Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lencourek
12. říj 2008

ahojda maminy, zase se jdu na vás podívat. my jsme měli tento týden docela nabitý. Začala jsem s prckem jezdit autem. Měla jsem z toho hrozný strach, jelikož ani před porodem jsem nebyla zrovna častá řidička. Ale bylo to dobrý. Prcek skoro vždy usnul, ale taky jsme měli cestu, kdy mi celou cestu z Hradce Králové do Pardubic ( á 25km) skoro celou probrečel. Na každých semaforech jsem mu dávala dudlík, ale on ho vždy vyflusnul a pak ho zase chtěl, ale za jízdy to zrovna nešlo, jelikož mám autosedačku na zadním sedadle kvůli airbagu. Takže to byla docela sranda. A když jsme se blížili k domovu, tak usnul. Ale jinak byl zlatíčko. Pár dní bylo docela počásko na ježdění s kočárkem, tak jsme toho využili.
No a v pátek navečer mě chytl zánět prsu, takže žádná sranda. Ale dnes už dobré. Tak snad se to už nebude opakovat.
Holky, nevíte, kdy mají dětičky ty spurty? Dnes se mi zdá, že prcek by furt jedl, tak se jen chci ujistit, že to není ono.

lisounek
autor
12. říj 2008

ahoj holky, taky se dostavam az ted, zase jsem unavena a mam to jak Sil, proste je porad co delat a dnes je manza cely odpo na zahradce musi ji zazimovat...no a to se vzdy tesim na vikend, ze mi pomuze nebo si vezme malou, ale dnes to spolu zase tahneme 😉 . V noci zase nechtela spat, tak ja nevim budu muset nastolit ten prisny rezim a pres den ji nenechat tolik spat... ☹ jenze zrovna ted taky spi a budte je, kdyz jsou jak andilci, ale v noci jsem pak nastvana 😠 ..pritom mela ted par dobrych noci az zase tu dnesni a vzdy blbne o vikendu, kdyz s nami manza spi (pres tyden spi bohuzel jinde, aby byl schopen pracovat)...

Leni: spurty by mely byt ve 3 a 6 tydnu a pak pry ve 3 a 6 mesici, ale kazdy dite je individualni, takze se to neda brat asi uplne presne..jinak jsi dobra ja bych taky chtela brzy oprasit ridicak, ale zatim nemam cim jezdit..manza ma firemni auto a tim nemuzu, tak snad na jare dostanu nejake sve vozitko, abych byla vice mobilni taky...;) sice budu mit chvili strach, ale potrebuju se vyjezdit, abych se nemusela porad na nekoho spolehat.. 😎

dukie
12. říj 2008

Ahoj holky, všechny Vás zdravím celá vyčerpaná a zoufalá sama ze sebe... 😝 Navíc tu máme dost hnusný počasí, to člověku taky nepřidá. 😒

Toníček v noci plakal, bolelo ho bříško (ale včera byl báječnej, byli jsme na návštěvě u našich a byl úplně zlatej 🙂 ), tak jsem tu s ním blbla a vůbec se nevyspala... a nějak to ve mě začalo hlodat, že je to nefér, že k němu nevstává manžel... že když druhý den nejde do práce a není to zrovna kojení, tak by přeci mohl... 😕 A současně jsem neměla to srdce ho budit a začít mu to předhazovat... prostě zoufalý vnitřní boj a vlastní nerozhodnost a únava a láska k manželovi, který je teď chudák tak trošku odstrčen... a který dělá vše, co jen může, pomáhá mi... na druhou stranu vede takový ty řeči, byť mě tím asi jen zlegrace škádlí, že musíme malýho otužovat, že 24 stupňů v bytě je přetopeno, že je mu horko a nemůže proto spát ... a že není potřeba kdovíjak přitápět v koupelně, když chceme malýho vykoupat (nám MUDr. říkala, že na nahulatý miminko má být minimálně 27, v koupelně je běžně tak 22 - 23 stupňů...)... a já mu stále dokola vysvětluju, že v 6 týdnech je teda na otužování dost brzy, že s tím musí ještě počkat atp. ... a protože jsem vysílená, tak jsem z těchto řečí podrážděná, jako vtip to rozhodně nezvládám brát a nezvládám sama sebe, pak spolu mluvíme jak manželé po 30 letech manželství... připadám si zoufalá... ☹

