Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
11. led 2010

lis: Neblázni, holka, dyť to dnada určitě nemyslela zle, my "těžkotonážní" to akorát vidíme tak nějak úsměvně a roztomile, když někdo řekne, že potřebuje shodit třeba 2 kila. 😀 Pojď s náma do toho. Z mé strany máš můj obrovský obdiv, protože kdybych já s tím dělala něco v době, kdy mi na váze přibyla první dvě, tři kila... tak dneska nemám víc jak 20 kilo nadváhu... 😝 Jenomže tehdá jsem to nějak nehlídala, kilo sem, kilo tam... no a dneska mám vlastně o 30 kilo víc než před 10 lety (to byla moje nejnižší váha, jak jsem již zmínila - 63 kg.). Takže já před Tebou naopak smekám, že jsi tak uvědomělá a hlídáš se a ráda bys s tím něco dělala a nenecháváš to takhle "rozjet", jako jsem to dopustila já. A dnada to určitě nemyslela nijak jinak. 😉 A že by ses na nás za takovéto řeči zlobila... to se mi nezdá, takovou Tě tu neznám. 😉 Tak už nedělej okolky... a šup sem s Tvými čísly, ať máme za týden co porovnávat. 😀

dukie
11. led 2010

dnada: Heleď... a co teda budeš dělat, když do práce na plnej úvazek zatím nemůžeš? 😕 Ty máš, tuším, mateřskou na 2 roky, ne? Nepodaří se Ti ještě je nějak ukecat? Třeba na 3 dny v práci a 2 dny práce z domu nebo tak něco? 😕

dukie
11. led 2010

honzulka: Díky za údaje, pečlivě zaznamenám. 😎

lis: Ještě k tomu usínání... já nemám, co radit, protože my měli usínání vždycky děsný... a teď jsme snad v nejlepším, co kdy bylo (ne ironicky, ale fakt). Toníček večer usíná kolem půl desáté tak, že ho dám do postýlky a lehnu si do postele, jeho postýlku mám přiraženou ke své posteli, přes šprušlíky ho chvíli hladím (když ne, sáhne si skrz šprušlíky pro moji ruku a připlácne si moji dlaň na svou tvářičku 😀 ), chvíli se vrtí a usne (doba vrtění se mu postupně zkracuje - z původních 40 minut na současných 10 - 15 minut). No a během dne si s ním lehnu do naší velké postele, a to v posledních dnech zabere přitulenej během 5 minut. Ale bez nás usnul za celej život jen dvakrát... poprvý někdy v 5 měsících odpoledne v postýlce, a to nevím, co se mu stalo, že se to povedlo... a podruhý teďka v prosinci v kuchyni na křesle. Jinak nic. Takže já, bohužel, neporadím. 😖 Nezměnilo se u Vás doma teďka něco? To stěhování tchýně třebas? Víš... jestli třeba necítí nějakou změnu a nemá z toho nějaký pocity-nepocity... nevím, to mě jen tak napadlo... krom těch fyzických věcí, jak psala třeba honzulka, že by ji trápila nějaká psychická nepohoda třeba... 😕

dukie
11. led 2010

dnada: Jo a Tvé údaje taky zaznamenám, na váze to všechno nestojí, no ne? 😎 Jinak já se občas chodila vážit na poštu na váhy na balíky 😀 , když jsem chtěla vědět, jestli mi moje váha váží doma dobře. Člověk je tak trošku za exota, ale což... 😀 😀 😀

dukie
11. led 2010

Přidala jsem pár foteček... některé ještě ze září... 😀 😀 😀 https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu... A mažu ven, právě jsem vybatolila s bobama oba kluky, taťka přišel z práce a jdeme se sněhovat. 😎 Tak snad se to Toníčkovi bude líbit. 😵

lisounek
autor
11. led 2010

dukie ne nejsem nastvana to ne, jen me to zamrzelo...ja taky nejsem se sebou spokojena a zatim jsem nezacala nic pro to prave delat, takze bych ty miry mela porad stejny...a vecery jsou hruza zeru a kynu, ale tak nejak to rozhybu musim 😉

