Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
18. pro 2008

Jo lis-prosím tě,chtěla jsem ti jen napsat,že jsem zjistila,že Tomášek mi víc blinká,když mu zvedám dávku..asi jak si roztahuje bříško.. 🙂 Tak třeba jestli se Káťa nepřepíjí..A dáváš už ten Nutriton?Má účinek?Já se bojím,aby neucpával,což zvládá někdy i Nutrilon sám..Tak až podle toho,jak zabere u Vás budu o něm taky přemýšlet..(možná).. 😉

lisounek
autor
18. pro 2008

ahoj holky tak my meli noc vcelku dobrou, Kata se teda taky chvilema budila ale dudel zabral a ve finale jsem ji krmila az v 5:30 hodin no ale pak usnula a v 7:30 hod se vzbudila se strasnym placem nesla utisit, tak jsem na ni koukala, protoze to se opravdu jen tak nestava 😕 hmm a vypadalo to na pekne smradlavy prdik, protoze tatka si ji vzal a ona si ulevila a uz zase byla same usmevy 😀 😀 , ale to byl smrad 😲 🙄 a nekdy vecer mam pocit jako kdyz lezim mezi dvema zviraty, z jedne strany odfukuje manzel a z druhe strany chrochta Kata to jsou zazitky z loznice 😅 😉 hmm ale pak dopo zase bulila a fakt dnes uplne fest a tak mi prislo ze ma hlad (davam ji dopo jen 120 ml a vypada to, ze ji to prestava stacit 😕 ), jenze jsem jako na potvoru nemela pripravenou prevarenou vodu, takze to bylo horky a zase to trvalo hmm dalsi vyhoda kojeni, je to proste hned k dispozici 😢 a asi to fakt byl hlad...hmm takze 120 ml uz ji vazne neuspokoji...jinak pije 150 a na noc 180 ml a Honzul je mozny, ze pak uz se treba preji, protoze by ji stacilo napr. 130-140, ale ona to vypije a pak blindi...hmm a Nutriton jsem jeste nezkousela se priznam ☹ ja nejak nemela cas to jeste schanet 😖

Ted mi spi na balkone to je pohoda - ja vzdycky litam venku a pritom za tu dobu co spi, tak bych udelala spoustu veci, no ale me to doma nebavi, jen dnes je tak hnusne, tak jsem ji soupla ven a sama jsem v teple hmm prijde mi to nefer, ale ji tam je snad dobre, je nabalena a na vzduchu si spinka 😵

Od ledna bych taky chtela s Katou jeste chodit na kojenecke cviceni, tak jsem zvedava co a jak bude...

uci: vy se z toho taky teda koukam jen tak nevyhrabete to je silaaa a jeste ty ordinace plne nemocnych deti...no my jdeme nastesti az 5.1. na dalsi hexu, ale taky jsem s hruzou zjistila, ze hned zacatkem ledna mame dalsi kontrolu na kyclich to je radost 😒

a ted uz jdu vazne asi zehlit 😝

dukie
18. pro 2008

Ahoj holky. 🙂 Dnes je tu, koukám, docela živo. 😀

My máme stále zelenou stoličku. 😒 Už jsem z toho zoufalá, páč Hylak bereme od soboty a výsledek nula. Toníček se tedy po většinu času tváří spokojeně, takže by mi to až tak vadit nemuselo, ale stejně... normální to asi není. Rozhodně ne dlouhodobě... 😕 A nás to takhle trápí už od Mikuláše... No ale zítra dopolko voláme o výsledky, tak jsem moc zvědavá.

