Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
9. únor 2009

Leni: hodne kupuji Fabulu je cenove prijatelna a i dobra http://www.medabeda.cz/Zidlicky-46145/Zidlicka-... jeste nevybiram, jo a dobra je pry i tato: http://www.kamilka.cz/index.php?main_page=produ...

dukie
9. únor 2009

lis: No někdy kaká i 4 x za den. My to tak prostě máme. Je takovej průtokáč. 😀 No ale právě v poslední době kaká jen do toho brzkého odpoledne a pak už nic... takže ho to v noci pak trápí. Dneska se vykakal až ve čtyři hodiny ráno... 😒 Taky mám strach z příkrmů. Zatím se zdá, že kašička vliv neměla (ale jak jsem psala, jednak jsem mu koupila s probiotiky, druhak zatím baštil jen trošičku kašičky). Ale z mrkvičky mám strach. 😒

Nicméně prý na zácu u miminek pomáhají švestky. Šťávička nebo přímo přesnídávka. Prý stačí jedna či dvě lžičky. Tak jsem pro jistotu do zásoby pořídila. 😎 No a naše dětská doktorka radila ještě ráno před baštou lžičku šťávičky ze syrové mrkve nebo trošičku lehkého odvaru z heřmánku, prý má lehce projímavé účinky.

Závidím Ti to cvičení... já jsem častým kojením stále uvázaná doma... 😖

dukie
9. únor 2009

lencourek: My máme doma u našich na půdě dřevěnou židličku po nás, takže ji vybalíme, omrknem a když bude vypadat slušně, tak ji použijem. 🙂

dukie
9. únor 2009

lis: Teď se Toníček právě pokakal potřetí... 🙂

lupka853
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
honzulka
9. únor 2009

Ahopj holky..opět nestíhám a koukám,že tu ani dnes na nikoho nemám štěstí,tak alespoň zkusím odkaz do albíčka....https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😉

bobinna
9. únor 2009

Ahojda holky, jdu na vás juknout... Lindulka zařezává vedle mě v kočárku tak jdu koníkovat🙂

byli jsme od pátku na těch horách... holky to byla krása... sněhu tam teda moc nebylo museli jsme popojet kousek výš ale jinak super ... ubytování nádhera a ta příroda kolem ... hotový balzám na duši a tělo 😀

jinak jsme měli v sobotu padací den... ráno v 6 se Lindulka totálně ale totálně pos... durch, takže si vše přichystám k posteli ale zapomenu na plínku než se otočím Linduše se válí na zemi a přišerně řve!! ve mě by se krve nedořezal na čele hrča já spocená až na pr.... fakt mazec... ale dobrý ... přebalená nakojená znova usnula 😅 ,
na večer jsem šla umýt nádobí a udělat večeři manžel hlídá... z kuchyně slyším divný zvuky ... jdu kouknout a Linda se cpe naškubanejma novinama!!! samozřejmě jí zůstali viset v krku a začala se dávit!!! mě fakt klepne!!! ale dobrý vytahali jsme noviny z krku ...posbírali všude ocucané nechutné ždibíčky kdysi novin a jdu dovařit jídlo...
asi kolem 19 se Linda postavila na všechny čtyři a dělala péráka( názorná fotka v albíčku) jenže to rozjela moc a podjeli jí ruce i nohy a zase si dala do hlavy!!! 🤐 🤐 takže šla do pyžama a do postýlky aby si náhodou ještě neublížila ...

opravdu vyčerpávající sobota!!!

jinak u nás nic nového... jen to že na noc dáváme taky kašičku sice pár lžiček ale aspoň něco... efekt to mělo mít takový že se SNAD nebude budit po 2 hodinách na jídlo ( houby přicucne se a spí dál... zkoušela jsem UM ale nechce lahev a dávat jí to po lžičkách na to nemám nervy), ale bohužel je takový že se budí snad každou hodinu a řve takže si myslím že má bolení... zítra se jdu poradit k dr. a taky jdeme na půlroční prohlídku ...
holky to to letí to je mazec!!!

