Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

ada80
15. pro 2009

Holky to mám radost že se vám taky líbí Miro 🙂 já bych chtěla aby vyhrál ale určitě vyhraje ten Chodur 😝

dnada
16. pro 2009

stejně je to celý podplacený .. všechno je o penězích...

jo jinak musím poreferovat o autosedačce. Koupila sem tu STM Starlight SP... už ji mám nějaký týden a sem fakt spkojená.Malej tam zapadne(má to tu zmenšovací vložku) jak prdel na hrnec a je spokojený.Už tam i dvakrát usnul,než sem oběhla obchody. Má výhled z auta a vidí kam jdu,což dříve neměl. A do auta ho dávám úplně v pohodě,jakoby si ho posadím na ruce a šoupnu do auta a do sedačky. 😎

lisounek
autor
16. pro 2009

jj s tim objevem roku to byla traparna nejvetsi...co jako predvedl jineho nez ostatni, ze mel moznost tam byt?? jako nechapu 😕 😕 prislo mi to pekne nefer tohle...ale to bych se opakovala...uvidime v nedeli, ale prave urco je to nejak zmanipulovany, ze ikdyby mel Miro fanynek kolik chtel, tak nevyhraje... 😔 a vsechny ty co se ho zastavaji, tak jako ze superstar je jen o zpevu a tak...hmm to si prave nemyslim...presne je jak slon z porcelanu to jsi dnad napsala presne...

dnad a sedacka super...a jak jsi myslela, ze on usne a ty ho nechas v aute a jdes nakupovat? tohle ja se vzdy prave bala..jednou jsem byla svedkem, jak bylo dite zavrene v aute, napul stazene okenko a bylo to teda na zahrade, coz chapu, ze jakoby clovek je nekde pobliz, jenze tenhle klucina mel hlavu v te dire od okynka, strasne plakal a volal tati..nikdo se nezastavil jen ja s kamaradkou a dobrej 20 minut jsme tam zvonili a hulakali dokud neprisel vysmaty chlap v trenkach 😠 😠 ani nemel klice od toho auta, takze se otocil a zase zmizel..no jako nepochopily jsme to ani jedna tedy...dokud spi tak super, ale kdyz se vzbudi a nikdo tam neni, tak maji asi stres 😔 ale tak kazde ditko je jine v tomhle a snad pises, ze na nej vidis...

ada80
16. pro 2009

Ahoj holky
lis tak tvoje historka s tím děckem v autě to je hrůza. ☹ Já jsem to taky pochopila tak že dnad nechá malého v autě a jde nakupovat 😲 ,ale snad jsem to jen špatně pochopila.já bych Vandulku nikdy v autě samotnou nenechala.

lisounek
autor
16. pro 2009

no adi ja taky ne 😒 jako kdyz je to treba u nasich na zahrade za plotem a jsme proste porad nekde kolem venku tak jo, ale jinak kdekoliv jinde ne, to radeji sedim a cekam v aute 😨

ada80
16. pro 2009

mě se to prostě zdá divný nechat dítě v autě,ale je to každýho věc.Já taky radši sedím a čekám.

lisounek
autor
16. pro 2009

no ono je vzdy divny nechat dite kdekoliv a hlavne ve meste to je skoro na zalobu od okolnich lidi 😲

lisounek
autor
16. pro 2009

Jinak jsem vcelku k.o. K se vzbudila o pulnoci, kdyz jsme sli spat a řádila do 3 hod do rána kvilela, pistela, skakala a byla čilá jak nikdy...jako me by trefil šlak... 😒 a spat proste nechtela, ikdyz jsme si ji nevsimali jako par takovych noci, tak ji nekam stehuju 😀

ada80
16. pro 2009

lis to máš pravdu a co přípravy na vánoce?Už máš vše nachystané?

lisounek
autor
16. pro 2009

adi ne nic nepripravuju jen darky 😉 😅 ty budu balit koncem tydne...a pak zacatkem dalsiho tydne zkusim vanocku na stedry den mozna jeste strudl...doma mam adventni venec, zapaluju solnou lampicku a pripravime stromek, jidlo a cukrovi dostanu... 😵

ada80
16. pro 2009

já to taky nijak nehrotím,balení dárků mě taky ještě čeká a cukroví taky dostanu.Kdy budete stojit stromeček?

