Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
27. dub 2009

jeee nez jsem dopsala (mela jsem to asi 3 hodiny na liste) tak dukie je tuuuuuuuu 😀 😀 😀

lisounek
autor
29. dub 2009

Teda holky ale jako kde jsteeeeeeeeeee takova absence..tak Vam se alespon dam odkaz, manza si hral 😅

https://www.youtube.com/watch?v=e7LNQxnPBdk
lisounek
autor
30. dub 2009

tak ted uz je nase diskuse fakt pusta .. my mame nemocnou Kacenku ☹

ada80
30. dub 2009

Ahoj lis Kačce přejem vše nej k 8mi měsícům a hlavně at se brzo uzdraví 🙂 Já mám taky dnes narozky.

lisounek
autor
30. dub 2009

adi moc dekujeme a prejeme i Tvym narozeninam na krasny carodejnicky den 😀

ada80
1. kvě 2009

Ahoj holky zdravím a přeju pěkný 1.máj.Jak jste si užily pálení čarodějnic?
lis:a co Kačenka,už je jí líp?Jo a to video je super,Kačka je divoch a tvůj manža šikula.

lisounek
autor
1. kvě 2009

My jsme si uzili carodejnice doma, protoze Kata ma horecku a pichali ji ousko, pry zanet stred. ucha...hmm jenze dopo byla uplne v pohode a behem jedne hodiny zacala horecka a strasne zvracela...holky ja mela strach a zacala jsem panikarit...byla uplne bila, bezvladna a ted vsude ty zvratky...no a horecka..a nakonec pry ucho... a ted je to stridave, chvilema ma zvysenou teplotu a za chvili zase horecku... ☹ ☹ do toho mi prijde ze ma nejaky prujem...ach joo clovek ma strach i z kazde malickosti..no prujem i zvraceni pry k uchu patrit muze, ale me to moc neprijde..takze si volno uzivame doma a to se prezit da, hlavne at je zdrava... 😔

honzulka
1. kvě 2009

Ahouj holky.. 🙂 Letím Vás zase pozdravit a co to čtu?? ☹ Lis-doufám,že už je Kačce líp.. ☹ Tohle je fakt hrozný,když těm mrňouskům něco je.. 😢 Ta bezmoc mě vždycky žene do konce a vždycky si raději přeju,ať je špatně mě a oni jsou v pořádku..Ještě ti prckové neumí zvracet,takže probdělá noc,ze starchu,aby se neudusil..Tfuj,když si na to ještě vzpomenu,tak je mi zle.. 😢 Lis-ale třeba jí to prasklo a proto taková reakce a třeba už bude mít klid,prďolka malinká.. ☹

Jinak u nás začalo být veselo.. 😒 Tomík ješět nesedí,ale začíná už zjišťovat jak se leze,ale hjlavně se začal stavět.. 😠 Takže konec klidných časů a nastěhovali jsme si cestovní postýlku,abych ho tam mohla strčit,když se potřebuji od něj vzdálit,jinak ho furt někde chytám.. 🙂 Nejraději leze jeníkovi na takové odrážedlo autíčko a má z toho hroznou radost,když u něj klečí a popojíždí si s ním.. 😉
Taky máme problémy s jídlem..zeleninku mi moc nechce.. ☹ Přijde mi i že málo přibral,ale setřička říkala,že je to v pořádku.. 😨 Nedávám mu kaše a spí docela hezky..Jen teď parkrát hodně plaka před usnutím a uklidnil se jen když jsme tam s ním byli..tak taky nevím,zda nemá hlad nebo si jen sám sebe uvědomuje a zkouší to na nás,abychom ho chodili uspávat.. 😕 No a dneska byl vyspinkaný už v 6 hodin.. 😕

honzulka
1. kvě 2009

Tak jsem to raději poslal,aby mi to nespadlo..neměla bych na to to psát znovu.. 😀
Holky,chci se zeptata,jakou maji vaši dítka stolici?Mě trošku znepokojuje,že jí má Tomik pořád do zelena.. 😕 Někde jsem četla,že to může být z mléka,že některý obsahuje víc železa.. 😕 On ji má takobou snad od narození.. 🙄 Občas mu ztmavne,když má borůvkovou přesnídávku.. 😅