nevim co se nam stalo s usinanim...K je posledni dny protivka, nevim, zda zuby nebo ockovani..o to vice jsem asi i ja vnitrne nervozni a taky jak cekam az se odstehuje tchyne, nejak se nemuzu dockat 😅 a pritom co byl rok a pul za posledni 4 dny ze jo 😀 ale ted se to tahne jak rok...a asi ze me neco K citi..no ale tak nejak to neni ted ona, mozna tim ockovanim a pak se nam vrati zase slunicko...my u ni vzdy sedeli v loznici, staci ji ten pocit, ze tam jsme a ted odchazim a nechavam ji rvat, asi je to drasticky...proste prirucky jsou jedna vec a zdravy rozum asi druha..a pritom nas to moc nestoji jen ten cas..jenze prave ten pocit, ze podle knih a vseho to delam blbe 😖

lisounek
autor
11. led 2010

jo a ty fotky ze zari jsou krasne pripomenuti tepla..jéé krasny pocit, videt Tonicka jen v body!! 🙂 a jak usnul parada, u nas se tohle jeste nikdy nestalo 😝

dnada
11. led 2010

dukie - no sem v prdeli už teď mám zaplatit skoro 20tis a dalších 20 mezi únorem a březnem.. no co... asi začnem žrát hlínu no... ale to je jedno

lis - jako sory,já sem chodit vůbec nemusim. A výcměch to nebyl,stačí si to pořádně přečíst. Zajímavý,že píšeš že sem se tomu smála jen já ... ale nebyla sem jediná,kdo se k tomu vyjádřil. Holt tu nejsem vítaná ... tak se tu mějte... nebudu vás otravovat..

stejně sem na světě navíc. Nazdar !!! 🙄

lisounek
autor
11. led 2010

dnad jako promin tvoje nalady nechapu...nikdo nic proti tobe nema..jen jde asi o zpusob jak se co napise, ale promin tohle nechapu 😒 😕

honzulka
11. led 2010

Ahoj holky...jdu kouknout,jestli už není garfík a tady je nějak husto.... 😕 Tak to jdu asi raději uspat Jeníka a sebe... 😀

lis-je možný,že to má K reakci na to očkování a nebo fakt ty zoubky..Tomik si někdy sám ukazuje do krabičky,kde máme mastičky na zoubky...Myslím si,že je to spíš náhoda,ale parrát to udělal,já namazala a lehl a spal...A už jsem Vám vůbec psala,že Vás doháníme?Máme už 16 zoubků... 😵 😵

Tak a mizím.... 😉

lisounek
autor
11. led 2010

no nevim co na to rict...

dnes jsem ji ulozila a dobry ani nepipla, ale jeste asi pul hodiny se tam mrcasila, coz vetsinou spi jak spalek...nevim nevim..koupila jsem ji dnes boby, pac bez nich to nejde...kocarem si neskrnu a pesky to neni misto vsude jsou pidi cesticky, smeka se to a musime uhybat lidem..takhle uhybaji oni..ale taky se ji to moc dlouho nelibilo...porad fnukala, asi ji byla zima mela uplne promrzly ruce ☹ ☹

dukie
11. led 2010

No ale tak děvčata... se tu přeci nebudeme škorpit, no ne? 😕 Máme dost jiných starostí a trablů... 😒

dnada: S tou prací je mi to fakt líto, ale třeba to ještě nějak ukecáš. 🙂 A s penízkama nakonec taky nebude tak zle, uvidíš. 😉 Jako víš, co mě štve? Že takhle matka s dítětem když nezvládá třeba splátky hypotéky, tak jí žádná sociálka nic nedá, přeci jí nebudou platit barák, že?... no ale když je matka v bytě a nemá na nájem, to příspěvek dostane... že tím ten barák platěj taky, akorát někomu jinýmu, to už nikoho nezajímá... 😝 Jako chápu, že to možná má nějak zamezit zneužití téhle dávky... no ale stejně mi to připadne tak nějak na hlavu. 😕

