Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

miruskaaa
31. říj 2008

ahoj holky tak jsem tu dlouho nebyla......a prispevku tu pribilo docela dost tak malej dela to stejny kdyz mu dam ruce chytne se me a jakoby si seda a kdyz ho polozim na brisko tak drzi hlavicku krasne treba minutu ale to uz deela strasne dlouho ale prej u tech mensich deti to tak byva....

laaala
31. říj 2008

AHoj holky, já se omlouvám, že vám sem lezu,, ale zjistila jsem, že máte přibližně stejně starý miminka jako já Adélku a mám stejný problémy jako vy, jenže se nám k tomu všemu objevila nějaká vyrážka nebo co a já nevím, co to je a už jsem zkusila všechno možný. Doktorka mi minulý týden řekla, ať jí moc neoblíkám ( tak jsem usoudila, že si myslí, že jsou to asi potničky ) ale má to furt. Dneska jsem na to namatlala Holtův krém, smrdí jako bych jí vyndala z udírny ... tak uvidíme. Nemáte nějakou radu, jak na tuhle vyrážku ( mám to v albu ).. nesetkaly jste se s něčím podobným ??? Mě už z toho všeho klepne, stres celý těhu a teď je to ještě horší ... šmudlinka moje malá

cipin
31. říj 2008

Ahoj holky, vy jste to tu dnes teda rozjely🙂

Laala, nám se to naštěstí vyhnulo, ale vím, že některý holky ze sprna tohle taky řešily a vím, že chválily právě tu Holtovu mast, pak snad otírat černým čajem, tak vydrž, snad to za chvíli zmizí...

Jiak já jsem asi divná, ale já zase nesnáším dětský digi teploměr, co jsme dostlai od tcháňat, nejradši bych ho vyhodila, ale nemůžu, aby ho u nás aspoň občas viděli 😖 Připadá mi, že pokaždé naměřím jinou hodnotu - v nemocnici měli rychloběžku a je fakt, že pak je to měření trochu o zručnosti, ale aspoň jsem měla pocit, že měří správně.

Odsavačku na vysavač máme taky, na doporučení švagryně a mám pocit, že i malá chápe, že ji to pomáhá, takže na začátku sebou vždycky trochu mele, ale pak se většinou zklidní...

lisounek
autor
31. říj 2008

laala: me to prijde teda jako klasickej ekzem 😕 nemate Ty anebo manzel sklon k nejakym alergiim nebo tak neco?? 😕 mozna je to i na neco reakce...jinak vitej mezi nami 🙂 . Jo a potnicky tohle absolutne teda nejsou,mam v tom praxi fakt...my je meli strasne moooccc a uz i nejakou vyrazku, ale vypadala uplne jinak...takze aby na tohle nebyly treba Kortikoidy no vsak uvidite..treba fakt pomuze ta Holtova mast..nam pomohl Ambiderman je to takova neutralni mast co delaji v lekarne, ale asi je jen na predpis..

laaala
1. lis 2008

Ahoj holky, děkuju za rady. Já jsem se dočetla, že ekzém svědí , a mně přijde, že jí to nesvědí. Přijde mi, že to začalo mizet, není to už červený, ale má jenom takovou krupičku na kůži ... mě napadlo, jestli není alergická na pleťový mlíko ( od Hippu ) nebo jestli jsem nesežrala něco blbýho... no nevím, každopádně v pondělí půjdeme k doktorce. Jak často koupete a mažete a čím ??? ještě jednou dík .... lehce jsem si vás přečetla a koukám, že všude je to "stejný" tak hezký víkend a hodná miminka

cipin
1. lis 2008

Ahoj holky, přeju hezký den - já bych se vás zase potřebovala zeptat jakou mají vaši mimoušci stoličku (kojení)? Co se týče barvy, konzistence... atd.

