 😀 😀 Myslíš víčko od láhve? Jakože takový to, co se dává na lahev nad savičku? Jestli jsem to dobře pochopila a je to ono, tak teda taky nevím, jestli se to dá někde sehnat... 😕 Jako savičky se koupit dají, to vím, ty jsem kupovala už několikrát. Ale víčko jsem, myslím, neviděla. 😝

lisounek
autor
4. čer 2009

bobi: vicko asi neee a ja se bala, ze Ti to Lindule snedla 😀

lisounek
autor
6. čer 2009

Tak nase diskuse uz byla na treti strance...kde jako jste?? Vzdyt je hnusnee?? 😲 😲

lencourek
7. čer 2009

čau holky, tak zas nakukuju.
bobi: taky jsem se lekla, že víčko zblajzla Linda 😅. Neboj, určo se najde. Ale až ho nebudeš potřebovat....
a jaký byl včera letecký den? nezmokli jste? párkrát tu sprchlo, tak jsem si na vás vzpomněla. snad vás nezastihla ta bouřka
Lis: sice je hnusně, ale nějak na mě dolehly dom. povinnosti. Nějak jsem se pustila do toho, co jsem dlouho odkládala.
A ještě jsem tu jak vývařovna pro tchána a švagra. No, je to na budku. Já, která je v kuchyni absolutní pako. Tak jsem z toho měla hrozného nerva, zda to bude k požití. Protože tchýně je super kuchařka, ale dopadlo to docela dobře. No, jinak by byli chlapci o hladu, tak to snědli 😀 .
Dnes mám v plánu tvarohové jahodové knedlíky, tak jsem hledala na natu recept. Fakt jsem se rozhodla, že se do toho vaření konečně pustím. A potřebuju vyklidit místo v mrazáku, tak spotřebuju jahůdky. A taky mám tyto knedlíky děsně ráda. Jsem to ale koza mlsná. Tak jen doufám, že se mi povedou.

Jo holky, když se zmiňuju o tom vaření, tak si udělejte někdy čas a pošlete mi ty slibované recepty, móóóc se těším 😉

Lukýnek prudí už 3. den kvůli zubu. je to děs, stále brečí, věší se na mě, budí se atd. A ten mrzák zub furt nechce vylézt. ach jo 😒

jinak přeju krásný den

dukie
7. čer 2009

Ahojte. 🙂

lis: My tu měli docela hezky. 🙂 V pátek za náma přišla na návštěvu manželova maminka (poprvé po 9 měsících... tj. poprvé od té doby, co se prcek narodil...), takže jsem se věnovala jí. 🙂 No a včera jsme byli u našich, manžel tam se svým bráchem staví pergolu (teda nakonec je to zastřešený, takže spíš přístřešek...), protože naši ráčili vykácet na zahradě skoro všechny stromy a prakticky tam nikde není stín... a mně teda připadne na hlavu, abych s prckem trávila léto v parku uprostřed Brna (navíc bydlíme v místě, kde se kříží 2 čtyřproudovky...), když naši na kraji města mají dům se zahradou a bazénem... řeknu Vám... kdybych tušila (resp. jsem tušila, ale nějak jsem si to nepřipouštěla), že se kvůli tomu budu s našima neustále dohadovat, tak bych se na to vy... vyprdla a trávila bych to léto v tom parku, fakt. 😝 Jsme se rozhodli, že je to poslední akce, kterou u našich děláme. Moc mě to mrzí, ale za to dohadování mi to fakt nestojí. Budem tam jezdit na návštěvu, kafe, kus buchty a pokec... a hotovo. Dneska tam ještě manžel s bráchou jel, pak ještě jednou (natřít to druhou vrstvou barvy) a hotovo.

