Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
26. říj 2008

divabara-já myslím,že 4 týdny po porodu je krvácení normální.. 😉

lisounek
autor
26. říj 2008

divabara: tak tak Honzulka ma pravdu je to normos i cele sestinedeli...

divabara
26. říj 2008

Holky, moc diky, zitra budu volat jeste Dr.Vite, mam za sebou trochu trapeni s tehu nezdarama a s revizema po potratu, tak jsem z toho vyplasena. Tuz mame miminko,tak je to lepsi,ale stejne se proste stresuju,coz asi moc neprospiva,ale neumim se proti tomu branit. Jen nechapu, proc na netu uvadi, ze 3 tydny po porodu uz je pouze zluty hlen...Pak je clovek zmateny... 😒
Lis...cetla jsemtu, ze jsi musela podstoupit revizi, tak doufam, ze uz je vse v poradku. A ty jsi nejak moc krvacela, nebo proc jsi musela na revizi?

dukie
26. říj 2008

Ahojte holky. Zase jsem tu chvilku nebyla... malej trpí... hrozně. ☹ Vypadá to na prdíky, ale dneska řval víc než jindy a úplně jinak, tak se bojím, jestli to není něco vážnějšího. Vystresovaná a vyplašená matka... nejraděj bych jela na pohotovost. Manžel ho ale teďka v náruči uspal, tak snad to fakt budou "jen" prdíky a zase se to alespoň trošku zlepší... jen nemám čas sem díky tomu moc nakukovat... 😕

divabara: Vítej, jsem moc ráda, že Tě tu vidím. 🙂 Nevím, jestli si na mě vzpomínáš ze snažilek, v každém případě Ti moc, moc gratuluji k miminku - jak čtu, tak se nakonec přeci jen zadařilo. 🙂 Jsem moc ráda. Ať se Vám všem daří a miminko ať Vám hezky roste. 🙂

lisounek
autor
26. říj 2008

divabara: asi se neda brat to co nekde pisou, vis kazdy je jiny a co jsem cetla ja, tak uvadeli, ze nekdo ma fakt ocistky celych 6 tydnu a nekdo i dele...no a ja jsem prave porad krvacela..a pak na gynde po sestinedeli mi prave rekli, ze ta deloha porad neni cista (mela jsem uz po dvou revizich), tak jsem to krvaceni uz pak pochopila..ale neco jineho je, kdyz je to slabe spineni a neco jineho krvaceni...neboj nic, vsak 4 tydny jsou porad norma a nekdo i uvadi, ze proste kolem toho 4 tydne uz to mizi a pak se to najednou zase rozjede... 😕 . Jenze ani po ty treti revizi to neni ok a zitra jdu prave na kontrolu ach jooo fakt se mi nechce navic nemam porad jeste manzu doma a uz je to dlouhy a navic ta neustala pece o Kacku. 😔

O vikednu jsem byla u nasich, bylo to super...a Kata tam tak super spala...ty jo ani se mi nechtelo zpet, protoze tady me zase porad stiha tchyne a to jeji sislani a komentovani vseho co Kacka udela...ufff parkrat se to da, ale ted uz je to mooc a dnes nemam fakt naladu 😠 ja uz tak chci svoji domacnost, uz je to 4 mesice a to nas jeste par mesicu ceka, uz nechciiiii 😒

dukie: jsem si rikala, ze jsi tu dlouho nebyla, tak at je brzy lip holka...my jsme si taky vcera uzivali prdy a mamka mi pomohla cvicila ji s nozkama a pak bylo lip..cloveku je lip, kdyz to s nim sdili nekdo blizkej.... 🤐

lisounek
autor
26. říj 2008

divabara: teda taky jsi si asi uzila koukam 😒 a Jonasek se narodil presne mesic po nasi male Kaci 😝 ..tak moc gratuluji, byl opravdu velikan, tak hlavne at uz je dobre...ikdyz s detmi uz bude vzdy neco..ta vecna starost...holky musime to zvladnout jsme prece zensky a ty musi zvladnout vse!! Vsechny se drzte... 😉