honzulka: No grafík je, ale jsou v něm akorát dnešní puntíky, takže grafík zatím veškerej žádnej. 😀 Ale abyste mohly mrknout, že jsem na tom fakt zapracovala, prdnu to do albíčka hned, jak si teď ještě dokončím práci. 🙂

lis: Možná má Honzulka pravdu, třeba je to fakt k zoubkům, nevím. Každopádně Ti můžu říct, že já se řídila příručkama a radama okolí zpočátku (páč zkušenosti veškerý žádný), ale od tý doby, co jsem si tvrdě začala dělat vše po svém, jsem rozhodně šťastnější matka. 😀 😀 😀 Asi proto, že máme naprosto "nepříručkový" dítě. 😀 😀 😀

Jinak Toníček dneska taky absolvoval ty boby... a taky z toho nebyl nadšenej. 😕 A nejvíc z toho byl zklamanej manžel, páč si myslel, jakou klukovi s bobama neudělá radost. 😖 To je mi moc líto. No ale když jsem mu říkala, že je na boby ještě malej (a fakt vypadal, že se spíš bojí, ty boby dělaly na tom zmrzlým sněhu strašnej kravál...), že tak sáně s takovou tou opěrkou a prdnout ho tam i s fusakem... to mi nevěřil. 🙄 Tak co už nadělám, že jo.

dukie
11. led 2010

Dala jsem do albíčka ty grafíky na okouknutí - link máte o pár příspěvků výš. Náměty na změny a úpravy uvítám. Ale vzhledem k možnostem foteček na Koníkovi by asi fakt bylo lepší, kdybyste mi napsaly každá nějaký e-mail, kam Vám to můžu poslat (v Excelu). Grafíky odstraním hned, jakmile mi to odsouhlasíte. 🙂

laaala
11. led 2010

ahoj holky,
dukie, míry a váhu dodám nejspíš zítra ... až si koupím baterku do váhy ¨
a zítra si vás taky dočtu, dobrou

laaala
11. led 2010

dukie, krásný grafíky ... jsi šikulka

honzulka
12. led 2010

Ahojky...
Ty jo,já už myslela,že Vás nenajdu... ☹

dukie-krásný garfík..už se těším na další puntík..I když ten bude asi černý.. ☹ Nějak se mi nedaří nastartovat... 😎 Ale mám zase víc pohybu,páč tlačit kočár cestou ze školky je fakt makačka.. 😉 Na boby Toma vzít nemůžu,páč ho baví se převracet a asi bychom daleko nedojeli... 😀 Sousedka normálně při prodění sněhem u nás ohnula kočárek.. 😕 A to má zítra mrznout... 😠

No tak já jdu zase do hajan....Tomik je dnes nějaký neklidný,tak to bude asi pěkná noc.. ☹
Tak papa

