Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
24. led 2009

lis: No jo, co dřív měly ženský dělat... a to si představ, že cokoli vyprat se rovnalo máchat si ruce ve studený vodě a dřít si kotníky na prstech o drsné prádlo a valchu... 😝 Klobouk dolů...

Souhlasím s Tebou, postýlka je nejbezpečnější místo. A holt to tam občas ti naši prckové musí chvilku vydržet i proti své vůli. 😀 Jsme na tom stejně, Toníček tam je taky občas naprosto spokojený a rád a docela dlouho... jindy řve jen ho tam položím. No holt se taky někdy musím vykakat, že jo... 😀 😀 😀 Jen se to těm dětem těžko vysvětluje... 😎 😀 A s tím podáváním hraček je to u nás taky to samý. Někdy si vystačí sám, až se nestačím divit, jindy hnedka všechno pouští a hnedka řve a řve a řve... asi podle nálady. 😅

lisounek
autor
24. led 2009

dukie: presne 😉

lisounek
autor
25. led 2009

😕

dukie
25. led 2009

Nazdar ženský. 😀 Nikdo nikde? 😕 Hmm... to by mě zajímalo, kde se všecky flákáte... 😀 😀 😀

ada80
26. led 2009

Ahoj holky zdravím 🙂 Vandulka má dneska půl roku to to letí 🙂

uci
26. led 2009

ahojda, zacina pracovny tyzden, manzo v robote tak hor sa na konika 😀
ja som vcera prvykrat "pozicala" prdolku svokre na maly vylet po navstevach u susedov (akoze kocikanie a tak to neratam, lebo to nejde prdolka sama za nejakymi cudzimi ludmi) no a teda som chytala riadnu hysteriu 😕 ze ci neplace a hlavne ked sme svokre nevysvetlili co robit ked by sa nahodou vyresetovala (ze ma teda ako fuknut do tvare) no proste som si myslela, ze mam na pol hodku pokoj a ze si trebars zdriemnem ale prdlajs, som sedela cela napnuta a len cakala kedy sa uz vratia 😀
lis: tak ze by to BCG nebol nazov tej vakciny ale cojaviem jej typ? nuz tak potom neviem ako sa vola ta nasa vakcina 😖 no kazdopadne som teraz citala, ze vraj posledne roky davaju nejaku silnejsiu vakcinu a ze velmi vela deti ma teraz problemy s tym hojenim 😖 zrejme je to cele o prachoch a lobizme velkych farmaceutickych firiem a na dobro tych malinkych tvorcekov sa uplne kasle 😠 😠

uci
26. led 2009

jej adi - tak to gratulujem 😅 pol roka, to je uz naozaj poriadny medznik, teraz uz zacnete sediet a lozit a vselico papat, Vanduska uz zacne byt vlastnou osobnostou 😉

lisounek
autor
26. led 2009

ahoj holky...my dnes spali do 6 a jelikoz vzdy K jeste usne,tak tak do 8 spime, ale dnes proste nic, piskala hulakala, vrestila atd..asi nemusim popisovat...takze me i manzu vyhnala z postele a pak si v klidu usnula...chapete to? no a ja jsem k.o. uplne se vse dnes posunulo, jedla zatim jen 3x obed ve 14 hodin a i spani mela jinak a malo, takze ted ji udrzet do vecera bude neco..posledni 3 dny usinani horor, rve a pritom chce tak spat, ale musim byt u ni...no a dnes jdu na aquaerobik az od 20 hod, no jsem uplne lina, ale musim ...

laaala
27. led 2009

Ahoj holky, mám za sebou zase jednu "úžasnou" noc s Adélkou. V 1 hod se rozhodla, že nebude spát a trvalo to do 3 hod. a v 5 znova 😠
tééda lis, ty ještě zvládáš do toho cvičit, to tě obdivuju .... já bych taky chtěla, ale jsem líná 😖 ale jaro skoro už ťuká na dveře a jestli ze sebou něco neudělám, tak snad ani plavky nevytáhnu ... no , jdu snídat

bobinna
27. led 2009

ahojky holky jdu na skok...

