Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
16. led 2010

Jejdanánku, to jsou mi s těma ouškama starosti. 😒 My trpěli na uši jako malinkatí... a tehdy jsem to nepoznala, ale to jsem tu tehdá psala. Každopádně dnes už vím, že u miminek se to vyznačuje:

- neustávajícím pláčem (silným),
- pláč se malinko zmírní ve svislé poloze (v náruči), při položení pláč opět zesílí (zvětší se tlak krve v hlavičce, což "tlačí" na ta ouška a víc to bolí,
- miminko odmítá sát (tedy baštit), protože podtlak, který v pusince kůvli baště vytváří, údajně způsobuje bolest v oušku (malej ovšem tenhle problém neměl, naopak se přicucl k prsu a sklidnil se...),
- velmi často se vyskytuje teplota (u nás nebyla... takže mě ani nenapadlo, že by mu snad něco mohlo být... pochopila jsem až ráno, kdy mi v noci bez pláče spal a na čepičce měl po probuzení zevnitř u ouška vyteklé cosi, co vypadalo jako hromada ušního mazu... ale byl to ten hnis z ouška, jak mu to v noci prasklo... ☹ ...).

Byla jsem poučena, že o něco málo větší děti si na ouško někdy lehají, některé si na něj sahají, jiné nikoho nenechají na ouško sáhnout, protože je to bolí... některé děti sedí / chodí s hlavou nakloněnou na tu stranu, kde je ouško bolí... k tomu samozřejmě ten pláč, teploty...

Jinak s tím zmáčknutím ucha... mám pocit, že je to před ouškem, protože mi to nedávno říkala klientka, že synovi pořád sahala jakože za ucho (či pod ucho, však víte...) a on nic. A doktorka že to pak zkoušela vpředu před uchem, což jí právě přišlo divný, ale že to tak asi holt bude. Tak nevím. 😕

dukie
17. led 2010

Ahojte děvčata. Já jsem tu dneska zase sama? 😕 ☹

Teď zrovna se chystám začít pracovat (účtovat), manžela jsem vypakovala i se synem ven, nejdřív na procházku, pak za babi. Chci se Vás zeptat, jak řešíte nedorozumění s manžely ohledně výchovy dětí... já už jsem totiž fakt lehce zoufalá. Teď mi malej odmítl jíst oběd a manžel přijde 10 minut na to a krmí ho čokoládou. 😠 A co hůř... dělá to přesto, že už jsem ho mnohokrát žádala, aby to nedělal, že takhle se jako dítě nevychovává - nechceš oběd, nevadí, dám ti čokoládičku... 😠 Jako kdyby aspoň přišel s banánem nebo jablíčkem, tak ani nemrknu. Ale tohle mě fakt vytáčí. O tom, že mu není zatěžko sedět v kuchyni na křesle s nohama na stole, o tom ani nemluvím. 😝 Nechápu, dřív to nikdy nedělal... a teď?...když bychom měli jít za příklad dítěti, začne s takovýmahle podivnostma.

Co s ním mám dělat? Nebaví mě na něj řvát, ale po dobrým to nefunguje. Pak mi řekne, ať ho nedrbu před klukem, že si bude myslet, že je to normální, a vyroste z něj podpapučák. A když mu řeknu, že to vím, že s ním souhlasím, že na něj řvát ani nechci, ale ať se teda jako začne chovat tak, abych na něj řvát nemusela, když to po dobrým nejde, tak výsledek veškerej žádnej. 😝 Fakt už nevím. Nikdy jsem na nikoho nekřičela... dyť já to dělat ani nechci a nelíbí se mi to a nemám pak za to ráda sama sebe. Ale jak teda jinak na něj? 😕 😝

dukie
17. led 2010

...mimo jiné to u mě vyvolává "deprese" a těžko zlvádám pocity, že se musím jít pořádně najíst, páč je to fakt jediná klidná věc v mým životě... 😝

