Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

ada80
9. čer 2009

A v kočárku neusne?

lisounek
autor
9. čer 2009

dukie holka asi je unavenej ach jooo oni to deti pak davaji nam mamam sezrat.... ☹ ☹ spi malo strasne malo..Kata spi jen 10 hodin v noci a cca jeste 2-3 hod pred den, takze Tonik ma fakt deficit a ty deticky od nas ocekavaji ze jim nejak pomuzeme...jenze je to tezky,kdyz uz je to tlak a jsme na nervy...tohle zname kazda, ale ty to mas fakt horsi a narocny..nevim co Ti poradit..vis on asi i z tebe citi ze jsi nervozni ..pokus se dychat a rikat si, ze to zvladnes..ja kdyz mam krizi taky si pobrecim i u Kati a ona rve a rve...a ja se proste s prominutim neposeru...staras se o nej jak nejlepe umis, je napapany a vsechno, takze nas nemohou vydirat jen tak 😖 se mi to rekne vim...ale nadechni se a stejne musis jit dal, jak rika jedna moje kamaradka: Chtely jsme to, tak to mame!!! A je to pravda...lec unavne a vycerpavajici...hod Tonika do kocaru a projdi se nekde venku v prirode, pokud to jde a at treba rve ono ho to nakonec unavi... ☹

Abych Te trochu potesila, Kata je na me taky strasne fixovana ted...vcera jsem sla po dlouhe dobe do kina a na manzela jsem nechala uplne vse..ono jako vykoupal, oblekl, nakrmil vse v pohode (nesmela ale videt, ze odchazim z domova, porad se na me sape a chce chovat)..jenze uspat neslo a neslo..on neni moc dlouho trpelivy, no rvala mu hodinu hystericky slzy nudle vsude...a on byl na nerv, ale nakonec se uklidnil a ona se proste urvala....mela jsem vycitky, ze to kvuli me zabave museli oba prozit, ale co na druhou stranu ja prece nebudu porad na blizku a omezovat se!! Potrebujeme vsechny vypnout... 😒 😔 DRZ SE BUDE LIP MUSI!!!! Holka lepsi radu nemam...jen prijde kdykoliv sem k nam nebo napis do IP jsme tu vsechny s tebou 😵

dukie
9. čer 2009

ada: V kočárku usne, ale spí tak hodinku a hotovo. Dopoledne s ním ven nejezdím, to se snažím uvařit, vyprat, vyžehlit, poklidit atp. Takže dopolední spánek má doma, a to cca 40 minut. Pak se naobědváme a vyrazíme ven. Usíná mezi jednou a druhou, a to na tu hodinku. A hotovo. A pak usne až kolem desáté večer. A vstává nám v pět. Tak je to už víc jak měsíc. Já nevím, buďto je to nespavec, nebo je problém jinde. Akorát netuším kde. ☹

lis: Díky za podporu. Já zavolala manželovi a dala telefon k dítěti, ať si poslechne svýho syna... že takhle mi tu řve od rána. Manžel nelenil a přijel mě zachránit. Stále má ten zkrácený úvazek, takže si to může dovolit... přijel, já Toníčka nakrmila a jeli spolu ven s kočárkem, abych měla čas zregenerovat... no a udělat mzdy, jak jinak. 😝