Laala, jinak my koupeme obden, ale občas, když je moc pokaděná, tak letí prckou i několikrát denně pod sprchu. Mažu "Pflegeölem" Babylove sensitive z DM, je to bez parfumace, barviv, aromat atd. Ne že by nám už vyrašila nějaká alergie, ale spíš jsme to koupila, že mi to bylo sympatický, že tam není nic co tam být nemusí...

lisounek
autor
1. lis 2008

ahooj hezkou So vsem pisu jednou rukou 😉

laala: taky koupeme ob den a to hlavne proto, ze to nemame radi, ale pozor stal se zazrak...nase Kata byla do pul tela ve vode a nebrecela!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 zjistila jsem ze ji nevadi tekouci voda takze pekne pod kohoutkem omyvame pokadeny zadek 😉 a je ticho ty jooo to ja fakt neznam 😅 . Ale abych se k tomu vratila...koupeme pouze v Linole z lekarny veskerou kosmetiku jsem zamitla..ani doma nejak nic nemam...jedno mliko od Sebamedu ale nepouzivame ho treba az pozdeji...a ona ma vlastne po tom pak to telicko pekne vlacny...pak jeste jen promazu tou masti od mudry (Ambiderman)...

cip: kojime a mame stolicku ridkou a barva porad jak horcice obcas trochu nazelenala, ale to pry nevadi...uz jsme meli obdobi, kdy kakala jednou denne (lepe receno v noci) a ted je to i 3X za den tak me to trochu desi, protoze jak ma rust, kdyz tolik kadi 😲 ...a taky jsem premyslela o tom, ze neni vlastne jisty kolik toho ta nase Kata sni, protoze ac ji treba 20 minut kdovi kolik z toho ji efektivne 😕 ...vcera jsem totiz premyslela zda ji a jak kojime pres kloboucky, tak jsem ho vytahla mimo bradavku a ona dumlala dal bez bradavky 😲 chapete to??

lisounek
autor
1. lis 2008

navic ted strasne vyvadi nechce se prisat a rve jak tur, fakt me to ale pak nebavi a zacinam byt neuroticka!!! musim ji vstriknout vzdy trochu cajiku na bradavku a taky porad stridat prsa 😠 . Jenze pres ty kloboucky nejde pokazdy dost dobre poznat zda fakt ji 😔 ach jo premyslim o laktacni poradkyni 😨 asi ji vyhledam...asi by to chtelo i tu vahu ale nechce se mi teda kupovat kvuli chvilce..proc nejdou takovy veci nekde pujcit co?? 😝

Stejne je to zvlastni co, ze vypiji tolik mlika a vlastne toho moc nedelaji a za dve az tri hodky to do nich mama znovu nahusti 😕 ..tak jdeme zase zkouset jist ach jooo...

A jeste otazka kolik toho Vase deti vcelku naspi pres noc a den? 😵

laaala
1. lis 2008

ahoj, tak my začneme teda taky koupat ob den, v porodnici mi řekli, že mám koupat každý den, že se miminko potí stejně jako dospělý člověk, ale v knížkách jsem četla, že stačí ob den , tak jsem z toho teda jelen. Začnu koupat obden ... máme takovou vysušenou pokožku, ačkoliv denně mažu slunečnicovým olejem ( to mi zase řekli v porodnici 😲 )takže jí ta voda asi vysušuje, věci od Hippu nám zřejmě nevyhovujou, Nivea taky nic moc, tak holt budem zkoušet jinej druh
Jinak máme takovou žlutou stoličku, jako míchaný vajíčka barvou i konzistencí, asi 2x denně. Kojím po 2 hodinách, saje tak 8-10 min. a pak 10 min. u toho dělá kraviny.
Lis, mně nabízeli váhu k zapůjčení v porodnici, když jsme odcházely .... Spí tak hodinku po každým kojení ( v kočárku vydrží dýl, někdy i 3 hod.) , v noci vstávám 2x na kojení, nepláče, ale heká ... protahuje se u toho a někdy tlačí, spát se u toho nedá ... to je jako by vedle mě spal medvěd. Připadá mi,že spí víc než dřív ( díkybohu 🙂 ). Jinak mě občas taky cucá a nesaje ... dala jsem jí jednou místo prsa dudlík, ona vůbec nic nepoznala a vesele cucala dál ... to by mě kleplo ... hlavně v noci mám tyhle hrátky nejradši