honzulka
26. říj 2008

Ahoj holky..koukám,že přes víkend tu bylo ticho.. ☹
Dukie a lis-já normálně zjistila,že našemu Tomíkovi je už líp,když mu ten SAB nedávám..V pátek ho dopoledne hlídal manžel a dal mu je(nevěděl,že já už je dávám jen na noc.. 😒 )a normálně se malej pěkně kroutil a byl dost neklidný skoro celý den.. 😢 Je to jinak totiž zlatíčko,jen nechce pást koníky.. ☹ Jsem z toho nešťastná,všichni mi říkají,že do tří měsíců je čas,ale já pořád nevím.. 😒 Nejsem zrovna z těch,co lítají se vším k doktorce,ale zase se bojím,abych něco nezanedbala.. ☹ Svým zbůsobem se mi k tý naší ani nechce..mám na sebe pořád vztek,že jsem to neustála a nekojila dál.. 😠 Kort když čtu,že u silrej se to krásně upravilo a i mi malej přibýval..Mám na sebe vztek,ale v tu dobu toho bylo nějak víc..ten Jeník a manžel mě taky moc nepodpořil.. 😢 Teď už s tím nic neudělám,já vím,ale ten vztek či co to vlastně cítím se mě nějak drží.. 😠 😢
lis-jsi statečná ženská,jak to zvládáš..a moc ti držím palečky,ať ta tchýně už ti dopřeje ten svůj klid a hlavně ať už jsi v pohodě!!! 😉 Tak dobrou.... 😉

silrej
27. říj 2008

Ahojky holky, tedy tady byl přes víkend klid...no, jo, všechny se věnujeme mimískům... 🙂 To my máme za sebou náročný víkend, finišujeme s klientskými změnami na domeček, tak s námi Kája o víkendu absolvovala výlety po Obi, Siku apod., ale zvládla to...je to naše holčička šikovná! 🙂)) Holky nevíte kolik času může mimčo trávit v autosedačce? Jinak na nás trochu zapůsobil posun času, protože Kája byla včera večer ve svou hodinu už rozmrzelá a já se snažila jí zabavit, aby ještě vydržela, ale snad se to srovná, protože v noci zase už spinkala hezky a i ráno si přichrupla a maminka s ní...a když koukám jak je venku pošmourno a deštivo, tak si dnes asi dáme spací den... 😅
Honzulko, nebuď rozmrzelá...holt, stalo se, ale aspoň budeš pro příště chytřejší! 😉 Můžu ti říct, že já byla ohledně kojení, přibírání a pak i tech třmínků docela dost vystreslá a teď zjišťuji, že zcela zbytečně, že kdyby doktoři měli milejší přístup, tak mohlo být vše v pohodě od začátku...ale víš jak! ☹ Já teď taky zjišťuji, že den ode dne jsem "chytřejší a chytřejší" a u doktorky už nestojím s vyvalenýma očima, ale konečně se ptám, zjišťuji nač, zač a proč a nenechám se už tak manipulovat, protože si říkám, že jsou chvíle kdy člověk má dát na svůj vnitřní pocit, takže určitě bude Honzul líp a líp! 🙂 Jinak my Sabíka taky už moc nedáváme, jen výjímečně...tedy my teď používáme probiotický kapičky, tak uvidíme jak zaberou! 🙂
A co se týče toho pasení koníčků, tak jak už jsem psala, tak Kája je teď taky moc pást nechce co máme třmínky, takže doktorka nás pro jistotu poslala na neurologii, tak uvidíme, ale snažíme se teď poctivě 2x denně koníčky trénovat a je fakt, že vidím pokroky, tak snad se to spraví, takže Honzul nezoufej, však Tomáškovi to za chvilku taky půjde! 🙂
Jejda, to jsem se rozepsala...no, jdu si vyčistit zoubky a jdu se věnovat té naší treperendě...jdeme pást koníčky! 😝