Jo... a taky mě trápí, že se na nás vždycky ještě v jedenáct v noci tlemí, hubu od ucha k uchu a je čilej, jak kdyby se zrovna probudil. 😀 Je fakt, že když pak usne, tak spí hezky do rána třeba do osmi, někdy i do devíti, ale i tak... včera jsem tu s ním "blbla" do půlnoci, pak jsem ho nakojila (byly to 2 hodiny po přechozím kojením, ale tu třetí bych už fakt nedala...) a on usnul... a spinkal do půl osmé do rána bez probuzení. Vyspala jsem se hezky, to jo, ale nevím teda, jak je možný, že my (já a brácha) jsme podle mé mamky usínali v sedm večer... 😕

lisounek
autor
18. pro 2008

ahoj dukie no ty jo ja si neumim predstavit takove vecery ty jjoooo jsem rada, ze K usne do 20 hodin a je klid, to uz bych nedala jeste tak dlouho vecer...staci ze je protivna cely podvecer ☹ ale zase takovy spanek musi byt pak super!!! Ja se ale divim tomu, ze Kata treba je v noci asi tak tech 10 hodin bez jidla a kdyz se vzbudi, tak se na me normalne tlemi a vubec nebreci hlady jako driv - je to super 🙂)) snad za chvili vydrzi treba do tech 7 hodin to by bylo uplne super, tak treba pozdeji napr. po kasi nebo tak..uvidime..

ta zelena stolicka je fakt divna, ja to u K mela snad jednou a to jeste pri kojeni a hodne brzy po narozeni..ted uz ani nahodou..tak snad uz se neco zitra dozvis 😕

lisounek
autor
18. pro 2008

kuk nikde nikdo.. 😕

adi: proc te napadly ty prikrmy..vzdyt kdyz je dite plne kojene, tak se pridavaji az po 6 mesicich 😨 😨 ??????

honzulka
18. pro 2008

lis-jen skáču..Určitě je to tvoje věc,ale ty tedy Kačce nedáváš dávku podle tý krabice?Já teď dávám Tomíkovi těch 180 a vy by jste měli být na 150,ne?Já na začátku volala na NUtrilon linku,když mi přišlo,že to Tomíkovi nestačí a tam mi řekli,že bych se měla řídit tím dávkováním,že je to jinak zátěž na ledvinky malýho a pokud mu to nestačí,tak je pak Nutrilon co víc nasytí..No vy by jste měli mít těch 150 5x denně,myslím,ne?Teď je to dávkování blbě psaný..jdu kpupat..pak zajdu..

honzulka
18. pro 2008

C:\Documents and Settings\ja\Dokumenty\Obrázky\oblečení\Imunita a kojenecká mléka › kojenecká mléka – základní řada › Nutrilon 1 – od narození Nutricia Nutrilon™.mht

honzulka
18. pro 2008

Hm..tak jsem sem chtěla dát odkaz.. 😔 lis-koukni na ww.nutrilon.cz tam je to dávkování líp než na tý krabici..a podle toho by Káťa vážně měla mít těch 5x150.Myslíš,že jí to nestačí? 😕

ada80
18. pro 2008

Lisptala jsem se spíš proto,že když někdy jím pribinák nebo banán,že na mě Vandulka tak smutně kouká,tak jsem se ptala jestli jí můžu dát ochutnat.Doktorka říkala,že na lžíčku ji můžu zkusit dát a uvidím zda jí to bude chutnat nebo ne,jinak mám normálně kojit 🙂

lisounek
autor
18. pro 2008

Honzul nedavam to podle davkovani na krabici, vse jsem konzultovala s Mudrou, jde o to, ze to davkovani je podle vahy, ale taky podle veku ditete a je problem, ze my jsme sice ve 4 mesici, ale dle tech jejich tabulek mame vahu jako mladsi deti, takze se podle toho nedalo ridit...je to totiz nedomysleny..a kdyz nema ani 5 kg tak nemuzu davat napr. 180ml. Ona by podle veku mela denne vypit 1000ml, ale podle vahy jen 840 ml a presto ma jeste min....dr. mi kladla na srdce at ji davam jen kolem 700 ml protoze nemela ani 5 kg a ma byt 150 ml na kilo vahy..ted uz jsem davku zvedla na 150 ml a vecer ji davam 180ml a jelikoz ji jen 5x denne, tak to vychazi 780 ml, coz si myslim ze je v pohode..a kdyz Ti dite breci hlady, tak mu prece nebudu davat malo..je jasny, ze kdyz zaknoura, kdyz to dopije, tak ji nepridam, ale kdyz breci treba pres pul hodiny, tak se ridim ze ma hlad...je mi jasny, ze UM muze byt dite snadno prekmovano, ale snazim se taky vcitit do jejich potreb vis... 😕 a ty davky prece nemusi byt nutne vsechny stejne....a dr. sama vedela, ze davam 120 ml 3x denne a 2x 150 ml - no ale ted uz ji to zrejme nestaci, tak jsem davky zvedla....

