Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
15. lis 2008

honzul: takže myslíš, že by mohl být "přetažený"? Tj. sám neodhadne, že už by měl zavřít kukadla... a ten správný okamžik prostě propásne a pak nemůže usnout, protože je utahaný až moc? Jenže jak to mám poznat já? 😕 No, zkusím to tak, jak říkáš... když vím, že mi začíná kňourat kolem desáté, tak ho zkusím nějak uspat už třeba o čtvrt hodinky dřív... a uvidíme. 🙂 Páč fakt jináč nevím, co s ním. 😒

ada80
15. lis 2008

Ahoj holky chci se jen zeptat padají některý z vás vlasy?Mě poslední dobou začaly dost padat tak doufám,že mi poradíte co na to.

lisounek
autor
15. lis 2008

ahoj holky diky za rady, uz mam vyzkousene opravdu vsechno od melty, cajiky od Lerosu, Hippu a Hami (a vecer kdyz mala usne, tak si dam i cerne pivo tak decku-na to se vzdy tesim, pac vetsinou jeste odstrikavam a jsem fakt vystavena 🙂) vse kombinuji...ale je pravda, jak pise dukie, doted malo pila, tak co bych po ni chtela....zjistila jsem ted podle vazeni, ze tak z tech 7 kojeni co mame (v noci ma dlouhou uz pauzu), tak ji plne dokazu nakojit tak 3-4x tj. vetsinou v noci, po ranu a pak odpo po prochazce...a mezitim a vecer dokrm...a po nem je uplne spokojena..proste kdyz je najedena tj. cca 100 ml na jednu davku, tak je to pohodovy ditko a je super 😵 😵 ..nekdy ji teda dam svoje odstrikany (kdyz mam anebo kojim a pak dokrmim a ted ji dokrmujeme vecer, pac krasne spinka az do 4 hodin parada 😀 😝 )...

adi: na padani vlasu bohuzel nic moc neni,max.nejake vitaminy, ale neboj muzu te utesit je to prechodny stav a je to kvuli kojeni, ale nema to kazda...a moje kadernice rikala, ze pod kazdym vypadnutym vlasem roste automaticky novy, takze neboj bez nich nebudes 😉

dukie: my problemy se spanim nemame, pravidelne mi usina cca 1,5-2 hodiny po probuzeni ja uz to vim, zacne byt protivna a knoura, jak pise Honzulka davam ji v tuto dobu do postylky a necham ji pozorovat hracky nekdy si s nima chvili jakoby hraje sermuje na ne a nekdy ji stvou a to uz chce hodne spat..chvili pobrekava a pak zabere...rikame tomu akademicka pulhodinka, nebot to je ten cas, kdy si mamka chodi konecne cistit zuby, uvarit ranni meltu a snidat nebo zapinat konika 😀 ...pak spinka v kocarku uplne krasne a kdyz nejdeme ven tak mi usne kdekoliv v posteli v postylce ovsem nekdy je chvili pekne protivna (kdyz ja to poznam, kdyz je najedena a nic jineho ji netrapi, my nastesti prdiky nejak nemame tuk tuk)...a vecer po jidle ji proste ulozime a ona usina sama v postylce...je to balada...nekdy chvili pobrekava a nandavame dudlika, ale vetsinou usne co do chvilky..nam pomaha hlazeni hlavicky a simrani na nosiku nahore na celicku..nekdo dava i plinku pres hlavicku a pozor nejlepsi na uspani je VYSAVAC a to fakt nekecam...vyzkousena osvedcena metoda, kdyz deti nemohou zabrat...do par minut je tuhos 😅 😉

lisounek
autor
15. lis 2008

jo a taky vam musim napsat, ze mi prislo, ze vcera jsem mela strasne ridky mliko proste jako odstredeny mliko 🙄 , ale odstrikala jsem toho 80 ml, jenze to proste melo uplne jinou strukturu nez driv je to mozny?? a jak mam jistotu, zda je to stejne vyzivny to asi neni co 😖

lisounek
autor
15. lis 2008

tak ted jsem se docetla, ze to muze byt to predni mliko, ale to tece prece jen chvili ja toho odstrikala vazne dost 😨