uci
12. led 2010

nazdar holky, tak sa hlasime naspat z vyletu - zatial aspon narychlo: bolo fajn napriek nepriazni osudu (par minut po odchode z domu nam prasklo zadne sklo na aute a tym sa spustila lavina samych nehod - nastastie len materialnych a nie prilis zavaznych ale napriek tomu poriadne zneprijemnujucich zivot), s kajkou to bol adrenalin miesto oddychu (kedze energiou sa vyrovnala vsetkym ostatnym detom dokopy), v sankach moc nechcela byt, ale na druhy den sme ju uz priputali spruslami a supli do fusaku na sanky a to sa uz celkom dalo 😀 uz nezdrhavala ako predtym 😀
lis: kajka ma zase uplne rovnake obdobie ako kacenka - co ma vobec neprekvapuje 😉 - zacala mat z vela veci strach (najnovsie sa napr. hystericky boji nafukovacieho balona - asi preto lebo sa jej minule zacal vyfukavat a splasene pri tom lietal po celej izbe 😀 ) a prejavuje sa to aj pri zaspavani (vydrzi ale hystericky plakat kludne aj hodinu, co naozaj uz nakoniec nevydrzim ja 😖 ) ale nastastie iba v cudzom prostredi (na tom vylete bol problem ju uspat, prvu noc som ju celu nosila na rukach) a najnovsie uz aj u babky nezaspi ani za svet, vcera spala kvoli tomu len 15 minut v aute 🙄 a vecer uplne hotova zalomila konecne vo svojej postielke
cize suma sumarum - ja mam pocit, ze to bude nejake obdobie strachu a tusim som aj nieco take niekedy citala, ze sa to teraz niekedy ma zacat objavovat, tak je to asi prirodzeny vyvoj, treba vydrzat, snad to rychlo prejde 😉
dukie: k chudnutiu sa aj ja velo pripajam ale miery zatial neviem a veru ani neviem, ci budem mat odvahu sa odvazit, snad pol roka zijem v sladkej nevedomosti o svojej vahe 😀 asi zacnem najprv meranim a ked budem mat pocit, ze uz to priserne cislo snad nezacina jednotkou (co teraz na 1000% ano ☹ ) tak sa odvazim odvazit, zatial budem dodavat aspon tie obvody
ale asi bude lepsie ked to budes posielat ako excelovsky subor, lebo tie fotky su takmer necitatelne

inac ste ma holky velmi pobavili s tymi zaseknutymi sankami a "malymi" bobami 😀

uci
12. led 2010

teda zaseknutym kreslom som chcela napisat

lisounek
autor
13. led 2010

uci teda to jste meli adrenalin 😲 🙂 to sklo prasklo asi kvuli mrazu?? 😕 no muselo to byt neco, ale clovek to musi nejak v tu chvili zvladnout co?

no ze ma Kajka opet neco jako Kata me uz taky neprekvapuje... 😎 😝 jsou si na vlas podobny.. 😅 jenze Kata dovadi ted i doma takhle..:( jo a Kata je mozna min aktivni nez Kajka z bobu nezdrha naopak sedi jak prikovana 😀 obcas skonci vyklopena, ale nese to statecne..jako vcera nechtela domu, skakala do snehu, rochnila se v nem, v zavejich a dobrou pul hodinu no byla to strasna psina, ale bylo uz sero, tak neslo fotit skoda 🙂 dnes uz to snad risknu s kocarem, je slyset, ze auta jezdi dnes na rozčfaktané silnici, takze asi taje... 😕 no uvidime, potahnu to urcite jak tank... 😒

uci
13. led 2010

jj lis, adrenalin to teda bol 😝 nastastie to sklo ked prasklo tak zostalo nalepene na tej tmavej okennej folii, cize nevypadlo a vydrzalo nam celu dovcu i ked bolo uplne roztriestene na pidi kusocky 😝 a vlastne sme na to prisli az v polovici cesty (ked se sa zastavili na pumpe), ze co bolo to strasne puknutie hned po odjazde 😀 ale teda stale som cakala, ze kedy sa to rozpadne a dvere sa prakticky nemohli pouzivat, no ale vydrzali sme 😉
kajka zatial doma nevyvadza ale to len preto lebo vlastne sme doma ani poriadne neboli - len vecer prideme a to uz je taka unavena z toho ako cely den vyvadza a nespi, ze padne do postele a zalomi to strach-nestrach, predsa len tu svoju postielku uz asi berie ako nejake utocisko-brloztek, kde sa asi citi bezpecne

jo a teda brodit sa snehom s kociarkom to vam teda holky nezavidim 🤐 u nas nastastie je sem tam niekde nejaky ten flak zabudnuteho snehu, ved aj na tej nasej "sankovacke" nam cele dni len prsalo 😠

lisounek
autor
13. led 2010

mame nova fota 😉

uci
13. led 2010

hezke lis 😵 si ma inspirovala tou dobrotou co sa nou na tych poslednych fotkach Kacenka tlaci 😀 tak som malej hned urobila take zeleninkovo-masove rizoto (ak som to teda dobre identifikovala 😉 )