honzulka
27. říj 2008

Ahoj sil-děkuji za podporu... 😉 Víš,už mám druhý dítě,tak ybch chytřejší být mohla.. 😠 A další dítko mít nebudeme,takže mám smůlu..Kdybych ale měla ty informace co jsem měla u Tomáška už u Jeníka,asi by to bylo jiný.Já vím,že nemá cenu se v tom už hrabat,ale mě to prostě asi chvíli dýl trvá,než se smířím s nějakým svým selháním.. 🙄 Kort když zrovna u tebe vidím vlastně že s tím kojením jsi na tom byla stejně a teď si pohodově kojíš,tak mám na ně ještě větší vztek,že mě takhle zmanipulovali a za další dítko na Nutrilonu pojede na dovolenou.. 😝 Máš pravdu,že být v pohodě už od začátku moc nejde...Když měl Jeník tu dečku,tak byl ten začátek taky náročný.. ☹ Ale uvidíš,že v těch třech měsících bude prďolka malá čiperka a všechno dožene.. 😉
Sil-my paseme koníky před každým jídlem a když nespinká,tak ho taky dávám na bříško a někdy trápím s pasením nebo ho jen nechám tak ležet a někdy i spinkat...On mi už od narození moc pást nechtěl,ale občas se zvedl..teď se mu ale vůbec nechce..Začala jsem ale střídat ramena na odříhnutí,na kterých tu hlavičku hezky drží a kouká a změnila polohu při tom pasení(dávám mu ručičky víc pod sebe) a vypadá to líp..Tak uvidím..všude píší,že ve třech měsících by se měli udržet,tak počkám..snad nebude pozdě.. 😖
Tak hezký u nás deštivý den a já se jdu věnovat Jeníkovi než se Tomík vzbudí.. 😉

honzulka
27. říj 2008

sil-k tý autosedačce..neměla by tam být malá víc jak 1,5 hodiny v kuse..To jsme tehdy četli,když byl Jeník maličký.. 😉 Pak to prý pro ně není zdravé...ale taky jsme jeli 2 hodiny a krom toho,že Tomíka druhý den dost bolelo bříško a nekadil celý den to zvládl bez ujmy.. 😉

dukie
27. říj 2008

honzul: Dík za inspiraci... já to taky už někde kdysi četla... nějaká paní psala, že se Sabíkem je to ještě horší... tak jsem dneska při minulém kojení Sabík zkusila vynechat... a zkusím to dnes celý zbytek dne a uvidíme... Jak já bych si přála, aby mu bylo líp... Včera jsem mu uvařila majoránkový čajík a po lžičkách jsem mu ho před kojením dávala. No, nevím, jestli zrovna tohle pomohlo, ale v noci krásně prděl. 🙂 Ovšem ne dost... ráno zase plakal... ☹ Ale teď usnul a spinká už víc jak hodinku. 🙂 Taky jsem mu koupila Čajánek - Fenyklový, doufala jsem, že mu bude chutnat, je "ochucený" laktózou, chutnala jsem ho, je takový jakože nasládlý, prostě pro děti... a Toníček ho zarputile odmítá... 😀 Neochucenej majoránkovej spapá (teda nesmím dát víc jak 2 lžičky za sebou, páč tu třetí už do něj prostě nedostanu... 😀 ...), ale tendleten ochucenej fenyklovej ani párem volů... 😀 Tak mu asi zkusím udělat fenyklovej normálně jako sobě, akorát z kojenecké vody. A uvidíme.

sil: My ty probiotický kapičky dáváme taky, teď to bude týden a půl. Zpočátku (po 2 dnech) se zdálo, že je to naprostý zázrak, malej dokonce jeden den úplně celej prospal... ale tento víkend mě vyvedl z omylu... ☹ Ale dávám mu je dál, snad se to brzy zlepší...

