Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

honzulka
9. pro 2009

Ahoj holky.. 🙂 jdu na skok..jsem po včerejšku vyřízená,ale Tomík nemůže nějak usnout,když jsem tam s nima,tak si ani nemůžujít zchrupnout... ☹ Přišla jsme o půlnoci a do rána Tom zase fňukal,takže jsem pořád lítala nahazovat dudlíka a moc toho nenaspala...Už aby mu ty stoličky vylezly... 😠

lis-jednak jak píše uci do koupele a já měla i uvařenýjeden přes den a třeba vždycky když jsem přebalovala,tak jsem ho tím otřela... 😉

Jinak uci-o těch Pamprskách jsem to slyšela už hodně,že se děti opruzují,páč oni je prý začali vonět.Nevím,zda máte stejné jako u nás,ale čuchala k nim jedna paní v poradně a fakt prý jsou cítit heřmánkem...Já používám Tesco a nemůžu si taky ztěžovat... 🙂 Žádný drátek ani nic podobného jsem nenašla a jsou za rozumný peníze... 😉

uci
9. pro 2009

jj honzul, asi to bude to iste - su citit nejakou vonou (neviem ci je to hermanek ale voni to pekne), takze tam asi niekde bude pes zakopany 😖 no ale ako hovorim, ine mi nevyhovuju, aj tie tesco som skusala a mne proste pridu take tvrde - to ma kajka ako kus sadry v nohaviciach 😉 nemoze sa s tym poriadne hybat a chodi ako dilino 😀 aj bez toho chodi ako opilec a stale straca rovnovahu ☹ inac, to som sa tiez chcela opytat ako to mate vy? mne sa to uz prestava pacit, ako je mi jasne, ze je to len par mesiacov co sa postavila na vlastne nohy, tak od nej nemozem hned chciet aby vsetko ustala ale niekedy je toho uz fakt vela - pada ako hnila hruska po kazdom 2. kroku dajme tomu, vsimla si to uz aj cvicitelka na tom cviceni s malymi detickami kam chodime, ale zatial ma nejako neplasila, tak len dufam, ze to nebude nieco vaznejsie 😕
a tiez si uz nepamatam ci tie tesco plienky maju take tie pruzne pasiky na zapinanie? lebo bez toho si neviem predstavit ako by sme fungovali kedze ju dost trapi to bolenie bruska a nafukovanie (este stale - nechapem to a nikto mi to nechce verit, ze vsak sa uz hybe, tak sa musi vyprdkat, no ved ona sa aj vyprdka a riadne ale prave to je divne ze kde sa jej tolko plynov naberie v tom brusku a to ani nepapame take nafukujuce veci ako hrach, fazulu a pod. 😖 ) no cize priemer bruska sa jej stale meni podla toho ci uz "vyfucala" alebo nie 😉 a tie pruzne pasiky su na toto fakt super

honzulka
9. pro 2009

uci-mají právě i ty pružné pásky... 😉 Já Pamprsky měla snad jen jeden balík a ještě na Jeníkovi,ale jsou u nás fakt drahý.Ty Tesco používám od Jeníka a fakt jsem spokojená.Ani mi nepřijdou tak honě silné jako některé jiné...Ale každýmu vyhovuje něco jiného... 😉

Jinak s tím padáním bych to taky nehrotila..Oni mají to vyrovnávací ložiško ještě ne moc vyvynuté...Já třeba četla,že až snad od tří let dítě dokáže na povel zastavit,že ty menší to nezvládnou a proto ještě chvíli po "povelu "běží.I třeba skákání ze schodů má svůj vývoj... 😉 Tomik pravda moc nepadá,ale taky má dny,kdy mi přijde,že je jak po taho-motají se mu nožičky a věčně je na zemi... 😀 Teď má pro změnu období,že furt lítá jak splašenka a to je něco na mě...Včera upad cca 10 cm od rohu zíďky,kterou mám e v kuchyni a já viděla všechny svatý a hlavně tu rozbitou hlavu... 😢 Tfuj tajbl..