Což mi připomíná... nezapomeňte zítra na váhu a míry. 😉

uci
17. led 2010

no jo holky, prave ze kajka place prave v noci - lenze niekedy je to myslim zo strachu, niekedy z hladu - napr. dnesnu noc bola v kuse hore a myslim, ze to bolo asi z toho hladu - kedze cez den som jej vyvarala ako diva (na obed fajnovu kuraciu polievocku, na veceru masko so zemiakom) a pekne sa mi na to vyprdla a nechcela to, tak som podla rady dokiny jej nedala nic ine (snazime sa ju totizto odnaucit od tych poharikov) a isla spat asi uz poriadne hladna a v noci mi to teda dala "vyzrat" 🙄 no a prave chcela stale dundat - aj ked uz vlastne nebolo co a kedze uz cuca len z 1 prsnika, tak mi tu bradavku vytahala uplne z podoby 🙄 , teplotu snad tiez nemala, tak dufam, ze tieto nocne hysaky co uz trvaju par dni nebudu tie uska, lenze potom si precitam co pise dukie - jako ze teda tonicek vobec nemal tieto priznaky a napriek tomu ho trapili uska - a uz som zasa na pochybach ☹
holky ja som z toho uplne zmagorena, a to su to "len" uska zatial, ja neviem co budem robit, ked nedajboze pride nejaka vacsia choroba 😨 tak ale snad uz za chvilu bude kajka vediet povedat, ze kde ju boli a co ju trapi 😝 teraz je to desne, lebo uz si zacina presadzivat svoju volu (akoze chce tamto a tamto a toto a toto neche) akorat, ze to este nevie dostatocne jasne vajydrit, cize vzdy 1/4 hodiny stravim tym, ze jej ukazujem jednu vec po druhej kym sa dopatrame k tomu, ze vo co gou 😝 😉

uci
17. led 2010

nazdar dukie, ja som tu chvilu, kym sa prdolka nezobudi 😝
vidim, ze si nahodila novu temu do sutaze "depky storocia" 😀 jj a opat musim konstatovat, ze viem o com hovoris a ze je to asi naozaj vsade takmer rovnake - teda s tymi chlapmi myslim 😠
u nas nastastie na tu vychovu mame viac-menej rovnaky nazor, cize sa to da, horsie je to s predstavou o fungovani nasej domacnosti - neustale sa totizto natahujeme ohladom "precpanosti a systemu a poriadku v dome", ja mam rada, ked byt dycha nejakou atmosferou a to si dost dobre neviem predstavit pri holych policiach a stenach, co je zjavne dokonala predstava mojho manza 😠 cize robim kompromisy (o com samozrejme spoluzitie 2 - vlastne uz 3 ludi musi byt) a snazima sa tu udrziavat akytaky system, navrhujem vselijake ulozne priestory kde sa len da aby sa vsetko poschovavalo a dockam sa akorat tak sprdu za 2 policky v celom dome, ktore som si dovoliala "zapratat" fotkami a svieckami a takymi tymi "sereptickami", ktore to tu podla mna aspon trochu zutulnuju 😠
no a vcera som uz mala zase po jednom takom zbytocnom sprdavani dost a pekne som sa zbalila, ze ideme aj s malou k babke, nech si to tam manzo pekne vyskusa dajme tomu 1 mesiac existovat po svojom, nech pride na to, ze aj tak sam nedokaze taky poriadok ako si predstavuje ani len vytvorit a nie to ho este udrziavat - lebo jednoducho problem je v tom, ze vsetky tie veci nie je kam dat, kedze on nechce ziadne skrine ani vitriny ani nic podobne, lenze tie vsetky veci predsa nebudu len tak levitovat vo vzduchoprazdne, ze jo?
no v skratke - fakt som bola zbalena a odhodlana, ze odchadzam, lebo som sa uz nevladala nechat buzerovat - a hlavne podla mna uplne neopravnene 😠 manzo nas nakoniec nikam nepustil a slubil napravu, v ktoru ale - ako som sa uz niekolko krat presvedcila - velmi nedufam ☹ takze uvidime, dokedy to vydrzime 😒

uci
17. led 2010

jo a vahy, miry - stale som sa nedostala k zmeraniu 😖 mam totiz poruke len meter co ma naozaj meter a ten mi teda rozhodne nestaci 😀 miery 90-60-90 teda rozhodne nemam 😀 ale slubujem, ze niekde vykutam aj ten dlhsi meter - cestne pionierske