honzulka
1. kvě 2009

Tak koukám,že tu už všichni spí.. ☹ Tak já jdu taky..a Kačence klidnou noc a brzy se nám uzdrav,holka naše.. 😉

honzulka
2. kvě 2009

Ahoj holky.. 🙂 Dnes nikdo???A já sem jdu schválně kouknout,co ta naše Kačenka?? ☹Už je líp?? 😉

dnada
2. kvě 2009

ahojky,

nemám moc času a ani náladu něco psát. Tak jen že vše při starém nic nového se neděje 😎

lisounek
autor
3. kvě 2009

ahoj holky jsem rada, ze jste na nas myslely...my jsme vcera jeli s Katou na pohotovost, protoze to byl 4 den po tom pichnuti ouska a porad mela 38 stupnu a byla divna, porad pospavala a lehala na nas..proste tak jsme radeji jeli pro jistotu, abychom neco nezanedbali..k tomu mela opravdu prujem hnusny vodnaty zeleny a moc mi nejedla, jen mliko, jenze po nem tuplem kandila...no a co cert nechtel, tak i me bylo vcera zle..od rana jsem jen srandila, tak to vypada, ze jsme meli vsichni nejakou virozu..jenze s Katou na te pohotovosti holky ja to orvala..ona se tak bala, ze se ze stresu pozvracela, pokandila i pocurala...pichali ji prstik kvuli odberu krve..a pak ji nasazovali sacek na odchyt moce a holky ta sestra ji to tak roztahla, ze ji tam vytriskla kapicka krve a pak mela samo v moci krev..no a ja jsem jim to rikala...ze to jako sestra roztahla a oni ze to neni mozny, ze uz to tam musela mit podrazdeny a ze ji urcite dru pipku nasucho...ty joo holky..me tak nastvali 😠 tak jsem rikala, ze to teda nedru a ze proste ji to takhle nasilim neroztahuju a ona mi rekla a to ji jako nemejete jo?? no samo ze meju, ale proste nejak setrne ze jooo no ze jsme byli zrovna u te nasi dr. a ze bylo vse v poradku, takze to fakt jako nechapu....no nicmene mela v moci i bile krvinky, takze si nas nechali v nemocnici (dnes mi sem manza prinesl notas) a pozoruji Kacku tady...vcera si chuderka uzila, napichovali ji kanylu takovou dobu a nic nenabrali, byla dehydratovana... 😢 pak jsme byli jeste na ORL pohotovosti, aby skoukli to ousko a tam nemocny dospely lidi a myslite si, ze by nas jako vzali s ditetem prvni? nebo ze by nas pustili ty dospeli? Holky to je humus dneska fakt...ja jsem to tu orvala a manzel nemel taky daleko od toho

lisounek
autor
3. kvě 2009

a nejhorsi ze ona proste po vsech tech vysetrenich byla vyrizena..dojeli jsme domu ona spokojena, ze je doma, vykoupali jsme ji a pak usnula a ja volala na vysledky moci a oni rekli, at se vratime na hospitalizaci, ze jako ta moc je spatna...no a ditko vysilene po takovych vysetrenich spi a my ji museli vzbudit a jet sem zpatky..tady dalsi odbery, takze Kata zase prujmovala sotva na ni sahli a manzel rekl, ze je proste ve stresu holky ona tak brecela a jak se na nas divala natahovala tu volnou rucku 😢 a my jsme ji proste nemohli vzit a museli ji vysetrit...jo a to nam ta sestra rekla,ze co je to za blbost, ze takhle male deti neumi rozlisovat stres a kdovi co jeste uplne blba!! A ze ma proste prujem tak proto a ze stres neumi poznat...holky ja vcera uz nemohla... 😒 pak mi tu vecer sestra davala kazani jak se mam starat o ty jeji stydke pysky a ze jako nepouzivat ty plenky co mame nebo ubrousky, ale ja na ni kaslu Kata nikdy nemela zadne opruzeni nebo tak, takze at si mele co chce..moje dr. mi rekla, at se ji v tom kdovi jak nerypu vymyt to ano, ale setrne proste..mam toho dost..dnes se tu jina sestra divila, ze merim Kate rychlobezkou v podpazdi...a co jako kdyz ji udrzim tak co je na tom..mam ji rvat teplomer do zadku, kdyz ma ridkou stolici nebo jak asi 😠

