Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
13. lis 2008

Sil: a kolik davate vecer Nutrilonu?? asi to tak bude i u nas ja zrejme nemam fakt mliko.... 😢 odsavackou toho moc neodsaju a ona to vypije behem 3 minut z flasky ☹ ☹ ☹

uci
13. lis 2008

tak som sa holky docitala, ze miminka sa zacnu otacat za zvukom az od 4 mesiaca, tak to som si vydychla 😝
honzul ja som to nemyslela tak, ze si kazicka kojenia 😉 a urcite mate aj so silrej pravdu - najdolezitejsia je spokojna maminka a miminko, len som tym chcela povedat, ze chapem lis v tom, ze sa snazi plne kojit co najdlhsie, lebo ja mam z toho tiez paniku, ze keby som zacala dokrmovat, tak moze mala prestat chciet prsnik a s kojenim je koniec 😕 - sice by to tak nemuselo dopadnut - silrej ma stastie, ze to takto fajn zvladaju - ale stat sa to moze a to by ma dost mrzelo, ze som nevydrzala - hlavne kvoli tym nasim alergiam

uci
13. lis 2008

lis - ja toho tiez odsavackou moc neodsajem ale po kojeni si viem minimalne z jedneho prsnika este odstriekat nejake to mlieko tak sa mi moc nezda ze by mala nedostatok 😕 neskusala si po kojeni, ci tam este nieco mas? ja tym odsavackam moc neverim, lepsie mi to ide rucne (ale odstriekat rucne tolko mieka to by ma asi piclo) a uplne najlepsie to podla mna ide tym nasim mimcam 😉

lisounek
autor
13. lis 2008

uci: rucne mi jde par kapek to je fakt nanic,ale ted po chvilich odstrikavam uz asi hodinu a jestli tak 20 ml tak to je moc..ja fakt nevim, jde to nemit z minuty na minutu mliko?? ve 13 hodin jsem ji jeste kojila a pak byla spokojena..a pak uz jsem ji musela dat odstrikany....a ted rozmrazuju odstrikany i na vecer at se poradne naji..holky pro me je to prohra ja jsem z toho smutna a vim, ze je to blbost, ale stejne... 😖 .. pritom by asi na UM byla fakt spokojena...ale v noci mam zase mlika plno, to me uplne boli prsa a to pije ze to uplne slysim...a pak jeste rano a dopo ale odpo jako by vyschla studna 😒 😒 😒

lisounek
autor
13. lis 2008

a pritom jsem se fakt snazila ale nejde nejde.... 😢 😢 my alergie nastesti nemame no ale i tak

silrej
13. lis 2008

Lis, dáváme 90ml, ale teď občas vypije i více, ale ani se nedivím když pak je schopná spát klidně cca od 21h do 5 do rána...už ten dokrm moc neřeším, sice jsem se tím ze začátku taky trápila, ale je fakt, že nám ten dokrm fakt pomohl, protože jsem se hlavně ukidnila já a to mimčo to z maminky cítí...a Uci, zatím Kája prso neodmítá a doufám, že ani nebude! 😉 Co se týče odstříkávání, tak já toho přes den odsávačkou taky moc neodsaju, ale dělám to, že než jdu před půlnocí spát, tak si odstříkám z obou prsou, protože do těch pěti by mě pak pěkně bolela prsa, a to odstříkané mlíčko dám do lednice a použiju ho kolikrát jako součást večerního dokrmu... 😅 Lis, ale to zda začneš dokrmovat nebo ne, tak to si musíš rozhodnout sama a hlavně k tomu nepřistupuj tak, že jsi selhala...to je pěkný nesmysl!!! Mateřství si má ženská užívat a né se stresovat, takže holky hlavně klíííííd! 😀

lisounek
autor
13. lis 2008

sil dekuju, ale ja jsem naposledy kojila dnes ve 13 hodin a od te doby ji nemohu k prsu dostat, neco malo jsem odstrikala a na vecer ted jsem vyndala zasobu z mrazaku, ale to mam tak na 2x a jsem nahrana...uz proste cele odpo nekojim a myslim, ze neni ani co ☹ ona jen breci a breci... 😢

lisounek
autor
13. lis 2008

Sil a krmite flaskou? ja ji to ted dala taky od Aventu...a jak ji smakovalo...jo a prosim jak to delate s prevarenim vody, jak se pozna ze ma tu spravnou teplotu a tak? Ja vubec ani nevim, jak to pripravit..tak pisou nechat 30 minut odstat vodu, to bych musela porad pripravovat dopredu?? 😨