honzulka
17. led 2010

Ahoj holky..jsem tu a jdu dočítat... 😉

honzulka
17. led 2010

Dukie-krásně popsané sledování... 😉 Jeník tepúlotu tedy neměl(až druhý den),ale pravda je,že si stále lehal na to ouško a nenechal si sáhnout..Jinak k těm našim chlapům...Jednak si mylsím,že se to změní,až budete mít druhé mimi... 😉 A asi je nejlepší si o tom promluvit s M bez Toníka a na férovku si zkusit promluvit o tom,co si každý představuje...U nás totiž Jeník nevěděl třeba co je čokoládá pomalu do dvou let a Tomik ji ochutnal myslím už před ukončeným 1 rokem...Byla jsem u Jeníka důslednější na správnou výživu,ale teď už Tomik jí vše,jen se snažím méně solit a jasně,že nemá každý den talíř hranolek,ale taky občas nějakou zkousne...Je to ale hlavně tím,že už není moc čas na to vyvářet každýmu zvlášť..Snažím se dělat hlavně omáčky a polívky,jenomže Jeník mi úplně začal odmítat zeleninu,takže je to vaření na prd.. 😠
Teď mě taky napadlo,že ten tvůj chlap se snaží takhle Toníka rozmazlit na svoji stranu... 😵 Protože on bude vědět,že maminka to nedá,ale tatínek jóóó.. 😒 Zkuste si o tom promluvit v klidu,třeba spíš s humorem,než to brát tragicky.. 😉 Vždyť se všichni učíme,jak ty naše děti vychovávat a nikdo z nás neví,zda to děláme správně a jak se nám to vrátí.. 😉 ☹

honzulka
17. led 2010

Vás pobavím... 😅 Mně neí dobře(opět virozka.. 😀 ) a včera jsem celé dopoledne trávila v kuchyni+s dětma.. 😉 MM byl na baráku,musel obouchat kus zdi a pak natahoval skelnou vatu na střechu...pracoval cca 4 hodiny... 😉 Vrátil se domů a po chvíli seděl,jak je hrozně unavenej...a řekl mi.."jsem hodně pracoval,tak mám snad nárok být unavený" 😎 No se mi chtělo smát a v duchu jsem si říkala"chudinko malá,ty máš právo být unavený,ale já neeeee..." 😎
No oni si fakt myslí totiž,že celý den sedíme na zadku a popíjíme kávičku,či co... 😠

honzulka
17. led 2010

Tak jsem se ozvala a jdu poklidit ten náš bunkr... 😉 zase se stavím... 😉

uci
17. led 2010

jj honzul, ti chlapi su strasne padavky 😠 ich zmori par hodin poctivej prace a maju pocit, ze jako kolko toho urobili a ze si zasluzia spravodlivy odpocinok 😉 ta nasa "dovolenka" predsa nemoze konkurovat nejakej fyzickej praci 😠 no ale co, treba to brat tak, ze sme silnejsie pohlavie a viac toho vydrzime, a aj ked chlapi si to vlastne nikdy neuvedomia, ze my mame navrch, tak aj tak je to celkom dobry pocit, ze my zenske nie sme take padavky, no nie? 😉 vlastne mozeme byt na seba hrde - to nam nikto nemoze zobrat! chlapi nech si rochnaju v tych svojich "starostiach a velkej robote" ked uz maju pocit, ze su velke ako zemegula 😀

dukie
17. led 2010

uci: S těma poličkama a útulným bytem a tak vůbec... to znám docela dokonale. 😀 Taky nemám teda ráda hromady věcí, protože mi vadí, že to pak celkově působí neuspořádaně. Ale různé ozdůbky sem tam v bytě se mi líbí, přesně jak říkáš - dělá to domov útulným. 🙂 Ale ti chlapi to prostě nějak nechápou. A taky je fakt, že třeba já u nás zjistila, že manželovi se líbí jiný styl než mně, takže teď často volíme něco neutrálního, s čím sice nejsme ani jeden úplně spokojen, ale zase ani jeden z nás není úplně nespokojen. No, není to snadný. Jinak tip pro Tebe - jestli mu vadí na poličkách fotky, tak si prostě na ně kup rámečky, které jdou pověsit na stěnu a pověs je. 🙂 Nebudou "zavazet" na poličce... ale svoji parádu udělají. 🙂

