Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
29. kvě 2009

zitra se chystame strihat ofinku 😵 zatim je Kata po Prevenaru ok, jen uz spi byla uplne K.O. tak snad to bude dobry..minule prisla horecka az v noci..tak at uz je rano !! 🤐

ada80
30. kvě 2009

Ahoj holky jdu jen popřát Kačence od Lis všechno nejlepší k 9ti měsícům hlavně hodně zdraví 🙂
Jinak my dnes byli u tchánovců tchán a švagr slavili narozky a před chvilkou jsme přijeli tak jdu koupat atd.

lencourek
31. kvě 2009

čauky holky, přeji krásnou neděli i když počásko stojí za prd 😠 . Už chci sluníčko a ne ten debilní déšť a zimu.

holky, ohledně stříhání dětiček, klidně bych jim to šmikla. ale jen chci písnout, že já jsem byla celé dětství stříhaná na kluka a na mé kvalitě vlasů to nemělo valné účinky 😠 😠 😠 . Mám je jemné a vůbec ne husté. Prostě je to dědičné. smůla no. 😉

Lis: mám otázku ohledně nočníku. Psala jsi, že ti Kačenka už chodí na nočník. Jak často ji tam dáváš? A po jídle? Sedí tam sama? Nebo ji přidržuješ? Protože jsem Lukyna zkusila posadit na nočník a to jste neviděli, jak se vztekal a brečel a nechtěl tam být ani za nic. Tak bych poprosila o radu.

Pak se taky chci zeptat, zda dětem dáváte už čerstvé ovoce. Já jsem mu do teď vždy jablíčka povařila. Banán moc nechce. A co dáváte na svačinky. Protože ty přesnídávky mě už štvou a chtěla bych nějakou změnu.

laaala
31. kvě 2009

Ahoj holky,
počasí fakt otrava, ale tady neprší a popravě řečeno jsem taková akčnější než když je 30 st. ... teda co hlavně úklidu a vaření týče 😉
Adla se včera konečně postavila a pak z toho stoje plynule spadla do sedu 🙂
lenc, já k dopoledním svačinkám dávám ovoce od Hippu a odpoledne jí dávám jogurtíky nebo kašičky s ovocem. Snažim se jí různě obměňovat to ovoce, ale přijde mi to taky furt na jedno brdo. Já se přiznám, že jsem ještě nějak nic moc nevařila a na banán se chystáme dát tenhle týden, zatím ho měla jen jako kombinaci s meruňkama.
Holky, ještě jsem se chtěla zeptat. Adla si pořád cpe peřinu pod hlavičku jako polštářek, dáváte malej polštářek nebo furt nic. Já mám takovej nizoučkej, tak jsem přemýšlela, že už bych jí ho dala do postýlky

dnada
31. kvě 2009

Ahoj holky !!!!

svačinky dávám - rohlík,buď suchý baští sám nebo namazaný lučinou to mu dávám já, chleba a zase buď suchý nebo namazaný,banán syrový od 8mého měsíce,strouhaná jablka,hrušky ,jogurt,přesnídávky

Jinak skleničkujem hlavně masozeleninový příkrmy,ale uvařila sem květák s bramborem(ty vařim ve šlupce,jsou sladší),dala trochu másla,rozmačkala a jak malej dlabal,sem ani nestačila nabírat a podávat 😀

len - nechce tam být,protože se ho bojí. Malej mi dělal to samý. Tak teď má nočník mezi hračkama,aby si ho osahal a okoukal.Včera sem ho zkusila posadit,už nebrečel,ale utíkal mi zněj. Musím pomalu aby si na něj zvykl a nebál se,pak by ho taky mohl pěkně bojkotovat úplně 😎

honzulka
1. čer 2009

Ahoj holky... 🙂 Tak jsme doma a vůbec nestíhám.. ☹ Tomík mi vesela vstává v 6 hodin,což bych si už zvykla,ale dnes si usmyslel vstát ve 4,což odmítám.. 😠 Asi mu zkusím dát dnes ke svačině jogurt nebo nevím už co..Co s ním mám dělat v paneláku od 4 hodin??? 🙄 Naštěstí se dal ukecat a usnul a já si myslela,že si alespoň přispí a on v těch jeho čas(6:00)už zase hulákal z postýlky.. 😠 No a Jeník vstával pro změnu v 8,takže po obědě spát nešel a já tu padám únavou.. 😠 Udělala jsem si kávu,bych se probrala a jdu na Vás kouknout alespoň na chvíli.. 😉