Asi mi chybí kontakt s lidma... na tý procházce v parku si člověk s nikým moc nepokecá... a doma můžu celej den akorát tak mluvit do zdi... a brát malýho někam mezi lidi si ještě moc netroufám, přeci jen nás trápí hodně ty prdíky, takže často pláče, taky to časté kojení... 😕 Asi začínám mít nějaké to baby blues nebo jak to nazývají odborníci... ☹

Navíc, už jsem to tu, myslím, psala, jsem sice na mateřské, ale "bokem" na živnosťák jsem dělala účto 2 klientům... a to jsem si nechala... a DPH se blíží (25.10.) a já toho nemám hafo hotovýho, když malej pláče, tak se nedá účtovat, to je tak akorát na nadělání chyb... prostě na to nemám čas. Teď jsem dodělala mzdy, po chvilkách jsem to zpracovávala... to, co mi dřív vzalo 3 hodinky... jsem po částech dělala 3 dny. 😝

...se omlouvám, že Vám tu pláču na rameni, ale nějak nemám komu to povědět a chce se mi z toho všeho plakat... mám asi špatnej den... ☹

lisounek
autor
12. říj 2008

dukie: kocko drz se nejsi v tom sama, taky jsem zoufalka a mam podobny pocity..ted drzim Katu, tak az to pujde pisnu vic...jdeme koupat to bude zase krize, boli me desne hlava a jsem unavena... 😖 uz nemam na ten intevni tev 🙄 a i Kata je mrzuta, pac ji na radu dr. nechceme nechat spat, aby spala v noci - projde mi to jako blbost je mrzuta a stejne ji zadna stimulace nezajima, tak nevim...... ☹ ☹

lisounek
autor
12. říj 2008

melo tam byt intenzivni rev 😅 😨

miruskaaa
12. říj 2008

tak mi ted s malym taky zapsime dneska nam pres den spal docela dlouho a to bude ono tkze zitra to musim udelat a budit protoze kdyz pres den moc nespi tak v noci jak zabitej to mi ver lis mam to vyzkouseny ale jak rikas kazdy dite je jiny ale zkuste to...
holky a co je to ten spurt???kdy jste se tady o tom neavili tak ani nevim ze to slovo existuje tak mi to prosim vysvetlete...
dukie taky mam kolikrat chut pritele v noci zudit kdyz se malej vzbudi

silrej
13. říj 2008

Ahojky holky, koukám, že tady o víkendu nebylo moc rušno...no, jo, dětičky nás zaměstnávají! 🙂My měli celkem náročný víkend, v sobotu jsme byli se známými na motokárách a večer k nám dorazila návštěva, tak si to Kája užívala, ale musím jí pochválit, protože byla vzorná a opravdu asi měla pravdu sestřička z porodnice, když říkala, že je společenská, protože jak kolem sebe měla spoustu lidí, tak házela úsměvy a byla klidná... 🙂))A včera když bylo tak krásně, tak jsme vyrazili s taťkou na dlouhou procházku, takže víkend jsme si hezky užili...a Dukie, já by pocity co máš ty mám občas taky, sice chápu, že taťka chodí do práce a potřebuje být vyspalý, ale já i když do práce nechodím, tak taky potřebuji být vyspalá, ale spánek je pro mě teď občas nedosažitelný luxus... 😅 Holt, musíme být holky chápavé i když nás to občas štve, ale jak říká s oblibou jedna moje kamarádka...jo, užívej si mateřské! 😀 Lis, uvidíš, že s malou časem určitě najedete na nějaký režim...to nám se teď daří pár dní koupat kolem půl osmé, pak si napucneme bříško a do desíti Kája většinou vytuhne sama v postýlce a spí tak do dvou, tří...pak se znovu napapkne a spí tak do šesti...a pak už tedy nespí vůbec, přes den mi vynahrazuje noc... 😉 Zrovna teď tady leží vedle na sedačce a povídá si s medvídkem...v postýlce se nám být nechce, vyžadujeme společnost! 😝
Jo, jinak Dukie, taky nás trápí kakání...už dva dny nic, tak čekám, zda dneska nic a asi budu muset použít tu rourku...nám říkal doktor, že po třech dnech by se už vykakat měla...asi to máme po té UM! ☹ Chci se zeptat, ta rourka se malé jen strčí do zadečku...nic víc? 😅
Mirusko, ohledně toho spurtu, tak Dukie pár stránek zpět dávala odkaz přímo na nějaké stránky, kde to bylo moc hezky popsaný, tak si to zkus najít... 🙂