lisounek
autor
3. kvě 2009

takze my tu dnes mame takovy plonkovy den venku nadherne, Kata nastesti uz bez teplot, ale musime cekat na vysetreni stolice a neco malo te krve co nabrali a porad strasi ze budou napichovat dalsi kanylu.. 😢 😢 ona nema zadne zily ani chuderka v tom zapesti... ☹ ke vsemu ma proste jen 6,8 kg a to pred 2 mesici mela 6,4 kg takze fakt nevim skoro nepribrala...ale taky ted moc nejedla, prujmovala a nemela tekutiny...ted tu alespon pije, ale mela jsem zakazano ji neco dat musela jsem cekat az na povel dr. a to bylo nejakych skoro 8 hodin a to uz doma svaci, takze si predstavte jak male dite ma pochopit ze nemuze jist..ke vsemu vubec nemuze mliko, a ono ji nic jineho nechutna...cpou nam tu ten ORS a mrkvovy odvar a ona to nechce..jediny co sni kousek suche veky a jablecnou presnidavku nebo trochu mrkve.....no ale hlavne ze pije..no a dnes ji potrebovali vzit zase moc tak at ji zkusime dat na nocnik ty joo holky a ona se fakt vycurala sice asi za 7 minut, ale uspech se ceni no ne?? NO parada, hlavne jsem rada, ze ji nemuseli lepit zase ten pytlik... 😔 takze tot nase story ale reknu vam ve skutecnosti nam bylo mnohem hur protoze to zoufalstvi kdyz trpi male dite by vzal clovek nejradeji snad na sebe, kdyby to slo.. 😒 ale to zname kazda jako mama 😔

honzulka
3. kvě 2009

Lis-drž se holka... ☹ Přesně tohle jsem psala,že když Jeníkovi bylo špatně,tak jsem si v duchu přála,ať je raději špatně mně.. ☹ Chudinka malá..ta si tedy užila.. 😢 Tak hlavně,že je líp a určitě Vás brzy pustí domů a budete si zase užívat.. 😉 S tím přibráním si myslím,že je to normální,když blinkala a průjmovala,tak neměla z čeho přibírat a naopak ubývala..Určitě to doženete.. 😉 Mně Tomík taky moc nepřibírá a to jí celkem normálně a kadí tak 2xdenně.. 😒 A banán jí taky nemůžeš dát?Ten taky staví..a pak jsem taky tehdy dávala Jeníkovi domácí rýžovou kaši(rozvařenou rýži.. 🤐 )Tak se drž holka... 😉Myslím na Vás.. 😔

dukie
3. kvě 2009

Ahojte holky. 🙂

lis: Já sem nakoukla jen tak ze zvědavosti, jestli už je účast lepší... a co to nevidím... no hrůza a děs. 😝 Je mi Kačenky moc líto. ☹ Ale tak snad to bude brzy dobrý. Budem na Vás s Toníčkem myslet. 😵

Skoro se stydím sem teď napsat, že jsme byli ve středu na kontrole v 8 měsících... a vážíme 8.800 gramů a měříme 72 centimetrů. 🙂 Toníček je malej lumpík, pořád by si nejraději stoupal, což by tak nevadilo, ale používá k tomu rád mě, což už mi teda vadí, protože se po mně pořád sápe, a to se dá vydržet chvíli, ne celej den... na to nemám nervy, fakt. 😝 Zvlášť když jsem vyřízená hned ráno - v noci se budí obvykle tak po půlhodinách až hodinách... 😝