dukie
14. led 2010

Ahojte děvčata. 🙂

uci: No tak hlavně, že jste si výlet nakonec přeci jen užili. 😵 Ale s tím prasklým zadním sklem jsi mi připomněla, že na tohle bývala háklivá nějaká auta, ale značku si nepamatuju, je to už dlouho, co jsem se o tom s kýmsi bavila. Prostě že z ničeho nic samo praskne zadní sklo. 😕

lis: Krásné fotečky. 😵 Já jen nestačím mrkat, jak je Kačenka šikovná. 🙂 Toníček se teda taky snaží trefit lžičkou do pusiny, to jako jo, daří se mu tam trefit, ale pořád nechápe, že těsně před pusou nesmí tu lžičku otočit vzhůru nohama. 😀 No ale na nočník si ani nesedne (a když ho tam posadím, tak tam nevydří ani 10 sekund), natož aby tam vykonal nějakou potřebu. 😀 A taky jste moc šikovný, že chodíte už delší dobu ven bez kočárku, jak jsi psala. 🙂 U nás to je tak, že Toníček je zvyklej, že taťka s ním chodí bez kočárku a nosí ho v náruči. 😝 Takže pro mě je to bez kočárku boj (bolí mě záda, rozhdně ho nezvládám dlouho tahat...), když si kluk prostě klekne a odmítá jít... 😖 Takže spíš chodím s kočárkem a Toníčka prostě nechám běhat a až se unaví, tak ho vrazím zpátky do kočárku, což se mu nelíbí, protože taťka ho nosí, že jo... takže mi pak řve a je prtivnej celou cestu domů... 😝 No ale co už nadělám. Manželovi jsem to nošení rozmluvit nedokázala. 😒

lisounek
autor
14. led 2010

Tak ode dneska bydlime sami asi ji tu budu porad slyset..nakonec je to takovy zvlastni pocit...nemožné se stalo skutečnosti!! 🙂 🙂 🙂

uci
15. led 2010

lis: gratulujem, ze si to vydrzala a zdarne dobojovala 😀 ale to ticho asi stoji za to, ze jo?
no a inac - dnes teda kajka uz zacala vystrajat pred spanim aj doma ale co je horsie, tak dnes prvy! krat dostala hystericky strach z kupania 😨 tak to uz fakt nechapem 😒 toho sa nikdy nevedela nabazit a vrieskala ked sme ju vyberali z vanicky a dnes teda z kupania nebolo nic, len co zbadala vanicku tak sa pustila do strasneho kriku a doslova sa prisala na manza - tak sme to dnes nechali tak a len dufam, ze to nebude nejaka zacinajuca choroba (vtedy mava take hystericke zachvaty placu) ale naozaj len zacinajuce strachoprdovske obdobie 😝
inac, to rizoto, ktorym som sa tak pekne inspirovala som si pekne krasne aj sama zjedla - teda ak neratam tych par zrniecok ryze co mi prdolka dokonale rozotrela po stole a votrela do vsetkych skar ktore nasla, no co uz - mne to celkom chutilo, tak neviem co by si akoze tak predstavovala?! 😨 asi pecene holuby, co by jej same padali do huby abo co

dukie: no nam sa to uz stalo druhy krat - davnejsie na skodovke a teraz na renaulte takze neviem ci je to viazane na nejaku konkretnu znacku 😕 ono to vzdy bolo v zime chvilu po odjazde - asi to suvisi s tym, ze sa pusti vykurovanie zadneho skla a zrejme je tam nahle velky teplotny rozdiel a ono to to sklo nevydrzi (teda ja si to takto vysvetlujem)

ja by som teda tiez rozhodne nezvladala ist s kajkou bez kociarku - hlavne preto, ze ona zasadne ide (resp chce ist) presne opacnym smerom ako treba a ked nie je po jej, tak sa hodi na zem a ja ju potom vlacim za jednu ruku ako opicu a ludia na mna civia, ze co som to za matku 😠 , cize ja ju potrebujem pekne krasne priputat aby mi nemohla zdrhnut, ale jako je jasne, ze cim dalej tym sa jej to menej paci a ziape aj v kociku