hozul: Máš určitě pravdu, že u druhýho dítěte to člověk - z nedostatku sil - tolik nehrotí. Já vím. A je mi jasný, že je manžel rád, když mu Toníček něco rád baští (což čokoládičku vždycky, že jo...). Ale tak proč nechce respektovat to, co mu říkám? Dej mu čokoládku, ale jednak jen kousek (snažím se, aby si spočítal, že když mu dá 2 čtverečky coby dítěti, co má 12 kilo, tak když si to násobí osmi, tj. přepočte na svou váhu, tak je to to samé, jakoby on snědl 16 čtverečků, tj. půlku čokolády... a že to (ty 2 čtverečky) jsou tak nějak maximum, co by to dítě mělo dostat... O a dej mu to po jídle, jako dobrůtku... jakože když to tak hezky spapal, dostane mňamku. 😵 Já to tak dělám... a funguje to. No a když nechce jídlo, co mu dám, tak ani mňamku nedostane. Hotovo. Já to tak jako dítě taky měla... a rozhodně si myslím, že mi to prospělo.
Prostě nejsem proti dobrotám pro děti, taky Toníčkovi dopřeju kousek čokoládky, nějakou sušenku, dostane i tu hranolku, když náhodou nějaké máme... i sekanou už dostal. Ale prostě si myslím, že se to musí dělat s rozumem. 🙂
Rozhodně máš pravdu v tom, že bych to měla polknout a vyřešit si to s manželem v nějaké normální klidné situaci - myšleno ne před Toníčkem a ne ve chvíli, kdy jsem naštvaná. To dělám špatně, to je fakt. Jen nějak nevím, kdy o tom mluvit, když dítě vstává brzy ráno a usíná v deset večer... a to padne do postele i manžel... takže vlastně nemluvíme o ničem, natož abych mu v deset večer (tedy v době, kdy jsme bez dítěte) dělala kázání ohledně sladkostí. 😕 😖

dukie
17. led 2010

honzul: A s tou únavou a manželem a náma... taky to znám. 😀 To asi známe všechny. Někdy mě to taky pěkně vytáčí... protože já třeba, když předám Toníčka našim a jdu pracovat (tedy ne odpočívat!), tak se necítím unavená, naopak, jsem pak svěží, protože si konečně odpočinu od dítěte, které ze mě vysává celý den energii... Takže naopak manželovi závidím, že "může" každé ráno vstát a jet do práce a mít od nás klid... A ještě víc jsem naštvaná, když mi pak řekne, že fakturoval v daném měsíci svému "zaměstnavateli" jen 120 hodin... to mi pak nedá se ho nezeptat, co dělal těch zbylých 40 hodin (což je jeden týden!!!), protože doma teda rozhodně nebyl. 😠 A já tu sedím u účetnictví, když kluk náhodou usne (spává teď tak 50 minut odpoledne), místo abych si v klidu poklidila nebo si prostě jen sedla a v klidu se naobědvala. 😖

Tak, konec pauzy, jdu pokračovat v účtu... holky, držte se... 😀

honzulka
17. led 2010

dukie-skáču jen na chvíli,páč u nás je zase dusno...MM nasr..(asi unavený.... 😀 )Tak zkus koupit Toníkovi nějaké ty zdravé čokoládky a dobrůtky a udělejte tím kompromis... 😉 Já to tak dělám u Jeníka,že sladkosti jsou za odměnu,ale nejsem pevná a když už dostane Jeník,tak holt musím dát i té naší druhé kyselince... 🙂 Ale určitě mu toho nedávám kila...Dostane někdy tu kindr čokoládku a teď dostával třeba penízek se stromku nebo z kalendáře..Ale třeba tchýně by mu nejardši dala párek do ruky nebo klobásu a to mi vadí trošku víc,než ta čokoládka...Jeník to jako malej taky mohl furt a teď si na to vzpomene občas... 😉 Ale je fakt,že Jeník jedl jako mimčo hezky,což Tom zlobí s jídlem docela brzy..ale Jeník zlobí teď..
tak zase mizím,jdu se věnovat Jeníkovi.. 😉

dukie
18. led 2010

Ahojte děvčata. 😵 Čekám na Vaše míry a váhy 🙂 ... za sebe hlásím 91 kilo a 102 v pase. Ale myslím, že většina byla voda... páč jak jsem začala pravidelně pít, tak jsem čůrala prakticky pořád a hrozně moc (tolik navíc jsem toho vypít nemohla). Takže si tipuju, že prostě při pravidelném přísunu tekutin se moje tělo začalo zbavovat naskladněné vody. 😎

honzulka: Já koupila malýmu dětský sušenky, má tu i takový ty rýžový chlebíčky - to fakt rád baští (což se mu nedivím, já taky 😀 ), jablek, mandarinek a pomerančů (to taky miluje) je plná lednička... jenže to se musí oloupat, to je možná ten problém... 😀 Nevím, proč mají lidi zafixovaný, že když chtějí dítě potěšit, tak jedině čokoládou. 😕