jo a dukie s tím režimem si nic nedělej ... taky žádný nemáme... koukala jsem do Petříkova deníku a ten už od 4 měsíců chodil spát v 19hod a sám ve své postýlce a do půl hodiny spal až do 6hod na krmení... ale u Lindičky se mi to nějak nedaří zavést a máme taky problém s tím spaním odpol jak píšeš... dávám jí spát touhle dobou tzn. mezi 15-16hod a pak ji zabavím večer ale taky mi někdy usne v 18hod a to pak jde spát až kolem půlnoci
tak nevím jak je to možné asi je to tím že Petříka jsem dala do postýlky a nechala ho tam řvát jenom jsem ho chodila přikrývat a naučil se to brzo spát sám ale u Lindy mi je to nějak líto jí tam nechat nebo nevím...

lisounek
autor
9. únor 2009

tAK MI kATA ZROVNA SMAZALA PRISPEVEK 😠

lisounek
autor
9. únor 2009

Psala jsem dukie, ze nam svestkova stava teda vubec nepomohla, navic je strasne kysela a to se zdalo i me a to je teda co rict....a Kata ji tim padem nechtela moc toho nevypila ale ty 2 lzicky jsem do ni dostala..no ale nic..takze pak pomohly az ty probioticky sacky...dukie a kdyz tolikrat Tonicek kaka, tak proc myslis, ze by ho to melo odpo tizit? Vzdyt podle me ani nema uz co kakat ne?? no ja nevim, ale to by pak K musela byt zazdena takhle treba 3 dny.... 😕 me uz cele odpo rve, nic ji nebavi jen kdyz ji nosim a chovam a hrabe mi tu do klavesnice, samy blbiny... 😠 ale sama si hrat ani nahodou, nevim co ji chyta a delala to uz i vcera...sakra kdybych tak poznala zda ji treba boli ten zub nebo nee 😒 nemuzu jit proste ani uvarit, protoze na to nemam kdy 😔

Bobi: Linduska je sikovna ty joo jak se zveda ufff to uz je na poradny 100% hlidani toho se fakt desim teda 😝 fotecky moc hezky no a jinak taky koukam u Vas sikovna sobota ty jooo...hlavne, ze se nic nestalo bouli budou mit jeste plno 😉

uci
9. únor 2009

jeeej bobi, to je linduska velikanska sikula 😅 ved to uz skoro lozi, to je dost skoro, nie? nasa kajka robi sice nieco podobne akorat ze na chrbatiku a miesto ruk pouziva hlavu 😠 cize sa vzoprie na hlavu a na nohy a telicko ma vo vzduchu a dokaze tak byt aj 5 minut, moc sa mi to ale nezda v poriadku, vyzera to strasne krkolomne 😖 no a potom sa este zacne odpichovat nohami a cestuje tak po celej posteli az kym nenarazi na stenu no a to mam vzdy strach aby si trebars nezlomila vazy keby sa jej nahodou hlava o nieco zasekla a neposunula ako sa nohami odrazi 😕
lencourek: no my uz mame stolicku na papanie a mame presne tu co davala lis odkaz - tu druhu - PEPE, zatial nam ju testovalo iba nase 1,5 rocne krstniatko a skuskou presla vynikajuco, takze zatial sme spokojni 😉

lisounek
autor
9. únor 2009

uci to dela jakoby mosty ne?? 😕

uci
9. únor 2009

jj lis, riadne viadukty

honzulka
9. únor 2009

Ahoj holky..tak jsem se sem dnes po dlouhé době dostala a nikdo nikde?? 😢
bobi-Linduška je fakt šikulka..To Ti za chvíli snad oparavdu poleze,ne?Když si to vezmu,že náš Tomášek je jen o týden mladší a ani si nestrčí nožky pod sebe,tak máme fakt lenocha.. 😒 Před pár dny jsme si poučtěli Jeníka na videu a ten už touhle dobou byl na čtyřech..sice se mu nechtělo lést,ale houpal se tak..Tomík je opravdu pohodlnější..Teď má ještě ke všemu ARB,tak ho raději ani moc nehoním,ale otáčet na bříško už nám jde dobře,dokonce i sudy už ho baví.. 😉