dukie
1. čer 2009

Ahojte děvčata. 🙂

svačinky: Já dávám Toníčkovi syrová jablíčka a syrovou mrkvičku cca 14 dní. Nastrouhám mu to velmi jemně a smíchám a on se olizuje. 🙂 Syrový banán dávám cca měsíc. Míchám mu ho cca se 4 kávovými lžičkami bílého jogurtu (Hollandia) a rozdrtím mu do toho 3 dětské sušenky (Sunarka). To má moc rád. Někdy ho ale dostane samotný (když mi dojde jogurt...). Jo a taky jsem zkoušela ten jogurt přidat ke strouhanému jablíčku (zdálo se mi to divný, ale mamka mi to radila...), chutnalo to dobře, tak jsem mu to dala a baštil jak divej. 🙂

nočník: Ten jsme zatím nezkoušeli. Mám problém udržet Toníčka v jídelní židličce, natož na nočníku... to dítě chvilku neposedí. 😝 Holky, já nevím, co s ním... je strašně živej, přebalování a převlíkání je boj. Sedět nevydrží, ležet nevydrží (mám na mysli, že mu ani nestačím sundat kalhoty a už se převaluje a kleká si a natahuje se po všem, co uvidí... dostane vždycky na zadek (fakt je to o nervy), ale výsledek je takovej, že se to nezlepší, akorát o to víc řve, že jo... Taky to tak máte? Co s tím děláte? Zkoušela jsem ho "zabavit", strčit mu do ruky nějaký nový předmět... to funguje tak 10 vteřin... víc ne... 😝

dukie
1. čer 2009

honzul: Cítím s Tebou. Toníček vstává už 3. týden v 5 ráno... 😝 A aby to bylo veselejší, tak k tomu usíná ve 22:00. 😒

lisounek
autor
1. čer 2009

ahoj holkyy konecne nakukuju. cely vikend jsem byla mimo u nasich, bylo hnusne, ale jako prezily jsme v teple domova u krbovych kamen... 😀

Leni: ja problem s nocnikem nemela..Kata na nem truni a jeste je ji teda velikej, takze je v nem spise zapadla, ale jako ja ji tam dam behem dne, kdy me napadne a ona to ma rada..OKAMZITE se vycura a uz se mi to stalo snad 20x davam ji tak 2-3 x za den...proste kdyz jsme doma a kdyz si vzpomenu...a vetsinou rano ale ne hned po spani a vecer pred koupanim....a jak pise dnad at si ho Lukynek osaha a tak..my to teda nedelaly, Kata na nem sedi sama a je oprena vzadu o to vyvyseny sedatko..hodim pak foto 🙂

adi: dekujeme ze jsi si na nas vzpomela 😵

lisounek
autor
1. čer 2009

jo a Kata ma asi alergii na syrova jabllka...dala jsem ji je strouhana s bananem a osypky vsude jako 😲

dnada
1. čer 2009

dukie - to Máří je stejný neposeda, ale neplácám ho ani nenadávám,prostě děláme kravinky, a když na něj dělám bububu nebo jiný zvuky on vždycky ztuhne a čeká co bude,tak mám čas ho svlíct a pak zase udělám nějaký zvuk nebo ho polochtám,prostě si u p´přebalování hrajeme a funguje to dobře. Občas teda většinou když někam spěcháme a mám zpoždění na něj vyjedu a to pak nespolupracuje vůbec. I když mu něco zakazuju,tak ho o to žádám ,aby to nechal na místěčku uklizený,on to zkusí cca 10x natáhnout ručičku a kouká na mě jestli je změna,když ne ,tak si postěžuje,zanadává otočí a jde od toho.Pak to zkusí za den ještě párkrát ale to pak stačí připomenout,že už sem mu říkala že je to uklizený ,ať to tam nechá a v pohodě. Jediný na co tohle nefunguje jsou kytky, ty dávám z dosahu po nich je jak divej a to ho můžu prosit,plácat přes ruku nadávat nezabírá nic,takže prostě musim být rychlejší a buď přemístit kytku nebo jeho 😀

no jinak malej prostě na nočníku sedět nechce,neví jak a asi ho i tlačí do nožiček,hlavně si teda stoupá a chce si ho prozkoumat 😎 tak sem zvědavá za jak dlouho ho bude mít dostatečně prozkoumaný

JInak si trochu postesknu,dnes to jsou už 4té narozeniny o kterých sem sama doma a popíjim. Njn, nenadělám nic,zítra si koupím nějaký zákusek a kytku abych si udělala aspoň radost.