Dneska se se mnou soused dohadoval, že by si Toníčka hnedle vzal... jsem mu říkala, že by ho brzy vrátil... 😀 A on se se mnou hádal, že ne, že bych ho musela ještě prosit, aby mi ho dal zpátky...že má děti rád a že s ním vždycky všechny děti byly v pohodě a kdesi cosi... 😝 Jo, jo, to se mu to mluví... jenže je rozdíl mít dítě půjčený na víkend... a mít ho pořád... 8 měsíců se nevyspat a celý dny poslouchat pláč, v lepším případě kňourání... 😒 bych ho chtěla vidět... vsadila bych se s ním o cokoli, že po týdnu nočního vstávání co půlhodinu by to byl on, kdo by mě prosil, abych si Toníčka vzala zpátky... 😀 😀 😀

Někdy mám fakt dost toho, jak jsou všichni kolem "chytří"... 😝 Já tu padám na hubu... a oni se tvářej, že oni všechno dělali nejlíp (dneska nám stejný soused radil z balkónu na balkon, jak na balkoně přidělával na zábradlí pletivo, aby tama nepropadly jejich děti...jakoby manžel nevěděl, jak přidělat pletivo na zábradlí...) ... No, asi teda fakt něco dělám špatně, bo co. 😝 Nicméně v porování s trápením lis je tohle brnkačka. 😕 Tak co si tu vůbec stěžuju??? 😀

lisounek
autor
3. kvě 2009

Honzul no muzu ji dat banan, ale ona ho nechce..stejne tak nechce ty hnusny ryzovy odvary nebo ty mrkovy co jim mam davat...jsem to rozredila jablecnou presnidavkou a to si trochu cucla, ale proste nechce...ach joo no ale ona nepribivala ani predtim co nebyla nemocna..jenze ona je tak moc akcni ze asi vse spali tu energii to si vysvetluji ja...zatim co mi rikala dr. tak infekce mocovych cest se nepotvrdila tak mozna zitra pujdeme domu..ufff ja mam takovy hlad..jsem vcera srandila a tak jsem dnes teda moc nejedla a manza si doma vyvari masicko s hranolkama ufff 😢

dukie
3. kvě 2009
lisounek
autor
3. kvě 2009

dukie jo jo hele at je sebevic akcni a tak bud rada...ja uz se tesim na svou akcni kacenku..ted je bleda odevzdana apaticka a me z toho dobre neni ... ☹ ☹

dukie
3. kvě 2009

lis: No já se Ti nedivím. Fakt moc držím pěstičky, aby to bylo O.K. 😉 Ale upřímně... se divím, že Vás pustí domů, když malá nechce baštit a je bledá a apatická, jak píšeš. To mi připadne dost divný... přeci se musí nejdřív přijít na to, čím to je, ne? 😕 Domů se přece vždycky propouští až ve chvíli, kdy se stav začne zlepšovat, a ne když je stav stejně špatnej... nebo se mýlím? 😕 Víš jak... určitě se těšíš domů (aspoň já bych se teda těšila), ale líp je Vám, podle mýho, pod dozorem lékařů, když se neví, co Kačenku trápí, ne? 😕

lisounek
autor
3. kvě 2009

dukie no hele napsala jsi to moc hezky to jako joo ale muzu rict, ze my jsme asi vic v pohode nez driv..co se tyce Kati vetsinou se dohodneme...manza spoustu veci necha na me samozrejme po porade..no obcas se taky chytnemee a co se tyce bordelu tak na to at si manzilek proste zvykne protoze to jiny nebude a neda se nic delat..my mame vsude hracky, pleny, pradlo samozrejme nevyzehlene a tak nejak si v tom poklidnem bordelu zijeme 😀 😀 ten tvuj je nejaky puntickar ne?? co jako cekal, ze bude vsude vypulirovano atd?? 😝