Jinak Toníček stále prstíkama honí v puse zuby, ale žádný tam stále nemá... 😕 Je takovej mazlivej, ukňouranej... ale už to trvá skoro měsíc, takže mi to připadne, že je to spíš už "standard", že to snad ani zubama nebude, nevím, no. 😕

dukie
7. čer 2009

lencourek: Vůbec si nedělej nervy, že tchýně vaří dobře. Časem se k tomu taky dopracuješ. Taky se mi občas něco tak úplně nepovede... no a? Vždycky to nějak dopadne a sní se to. 😉 No a příště už se stejných chyb vyvaruju. A o tom to přeci je. 🙂

Jeden recept, co jsem dělala nedávno - poprvé a výborně to dopadlo, až jsem sama byla překvapená. Ale je fakt, že je to jednoduchý, není na tom co zkazit. 😀 Potřebuješ:

400 - 600 gramů tresky (klidně mražené filety)
1 větší cibule
4 plátky šunky (případně slaniny)
trošička oleje
trošička soli
trošička kmínu

Na pánvičku dát kapku oleje, podusit jemně nakrájenou cibulku, přidat nadrobno nakrájenou šunku, společně trošku osmahnout.Do pekáčku klást lehce osolenou a okmínovanou tresku (ale opravdu jen malinko, aby sůl a kmín nepřebili chuť té rybičky), na to dát trošku té cibulky se šunkou, zase tresku, zaše cibulku se šunkou... A dát na chvíli péct do trouby. Pokud se použije mražená treska, tak v průběhu pečení slít vypečenou vodu (aby ryba byla pečená a ne uvařená...). Před dopečením tresku "rozhrnout" po pekáčku tak, aby jednotlivé kousky byly spíš vedle sebe než na sobě.

Podávat s vařenými bramborami a plátkem citronu - nebo jen s bramborami, ale na talíři před podáním trošičku pokapat citronem (nikdy bych neřekla, co trošička citrónu dokáže s rybičkou udělat).

Je to výborný a současně dietní a lehké. Na léto super. 🙂

dukie
7. čer 2009

Výborná bábovka (alespoň já ji miluju) - těsto používám často i na pečení dortů (především složitějších tvarů, je "pevné" a nedrobí se a nerozpadává, když to rozřežeš a manipuluješ s tím. 🙂

500 g polohr. mouky
6 vajec
400 g cukru
25 dkg másla (nebo 12 polévkových lžic oleje)
250 ml mléka
prášek do pečiva
vanilkový cukr
kakao

Žloutky umíchat s cukrem a vanilkovým cukrem, přidat rozpuštěné máslo, mouku, prášek do pečiva a mléko. Vymíchat. Z bílků vyšlehat sníh a vmíchat lehce (aby sníh "nespadl") do těsta. Je-li libo mramorovou, pak odebrat část (asi 1/3) těsta a vmíchat do něj ještě kakao (cca 2 - 3 polévkové lžíce). Pak postupně nalívat do vymazané a hrubou moukou vysypané formy (spíš větší, je to ze 6 vajec, je to taková větší bábovka) světlé těsto, trošku tmavého, zase světlé, tmavé a nakonec opět světlé. Případně lze samozřejmě upéct jen světlou (tedy nepřidávat žádné kakao) nebo jen tmavou (dát kakao do celého těsta) bábovku. Ale to snad ani nemusím zmiňovat. 🙂

Peče se cca na 180 stupňů (prostě tak, jak obvykle pečete buchtu... každá trouba peče trošku jinak...) cca 50 minut (nutno samozřejmě ověřit píchnutím špejlí). 🙂

Lze vylepšit přidáním nastrouhaných (nebo jen nasekaných nebo obojí) vlašských ořechů, rozinek, kandovaného ovoce atp. 🙂

lencourek
7. čer 2009

dukie: díky moc, tu tresku určo zkusím, možná už tento týden.

bojuju tu s prckem, abych mohla vůbec něco napsat. .ačkat čudlíky ho hrozně baví. dokonce tu něco tak pomačkal, že se mi obrazovka zdrcla na půlku. vůbec nevím jak to udělal 🙂

uci
7. čer 2009

lencourek: to vies, to je nastupujuca generacia pocitacovych, virtualnych, internetovych a neviem este akych maniakov, takze sa vobec nediv, ked ti za chvilu zacne robit s pocitacom harakiri 😀
jo a inac, co sa zubov tyka, tak nechcem strasit ale kajka prudila kvoli jednemu zubu vzdy presne 14 dni 😒 aspon teda zo zaciatku, tie posledne jej uz vykukli raz dva
dukie: ale za to pekne leto na zahradke s bazenom to predsa stoji, nie? vam bude hej - ved si len predstav ako by ste sa parili v tych horucavach niekde v meste 😨 takto pustis prcka s holou ritou behat po zahradke a hned budu vsetky dohadovacky zabudnute 😉

lisounek
autor
8. čer 2009

ahoj jdu vas docist po vikendu... 🙂

lisounek
autor
8. čer 2009

Mam taky vyborne recepty vcelku rychle tak je tu napisu:

Kruti rolky s nivou a fazolkami...potrebujete 500g kruti prsa, cca 100g nivy, fazolky dle potreby...(jak ma kdo rad a kolik se jich vejde), sul, pepr a je to...Kruti prsa mirne naklepat jsou krehka, osolit, opeprit a doprostred vlozit kousky nivy a na ni fazolky (davam mrazene - chvili je necham venku) a pak se snazit opatrne zabalit do zavitku...nekdy to jde tezko tak to spojim nekolika paratky 🙂 pak zprudka opecu ze vsech stran, maso se zatahne a nic nevypadne..no a davam dopect jeste do trouby v tom hrnci jak jsem restovala..trochu podlevam a jako prilohu ryzi..je to fakt mnamka...

Dalsi delam cina placicky..staci taky cca 500 g kureciho masa, koreni - lzicka sladke papriky, lzicka palive papriky, lzicka kari, lzicka soli, 3 lzicky Solamylu, cibule, cca 3 lzice oleje a 2-3 vejce (davam jen 2 a staci)..to maso na male kousky a promichat s ostatnimi ingrediencemi, nechat cca 2-3 hodky ulezet v lednici a pak opekat male placicky na panvi...drzi pekne tvar a jsou mnamka...k tomu brambory a posypat pazitkou 😉

No a treti delam parky v pivu...chce to cca 6 nozicek parku libovych...cca 3 rajcata, pivo, kecup, cibuli...parky oloupu, rozpulim na pulky podelne a poskladam na plechacek...na to dam cibuli na kolecka, nakrajim rajcata, zaleju kecupem a asi pulkou cerneho piva...musi to byt jakoby ponorene...a to dam do trouby asi 180 stupnu cca 35 minut...k tomu cerstvy chleba a fakt jako vyborny..

lencourek
8. čer 2009

jééé Lis díky za inspiraci. 😉

ada80
8. čer 2009

Ahoj holky tak mě napadlo co takhle zorganizovat nějakej srazík?Co na to říkáte?

lisounek
autor
8. čer 2009

adi taky me to napadlo...my ted zrovna o nem premyslime v srpnovkach, jenze problem je vzdy kdy a kde, aby se to hodilo vsem..atd..taky misto 😨

dukie
8. čer 2009

lis: Recepty zní dobře, určitě vyzkouším. 🙂

Se srazíkem se mi to zdá jako dobrý nápad, ale zároveň se přiznám, že si to neumím představit... pro mě by to bylo první delší samostatný cestování s prckem. Zatím jsem vždycky jezdila jen na okraj města k našim, což je 20 minut cesty. Představa, že jedu třeba za lis do Benešova... jako proč ne, jsem pro každou špatnost 😀 , ale představit si to teda fakt neumím... ale určo by to nějak dopadlo, neděsila bych se. Jestli budete mít chuť, tak já hlasuju pro. A když vypíšem každá termíny, kdy už víme, že to nejde (kontroly u doktorů, dovolený, oslavy narozenin, očkování atp.), tak bychom nějaký společný termín určo našly. A místo... to je těžký. Osobně bych byla pro to, abychom se sjely buďto někam na neutrální půdu (jakože si třeba vybrat nějaký město, kde je třeba ZOO, velkej park... nebo tak něco...) a spolíhat na slušný počasí... nebo se sjet do města, kde některá z nás žije a kde je třeba nějaká vhodná kavárna, nejlíp třeba i babykavárna... abychom se nemusely bát deště. 🙂 Určitě by se dalo něco vymyslet, kdybychom zjistily, že většina má zájem. 🙂

lisounek
autor
8. čer 2009

u nas je babykavarna ale nemozna obsluha 😅 ale prostredi super!! ja jinak jezdim autem taky jen po okrese to by byl trochu problem..jedine byste jely sem a to by zase nebylo fer, tak nevim..holky z Pce (pardubic by mohly i spolu)...nebo treba Pha ale jako tam vubec nevim kam..jedine popatrat na netu... 😒

lisounek
autor
8. čer 2009

juj a z Brna pekna streka, ale zase po dalnici... 🤐

ada80
8. čer 2009

Holky já jsem určitě pro sraz,ale já bych musela přijet i s manželem protože nemám řidičák, takže by nás tam musel dovézt.Tak doufám,že byste vzaly své drahé polovičky taky..