lisounek
autor
16. pro 2009

asi 23.12. nejak vecer...vzdy jsme to delali na Stedry den dopo, ale to s K nepujde, tak se bude rano divit 😅

uci
16. pro 2009

nazdar holky,
dukie: jj, to mas recht s tym rodicakom, malo by to byt presne ako pises - a hlavne kym nezvysia tu socialnu davku aspon na uroven zivotneho minima, tak zakazat si akekolvek privyrobenie je normalne snad protiustavne! 😠 😠 ako jasne, ze ak budem fachcit tak ze si zarobim slusny peniaz, tak nebudem odkazana na tu almuznu a nech si ju kludne nechaju, ale ked chce clovek si len trochu prilepsit, aby aspon vyzil, tak je uplne nelogicke, ze mi zoberu cely rodicak a vlastne dostanem este menej penazi, lebo tymi par hodinami prace si nezarobim ani na slanu vodu ☹ a hlavne mi pripada totalne nelogicke, ze clovek ktory robi (aj ked len par hodin do tyzdna) ma v konecnom dosledku prijem nizsi ako clovek ktory nerobi a len pobera davku 😨 🤐 tak nad tym mi uz uplne zostava rozum stat a potom sa stat cuduje, preco nam stale rastu dlhy ...

dnada: to ma tesi, ze si nakoniec zvolila tu STM a ze aj ty si s nou spokojna 😵 a este len ocenis, ked sa Marecek trebars poblije ako sa ti bude dobre cistit 😀

superstar: tak si trufnem odporovat (v teme o superstar by som si netrufla 😀 ) ale mne smajda vobec nereze 😒 pripada mi strasne afektovany, bleeee, ale je pravda, ze chodur ma zas zacina nudit, i ked nemozete od neho chciet aby sa prejavil nejaky jeho pokrok ked on uz na zaciatku superstar spieval o niekolko kategorii lepsie ako ostatni a v podstate sa uz vela toho co nema ucit- jasne, ze ucit sa je vzdy co, ale tam uz tie pokroky tak nevidno 😉 no ale kazdopadne ja som drzala palce bendigovi, takze mi je v podstate jedno kto to nakoniec vyhra, hlavne ze bude v nedelu zabava a to si myslim, ze bude 😉

uci
16. pro 2009

darceky pre malu: mame velkeho plysoveho psa - je strasne zatazena na psov a tento je vacsi od nej tak dufam, ze z neho bude hotova 😵 no a este taku deku do auta a smejuce sa babo, tot vsjo, aj tak predpokladam, ze dostane kopec hraciek a veci od rodiny, takze to netreba prehanat a ako pisala aj dukie, tak je to podla mna hlavne o tom rozbalovani, cize som jej to vsetko pekne samostatne zabalila aby mala co najviac balickov a mala co trhat 😀

lisounek
autor
16. pro 2009

STM je omyvatelna?? 😅 😕

uci a prave kdyz je Chodur tak dobry, tak proc je vubec v superstar, ma kapelu a vse, tak at se prosadi jinak...no néé, vsak ta soutez je o postupu, zlepsovani o show a on vlastne je porad stejny od zacatku do konce...proto me nudi a vubec nema šťávu teda ale je jak lekla ryba...no nevim vsak uvidime, beztak ma plno fanousku

lisounek
autor
16. pro 2009

uci K taky miluje psiky, tak nez jsem se odhodlala koupit fakt velkeho tak dostala maleho takoveho pouziteho psika...vyprala jsem ho steka taky a uspech mel fakt chvili ted uz si ho pomalu nevsimne...jeste ze jsem nekoupila toho obr co jsem chtela...ona je nadsena ze vseho dokud je to nove a pak uz sem tam jako...nejvice ji bavi stavebnice, a veci ktere muze zkoumat a pokořit 😀 vhazovat tvary, skladat kostky a tak...panenky vubec ty jako odhodi a ani jim nevenuje pozornost..zvlastni, ale pozdeji ji to snad chyti... 😉 jo jinak co se tyce rozbalovani, ani to ji nebere, takze ja dam pred ni darek a ona na nej kouka a kouka a smeje se...netrha, musim ji to rozbalit..bylo to tak na svatek i narozeniny, tak uvidime co ted o par tydnu starsi....vic ji pak zajimaji ty veci, takze jsem se snazila ji vybrat to co ji snad bude bavit 😉

uci
16. pro 2009

lis: tak omyvatelne su snad vsetko, no nie? teda aspon 1x 😀 😀 😀 ale tato je z takeho akoby sustakoveho materialu (teda aspon vacsia cast) a z neho to ide proste len tak lahko otretim vlhkou handrickou 😉 cize celkom prakticke
kajku prave take tie vhadzovacky a stavebnice zatial moc nezaujimaju 😖 vobec ju neviem motivovat aby sa trochu s tym pohrala, nejake stavanie veze alebo vhadzovanie u nas nefici, len vhadzovanie do kufrika, kde si poschovava vsetko co jej pride pod ruku 🙂 uz som tu davnejsie pisala ako som pol dna hladala ponozky a nakoniec som ich nasla v jej kufriku 😀 ona prave ma obdobie ze fici na plysakoch a babikach, ale je docela mozne, ze kym pridu vianoce, tak sa preorientuje na stavebnice...to by nam ale pekne zavarila, lebo take nic pre nu nemame 😝