Asi máš pravdu, že Toníček třeba cítí, že já jsem grogy... a je teda taky protivnej. Je to dost dobře možný. Já to vydýchávala... ale poslední cca měsíc (co jsme s manželem naprosto nevyspaní a nemáme žádnej svůj život) to už nezvládám. 😖 Nicméně jsme se včera s manželem dohodli, že on to tu s Toníčkem jednou týdně večer nějak zkusí sám zvládnout a já vyrazím na aqua aerobik (na normální si netroufám, jednak mám 25 kilo nadváhy, druhak funím už jen při chůzi do schodů... no a to nejdůležitější... mám dost odrovnaný záda, takže si myslím, že poskakování na suchu by mi mohlo spíš ublížit než prospět... tak chci zkusit tu vodu, co to udělá... a až by se to tělo trošku vzpamatovalo, tak jít teprve na sucho...). Nesmírně se těším, že třeba takhle vybiju nějakou tu ošklivou energii, co se mi v těle nashromáždila... a že vypadnu na chvilku od dítěte... už jsem se přihlásila, v pondělí jdu poprvé... akorát do tý doby musím sehnat plavky - jednodílný (to popraskaný a vytahaný břicho fakt nejde ukazovat...). Což teda nevím, jak dokážu, páč na slony se shání všechno blbě, natož plavky... 😝 Ale třeba mi to trošku pomůže, odreagovat se a tak... já myslím, že to potřebuju.

A rozhodně si nemyslím, že by sis měla co vyčítat, že si tím manžel s Kačenkou prošli. Máš naprostou pravdu. Jen proto přeci nemůžeš stále jenom sedět doma. Já to vidím stejně. Už ti naši prckové nejsou tak malí, aby nás potřebovali minutu co minutu... Je mi jasný, že já na tom budu stejně, až v to pondělí večer vyrazím... ale na druhou stranu to prostě jinak nejde. Víme všechny, že aby bylo v pohodě dítko, je důležitý, aby byla v pohodě máma. Já nejsem... a musím s tím něco dělat. Ty už jsi udělala, jsi moudřejší, holka. 😉

bobinna
9. čer 2009

ahoj holky jdu na vás mrknout...

duki: to mě moc mrzí jaké máte trápení ale neboj jednou to skončí Petřík taky furt řval bylo to šíííílenýýý chodila jsem jako mrtvola a taky jsem furt bulila... ale začala jsem chodit běhat do lesa a bylo to ok... dokonce jsem se pak na něj domů těšila ... hlavně si nic nevyčítej vždyť děláš vše jak nejlépe umíš ... prostě to jsou nějaké rozmary dětí nebo jinak si to vysvětlit neumím ... kdyby ho něco bolelo tak se neuklidní u nové věci ... a bude plakat pořád... už to prostě nejsou prckové kterým stačí hračka do ruky a basta potřebují nové zážitky a dojmy a tak ... Linda je taky někdy protivná a kolikrát už dostala přes ručky hlavně když tahá lampu ... nebiješ ho přeci pořád takovéhle plácání mu rozhodně neuškodí hlavně žádné výčitky!!!

my jdeme zítra na 10-měsíční prohlídku tak jsem zvědavá začala bojkotovat polívku tak nevím co zase s ní... holky musím běžet mějte se bájo a páááá

lisounek
autor
11. čer 2009

ahojky nikde nikdo.. 😕

uci
12. čer 2009

ahojda holky, kde pak trajdate?
dukie: hlavne si to neber moc k srdcu, ja myslim, ze je to uplne normalka, ze nas ti prckovia obcas (mne momentalne dost casto 😒 ) privedu do sialenstva, ja som tiez minule uz tak vrieskala na malu (ked nam v kuse vyse hodiny vrieskala v aute), ze mi potom bolo z toho na nic 😖 ale tak ma proste bolela hlava, ze kazde jej vriesknutie mi islo ako ihla az do mozgu 😠 a som si potom vypocula od babky, ktora bola s nami - ze aby som ukludnila, ze to takto nemozem ... no ved ja to viem ale niekedy je toho uz proste prilis 😔
takze klud holka, nie si v tom sama 😉

holky a ako to mate s topanockami? ja uz by som asi malej nejake kupila, lebo sa uz stavia a chodenie uz zrejme nebude daleko, ale vo velkosti 18 neviem ziadne sandalky na leto zohnat ☹ skoro vsetky vyrabaju az od 19ky 😠 nechapem to, to akoze deticky s mensou nohou maju chodit bose? lebo ked som aj nasla nejake 18ky tak vsetky boli na suchy zips - cize absolutne nepouzitelne - take by si mala dala dole ani by som sa nestihla otocit 😖