honzulka
19. pro 2008

Dobré ránko..jsem tu na skok.. 😉
lis-mně je jasný,že nenecháš dítě hladovět.. 😉 Já se řídím tentokrát podle věku,s Jeníkem jsem jela hlavně ze začátku podle váhy,protože už ve třech měsících měl 7 kilo.. 🙂 Třeba se Kačka teď snaží dojíst to co neměla,když jste bojovali s kojením..Mně taky Tomík víc brečel po jídle,když jsem přestala kojit a teď mu ta dávka stačí..ale nevím kolik váží..Tak hlavně že jste spokojený..Já to myslela spíš kvůli tomu ublinkávání a vůbec jsem to nemyslela špatně.. ☹
Tak pa zase letím.. 😉

uci
19. pro 2008

ahoj hokyyyy, ja som objavila super hypnotizujuci prostriedok na malu prdolku - teraz sa mi asi 10 minut uplne fascinovane bez pohnutia bez jedineho zvuku pozerala na setric, co mam na obrazovke PC (plavaju tam take farebne bublinky) az ju to krasne uspalo 😅 😅 😅 holky to je parada, si uz ani nepamatam kedy naposledy takto v klude zalomila
no ale ma to jednu nevyhodu - nemozem potom robit na PC a na nete 😀

silrej
19. pro 2008

Ahojky holky, tak jsme zpět z toho očního a i když z oční stránky je Kája v pořádku, tak mudr říkal, že zřejmě bude problém nervový, takže jsme dostaly doporučení do Motole na magnetickou rezonanci, takže po novém roce budeme muset nastoupit a vzhledem k tomu, že je takhle malá, tak jí to budou dělat v narkóze, tak vám můžu říct, že jsem z toho všeho už nějaká bez nálady... ☹
Co se týče dávkování jídla, tak v tom vám neporadím, ale já se řídím dle toho jaký má malá apetit, protože nech ji nechat řvát hlady, tak jí raději přidám a je spokojená, a to je asi nejdůležitější, spokojené dítko! 🙂

uci
19. pro 2008

no teda sil ☹ to mate pekne nervy a zrovna takto na sviatky - asi budes stale mysliet na to vysetrenie, ze? keby ste to aspon cim skor mali za sebou a vedeli co je vo veci ... ale ved to kludne moze byt len taky tik, nie? ale urcite je lepsie mat to potvrdene 😉

lisounek
autor
19. pro 2008

Sil: 😔

lisounek
autor
19. pro 2008

adi: jinak Kata taky kouka do pusy, kdyz jime, ale me by nejak nenapadlo ji to davat...hmm ikdyz od ledna mozna uz budou potreba prikrmy, ale na pribinak i banan je prece jen brzy ne??? 😕 to vim dopredu co by mi na to nase mudra rekla... 🤐

bobinna
19. pro 2008

ahojky holky, jdu si pro podporu...

normálně 4-měsíční prohlídka ... 6kg rovných a 64cm... pak jí ošmatala hlavička a úplně mě vykojelila... prý má Linduška počínající křivici!!! holky já ani nevím co to je ... celé odpoledne jsem doma probrečela... prý jí dávám málo toho vigantolu ale já jí ho dávám zvýšila jí dávkování na dvě kapičky denně... celou dobu říkala to se mi vůbec ale vůbec nelíbí ale na kontrolu nás nepozvala jenom to dávkování upravila takže já mám zkažené svátky pže mám strach