já nevím máme teď nějaké období že se nám vše doma se... (sype že... 😀 ), před vánocema přestala jít vodárna ... teď pro změnu rupnul bojler takže jsem už týden bez teplé vody... holky já jsem zralá na psychiatra...ještě že bydlíme s našima bydlet sami tak nevím kde bysme na to vzali penízky... fakt horor...

do toho si Petřík udělal ve školce úraz ... spadnul mu na ručku belík a měl oteklý celý prstík až po druhý článek takže jsme lítali po doktorech ... naštěstí mu nehet netrhali jenom dvakrát píchali no fakt hrůza...
byli jsme taky u zápisu do školy takže od září máme školáka... vůbec nemám tucha jak to budu vše stíhat a hlavně mám strach že na to učení s ním nebudu mít nervy on je strašně pohodlný a má na vše dost času... prostě celý taťka 🙂

já mám jít v neděli na gyndu na ten zákrok a hle boulička nikde no tak nevím kam se poděla holka 😎

a jinak snad nic jo vlastně dneska jsme se byli zvážit máme 6580g prý jestli v noci nespí můžu dát dokrm tak asi dám abych se vyspala ... dr. nám poradila BEBU 1 HA nemáte jí někdo doma kdyžtak písněte jaká je

tak já jdu malá šla ven na prochajdu a já jdu rovnat dřevo tak papapapa 😖

lisounek
autor
27. led 2009

ahojky, tak vcerejsi cviceni bajo, ac jsem byla unavena jak pes, tak jsem si to uzila a citila se super a laala neboj ja vcera teprve zacala, ale hlavne i proto, ze K vecer v pohode uz vetsinou spi a vcera teda usnula uz v 18:30 hod spala do 6 a pak jeste hodinku takze do 8 no a dnes ma vubec spaci den, takze naspava co vcera ubrala 😅 ale uz ji budu muset probrat, aby spala v noci...no jinak v te vode me to prave fakt bavi 😵

lisounek
autor
27. led 2009

bobi: mam doma Bebu proti blinkani a je to hnus fialovej, ale to ti nerozmlouvam, ale ja bych do ni uz nesla... 😔 ikdyz on kdyz jeste nic neochutnal, tak by mu treba chutnala... 🙂 a ja vsem porad doporucuju Hami hajaja, je to s ryzovou mouckou a fakt to patri mezi UM a proste po tom spi jak zabiti 😀 a je to prave hlavne na noc ...a proc protialergenni? mate nejake dispozice k alergiim nebo jako preventivne? 😕

lisounek
autor
27. led 2009

no myslela jsem samo ona Linduska 😅

bobinna
27. led 2009

no máme dispozice v rodině Peťka má alergii a atopický ekzém a já mám astma... tohle se většinou drží vše po hromadě takže pro jistotu... jo ten hajaja je super dávala jsem ho petříkovi na spinkání ale měl po tom zácpu... a natrhnul si zadeček tak bacha na něj ale taky po něm spal ...
tý jo od 18,30 do 6??? tak to Linduše usna tak kolem půl desáté a v jedenáct už je vzhůru na jídlo a takhle snad každou hodinu až do rána ... tak tohle bych taky potřebovala pořádně se vyspat aspoň jednou za týden 😖 🙄
tak papa

lisounek
autor
27. led 2009

bobi: K zacpu nastesti nema ufff 🙂 nojo ale je fakt, ze neni protialergenni a u Vas by to asi chtelo..no ale kdyz teda tak byt Tebou dam Nutrilon H.A., ale je to na Tobe... 😎 ale ona takhle spi ikdyz v sobe nema Hajaja, ale normos mliko...je to proste darecek a mam z ni radost, ale nechci to zakriknout to by bylo nemile 🙄