honzulka
9. únor 2009

Tak Vás alespoň dočítám.. 😉
dukie-s kašičkama si nic nedělej..Já myslím,že když ti Toníček nechce UM,tak má místo toho holt kašičku..a myslím,že je i dobře,že ho dokojuješ....Že tam má i to tvoje mlíčko..A přesně jak píše lis-kojíš dlouho a bojuješ,tak si zasloužíš trošku ulevit.. 😉 Kort když Toníček je taky spokojený.. 😉
lis-mě Tomík kadí docela dobře,ale je fakt,že má teď taky ty léky,tak možná díky nim.. 😕 Ale dělá nám bolavé bříško každá změna.. ☹ Včera dostal poprvé žloutek a tak se kroutil,že pomalu udělal most.. ☹ Já mu dávám ještě feniklový čaj,ale nevím,zda to má vliv na kadění..
leni-já jsem s klukama taky už týden zavřená doma a jelikož je manžel taky marod,tak jsem musela alespoň s Jeníkem dnes ven..Svítilo tu krásně sluníčko a lákalo mě to vzít i Tomáška,ale nevěděla jsem,jestli to riskovat,když má ty ATB. ☹

honzulka
9. únor 2009

Takže opravdu nikdo??Tak já jdu holt do hajan.. ☹ Dobrou a klidnou noc maminkám a miminkům.. 🙂

ada80
9. únor 2009

Ahoj je tady někdo?

dukie
10. únor 2009

Ahojte holky. 🙂

lis: No já tu šťávičku ještě ani neotevřela. Ale koupila jsem i přesnídávku švestkovou. Ale ani tu jsem zatím neochutnala, tak nevím. Ale trošku mě děsíš, protože já byla klidná, že pro případ nouze mám vyřešeno. 😕
Co se kakání týče, tak kakat má co, on se pak v noci pokaká obrovskou dávkou... během dne (tedy spíš to dopoledne) kaká tak nějak normálně, pak se to zasekne a v noci to teda dožene. 😀 To, co mě trápí, je to, že díky tomu špatně spí, víš? Jakože krom na kojení se budí ještě tím, že tlačí, heká, často i pláče... a vykakání nic. A pak se jednou dočká, pokaká a spí jak zabitej. Tak bych mu (a samozřejmě i sobě) nějak ráda pomohla, abychom se líp vyspinkali. 🙂

bobinna: Já nestačím koukat, Linduška je fakt šikulka! 😵 My jsme teda mladší, ale i tak... takovýhle psí kusy zatím nevyrábíme. 😀 Ale dneska se Toníček poprvý během pár sekund "odstrkal" o půl metra dozadu. 😀 Takže asi budeme mít doma raka zpátečníka než se to naučí i dopředu. No, jsem zvědavá, co v následujících dnech předvede. 😀

honzul: Myslíš, že žloutek může bříško nějak potrápit? 😕 No na všechno si ti naši prckové, chudáčci, musejí zvykat. A každá drobnost je dokáže pěkně potrápit. 😠

honzulka
10. únor 2009

Ahojky.. 😉 Mám chvíli než se mi Tomík vzbudí,tak jdu zase na Vás kouknout... 😉
dukie-můžu se jen zeptata,jaký jsi měla porod s Toníčkem?Moc se omlouvám,ale už si nepamatuji,jestli jste rodili normálně nebo CS? 😔

honzulka
10. únor 2009

Jo a dukie-Tomášek měl docela pěknýbolení,když jsem mu začala dávat první mrkvičku.. ☹ Takže proto si myslím,že i žloutek mu nedělal dobře.. ☹

dukie
10. únor 2009

honzul: Omlouvat se nemusíš, je to už dlouho a je nás tu moc. 😀 Taky v tom mám zmatek... 😀 Rodila jsem císařským řezem. Proč se ptáš? 🙂