Hezký večer aspoň vám všem

dukie
2. čer 2009

Ahojte holky. 🙂

dnada: U nás právě ani ty zvuky a hraní si nepomáhá. Vůbec. Fachalo to naposled někdy začátkem 7. měsíce. Od tý doby prd. Jako nebála bych se říct, že je prostě hyperaktivka (a doufám, že ho to přejde, protože jakákoli činnost kolem něho je boj...). Teď třeba musíme "cvičit pindíka" (přetahování předkožky) - ani nevím, jestli jsem to tu psala, byli jsme na nefrologii kvůli přerušovanýmu čůrání, tak jsme dostali jakousi mastičku a máme za úkol to každý večer po koupání namazat a pokoušet se přetahovat, aby se ta dírka v předkožce zvětšila... no a to je prakticky nemožný. Manžel ho vždycky musí držet a já cvičím... Sama mu to zvládnu udělat tak třikrát, a to ještě na etapy... 😝 A říkat mu můžu cokoli osmkrát... a on na to absolutně dlabe. Takže prostě musí dostat na zadek nebo po ručičkách - podle toho, co vyvádí. A i tak to často nemá valného významu... nechá toho obvykle až třeba napotřetí... Prostě bez bacání to u nás nejde. 😒

lis: No nádherný! 😵 A Kačenka už má fakt teda dlouuuuuhý vlásky! 🙂 A ta kráááásná růžová čepička! 😵 V tomhle je mi líto, že máme kluka... strašně se mi tyhle čepičky líbí... 😎

honzulka
2. čer 2009

Ahoj holky..jdu zase na skok než se kluci vzbudí.. 😉 Než abych s nima zalehla,tak tu pracuji(pověsila jsem pračku prádla a tři teˇsrovnávám do koše na večer.. 😎 )
Chci se Vás zeptat..Nevíte někdo,od kdy se může dávat i ovocný jogurt?Já vím,že jsem kupovala tehdy Jeníkovi Dobrou mámu,ale nevím už od kdy.. ☹

dukie-u nás nočník taky není kamarád a přebalování je závod,kdo dřív (jestli já zalepím plenu nebo Tomík bude na břiše.. 😝 )takže hledám pořád něco,čím ho zabavit.. 😉 A koukám že další zlobivka pinďa.. ☹ Nám to nejde vůbec přetahovat,takže se pomalu smiřuji s tím,že půjdeme na obřízku.. 😢 Dnes mám čerstvou zkušenost,že nečůráme přerušovaně,ale při minulém odběru mi přišlo,že čůrá dvěma směry,tak si myslím,že to má srostlý někde uprostřed.. 😢 My na nefrologii chodíme kvůli tý ledvince a minulejsem se na to ptala(protože když to nejde dolů,tak nemůžu odebrat sterilní moč..) a dvě sestřičky mi řekli,že mám vydržet do roka a pravidelně zkoušet ve vaně,že i ten pinďa je pořád ve vývoji a může se to rozchodit.. ☹ Ale kdo má do roka čekat,když tam nenastala žádná změna? 😢
¨
No a včera Tomík pořád u svačiny štípal Jeníka,tak jsem ho plácla přes ručičku několikrát a zabralo až několikáté důrazné "NE!!!"a "TY,TY,TY!"..Pak to ještě zkoušel a podíval se na mě,jako jestli to bylo na něj,či co.. 😠

dnada-tak všechno nejlepší a ať ty následující jsou veselejší a třeba i s člověkem,který si tě zaslouží.. 😉