jsem fakt hotová

honzulka
19. pro 2008

Ahoj holky.. 🙂 Jdu na chvíli..kluci spí a mažu jsem vyhnala na nákup potravin do Globusu(teď je tam nejmíň lidí.. 😀 )
bobi-je mi tě moc líto,ale oni někdy doktoři raději předem straší..Uvidíš,že ty kapičky zaberou!! 😉 Přeci kdyby to bylo nějak špatný,tak by vás někam poslala..A nebo se zkus sama objednat někam na neurologii a budeš mít větší jistotu,když se Ti na Lindušku podívá větší odborník.. 😉
sil-vůbec se Ti nedivím,že jsi bez nálady.. ☹ Už by jste si taky tu pohodu zasloužili,viď?Uvidíš,že to dobře dopadne..Asi vaši lékaři jsou opakem doktorky od bobiny-Vás posílají po vyšetřeních hned.. 😉
Holky,to je tak pitomé období..Vánoce za rohem,venku bláto,finanřní krize všude a ještě mrňouskové mají takové trápení.. 😠 😢
ada-já myslím,že už malé můžeš dát ochutnat ten banán,ale s pribináčkem bych počkala..Já ho Jeníkovi dávala až v roce,protože to prý pro ně není moc vhodné.. 😔
My 15.1.začínáme s příkrmama a docela se na to těším,že ten den nebude tak bílý jako tyto mléčné.. 🤐

honzulka
19. pro 2008

Tak já jdu balit nějaký dárky,než se manža vrátí..tak zatím papa a holky držte se.. ☹

lisounek
autor
19. pro 2008

ahoj Honzul tak at Ti to jde, ja jdu zehlit fujj ja to nesnasim a ono to vubec neubyva to pradlo 😔. Jinak s tim Nutrosem v pohode, ja se nezlobim, vim,ze to myslis dobre a diky...🙂 taky v tom tapu a to blinkani je mozna temi davkami, ale ona mi blinkala i pri 120 ml, tak ja uz fakt nevim..tak jako tak asi prejdu v lednu na sunar...pry je stejne dobry, ale jeste uvidim...5.1. jdeme na hexu a tak se ji na vse poptam a asi uz budou taky nejake prikrmy...

bobi: ja to taky nechapu, snad to chtela jen podchytit vcas, to by urcite neco delala!! Holka nestresuj se dopredu, vsak uvidis co bude priste!! A navic dle me jak to muze usoudit takhle jen z pohmatu na jednom miste?? to je divny...vzdyt je to krasna holcicka a nic ji nechybi, tak se raduj holka moje ;)

my se zase chytli s manzou takze on trucuje a jak jinak nase zhave tema - jeho matka 😔 .. bydlime tu pomalu pul roku a ja to vidim jeste na roky, ikdyz si to on nechce priznat, ja snad nekam utecu, me to nebavi a na svatky se netesim..vubec to neresim a stejne vse bude delat ona, aby mel milacek na co je zvykly...a ja se s tim v tom pripade fakt delat nebudu to mi za to nestoji!! 🙄 🙄

ada80
19. pro 2008

ahoj holky nám se právě vrátil tatínek z mejdanu s kámošema z práce a je vylitej jak škopek 😀 takže ted leží a umírá,ale patří mu to.Ještě jsem ho v takovýmhle stavu neviděla za celou dobu co jsme spolu.On normálně moc nepije tak podle toho ted vypadá.

honzulka
19. pro 2008

lis-já být tebou,tak vydržím na tom Nutrilonu.. 🤐 Sice je dražší,ale já co viděla děti na Sunaru,tak jsou to pěkný kuličky.. 🙂 Vždyť už je to jen měsíc a pak jsou příkrmy a uvidíš,že Kačka tolik blindit nebude.. 😉 Mně dnes celý den Tomík neblinkal a pak se vzbudil odpoledne a lítalo z něj sražený mlíko s vodou..tak mě to trošku vyděsilo.. 😲 Ale pak už dobrý.. 😉
Zítra si Jeníka bere tchán a už se moc těším na to kázání od manželovi babky,že už je zase nemocnej a že s nima musím za každýho počasí ven a že nechodím a proto jsou nemocný.. 😠 A teď i bude mít pravdu,páč jsme byli za celý týden venku až dnes..jenže já to prostě teď nestíhám a hlavně kam s Jeníkem,když sníh není a na písek je zima a jen tak se procházet ho nebaví?? 😔 Ty jo,kdyby jsme bydleli v baráčku,tak si na dvoře může hrát a bylo by.. 😒
lis-my máme zase doma docela perný chvilk kvůli Jeníkovi.. ☹ Má ty svoje nálady,kterým se říká vzdor a manžel je docela nervák,takže se naše názory moc nesejdou.. 😒
ada-ten můj chlap jde v pondělí..tak jsem taky zvědavá..mají to od čtyř,tak ho asi vracejícího se domů uvidím a já ty opilý lidi nějak nemám ráda.. 😠 Tak asi půjdu spát s klukama a bude.. 😉