dukie
18. led 2010

honzulka: Ale hlavně chci říct, že mi ani tak nevadí čokoláda jako taková, jako fakt, že mu to cpe ve chvíli, kdy mi malej odmítne oběd. A zdá se mi, že ty děti jsou sice malý, ale už řádně vyčůraný, páč když jsem s ním v týdnu doma sama, tak oběd zbaští, pak dostane třeba ještě na zakousnutí jednu dětskou sušenku nebo čtvereček čokoládky (dám mu to na 4 díly, aspoň si to dýl užije 😀 ) a je to. Ale jakmile je doma o víkendu taťka, tak to se mu oběd baštit nechce - taky proč, když ho pak taťka nacpe sladkostma. Vyčůraný jsou ty děcka, fakt. 😠 😀 😀

lisounek
autor
19. led 2010

ahojky musim vas docist je toho pozehnane..jen se chci ted v rychlosti zeptat, jestli vase deti maji dudliky? ja ted nejak nevim..ale vetsina tusim ze ne co?? 😕

dukie
19. led 2010

lis: My dudlík nemáme už od narození. Takže asi nejsme ti, kteří by k tomu mohli něco říkat. 😀 Proč se ptáš? Bojujete s Kačenkou s dudlíkem? Já si vzpomínám, že jsi se před časem zmiňovala, že během dne dobrý, že ho máte jen na noc. Teda pokud se nepletu... Chceš odnaučit i tu noc? 😵

lisounek
autor
19. led 2010

dukie no chci, ale nevim jak 😒 miva dva, takze jeden jsme ji ubrali, jen si s nim hrala, ale v noci jeden z nich vzdy nasla..proste s nim spi, pak ho odhodi rano a udela mu papa to je v pohode, ale na noc nevim nevim..dnes jsem ji donutila odpo spat bez nej, spala jen hodku misto tri a byl to desny boj usnula na nasi posteli pritulena u me, ale to je ze zlozvyku na zlozvyk..nevim co s tim..cca za 14 dni pujde do sveho pokojiku, tak az jak se popere s tim, tak zkusim vydrzet..ale to bude asi noci prorvanych...ja to nedam 😔 😔 😝 nevim fakt co s tim... 😒 😕 navic ona od mala je nervacek a dudlik je jedine co ji uklidni, zadne oblibene zviratko uspavacka nebo tak neexistuje, nic ji nebere s nicim nespinka 😒

navic mame misto holcicky raubire jak stehno, je divoka, akcni, energicka me picne 😝 😝 kde se to v ni bere..a co vic fakt se i jako kluk chova, kdyz jdeme ven vali se mi na ulici nekdy i v kaluzich je to fakt exot 🙄 🙄

lisounek
autor
19. led 2010

dukie tak u nas je to tak ze to manza nechava na me co se tyce jidla, jako da ji treba piskot a ja se zlobim (myslim pred obedem nebo tak), ale na druhou stranu je mi to jedno..K basti nastesti i obed a kdyz nechce, tak ma smulu jde spat hladna nedam ji ani ja ani on..tak to mame...a ji proste az svacinu..my teda cokoladu nedavame zatim vubec.. 😉 kdyz tak ma ovoce, ruzne krupave chlebiky, nekdy susenky Sunarky, nebo safari ci piskoty...nic jineho v podstate nema..a jsem rada vyhovuje nam to cokoladu si asi jeste uzije... 😎

me spis dela starost, ze K ted stejne stare deti usurpuje..mysli to dobre, chce se s nima kockovat a dovadet, ale ne kazde dite je stejne (treba dukie umim si predstavit Vaseho Tonicka, kdyby se na nej ta nase zivelna pohroma vrhla 😒 ) ona dela mala, ale v podstate jako placa to jine dite po hlavicce a taha za vlasky a nebo obejme kolem krku a v podstate temer ditko skrti :((( jako ja jsem z toho hotova a to jako uprimne 😢 😢 ja nevim, kde to videla...je jasne ze my se s manzou kočkujeme nebo se placneme ze srandy ci tak, ale nemlatime se nebo neco podobneho 😔 😔 no a kdyz ji reknu ze ne ze takto neni mala a ze musi opatrne, tak ona se tomu smeje a placa se pres rucicky a dela nenenene jako ze nesmi, ale provokuje a udela to znovu... 😒 ted je fakt tak divoka, ze mi nekdy dela starost...posledni dny jsem docela nekdy zrala na chocholouška 🤐