honzulka
10. únor 2009

dukie-právě abych zbytečně nenaháněla strach.. 😉 Protože mě u Jeníka říkali,že má zůžený konečník z toho,že jsem ho nemohla vytlačit.Pak mu dělalo ze začátku problémy kakat a na pohotovosti nám dali jakési hrozné nářadí na "roztahování"konečníku..Bylo to hrozný strkat do tak maličkého zadečku železnou tyč(nebo jak to popsat).Pak jsme to přestali dělat,protože kadil při každém zavádění a šel dolu s váhou.Tak mě to jen napadlo,zda třeba Toníček nemá něco podobného..Ale u CS se to nestává.. 😉 tak bduu dál pátrat,zda někdo neměl podobné potíže s večerním tlačením.. ☹ Už by jste si vážně zasloužili pohodičku.. 😉 I když ta už s našema miláčkama moc nebude.. 😀 Jak začnou lézt,tak je veselo..U nás to tedy tak brzy nebude,ale znám to od Jeníka.. 😉
Holčiny,chci se zeptat pro svůj výzkum.. 😀 Máte všichni pro mimísky ty hrací hrazdičky?My jí totiž u Jeníkia neměli,takže hračky jsme mu dávali my nebo se musel pro ně dostat a byl dost čilejší než Tomík,který jí má..Tak by mě zajímalo,zda to má souvislost nebo máme doma jen lenocha.. 😀

dukie
10. únor 2009

honzul: My hrazdičku nemáme. Jen takovou tu nad lehátkem, a tu jsme už asi před měsícem oddělali - přestalo ho to bavit, už to bylo obkoukané. Pro hračky se natahovat snaží. Ale já myslím, že je to individuální, každé mimčo je jiné. 🙂

lencourek
10. únor 2009

ahoj holky,
tak my hrazdičku máme už docela dlouho a děsně ho baví do těch hraček řezat. Má jich tam dost,jsou otočné, jedna se špagátkem a po stranách má tůtání a takové otočné koule, které dělají rachot,když se roztočí. No, ale je fakt, že možná pro to je líný, jelikož vše má na dosah. I když jsem mu navěšela i jiné hračky a pro ty se natahuje. My už zase máme nový kousek (teda už pár dnů) - když je na břiše, tak se otáčí dokolečka. Většinou neudělá celé kolo, protože ho vždy něco zaujme, ale i tak docela slušný výkon. Ale teď má dny, kdy chce neustálou pozornost a jinak brečí. Nenechávám ho brečet, protože pak má plný nos, což vede k tomu, že mu musím odsávat a u toho zase brečí. Když mu neodsaju, tak špatně spí a hlavně kašle. Ach jo. Už mě to vysiluje.

U nás kadění momentálně není problém - dávám mu sirup na kašel a řekla bych, že má po něm mírný průjem. Většinou 3x i víckrát za den. Jindy nám kadil 1x za týden.

lencourek
10. únor 2009

lis: díky za typy na židličky, asi některou z nich vyberu 🙂

laaala
10. únor 2009

Ahoj holky, tak jsme včera byly na očkování a Aduš včera byla taková uplakaná , ale zato spinkala. A dr. nám stroze oznámila, že má asi náběh na atop. ekzém ( protože Adélka má v záhybu na kotníčku takový suchý místečka ) ... no víc mi k tomu neřekla, jen že mám mazat Holtkou 😲 . Už mě dr. pěkně točí, vždy má na nás max. 5 min. ( i s očkováním ) ... tak vás ani nedočtu protože jsem od včera přilepená na internetu a pátram po info sama 😠 Jsem z toho hodně překvapená, protože to v rodině nemáme a nejsem alergik ani já ani manžel ... takže trochu překvapivá diagnoza ... 😢 😢 je mi to divný ale , protože všude píšou, že to svědí a ona o tom vůbec neví, že má nějaký fleky
achjo ☹ ☹

laaala
10. únor 2009

kéž bych byla dermatolog

uci
10. únor 2009

laaala: dermatolog, imunolog, pneumolog a este kopec vselijakych ...log, ze jo? 😀 co si clovek dnes nenastuduje sam, tak nevie 😠
honzul: my hrazdicku mame, ale len taku klasicku drevenu, nie je tam moc zaujimavosti, takze to prdolku bavi tak 10 minut a potom zacne revat a trieskat do toho, tak jej to dam radsej prec, asi ju hneva, ze si to nemoze napchat do pusinky 🙂
inak mava okolo seba porozkladanych kopec hraciek, ale nejako sa jej za nimi tiez moc nechce natahovat, to len ked smatra rucickou a nejaka jej nahodou vklzne do ruky 😒 a nema ani tendenciu sa za nimi posuvat alebo nebodaj prevracat, to jedine ked jej robim opicky 😉