honzulka
19. pro 2008

Tak jdu hajat..papapa a hezký víkend.. 😉

silrej
20. pro 2008

Dobré ránko holky, koukám, že je tu veselo... 😨 Já nevím, ale letos se mi zatím ještě nějak nedostavila ta správná vánoční atmosféra a nálada, jsem ze všeho taková utahaná, takže tě Lis naprosto chápu, jak asi musíš být "otrávená" z tchýně a pak z toho plynoucích hádek s manželem! ☹ Honzul, ty zase bojuješ na frontě kvůli dítku a vyvětlit chlapovi, že děti se pořád jen neusmívají, ale mají i své nálady...no, co ti mám povídat, že! ☹ A Bobi, přesně jak napsaly holky, tak kdyby to bylo nějak moc vážné, tak by vás určitě začala doktorka honit po vyšetřeních, takhle na vás spíš udělala jen bububu! 🙂 No, koukám, že jsme se tu sešly...tak holky hlavy vzhůru, však bude zase líp!!!! 😀

lisounek
autor
20. pro 2008

ahooj 🙂

adi: pripomina mi to vecer, kdyz prisel manza domu z vecirku,ale ten tvuj dorazil brzy, ten muj az v 1:30 hodin 😅 😅 a myslela jsem, ze ma otravu alkoholem 😀 😝

Honzul: myslis zustat na Nutrosi?? hmm je fakt, ze od ledna asi budou uz ty prikrmy...takze uvidime...jeste si to rozmyslim a hele Kata taky prave obcas vyblindi uplne vodu s tou syrovatkou..chtela jsem se te zeptat jak Ti Tomasek spi po tom Nutrilonu a jak casto se budi?? Nam Kata posledni dobou vydrzela treba az do 6 rano (no v noci se parkrat probrala a ja ji dam dudlika, tak spi dal) no a tak jsme najely na super rezim i jidla, ze to mela tak nejak ve stejnou dobu...no a dnes v noci se vzbudila normalne v 1:30 hod a ja nemohla najit, kde ma zahrabanyho toho dudlika a nez jsem ho nasla tak byla probrana... 😒 hmm a tak jsem ji hodinu nahazovala dudlika, uz jsem byla uplne nepricetna...on je dudlik super vec, ale kdyz bez nej proste neusne tak to je traga 😖 no a jelikoz uz jsem fakt rostla, tak jsem si ji vzala k sobe (manza spal v obyvaku, pac jsme se chytli ten vecer) a to se zacala vzpinat a vztekat nechtela spat a ja nevedela, jestli ji mam dat jist, protoze mi to pres den zase nejak nevyjde..no a nakonec jsem ji dala protoze uz rvala hlady ...no a pak spala teda jeste 3 hodky, ale stejne rano v 7 zacala nanovo tak jsem se nastvala a donesla ji manzovi na ferovku, ze se chci vyspat a ze me stvala celou noc, tak at si to uzije taky on.. 🙄. Proste jsem ho vzbudila a dala mu flasku a nazdar. No koukal, ale nestacil ani vzdorovat 😀..Jenze stejne jsem toho moc nenaspala protoze vstala tchyne a delala kraval... 😔