mikulka
13. říj 2008

Ahoj holky,

prosím, poradíte mi, kdy mohu malého po porodu koupat? Jde mi o pupíček, ještě to nemá zcela zhojené. Už jsme koupali, ale pak jsem si uvědomila, že se asi ještě nemá, dokud není úplně zhojený pupíček?
Jak dlouho po pordu jste koupali vy? Malému je 10 dní.

dukie
13. říj 2008

Ahoj holky. 🙂 Já vím, že v těch podivných pocitech nejsem sama, jen to na mě včera nějak padlo... a dnes ráno to nebylo o moc lepší, protože malej se zase před třetí vzbudil a po papkání mi plakal až do pěti... ☹ Moc dobře jsem se nevyspala. A pak mi hned ráno po probuzení plakal na přebalováku, přitom se mi počůral, když jsem mu sundala plínku... a byl tak šikovnej, že si počůral i všechno oblečení, co měl na sobě... takže zoufalá a nevyspalá matka ho trpělivě celýho převlíkla a u toho mu vysvětlovala, že na tohle zrovna dnes ráno nemá nervy, že tohle jí přeci dělat nesmí... ☹ Pak jsme papkali a teď už zase pláčeme. ☹

sil: Trošku Ti závidím, že si malá povídá s medvídkem. Náš Toníček se o hračky vůbec nezajímá. Maximálně tak ještě když mu s nima dělám tajtrlíky před očima, ale jinak nic. Jo, ale baví ho kolotoč nad postýlkou, to jo. 🙂 Ale jak se to nehýbe, tak ho to nezajímá...
Rourka se, pokud vím, jen zastrčí do zadečku. Prý cca 1,5 - 2 cm hluboko, prý to člověk pozná... prostě pomaličku a jemně dovnitř, předtím samozřejmě namáznout, aby to klouzalo. 🙂 Držím pěsti, ať se zadaří - ať už bez rourky nebo s ní. 🙂

mikulka: My koupali mimi už v porodnici (to ještě miminka měla takový ten kramlíček na pupíku), ale jen tak narychlo, pod proudem vody. A při propouštění nám sestřička říkala, že koupat můžem hned, ale že do vaničky máme dát jen malinko vody, resp. tak, aby pupíček zůstal nad hladinou. Namočit se prý může, ale dlouho máčet by se neměl. No ale jestli máš pochyby (já je měla taky), tak ho můžeš pár dní jen umývat žínkou a pak teprv přejít na koupel. 🙂 My koupali hned první den po návratu z porodnice a právě jen s tou troškou vody. Ale o pupíček jsem měla strach, takže Tě úplně chápu... Důležitý je po koupání ho hned vysušit a ošetřit lihem. A mělo by to tak být v pořádku.

mikulka
13. říj 2008

Díky, dukie. My právě koupali v kyblíku. Sice tam byl jen 5 min, ale i tak, tam má pupík úplně ponořený. Asi radši budu zatím omývat žínkou (i když to se mu moc nelíbí) a ve čt se poradím s dr. Jdeme do poradny.
A kdy se zahojí úplně?