dukie
10. únor 2009

laaala: No a když jedeš s autem do servisu, tak je taky dobrý být mechanik. 😀 😀 😀

dukie
11. únor 2009

Bré dopoledne všem... 🙄

Děvčata, mám krizi... poté, co jsem zvládla dělat současně náročnou práci, dálkově vysokou školu a ještě k tomu podnikat, jsem dnes dospěla k názrou, že nemám na to být dobrou matkou. 😒 Já to prostě nezvládám. Dneska bych každýho, kdo by mi jen naznačil větu typu "ono se to s věkem už jen zlepšuje", nakopla tam, kam se odváží podívat jen lékař. 😠 Připadám si v koncích. Sice nás přešly koliky, za což jsem jako vděčná, to zas jo. Ale pořád je něco, co nás trápí. Já si prostě neumím představit, téměř po 6 měsících, že bychom měli víc než jedno dítko. Sice je nádherný, když se směje a dělá pokroky a tak, ale to všechno "zlý" kolem se mi zatím pořád zdá daleko výraznější. 😒 Jako nelituju, že máme dítko, abyste si nemyslely... mám ho strašlivě moc hodně ráda... jen prostě po dosavadních zkušenostech ani nevím, jestli vůbec chci nějaký další... ☹ A připadám si jako ta nejhorší máma pod sluncem. 😝

Jelikož už je těžkej a moje záda totálně odrovnaný (nevím, jestli je to pozůstatek těhotenství nebo jestli to způsobila spinální anestezie - bolí to přesně od míst, kde byl vpich, směrem dolů), tak jsem udělala před týdnem čáru a usínali jsme v postýlce tak, že jsem ho držela za ručičky, současně mu držela v puse dudlík, jelikož ho sám odmítá... a zpívala mu a tak... a on kňoural, napoprvé 15 minut, pak 10 a pak se to ustálilo na 5 minutách a šup a spal. Byla jsem celá šťastná, že se ty nervy, co mě to stálo, vyplatily, že po několika týdnech snahy se to naučil... No a včera se to zlomilo, dítě celej den kňouralo, vztekalo se, div by se nechtělo pořád nosit... a spát v postýlce ani za nic, řval jak tur, rudej, slzy... po chvíli velkýho řevu to u něj končí tak, že se nemůže nadechnout, takže ho stejně beru do náruče, kde mi celej vyčerpanej usne. Sem si říkala, že třeba dneska to půjde... ale je to snad ještě horší než včera. 😝

Večer nechce usnout, v noci se každou chvíli budí, takže spávám tak max. 2 hodiny v kuse... ráno se budí brzy. Na zuby to nevypadá, ale to je těžký říct, některý děti žádný výrazný příznaky nemají, že jo.

V každým případě jsem vyčerpaná a chce se mi plakat, protože jsem doufala, že fakt bude každým dnem líp... a krom těch kolik se ostatní věci snad pořád jen zhoršují. Kojíme čímdál častěji, takže skoro nikam nemůžem, v kočárku se budí a řve jak tur (dřív spal jak zabitej celou vycházku), příkrmy po kojení (myšleno mlíčko) začal odmítat, ještě nedávno propsal v noci až 9 hodin v kuse, teďka k němu vstávám tak 4 - 5 x za noc... a když ho nechám chvíli samotnýho během dne (jsem ve stejným pokoji a vidí na mě), aby si hrál, tak se vzteká, protože chce lozit a nejde mu to... a já to celej den musím poslouchat... a když chce spát, tak řve ještě víc a já abych ho ještě uhoupáváním "přemlouvala", aby zavřel oči a byl aspoň na chvilku klid. Už jsem z toho fakt na nervy, zoufalá a připadne mi, že to nikdy nebude mít konce. 😒 ☹ 😝