Tak Vás jdu trošku dočíst a kouknout na nové fotečky.. 😉

honzulka
2. čer 2009

lis-kačenka je kousek.. 🙂 A přesně jak píše Dukie-tohle jsou chvíle,kdy mi je trošku líto,že máme dva kluky.. ☹ Ty holčičky se dají tak krásně nastrojit... 😢 A ty čepičky bych dělala jednu za druhou.. 😨

honzulka
2. čer 2009

dukie-Toníček bude mít opravdu moc krásnou deku.. 😉 Máš můj obdiv..to bych nezvládla.. 😒 A šikulka hezky stojí.. 😉

honzulka
2. čer 2009

dukie-koukám,že máme asi podobné čertíky.. 😀
Tady nikdo není,tak já jdu zase něco dělat.. 😉 tak se tu mějte a já zkusím večer hodit nějakou fotečku našeho čertíka.. 😉 Hezký sluníčkový zbytek dne.. 😵

lisounek
autor
2. čer 2009

joo taky jsem zapomela dukie pochvalit tu patchvorkovou (nevim jak presne se to pise 😔 ) deku je proste uzasna!!! 🙂 🙂 🙂 takovy veci absolutne neumim a jsem leva na to ....ani ty cepicky neumim...jednu ted dela tchyne tuhle ma od kamaradky (respektive jeji babicky)...ta je proste moc hezka no a ta od tchyne..udelala ji malou tak ji musela rozparat...tak jsem na to zvedava..my se spolu zase nepohodly, takze mozna cepka nebude ale co je mi to putna 😒

holky predstavte si moje kamaradka prisla o dite ted v nedeli byla ve 23 tt je mi z toho nanic za ni...proste si to vubec neumim predstavit ten pocit a vse okolo je to srasny.. 😔

lisounek
autor
2. čer 2009

jo a pridavam se i u nas je prebalovani horor ale fakt jako silenyy nechce si vubec lehnout na zada, musim ji neco strcit, ale docela uz me dochazi fantazie...a nekdy uz nezabira proste nic...ted chce jen sedet a lezt a proste nezdrzuj me mamo nejakou plinou nebo oblikanim...to je vzdy revu proste to asi znate z domova.. 😠 takze jak pise Honzul je to boj kdo z koho 🙄

dukie
2. čer 2009

Holky, díky. Jednak za pochvalu deky (stála mě dost úsilí, co si budem povídat... 😀 , takže z toho mám fakt radost, že se povedla a že se Vám taky líbí), druhak za ujištění, že v tom s tím naším čertíkem nejsem sama. 🙂 Dneska jsme zase bojovali... no byla to dřina, fakt. 😝 Ale už je vykoupanej a oblečenej v pyžámku, takže už je mi zase líp. 😀 😀 😀

Jo a lis... jsem Ti chtěla říct, že ta fotka, jak jste s Kačenkou v Průhonicích (teda myslím, že to byly Průhonice), je moc krásná. A moc Vám to tam oběma sekne. 😵

Sákriš... což mi připomíná, že si budu muset prohlídnout i albíčka ostatních holek, protože jak teď mám tak málo času, tak ztrácím přehled, jak hezky všichni ti prckové rostou. 😕

dnada
2. čer 2009

honzul - děkuji za přání !!! 😉

jinak s pindíkem taky bojujeme... malej je lochtivej a jakmile mu položím ruce na třísla,abych mu přidržela nohy a zkusila přetáhnout,tak se začne řechtat a kroutit jako hádě 😀 Takže to je vždy na padesátý pokus. Zatím mu to taky nejde,čůrá hezky v jednom tahu a nejraději na mě ,když ho pochovám bez pleny,už to mám vpodprdě 😀 A ještě se u toho tlemí,uličník.

dukie - tak to nezávidím,že nic nezabírá. Máří je taky šídlo,chvilku neposedí. Hroznej problém je teď ho nakrmit.Prostě ho nebaví sedět na jednom místě a věčně po ;mě šplhá i mezi lžičkama,takže dostane lžičku do pusiny a už ho mám kolem krku(krmím ho v sedě na gauči,ještě sem nekoupila krmící židličku a v sedačce je to už nebezpečný a jak ho připoutám křičí a nejí), no tak ho zase posadím,dostane lžičku a uuuž ho mám zase kolem krku a stojí. No ale už sem si zvykla,nerozčiluju se,prostě ho opět posadím aa dokola ,pořád dokola 😀 No a pak když ho vypustim na podlahu,noto je fofr,jak se plazí....jako vojáci jsou proti němu úplný sra*ky 😀

honzulka
2. čer 2009

Tak jsem šoupla do albíčka zase nějakou fotečku... 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