lisounek
autor
12. čer 2009

uci: ahoooj ja sem chodim, ale nikdo tak nepisu... ☹ ja jsem koupila Kate uz chodici sandalky a maji pevnou patu (to je pry nejdulezitejsi)...jsou taky na suchy zip, ale je to pres takovy ten prouzek, kde je to provliknuto...ma je ale spis do kocarku, aby nebyla jen v ponozkach...jak sedi a koukaji ji nohy, me to proste prijde divny..ma sice i nechodici boticky, ale kdyz ji nekde vyndam a stoji, tak jsou boty hned spinave...a ted pozor, ja koupila dokonce cislo 20 a to jsem se divila, ale 19 mi prisly proste tip top...ono kdyz se zkusi, tak by mely byt pevne a hlavne pry by se jeste za jejich paticku mel jit dobre strcit prst...a hlavne zkusit na ne postavit...ja se tomu branila, ale nakonec jsem je dosla koupit z vyse uvedenych duvodu..a mezi 19 a 20 nebyl proste nejak rozdil...jo a hezke boticky maji v Shoolu..ten snad na SLovensku taky je..navic kvalitni a bezpecne... 😨

lisounek
autor
12. čer 2009

jo a ty prouzky jsou tam dva takze pevne..no asi si to taky rozlepi, ale tkanicky zase rozvaze a ty co nemaji nic tak vyvlikne...takze ten suchy zip je koneckoncu nejlepsi...ale ne asi klasicky suchy zip..ja to mam provliknute v tech krouzcich, kdyztak nafotim...

lisounek
autor
12. čer 2009
honzulka
12. čer 2009

Ahoj holky.. 🙂
Tak jdu na Vás konečně v klidu kouknout a tady takový trápení.. ☹
Dukie-je mi tě líto,že máš zase takovýhle období.. 😢 Určitě si nevyčítej,že Toník dostal na zadek.. 😉 Oni se někdy po tom plácnutí i proberou.. 😉 Já bití moc neumím,takže jsem ta nedůsledná matka,která stále domlouvá a domlouvá,ale myslím si,že ani jedna z nás,co tu jsme,neplácnem dítko s tím cílem ublížit,ale spíš "pomoct".A vůbec nejsi špatná máma,spíš unavená a potřebuješ se někde dobít.. 😉 Však kdo by tohle vydržel,zaslouží metál.. 😉 Takže máš metál(od nás.. 😉 )..nevyspat se,starat se o domácnost a ještě počítat peníze..to bych nezvládla ani náhodou.. 😨 Mě taky napadá,jestli to Toník nezkouší s tím,že si teď dost uvědomuje svoji osobnost..Tom je taky docela teď protivný a uklidní se nejčastěji jen když mu dám něco k jídlu nebo dudlíka.. 😔 A taky někdy,když zjistí,že k němu hned neletím.. 😒 A nemůžou to být taky ty nešťastný zuby? 😒 To že chvíli přestane může být jen odpoutání pozornosti.. ☹

honzulka
12. čer 2009

Jinak s tím necháním dětí tatínkům.. 😀 Mám to taky v plánu..Myslím,že hlavně ten můj chlap si potřebuje připomenout,jaký to je se o prcky starat.. 😉 Dnes šel zrovna na pivo s prací(šéf zorganizoval,tak přeci tam nemůže chybět) a já mám rozjednáno s kolegyní z práce,že taky někdy brzy něco podniknem.. 😵 A výčitky mít fakt nebudu-prospěje to všem třem-malí kluci nebudou tak fixovaní na mě a velký si to rodičovství zase připomene.. 😉

honzulka
12. čer 2009

No a jinak my byli dnes na 10-měsíční a zas mě ta naše doktorka naštvala.. 😠 Blbě mi napsal váhu Tomíka do očkováku,takže já ji špatně psala i do pamětní knížky.. 😠 A ani slovo omluvy.. 😠 Už abychom se odstěhovali a měli jinou,fakt mě nebaví.. 😠 Zase mi chtěla rozmluvit očkování jeníka proti klíšťatům,ale domluvila jsem se se sestřičkou na listopad.. 😝