dukie
19. led 2010

lis: No s tím dudlíkem fakt nevím. Sama si myslím, že to jde i najednou. Prostě jí ho sebrat a holt vydržet, že si to třeba nějakej ten večer ořve. Ale nešla bych do toho - je to proti mýmu cítění. Asi bych volila to uspávání společně v posteli, aby si zvykla, že se dá usnout i bez dudlíku. A pak bych ji prdla do postýlky. Když to umí teď, určitě v ní zvládne spát sama zase. 😉 To máš jako kdyby byla třeba hodně nemocná - taky si ji vezmeš na 2 - 3 dny k sobě a pak zase šupky zpátky do postýlky, až jí bude líp. 😵 Jako chápu Tě, že se Ti to nelíbí, uznávám, že dokonalý řešení to není, ale pro mě je to přijatelnější než nechat dítě "vyřvat". 😕

Jinak jsem někde četla, že nějaká paní počkala až bude dítko starší a vymyslela sofistikovanou pohádku o tom, že spolu s prckem hodí dudlík do popelnice... a dítě se ptalo, co se tam s ním bude dít... a ona na to prý že si ho vezme popelnicový skřítek pro svoje miminko. 😀 A dítko bylo spokojený. 😀 No, všude zafunguje něco jinýho. 😵

No Toníček už začíná být občas taky docela raubíř. Tedy mezi dětmi. Kdybys věděla, jak se dívá, když mu třeba nějaký dítě něco vezme. 😀 Není z domu zvyklej, že jo... tady mu nikdo nic nebere. 😀 Nebo někdy napodzim normálka v parku vzal z náruče podobně staré holčičce velkou plyšovou žabu a odešel s ní, ani nemrkl. 😀 Ale fyzicky zatím dětem nic nedělá. Ale je taky fakt, že je proti Vaší Kačence svým způsobem pozadu - jednak nemluví, malá nechce dělat, že by sám sebe plácal po ručičkách, to taky ne... snad se jen tulí (a to umí bezvadně) nebo mě hladí po vláskách - ale spíš než malá, malá je to takové zkoumání mých vlasů. 😵 Nebo si zatleská, když se mu podaří na sebe postavit třeba 5 kostek. 😀 To se mi podařilo ho naučit. Nebo ukáže, kde má táta nos a kde má máma pusu... ale očíčka mu pořád nejdou. 😀 Ale ono je to prý u kluků normální, že jsou proti holkám často malinko pozadu... takže se bojím, že mě Tvoje starosti teprve čekají. 😒 Počkej v létě... Toníček bude postrach pískoviště. 😀 😀 😀

lisounek
autor
20. led 2010

no nakonec jsme ji nechali na noc jeden..mivala dva, aby je nasla a ted si musi proste poradit.bud ho najde nebo ne a vcelku to slo...spala vic bez nej nez s nim a v 6 se vzbudila a rvala nikde nebyl byl spadly pod postylkou 😝 tak dostala mliko a jeste spat... 😉

a ja si taky rikam, ze proste jednou na to dostane vetsi rozum a reknu ji, ze treba dudel odneslo nejake jine ditko nebo tak ja fakt nevim 😝 nebo ho pred ni hodim z okna popr. do kose a tak 🤐 fakt netusim..ale musime zatim nenasilne..nejdriv zkusime pokojicek a pak odendat dudel...uff bude to boj... ☹

Jinak jestli bude Tonicek v lete postrach piskoviste, tak se desim co bude ta nase 😀 ty jo ona je bystra ji staci neco ukazat a hned to umi...otvira ruzne kelimky, kremy, ale uz se naucila i sroubovat...a kdyz ji to nejde pomuzou zuby 😲 otevira skrine, zavira sufliky, ale tak jako celyma dlanema, aby tam nenechala prstik 😀 ted vyleza na zidle ma hroznou silu v rukach... povesi se i na lednici nebo na troubu a visi ve vzduchu jen se drzi 😝 jako maňas je to 😅 dnes vyhrabala svoji komodu nasla v ni cepicky a tak si je oblikala, pak sukynku do te se neobratne nasoukala, obcas si nazuje i boty, ne tedy uplne..svlekne si pyzamko a tak...nejvic me dostala, kdyz jsem ji poustela pisnicku na pc a ona si otocila knoflikem volume a dala si to vic nahlas a jeste rekla táák 😀 no a ovladace ty uz ma taky zmaknuty.. 😉