lisounek
autor
3. kvě 2009

dukie no ona je zeslabla protoze mela prujem a malo vody...tak to chvili trva nez se zregeneruje,ale testy ma v poradku i moc a teploty nejsou...a musi si jen odpocinout a to traveni trochu zlepsit..prece jen je to na takove telicko zahul...a je zbytecne nas tu drzet...a dnes uz blbnula, ale i hodne spala...zacina to byt to nase ditko...a ona neji protoze ji to nechutna ne ze by nechtela dat ji kasi z mlika tak ji vyzahne..jenze to nemuze tak jak ji mam vysvetlit ze nesmi mliko noo ☹ ☹ a uprimne ja bych to taky nepila ty blafy jen z vodou a porad mrkvi...za to vypila dnes pul litru tekutin to se mi jeste nestalo tedy..mela to oslazene takze nejakou energii dostala...

co se tyce sexu zadna slava to neni ale manza se ted docela snazi..sice min ale o to je to hezci ...a to mam taky vak 😝

dukie
3. kvě 2009

lis: Tak to jó, když máte už ty testy moči dobrý a teplotky jsou lepší, tak to je mi to už jasný. 🙂 A jsem ráda. 🙂 Já to prostě nějak nepochopila, vzala jsem si do hlavy tu bílkovinu a horečky... a nějak mě minulo, že už to není tak zlý. Tak snad budeš mít zase brzy tu svoji Kačenku - malého ďáblíka. 😵

S tím bordelem... ono je to o to horší, že my doma žádnej bordel nemáme. Prádlo je na sušáku, ten je v dětským pokojíčku při stěně, nijak nezavazí. A když uschne a ještě se nám nechce ani jednomu žehlit, tak máme ve skříni jednu velkou polici, kam ho seskládáme a je schovaný, takže není na očích a všechno je uklizeno. Všechny věci na přebalování, mazání a koupání atp. máme v koupelně - opět ve skříni, akorát na jedné poličce vedle přebalováku mám v košíku pár plínek a krém a ubrousky na zadeček. No a na jednom věšáku je Toníčkův ručník. A nebýt Toníčkovy židličky v kuchyni, tak u nás snad ani nepoznáš, že máme doma malý dítko (nepočítám Toníčkův pokojík s postýlkou a hračkama). Manželovi prostě vadí, že v ložnici (kde máme současně vlastně i obývák) jsou tři plastový barevný kostky, dva plyšáci a jedno štěrchátko a občas z jedné poličky při zemi vytahané knížky, když Toníček řádí... a v kuchyni na zemi prázdná plastová láhev a štěrchátko a sem tam nějaká vařečka nebo to, co zajímavýho zrovna Toníčkovi vytáhnu z kuchyňskýho arzenálu ke zkoumání. O to mi to připadne horší, že s tím manžel má pořád nějakej problém... 😝

Víš co... někdy mě to prostě až vyděsí... protože manželova maminka (rozvedená) mi říkala, jak její bývalý manžel měl problém s jídlem... když neměla navařeno, tak se na ni utrhoval, že "není co k žrádlu", když navařila, tak se utrhoval "zase guláš, kdo to má žrát" (nebo vepřový nebo kuře nebo prostě cokoli, co zrovna uvařila)... prostě vždycky měl něco, co jí vyčíst... a tak nějak mi to vždycky, když mi to vyprávěla, přišlo jako ukázková forma domácího psychického násilí... no a tak mě manžel prostě občas děsí, protože právě proto, že tu máme pořád docela uklizeno, mi bliká varovná kontrolka, že možná není problém v těch Toníčkových hračkách... 😝 Ale možná je to blbost a zbytečně v tom vidím něco víc, než v tom ve skutečnosti je... 🙂

dukie
3. kvě 2009

lis: Manželovu snahu Ti přeju, mám radost za Tebe 😵 a současně zcela otevřeně říkám, že Ti tak trošku závidím... 😀 A jsem moc ráda, že jste v pohodě. 🙂 Snad my taky budeme... neumím si představit, že by tomu bylo jinak... 😕

lisounek
autor
3. kvě 2009

prosim te takovy detaily vsak to je za 5 minut uklizeno no nee?? to u nas to asi vypada hur, idkyz mame ten bordel v jedny mistnosti...a to je fakt jako zavreny ale Kata ma taky veci vsude navic nam vytahuje a hrabosi ve vsem ...hele ja takovy chlapi nechapu proc jako maji takovy problemy porad nekoho cepovat do late?? tohle dela muj tatka ne asi v takovy forme jak pises ten priklad, ale taky ma porad neco jako ze to je malo slany a neni to ono a porad nejake dodelavky. a bla bla bla..uff to se neda..