honzulka
12. čer 2009

Tak tady se spí,tak já asi půjdu taky.. 😔 Tak dobrou noc a hezký víkend a hlavu vzhůru dukie..bude hůř.. ☹ 😉

uci
12. čer 2009

jj lis, take nieco (suchy zips cez ten kruzok) mame teraz take tie prve topanocky od elefanten a teda nevydrzi jej to na nohe ani dokym ju dam do kocika 😠 vyzliekanie jej teda ide super - minule sme sa vychystali na prechadzku a kym som isla pre kocik (asi tak 1 minuta) sa mala vyzliekla az uplne do plienky - teda od pasa dole - tieto suchozipsove capacky, gate na traky a pancuchy - ja nechapem ako to dala dole a za taky kratky cas??? 🙄 ja ju obliekam snad pol hodinu a ona to da dole v cukuletku 😀
no proste topanky na suchac nam teda nehrozia, ani na snurky - to rozviaze tiez, dokonca aj ked je to zaviazane na 2x (na uzol z masliciek), takze ja som chcela vyskusat take to zapinanie na pracku - s tym si hadam este neporadi 🤐
no ale fakt bieda v tej velkosti 18 ☹ a taku by asi mala mat ked ma dlhu nohu 11cm - cize to su vraj 18ky, sice v obchode ked jej merali na takej tej umelej labke, tak tam mala vraj 17ku ale povedali, ze treba o cislo vacsie kuupovat, cize 18, no ale vlastne neviem teraz - ked ma 11 cm co su podla nejakych tabuliek 18ky tak mam kupit 18ky alebo uz 19ky? no ale tie elefanten ma tiez 18ky a su jej este velke 😕 tak a teraz som sa uz totalne zblbla

uci
12. čer 2009

ja viem ze najlepsie by to bolo vyskusat ale ked v kamennych obchodoch su tie topanky tak straaaasne drahe 😨 a ked si predstavim, ze to bude nosit tak max 3 mesiace a potom zas dalsie, no je mi z toho soufl
takze som chcela objednat cez net (nieco taketo: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5347570 )- maju tam podstatne lepsie ceny, ale proste tie 18ky nee ☹

laaala
13. čer 2009

Ahoj holky, jen jsem vás prolítla, nemám nějak čas
dukie, holka drž se, určo bude líp
a botičky ... uci, zkus kouknout k Baťovi ... www. bata.cz
no nic, letíme ven, tak ahoj, snad se večer ukážu a dočtu pečlivěji

dukie
13. čer 2009

Ahojte holky. 🙂 Jste hodný, díky za podporu. 🙂 Ono je to s tím naším dítkem fakt někdy strašně těžký. Ale mám i jednu dobrou zprávu: Zkusila jsem se domluvit postupně s oběma babičkama, aby za náma přišly a nabalila jsem jim Toníčka a šly s ním na procházku a s oběma to báječně (bez pláče!!! 😵) zvládnul a domů se mi vrátilo naprosto spokojený a usměvavý dítě - taže jsem šťastná, že jim ho budu moci čas od času "strčit", když budou ochotný hlídat... a budu mít chviličku klidu na práci nebo úklid nebo prostě na odpočinek. 🙂 Z toho mám fakt obrovskou radost, tak Vám to tu musím taky hnedka napsat, abych se s Váma o to podělila.

Ale jinka... aby toho všeho nebylo málo, tak mám pro změnu depku z manžela... dneska mají s Toníčkem oba svátek... tak jsem se těšila... koupila jsem mu Belgickou čokoládu (mořské plody) a chtěla jsem mu dneska udělat řízky a bramborovej salát a jednohubky (měl jet s bráchou na domeček pomáhat mu), všechno jsem mu to chtěla hezky na večer slavnostně nachystat... včera jsem upekla vynikající dobrotu (brzy Vám sem pisnu recept)... prostě jsem měla naplánováno, jak ho potěším, jak to bude hezký... a prd.