dukie
20. led 2010

lis: No u nás je to tak, že Toníček umí to, co chce umět. Ne to, co chceme my, aby uměl. 😀 Šuplíky kramařit... to mu šlo hned v okamžiku, kdy začal lézt. 😀 Odšroubovat krém taky umí, páč to ho baví a my mu to zakazujem (páč pak utírám krém z koberce... 😝 ), vleze si do trouby, páč to mu zakazujem, líbí se mu otvírat myčku a podávat mi z ní nádobí... bohužel ignoruje rozdíl mezi špinavým a čistým, takže mi často vytahuje a podává i to špinavý. 😀 😀 Všechny sříně, kde nejsou pojistky, taky otevře. Když se někam nemůže dostat, přistrká si tam židli a vyleze na ni a hotovo. Nejvíc ho motivuje můj ntb. 😀 😀 Televizi si pustí, ale zatím ne programově, prostě ji umí zapnout, ale myslím, že ani neví, co mačká. 😵 Jo a taky se snaží strkat klíče do zámku, když se mu dostanou do ruky. 🙂 Prostě to, co chce, umí. Co chci já (jakože jíst lžičkou tak, aby nebylo jídlo totálně všude jen ne v jeho puse, nevylívat úmyslně pití na zem atp.), to nééé. No, ale musím ho pochválit, že když mu dám něco do ruky a řeknu, aby to zanesl do koše, tak jde a vyhodí to, klidně i přes celý byt. Nebo když řeknu "zanes to taťkovi", tak jde a donese mu to. 🙂 A super je, když si ve vaně vezme mýdlo a šudlí si s ním pupík. 😀 Ale to jsou všechno věci, který ho nikdo neučil, který prostě obkoukal a začal to dělat sám. 🙂

lisounek
autor
20. led 2010

jojo dukie to je presne ono jsou to opičky 😉

honzulka
21. led 2010

Ahoj holky..málem jsem Vás nenašla... 😀
Koukám,že tady je to banda raubířů... 😀 Holky přidávám do klubu Tomíka a ani nebudu vypisovat,co dělá,páč je to naprosto podobné,co Káťa a Toník... 😉 A Toníkovi hlavně-umí,co chce... 😉 U nás se hlavně okoukává od Jeníka,takže Jeník se jde podívat na lavici z okna a už leze za ním..Jeník si dá na hlavu medvídka(pytel na hračky) a T.musí taky...ale aby začal chodit na záchod,když Jeník chodí taky a začal používat lžíci k jídlu a ne blbnutí,to nee.. 😎

honzulka
21. led 2010

Ale dneska mě taky překvapil..Vylil trošku pití a še to po sobě normálně utřít... 😅 Nebo si jde sám utřít pusinu..a teď jak jsme zase všichni nemocní,tak mám v kapsách kapesníky a on jak má nudli,tak za mnou přijde,ukáže na kapsu,utřu nudli a zase jde.. 😀 Ale hrozně mě rozčiluje s tím,že leze pořád někde po výškách...jak na lavici v kuchyni(už na ni i stál),tak si stoupne na vysavač,na posteli,do nočníku,na sedačku v obýv.... 😠 No prostě veselí jsou ti naši Lvíčci.. 😀

honzulka
21. led 2010

Tak jsem si tu popovídala a jdu na ordinaci... 🙂 Dobrou.. 😉

lisounek
autor
21. led 2010

Honzul kdyz ja nemam lvicka 😝 🤐

lisounek
autor
23. led 2010

koukam zas to tu pekne zeny flakate 🙂

dukie
23. led 2010

Nazdar kočenky.

Honzul: Tak vítej... myslím, že to máme doma všechny teďka dost podobný. Máme prostě takové malé raubíře. 😀

lis: Já nic neflákám, já jsem tu každou chvíli - sleduju, že díky tomu, co jsme si prožívali s Toníčkem dřív, jsem teď vlastně tak trošku opak ostatních maminek - já to začínám zvládat, začínám mít víc času, klidu... i během dne s Toníčkem. 🙂 Ovšem je fakt, že už to bylo zapotřebí... 😀 😀