uci
1. lis 2008

ahojky, laaala mne to tiez nepripada na potnicky 😕 my mame nieco podobne na lickach a tiez to nie su potnicky, tie spolahlivo poznam podla toho, ze ked ich potriem liehom, tak je za par hodin po nich, ale na toto nam pomaha len ten Holtov krem, dam ho vecer a do rana je to supis, len to potom treba zase premazat - to davam kalciovu mast ale o tej az tak nie som presvedcena, ibaze za par dni to mame zase spat 😒 tiez si lamem hlavu cim to je, uz som okolo toho narobila celu detektivku ked som skumala ake jedla by to mohli sposobit ale vyhadzuje sa to raz po jednom inokedy po inom, takze jedlom to asi nebude, resp. nie len z jedla, asi sa na to zistovanie vykaslem lebo uz pomaly kvoli tomu nic nejem 🙂
kupeme tak kazdy 2-3 den prave kvoli tej citlivej pokozke, vraj sa castim kupanim narusa ten ochranny film, a mazeme potom olivovym olejom
no a co sa spinkania tyka, tak spime v noci cca 10 hodin (s nejakymi 2 kojeniami po zhruba 5-6 hodinach a potom po 3-2 hodinach, ale to ani neratam lebo sa mala ani poriadne nezobudi, len si 5 min. cucne a hned ju ukladam a spi dalej) a cez den potom vacsinou spi len tak po 15 minutach a asi 2xvydrzi spat snad hodku-dve, ale dost sa to meni, su dni ktore prespi durch od rana do rana a potom zase cez den nespi vobec, ale nastastie tie noci su ok
jo a este ste sa pytali na stolicu - tak tu mame horcicovu s takymi hrudkami a tak zhruba kazdy druhy den
lis: to s tym jedovanim sa pri kojeni sme si tiez odbili a mam vypozorovane, ze u nas to suvisi s bolenim bruska, prdolka to proste vie, ze ked ju boli brusko, tak nie je dobre sa moc napapat akorat maminka je taka nechapava a stale ju nuti no a potom su z toho tie caviki 😀

dukie
2. lis 2008

Ahojte holky. Včera jsem tu nebyla, byla jsem s malým u našich. No to jste měly vidět... břečel mi půl cesty v autě... a pak prakticky pořád u nich... a šli jsme na procházku, a to taky půlku prořval... 😝 Ale vyprděl se fest a večer taky plakal, po koupání na přebalováku, ale to měl asi hlad, protože se po nakrmení uklidnil. Chce teď kojit nějak častějc, tak po 2 hodinách... a to jsme už dřív kojili i po 3,5 hod. Tak nevím, jestli nám nespurtuje. 😕

laaala: Vítej mezi námi. 😉

Co se stoličky týče, tak taky máme hodně řídkou (někdy úplně tekoucí), barva hořčice, většinou jsou v ní "zbytky bílkoviny", takové ty bílé drobné chuchvalečky. Sem tam se objeví troška zelené, výjimečně se objeví úplně zelená stolice (jako špenát), o čemž mě doktorka ujistila, že pokud je to jednou a zase pak dlouho ne... tak se nic neděje, pokud by to trvalo dýl, tak klidně o víkendu jet i na pohotovost, nečekat do pondělka.

Koupeme taky jednou za dva dny, někdy i za tři, páč když je koupací den a malej mi vytuhne v době koupání, tak ho kvůli tomu nebudím... Taktéž praktikujeme omývání zadečku, resp. i pindíku, v nekoupací dny. Zdá se mi totiž, že zadeček je O.K., ale šourek mívá někdy maličko načervenalý, což se omytím a osušením vždycky hezky spraví. 🙂 Přebaluju ho často, ale asi ani to nestačí. Asi se vždycky troška moči dostane na kůži, a to pak dělá neplechu.

