Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
24. zář 2009

uci prave ze hormonalni profil je naprosto ok 😒 😕

uci
24. zář 2009

no a mozno by to chcelo skor dobreho endokrinologa (ak je to teda hormonalny problem) - so mnou pred tehu gyndari tiez nic nezmohlhi ale nastastie som sa dostala k suprovej endokrinologicke a do 3 mesiacov som bola tehu 😉

uci
24. zář 2009

no a robil ti ho viackrat po sebe?

uci
24. zář 2009

lebo ako hovorim, gyndari zvyknu robit len 1x a z toho tak prd vedia, ta endokrinologicka mi tu krv brala snad mesiac v kuse aby zistila ze kde je problem - uz som bola totalne vycucnuta 😀

ada80
25. zář 2009

ahoj holky my dnes byli s Vandulkou na pohotovosti protože ve 4 hodiny začala zvracet a měla průjem tak jsem měla strach a jeli jsme.DFoktorka jí prohlídla a řekla že vypadá zdravě a čile a jestli když my zvracíme jestli hned chodíme k doktorovi.Bud že na ní něco leze nebo jí něco nesedlo a máme koupit probiotika.fakt mě naštvala,holky možná si myslíte že jsem hysterka,ale já měla fakt strach.

uci
25. zář 2009

jezisku ada to bola fakt totalna krava, nic si z toho nerob, ja by som pravdepodobne tiez trielila hned k dokimu 😠 ti to moze byt uplne jedno co si mysli, hlavne, ze si nic nezanedbala, vykasli sa na nu 😉

lisounek
autor
25. zář 2009

adi asi nejaka viroza, proste vas to vyplasilo ja jednala stejne, kdyz Kata tehdy zvracela a byla jsem uplne pomatena a na doktorku jako co mam delat, co kdyz se uplne dehydratuje atd..no mela me za blazna, ale asi chapala prvni dite dvojite obavy, nic si z toho nedelej, hlavne at je brzy fit a nema treba teplotu. 😒

uci: k endokrinologovi chodim, ale ta mi hormonalni profil nedela, jen stitnou zlazu...gyndar mi ho delal jednou to je pravda....kdyz u me jde hlavne o to, ze proste neroste ta sliznice a to ani po konskych davkach hormonu, takze to je ten pruser....a presto mi tvrdi, ze potrebuji na tu sliznici vyssi davku hormonu, ale proc kdyz jsou v normalu? 😕

ada80
25. zář 2009

holky tak jsem s malou byla ještě u naší doktorky a ta jí prohlídla a prej má uzlinky je nastydlá a do toho jí rostou 2 zoubky tak proto zvracela.Prý když dětem nenarostou zuby do jednoro roku tak pak to špatně snášejí a můžou i zvracet.Doufám,že nás to příště nečeká.

honzulka
25. zář 2009

Ahoj holky..
Jdu na Vás po době mrknout a tady čtu takový smutný zprávičky? ☹
Aduš.já mám děti dvě a kdyby mi Tomik začal zvracet a průjmovat,byla bych z toho vyplašená taky,neboj.. 😉 Já se svou úzkostlivostí hned vidím všechno nebezpečí dopředu(nevýhoda zdrav.sester 😠 ).A s těma zoubkama jsi mě tedy taky docela vyděsila.. 😲 My totiž máme stále jen ty dva a teď se klubou dvojky nahoře a včera to bylo dost náročný,páč Tomík byl v klidu jen s dudlíkem a u mně na ruce.. 😒 Takže jsem byla večer vytahaná jak opičák.. 😅 A dneska byl zase v pohodě.. 😕 Tak snad už bude Vandulka mít brzy od zoubků pokoj.. 😉 Chudinka malá.. ☹
Je ale pravda,že Jeníkovi začali lézt zoubky už v 7 měsících a vlastně do roka měl snad všechny.Ale Tomikovi se to strašně táhne.. ☹
lis-nezoufej a fakt zkus někoho dalšího.. 😉 Já měla u oboch kluků problémy a mám je,i když mě staršili,že nemám asi ovolaci a otěhotnět bude problém..Je to asi jiný problém než máš ty,ale dalo se to vyřešit a kluci jsou tu.. 😉 Určitě to nevzdávej.. 😉

lisounek
autor
25. zář 2009

Honzul ahoj snad mas pravdu... 😔

Jinak Kata ma uz 10 zubu (ted ji vylezaji prave 2 stolicky) a musim zatukat, vubec o tom nevime..nekdy je protivna a srandi, takze to pak poznam, ze jde zarucene o ty zubiska..ze se klube nebo tak a ono jo...a taky tam ma porad ruce v puse je to divoky, ale teda u vas je to horsi koukam 😒

honzulka
25. zář 2009

lis-uvidíš,že to dobře dopadne a budeš moct mít klabzubovu jedenáctku.. 😀 Já už můžu mít jen jedno těhu a kdo vím,zda se vůbec podaří.. 😒