uci
16. pro 2009

ale na toho psa sa fakt tesim 😝 teda ako ho bude rozbalovat, ona sa vie tak krasne tesit 😵 az to tak hreje pri srdiecku ked vidis aka je z niecoho hotova 😉

lisounek
autor
16. pro 2009

no to je pravda, ja se taky tesim az uvidi ty darky jak to bude zkoumat a tesit se z toho 😵

dnada
16. pro 2009

ste toho teda nakrafaly 😀 a hlavní téma já a že nechávám dítě v autě.

lis - no já ho nechám spinkat ,autí mám před obchodem a sem zpět za chvilku(pár minut) a na auto pořád vidím ,víš. Neodcházím nikam z dohledu..to bych si nelajzla. No a kdybych měla sedět a čekat v autě až se malej za 2 -3 hodiny vyspí,tak mi zavřou krámy. A je jedno v kolik vyjedem,jedem 10min a malej hned spí ☹ No holt sem asi špatná matka,ale nechávám ho tam,nebudu ho budit a vláčet rozespalé dítko do zeleniny a do drogerky,do potravin pro rohlíky atd. Nenakupuju ve městě,ale na vesnici a musim do každého krámku zvlášť. No myslete si co chcete,ale mě nic jinýho nezbyde,nikdo za mě nenakoupí 😖 A když jedu do obchoďáku nakoupit,je malej v jeslích a když nebyl,tak sem ho nechala aspoň půl hodiny vyspat a pak sem ho musela vzbudit. A o tom buzení se a že mě nevidí ,tak z toho má stejný stres jako když se budil v kočárku a já tam nebyla a nebo když se mi vzbudí v postýlce a nevidí mě v posteli.To je úplně stejný stres. Ale to je fuk. Holt sem ta nejhorší matka ,no 😖 ☹

Hezký večer

dukie
16. pro 2009

Ahojte děvčata. 🙂

Se mi líbí, jak píšete, že Vaše děti milují pejsky. 😀 Ten náš je taky měl rád, teda jako pořád na ně ukazoval a "he, he"... no ale už si na ně nějak zvykl... a prakticky ho nezajímají. Zato ho berou šaliny a trolejbusy. 😀

dnad: Taky patřím k těm, kteří dítě, byť spící, v autě nenechají ani za nic (např. ani u čerpací stanice, když jdu zaplatit...), ale to je spíš tím, že trpím určitou mánií z toho, že třeba zamču auto (odemčený bych ho tam s dítětem už vůbec nenechala, a to asi ani na vesnici, natož v Brně...), a to pak nepůjde odemčít a budu muset rozbíjet sklo, abych dostala kluka ven... Ze stejného důvodu např. nevyjdu ani z bytu, když dítě spí... z postýlky mi už vyleze, takže jakmile se probudí a já se nebudu moci dostat zpátky do bytu, je tu katastrofa... Jinak si myslím, že pokud jsi v dosahu a dítě se neumí samo odepnout ze sedačky (náš kluk to zatím nedokáže) a vyvádět (stahovat si okýnka, přiskřípnout si do nich hlavu, oběsit se na pásech nebo tak něco), tak se mu prakticky nemá co přihodit... takže Tě docela chápu. A nejhorší matka nejsi, páč to jsem já. 😀 😀

dnada
17. pro 2009

dukie - no nevím,jestli malej někdy sám odepne zapínání v autosedačce,jelikož to jde tak ztuha,že musim fakt hodně zabrat,abych to vůbec odepla. Jinak mě malej nevylejzá ani z postýlky,jen si stoupne a volá mam mam a čeká až pro něj přijdu. Víš,blbý je,že prostě nakoupit musim. No to je jedno,nemá smysl to vysvětlovat,každý to vidí po svém.