uci
15. lis 2008

holky, tak asi sme to vazne mali ten rastovy spunt a snad sme ho uz prekonali 😝 tuk, tuk, tuk - pre istotu 😉 trvalo to 5 dni v kuse co mala bojkotovala kojenie ale teraz vyzera, ze mam uz mliecka dost a aj sa dost napapa, sice krmenie obcas tiez konci placom ale to uz viem, ze ju jednoducho nemam nutit, ze jej staci, moc mi pomohla vaha, co sme si pozicali od kamosov, takze viem, ze si naozaj vytiahne celkom dost mliecka (v noci okolo 120ml a cez den od 60 do 90ml), takze som sa prestala stresovat, tak snad je uz po krize a budeme dalej kojit o 106 🙂 este uvidime vo stvrtok u dokiny, dufam, ze sme pribrali aspon tych nasich standardnych 100g/tyzden
dukie: na zaspavanie ti viem poradit jedine tu hacku, fakt si ju nemozem vynachvalit, v nej mi mala vzdy zaspi - aj ked je totalne unavena a nevie zabrat - tak ju tam sice musim hupat niekedy aj pol hodky, ale to len tak jednym prstom do toho obcas stuchnem alebo sme si spravili taky zlepsovak, ze sme si natiahli spagatik, co mi dociahne do kuchyne aj do obyvky, takze len obcas zataham za spagat ked prdolka zamrnci 😀 no a vecer ju odtial len prenesiem do postielky a vacsinou sa ani nezobudi a spi dalej

uci
15. lis 2008

lis: to bude urco to predne mlieko, aj ja to tak mam, ze najprv tecie to a az potom take huste (zadne mlieko) a ked si ho tolko odsala, tak to mas potom miecka habadej, ked sa na to zadne ani nedostalo 😅
inas vyzivne az tak nie je ako to zadne ale je dobre na smad a ma tusim viac cukrov, to sa mi mala asi aj kvoli tomu niekedy jeduje, ked jej tecie moc tohoto riedkeho a ona by sa uz chcela poriadne napapat a to zadne mliecko nie a nie tiect a na to som zas vycitala fintu, ze treba vtedy prsnik stlacit ked cuca a ked prestane vzdy ho pustit a tak dokola a vraj sa tak k mimcu dostane to zadne mlieko rychlejsie

lisounek
autor
15. lis 2008

Uci: to je zajimave...ale me prislo ze strikalo jen to predni a mas pravdu kdyz teklo, tak se vztekala jak diva a dnes se mi zda, ze uz je to zase vice bile, ale ne tak jako driv....proste je jasne, ze to jen kojenim uz nezvladneme...ted jsme ji dali 90 ml odstrikaneho a porad brecela, tak jsme udelali jeste 30 ml umele a ona porad chce,tak nevim uz si asi zvyka na vetsi davky nebo coo 😕

lisounek
autor
15. lis 2008

jo holky a zkousim i homeopatika, ale pry je to spis otazka psychiky 🙄

uci
15. lis 2008

tak to mas lis asi pravdu, ze je to dost o psychike, ja som z toho tiez bola dost nervna ale som si proste povedala, ze to musi byt ten rastovy sprint a ze to jednoducho musime prekonat a dost mi teraz pomohla aj ta vaha, ze vidim kolko presne mala vypije, tak neboj lis, parkrat prikrmis a urcite sa vam to tiet za chvilu ustali a budes kojit veselo dalej 😉

honzulka
15. lis 2008

dukie-každému hcybí něco jiného,ale u nás to tak často je.. ☹ Dneska sice nemohl zabrat taky,ale kroutil se u toho,takže ho spíš bolelo bříško.Někdy ale jen pláče a je takový mrzutý,tak ho chvíli pochovám,když se utiší,pomalinku položím do postýlky,řeknu ať si odpočine,pohladím a buď ten kolotoč nebo ne.. 😔
lis-a nemůže být to přední mléko to hladové? 😕 Víš,jako že se toho vlastně jen napije,ale nenají..A vlastně jak u dospělého-napije se a na chvíli nám to vystačí a hlad zažene,ale jen na chvíli... 😨 Třeba ti fakt pomůže i jen to,že bud spinkat a ty si odpočineš a mlíčko se taky bude víc zahušťovat.. 😉 A když ne,tak holt budeš kojit a dokrmovat.Lepší to,než aby jste s Kačenkou byly nešťatné.. 😉 A zapoj toho tvého chlapa,s flaškou to zvládne.. 😅
Ten můj dnes poprvé šel sám koupat Tomáška!!! 😀 A jak jim to klukům šlo... 🙂
Tak já jdu spát,tady už asi na nikoho nenarazím.. ☹ Tak dobrou a klidnou noc všem.. 😉