uci
9. pro 2009

honzul tak dik za ukludnenie 😉 necham to teda zatial tak

lisounek
autor
10. pro 2009

jo holky to potvrzuju ze Pampersky ted navoneli, ale uz je to dele a K je snasi dobre...urcite to nema z plinek...jenze je fakt, ze ted se ji ty osypky udelaly uz i v trisle a to uz fakt nevim...ani po masti od mudry to nezmizelo, ale porad se to rozleza 😲 😔 asi budeme muset zitra zase tam...ja se toho repiku bojim, nektere deti na to pry reaguji jeste hur ☹

Jinak Tesco plinky jsou temer stejne jako Pampers maji pruzne pasky a tak, ale my tu proste Tesco nemame, tak jsme jen vyzkousely a dal smula... 😝

lisounek
autor
10. pro 2009

Kata ma taky dny, kdy je jak motovidlo a pada na kazdem druhem kroku..myslim, ze nekdy za to muze i unava, kdyz je unavenejsi pada casteji...obcas se zamota, kdyz rychle bezi.. 😨

lisounek
autor
10. pro 2009

jo a pravda me prisly ty Tesco pliny taky tvrdy, proto jsem je uz nechtela...nam vyhovuji Pampers, pres den davam Slepp Play a v noci Huggies Premium...ty podle me jsou naprosto nej na noc... 😉

uci
10. pro 2009

no a je mozne ze iny typ tych pampersiek by mohol byt bezproblemovy? alebo je to vsetko rovnake co sa zlozenia tyka? mozno by sme vyskusali tie sleep&play, alebo take nohavickove...

laaala
10. pro 2009

Ahoj holk, koukám, že řešíte plínky , my jsme od narození na Pamperskách, vyzkoušely jsme všechny možný, ale tyhle nám jsou prostě nejsympatičtější, s jinýma měla Adla problém a měla červenou prdelku. I ubrousky Pampers používáme.
Lis, máte nějakou vyrážku 😕 ? Je ta mastička od dr. mastná ??? My jsme s tím měly kdysi taky problémy, furt mi říkali mazat, mazat ... se jí to zhoršovalo, tak jsem nemazala a byl klid ... jsem jí tím ucpávala póry ... jsem si to tedy vysvětlila já sama pro sebe ... uvidíš, co vám řekne dr.

laaala
10. pro 2009

otázka do pranice 🙂 ... jedí vaše děti příborem ??? Adla se sama nenají ani lžící 😕

uci
10. pro 2009

laaala: to je snad este skoro nie??? 😨 teda ja si tak hovorim 😉 kajka sice uz "jedava" lyzicou = patla sa nou v miske a kym si ju da do pusy tak jej z nej vsetko vypadne a vsetko naokolo je zas...ate a ja ju medzi tym rychlo nadzgavam druhou lyzicou, ale teda ako pribor to nehrozi 😕

laaala
10. pro 2009

uci , mě to taky vyděsilo .... jsem to někde četla, že už dokážou používat lžíci a vidličku .... to my ani náhodou ... tak je to v pořádku , uci 😉 🙂

honzulka
10. pro 2009

Ahoj holky..jdu na skok než začne ordinace... 🙂 Mně tedy z plen nejvíc vyhovovali Hugies,ale vadí mi ta cena.. 🙂

lis-já s řepíkem nikdy špatnou zkušenost neměla,vždycky pomohl... 😉 Ale třeba je na něj někdo citlivý..Já nemám ráda heřmánek,páč ten je prý horší-vysušuje atd. 😒

laaala-u nás nehrozí pomalu ani lžička... 😀 Tom je prostě lenoch líný a ani flašku si někdy nechce držet sám... 😠 Ale pravda,že dnešní svačinu zvládnul a asi dvakrát si tu lžíci dal do pusinky,ale jinak s ní většinou dělá blbiny,takže mu jí po chvíli zabavím... 😠Ale vidlička ho baví...mám plastové z Ikei a on se vždycky hrozně snaží něco napíchnout a ještě u toho heká,jako že je to těžký... 😀 😀