dukie, tak to chápu, po takové noci a ránu, že jsi v depce. Ale hlavně, že je malý zdravý, to je nejdůležitější (já si to tak říkám) a tohle k tomu holt patří. Já jak malýho rozbalím, většinou se počůrá a jak chlapečci čůrají nahoru, je durch celý, takže věčně převlékáme. A samozřejmě hlavně v noci. 😉

sil, nám dr. říkala, že po šestinedělí nemusí mít mimi i 7 dní stolici!!! A že mě to nesmí vyděsit. Pokud bys dávala rourku (my jí dávali jednou na prdíky, které nás dost trápí), tak kousek pomaličku zastrčit, tak cm a půl, řekla bych. Prostě kousek a chvíli nechat.

uci
13. říj 2008

ahoj holky, zdravim vas po narocnom vikende - v sobotu sa nam prdolka skoro zadusila ☹ po jednom z klasickych preplakanych kojeni zacala tak strasne plakat, ze sa zrazu nevedela nadychnut - uz sa jej to parkrat stalo ale vzdy sa po par sekundach chytila ale teraz zacala cervenat, potom fialoviet az bola skoro cierna 😨 a ja som vobec nevedela co mam s nou robit, plieskala som ju po tvaricke, potom po hrudnicku, no nakoniec nadychla ale neviem co zabralo, takze neviem co budem robit ked sa jej to zase stane ... holky ja som sa tak strasne zlakla, neviete si predstavit ten strasny strach - a dufam, ze na to ani nikdy nepridete - ze sa vam nic podobne nestane - teraz sa ju bojim nechat plakat co aj len chvilocku, takze sa stale musime cicikat a nosit a cumlikovat 😒
mikulka: my sme kupali uz v porodnici a uplne v poho, potom aj doma uz normalka, nejako sme ten pupik moc neriesili, proste sme ho po kupani poriadne vysusili a naliehovali a bolo fajn, este taky tyzden - 10 dni (teda od vtedy, co sme prisli domov) sa hojil, ale este aj teraz ho sem tam po kupani pretriem liehom pre istotu, lebo vodu na kupanie napr. neprevarame - aj sa vselikto cudoval, ze preco nie ale ani v porodke nemali prevarenu a bolo dobre, len davam pozor na ocka a uska aby sa tam nedostala ta voda, zvyknete niektora prevarat vodu na kupanie?

uci
13. říj 2008

dukie: hore hlavu, je to niekedy o drzku - ved je to pre nas totalna zmena - z aktivnej zeny sa stane zo dna na den mama na plny uvazok, je uplne normalne, ze nas to takto zmaha - hlavne psychicky (teda aspon mna, tu fyzicku unavu clovek tak nejak nevnima, az kym ho to nezlozi 😉 ) aj tak ta obdivujem, ze si sa pustila tak skoro do roboty, ja by som teda nevladala - hlavne ked su to take veci, ze sa potrebujes na to poriadne sustredit, sme tam sice nieco treba porobit do prace aj teraz ale su to len take nejake male ulohy, ktorym sa venujem tu chvilku tam chvilku, to sa este da, tak si skus dat holka radsej oddych a odloz robotu na neskor, ked uz budete mat s Tonickom pevny rezim, urcite sa ti zlepsi aj nalada, ked sa nebudes musiet stresovat este aj pracou 😉

uci
13. říj 2008

mukulka: este ma napadlo, neviem ako ty ale my sme ten pupik liehovali pri kazdom prebalovani a fakt bol zahojeny raz dva 😉

uci
13. říj 2008

tusim sa tu rozpravam sama so sebou 😀 nikde nikto ... toto mi robite baby? ked konecne chvilku spinkame a mam cas sa tu vykeciavat??? no nic, asi sa pojdem porozpravat s tou stenou tak ako dukie 😉

lisounek
autor
13. říj 2008

holky ja napsala prispevek snad na pul stranky s ditetem v ruce a ono me to stacilo odhlasit me fakt picne teda 😲 😲