silrej
15. lis 2008

Hezký večer holky, jen nakukuji co je tu nového...si dnes připadám jak Šípková Růženka, bych spala jak jsem unavená, však jsme s Kájou večer na chvilku vytuhly... 😅 No, já jdu na kutě, zítra jedeme na otočku do Brna, tak ať jsme fit...jsem zvědavá na Káju jak to zvládne! 😉

lencourek
16. lis 2008

ahojda holky, koukám, že dnes zatím nikdo. Počasí je na prd. Zrovna tu leje. Je to takové spací počasí a já jsem od pěti na nohou. Už se těším do postele 😉 . Tak snad dnes nebude dělat mimčo fóry 😅 . Ale mám obavy,jelikož dnes toho opravdu naspal přes den dost. Snad je to tím počasím, nebo co.
Dukie: Lukášek přes den také má problém se spaním. Buď v kočárku nebo zaručené je u máminýho prsa 😵 . Tam je nejspokojenější.

mikulka
17. lis 2008

Ahoj holky, zdravím po dlouhé době.

dukie, taky máme problém s usínáním. Pomáhá vzít malého do náruče a pohupovat se s ním na míči. Nebo mu dám napít mlíčka, že je jako na mě, leží na mě, já taky ležím a on pak takhle na mě usne.

Holky, jaký mají avše malé denní režim? Mně Kája nespí přes den skoro vůbec, tak max 2-3 hoďky ne v kuse. Nevím, někdy ho trápí, že se přejedl a to ublinkává, nebo jsou to prdíky, ale někdy nic a stejně nespí. Tak si s ním hraju a snažím se ho zabavit. Ale spíš jde o to, že nějakých 15-16 hodin teda nenaspí. jak je to u vás?

lisounek
autor
17. lis 2008

ahoj holky, tak my jsme na tom tak, ze Kata spi (pisu aktualni stav) od cca 20 hod - 2hod, pak usina kolem 3 hodiny tak do 6 hodin a pak jeste tak na hodku a vetsinou jeste tak pul hodky dopo a k veceru..mezitim teda treba 2-3 hodky v kocarku tj. dohromady spi klidne nejak k tem 14-15 hodinam a to je Mikul starsi nez Vas malej...v jeho veku spala skoro 19 hodin fakt 😲 😝 a ja jsem rada, protoze fakt nevim, co bych s ni cele dny delala..

Honzul: to predni mliko je urco hladove o tom zadna.... 😔 ale ja tomu nerozumim od vikendu teda dokrmujeme a je zvlastni, ze v noci a k ranu ji normalne kojim...(jeste vazime takze je schopna si tu cca 100ml vytahnout, kdyz chce a dnes v noci vypila normalne 150!!!), ale pak dopo uz dela proste fory a jist nechce..nebo jen napul a zbytek musim dokrmit a v poledne uz odmita prso uplne 😲 prijde mi, ze proste vi, ze kdyz jist nebude, ze dostane flasku, tak co by se namahala 😨 ..a pak po prochazce zase normalne kojime a opet tu davku vypije...no a pak vecer tak pul na pul ale nekdy taky musime dat plnej Nutros..ja uz s ni proste nebojuju... 🤐 ale reknu Vam ze me pekne bolej prsa a tak musim odsavat, jenze to me zase boli bradavky (ikdyz to mam na ten nejmensi vykon) - odsate mlicko pak vypije behem par minut a ja se s tim trapim treba pul hodiny 😒 . Jo deticky jsou radost 😵

Honzul: manza malou krmi, on se na to tesil az ji bude krmit 😀 , tak alespon nejaka uleva 😝 ...umely mliko je fakt tak pohodlny to vam musim rict a kdyz pak vidim, ze je spokojena, tak uz me to ani tolik nemrzi a nestve...

mikulka
17. lis 2008

Já odstříkávám skoro po každým kojo, mám hodně mlíka a zůstává mi v prsou, a bradavky mě teda bolej při tom odstříkání děsně.

lis, když je malá spokojená, tak proč ne nutrilon, že jo. Akorát, není práce s přípravou toho mlíčka, musíš vyvařovat flašky, nebo dáváš přes stříkačku? A jak se pak to mlíčko připravuje, není to náročné?