dukie
8. čer 2009

lis: Dálnice je O.K., když máš dálniční známku. 😀 A páč ji u nás má manželovo auto, nikoli moje, tak teda nevim, nevim... 😀 Ale nějak by se to snad zvládlo. 🙂

ada: Já bych manžela určo nebrala. Jednak na takovýhle akce není, druhak nerad opouští hranice města 😀 . My jsme taková, na dnešní dobu asi divná, rodina. Nikoho nenavštěvujem, nikoho nezvem... žijem si takovým poklidným společným životem. Manžel má svý kolegy a kamarády, se kterýma občas zajde na pivo, já kamarádky vlastně ani nemám, občas zajdu za ženskýma do práce... a to je tak všechno. Vzájemně se mezi známé toho druhého nějak nemícháme... maximálně na oficiální příležitosti (narozeniny nejlepšího kamaráda atp.). Takže tohle by byla akce bez manžela. U mě stopro. Ale nevidím to jako problém, kdybys toho svého vzala sebou. Naopak, ocenila bych, že má odvahu do babince s prckama. 🙂

lisounek
autor
8. čer 2009

myslim, ze kdyby to bylo nekde dal, taky bych musela s manzou..on je pro vsechno 😀

uci
9. čer 2009

no holky, napad je to urco dobry - ako s tou stretavkou - ale ja sa teda musim distancovat, nakolko zo slovenska je to uz fakto dost daleko 😉 tak dufam, ze mi to tu potom aspon stavnato vylicite na nete aj s dokladnou fotodokumentaciou 😝

dukie
9. čer 2009

Holky, tak jsem si dnes pobrečela... ☹ Mám totální krizi... dítě včera šlo spát před jedenáctou, z toho poslední hodinu vysloveně prořval... ale děsně, nepomáhalo nic... chování, houpání na míči, nošení... prostě nic. 😝 A dneska mi tu řve asi od osmi prakticky v kuse... já už fakt nemůžu. ☹ Po první hodině řvaní (upozorňuju, že naprosto bezdůvodnýho, protože když jsem ho nějak "nově" zaměstnala, tak na chvilku přestal, takže si myslím, že nějaká bolest to není, najezenej je...) jsem to nezvládla a naplácala mu na pr... zadek. No řval ještě víc, co Vám budu povídat... 😝 A já bych si naliskala, protože to mateřství prostě nezvládám, nějak nedokážu být trpělivá matka a všechno to v klidu snášet. 😢 A to dítě za to přeci nemůže, dát mu na zadek není řešení... a svoje "mindráky" si tak vybíjet nemůžu... a přeci jsem to udělala. 😒 Teď tu stojí vedle mě, opírá se mi o stehno a řve a řve a řve... 😖 A já řvu taky, protože fakt už nemůžu. Chci do práce (fakt uvažuju, že si práci najdu... do té mé bývalé se mi vůbec nechce, ačkoli tam vím, že bych mohla nastoupit hned zítra), ačkoli jsem toho přesvědčení, že máma má být s dítětem a ne v práci... ale já od něj prostě chci pryč. 😖 Jsem špatná máma... ☹ ☹ ☹

ada80
9. čer 2009

Dukie holka to bude dobrý a nemá Toníček tu separační úzkost?Špatná máma určitě nejsi.

dukie
9. čer 2009

ada: Já mám pocit, že jsem. 😖 S tou úzkostí nevím... včera řval i v náruči... dneska když jsem s ním ležela v posteli... tak nevím. Vždycky jsem si myslela, že separační úzkost je o tom, že když se jako vzdaluju, hodlám odejít, odejdu atp. 😕 Já si spíš myslím, že je prostě přetaženej (strašně málo spí... za den tak 9 hodin, víc ani rána) a nejde mu usínat, tak řve a řve a řve... ☹ Já si to jinak neumím vysvětlit. Ale problém je ve mně... já to nezvládám ustát. ☹ 😢