lisounek
autor
27. říj 2008

holky tak jsem byla na dalsim ultrazvuku a pry porad tu delohu nemam cistou ja uz nevim co jsem komu udelala fakt :(( navic je tam vzdy jinej dr. a kazdy rika neco jineho..minule ten muj rikal, ze uz tam po porodu nic nemam a ten dnesni ze tam je porad vrostla placenta ci co..prehazuji si me jako horky brambor, uz fakt nevim..jsem zoufala...ve ctvrtek jdu na dalsi ultrazvuk a v patek popr. dalsi revize..no a tu by mel snad delat sam primar nebo jeho zastupce, ale prijde mi ze porad jen kecaj a skutek utek....chapete ze oni ani na sale nemaji ultrazvuk, aby to zkontrolovali hned a udelali to poradne 😔 😢

ada80
27. říj 2008

ahoj holky
Lis:to snad není pravda,oni tě chtějí zase posílat na revizi?Tak to mají udělat pořádně a ne tě pořád tahat zpátky do nemocnice navíc i s Kačkou 😠 😠 To je fakt masakr 😒

lisounek
autor
27. říj 2008

jinak co se tyce Sabiku tak nam pomahal, ale nesmela se vynechat ani davka to pak byl problem, ale ted co jsem dodelavala posledni lahvicku tak mi prislo ze ji prdiky stejne trapi, jako by ji uz nezabiraly ty kapky, ale dr. tvrdi ze navyk zadny neni 😒 Zacaly jsme teda davat Baby calm a v to vre ve strevech jak nikdy a prdi!!!!!

lisounek
autor
27. říj 2008

adi: jj 😔

silrej
27. říj 2008

Ahojky, tedy Lis, člověk nad naším zdravotnictvím nevychází z údivu...držím palečky, ať je vše brzy v pohodě! 🙂 S tím Sabíkem, já si právě taky nejsem jistá, že nám až tak zabírá, tak jsme ho vysadili a zkoušíme ty probiotické kapičky, tedy taky hlavně proto, že díky Nutrilonu tak často nekakáme, tak ty kapičky by to prý měly upravit, tak uvidíme! 🙂
Honzul, ohledně toho kojení se už netrap... 🙂 Můžu ti říct, že kdyby to zůstalo jen na naší mudr, tak už taky asi dávno nekojím, ale díky tomu, že jsem byla ve spojení s laktační poradkyní a tím naším rodinným doktorem, tak jsme to nějak zvládli a kojím i když částečně dokrmuji a taky musím denně odstříkávat, ale snažím se a věřím tomu, že se zase plně rozkojím a třeba už ani nebudeme dokrmovat, ale abych to shrnula, tak sama bez pomoci ostatních bych to asi nezvládla a tak se nedivím, že ty jsi díky své doktorce přestala! ☹ Ale stalo, to už teď nezměníš a přeci jen, nejdůležitější je, aby byl Tomík spokojený a maminka v pohodě, tak dost mračení! 😝
Holky, mám tady už pár dní docela kupu žehlení a né a né se k ní dostat, ale budu muset, tak se zatím loučím... 😅

honzulka
27. říj 2008

lis-to snad vážně není možný!!!Jak ti jeden může říct že jsi čistá a druhý zase že né? 😠 Je mi tě fakt líto.. 😢 Já jdu ve středu,tak jsem zvědavá.. ☹
Jinak s těma prdíkama...mně asi přijde,že je to lepší od tý doby,co Tomik víc polehává na bříšku. 😕 Vážně musím zaklepat-ťuk,ťuk...že máme klid i bez kapiček.. 😉
sil-děkuji...já na to právě byla spíš sama..Nikoho tu na pomoc nemám,od manžela jsem každou chvíli slyšela,jestli mu raději nechci dát Nutrilon,v noci se chtěl vyspat,máme malý byt,tak jsem byla trošku nervozní,abychom nevzbudili Jeníka a ten se mi ještě k tomu začal počůrávat a hodně vzdorovat.Máš pravdu stejně jako ostatní..teď jsou všichni tři v pohodě a já bych to měla přestat řešit.. 😠
Jsem ráda,že vás tu mám,holky... 😵 😔

lisounek
autor
27. říj 2008

Honzul no uz je to tak takove je dnesni zdravotnictvi... ☹ jenze ja mam nejvetsi strach, aby mi treba vazne nemuseli vzit delohu nebo tak..dnes mi to jeden chytry dr. naznacil, ze jako kdyz je to hodne vzrostly do ty delozni steny (placenta), ze zena prijde o celou delohu..ale ze to teda jako neni muj pripad fakt utecha ze??