Jinak zuby jsou prostě prevít.. 😠 U Jeníka jsem taky pomalu nevěděla,že mu lezou..přesně jak píšeš,byl chvílema mrzutý a to bylo vše..jinak žádný průjem,teploty,nic..V noci se někdy vzbudil,plakal,tak jsme namazali Mundisanem a během chvilky byl klid(pak ještě technika střídat dudlíky ve studené vodě namočené 😉 ).Ale byl to prostě fofr a touhle dobou už kousal jak o život.. 🙂 A tomik si ani nic neukousne,takže mu fort musím dělat ty pidi kousíčky masa atd.Jinak si už nějaké věci ukousne sám,ale je to otrava i s tím,jak mu to fakt leze pomalu.. ☹

lisounek
autor
25. zář 2009

no to jo to verim, Kata kouse jak diva a neumim si predstavit, ze by nemela zoubky ty jooo 😲 a nastesti se teda v noci nebudi, ale tak ceka nas jeste 10 zubu tak uvidime 😕

kdyz ja spis nevim, zda mam tu gyndu resit hned ted nebo jeste pockat...no ale zase na co cekat...treba za rok se budeme chtit snazit, tak at je to do te doby asi vyresene... 😕 a ten muj gyndar se me jeste zepta, zda me to nejak omezuje, ze to jako nemam atd...no jako to je otazka, asi kazda zenska by chtela byt v tomto ohledu v poradku..a kor kdyz chceme jeste mimi jednou ☹

honzulka
25. zář 2009

No tak věřím,že tě neomezuje to,že nemáš MS,ale věřím stejně,že stres to je nemít MS.Já bych to asi řešila už teď.Ty jsi sice mladá,ale až se budete chtít nsažit,tak si budeš užívat snažením a ne řešit ještě to,proč to nejde..Já bych se asi dala nejdříve do kupy,abych se pak mohla jen snažit.. 😉 My podle toho,jak budem zvládat finančně ten domek,tak se možná začnem snažit naposledy někdy v polovině příštího roku. 😎 Chci zkusit naposledy tu holčičku a když to bude další pinďa,tak budem mít holt klučičí dům.. 😀 Ale hlavně nechci rodit ve 40 ti,tak proto příští rok.. 😀 Tak uvidíme.. 😵
No a jinka mi jde Jeník v úterý konečně poprví do školky,tak z toho začínám být docel anervozní,jak to bude zvládat.. 😢

lisounek
autor
25. zář 2009

honzul ty jsi stejne odvaha s temi 3 detmi, ale co ja bych taky chtela tri, ale asi budu rada jestli budu mit 2 a navic, jak pises financne se to asi da uz dnes tezko utahnout... 😒

a at se libi Jenickovi ve skolce, snad to bude v pohode... 😉

honzulka
25. zář 2009

lis-taky z toho mám strach,ale...Já jsem ze tří dětí a po tom neštěstíjsme alespoň zůstali dva(to je jeden důvod,proč bych chtěla tři.. 😢 ),další věc je,že mě v tom podpořila mamka,že s námi bude bydlet a tudíž finančně pomáhat..A taky si říkám,že to zvládají i jiní se třemi a musí(kamarádka má klučinu a narodili se jí dvojčata a na výběr prostě nemá-musí to zvládat 😉 ).A my nejsme nijak nároční-dovolená nám stačí jednou za rok a to nemusí být zrovna Kanáry(mně stačí Čechy) a ani oblečení nepotřebujeme mít od Nextu a pod. 😉 Hlavně vůbec neříkám,že za rok rodím..Uvidí se hlavně,jak to budem zvládat splácet ten úvěr.. 😉 Ale ta holčička mě prostě láká.. 😉

lisounek
autor
25. zář 2009

to je jasny, ja ty duvody chapu a manzel chce taky dve a porad rika, cokdyby se Kate neco stalo - ja vim je to hrozny takhle myslet a ja takhle nemyslim ani ve snu, jenze bohuzel se to deje a co pak? budeme proste sami? me by to snad zabilo.. 😔 😔

honzulka
25. zář 2009

Ono stejně nemáš jistotu nikdy..Ale raději víc,když to jde..Uvidíme..stejně to přes koleno lámat nebudu,ale pořád si říkám,že ti kluci utečou za nevěstama a nám nikdo nezbude..a když to vidím i u nás,že já jsem s mamkou pořád v kontaktu a brácha přijede jednou za měsíc... 😠