lisounek
autor
13. říj 2008

takze jedu nanovo, dite jsem polozila a moc se ji to nelibi 😒 ach joo jsem na tom jako dukie, jak zabavit takhle male ditko, kdyz nespi a nechce spat?? je to fakt na palici..hracky ji poradne nezajimaji a kolotoc mame v reklamaci, rozbil se, takze co ted...lehatko taky jeste nemame...takze kdyz nespi, tak ji musim nosit..libi se ji jen ta plysova krava a to taky jen na chvili a to s ni jeste musim blbnout...takze porad asistence 😠 a ted schvalne fluse i toho dudlika, abych se ji venovala 🙄

mikul: to koupani klidne hned z porodnice, to je v pohode, my taky koupali ( s tim, ze doted je u nas sileny povyk, kdyz koupeme a tak je to fakt stresujici pro vsechny)ditko se zalyka jeste pul hodiny po tom, ale to je jina..jak pise dukie, voda na nej muze, ale ne machat, takze kyblik neni primo idealni, bud vanicka z pocatku nebo ta zinka noo..ja jsem ho vzdy jen tak jako presplouchla vodou a pak pretrela lihem, jak pisou holky..my ho meli brzy peknej..asi za tech 10 dni...

lisounek
autor
13. říj 2008

uci: to nedychani je fakt hruza 😲 nam se to stava obcas pri kojeni, ze jak hlta, tak se zakucka a to pak taky meni vsechny barvy...vetsinou ji trochu poklepu na zadicka a nebo zvednu a je to pak dobry..ona se teda vzdy lekne, tak chvili breci ..kdyz se ti to zase stane, tak malou vezmi na dlan briskem a hlavou dolu, a trochu ji klepni do zadicek nebo s ni zatres..ale musi byt nepatrne hlavou dolu..to je prvni pomoc pri duseni miminka..ale radeji at uz to nikdy nepotrebujes...

dukie: a delat ucto se rvoucim miminkem je fakt o krk.. 😖 ja si to teda taky neumim predstavit, ze bych mela pracovat..ty jo to jsi dobra, ale pekny nervy co?? no snad to nejak zvladnes...

Jinak jak pise Sil, taky me nekdy vadi, ze manza spi a ja kmitam - holt kdyz jsem nevyspana tak jsem pak podrazdena a nemam proste trpelivost - to me pak nastve i to, ze se mi mala pokadi, ja ji prevliknu, umeju, prebalim a chci ji ulozit a ona se pokadi znovu, to bych pak brecela a pritom je to fakt banalita... 😒 chapu, ze chodi do prace, ale my vlastne taky porad jsme v zaprahu, navic i kojeni bere dost energie...a k tomu muj manza s nami spi jen o vikendu a pres tyden ne, takze o to vic mu zavidim, ze on ma klid..ikdyz ale treba fakt pomaha kdy muze a to je velka pomoc.. 😨

Jinak s tim spanim to mame jak kdy, ted jsme treba doma, protoze jsme byly venku dopo a to nespi a venku by spala...je to slozity, kazdej den je jinej a navic koupeme ob den. Po koupani vzdy vytuhne sama a spi, kdyz nekoupeme tak je to horsi a na delsi dobu...pres den by mi ale normalne pospavala kor venku a v noci se ji pak nechce..ale jak rikam, je to vzdy jiny...

Musim se vam taky priznat, vcera pri koupani jsem malou malem utopila..ona strasne jeci, ale fakt hrozne a jak jsem spechala, aby to mela rychle za sebou, tak jsem nejak splouchla vodou a primo ji do pusinky, no hned jsem ji otocila a vyteklo to, ale mozna i neco spolkla..ja se pak bala koupeme v olejicku, zda se ji nemuze neco stat, ale tak je v pohode, tak to nakonec mozna nestacila spolknout..holky nekdy si pripadam nemozne fakt 😔 😔

ada80
13. říj 2008

Ahoj holky 🙂 koukám,že jsme na to všechny stejně a jsem ráda,že nejsem sama.Taky mě někdy připadá,že se o malou starám jen já/samozřejmě to není pravda/ale vy víte jak to myslím.Ted mám chvíli klid protože moje mamka přišla pro malou a vozí tak jsem si mohla pověsit prádlo atd.a ted konečně nakukuju co je tady nového.manžel má tento týden odpolední takže jsme zase samy doma až do noci ach jo 😝 Jinak ve středu jedu s malou na kontrolu na kardiologii protože v porodnici ji zjistili šelest na srdci tak doufám,že ted už bude všechno v pořádku.