lis: Tu váhu... nám ji asi na 3 dny půjčovala naše dětská lékařka. Pro zjištění, jestli a kolik dítě pije, to úplně stačí. Má jednu "putovní", ani se jí nevrací, jen vždycky zavolá mamince, která ji má, že si pro ni přijede jiná maminka. 😀 Tak se můžeš zkusit zeptat i té Vaší, třeba taky něco podobného praktikuje. Jinak se nedivím, že malá dudlá klobouček i v případě, že jí z něj vytáhneš bradavku. Dudlík taky přeci dudlá, aniž by s něj něco teklo... 😉 Osobně bych ale jako první zkusila poslouchat, jestli polyká. Je fakt, že to není vždy slyšet, ale občas se to zadaří... a taky bych počítala pomočené plínky. Pokud jich je dost, tak bych se tím netrápila.

No a pokud nepřibírá, ačkoli pije... teoretická možnost ještě je, že můžeš mít tzv. "slabé mléko", někdo na to věří, jiný ne... ale laktační poradkyně mi radila, že je vhodné zařadit do jídelníčku takové ty zasmažené polévky, smetanu místo mléka, plnotučné jogurty atp. Za zkoušku člověk nic nedá...

A pokud máš pochybnosti, tak se na laktační poradkyni rozhodně obrať, páč jestli jsou všechny jako ta naše, tak když už nic, minimálně Tě psychicky podpoří. Ta naše je skvělá. 🙂 No a třeba Ti rovnou i poradí, kde zapůjčit váhu. 😉

cipin
2. lis 2008

Ahoj holky, díky za ty vaše "stoličky" 😉 Malá má taky takovou hořčici ale připadá mi, že je to dost vodnatý, tak právě nevím, mám strach, že tam má pořád nějaký ty viry... V úterý jdeme na kontrolní odběry, tak snad ji budou taky odebírat a uvidíme... Nebo brnknu mudře a zkusím se na to zeptat. Blbý je, že po tom co brala ta ATB to asi může mít rozhašený a všichni mě tím budou uklidňovat... 😒

Jinak se chci zeptat, jak je to s těmi laktačními poradkyněmi, ty jejich návštěvy se platí a kdyžtak kolik?Naštěstí zatím snad nepotřebujeme, jen mě to zajímá a třeba abych příště věděla...

silrej
2. lis 2008

Ahojky holky, tak jsem vás dočetla...tedy vy jste se pěkně rozpovídaly! 🙂 Včera jsem byla poprvé večer pryč a hlídal manža a musím říct, že je to zvláštní pocit, pořád jsem musela na Káju a na manžu myslet a prostě se mi po Káje stýskalo, ale i přesto jsem si muzikál hezky užila...byla jsem na Carmen a všem ho vřele doporučuji, Lucka Bíla je v něm úžasná! 😀 Jinak, aby si manža to hlídání pořádně užil, tak půl hodinky po tom co Káju vykoupal se mu pěkně pos.... 😅 Takže musel přebalovat a já ráno stejně zjistila, že má dupačky špinavé, takže jak konstatovala moje mamča, tak na "hnoji" se nejlépe roste, ale jinak to spolu zvládli na jedničku, musím je pochválit! 😀 Co se týče laktační poradkyně, tak aspoň ke mě jezdila zadarmo a i porady po telefonu byly zadarmo...a musím říct, že mi její rady i podpora hodně pomohly, takže je to opravdu dobré...a musím teď zaklepat, ale mám pocit, že jsem se zase rozkojila a večer i docela dost mlíčka odstříkám, tak snad to bude i nadále v pohodě a Kája bude hezky přibývat jako teď! 🙂 Jinak jsem taky chtěla napsat, že používáme ty probiotické kapičky a krásně po nich prdíme a teď i kakáme, takže už nic jiného nepoužíváme, tak snad to bude v pohodě! 😉 Teda dnes je pošmourné počásko, tak akorát na spaní... 😔

ada80
3. lis 2008

ahoj holky 🙂 tak vás zdravím po víkendu a doufám,že jste se měly fajn a mimča moc nezlobila. 😉