dukie kde jsi holka?? 😝 tady to teda posledni dobou fakt vazne ☹

dukie
28. led 2009

Ahojte děvčata. 🙂

lis: Já nějaký čas neměla kdy se tu zastavit... 😝 Manžela přepadla jakási choroba, měl teplotu 38,7... a doktorka, představ si, mu řekla, že mu nic není... 😀 Jsem mu řekla, že by měl uvažovat nad změnou lékařky... 😀 😀 😀 Já jako chápu, že když neměl žádný další příznaky (rýma, kašel, bolest hlavy), tak se jí těžko určuje, co mu jako asi může být... ale rozhodně, ač nejsem zdravotník, si stojím za tím, že když má člověk takovouhle teplotu, tak zdráv není. 😝 Ona je ta doktorka asi celá nějaká divná, protože když si šel nechat potvrdit zdravotní stav na novej zbroják (musí se po nějakých letech měnit jako občanky), tak mu dala potvrzení aniž by zkusila aspoň jestli vůbec vidí... 😀

Nicméně nemocný manžel způsobil, že jsem měla spoustu práce se vším kolem... a málo času na koníka. Ono to teď vůbec je všechno nějaký hustější, čeká mě spousta povinností stran účetnictví (zúčtování daně zaměstnancům, vypořádání daně s FÚ, uzávěrky, přiznání k dani z příjmů, přehledy pro sociálku a zdravotní pojišťovny, ELDP atp. Takže budu teď asi muset každou volnou chvilku využívat spíš na práce než na koníkování. ☹ Taky bych si měla zajít vyřídit rodičák, porodný... a o kadeřníkovi ani nemluvě... 😀

Jinak Toníček má dnes rovných 5 měsíců. 🙂 A poslední 2 noci spí docela ukázkově. Předevčírem usnul o půl deváté a probudil se na baštu ve čtyři a pak do osmi spal... a včera usnul sice až v deset, ale probudil se v pět a zase pak až do osmi spinkal. 🙂 Tak snad mám mlíčka dost a má spokojené bříško. 🙂

A ještě hlásím, že zánět prsu to nebyl (zarudlé, bolavé... psala jsem o tom posledně), ale evidentně to byla "jen" retence mléka, jak se mi v noci to prso nalilo a zatuhlo, tak i přes odstříkání a odkojení tam asi něco zůstalo a dělalo to neplechu. Ale kojila jsem z toho prsa dál a za 2 dny už to bylo O.K. 🙂

No nic, podala jsem hlášení, jdu něco dělat... 😀

dukie
28. led 2009

Jo a ještě se chci zeptat... když jezdíte s prckama ven... spí celou cestu v kočárku nebo se už probouzí a chtějí koukat na svět? Toníček totiž v poslední době moc nespinká... a vzteká se, dokud ho nevezmu do náruče a neukazuju mu třeba stromy v parku a tak... 😕

Jo a taky hlásím, že od včerejška Toníček vyvíjí snahu lézt... když pasem koníčky, tak se hrudníkem připlácne k podložce a snaží se si kleknout, vystrkuje zadek do výšky a kolínka přisouvá k tělíčku. Ale vůbec mu to teda nejde. 😀 A strašlivě se pak začne vztekat. 😀 A nejlepší je, že to obvykle dělá proto, že se chce posunout o kousek dopředu k hračce, ale jakmile má pocit, že jako už skoro na těch kolínkách je, tak se ručičkama vzepře, ty jsou pochopitelně silnější, takže mu podjedou nohy dozadu, rozplácne se jak žába a výslekdem celé akce je to, že se dostane o kousíček nazpět místo dopředu. 😀 Je legrace ho pozorovat. 😀 Ale dělá to jen občas, tak jsem zvědavá, jestli ho to nepřestane bavit, protože původně začínal s převracením z bříška na záda (to mu šlo kupodivu hodně brzy), ale přestal s tím a od té doby nic. 😕 Teď natrénoval ze zad na bříško, což mu činí velikou radost (ovšem taky se mu to nepodaří vždy...), ale naopak prostě ani ťuk... 😕