dnada
2. čer 2009

tak sem přihodila taky nové foto a i nové album 😎

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

dnada
2. čer 2009

honzul - moc pěkný fotečky 😉

bobinna
2. čer 2009

ahojda mamči, jdu juknout ...divočáci už spinkají oba tak je chvíle klídečku... 😵

holky s těma pindíka to je divný že už to máte zkoušet přetahovat... 😕 já jsem to snad Petříkovi do roka nedělala vůbec a v roce a půl jsme šli na odloupnutí....
DUKIE: to snad ani není obřízka nevím jak se to jmenuje přesně my byli na dětské chirurgii doktorka mu to odlepila háčkem a bylo to ... pak jsme to mazali mastí ... ale jestli špatně čůrá tak je to asi jiné nevím... nedávno jsem mu to šla do koupelny zkontrolovat a nešlo to ůplně dolů tak jsme myslela že zas tam budeme muset jet ale jak se bál tak si to odlepil sám a v pohodě ... po téhle stránce jsme radši že máme holčičku ale to je taky mazec ...

LIS: jak omýváš Kačku? myslím mezi ... já jí to nechci nijak roztahovat nebo tak ale taky se to tam musí umýt ne??? 😨 no hrůůůza

jo a u nás poslední dobrou zabírá na zabavení u přebalování nabíječka od telefonu ... to než ten kabel prozkoumá tak je mezitím přebalená... 😎

bobinna
2. čer 2009

Honzul: moc to vašim klukům sluší spolu... a koukám že máme stejnou hrazdičku na hraní ale my jí museli sundat nožičky pže Lindička zjistila že jdou sundávat 🙄 to je hrůza před ní nic neobstojí

tak papa a dobrou nocku 😅

dnada
2. čer 2009

bobinna - no tak já mu dát kabel od nabíječky, tak to bych se sním mohla rovnou rozloučit 😀 Malej rozkouše a překouše všechno co najde, je horší než štěně !!! 😎 😀 Kabely má přísně zakázány 😎

bobinna
3. čer 2009

čauky holky,

musím se jít pochlubit... přibrali jsme za týden 300g takže máme 7550g!!!!!!!!! jupíííííííí

a nakonec jsme se rozhodli že dáme očko proti pneumokokovi není to PREVENAR ale něco novějšího nevím přesný název ale stojí 1550kč jedna dávka ... což zrovna není málo ale dáme to Lindušce a Petříkovi dáme NEIS VAC taky proti tomu ale pro straší děti a stačí mu prý jedna dávka ... ale mám dotaz nevíte jestli na to VZP přispívá??? musím na to kouknout

tak se mějte krásně a pááá jdu stříhat hafana... doufám že ho zase nešmiknu do ucha jako minule... 😨

lisounek
autor
3. čer 2009

ahojky holky nakukuju opet jsme byly cely den venku az to Katu zmohlo a uz je tuhon 😅 dnes to byla nakupni horecka...

Bobi: hele ja a Kati prirozeni to je neco holka..kdyz byla mala ptala jsem se mudry a ta rekla, at do toho nejak nezasahuju a moc nejak neroztahuju, tak jsem tam vzdy zajela jakoby zinkou a umyla az k prdce...no a ted..po tom co jsem byla v nemocnici a mela tam s nima to extenpore, ze Kate pri odberu moci natrhli tu jeji pipku 😔 , tak jsem se tam s nima prela a rikala jsem ze se ji v tom teda takto nehrabu a oni se do me obuli, ze jako snad to dite mezi nohama nemyju..jsem to tu tehdy licila atd..a tam mi rekla, ze mam primo to roztahnout a klidne i jen prstem jako aby tam nebyla ani mast ani nic..a ze jsem snad zenska a mela bych to vedet 😠 no vcelku teda me tehdy tocila na max, jsem cekala ze na me zavola snad socialku ci co 🙄 tak ted ji to mirne jako rozevru vytru bud zinkou nebo jako objedu prstem a konec..pak docistim lehce osuskou mam ty bavlneny, takze jen vysusiim a je to... 😝

jo a vcera jsem studovala VZP a vsechny prispevky co davali vcetne ockovani stahli a neprispivaji temer nanic 😠 , takze at jdou vite kam.. 😒

lisounek
autor
3. čer 2009

taky chvalim vsechny fotecky a Honzulkovic kluciii jsou pasaci veseli 🙂