mikulka
13. říj 2008

Mně s malou manžel hodně pomáhá, ale je teď 14 dní se mnou doma. Týden už uběhl. Bojím bojím, co pak, až půjde do práce. Malý trpí na koliky a to je někdy pláč od kojení do kojení. A manžel pomůže uklidit po koupíní, přebalování, o domácnost se postará. Ale pak nevím, jak budu zvládat. 😕

V kyblíku tedy teď raději koupat nebudu.

uci, lihujeme po každém přebalování.

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, budily jste v šestinedělí mimča (pokud teda spala)? Mně říkali v porodnici, že mám budit po 3 hod. i v noci. Tak to tak dělám. Prý abychom se během šestinedělí zajeli a aby se dělalo dost mlíčka.

lisounek
autor
13. říj 2008

mikul: jj ja jsem taky budila co 3 hodky, tak urcite takhle male vzbud a pak uz se ti bude budit sam od sebe, az si na to zvykne...ono je to lepsi, aby pak meli ten rezim....a pro tvorbu mlika je to samo taky super!! A az pak pujdete na kontrolu a reknou ti, ze v pohode pribirate, tak uz budit nebudes muset a pockas az si rekne sam 😉 . Jinak me manzel celych 14 dni po porodu taky moc pomahal a desila jsem se co bude pak, ale zvladla jsem to..mala byla prvni tyden super, porad spinkala a zacalo to az pak..ale i tak zvladam, uz jsem si zvykla, takze neboj taky to zvladnes...ono nam nic jineho nezbyva totiz ze? 😨 😅

ahoj adi: jj ja jsem dnes taky vecer sama :(( to je vzdy docela zahul jeste po celem dni, ale to je udel nas matek ze?? Tak hlavne at Vam to dopadne dobre s tim srdickem, chudinka mala uz takhle brzy po doktorech 😲 😢

miruskaaa
13. říj 2008

holky tak vcera vecer to bylo peklo malej rval od 8 az do pulnoci a pak az usl mel chudak zarazeny prdiky ale pak mi broucek spal az do pul8 do rana a ja se tak krasne vyspala protoze se nebudil na krmeni v noci
a zitr mi koni sestinedeli tak snad uz vsechno bude za mnou 😉

lisounek
autor
13. říj 2008

mirus: taky si uzivate koukam...to je vsude stejny..ty jo holky my koupili Kate lehatko, hraje, sviti a jsou na nem hracky - na ne sice nedosahne, ale jinak je fascinovana 😀 , ten pohled stoji za to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a taky vibruje, vrele doporucuju, konecne snad bude trochu klid a nebudu ji porad muset jen nosit a az budu varit, dam si ji do jidelniho koutu a ona na me uvidi a zaroven si bude hrat...jsem z toho vic happy nez ona 😀 😀

ada80
13. říj 2008

ahoj lis díky 🙂 doufám,že dopadnem dobře určitě to sem napíšu.my to lehátko máme taky a Vandula je v něm spokojená a když už tam nechce být tak začne knourat a musím vymyslet další zábavu,ale vydrží v něm docela dlouho 😉 Taky si myslím,že to bude fajn až bude větší že se v tom bude dobře krmit,no uvidíme.