uci
13. lis 2008

lis-ja som si teraz vymyslela na malu taku fintu, ze poobede a navecer ked robi tie cavyky s krmenim a ked mam aj ja pocit, ze je toho mliecka nejako menej, tak ju prikladam k prsniku az vtedy, ked mi zacne mlieko tiect - cize si najprv trochu odstriekam rukou (fakt len trosku - tak 5-10x) a pockam kym sa spusti mlieko a prilozim ju az vtedy - a vtedy teda jej nic ine neostava ako cucat 😉 zatial nam to takto funguje ale uvidim dokedy - lebo akonahle sem na konika nieco napisem, ze mi ide alebo funguje, tak vzapeti to fungovat prestane 😠
silrej- to mas fakt super, ze sa kojenie u vas tou flaskou nepokazilo 😅

honzulka
13. lis 2008

Lis-teplotu poznáš tak,že si stříkneš trošku na ruku-otočíš dlaň nahoru a na zápěstí..Správná teplota je,když necítíš ani teplo ani studeno.A já převářím normální vodu,mám ji vždy v kastrůlku..tedy teď jí převářím v konvici a nechám prostě schladit,nebo ji pak ohřeju v mikrovlnce..Lis-je to jen na tobě,ale ono se Ti mižná to mlíčko ani nemá jak dělat,když jsi ve stresu.Já začala taky večer přikrmovat,protože tam nic nebylo..Dopíšu..jdu koupat.. 😠

honzulka
13. lis 2008

A lis-naprosto chápu,že to je pro tebe selhání(taky jsem to tak brala),ale děláš(na rozdíl ode mne)maximum a přeci to neznamená,že nebudeš kojit.. 😉

silrej
13. lis 2008

Lis, krmíme flaškou od Aventu s tou jednou dírkou, na stříkačku jsem fakt neměla nervy! 😉 A přesně jak psala Honzulka, tak nejlepší si je stříknout trochu na ruku nebo du pusy (to dělá manža) a nebo nechat odstát tu půl hodinku, to opravdu vychladne na správnou teplotu... 🙂 A do toho dokrmu se může zapojit i manža, protože u nás Káju dokrmuje právě manžel a už mu to hezky jde! 🙂

bobinna
13. lis 2008

ahoj holky tak zítra nás čeká 3-měsíční kontrola jsem zvědavá, máme trošku rýmu a kašlík☹
lis: a piješ hodně? zkus tak 3-4 litry, a hodně hustý polévky to mi radila švagrová že pomáhá a taky před kojením nahřívat prsa teplým ručníkem nebo sprchou a když to nepůjde tak to nepůjde, svět se nezboří ale řeknu ti teda že s manželem to fakt nemáš jednoduchý viď a to by sis potřebovala pořádně odpočinout hned by ti bylo líp, já bych ho teda zapřáhla ať vidí že to není jednoduchý, já když měla Petříka na Nutrilonu tak v noci vstával na krmení Petr a přes den já ale teď je taky nějaký línější ani ji nepřebalí ale myslím že je to tím že je holka🙂 asi se stydí

ada80
14. lis 2008

ahoj holky 🙂 My jsme ted přišly z procházky a Vandulka se venku pěkně prospala,doma totiž nemohla zabrat a jen jsem ji položila do kočárku tak usnula.

dukie
14. lis 2008

Ahojte holky. Nějaký čas jsem tu nebyla, všechno pročítat nebudu, nemám sílu... 😝 Jen chci podpořit lis, páč můj manžel si sice po příchodu z práce nejde lehnout, ale zlobí mě např. tím, že když jsem ve středu jela za klientkou a nechala jsem ho s Toníčkem doma samotnýho (po nakojení) dvě hodinky, tak mi ho po návratu strčil do ruk se slovy, ať si ho zase chvilku vezmu já, že on na něj už nemá nervy. 😖 Tak jsem si kluka vzala se slovy, že to chápu, ale že já na něj ty nervy musím mít celej den...

