Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
29. říj 2008

lis: Já někde četla, že to má zelenou až načernalou barvu. Ale víc si nepamatuju. 😕

ada80
29. říj 2008

ahoj holky
Lis.klidně to Kačka mohla mít ze suchýcho vzduchu.

lisounek
autor
29. říj 2008

ahoj holky tak jsme taky ted meli prdikovej zachvat, ale pomohl cajik asi ji zahral...jenze za to muzu ja vcera jsem mela kousek kureci pizzy a ona na ni byla cibule, ja ji teda sundala ale stejne 😔 ...Kata dnes porad kandi uz asi 4x je mi to az divny prave...

lisounek
autor
29. říj 2008

dukie: tal zkus Lefax 😕

dukie
29. říj 2008

lis: To jsi zkoušela s malou? Nebo kde jsi k tomu přišla? Zrovna jsem četla na netu příbal. leták... je to vlastně asi něco jako Sabík, že? Působí to podobným způsobem, zdá se...

Jinak s tím koupáním ve vaně... nějak mi to nedošlo, promiň. Ale třeba byste to mohli zkusit s manželem... v jeho náruči by se jí taky ve vodičce mohlo líbit. 🙂 No a nebo holt počkáte, až budeš v pořádku. Mimochodem... jak to teď vypadá? Já posledně četla, že si Tě přehazujou jak horkej brambor a každej Ti říká něco jinýho... 😕

cipin
29. říj 2008

Lis, podle toho, co mi říkali v nemocnici, tak dítě v podstatě průjem má neustále, pže je to samo o sobě vodnatější, ale důležitý je, jestli tam je nebo není hlen... A divná barva samozřejmě taky...

lisounek
autor
29. říj 2008

cip: aha diky a jak poznam ten hlen? priznam se ze jsem to prilis nezkoumala az tu posledni stolicku a bylo tam neco trochu tahleho 😲 barva ale porad stejna oranz...ted uz dve hodiny nekandi, tak snad to bude ok 😨

dukie: ja mam lefax pouze doma, jeste jsme nezkousely, ale sousedka co ma stejne starou holcicku a ta trpi fakt na koliky, tak jim zabiral...ale mala pak tlacila a prdela porad... 😉

dukie
29. říj 2008

cipin: Máš pravdu, hlen tam rozhodně být nemá.

Nicméně my ho tam měli, což mě fakt vyděsilo, ale po stěrech byl výsledek takový, že tam žádná patologie není, že je to způsobeno jen tím, že já brala antibiotika a malýmu to poškodilo střevní mikroflóru (to už jsem tu dřív psala...). A kakal mi maximálně 2 - 3 krát za den. A taky mi paní doktorka říkala, že ve stoličce nesmí být (dlouhodobě) zelené nitky či nitky krve. Když se to objeví maličko a jen jednou, tak nic (např. trošička krve jednou může být způsobena drobnou rankou v konečníku, která je způsobena tuhou stoličkou, ačkoli se nám zdá, že tuhá vůbec není...). Ale kdyby častěji, tak hned k lékaři, případně o víkendu na pohotovst. Tolik k tomu, co jsem se dozvěděla od naší MUDr.

lisounek
autor
29. říj 2008

dukie: my premysleli ze pujde s manzou do vody, ale on se tam sotva vejde sam a navic musime davat do koupele olej a to by padl celej na jednu vanu s manzou 😀 ..jinak ma story je takova, ze zitra jdu na dalsi ultrazvuk (podotykam pres cele mesto do nemocnice a opet s ditetem)...a kdyz bude stejny nalez tak v patek uzasna dasi 4 revize ☹ ☹ ☹ ...taky jsem slysela, ze po revizich se delaji srusty a ze jsou pak problemy s dalsim tehu... 😢

cipin
29. říj 2008

Hlen bych si představovala asi prostě jako soplíky z nosu. Ale tou četností bych se nijak nenechala znepokojit - zkus změřit teplotu a uvidíš, kdyby jí něco bylo, tak to podle toho poznáš.

Jak měla malá nějakou tu virózu, tak byla fakt úplně v pohodě, trošku víc kníkala jen u cvičení, tak jsme ji právě změřili a měla těch 39...

lisounek
autor
29. říj 2008

Kata se mi zda taky dobra smeje se a blbne, obcas pobreci ale ne nad normu...basti a tak..teplotu v zadecku mela asi 37 st. 🤐 jenze ono ho v ni udrzet je kumst, snad uz by to nestoupalo... 😨

cipin
29. říj 2008

Lis, tak to asi bude OK, kdyby se Ti ta stolice nezdála, tak normálně sbal jednu plínu a utíkej ji ukázat k mudře za to nic nedáš...