Já jeden čas měla málo mlíka v jednom prsu, ale spravilo se to za 5 dní. Musela jsem ale k tomuhle prsu přikládat každé kojení, i když malý nechtěl, a pak ještě 10 min, i 15 z toho prsu odstříkávat.

Holky, jak oblíkáte na ven? Já mám v kočárku zimní fusak, ale nevím, oblíkám jen fleece kabátek a samet dupačky a asi je to málo.

dukie
17. lis 2008

Ahojte děvčata. 🙂

Nám právě na usínání nezabírá nic. Dřív (cca v 5 - 6 týdnech) u prsa usnul, ale teď už ani za nic. 😝 Teda usne, ale tak na 3 - 5 minut, pak se probere a je vymalováno. 😀 Pohupování nezabírá, zpívání nezabírá, dudlík vyplivuje (vůbec jsme u něj s dudlíkem neuspěli...), skákání na míči jsme taky zkoušeli - a nic. 😖 Tak Vám nevím...

Aktuální stav spánku u nás... tedy píšu ten "lepší", páč u horšího bych se asi nedopočítala... 😀 Přes noc spí tak 22:00 - 4:00, tj. 6 hodin. Pak nakojíme... a když hned usne (což je jediný okamžik z celého dne, kdy u prsa usne), tak pak spí tedy dál cca od 4:30 do 7:30, někdy do 8:00, což jedalších 3,5 hod. Dopoledne dá tak 45 minut, pak 2 hodiny v kočárku po obědě a odpoledne další cca hodinku. No, když to spočítám, tak dohromady je to... 6 + 3,5 +0,75 + 2 + 1 = 13,25 hod. Jestli teda dobře počítám. Tak to není tak zlý, ne? Teda je fakt, že uvádím ten "lepší" den... v těch horší nespí dopoledne ani odpoledne a večer ho neuspíme dřív jak o půl dvanáctý... 😝

lis: Nás vysavač uklidní, ale neuspí. Aspoň zatím se to nikdy nepodařilo. Taky nás uklidňuje pračka, když ždíme a já ho na ni položím (mám tam přebalovák). 🙂 Ale ani při tom neusne. Prostě je to asi nějakej nespavec či co. 😀

uci: S tím špagátkem jsi mi připomněla tu pohádku "Za humny je drak", jak tam na konci Kemr houpá ta svoje pravnoučata. 😀

honzul: Já mám vypozorováno, že nás kolotoč naopak rozdovádí. 😀 A tak ho používám ne na uspání, ale jen když potřebuju malýho na chvilku zabavit. 🙂

lisounek
autor
17. lis 2008

mikul: strikacku jsme zkusili jednou a proste to neslo..vic toho teklo ven nez dovnitr a proste by se nenajedla..koupila jsem flasku od Aventu a vyvarim ji, ale taky ne uplne vzdycky, dukladne vydrbu a umeju kartacem po kazdem jidle...ale ono spis porad vice jeste kojime ale nevim jak dlouho teda jeste to tak bude..kdyz bojkotuje to kojeni potvurka mala 😝

dukie: nejaka finta na uspavani prece byt musi?? a co ta plinka pres hlavu? nebo hlazeni? to u nas zabira hladim koren nosiku a to ma rada 😵 Jinak kolotoc nas asi taky spis rozparadi, ale spis nas moc nebavi..koupila jsem takovou hracku chrastici je to krava a tu jeste pripinam na kolotoc ma ji niz a ta se ji libi triska do ni a po 10 minutach pak usne 😀 je to sranda...a taky uz na ni vydava zvuky 😅

lisounek
autor
17. lis 2008

a priprava mlicka narocna neni, taky jsem si to myslela ale je to pohoda..prevari se voda..prevarim si ji dopredu a pak jen odmerim mnozstvi, nasypu prasek dle navodu, promicham, ohreju a hura na papani....jen kdyz se ji to vezme to je neuroticka uplne trepe rukama a nohama a oci dokoran jako by ji to mel nekdo odeprit 😝 😀