Těm mužskejm to nějak nedochází. 😝 Já si na něj stěžovat nemůžu, pomáhá mi - např. za celou dobu, co jsme se vrátili z porodnice (což už je 2,5 měsíce) jsem ani jednou nemusela vynášet koš... občas vypere, vyžehlí, uklidí i uvaří... ale jak jsem tu už jsem tu jednou psala... polevuje. 😀 Pomáhal víc... a hlavně bez řečí. Teď to vždycky dává hodně najevo... že jako jiní muži tohle nedělají... že malej by neměl vidět, že tohle taťka (tedy chlap...) dělá... atp. A já - vysílená - to nedokážu brát jako vtip... 😝

A taky nechápe, že já nechci, aby uklízel a vařil atp., ale aby si vzal Toníčka na starost, abych měla od toho dítěte (ač ho naprosto miluju a nevyměnila bych ho ani za nic) aspoň chvilku klid... Jsem divná, když je pro mě teďka právě tohle odpočinek? Že si jako v klidu - bez dítěte - můžu vyžehlit, uvařit atp.? Jak to máte, holky, Vy?

lencourek
14. lis 2008

ahojda holky, koukám, že opět prožíváte perné dny. Hlavně Lis.
Lis: já jsem ze začátku taky musela používat odsávačku, aby se mi pořádně vytvořilo mlíko. A první dny šlo opravdu málo mlíka odsát. Mám doma elekt. od Medely na jedno prso a každé jsem "ždímala" 15 min a někdy jsem třeba odstříkala jen 10 ml z jednoho a někdy ani to ne. Tak se nestresuj. A důležité je to dělat hlavně v noci. Vím, že se ti chce v noci zrovna děsně spát, ale je to nejúčinnější. Po kojení ještě aspoň 5 min odsávat a ono to opravdu pomáhá. Jen vydržet. 😉

dukie
14. lis 2008

Ještě příklad z dneška: Měli jsme náročnou noc, moc jsem se nevyspala... manžel přijel z práce dřív, hrdina - hlásil, že se jde věnovat rodině... a hned dodal, že pojede nakoupit, zatímco já budu s Toníčkem na procházce... No fajn, to je právě to... pomoc to je, nemusím to řešit já... vím... co by za to mnohé ženy daly... ale věděl, že jsem se nevyspala... ale že by ho napadlo říct, že si kluka vezme na procházku a ať si jdu lehnout... a až se vrátí, tak mi ho zase dá a pojede nakoupit... to ne... 😝 To jsem si to musela "vydupat"... 😝

lisounek
autor
14. lis 2008

holky moje zlaty ja fakt nemam dost mlika je to boj a dnes jsem musela Katu prvne prikrmit a nejak to nechtela, pak to teda snedla a spokojenost, ale me je bidne... ☹ snazim se pit a jist, ale vse se neda..do toho by se mely prsa nahrivat a odstrikavat ale to vse nejde, kdyz jsem doma sama.... ☹ a leni mas pravdu v noci to mliko je a pry se nejvice tvori ale fakt nemam silu odstrikavat..jsem v loznici sama a malou tam nechat kdyz nespi nejde a ta odsavacka dela kraval...mam taky od Medely tu mini elektric...holky ja ji v noci premlouvala pul hodiny aby zacala jist prsa nality a ona nechtela to byl rev strasnej :((((((.... 😒 vsude to kapalo a ona se vzpinala a proste uz vi, ze nema cenu se snazit..po vazeni a vsem moznem usili jsme treba za hodku z obou prsou snedly jen 50 ml, coz je fakt malo...a tohle teda zrejme jedla uz 10 dni 😔 😔 😢 dr. rikala ze na preziti ji to stacilo ale na pohodu ne a to bylo i videt, jak je neklidna...jenze ted mam porad se snazit kojit a rozkojit ale ona to bojkotuje a ted jeste prisla na flasku a je videt, ze z prsa nema tu trpelivost cekat a tahat...jeste jsem zkusila koupit homeopatika,tak uvidime...

dukie: a u nas je to taky tak, snazi se hrozne pomahat, ale ja jsem ted na nervy a potrebuju vic a ne jen to kdyz ma Kata dobrou naladu ale prave kdyz breci..on se nekde zavre a je to na me...chapu ze jemu to rve usi a srdce (pozor dava si spunty do usi, aby vydrzel), ale co mam rikat ja, me to taky trapi ale musim fungovat...a presne jak pises polevuje vic a vic...chapu ze pracuje a dost ale ja uz padam taky na hubu a to musim vse zvladat a do toho vsechny tyhle machinace...ted uz je to ale zabity asi tohle nezvladneme bez prikrmu je to zacarovany kruh protoze to je stres, kloboucky pres ktery to hned netece, pak malo mlika a jeji netrpelivost..ke vsemu vzdy jedla pomalu a line, takze ted uz tuplem nechce a vzpouzi se nemam uz na to nervy...a manza vzdy prilitne a zacne mi ji rvat od prsa, ze ji jako zklidni a nechape, ze ji potrebuji nechat aby se prisala...at to trva co to trva... 😖