lisounek
autor
29. říj 2008

jj mas asi pravdu 🙂

honzulka
29. říj 2008

Ahoj holky.. 🙂 Tak mám za sebou konečně kontrolu na gyndě a jsme v pořádku..Horší je,že pořád nevím,co se vlastně dělo,že jsem měla ty hodnoty tak vysoký..On ví jen,že byli vysoký a že mě operoval,ale toť vše..Taky mi řekl,že teploty ke konci těhu jsou hodně nebezpečné,že mám být ráda,že to tak dopadlo,že by mohlo taky dojít k selhávání srdíčka malýho.. ☹ To jsem vůbec netušila a teplotu jsem si neměřila skoro nikdy..ještě,že jsem tam jela.. ☹
Jinak i nám se vrátily problémy s bříškem..Opláčeme každý prdík a hlavně nám nějak zhoustla stolička.. 🙄 tak si chudák užil dopoledne.. ☹ Teď už ale kluci spinkají a já jdu za nima,protože Jeník v noci zase špatně spal a já jsem mrtvolka...A zítra mě čeká zubař,z čehož mám hrůzu jako blázen.. 😢 Jsem poseroutka... 😢 😢
Lis-já myslím,že to taky nic nebude..Možná jestli to nemá řidší z toho,že pije i ten čajík.. 😵

silrej
29. říj 2008

Ahojky maminy, to počasí dnes opravdu za moc nestojí, a to máme odpolko cestovat za taťkou do práce na "předváděčku", to si to užijeme... 🙂 Kája dnes v noci spinkala hezky a i k ránu si zdřímla, takže i maminka se vyspinkala, tak jí musím pochválit...asi mi chtěla dát dáreček holka moje zlatá! 😉 Co se týče prdíků, tak ty nás také stále trápí, ale sabík ani nic jiného nedávám, tedy krom probiotických kapiček, protože mám pocit, že ty všechny kapičky stejně moc nezabírájí, tak nevím a taky si říkám, že se tomu říká tříměsíční kolika, tak pak snad už bude klid... 😅 Teda když tady čtu ty vaše zážitky s gyndou, tak si říkám co asi řekne příští týden pak doktor mě, protože mě taky čeká prohlídka po šestinedělí...a musím taky dát zapravdu holkám co psaly, že si první sexík po porodu připadaly jak panny...je to fakt! 😀
Jdu trochu žehlit, Kája tu podřimuje, tak mám prostor...zatím papa a hlavu vzhůru, bude holky líp! 🙂 A Lis, tobě držím palečky, ať už jsi konečně v pořádku! 🙂

mikulka
29. říj 2008

Ahoj holky,
lis , já myslím, že průjem u miminek se pozná, že je to jako voda, ne jako jindy ta vaječina.

Mně začalo bolet pravé prso, tak se bojím, abych neměla náběh na zánět. Nevím, kam bych s tím šla, na gyndu??? Zatím jsem po odstříkání dávala na chvilku led. Doufám, že nezastavím tvorbu mléka, ale led mi pomohl.
Malý je dnes lepší, jen ráno nespal, tak to zas bylo od kojení do kojení a já u toho brečela, protože jsem nespala ani v noci, a měla jsem zimnici, k tomu mám bloklý záda a to prso bolí (+strach, aby to nebyl zánět). Taky mě nějak bolí zadek, bojím se podívat, jestli tam nemám hemeroid. Takže prostě paráda. Už jsem nemohla, tak jsem bulela a malý to vnímal, tak možná proto plakal. ☹ Ale nemohla jsem si pomoct, bylo to teď divoký s těma kolika, že jsem fakt hotová, v noci jsem spala jen hodinu a půl, den předtím vůbec, noc předtím hodinu a půl.
Pak jsem se vyděsila, abych neměla poporodní splín a měla jsem teda pěkný ráno! 😠

Jinak mám pocit, že malý sepo těch probio kapkách snáz vyprdí... 😕 Ale může to bát náhoda, bereme je jen tři dny. dnes chci zkusit Baby Calm, Sab moc nepomáhá.
Můžu dávat Baby Calm, když jsem přes den dávala Sab, nebo radši počkat do zítřka a dávat od zítřka?

lisounek
autor
29. říj 2008

Sil: tak ten sex jsem jeste nemela moznost posoudit, jestli to tak pujde dal, tak budu manzelske povinnosti plnit tam mozna na Vanoce 😝 ...ale vaginalni ultrazvuk docela usel to je skoro podobny ne?? 😝 😅

Mikul ty si teda taky uzivas holka..no snad to zanet nebude..me vzdycky takhle prso bolelo kdyz jsem ho mela moc plny, tak to chce hned odsat nebo sup pod sprchu, zda mas tu moznost a nahrat prsa a to pomuze..snazila jsem se to proste dostat ven...a s tim bys sla urco na gyndu..ledovanim se to opravdu zastavi a mliko bys mela mit neboj nic...jinak je to krusny s tim spanim docela te chapu taky jsem mela takovy noci...proste musis vydrzet bude fakt lip nebo musis naspat, kdyz malej spinka, ale to je dost tezky ja to taky nikdy neumela a delala jiny veci...pak jsem zacala chodit spat vecer s ni brzy, jinak bych to uz nedala a ted uz jsem si zvykla, ze spim o polovinu mene nez driv, takze se to da 😒