uci
3. lis 2008

ahojky, no my sme mali vikend celkom fajn ale vcera vecer prisla velka kriza - cez den sme behali po hroboch a tak sme zanedbali kvapky na brusko no a vecer mala prdolka strasne bolenie ☹ plakala tak moc a brusko mala tvrde ako kamen, ze som normalne zvazovala, ci nezajst na pohotovost 😔 vobec nic sme s nou totizto nemohli robit, dotknut sa ho ani za svet a nedajboze este masirovat alebo nozickami cvicit, jest nechcela asi 8 hodin 😕 tak som jej len dala kvapky a ukolisali sme ju v hacke - najedla sa az nadranom, boze baby, ja by som si to s nou hned vymenila ako som ju videla ako sa trapi, tak ma srdiecko bolelo 😢
takze dukie vyzera to, ze ten espumisan nam zabera (cca uz piaty den) len ho nesmieme vysadit

dukie
3. lis 2008

Ahojte holky. 🙂

uci: Tak to jsem ráda. Náš Toníček zase včera moc plakal... a už ani pozici "na tygříka" nějak kdovíjak dobře nezabírala... 😝 A ráno měl zvýšenou teplotku (37,0) a nějak moc mazu v ouškách, a tak jsem zavolala paní doktorce, že nevím, co s ním, že už v podstatě týden pláče, že si sice myslím, že jsou to prdíky, ale i tak... přeci nemůžu plakat pořád... a přes den spát třeba jen 30 minut... 😕 No a ta mi řekla, ať přijedem... vzala mu moč, na tu máme volat o výsledky zítra, a poslala nás zase na ORL... jedno ouško má prý trošičku chycené, paní doktorka mu do něj dala takový ten proužek namočený v čemsi... za 2 hoďky to máme vytáhnout... a kdyby se to do středy nezlepšilo, tak se přijet ukázat. No a naše MUDr. nám ještě pro jistotu napsala žádanku na chirdu, kdyby to tím ouškem nebylo, kdyby dneska v noci třeba zase plakal, tak abychom tam zítra jeli na ultrazvuk bříška... pro jistotu.

Tak mám takový pocit zadostiučinění, že jsem pro malýho udělala, co jsem mohla... byla bych ráda, kdyby to bylo to ouško a přešlo to... ale kdyby ne, tak na tu chirdu pojedu ráda, protože od nich ráda uslyším, že jsou to fakt "jen" prdíky... páč fakt mám o něj strach, když takhle moc pořád pláče. ☹ V klidu vydrží obvykle (v průměru) - nasčítáno za celý den - maximálně 2 - 3 hodinky... pláče už i v kočárku. 😒 Bóžinku, je to ale s těma prckama trápení. ☹

honzulka
3. lis 2008

Ahoj holky.. 🙂
dukie-je mi moc líto,jaký máš trápení a plně tě chápu,že máš alespoň pocit zadostiučinění...Ono je fakt lepší honit doktory než něco zanedbat... ☹ Tak budu držet pěstí,ať dobře dopadnete.. 😉
My tam byli taky u tý naší Mudry...Zatím prý to spíš vypadá,že je Tomášek lenoch..dala nám ještě 14 dní na trénování a jak 14.11.neuvidí pokrok,tak raději neurologii.. ☹ Tak doufám,že se Tomášek umoudří,protože já nevím,jak ho přimět k tomu,aby používal ručičky i na břiše.. 😢 Když leží na zádíčkách,tak si s nima hraje,bouchá do hraček nad ním,teď mu jedna i moc zachutnala,ale jak má obličej dolů,tak na ručičky zapomíná.. 😠

uci
3. lis 2008

dukie tak to je mi moc luto, ze sa takto prcek trapi ☹ mne stacil ten vcerajsi vecer, neviem si predstavit, ze by to malo takto v kuse pokracovat ako u vas 😕 drzim palce nech je to len to usko a rychlo sa mu polepsi
v tej suvislosti ma napada - neplanujes ho dat zaockovat proti pneumokokovi, ked mate taketo caste problemy s uskami? pytam sa aj preto, lebo my mame ist v decembri na tie prve ockovania a doktorka nam rovno napisala vakcinu aj proti pneumo, tak chcem este dovtedy zistit nejake nazory, ale v podstate som rozhodnuta dat zaockovat a vraj to aj tak ma byt u nas uz od noveho roka povinne, tak asi nie je velmi co riesit