lisounek
autor
13. říj 2008

uff tak jsem uspala nasi malou a ted to tu trochu poklidim (je to tu jak kdyby mela Kata narozeniny..prisla jeste spiralka na postylku, tak jsme vse rozbalili a zkouseli 😅 ) a pujdu taky spat..manza sel na rozlucku s kolegyni z prace...ale on stejne spi jinde, takze nam je to jedno..uz se tesim na zitra dopo az dam Katu do toho lehatka pres den, ted vecer uz byla tma....no je mi jasny, ze v tom taky dlouho nevydrzi, ale kazda minuta je nekdy dobra - to zname vsechny ze?? 😉 tak vsem preji dobrou noc a doufam, ze u nas bude taky, kdyz jsem to ditko tak utahala...ted uz ji samy padaji ocka, tak snad bude spinkat pekne dele 😝

miruskaaa
13. říj 2008

lis taky mam lehtko houpaci sice nesviti a nehraje ale vysi na nem hracky a malymu se v nem taky libi jak kdy ale je dobry ze ho do nej posadim a muzu si uklizet a delat c potreuju jen si ho v tom prnesu tam kde jsem zrovna
preji tak vsem dobrou noc

dukie
14. říj 2008

Holky, jsem tak ráda, že v tom nejsem sama... 🙂 Teda... nikomu to nepřeju, však Vy víte, jak to myslím... prostě člověku pomůže, když slyší, že není jediný zoufalec pod sluncem... 😀

Jinak hlásím, že my se bez lékaře snad neobejdem... 😝 po ouškách nás navštívilo cosi dosud neidentifikovatelného, malej má ve stolici hlen... takže jsem včera neváhala, volala Dr. a po poradě s ní k ní vyrazila. Paní doktorka mrkla na plínku, pokývala hlavou, že hlen to opravdu je a že by tam opravdu být neměl... a vzali malýmu stěry ze zadečku. Prý ty hrozný prdíky (fakt trpíme už od středy minulého týdne prakticky non-stop... kapičky dáváme jak Sabík, tak Baby Calm, což se trošku zlepšilo, nepláče už celý den, ale stále většinu dne ano...) s tím můžou souviset. Ale představte si... paní doktorka říkala, že udělají kultivaci a že si mám ve středu zavolat o výsledky, ale že s velkou pravděpodobností... i kdyby tam něco bylo, tak se s tím nic dělat nebude, že když je plně kojen, dostává nejlepší lék, který mu můžem dát... s mlíčkem od mamky mu jde do bříška i ta správná mikroflóra a že se to tak upraví samo. No řeknu vám... to mě dost překvapilo... ale nezbývá než paní doktorce věřit a počkat pár dní a uvidí se, že jo... 😵

Akorát mě doma pak napadlo, že ... od minulýho úterý beru antibiotika. Ve středu malej dostal ten šílenej záchvat prdíků... ve čtvrtek se objevila první troška hlenu, v pátek zmizela... o víkendu se zase objevila... a je tam doteď. A tak si říkám, jestli to nemůže mít souvislost... vždyť antibiotika střevní mikroflóru ničí... tak ji musí ničit i v tom mlíčku, ne? Tím pádem malýmu může chybět a nějakej bacil ho tak snadno mohl bacit... 😒 Co si o tom myslíte? Zítra, jak jí budu volat o výsledky, se na to zeptám...

Dneska v noci jsem brala poslední tabletu, tak si říkám, že někdy kolem poledne do sebe naliju aspoň čtvrt litru kefíru, abych co nejdřív zahájila osidlování mých střev těmi "dobrými" bakteriemi... Jen teda nevím, jestli to nebude taková zamotaná věc, protože i dřív... malej měl prdíky, když jsem si dávala mléčný výrobky... ale nějak se z toho přeci vymotat musíme... 😖

cipin
14. říj 2008

Holky, jen nakukuju, valíme za chvíli do poradny...