Tak a mizím k TV...zase se o mě pokouší virozka,tak jí jdu zahnat čajíkem...papa

dukie
10. pro 2009

Ahojte děvčata. 🙂

Plínky používáme Huggies Premium celý den i v noci. Jiné nám prostě nevyhovují. Zpočátku jsme používali Tesco i Pampers, obojí mu v té době krásně seděly a byli jsme maximálně spokojení... ale jak rostl, tak mu tyhle značky nepřiléhaly hezky kolem nožiček a vždycky se tudy "prokakal". 😖 Takže jsme nakonec skončili u těch Huggiesek, a to ještě ty drahý Premium, páč ty obyč mu taky kolem nožiček a bříška nesedí tak dobře. Je to drahý, no ale co už naděláme, že jo. Kaká mi 2 - 3 x za den, kdybych ho měla pořád kompletně převlíkat, tak nic jinýho nedělám...

Jo a lžička a vidlička a nůž... no snaží se používat lžičku i vidličku (nůž mu nedáváme), někdy mu to jde, ale víc toho končí na stole... a po třetím pokusu mi dojdou nervy a beru mu to a krmím ho sama. On se někdy vzteká... a někdy až tak, že odmítne se nechat krmit. Tak mu to seberu úplně a je vymalováno. Se prostě nebudu rozčilovat. 😎 Hlad ho naučí. 😀 😀 😀

lisounek
autor
10. pro 2009

jeee jeste to neumi snad jist priborem K to nedokaze ani lzici, presne jak pise uci 😀 do pusy se trefi, ale nedokaze nabrat a pak to vezme rovnou rukama nebo pusou 🙂 anebo to radeji vzda a necha se nakrmit 😝

taky mame plastove pribory z Ikey zatim pouzivam jen ty lzice, jsou fakt dobre 😉

a Huggies Premium kupuju pouze v akcich, v Rosmannu je maji na ne casto a prijde mi, ze kolem 300 kc to ujde.. 😉

laala: jo je to desne mastny je to mast nejakyho prof. Novotneho vubec neznam 😕

lisounek
autor
10. pro 2009

Honzul vykuryruj se 😉

jo a musim se pochlubit uz asi 4 den K kaka pouze na nocnik 😉 se nam to dari zatim vychytat..ale nekdy se to taky nepovede nooo 😔 ale jako asi se ty plenky trochu usetří 😉

uci
10. pro 2009

lis: tak to je este fajn, ked to nakoniec kata vzda, to kajka ani za svet a vobec jej nevadi, ze si aj pol hodinu dava do pusy uplne prazdnu lyzicku a ocucava ju o zivot ako keby tam ktovieco mala nalozene 😀 ale ked jej ju zoberiem, tak spusti vresk a neda sa nakrmit aj keby som sa jej tam naservirovala rovno sama ja na tanier 😠 takze posledne dni je snaca ju nakrmit len tak narychlo pomedzi tie jej pokusy kym si nevsimne, ze vlastne sa vobec nekrmi sama 😀 😉
a my najnovsie nechceme kakat do nocnika ale rovno do zachodu - teda zatial iba raz 😉 ked nechcela ani za svet do nocnika ale strasne ju to tlacilo a neslo to, tak som ju supla na velky zachod a hned sa od strachu pos...ala 😀 to bolo fakt asi tak do 2 sekund 😀

dnada
11. pro 2009

Ahoj, já osobně od narození používala bela happy plíny a od cca 4měsíců malého ,co mi začal spát celou noc pemprsky.Zkoušela sem všechny možný pleny a jedinný pemprsky nepročůrá ani teď a ještě se mi nestalo,aby když se pokadil u to vyjelo někudy ven.Zkaždých jiných plen mu to vylítlo. Jinak opruzeniny ani pupínky nemá a bude to tím,že ho mažu bepanthenem,teď už tedy jen když se pokadí,jinak když přebaluji jen počůranou plínu,tak ne. Ubrousky používám buď pemprs,johnsony(ty v tom růžovém obalu) nebo Baby lindo(žlutý).