uci
28. led 2009

ahojky,
dukie: ty mas teda riadne prace 😕 ja som teraz tiez asi 2 tyzdne robila nejake veci do prace ale teda bolo to o hubu 😝
no a s tou teplotou mas urcite pravdu, predsa teplota je akasi ochranna reakcia tela na nejaku infekciu, takze nebude predsa bojovat len tak pre ńic za nic, ze len aby sa nepovedalo, ta doktorka je asi fakt na hlavu 😠
inac Karinka ma tiez uz take tendencie sa odstrkavat nozickami, akorat ze v lahu na chrbatiku, vie takto precestovat aj celu dlzku postele (nasej velkej postele) v priebehu par minut, zastavi sa az pri stene 😀

lisounek
autor
28. led 2009

no hura nase stara dobra dukie zasla, holka ty mas prace 😕 no me by taky bodla, alespon bych se neflakala taky ze? 😝 nojo no ja mam tu praci taky, ale kaslu na to napr. zehleni me ceka snad 3 pracky to je zase na hodiny a ja jsem porad lina to delat, ale uz musim at ma Kata vic veci na sebe 😀

dukie no a teplota vzdy asi neco signalizuje a to nejmensi je vzit moc, krev, zmerit tlak, tep atd. myslim, ze to ji ani moc casu nezabere ze?? 😝 🤐 ☹ a supér ze ma Tonicek takove noci, jsem rada i za Tebe 😵

Jinak me trochu desite, nase Kata se jeste nepretocila (poprve malem vcera, ale zasekla se o hraci decku, takze to nedotahla, ale uz by to bylo no a od te doby se uz nesnazi zase..na boku je porad, na neco se natahuje, ale prijde mi, ze pak si rekne, ze je to zbytecny se snazit a radeji zarvu na mamu 😅 🙄 no a nejake lezeni no max. jak pise uci na zadech, ze se odpichuje nohama o podlozku, ale to cestuje nevedomky zrejme 🙂

lisounek
autor
28. led 2009

kuk super clanek: (dukie dnes to mam i s h na zacatku http://www.klubk2.cz/nocni_buzeni_cz.htm 😀 )

uci
28. led 2009

fuha holky, normalne som sa vyplasila - mala sa mi nejako prepracovala vo velkej manzelskej posteli az uplne na okraj a zrovna tam kde som nepredpokladala, ze by sa dostala a nebola tam ziadna zabrana - no normalne som dobehla v poslednej chvili 🤐 takze uz sa ide asi vybrat ohradka - a to sa manzo stale divi, ze ako naco? ved este ani nelozi 😠 no jo, to su ti chlapi, len aby nemuseli nieco navyse urobit, radsej budu vsetko zlahcovat 😠 😠

dukie
28. led 2009

Tak Toníček teda zatím na zádíčkách moc necestuje. Jen asi o 10 cm při usínání, když se mrská, tak se nějak posune. Ale víc zatím nic. Takže, lis, buď v klidu, každé mimčo je jiné. 😉 A ona Tě Káťa brzy jistě překvapí nějakým super kouskem. 😀

uci: Všichni chlapi jsou stejní, ten můj, když jsem mu řekla, že se Toníček už kutálí, tak aby ho nenechával nikde na kraji postele atp., mi normálka odpověděl: "No a? Vždyť by spadl jen pár cenťáků na zem!" No chápete to?!? 😠 A to je obvykle schopnej ještě dodat "...si vyrobíme další..."... 😠 😀 😀