lisounek
autor
25. zář 2009

jj je to pravda...a nejhorsi je, ze to s detmi proste strasne utika a ja si porad rikam, ze to leti a nejak si to ani nestiham uvedomovat ani uzivat..a predstava, ze uz zadne miminko nebude a pak mi to utece mezi prsty...no ale nesmim na to myslet, ze? 😒 uzivat si Kacenky ted a tady.. 🙂

honzulka
25. zář 2009

Lis-užiješ si i toho druhýho drobka,uvidíš.. 😉 Ale z vlastní zkušenosti musím říct,že Jeníka jsem prožívala víc..Teď jak jsou dva a musím se mezi ně dělit,tak je to jiný..Na jednu stranu se bojím,co Jeník v tý školce a na druhou si říkám,že právě budu moct víc času věnovat Tomikovi..Ale je to prostě větší fofr než byl s Jeníkem..Takže si tu Kačku fakt užij pořádně,páč už při druhým ten čas nebude.. 😵
Víš,po pravdě,já se ještě pořádně nesmířila s tím,že jsem nezvládla to kojení a kort,když vidím,že to sousedka zvládá,tak i to mě trošku vede k tomu třetímu dítku.. 😀 Jsem prostě blázen.. 😀 😀

lisounek
autor
25. zář 2009

no tak to jo 😀 😀 ja jsem nekojeni uz hodila za hlavu a navic jsem ted i rada, nebudi se v noci a je spokojena..nikdy nebyla nejak zavisla na kojeni a proste to tak je....a zase pricucle dite u prsu do roka a pul taky nejak neprozivam 😉 ...vse ma nejake pro a proti to je jasny...tehdy jsem se taky smirovala moc spatne, ale ted uz me to netrapi...takze do tretice holcicka a jeste kojit kojit a kojit....drzim pesti 😉 😎

honzulka
25. zář 2009

😀 😀 😀 Kojit,kojit a kojit.. 😀 😀
Já jsem v tomhle fakt bl....Prostě mě pořád štve,že jsem byla tak pitomá..Vždycky když se podívám do alba,že vlastně přibíral normálně a já se nechala tak rychle a lehce rozhodit,tak mám uase vztek..Kdyby to skončilo tak,že bychom to nezvládali...tak bych se tím tak neužírala,ale tohle mě fakt žere.. 😠 😠
A s tou holčičkou..moc bych si to přála.. 😵 I spočítat jsem to zkoušela,u našich to do třetice vyšlo,tak třeba bude to štěstí i u nás..ale hlavně,pokud do toho půjdem,tak aby to bylo zdravé.. 😉 😉 To je nejdůležitější.. 😉 A taky jsem přemýšlela,že bych si to nedala říct,abych byla překvapená.. 😀 Ale bojím se,abych se na to neupnula a nebyla zklamaná v tý poporodní náladě.. 😢
Uvidíme uvidíme..máme ještě skoro rok.. 😀 😀 Tak bychom to mohli zkoušet společně,co??Abychom zase rodili skoro spolu.. 😀 😀

honzulka
25. zář 2009

Tak už musím jít budit Jeníka.. ☹ Tak díky za pokec(po roce.. 😀 ) a držím pěstičky,ať se dáš brzy do kupy a tý mrchy si užiješ.. 😉 😉

lisounek
autor
25. zář 2009

jj taky bych rada nejak za rok zkousela tak uvidime 🙂 zatim pa a dekuju jdu si pro Katu taky je vzhuru

dnada
25. zář 2009

ahoj holky, koukám že ste se pěkně rozkecali,lis a honzul 😉

lis - asi si na tom stejně jako kamrádka,má ten samý problém. Pořád nemá MS a problém se sliznicí řešili už před prvním těhu.Taky chtěj ještě jedno mimčo(já chci taky ještě holčičku,ale u mě je problém s tatínkem ☹ )

honzul - asi se blbě zeptám,ale jak to myslíš že si vzdala kojení??? Jestli se ptám nějak blbě,tak se omlouvám.

JInak já špunta pořád kojím,občas přes den,ale většinou jen ráno 2x a večer před spaním a spí mi celou noc úplně bez problémů(pokud mu nerostou zoubečcí,který už maj teď zase 2měsíce pauzu,takže malej má pořád ''jen'' 8zoubečků).Takže já osobně si myslím,že buzení v noci nemá žádnou souvislost s kojením a nekojením 😉

lisounek
autor
25. zář 2009

dnad prosim te a jak to resi u te kamaradky? to by me fakt zajimalo a ze otehotnela 😕 jo ja to mam bohuzel po porodu, jak mi skrabali tu delohu 😔