tak lžičku už udrží i tak,aby něco do pusy donesl,ale líp mu jde když krmí mě 😀 s vidličkou je šikulka,ale potřebuje k tomu obě ručičky aby se trefil do pusinky 😀

a nočník? no už si ani zase neříká... už dlouho nebyl v jesličkách,vlastně 14dní,jelikož má pořád rýmu a ke všemu jsem i já od úterka marod,sem si od našich přivezla angínu ☹

hezký den

dukie
11. pro 2009

Holky, Vy tu píšete o nočníku... a malej na něm nevydrží ani 2 sekundy sedět... už když ho tam posazuju, tak protestuje a hnedka vstává... no fakt mě děsíte teda... Navíc fakt kadí až třikrát za den... a naprosto nepravidelně (jednu dobu to bylo jednou a aspoň v rámci jedné hodiny, takže se dalo tušit, kdy to přijde... ale teď teda vůbec)... takže ani vytušit správnou dobu nějak nedokážu. 😕 No u nás to bude asi ještě boj teda... 😝 Spoléhám na léto... že bude u našich venku běhat s holou prdýlkou... že by se to mohlo zvládnout... to už mu budou skoro 2 roky... snad to i pochopí...

lisounek
autor
11. pro 2009

uci jo ja to taky tak nekdy delam, ze jednu lzicku ji necham a druhou krmim nenapadne mezi jejima pokusama 😀 a na velikem zachode uz taky sedela na te sve redukci, ale zatim nic 😅 nocnik se ale dari...kdyz se ji chce udela eee anebo slysim, ze prdí, tak se ji zeptam jdeme delat eee? A ona se zaculi a jde ke me vezme me za ruku nebo utika k nocniku a svete div se vetsinou se ji chce a dokonce i pocka, az ji svliknu 🙂 tak uz asi ovladat sverac trochu umeji...jo ale kdyz je to rychly, tak je to v plene... 🙄 ale ted se nam dari vcelku a ona na nem sedi v klidu, jen kdyz je unavena nebo nastvana tak se vzpira...dukie ale neboj urcite prijde vhodna doba...ja jsem K zvykala uz strasne brzy to je pravda, uz nekdy kolem 10mes. veku..a asi je zvykla

Bella Happy jsem jen vyzkousela a prijdou mi nejaky obrovsky, ty gumicky kolem nozek nic moc...kdyz byla mala, tak jedine Pampers a ted na noc ma Huggies, ty jsou nej...pampers mi uz taky procurala, ale spis ji mela blbe danou nebo tak...

laaala
11. pro 2009

ahoj, ... nočník u nás taky nehrozí .... 😒 .... sice na něm vydrží pár minut sedět ( ale musím jí půjčit do ruky buď mobil nebo dálk. ovládání ), ale pak vstane a vykaká se na koberec, takže vůbec ( podle mě ) nechápe, co na tom nočníku má dělat. A musím říct, že trénink na nočník pěkně flákáme ... čekáme na léto jako dukie 😅

laaala
11. pro 2009

lis, Kačí je šikulka 😵 ....

dukie
11. pro 2009

lis: My měli taky pokusy s nočníkem docela brzy. Ale už tenkrát ho odmítal... a je to tak dodnes. Prostě to vůbec nefungovalo a nefunguje. Tak žádná tragédie, že jo... každopádně ale souhlasím s laaalou, Kačenka je šikovná holka. 😵

lisounek
autor
11. pro 2009

holky diky, ale proste te beru spis tak,ze je v tomto chapavejsi tot vse... 😉 chlapecek moji dobre byvale kamaradky (nekdo tusi o kt. jde) taky nechtel jeste v roce a pul na nocnik, proste vubec a cural mimo nej a ted jsem se s ni tak letmo bavila a na nocnik chodi i si sam rekne, proste vse chce svuj cas a on prijde 🙂 a taky jim treba konkretne pomohlo, kdyz mu to ukazal tatinek (je pro nej coby kluka vzor, tak pak chodil na velke wc na redukci)...no ale jak rikam kazde dite se to nauci po svem a v pro nej spravny cas 😵

dnada
11. pro 2009

lis - 😀 ukázal tatínek... 😀 to u mě fáákt nehrozí.... já počítám s tím,že to okouká v jesličkách.V pondělí ho tam snad zase dám.