Včera mi vynadal za tu upečenou dobrotu, co že to jako zase peču (pekla jsem asi po 2 měsících...), že kdybych mu jako raději upekla chleba (máme domácí pekárnu) - chleba jsem mu upekla den předtím, ještě tam půlku měl... dneska mi oznámil, že s bráchou nikam nejede a že jako prý co budeme dneska dělat... tak jsem mu řekla, že bych mu chtěla udělat ty řízky a salát a jednohubky... a bylo mi řečeno, že žádnej salát nechce, s jednohubkama se nemám dělat... řízky jako že jo a že k nim mám raději udělat bramborovou kaši... no a já jdu do kuchyně a koukám... že si ráno (vstával brzy) zvládl uvařit čočku (ačkoli od včerejšího večera věděl, že chci dělat ty řízky...)... 😝 No co byste tomu řekly? 😕

Jsem si řekla, že si tu radost, kterou jsem mu chtěla udělat (a sobě tedy taky...), od něj zkazit nenechám... a řízky jsem udělala, jednohubky taky, čokoládu dostal (řekl, že teda není nic moc 😖 ... si umíte asi představit, jak mi to bylo po tom všem líto... ☹ ...) a ještě jsem mu na truc vrazila dítě a šla umývat okna a prát záclony. Uf. Už to mám hotový. Aspoň nějaký uspokojení teda. 🙄

dukie
13. čer 2009

Jinak botičky jsem řešila asi před měsícem uzavřený... a teď na tom jsem stejně jako Vy, páč budu muset pořešit nějaké ty sandálky. Děsný ale je, že ti prckové z nich strašlivě rychle vyrůstají (Toníčkovi začínají být ty uzavřené malé... ono je to jedno, protože stejně díky teplu budem měnit na sandálky... ovšem bojím se, že s takovou rychlostí růstu nožky budem letos v létě kupovat nejmíň ještě jedny. 😝

lisounek
autor
13. čer 2009

ja vcera mela depku, jak chodi ty mejly z rodinky tak tam bylo napsano, ze deti uz umi davat veci do kyblicku a strkat i tvary do spravne dirky..no asi vite, chodi vam to taky...no a me popadl divny splin, ze Kata to nedela a vlastne nechce delat nejak nic..ucim ji paci paci, paa a jak jsi velika a dalsi veci, ale jen se tomu smeje a proste to neudela..vsechny hracky kouse, cuca a kouse a zase kouse..dokonce i knizky..neda se s ni nic...je netrpeliva a chce si jit po svem..proste si hraje sama a lita po byte a tak...mezitim testuje ty veci kousanim... holky ja mela depku, ze to neni normalni..ona je jako pohybove nadana to jo, ale ted uz delsi dobu vcelku stagnuje a navic jak se pozna spravny psychicky vyvoj, kdyz je kazde dite jine? No tak jsem psala kamosce a ta mi jeste tu depku prohloubila, protoze zacala psat, jak ten jeji klucina uz umel to a to a jak je sikovnej a jak bych mela to a to no v tu chvili jsem si pripadala jako nemozna nejnemoznejsi matka, ze jako se ji malo venuju..holky prosim vas co vsechno delaji vase deti? poteste me necim.. 😔

dukie: zabila bych ho 😠

uci: nebojis se kupovat boticky pres net? myslim,ze bych se bala to nezkusit... 😨

lisounek
autor
13. čer 2009

dukie a ty babicky jsou fajn...alespon nejaka pomoc jsi dobra ze ji dokazes vyuzit..ja bych to nebrala od tchyne ani kdybych padala na hubu asik... 😔