lisounek
autor
14. lis 2008

leni: a jak to odstrikavani boli ty jooo co?? 🙄

lencourek
14. lis 2008

lis, zřejmě mám tu samou odsávačku. Pokud tě to bolí, tak se nesnaž otáčet tím kolečkem na max. To jsem dělala já, protože jsem si myslela, že tím bude víc mlíčka. A prdlačky. Taky mě to bolelo a měla jsem k odstříkávání z toho nechuť.
Škoda, že ta tvoje prďolka takhle bojkotuje kojení. Ach jo. Chápu, že jsi z toho na nervy. A nezkusíš kojit bez kloboučku? Já jsem taky kojila s kloboučkem dost dlouho, asi 1,5 měsíce. Když jsem ho neměla, tak se prcek nechtěl přisát. Ale pak to najednou šlo. A už ho vůbec nepoužíváme. Na strákách o kojení www.kojeni.net jsem četla, jak se ho zbavit. Že ustřihli špičku kloboučku (nejdřív míň) a že dítě nic nepoznalo a pak ustřihli víc a víc a pak už ho nepotřebovali. No, nevím, zda by odstranění kloboučku v něčem pomohlo.
ty homeopatika jsem taky jednou měla a myslím, že je to hodně psychická záležitost, že pomohly. důležité je pravidelně jíst a pít. však to určo zvládnete. párkrát dáš příkrm a pak zas najedete na kojení.

bobinna
14. lis 2008

ahojky holky🙂
lis: je mi to líto že se takhle trápíš ale neboj opravdu bude líp!!! pak na tyhle začátky budeme vzpomínat s úsměvem... Linduše měla asi v noci poprvé zaražené prdíky pořád se strašně kroutila a chvilku usnula a zase začala řvát přímo vřískat a pak zase spánek hrůza...!!!
dneska jede holky manža relaxovat k tátovi a pošle mi na noc tchýni!!! to je mazec relaxovat bysme potřebovali my ne??? ty chlapi jsou na odstřel držte se holky moje. páček

lencourek
14. lis 2008

jo bobinno, to s tebou souhlasím. ti chlapi hlavně nic nevydrží. fakt bych chtěla vidět, jak by zvládli dítě jeden celý den a noc. pak by mluvili něco úplně jiného a chovali by se líp. takhle nic nechápou a spíš si myslí, že si doma válíme šunky a oni chudáčci musí být v práci celých 8 hodin 😖

silrej
14. lis 2008

Holky moje, tedy s těmi chlapi je to soužení...na mateřskou s nimi! 😠 Já si na manžu nemůžu stěžovat, protože se snaží, ale občas bych taky byla raději kdyby se Káje víc věnoval, ale ono to jde těžko když chodí z práce kolem sedmé hodiny večer, do toho řešíme stavbu domečku a tak toho je najednou nějak moc...už se těším na vánoce, že se to všechno trošku uklidní...Kája bude větší a domeček už taky bude mít reálné obrysy, takže nám holky nezbývá nic jiného než vydržet...no, nejsme my ženské úžasné co vše zvládneme? 😉 Jak je ten vtip...proč napřed Bůh stvořil Adama a pak až Evu? Protože vždy se musí začít od nuly... 😀

lisounek
autor
14. lis 2008

holkyyyy mala ted ode me vypila 90ml!!!!!!!!!! jupiii ja mam radost, treba to nakonec pujde,ale nechci delat zavery...

Leni jo jeden cas uz jednu bradavku vzala i bez kloboucku, ale ted jak je netrpeliva tak to ani nezkousim jelikoz to neslo vubec..taky cerpam z kojeni.net..je to tam sikovny.... 😉

lisounek
autor
14. lis 2008

jj muj manzel taky jel relaxovat na 5 dni do Beskyd a pak prijel a rekl ze je unaveny a proc mu nedopreju delsi spanek (vzbudila jsem ho v 10 hodin ☹ ), tak to bylo na zabiti !!!!!!!!!! 😠

silrej
14. lis 2008

A s tím kojením Lis...opravdu se tím už nestresuj, v dnešní době se klade zbytečně velký důraz na kojení a už nikdo nebere ohledy na to, jak jsou tím maminky stresované...i když nebudeš plnohodnotně kojit, tak to neznamená, že jsi nějak selhala...však třeba se tím dokrmem Káťa uklidní, nebude už tolik brečet a ty se taky hodíš do klidu a budete všichni spokojení...a pak třeba manža vyhodí i ty špunty do uší! 😉