Kata uz hodinu rve jako nemam uz na ni naladu ale vubec 😠 porad se po me sape a fakt netusim co ji je...jo a ma dudlaka a to uz hodne dlouho teda nemela pres den...fakt krize nejvetsi 😝

dnada
25. zář 2009

lis - já jen vím,že byli v praze na nějakým speciálním vyšetření(tam teda jezdili každou chvíli)... dělali jim všechny možná vyšetření(manželovi spermiogram a bůhví co ještě) a nakonec jim řekli,že je mizivá šance že budou mít svoje dítě přirozeně počaté,byli rozhodnutí a smíření s umělým oplodněním a kdyb se nepovedlo i to tak adopce a najednou otěhotněla 😀 No podobně to bylo u mě. Mě řekli doktoři v roce 2002 že nemůžu mít děti,jelikož sem v 16ti byla na potratu a při výškrabu mi nějak poškodili vejcovod(mám na něm centimetrovou jizvu) no a když už sem se konečně po letech smířila s tím,že už neotěhotním,tak sem to za dva měsíce nedostala a ve 4tém měsíci mi můj inteligentní gyndař potvrdil těhotensví(hned potom sem ho vyměnila za gyndařku v Plzni)

Jinak ,nemáme ty děti stejný? Dneska se malej ode mně nehne ani na krok,pořád na mě visí,chce chovat,jak udělám rychlejší krok,ječí ☹ To jsou snad nějaký divný erupce na měsíci,či co 😀 (pokus o vtip)

dnada
25. zář 2009

jo ,včera sme byli s prckem už po3tí na kardiu,dr mu ve 3měsících objevila šelest,no a včera na sonu tam našla malou dírku,která tam nemá být. No uklidňovala mě,že si nemám dělat starosti,že je to hrozně malinkatý a že se to ještě může spravit,jen nám zakázala saunu. No ale znáte to,obavy jsou.No snad to bude v poho,za rok si nás pozve znova.

honzulka
25. zář 2009

Ahoj holky..jdu jen ještě kouknout než půjdu spát s Jeníkem.. ☹

dnada-neptáš se blbě..Zkusím ti to zrekapitulovat....Já dávala večer Nutrilon,protože jsem měla málo mlíka a malej plakal..No a blbec jsem to řekla sestřičce,na což ona mi řekla,že přibral jen 100g,což není moc a že zkusíme,zda už si zvykl na ten Nutr.nebo je příčina ještě v tom,že jsem brala ATB.No,takže dle její rady jsem nakojila a "nabídla"60ml Nutr.po intervalu 3 hodin. a měla zavolat druhý den,zda vypije obojí..No a vzala to BOHUŽEL MUDr. a já jí řekla,že to vždycky vypije a někdy pláče i po hodině,či dvouch a tak že ho nakojím..na což ona mi řekla,že to nemůžu,že nesmím VYMĚKNOUT A MUSÍM HO NECHAT TY 3 hodiny brečet.No a to mě v tu chvíli naprosto rozhodilo,že jsem dostala v tom šestinedělí depku jak hrom a probrečela celý den,jak to mohla říct a večer mlíčko nebylo.. 😠 😢 Takže se mlíko ztratilo a NUtrilon nám zůstal do teď.Vyčítám si,že jsem se nechala rozhodit takovou pitomostí!!!Hlavně den předem,než jsem k tý doktorce šla,jsem večer odstříkala už hodně mlíka a chtěla večer jen kojit(měla jsem radost,že už je ho víc 😵 ).No prostě jsem byla fakt slaboch a podpora okolí nikde.. 😠 😢 Teď jsem řekla MM,že jestli bude třetí,tak kojit budu a o Nutrilonu slyšet nechci!! 😠

Tak nevím,zda je to trošku srozumitelné,páč k pochopení to není určitě..Je to moje blbost a slabost.. 😠

honzulka
25. zář 2009

Jinak s tou náladou dnešní u vašich dětiček-přesně tohle jsme měli včera s Tomikem.. ☹ A do toho Jeník protiva a fakt jsem si ráda večer sedla k Ordinaci a měla chvilku klííííd.. 😉

dnada-s tím srdíčkem tě chápu..My zase chodíme pořád s ledvinkou na Nefrologii a přesto,že mi paní doktórka řekla,že to už nic není a že jen Pediatři jsou puntičkáři a protop si nás hlídá,jsem z toho stále nesvá..Takže tě naprosto chápu,že když jde o srdíčko,tak máš takový strach.. ☹

lisounek
autor
25. zář 2009

honzul nemuzes si to porad vycitat chapes? co bylo bylo a priste uz budes moudrejsi u toho tretiho 😉 Kata ted usnula jupíí to bylo odpo s ni dneska 😨 brrr...jdu jeste varit...

dnad aha, takze priroda si poradila sama hmm hmm tak to jsem zvedava na sebe, ja jen porad nevim, kam se jako mam v te praze objednat, kdo se se mnou bude zabyvat a hlavne, ja ted otehotnet nechci, ale rada bych fungovala.... 😔 🙄