honzulka
15. led 2010

Ahoj holky..jdu zase na ten můj oblíbený skok... 😀
lis-gartuluji ke klidu... 🙂 Já si sem koncem ledna stěhuji do 2+1 moji mamku... 😀 Trošku z toho mám obavy,ale snad to nějak zvládnem... 😝 Musíme co njedříve dodělat-udělat koupelnu na domečku,aby se tam mohla zatím nastěhovat alespoň ona... 😒 Ten kluk,co si barák od ní koupil se háda se svým otcem,tak musí jít od nich,jinak byli domluvení s mamkou,že tam může zůstat do března.. ☹ No bude veselo... 😀

uci-sousedům se to stalo taky,mají Renolta a prý se to u těchto značek stává často... 😉

Jinak my jsme zase nemocní...Jeník má dnes píchnutý ouško,tak si chudinka užívá... 😢 Tak snad mu už bude dobře... 😢 No a Tomik má zase rýmu a hodně špatně mi poslední dny spí... ☹ Často pobrekává ze spaní,tak nevím,co z toho bude... 😕 No a na mě taky něco leze,tak jsem z toho otrávená... 😠 Já to mám ale tuty z tý přetápěný školky..Vždycky se tam opotím jak blázen a pak vlezu do tý zimy... 😠

Tak jsem napsala novinky a jdu chvíli žehlit než se děti vzbudí... 😉 Tak se tu mnějte a hezký víkend všem.. 😉

uci
15. led 2010

tak mi to zmazalo prispevok 😠 😠
tak v skratke znova:

honzul, dukie: tak zeby renault, resp. skoda? no to sme si zas raz dobre vybrali auto 😖
a to ma jenik akoze zapal stredneho ucha alebo nieco take? chudacik maly ☹ mna to inak tiez casto napada, ze ci nema kajka problemy s uskami - hlavne ked je takato uplakana - ale neviem to nejako vobec poznat, ze ci ano alebo nie 😖 niekedy sa mi zda, ze by to aj mohlo byt ono (napr. si ich stale natahuje - a potom sa bude teenska cudovat, ze jej odstavaju 😠 ) ale potom je zas v pohode, potom je zas uplakana, nechce spat ani sa najnovsie kupat, a potom je zas ako sidlo, tak veru neviem
ako ste poznali ze su to uska? su tam nejake jasne priznaky?

lisounek
autor
15. led 2010

uci myslim, ze deti hodne placou a tahaji si za ouška..teda u tech starsich.. 😒

uci
16. led 2010

tak ma to zase zmazalo 😠 ja neviem co sa deje s tym pripojenim 😨
ono to co pises lis, tak to mala robi od narodenia - vrieska stale aj usi si stale natahuje 😉 takze podla toho to asi nezistim 😒 chjo

honzulka
16. led 2010

Ahoj holky...
uci-Jeník mluví,takže mi řekl,že ho bolí ouško už několikrát,ale já hlupák se na to moc nesoustředila... 😠 Ale na včerejšek v noci hodně poplakával,že ho bolí ouško a to už mi přišlo divný... 😒 TAk jsem tam raději šla a prý kdybychom nepěišli,že by mu to brzy prasklo samo.. 😢 Prý musel i v noci pěkně trpět... 😢 Teď už dobrý...Včera hodně plakal,když jsem mu tam kapala ten Peroxid,ale dnes už vůbec..Jen mě trošku vyděilo,že měl ráno v oušku krev,ale prý je to normální a musím kapat ještě dál... ☹ Většinou to doktorky zkouší u těch ještě nemluvících,že zmáčknou a teď nevím,zda za boltcem nebo před... 😕 Ale každopádně jsou děti nejvíc plačtivé v noci.. 😨 Jeník si na to ouško hlavně nechtěl nechat sáhnout vůbec... 😔