A klidne dej Baby calm hned, ten prechod by Ti probrecel a tyhle kapicky jsou prirodni, takze tim fakt nic nezkazis...a jistota je jistota!!

dukie
29. říj 2008

lis: A nevíš, jak ten Lefax dávkovali? Taky před každým kojením jako Sabíka? 😕

dukie
29. říj 2008

lis: A z toho sexu si nic nedělej. Nám nic fyzickýho nebrání... snad jen to fyzické vyčerpání... 😝 Takže zatím taky nic... 😕 Fakt na to nemáme ani jeden... ☹

dukie
30. říj 2008

Bré ránko... 😀 Nikdo nikde... 😕 Tady v Brně je docela krásně, ale strašlivě tu fučí vítr. ☹ Dneska čekám mamču, přijde mi pohlídat malýho, objednala jsem se konečně ke kadeřnici, už to fakt potřebuju ostříhat... 😝 Myslela jsem si, že je napakuju na vycházku, ale s takovýmhle větrem... nevím, nevím... 😖 Budu je muset nechat spolu doma, snad to zvládnou. 🙂

lis: Včera jsem ten Lefax koupila a večer mu ho dala, v noci před kojením taky a teď ráno zas... píšou, že děti od 3 měsíců 1-2 stlačení (dávkuje se to pumpičkou) do každé lahvičky s pitím. Tak si myslím, že když mu dám jedno stlačení před každým kojením... tak snad nemůžu nic pokazit. Jen nevím, jestli to vynechávat, když se mu to zlepší nebo ne... 😕 Píšou v příbalovým letáku, že se to do organismu nevstřebává (stejně jako Sabík...). A o vynechávní (narozdíl od Sabíku) nepíšou nic. Ale píšou, že pokud se to nezlepší do 3 dnů, tak je vhodné to konzultovat s lékařem. Tak nefím... Nevíš, jak to praktikovala ta Vaše sousedka? 🙂

Akorát si včera večer ublinknul, dneska ráno taky, jen maličko, ale samozřejmě mě napadlo, jestli to nebude mít souvislost... že by mu to třeba nedělalo dobře na žaludek. No, uvidíme během dne, jestli to byla jen náhoda nebo jestli to souvisí... ale večer (a v noci) krásně prděl, ráno se kroutil než se vykakal... ani prso nechtěl, furt ho pouštěl, pak hned řval, že ho chce... no fakt mazec... ale až se vykáknul, tak jsem ho přebalila... a byl v poho, tak jsem ho dala zase k prsu a baštil o 106. 🙂 A teď spinká už hodinu. 🙂 Já nevím, už nechci říkat, že by snad něco zabralo, páč to vždycky vydrží jen chvilku... Ale tak moc bych si to přála... 😵

ada80
30. říj 2008

ahoj holky chtěla jsem se zeptat naše Vandulka poslední dobou pořád slintá a strká si pěstičky do pusy myslíte,že by se jí mohly začít připravovat zoubky? 😕 Sahala jsem ji do pusinky a dásně má tvrdý tak nevím přece jen se mi to zdá ještě brzy co myslíte?

divabara
30. říj 2008

Ahoj holky,
malej nekdy miva taky dost ridkou stolici,ale pokud prospiva, tak si rikam, ze je to v poradku...Nejdriv jsem to resila,ale kdyby asi nebylo neco v porakdu, tak nespinka, jako ted...

Mikulko, s tim prsem, aby to ybl zanet, mela bys horecky! Pokud je maly hltavec, tak to odsaje, to je nejlepsi. Ja mela zatvrdly prso minuly tyden, tak jsem pri kojeni tu zatvrdlinu vzdycky masirovala smerem k bradavce,ackoliv to docela bolelo, je dobry,aby malej mel fakt tu bradicku smerem k postizenemu mistu...nekdy to vsak nejde nasmerovat, tak zkus tu masaz pri kojeni,jakoby to stlacovat k rbradavce, kdyz on pije...

Ada80: ja myslim, ze to muzou byt i zoubky, jsou i takove pripady, ze zoubky rostou docela brzo a nebo si mala proste nasla rucicky a zkouma je 😉

Bara

lisounek
autor
30. říj 2008

ahoj holky 🙂

adi: no nase Kata to dela taky proste prisla na to, ze ma ruce, tak je porad okusuje 😀 ale uz jsem slysela i o pripadu, kdyz zacaly rust zoubky ve 2 mesici...takze treba mozna, ale to by spis slintala ne?? ja teda nevim, jsem matka na baterky 😕 😅

dukie: ta moje sousedka ho davala skoro porad, protoze mala je fakt kolikova kralovna..kdyby mu vyhovoval, tak bych ho urcite nevynechavala....