Tady je zaroven i ambulance a porad jen slysim rev deti ach joo ja uz nemuzu ted tam zrovna jedno strasneee place ja uz chci domu..nejak to na me doleha, ja vcera cely den prujmovala a jsem slaba jak moucha.tak pujdu pomalu spat..

lisounek
autor
3. kvě 2009

dukie: snad ma ten tvuj jen nejaky obdobi 😝 bude lepe az bude i s Tonickem vetsi rec 😉

bobinna
3. kvě 2009

ahojda holky,
po dlouhé době nakukuji a co nevidím... 😨

lis: držte se holky naše!!! s Petříkem jsem ležela na infekčním ve dvou letech ani ne a hrůza děs, to jdlo se nedalo a Peťulda byl taky ve stresu vím jak to myslíš... měli jsme rotavirozu mazec pořád průjmy, teploty a zvracení ... ale brzo se to spravilo vydrž a brzo jdete domů neboj se... 😉

dukie: někdy to je u nás hotová itálie s velkým I. 😒 já úklid moc nestíhám spíš až po večerech ... a uvařeno nemám taky každý den jak kdy no, ale v posteli to je snad nejlepší co kdy bylo když to mám napsat takhle...

holky my máme taky problémy ... Lindušce se udělala boulička v očičku byli jsme na očním a dali nám kapičky, měli jsme kapat 4 dny 4x denně ale co jsme přestali kapat je tam zase a v druhém očičku se udělala taky chjóóó to je pořád něco...

jinak už moc nekojím ... Lindula měla už sedm kilo jenže zhubla na 6900g a snad měsíc jsme se škrábali zase na 7 kg... hrůůůza takže jsme začali dávat mlíčko Nutrilon jenže jí moc nejede vypije jak kdy někdy i 220ml ve středu jdem na váhu a já z toho už mám depky dopředu ... fakt jsem zralá na psychiatrii 😖

ale mám taky něco nového ...Linduška udělá dva krůčky sama ale hned si sedne na plínku 🙂 , doleze si ke stolu zase se zvedne a zase se pustí a takhle vydrží i dvě hodiny takže zábava na celé odpol

holky a spíte ještě odpol nebo dopol? my tak celkově za celý den max 1 hodinku což je málo a podle mě je to i to že hubne ... nevím

tak zatím papa a všem vám držíme pěstičky!!! 😅

dukie
3. kvě 2009

lis: No manžel takovej nikdy nebyl. Jsme si fakt žili jak hrdičky... to až teď... 😒

Vůbec se Ti nedivím, mazej hajat, taky půjdu. Musíš se aspoň trošku vyspat, abys nabrala sílu a bylo Ti líp. Tělíčko to potřebuje. 🙂 Tak šupky dupky... vyčistit zubky, vyčůrat a spát. 😀 Dobrou noc... 🙂

lisounek
autor
3. kvě 2009

no vcera jsem nemohla jit ani curat protoze jsem mela Katu na posteli to byla noc tedy...

bobi: to je sikulka..Kata chodi jen za ruce..a stavi se porad to jako joo...hele tak zkusi jiny mliko my zkouseli a ted jsme na Hami a fakt ji chutna..uz se tesim az ji zase dam mlicko... 😉

dukie: tak jedina moznost je, ze Tonicek je vlastne pro nej konkurence vis..nektery chlapi to spatne berou ze jsou uz jakoby na druhem miste v uvozovkach...muze to byt jeho pripad a neprizna to !! 🤐