uci
3. lis 2008

dukie, dnes ked som varila polievku a horekovala, ze do nej nemozem dat nic ine ako sol a kmin, tak som si spomenula na teba a prdiky co vas trapia a este ma napadlo, ci trebars nejedavas nieco co naduva? je mi jasne, ze ked vas tolko trapia urcite si vylucila vsetky naduvacie potraviny, len z vlastnej skusenosti viem, ze cloveka niekedy ani nenapadne, kde vsade moze byt schovany napr. cibulovy alebo cesnakovy prasok 😕 ja som sa napr. v pohode napchavala cerstvym pecivom az kym mi kamoska nepovedala, ze velmi naduva, alebo som si veselo do polievky davala vegetu, kym som si neprecitala zlozenie a ejha - cibulovy prasok, tak to len tak na okraj, ved topiaci sa aj slamky chyta 😉

mikulka
3. lis 2008

Ahoj holky,

tak jak jsem psala, že mě bolí prso (ve st), nabralo pak rychlý spád. Prso bolelo víc, večer taplota, která rostla v noci a ráno už byla téměř 40!!! Takže zánět prsu, antibiotika, kapky, po kterých je mi hrozně. Dva dny takhle vysoká teplota, pak 38, což už se dalo. 😕
Teď je mi líp, ale jsem strašně unavavená, stačí malá činnost. S malým mi pomáhají naši. Snad už to bude dobrý, fuj, byl to hnus.

Teď zkouším jíst zakys. smětanu, zda to bude mylý snášet.
dukie, ty mléčné výrobky jíš? Já je radši nejedla, ale teď se bojím, aby měl malý dost vápníku! A zakys. výrobky prý nevadí, ale nevím. Bojím bojím.

lala, mohou to být potničky, ty nesvědí (teda aspoň myslím). Vypadají trošku jako mini kapičky vody.

cipin, myslím, že ty poradkyně chodí na jednu návštěvu zdarma (snad to něja mají od pojošt. hrazené) a pak už se to platí, ale nevím, kolik.

ada80
3. lis 2008

Ahoj holky ted jsme přišly s malou z procházky je tam fakt krásně 🙂 Zítra jdem na propíchnutí oušek a dáme naušničky tak jsem moc zvědavá,jestli bude Vandulka hodně plakat,vůbec se na ten řev netěším,ale snad to nebude nijak hrozný.Holky co máte holčičku už jste dávaly naušničky?

uci
3. lis 2008

ada: my mame nausnicky uz z porodnice, a ked ich malej pichali tak si ju zobrali prec, vraj pri tom maminky nemozu byt aby nepoculi ako im deticky placu (vraj to vyzera ovela horsie ako to v naozaj deticky prezivaju), ale ked mi ju priniesli - asi za 5 minut - tak uz pekne spinkala, tak myslim, ze to pre nu nebolo asi az take stresujuce, ale mozno teraz ked uz su deticky starsie, tak to budu viac vnimat 😕

ada80
3. lis 2008

uci:já si právě myslím,že to bude prožívat hůř,než malá.

uci
3. lis 2008

inac som si vsimla, ze mam vdaka vam predpoved pocasia s jednodennym naskokom, lebo k nam dorazi vzdy to pocasie od vas tak na druhy den, cize sa uz tesim, ze budeme mat zajtra pekne pocko, kedze ada pise, ze u vas je krasne dnes 😉

dukie
3. lis 2008

honzulka: Tak zkuste ještě chvíli pilně trénovat, snad se malej umoudří a ručky začne používat i na bříšku. 🙂 Hlavní je, že to řešíš, určitě to dopadne dobře.