Což mi připomíná... už dávno jsem chtěla nahodit téma... od kdy dávat prcky na zem? Tedy samozřejmě na koberec a nejlíp ještě na něm mít deku... ale od kdy? Hmm? My máme zem dost chladnou, ačkoli jsou tu parkety + podfilcovanej koberec, takže si neumím představit, že tam prcka nechám... ale zase je to nejbezpečnější místo, že jo... odtud nikam spadnout nemůže... 😀 Co myslíte Vy? Já jsem si říkala, že až začne lézt. Ale zase mi připadne, že postel, ač máme docela tvrdou, je pořád nic moc na trénování lezení... chce to přeci jen pevnou podložku... tak Vám nevím... 😝

lisounek
autor
28. led 2009

jo a s tim spanim venku dukie K uz mi taky tolik nespi a nekdy se vzbudi a proste kouka, minuly tyden mi PRVNE co ji mam brecela v kocarku a ja nevedela co s ni... 😲 jeste ze jsem mela hracky ty to zachranily, ale jak lezi tak je to naprd..proto se i tesim az bude teplo a bude sedet, ze bude proste koukat z kocarku a bude z toho neco mit.... 😒

a ta zem no ja myslim ze kdyz uz maji snahu lezt tak je to v pohode..ale ja na zem jen tak dat nechci..mame tu ten hnusnej starej koberec a chceme renovovat az odejde tchyne (jestli se fakt do toho dubna dockame) a nevim zda nebude pozde..takze jsem vlastne jeste rada, ze neleze a neotaci se... ☹

dukie
28. led 2009

lis: Tak tchýně už je na odchodu? Já myslela, že jí to s bydlením nevyšlo, a tak jste zůstali bydlet společně. Tak něco našla nebo se to původní uvolnilo nebo jak? 🙂

ada80
28. led 2009

ahoj holky já Vandulku na zem dávám na koberc dám deku z postýlky a okolo ještě další slabou deku a ona si tam hraje a převaluje se.Zkouší lézt ale moc jí to nejde tak se vzteká a za chvíli vystrčí zadek a kope nohama jak když plave a zkouší to znova a znova.Když je na zemí tak mám jistotu že odnikud nespadne 😉 a jsem v klidu.Odlézt taky ještě nemůže maximalně se přetočí o kus dál.

lisounek
autor
28. led 2009

dukie: nee ona mela odejit od zacatku ale porad oddaluje, ted ale tvrdi, ze do dubna se ji definitivne zbavime..lec ja ji stejne neverim..pry se dozvi zacatkem unora uz jako co a jak...

Tak jsem v haji, K se prvne otocila a ja to nevidela... 😢 celou dobu cekam a nic a kdyz se otocim tak za minutu byla na brichu 😔

uci
28. led 2009

no prave dukie kvoli tomu chcem u rozbalit tu ohradku, na zem tiez moc nechcem davat, lebo tu mame dost chladno a k tomu laminatovu podlahu, ktora sa dost smyka, to by tam s tou dekou lietala prdoĺka o106 😀

lisounek
autor
28. led 2009

spolecne bydleniii NIKDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To byxh sla radeji fakt ja 😠

dukie
29. led 2009

ada80: No jo, ale Vy jste starší než my. Myslím, že za měsíc prcka taky vrazím na zem, někdy se začít musí... taky to pořeším dekama... a bude. A právě, jak píšeš... nemá kam spadnout, je to nejbezpečnější místo. 😀 Teda pokud nejsme vybavení jako uci. Jenomže my ohrádku zas tak nějak nemáme kam dát... teda bylo by kam, ale to bych ji musela postavit doprostřed místnosti, kam normálně dáváme sušák s prádlem... a to zase nevím, kam bych dávala to prádlo. 😀 No je to boj... 😀

lis: No já si právě pamatuju jen to, že nějak měla jít bydlet jinam a že to nevyšlo bo co. Ale to už je dlouho, co jsme to tehdy rozebíraly... Tak snad to už brzy vyjde a budete mít klid a pohodu... a ke tchýni budete jezdit jen na návštěvu pocamrat se s malou. 😉

ada80
29. led 2009

dukie:já jsem Vandulku dávala na zem i když byla mladší 😉 tak to zkus a uvidíš.