A o pejskové raděj psát ani nebudu,jelikož by ste mě ukamenovali už jen proto,že ji vůbec mám a k ní dítě. Lepší je fakt asi mlčet a k ničemu se moc nevyjadřovat a žít si svůj život po svém.

ada80
17. pro 2009

Ahoj holky
dnada-určitě nejsi špatná matka jen nám to přišlo divý, že necháváš malýho v autě,ale když na něj vidíš tak ho tam nechávej to je tvoje věc.A že máš pejska to víme a nevím proč bychom tě za to měly kamenovat tak se nemusíš hned urážet a vztahovat si vše na sebe.

dnada
17. pro 2009

🤐 už mlčim 🤐

ada80
17. pro 2009

dnada-mlčet nemusíš 😉

ada80
17. pro 2009

holky poradte co pořád vaříte?Já už nemám nápady

lisounek
autor
17. pro 2009

tak koukam ze se to tu čertíí dnad neblbni je to jen tva vec a je pravda, ze jak jinak bys to mela delat? Nebo jet nakoupit po spanku pred spankem, aby nestacil malej usnout? Ale jako ty jsi matka a je to tva vec a nikdo si tu nic spatneho nemysli, takze bud v pohode...no a co jestli je Marosek v kontatku od mala s pejskem, tak je jasne, ze s nim dela vse co mu dovolis 🙂 a na tom neni nic spatneho...nekdo ma psa proste jako clena rodiny a tak je to potreba brat..ja treba ne, ale dokazu to pochopit..svuj zivot urcite muzes zit jak jen ty chces..ale vypsat se nekdy muze pomoct...my napsaly jen nazor, tak bud v pohode...ono ve mestech je to prece jen jiny to jako dite na sidlisti nechat spat je fakt o kriminal nekdy 😲 😕

lisounek
autor
17. pro 2009

adi ja varim nejak porad dokola..dnes chci delat kureci smes nejakou jako čínu s rýží 😉

dukie
17. pro 2009

dnada: Ty jsi trdlo trdlovatý, vždyť tady Tě žádná z nás za nic soudit nebude. Každá děláme věci tak, jak to nejlíp zvládáme a můžeme... a každá máme na věc jiný názor... ještě nikdy jsme tu žádnou z nás neukamenovaly. 😉 To máš stejný, jako když třeba jedna matka nechává dítě vyřvat (a třeba ještě k tomu samotný zavřený v pokoji), jiná by to nikdy neudělala. A ani jedna z nich proto přeci není špatná. 😉 Prostě každá jsme jiná, každá máme různý přístup a názor na jednu věc... ale neznamená to, že některá z nás snědla všechen rozum světa a dělá všechno nejlíp. 😀 Ledaže bych to byla já, to pak jo... 😀 😀 😀

ada: Ono to ani jináč nejde než furt dokola... 😕 Ale z mé strany pár tipů:

Dneska vařím kapustu, k tomu jsem dala do trouby péct do pekáčku na plátky nakrájené brambory, osolené, okmínované (když to nemáš pro dítě, tak je dokonalý je i očesnekovat) a na to jsem naskládala kuřecí stehenní řízečky (prostě vykostěná kuřecí stehna bez kůže). Je to výborný, ať použiješ jakýkoliv maso (krkovičku, plecko, naporcovaný kuře i s kůží), akorát je dobrý, když to není přehnaně libový (jako třeba kuřecí prsa), páč to nepustí zrovna moc šťávičky a ty brambory to tím pádem neochutí... Pro fajnšmekry je super těsně před dopečením zalít brambory troškou smetany. 🙂 To já ale nedělám, páč jsem tlustá dost. 😀

dukie
17. pro 2009

ada: Jo a nedávno jsem dělala bramboráky... a taky jsem dělala hromadu palačinek (což manžel ale nepovažuje za jídlo)... a minulej týden bylo vepřo, knedlo (pozor, domácí!!! 😀 ) a zelo... A včera jsme měli jen obyčejný těstoviny se sýrem a kečupem (prostě jsem nic uvařit nestíhala)...

Jo a výbornej a jednoduchej (nemusíš u toho prakticky vůbec stát) recept můžu doporučit - mletý maso (nejlíp půl napůl hovězí a vepřový) prdnout na pánvičku, když máš koření na mletá masa, tak to tam šupnout, jinak majoránku, osolit, opepřit podle chuti... podlít vodou samozřejmě (ne moc, aby se to pak nemuselo zbytečně zahušťovat... dusit. Až je to skoro hotový, přidat rajčata (teď v zimě je ale lepší použít protlak nebo v nouzi i kečup jde použít, páč rajčata jsou kyselá), pokud je to nutný, tak malinko přisladit (stejně jako když se dělá rajská)... a na závěr, těsně před odstavením tam prdnout nakrájenej pórek, aby se nevařil, ale jen tak nějak teplem lehce změknul. Dá se to celý (ještě před tím pórkem) dochutit česnekem. Podávat se špagetama. Můj manžel se po tomhle může utlouct... (asi jako po jediným jídle v poslední době... 😝 ). No a pokud to děláš z tučnějšího masa, tak doporučuju ve fázi před račaty či protlakem slít mastnotu... aby to bylo zdravější. 🙂