uci: To očkování nevím, zatím jsem o tom moc nepřemýšlela, nějak nebyl čas. 😕 Ani o tom moc info nemám, takže v tomhle Ti ani nejsem schopná říct svůj názor, páč zatím ani žádný nemám. Co se týče nadýmavých věcí... tak fakt nic nejím. Dokonce i ty mléčné výrobky jsem vyřadila, páč se mi zdálo, že malýmu to dělá zle - a to jsem jedla jen ty zakysané. 😝 Jinak... náhrada stran vápníku za mléčné výrobky: sardinky! 😀 Na 100 gramů mají prý dokonce víc vápníku než mlíko. A je to docela logický, páč je vlastně jíme i s těma drobnýma kostičkama, a ty obsahují vápník. 🙂 Takže si teď dávám často sardinky, jen výjimečně trošku kefíru či jogurt - kvůli těm správným bakteriím. 🙂 Jinak polívky nedělám, žádnou nadýmavou zeleninu nejím, čerstvý pečivo taky ne... piju fenyklovej čaj, kmínovej čaj, čaj pro kojící matky, majoránkovej čaj... a nic. A když je pít přestanu, výsledek je úplně stejnej. 😖 Připadne mi, že prostě nic nezabírá.

Malej dneska chvilku spinkal, zdálo se mi, že mu asi ulevil ten "dren", co dostal do ouška. Ale musela jsem mu ho po 2 hodinách vytáhnout, pak právě spinkal... ale po kojení začal zase vyvádět. 😕 Manžel s ním teďka šel na chvilku ven. Tak jsem zvědavá, jakej bude večer.

Holky, začínám být nevrlá, naštvaná na manžela (někdy fakt právem - jakože jezdí s malým za svou mamkou, ačkoli mamku bolí v krku... a tvrdí mi, že ona ho jen venku vozí a vůbec se ho nedotýká, takže to přeháním, že od ní přeci nic chytit nemůže..., někdy to ale asi fakt přeháním - je to třeba kvůli úplný blbosti, kterou ale já za takovou blbost nepovažuji - např. manžel malýho položí na postel a přitáhne si ho k sobě za nohy...což je fajn při blbnutí s dvouletým dítětem, ale nezdá se mi to adekvátní u dvouměsíčního prcka...), bojím se, že se začínám v té mateřské nějak topit. ☹ Jsem šťastná, že Toníčka máme, ale taky jsem vyčerpaná, zoufalá, když pořád pláče... a manžel mi dnes div nevyčetl, že zbytečně plaším doktory, když má malej 37, že to ještě není žádná teplota (což chápu, ale když pořád pláče, tak řeším i tuhle teplotu, protože fakt už nevím, co si počít...)... A nějak se mi prostě zdá, že mi manžel nerozumí, nemá pochopení pro moji starost... já nevím, fakt to přeháním? Četla jsem článek o přecitlivělých matkách... sem se v tom nenašla, ale kdo ví... 😝