lisounek
autor
14. lis 2008

😀 😀 Sil to jsi napsala moc hezky diky 😀

honzulka
14. lis 2008

ahoj holky.. 🙂
Jdu Vás uklidnit... 😉 S chlapama je to všude stejný.. 😝 U nás to bylo při J.stejný..Oni si totiž v tomhle nevěří,tak raději budou dělat vše okolo,než utěšovat plačící až řvoucí mimčo.. 😒 MM si malýho začal užívat až když se začal hlasitě smát a brblat.. 😉
lis-ale toho tvýho mužskýho bych fakt už uškrtila.. 😠 A prosím tě,vážně už se netrap tím kojením!!!!Sil má pravdu,Káťa potřebuje hlavně pohodovou mamču a jí bude naprosto jedno,zda je dítě plně kojené nebo dokrmované.. 😉 Jen jsem si vzpomněla,že když máš ta prsa hodně nalitá,tak zkus nejdřív trošku odstříkat.Četla jsem,že se jim špatně z přeplněné saje.. 😒 A prosím tě,jak často kojíš?Mně říkala kamarádka,že jí laktační řekla,že nezáleží tolik na jídle,že spíš víc na pití,ale hlavně na psychice maminky.. ☹ a byla Káťa klidnější po tom UM?

dukie
15. lis 2008

Ahojte holky, dnes tu asi budu první, pokud mě nepředběhnete, než to sem naťukám... 🙂

lis: S kojením si fakt nedělej těžkou hlavu, prostě to zkoušej dál, fakt pravidelně bašti a hodně pij, laktační poradkyně mi říkala, že je dobrý jíst zasmažený polívky, plnotučný mlíko (nebo nejlíp místo něj rovnou smetanu) a zázraky prý umí - kupodivu - mrkev. 🙂 A můžeš zkusit pít občas velmi slabou meltu, to prý taky může pomoci. 🙂 A jinak se tím rozhodně netrap, podle mě to chce čas, páč jestli malá doteď baštila málo, tak se Ti logicky musí přeci i míň mlíčka tvořit... a chce to určo pár dní, aby se nabídka vyrovnala s poptávkou - aspoň si to myslím. 🙂 A UM není žádná ostuda. 😉 Holčena, co se mnou byla v porodnici, se sice rozkojila, ale od začátku má mlíčka málo. Takže to řeší kombinací... kojí a zbytek vždycky dokrmí. Vždyť důležité je spokojené miminko, pak je spokojená i maminka. 🙂

Holky, máte některá potíže - teda ne Vy, ale miminka... s usínáním? Já totiž zjistila, že nás už přes den prdíky trápí rozhodně míň (večer si je ale užíváme stále...), ale malej začne vždycky tak kolem desáté dopoledne kňourat a evidentně chce spát a nejde mu to... a než ho uspím, tak mu to obvykle trvá 30 - 45 minut, což je fakt vyčerpávající... navíc pokud si to porovnáte s tím, že zhruba stejnou dobu pak spí... 😕 Nevíte některá, jak na něj? Zkouším všechno, co mě napadá... nosit ho v různých polohách, v babyvaku (ten zatím slaví největší úspěšnost...), pomáhá pohupování (resp. poskakování 😀 ), ale to se teda 30 minut vydržet nedá... taky mu zkouším zpívat (někdy to zabere, jindy vůbec...)... prostě nevím, ale zdá se mi, že s usínáním má potíže i během odpoledne, většinou se mu začne chtít spát tak v pět, ale podaří se mu zabrat v sedm... a pak začnou prdíky a nespí a nespí... 😝 Říkám si, jestli to třeba není tím, že ho to bříško ještě pořád bolí, ale ne tak, aby se svíjel bolestí... ale spát mu to nedovolí. To je jediný, co mě napadá. Jinak fakt už nevím. 😕

honzulka
15. lis 2008

Ahojky.... 🙂
lis-já tu meltu teď u Tomáška pila a ještě hodně dobrý mi přišel granulovaný čaj pro kojící od Hipu.Po tom sem měla mnohem víc mléka než po tom normálním sáčkovým.. 😒
dukie-mně Tomášek hůř usíná jen když je přetažený..Takže já ho většinou tak hodinu po jídle dávám do postýlky,pustím mu kolotoč a někdy usne,někdy ne..(někdy mu ten kolotoč vadí,tak usne bez něj.. 😎 )Opravdu jsem ale zjistila,že hůř usíná,když jakoby přešel tu usínací krizi..Tak ho zkus pokládat třeba dřív do postýlky.. 😔 Ale s Jeníkem jsem problémy měla,a většinou ho hojdala a zůstalo nám do teď to uspávání..Přešli jsem ale hodně etap..jeden čas mi usínal na bříšku za plácání na zadeček.. 😀