Jo jinak SIl ma pravdu netrap se necim co uz nemuzes ovlivnit..co by bylo kdyby..ach jo je to tezky dnes je tolik nazoru a informaci, ze co si ma clovek vybrat...ale dulezity je, abys byla spokojena maminka a pak bude i spokojene miminko 😉

henri001
27. říj 2008

ahojte maminky
velmi pekne vas prosim poradite mi niekto , moj malinky este nema porodnu vahu, pribera pomalicky , zaspinkaval mi pri kojeni...teraz je to uz fajn, papka omnoho viac, ale som ve skluzu 😕 mliecka mam dost, aj si odstrekujem ...dr mi od zac snazi dat prikrmovanie...laktacna sestra ma upokojuje, ze mame este cas, dr vsak je ineho nazoru 😔

honzulka
27. říj 2008

henri-z vlastní zkušenosti-dej víc na laktační a pokud alespoň trošku přibíráte,doktorku neřeš.. 😉

cipin
27. říj 2008

Já jsem taky pro to neřešit a kojit bez příkrmu...

divabara
27. říj 2008

Ahojky,

tak jsme byla dnes radjei na kontorle...takdeloha je ciosta...to krvaceni je ale z poporodniho poraneni, ktere je jako odrenina a vzdy sopusti tu jasnou krev...tak mi to zalipli - kdyz jsm se Dr. zeptala, co to jako je, tak me odvetil, ze to me jako vcelku nemusi zajimat - sila ti dnesni doktori... 😒

Lisounku, je mi moc lito, ze mas takove trapeni...Ja kdyz byla minuly rok po tehu nezdaru, tak jsem byla 2x na revizi a hrozila mi i treti,ale pak jsem lezela na kapackach v nemocnici a vycistilo se to.Byly to nervy, ale ted s mimiskem to musi byt jeste tezsi to zvladat...ach jo, treba ve ctvrtek reknou, ze je to OK...drzim pesti...

Dukie, to vis, ze si te pamatuju...setkavali jsme se v trosku jinem tematu,ale ted uz mame u sebe miminecka, tak je to dobry...

JInak prdiky nas trapi taky, pred vecernim kojenim davam sabika a asi to malemu pomaha...JInak nekdy je krize, jindy je to lepsi...

henri001
27. říj 2008

dakujem, ja to tiez tak vnutorne citim, dnes mi dr povedal ze bud prikrmy, alebo sa nase cesty spolu z nazormy rozchadzaju a mam hladat noveho pediatra...smutne je to, ze dnes som uz noveho dr nezastihla a zajtra je sviatok...som smutna, ale rozhodnuta . Trosku ma oslabuje to, ze moja mamina si mysli ze lekara treba pocuvat 😕 velmi dakujem za vase prispevky, momentalne ma ako jedine drzia nad vodou 😅

dukie
27. říj 2008

henri: Já bych kojila bez příkrmu, když víš, že máš mlíčka dost, a když malej přibírá. Tak to půjde o něco pomaleji... a co má být?... jen počkej, až se rozpapká, to pak určo všechno rychle dožene. 😉

Jinak hlásím, že prdíky si stále užíváme... 😝 😖 ☹ Ale odpolko malej tři hodinky spal, pak jsme byli na procházce, to asi hodinu a půl vejral na houpající se hvězdičku, co má v kočárku... a asi na 20 minut zabral, když jsme se vraceli domů. A jen jsem ho vybalila z fusaku, tak začal plakat zas... Teď ho manžel uspává - resp. se snaží, aby alespoň neplakal, když už nezabere...