mikulka
17. lis 2008

Tak koukám, že můj Kája spí tak jako by mu bylo jako vašim děckám. S tím, že v noci spí ještě míň. Ale třeba má jen takové období, nebo ho bolí bříško. 😕

dukie, ještě mi na usínání zabírá, že malému zpívám, nosím ho, ukazuju mu různé věci doma. Pak ho položím, ukazuju hračky, chrastím s nima, hraju, měním hlasy, no, blbnu, on to pozoruje, otáčí hlavičkou a tak. A nakonec ho to unaví a začne mít červené oči a jako by mručet. To pak stačí být chvíli na míči a usne. Prostě ho utahám. Anebo mě napadlo, že kolega říkal, že uspával v kočárku a to tak, že jezdil přes prážek, aby to drncalo. 😉

Tak to jde, lis, s tou přípravou mlíčka. Ale kdybys chtěla zvýšit produkci mlíčka, mně fakt pomohlo to odsávání každé tři hoďky 10-15 min. Byla to rasovina, ale pomohlo to.+ přikládání.

lisounek
autor
17. lis 2008

mikul: my jeste fusak nedavame, ale mam v kocarku deku fleecovou, na ni zavinovacku a do te ji davam jeste v kombineze hodne teple a i v ni ma jeste asi 2 vrstvy....je fakt ze do fusaku tolik oblikat nemusis, ale asi bych pridala nejakou vrstvu jeste...mimco by melo byt obleceno asi jako my a o vrstvu vice (prece jen lezi)... 🙂

Jinak to odsavani jsem mela v podobe Kati a kdyz jsem nekojila tak jsem odstrikavala, ale nejak to nema efekt..mam pocit, ze cim vice kojim, tak tim mene mam mlika..napr. v noci vypije 100ml, rano uz jen 80 ml a po trech hodkach pak treba jen 60 ml, ale spis je to o ni nez o mliku nevim....a porad odsavat me fakt nebavi.. 🤐

lisounek
autor
17. lis 2008

holky nikde nikdo?? 😕 tak ja pujdu asi dnes vyjimecne driv spat...mejte se super a paa zitra 🙂

honzulka
17. lis 2008

Ahoj holky... 🙂
Normálně jsem zjistila,že musím všechno zaklepat..Vždycky,když sem napíšu něco,že se nám daří,tak se to obrátí..Takže dva večery jsem uspávala na ruce.. ☹ Dnes došlo i na rourku,protože Tomík celý den nekakal a včéčer tak moc plakal,že mi ho bylo líto a raději po ní sáhla..On se vykadil a začal se na mě zase smát a usnul během pár minut zase v postýlce.. 😉
dukie-u nás ten kolotoč zabírá jak kdy..někdy mi přijde,že si o něj skoro řekne.. 🙂 a někdy ho fakt rozčiluje.. 😠 Ale docela často si vyžaduje to,že ho musím zabalit do zavinovačky.. 😒 Ale s Jeníkem jsem taky bojovala,většinou jsem ho ale uspávala na posteli,na bříšku plácáním na zadečku ,když byl miminko,tak na ruce houpáním..Nebo si zkus před kojením meduňkový čaj...nebo je ještě levandulový polštářek.. 😉 A pak už mě jen napadá spolu pd peřinku.. 😉
lis-je dobře,že už se tím netrápíš..Tak hlavně,že alespoň občas kojíš.. 😉 A zkoušela jsi v tu dobu,co se Kačka nechce chytit odsát?

bobinna
17. lis 2008

ahojda holky no tak k tomu spaní jo přes den musíme na procházky aby spala ale to pk po procházce prospí třeba i 4 hodiny a v noci od půlnoci do 9 ráno takže pohodička... jinak 3-mesíční prohlídka ok!🙂 máme 64cm a 5,5kg zatím páček zítra

silrej
17. lis 2008

Ahojky holky, tak nakukuji...my byli včera v Brně, takže z Káji je cestovatelka, ale hezky to zvládla, je to šikulka! 🙂 Jinak co se týče spaní, tak my spíme v noci cca od 22h - 6h a přes den moc né, to spíše po troškách a v kočárku odpolko tak cca 3h, takže toho přes den také moc nenaspíme... 😅 Jinak co se týče odsávání, tak já odsávám tak kolem 2h v noci, abych vydržela do rána než se Kája vzbudí...přes den moc neodsávám, protože docela často kojíme, takže není moc co odsát... 😒 No, holky dobrou, jdu spinkat... 🙂