honzulka
20. pro 2008

Ahojky.. 🙂
lis-já myslím,že změna mlík je pro prcky prostě změna..Určitě je Sunar levnější a chutnější,ale já jsem s tím Nutrilonem docela spokojená už při Jeníkovi.. 😉 Tomík mi spí docela dobře..většinou usne po 19 hodině a třeba ve tři si začne povídat nebo teď spíš kašle,dostane dudlíka a spí dál,většinou se ještě tak dvakrát povede jen nahodit dudlíka a spí a většinou tak v těch 6,6:30,někdy i déle jí a po jídle zase usne a spíme tak do 7-8hodin..No a přes den jak kdy..ale docela dost..tipuji mezi jídly tak hodinku,někdy více někdy méně.. 😵 Já se většinou snažím přes den,aby měl mezi jídly tu 3 hodinovou pauzu a jemu to vyhovuje a někdy vydrží i déle..Když jsem tehdy volala na tu Nutrilon linku,tak mi řekla,že ta dávka by se měla dodržet,ale když výjmečně dostane o dávku víc,tak to nevadí.. 😉 My dnes máme o dávku míň,tak jsem zvědavá,jak se vzbudí v noci.. 🙂
A s tím manžou jsi to udělala dobře!! 😉 Mně ten můj dneska naštval,když se Tomík vzbudil v 7:30 a já hned nešla dělat jídlo ale budila Jeníka,tak se na mě otočil "ty mu neuděláš mlíko!? 😠 No nejraději bych mu jednu plácla.. 😉
Sil-trošku s tím vážně bojujem..Ježíšek manželovi přinese knihu o období vzdoru,tak budeme studovat.. 😀

lisounek
autor
21. pro 2008

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... holky tak dnes nikde nikdo tak alespon vkladam nase Vánoční přání 🙂 🙂

dukie
22. pro 2008

Ahojte holky. 🙂

lis: Přáníčko je hezké, pšímo loštomilé... 😵

Zrovna jsem volala k doktorce pro výsledky Toníčkovy stoličky, prý negativní. Tak pak tedy nechápu, proč máme stále hnusnou zelenou stoličku a občas i s troškou krve. 😝 Je fakt, že nijak víc nepláče, vypadá docela v pohodě (ale těžko to posoudit, páč po těch našich kolikách se mi jakýkoli menší pláč zdá jako nic...).

No tak si nás pozvala, že máme ještě odpoledne přijít. Tak jsem zvědavá. Já si pořád myslím, že 14 dní zelená stolice není normální. 😝

lisounek
autor
22. pro 2008

ahoj holky tak tady pred Vanoci ani noha..dukie jak jste dopadly?? no je to stejne divny vid ta stolicka?? hmm jsem zvedava co Ti rekla...no co ja vim, tak zelena stolice by mohla byt i z toho, ze ma maly moc predniho mlicka a malo zadniho, ale to uz jsme tu asi resily...hmmm 😒 fakt netusim.....a jak ted Tonicek pribira??

Honzul: jinak porad nevim s tim krmenim, kolik davek davas malemu??nam tedy vychazi standartne tech 5 ale nevim prave, kdyz by se treba stalo, ze bych mela o jednu vic nebo min, protoze ikdyz to mame temer pravidelne, tak nekdy se vyjimka stane a to jsem pak v rozpacich co s tim...znamena to, ze bych tech 750 ml co mam za cely den rozdeleno do 5 davek mela rozdelit do 6 nebo do 4 davek?? nebo dat davku navic a bude tim padem napr. 900 ml? To je prece divny...ty jo mam v tom porad dost maglajz...kdyz se mi to nastesti stane, ze chce jist v noci treba driv, tak ona pak vydrzi zase i dele, protoze to zaspi a plus minus jedna dve hodiny se pak ztrati, protoze jak jsi psala taky mi nekdy vydrzi dele nez ty 3 hodky, ikdyz se snazim to dodrzovat, tak odpo kdyz spi v kocarku tak ji treba az po tech 4 hodkach a v pohode....hmm snad si najdes casik jeste treba zajit budu rada 🤐 🙂

Jinak jsem zkusila Nutrilon AR zatim neblinka to ne, ale jak to ma zase jinou konzistenci, tak to ucpavalo ten dudel, takze to Kata jedla asi 20 minut a porad rvala, protoze to neteklo..no a ja to porad musela prostouchavat fakt des, byla uplne nepricetna a ja vytocena, co to jako je?? 😠 😠 😠

honzulka
22. pro 2008

lis-jsem teď doma sama,ale pokud by ti to nevadilo a stačilo,tak snad po 21hod.bychse sem mohla dostat a měla víc klid to probrat.. 😉