A aby toho nebylo málo, tak máme zase nějakou manželskou krizi - rozdílné názory na to, co s prdíkama... manžel si o tom nic nenačte, žádný výrobky nezjišťuje... a když já se snažím, tak mi akorát vyčítá, že to mu mám dávat, to mu nemám dávat... a já to samozřejmě těžce nesu... a už to je... chjo. ☹

A pokračování... dneska jsem koupila malýmu babyvak, jsem zvědavá, jestli se mu v něm bude líbit, ráda bych ho používala místo kočárku na krátké trasy (např. za kolegy do práce to mám 3 zastávky, takže je docela hloupost tahat kočárek do MHD... a je to po velmi frekventované silnici, takže ani pěšky s kočárkem to není nic moc...). No a jen jsem to přinesla, tak ho manžel hned začal zkoušet, cpát tam malýho... aniž by si předtím aspoň přečetl návod... no malej řval, pochopitelně... 😒 Takže prví zážitek s babyvakem má špatnej... a já abych to teď napravovala. 😝 Hlavně že jsem to manželovi říkala, ať si to prvně nastuduje, než začne něco vyvádět... 😝

No, holky, prostě dnes nemám svůj nejlepší den... 😖

honzulka
27. říj 2008

henri-co je to za doktora??!!!To bych šla taky rovnou..ber to teď tak,že máš naopak ten den navíc(svátek)a opravdu se nedej!Jestli malej přibírá,tak není důvod ho dokrmovat.Vím jaký to je,když tě nikdo nepodporuje,ale nedej se!!! 😉
dukie-zkus malýho dávat víc na bříško..Nevím,zda jsem to nečetla zrovna tady,že mají prckové 1/2 bdělého stavu trávit na bříšku a já se vážně snažím Tomáška dávat co nejvíc a i přes den spát(a chodím ho samo kontrolovat) a fakt je v pohodě.Jinak s tou krizí tě taky chápu.. 😒 A bude hůř.. 😉 Mně před jeníkem říkala známá,že se s manželem hádají jen kvůli výchově.. 😀 jsem se divila.. 😕 A u nás je to taky.. 😝 To je přesně o tom,že my se snažíme o těch drobcích něco dočíst,kdežto oni to berou intuitivně a málokdy si nechají poradit..U nás se moc ani nemůže řešit,co jsem se dočetla..Naučila jsem se už některé věci fakt řešit sama.. 😒 To jsou prostě chlapi.. 😎 dukie-u nás ještě zabíralo nahřát ten sáček a zabalit malýho do zavinovačky..a fakt hlídat aby mu nenastydlo bříško..takže ho moc nenechávam nahatýho a kdyžtak plenu přes bříško(poradila babička 😉 )
Tak já jdu následovat sil-jdu žehlit a pak snad kouknu.. 😉

uci
27. říj 2008

ahoj holky, tak som nakukla a co to vidim lis? zase ta chcu trapit? ☹ fakt je to uz na maslu ale vydrz, ked si prekonala tie tazke zaciatky tehu tak toto uz nejako zvladnes 😉
dukie: my mame teraz s prdikmi celkom kludne obdobie, ale zaviedla som vsetky vase rady, co ste popisali: cize ako lis hovorila - sabika davat pravidelne pri kazdom dojceni (v noci ale nedavam), ako hovorila honzul po kazdom kojeni nahriate ceresnove kostky do zavinovacky, okrem toho pri kazdom prebalovani masirujeme brusko kremom Pupik a cvicime nozickami a este snad aj ta hacka by mala vraj pomahat, nuz neviem, co z toho zabera, ci z kazdeho nieco ale musim si zaklopat teraz sa to s prdikmi da, chyti to prdolku len sem tam navecer ale uz to rozhodne nie su tie hystericke zachvaty, a ozaj este dojcim vzdy ked si pyta - hoc aj po hodine - aj ked si niekedy len trosku cucne, radsej menej ako by ju potom malo boliet brusko
vcera sme u kamosov skusali baby vak, ze ci sa to bude prdolke pacit ale pri vkladani do neho chytila zase ten svoj hystericky zachvat, ze prestala dychat, takze z toho asi nic nebude, zjavne sa jej to moc nepacilo 😖 este ze mame tu hacku - ta to isti