dukie
18. lis 2008

Ahojte po ránku... Toníček dneska vstával v šest, tak jsem taková trošku chodící mrtvolka... 😀 😝

lis: Plínku přes hlavičku jsem zkoušela a výsledek byl takový, že jsem se skoro zděsila a hned ji zase oddělala, páč malej se začal dusit... to víš, že jsem mu ji nedala tak, aby nemohl dýchat, v tom to nebylo... přišlo mi to spíš jako reakce nějakýho klaustrofobika či prostě panika nebo co, páč se jakoby nemohl nadechnout (ačkoli fakt měl mezi plínkou a obličejíkem dost volna, přece si neudusím dítě, že jo...), něco jako když si vyrazíš dech (jestli se Ti to někdy stalo...), prostě tělíčko ne a ne ty plíce roztáhnout a nabrat vzduch... Takže s plínkou jsem neuspěla. Hlazení jsem zkoušela, zkoušela jsem i lehké hlazení spánků (maminka říkala, že nám to provozoval náš tatínek, na mě i na brášku to prý platilo)... ale bezvýsledně. 😝 Dneska - zrovna teď - testuju dát ho včas do postýlky a nechat ho absolutně v klidu... no a teď čekám, jestli usne. Zatím si tam šermuje ručičkama a sem tam si povídá... to už mu vydrželo 20 minut. Tak uvidíme...

mikulka: Zpívání též nezabírá, nošení po bytě a hraní si s hračkama... to vydrží hodiny. Evidentně ho to utahá, ale usnout ne a ne. Je to zvláštní, prostě furt kouká, je aktivní a z ničeho nic, bez známek únavy, začne fňukat a být protivnej... ale na hlavu se můžu postavit a neusne a neusne... Kočárek přes práh jsem ale nezkoušela, páč ho nemám v bytě (nemáme výtah, takže kočárek zůstává v kočárkárně, páč tahat ho po schodech... na to fakt nemám...).

honzul: Spolu pod peřinku... též vyzkoušeno, výsledek stejnej jako se vším. Pravda, levandulový polštářek jsem ještě nezkoušela. 🙂 Plácání po zadečku ho uklidní, ale též neuspí (a to ani v případě, že to provozuji dohromady s chováním a pohupováním...). Meduňku nemůžu já, páč i kdyby to uspalo dítě, tak já budu totálně grogy - mám s tím zkušenost z minulé doby, musela jsem ji přestat pít, má na mě hrozný vliv. 😝

Tak... malej stále šermuje ručkama a nespí. Je to 30 minut, co sám leží v postýlce. Nechci to zakřiknout... ale minimálně vidím pokrok v tom, že těch 30 minut vydržel zatím bez pláče. No ale jak píše Honzulka... určitě se rozpláče hned, jakmile tenhle příspěvek odešlu... 😀 😝

lisounek
autor
18. lis 2008

Ahojte holky teda dukie to bych uz taky nevedela co teda zkusit ty jooo ☹ koukam, ze my mame teda asi space, ted taky usnula ve vibrujicim lehatku (dukie a neco takoveho nemate?? nebo zkusit poridit nejakou tu houpacku, jak psala uci 😕 ). Jinak kazdopadne je i uspech to,ze sam lezi a nebreci ne?? 🙂

Chtela jsem se vas zeptat, kdyz date ditko nekomu pochovat - nekomu koho treba tak dobre nezna nebo je jeste nevnima jak se chova?? 🤐 Nase Kata u kazdeho rve a chce byt jen u nas, cetla jsem ze takhle male deti chteji byt ponejvice s rodici, ale me to mrzi, kdyz prijedeme k nasim a ona je tam protivna a u nikoho nechce byt...ale to uz je pravidlo!! Doma je k sezrani a u nich proste ma pravidelne nejakyho prda a tak rve nebo proste nema naladu, ze porad knoura...Uz je mi to lito.... 😒