jo a musím se pochlubit,mám upečených 7druhů cukroví a na další se chystám 😉

jinak ty plíny bely sem dávala jak sem psala od narození,právš proto že jsou velký a tlustý a krásně držely nožičky od sebe což je u novorozenců potřeba,ne? balík Hugiesek clasik sem dostala od kámošky a nakonec sem jí je vrátila pro jejich špunta,mě se teda nelíbily vůbec 😒 no co člověk to názor no

lisounek
autor
11. pro 2009

dnad ale ja nemyslim Huggies clasicc ty jsou nic moc, ale Premium s medou Pu 😉

dukie
12. pro 2009

Ahoj holky. 🙂 Souhlasím s lis, ty klasický Hagísky nejsou nic moc 😒 , ale Permium fakt stojí za to. 🙂 Taky se je snažím kupovat v akcích (mívá je i Tesco, posledně jsme je, myslím, kupovali za 299,--, ale nejsem si úplně jistá), tak se to tak nějak dá i cenově rozdýchat... 😕 Ale každýmu dítěti sedí jiný plínky, prostě podle velikosti a tvaru tělíčka. 🙂

laaala
12. pro 2009

ahoj holky,
jsem si konečně sedla .... jsem se hrabala s vosíma hnízdama, ale myslím si, že se do Vánoc sežerou, že je budu muset dělat znova.
dnad, ... 7 druhů ... to je nad moje síly, včera jsem udělala 2 plechy rohlíčků a jeden jsem spálila, ale totál ... úplně jsem zapomněla, že peču ...
... ani mě to nebaví ... takže udělám vánojdu , ještě jedny vosí hnízda a kašlu na to ... stejně jsme tlustý 😝 a eventuelní návštěvy stejně budou naslazený z domova 😅 😀

dnada
12. pro 2009

dukie - za těch 300 máš kolik kusů plen? No já kupuju ty maxibalení pemrsek,což je myslím 82plen za 425kč,myslím,to máš kousek přes 5kč za plínu...

laaala - no já ještě upeču 3druhy a pak mám ještě vybraných asi 8druhů nepečeného a letos upeču i vánočku a ještě i chlebíček a pak ještě nepečený chlebíček... no tam mě to baví, a peču i pr známí,ti nemaj čas ,tak mám i trochu motivaci . A já první plech taky spálila,jako každý rok,ani pes to nežral 😀

uci
13. pro 2009

holky vy ste sa zblaznili???? 😉 7 druhov, 8 druhov.... kolacov ....tak toto ide uplne mimo mna 😕 ja teda PLANUJEM urobit len 2 druhy kolacov a uz teraz mam z toho tazku hlavu: kedy najlepsie sa do toho pustit (aby som nakoniec nezostila ze peciem malu nemiesto kolacov 😉 a tiez aby to aj vydrzalo do vianoc), co vsetko na to budem potrebovat, kde a kedy to nakupit....akoze fakt si to ani neviem predstavit ako to mozete zvladnut 🙄 ja nie som schopna ani navarit nieco jednoduche ☹
minule som sa po dlhej dobe pustila, ze spravim malej rezance s vajcom ale bol to boj (mala vrestala, bola na mne nalepena, stale len hopi-hopi....) si pripadam totalne neschopna, ked vas tu tak pocuvam ako vypekate, ja na to proste nemam nervy varit/piect v takychto "bojovych" podmienkach, ved aj ked som predtym mala na to klud, tak mi vzdy nieco vykypelo (polievka snad v 99,9 %), no nic, musim sa asi zmierit s tym, ze kuchyna nie je pre mna to prave orechove 😝