honzulka
13. čer 2009

aHOJ LIS.. 🙂 Mám rozakpaný oko,tak možná budu mít víc chyb než normálně,ale musím reagovat..Vyprdni se na knihy!!!Každý dítě je jiný!!!My taky nic z toho neumíme..Toma teď nejvíc baví objevovat a vše strkat do pusy..Když dám před něj tu vkládačku,tak do ní možná tak párkrát plácne ručičkou a nazdar-jde dál..A papa dělá jen když chce a paci paci ho taky nebere..A jestli chceš jo uklidnit,tak jsem taky četla,že 3 letý dítě má namalovat hlavonožce a náš Jeník ani sluníčko nenamaluje,spíš spirálu a bodíky-tečky a čárky..takže klid a na učebnice se vykašli.. 😉
tak zase mizím,páč se mi fakt blbě kouká-byla jsem na pohotovosti s okem,nějakým zázrakem se mi do něj dostala omítka a nechtěla ven,tak mám rozkapaný oko a vše rozmazaný..tak papa 😉

lisounek
autor
13. čer 2009

Honzul holka moje dekuju za uklidneni, uz to taky chapu, hlavne ze ji mame a ze je nase...a at se vyviji jak chce..ono to prijde samo...diky a at mas ocko v poradku 🙂 dobrou noc

honzulka
13. čer 2009

lis-přesně tak.. 😉 Dobrou noc..

ada80
14. čer 2009

Ahoj holky
lis:bud v pohodě Kačenka je zdravá,veselá holčička a to je hlavní,není to žádná cvičená opička aby ted uměla to a to.Neboj má na všechno čas a určitě tě brzy něčím novým překvapí.Vandulka taky nechce dělat paci,paci,dělá je občas podle nálady. 😉 Takže fakt bud v pohodě,hlavní je ZDRAVí!

uci
14. čer 2009

holky, mne dnes cely den nesiel konik - mam uplny abstaaaak 😝 😀
dik laaala za tip - ceny su tam prijatelne ale nenasla som tam ani jedny topanky s prackami - same snurovacie alebo na suchac, no a ako som tu uz pisala - tie su pre nas nepouzitelne, vydrzia malej na nohe tak pol minuty 😒
no ale inac, som bola vcera malej premerat nohu a uz ma 18,5, cize 18ky nehrozia, takze sa mozeme kludne vrhnut na tie 19ky, akorat, ze ani z tych mi cez net nevedia dodat take co by mi vyhovovali 😠 no proste hruza, asi nam neostava nic ine ako nabehnut do normalneho obchodu a zaplatit cely majlant, a ako pise dukie, veru pri tej rychlosti (za 2 tyzdne malej narastla noha o 4mm 😲 ) ked si predstavim, ze asi este dalsie jedny bude treba a potom dalsie a dalsie ... ☹ no lis, to vies, ze ta snaha o kupu topanok cez net nie je bez obav, ale je teda rozdiel dat za jedny topanky 15 € (to je zhruba cena na nete) alebo 30 € (co je cena v obchode) 😨
ved je to uplne postavene na hlavu, ze take pidi male topanocky s troskou nejakeho materialu stoja viac ako moje a manzove topanky dokopy 😠

no ale aby som ta lis potesila, tak nic z toho co pises nasa kajka veru nevie robit (ziadne papa, o vkladani a rozpoznavani nejakych tvarov ani nehovoriac - maximalne rozpoznava, ci sa jej ten tvar zmesti do pusy cely alebo ho len dokaze olizat 😀 ), snad len sem tam ma obstastni nejakym tym naznakom snahy o taptaptapusky (u vas asi pacipaci) ale aj to skor akoze ona nastavi ruku a ja musim placat ako o zivot, lebo inak ju to prestane bavit a vrati sa k svojej najoblubenejsej cinnosti - stavaniu sa a balansovaniu pri stolicke, ktora vyzera, ze sa kazdou chvilou na nu prevrhne
no ale ja sa stale utesujem tou teoriou co som tu uz dvanejsie pisala - ze sa vzdy rozvija len jedno centrum, no a u nas je to momentalne to recove, lebo kajka uz vedome pomenovava niektore veci (napriklad babo vola bababej, ked je hladna hovori namnam, mne hovori mammam atd.) takze to si zas myslim, ze je vcelku slusny vykon
no ved aj tvoja kacenka lis je predsa velmi sikovna - ved uz beha nie? a to je zase dost skoro, nie? tak si teraz musi trosku vydychnut s vyvojom