Aspoň že si můžu pobrečet... nepomůže to, ale uleví... ☹

silrej
3. lis 2008

Ahojky holky, tak i když dnes bylo odpolko krásně slunečno, tak my nakonec na procházku nešly, protože Kája výjimečně usnula kolem 13h a spala až od 16h což bylo pro mě neuvěřitelné, takže jsem si poprvé zdřímla s ní...a bylo po procházce... 😅 Musím jí pochválit, poslední dny je hodňoučká, už tolik nebrečí a čím dál víc se usmívá ba přímo směje...je k sežrání! 🙂 Nevím, zda tak úžasně zabraly probiotické kapičky, ale je fakt, že jí teď už tolik bříško nebolí a je fakt andílek...ten náš čertík! 😝
A teď k tomu, co tu rozebíráte...co se týče naušniček, tak jsem je chtěla teď taky dát, ale náš mudr řekl, že až v půl roce, až bude mít malá po očkování, tak si holt počkáme! A k té vyrážce, tak my měly taky hroznou na obličeji a na hrudníčku, tak si mudra myslela, že to může mít třeba z mléčných výrobků, ale ty jím od začátku a i nadále, takže jsme používaly asi týden mastičku Ambiderman a do vody olej Balmandol a vyrážka pomalu zmizela, tak snad se už nevrátí... 🙂
Dukie, s těmi prdíky mě to moc mrzí, snad už bude brzy malému lépe, ale je fakt, že když ho to bříško trápí už tak dlouho, tak to asi nebude samo sebou a možná za to opravdu může ouško...snad doktoři přijdou na to čím to je a bude to dobré...je dobře, že jsi to začala řešit, přeci jen je lepší "otravovat" doktora a mít klid než si pak něco vyčítat!
Honzulko, jak jsem tu psala, že Kája taky nechce pást koníčky, tak teď co je dvakrát denně trénujeme, tak jsme je začaly pást naprosto ukázkově, takže vydrž, však Tomáška ta lenost taky přejde! 🙂 A já jen doufám, že je takhle krásně jak mi to předvádí doma předvede i ve středu na neurologii...aspoň se tam při té příležitosti zeptám jak ji odnaučit dávat hlavičku hlavně na levou stranu... 😅
A ještě nakonec se vám musím pochlubit s velkou úlevou...včera jsme poprvé po dlouhé době nedaly večer Káje Nutrilon, stačilo jí jen jako příkrm moje odstříkané mlíčko, tak mi to udělalo radost... 🙂

silrej
3. lis 2008

A Dukie, co se týče malého, tak můj názor je, že to nepřeháníš, prostě jen o něj máš strach...jsi matka a ty to vnímají víc než otcové, kteří s ním nejsou 24 hodin denně, takže se uklidni, protože jsi normální...já taky řeším kdejaký prd nad kterým by třeba manža mávl rukou...a podrážděná jsem občas taky víc než je zdrávo, ale myslím, že je to tím, že najednou na nás padla zodpovědnost za malého človíčka a chvilku bude trvat než si v této nové roli zvykneme a manžílkové pro nás musí mít pochopení! 🙂

uci
3. lis 2008

ada: no prave, preto sme aj my dali nausnicky hned v porodke, aby to az tak este nevnimala 😉
dukie: nuz tak potom to fakt bude uz len ta kolika a ta uz za par tyzdnov bude fuc, urcite 😉 a tiez si nemyslim, ze to prehanas, a ti nasi chlapi by mali mat pochopenie nielen pre nas ale hlavne sa snazit pochopit to male stvoreniatko, nic si nenastuduju nic ich nezaujima a myslia si, ze ked ho obcas ponosia na rukach alebo pokocikuju ked uz je mamina uplne na dne so silami, tak ze to staci 😠

dukie
3. lis 2008

sil: Jsi moc hodná, díky za podporu. 🙂 Je mi z toho všeho fakt na nic. Všichni mi pořád říkají, ať si malýho užívám, že jsou to nejhezčí chvíle v životě, že mi strašně rychle vyroste... ale užívat si? No... "užívám si", jen co je pravda... 😝

Je krásný miminko, to jo, mám ho moc, moc ráda... celýho bych ho nejraděj umucinkovala... ale současně se těším, až tohle hloupý období bude pryč... 😖 A už vůbec nemluvím o tom, že jsem ve stavu, kdy odmítám myšlenku, že bychom měli ještě někdy druhé dítko, páč tohle dobrovolně podstoupit ještě jednou... fakt teda ne... 😝

A tyhle mylšenky si rovnou vyčítám, páč si říkám, že když takhle přemýšlím, tak si malej musí myslet, že ho nemám ráda a že ho nechci 😒 , což ale není pravda, jsem šťastná, že ho mám... a připadám si teda jako špatná matka, že mě vůbec něco takovýho může napadnout... a celá se v tom prostě zamotávám... a připadnu si zralá akorát tak na psychiatra... 😝 😀

dukie
3. lis 2008

uci: Taky mi to tak někdy připadne... manžel je zlatej, ale někdy fakt naštve... 😝 A nejvíc mě mrzí, že nikdy dřív jsme se o ničem nemuseli dohadovat... až teď... Četla jsem, že nejvíc rozvodů je do tří let prvního dítěte... už chápu proč... 😀