Jinak vcera se mi mala nezdala v noci ten kasel a tak...no a na dnesni noc se ji rozjela pekelna ryma, takze frfnala a nemohla poradne dychat, navic se davila temi sopliky...byla jsem hotova, porad jsem ji hlidala...a ted jsem vedela, ze musim dnes na tu kontrolu a ze musim s ni, tak jsem volala k dr. a oni mi tam rekli,ze pokud ma jen rymu, tak kdyz ji zachumlam, ze by to vadit nemelo..no tak jsem sla s ni, protoze jak jinak..ale uz me to harcovani do nemocnice fakt porad nebavi 😒 sla se mnou kamoska a hlidala dva kocary venku...nicmene nalez porad stejny, takze me hned zitra chteli zase hnat na tu revizi... 😖 jenze jsem rekla, ze mam zrovna nastydly dite, takze dr. rekl, ze se to odrocuje za tyden...aby se dala do kupy a abych pak mohla na ten zakrok...ach joo uz jsem hotova, porad se to tahne a porad se tam musim harcovat a premyslet co s Katou :((. Takze jsem dopo sla tam a pak s malou hned k dr..ma pry jen obyc. rymu a zadny nalez na poslech, tak jsem rada, ale i tak musime odsavat (tak manza dnes schani odsavacku na vysavac a vubec se teda na to netesim, ale kdyz ji to pomuze tak co no 😔 )...a k tomu jsem si Katu nechala prevazit a zjistilo se, ze skoro vubec nepribira, takze mam depku a jsem hotova...ona ma ve 2 mesicich (dnes presne) JEN 3700g 😲 😲 ...ale ze pry jinak prospiva a je to na hranici spodni, tak nas jeste nechala...ona hlady fakt nebreci ani nic...ze pry se musi vyresit me gyn. problemy...a ze kvuli tomu by to mliko mohlo byt spatny... ☹ Jsem z toho smutna a rikam si, ze treba i spatne kojim nebo tak... 😢

lisounek
autor
30. říj 2008

Takze ted Vas holky SIl a Honzul fakt chapu, jak Vam bylo a je ☹ ☹ taky bych rada kojila, ale kdyz nebude rust, tak budeme muset taky dat prikrmy...jenze ona ted za posledni dny taky hodne kakala, tak se tak jako utesuju, ze treba i tim to muze byt... 😕

ada80
30. říj 2008

ahoj holky
lis: když Vandula právě i slintá to jsem předtím nenapsala,slintá jak bernardýn,ale já nevím přece nebude mít ve 3 měsících zoubky.
moc mě mrzí,že máš pořád gyn.problémy,je to fakt děs.

lisounek
autor
30. říj 2008

jj adi muze mit klido zoubky 😝 . Ja uz jsem sama ze sebe taky hotova.. ☹ ale co nadelam ze jo... 😔

ada80
30. říj 2008

lis a na tu čtvrtou revizi musíš,nejde to udělkat nějak jinak?Já myslela,že po té injekci to bylo lepší.Třeba se to srovná a Kačku nebudeš muset přikrmovat.

lisounek
autor
30. říj 2008

adi me kazdy rika neco jineho jeden ze revize ne a ze to vytece a druhy ze to nevytece..dnes mi dr. rekl, ze mam nejak zaklonenou tu delohu a ze to tam prave vazne... 😒 ja uz nicemu nerozumim..ale ze je to pry mensi a ze by to vytect mohlo, ale ze by to trvalo hroznou dobu... 😖 stejne to nechapu, kdyz tam mam teda udajne placentu tak jak se muze zmensovat nebo zvetsovat podle me bud je anebo neni a basta... 😲 😝

ada80
30. říj 2008

lis to je fakt nějaký zvláštní.Nechápu,že musíš stále chodit na další a další revize,já myslela,že ti prostě udělají tu první a hotovo.A jestli tě čeká čtvrtá revize tak to je fakt masakr 😝 Věřím,že když tam musíš chodit s Kačkou,že to je taky na nic. 😒
jinak přeju Kačence k dvouměsíčninám hlavně zdraví a at se brzo zbaví rýmy.

lisounek
autor
30. říj 2008

dekujeme 🙂 ..ted mi kamoska navrtala brouka do hlavy, ze pry mi hodne spi kvuli tomu ze ji chybi energie 😒 , ale me prijde ze mi spi normalne jako male dite (me spis prijde divny kdyz to jejich nespi 😕 )vydrzi vzdy tak 2 hodky bdela a pak zase chvili spi co je na tom divnyho??