dukie
15. čer 2009

Ahojte holky. 🙂

lis: Rozhodně mají holky pravdu, nemůžeme čekat, že se naši prckové budou vyvíjet podle tabulek. U dětí je to tak, že +/- 4 měsíce jsou obvykle v pohodě (vem si chození... některý dítě chodí v 8 měsících, jiný v roce, další v roce a půl... a nic s tím nenaděláš 😎 ).

Jinak s těma tvarama a vkládačkama... naše dítě nedávno neomylně zamířilo správným tvarem do správné dírky (ovšem jaksi má gramlavý ručičky, takže to tam nedokázal dost dobře natočit tak, aby to tam vešlo...), takže moje mateřská pýcha se vzedmula 😀 , ale pak dalších x pokusů cpal neomylně vedle 😀 😀 😀 , takže jsem se zase uklidnila a připlácla ty svoje nohy zpátky na zem. 😎 😀 😀

lisounek
autor
15. čer 2009

dukie: me se vzedmula pycha dnes, kdyz Kata zacala mavat delat paapaaa 😀 jinak se mi malokdy vzedme... 😅 u nas je to tak jak pise uci, ze max. zkousi ktera jde cela do pusy a ktera jen ocumlat.. 😀

Jinak zdarile kousky se stoupanim mame taky viz nove foto, kdy si stoupla i v jidelni zidlicce...no ale nastesti jsem vzdycky nejak u ni, takze jsem jen fotila a rychle krotila...

Joo uci a jeste nechodime to neee 🤐

uci
15. čer 2009

lis: joo tak to v potom v poho, ved este aj mate cas, uplne staci, ze je take sidlo neposedne 😀 fotky su super, sa vzdy tak zabavim 🙂 no a kedy bude nejake dalsie videjko? nech mam malej co pustat pri ranajkach 😉

ale tak si ma inac zblbla, ze som dnes do malej pol hodinu v aute hustila nech na mna urobi papa - az kym konecne nezacala na mna mavat obidvoma rukami (ale to vyzeralo skor akoze mava na mna ci mi nesibe) 😀 a odvtedy uz zase nicim podobnym tomu papa sa jej neuracilo ma obstastnit
potom som sa ju snazila naucit len tak davat aspon hocijake tvary do kyblika, tak jeden sa jej tam podarilo vhodit aby ma aspon ako tak uspokojila ale nasledne nastala dalsia ignoracia
no a vyvrcholilo to tym, ze som ju akoze motivovala k lozeniu po styroch okolo mna (tahala som pred nou mobil na snurke stale dokolecka okolo mna a ona za nim liezla ako zmyslov zbavena) no a mala mi to pekne zakoncila tym, ze sa mi totalne povracala - ale teda riadne 🤐 , dokonca to uz aj tak dospelacky smrdelo
tak myslim, ze jej zas par tyzdnov dam pokoj s nejakou snahou o vyuku novych sikovnosti 😀

ada80
17. čer 2009

Ahoj holky no kde jste? 😕
My se máme fajn Vandulka je divoch,všude leze,staví se,všechno zkoumá-hlavně jí zajímají věci co nesmí např.trouba,nůžky atd.Vždyt to znáte taky.Přes den je v ohrádce a pěkně si tam hraje taky kolem ohradky chodí,je docela hodná.
Už pro ni mám dárek k narozeninám koupila jsem toho mluvícího pejska od Fisher Price -mě se totiž hrozně líbí a jí se snad bude líbit taky.
A co bude s tím srazem?