silrej
27. říj 2008

Holky, taky jsem ráda, že vás tu mám...člověk aspoň nemá pocit, že je na to vše sám a může se tu poradit a povzbudit se navzájem! 🙂 Musím říct, že nám asi zabraly ty probiotické kapičky, protože malá prdí o sto šest, ale dnes se "krásně pokakala" a je spokojená...nemám pocit, že by jí trápilo bříško a vzteká se a brečí jen když chce prso nebo má pocit, že se jí málo věnujeme...kéž by jí to takhle vydrželo! 😅 Henri, na takového doktora bych se taky vykašlala, a to hned, protože to je z jeho strany vydírání a z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že bych spíše poslouchala laktační poradkyni než doktora...však mimísek začne brzy přibírat, některé dětičky začnou přibírat dřív a jiné později, nejdůležitější je kolik má počůraných a pokakaných plínek a pokud dostatek, tak mu tvé mlíčko stačí a hotovo, takže se nedej a vydrž! 🙂
Holky, hezkou noc vám i mimískům, já jdu následovat Káju, která hezky v postýlce spinká... 🙂

henri001
28. říj 2008

Dobre ranko maminky 🙂
tak som sa tu docitala zopar mudrych rad ohladom prdikov 😅 dakujem aj za ne, aj za podporu, ste zlate 😵 ...ja Vam mozem poradit knizku Nejstastnejsi miminko v okoli...je cela o kolike miminka a pre mna velmi prevratna, lahunko sa cita a niektore rady mi uz aj zafungovali, vrelo doporucujem - sice niekto tvrdi, ze je kontroverzna, no ale skusit to moze kazda a potom si urobit nazor, no nie - 😀 Prajem Vam krasny dnik a poslusne miminka 😵

dukie
28. říj 2008

Hezké dopoledne přeji. 🙂

My s prdíkama zkoušeli už snad všechno, právě po těch probiotických kapičkách se asi týden zdálo, že to je fakt zázrak a malej byl spokojenej jak nikdy. 🙂 Ale pak to přišlo... ☹ Holky, nikdy takhle neřval. Třeba plakal, my ho nosili "na tygříka", to mu ulevuje, třeba tak i usne... a najednou, z ničeho nic... začal řvát - ječet tak, jak kdybyste mu třeba utrhli nožičku... prostě ho to asi najednou tak moc zabolelo. ☹ Když se to stalo poprvé, úplně mi vyhrkly slzy do očí, byl to fakt hroznej výraz ve tváři a řev... chudáček. ☹

Nahřívání bříška, cvičení nožkama, masírování bříška, hajání na bříšku... nic nepomáhá. 😝 Navíc na bříšku neumí spát (to jen výjimečně), takže ho tam fakt můžu dávat jen bdělýho, jenomže to hned zvedá hlavičku, což mu docela vydrží (je v tomhle fakt šikovnej), ale až se svaly unaví, hlavička padne a nejde mu zvednout, on se začne vztekat, protože ji nahoře chce... no a začne plakat... takže to s ním taky není snadný.

Včera jsme vysadili ten Sabík, zatím bez něj žijem, dokonce to vypadá, zdá se, trošku líp. Ale těžko říct, jestli je to tím Sabíkem, protože včera jsem malýmu koupila ještě jinej čajíček (je tam fenykl, anýz a heřmánek) pro miminka a dávám mu to po lžičkách před kojením. Takže těžko říct, co zabírá a co ne. Teď ráno u kojení byl strašlivě neklidnej, pak se vykakal, vyprděl... po přebalení chtěl baštit ještě... tak jsme se nabaštili... a teď si hraje s hračkama v lehátku už asi 30 minut a prdí u toho. Vypadá docela spokojeně. Kéž by mu to vydrželo...

honzulka
28. říj 2008

dukie-já dávám taky čajík od Hippu a přijde mi,že taky zabírá..Včera jsem to zakřikla..dneska to Tomáška fakt bere.. 😢 Po dlouhý době.. 😢