Sil: ty jo ve 2 v noci bych nedokazala odsavat ty brdo 😲 kdyz my se tou dobou ted pravidelne budime a pak usneme za hodku a spime tak do tech 6 hodin a pak uz moc ne...hele Sil a jak mam poznat kolik mam asi tak dokrmovat? My dnes vratili vahu a ja ted vubec nevim co a jak...podle vazeni jsem prisla na to, ze svoji davku pres den tech cca 100ml pije i treba 50 minut, ale bez vazeni to nikdy nepoznam..v noci to vypije tak za pul hodky, protoze ma velky hladik...

dukie
18. lis 2008

lis: Lehátko máme, ale vibrující teda ne, to je fakt. Jen houpací, a to mu teda vůbec nic neříká... 😀

Pochovat Toníčka dávám našim i manželově mamince, dokonce jsem se stavovala za kolegy v práci a ženský si ho samozřejmě musely taky pomuchlat 😀 ... a byl v pohodě. U jedné z nich dokonce vytuhl v náruči - vzácná chvíle. 😀 Tak mě teď napadá, jestli bych ho neměla vozit na uspání k ní... 😀

Děti ale chtějí být u rodičů, to časem přejde. Ale asi bych, být Tebou, zkusila vysvětlit jim to - vašim, ne dětem 😀 ... a domluvit se, že ji budete společně zvykat. Dát ji pochovat třebas jen na půl minutky, přitom se jí třeba jako maminka stále dotýkat, hladit ji... a pak si ji hned zase vzít zpátky... a sledovat, co ona na to. A pak to kdyžtak prodlužovat. 🙂 Když už nic, tak za zkoušku to stojí... Já zase právě někde četla to samý...a bylo tam doplněno, že je dobré děti od malička zvykat na "cizí" lidi, lépe řečeno na další osoby, aby si pak časem maminka mohla aspoň chvilku odpočinout, páč děti zvyklé jen na mámu pak ostatním při hlídání řvou, což není moc příjemné... a školka je pak tuplem potíž. Tak nevím, no, lehce se to asi říká... Ale ono se to může kdykoli změnit. 😕

silrej
18. lis 2008

Ahojky, tak Kája byla dopolko trochu nervrlá, tak jsem musela výjímečně nosit a houpat a konejšit a teď už spí... 🙂 Já si mezitím zvládla uvařit obídek, který do sebe teď cpu a po jídle půjdeme asi kočíkovat, ať se trochu provětráme! 😉 Jak tak koukám, tak naše Kája je fakt asi společenská, protože se nechá chovat od každého a každému s radostí věnuje úsměv...ale je fakt, že k nám začali dost brzy chodit návštěvy a ták, takže si asi navykla! 😀 Lis, mě se v noci odstříkávat taky nechce, ale díky tomu můžu zalehnout už kolem desáté a kdybych v noci neodstříkala, tak by mě do rána pěkně bolely prsa...a s tím dokrmem, tak Kája je večer fakt při chuti, protože jí nakojím, pak jí dám příkrm z mého mlíčka (cca 60-100ml) a ještě je schopná jak kdy vypít až do 90 ml Nutroše, ale většinou když už nechce, tak nám lahvičku vystrkuje jazýčkem ven...a taky to, že má dost poznáme dle toho, že když jí tu lahvičku vezmeme, tak nebrečí, protože pokud je hladová, tak se lahvičky dožaduje... 😅 Ale už prostě ví, že večer není jen kojení, ale, že bude i lahvička a tvrdě se jí dožaduje, protože jinak přes den jí stačí jen mé prso... 😝

uci
18. lis 2008

dukie: no teda, to mas ale riadneho diablika, ked nechce zaspat ani za svet 😨 teraz ma este napadlo, co nam radil sused - jednoducho dvoma prstami mimcu zakryt viecka (nie nejako moc nasilu ale len tak aby ich nemohlo otvorit) a ze do 3 minut spi ako zarezane 😀 to sme zatial ne´museli skusat ale mame to v zalohe ked bude najhorsie
lis: no nasa mala bude asi tiez spolocenska, len neviem, ci ma to skor nebude mrziet 😕 teraz bolo u nas zopar kamosov a mala isla z ruky do ruky a zjavne jej to bolo uplne jedno u koho je, ona si vobec ani nevsimla, ze uz ju nedrzi tatik alebo mamina 😠 az mi to prislo luto, ze jej je tak dobre aj u niekho cudzieho a nielen u maminy