Dukie ta teorie s těmi ATB zní docela rozumně, já taky kdysi brala nějakýextra silný a vybilo mi to ve střevech a po celým trávícím traktu snad úplně všechno 😠

j.a.n.u.s.
14. říj 2008

dukie...ATB maji vliv na kojeni a na skladbu mlika, ale pokud ti doktori predepsali a vedeli, ze kojis...?!? To je zase sporne...no, Tonicek muze byt citlivejsi na vykyvy v mlice...

lisounek
autor
14. říj 2008

jezis dukie vy mate teda fakt pech 😒 hele ja jsem slysela i teorii od magistry v lekarne, ze kdyz kojime, tak bychom meli brat laktobacily a ze se to jako prave dostane do mlicka a detatku se osidli ty strivka spravne a prdiky je tolik netrapi, no ale pry je to taky otazka par tydnu...nez to zacne ucinkovat... 🤐

my meli zase crazy noc :((( a to vcera Kata pres den spala fakt minimalne a v noci taky nespala, takze ja jsem holky byla uz nepricetna...spala tak minimalne a od pulnoci do 3 hodin proste rev atd..je mi to lito, ze to musim napsat, ale normalne me srala 😢 az z toho mam vycitky, ze vubec na to takhle pomyslim.. 😒 no a je proste mrzuta, ted vytuhla v tom lehatku a pujdeme kojit..takze dnes jsem zase ospala a nastvana, ale presto pujdu pekne s moji holcickou ven se vyvetrat... 😎

dukie
14. říj 2008

j.a.n.u.s.: Jo, jo, paní doktorka to věděla. Ale nic jí nezazlívám, protože vím, že při kojení se ATB můžou - neublíží miminku (dávají se např. i na zánět prsu atp.). Otázkou je, do jaké míry se při rozhodování, jestli kojící matce ATB předepsat, uvažuje o tom vlivu na ty laktobacily... a do jaké míry jsou na to ta či ona miminka citlivá... to já nevím, nerozumím tomu. Jen mě to právě napadlo, protože mi to i časově sedí. Zítra snad budu moudřejší, zeptám se té dětské, jak budu volat o ty výsledky. 🙂 Každopádně ATB jsem v noci dobrala a před chvílí jsem načala kefír, abych tělu zase nějaké ty správné potvůrky dodala. 🙂

lis: Já věřím, že na tom něco je, že ta teorie paní magistry nebude až tak zcestná. Každopádně vím, že se prodávají i probiotické kapky vhodné pro miminka od jednoho měsíce (stojí přes 600,--) a maminky si to nemůžou vynachválit, že prý to je dokonalé proti prdíkům, na které nic jiného nezabralo... dokonce i vnuk od kamarádky mé maminky je teď prý úplně nové miminko, co mu to začali dávat. Ale zase jsem někde četla i názor, že to jako není dobré, že se do těla nasadí něco "uměle"... že Sabík vlastně z těla odejde, vůbec se nevstřebá... Baby Calm je výtažek z bylinek, takže taky to tělo kdovíjak neovlivní... kdežto ta probiotika že v těle prostě už zůstanou... a že vlastně nikdo neví, jestli je to takhle "uměle" ta správná cesta... tak nevím, no.

Jinak lis... vůbec si nevyčítej, že to takhle naplno řekneš... a že to tak i myslíš... řekla bych, že jsme na tom občas každá taky taky. Já zase někdy malýmu říkám, když strašně a dlouho křičí, že když bude křičet, budu na něj taky křičet, a že na něj nemám trpělivost, že si taky potřebuju odpočinout atp. ... taky si to pak vyčítám, protože kdyby mi rozuměl, tak bych mu nikdy nic takového neřekla... a takhle vlastně zneužívám toho, že mi nerozumí a klidně si vyliju srdíčko... ačkoli on za to křičení nemůže, nekřičí jen tak... vždycky má důvod, nejčastěji právě to bolení bříška... a kdybys věděla, jak jsem si vyčítala, že jsme malýho s manželem nechali 15 minut řvát (ale fakt řvát), protože jsme si mysleli, že nás citově vydírá (jakmile jsme ho vzali do náruče, tak se uklidnil...)... a dva dny nato se ukázalo, že ho bolela ta ouška... ☹ Takže... asi takhle... bylo by krásný být dokonalou mámou, ale jsme jen lidi a občas to prostě nezvládáme... snad to ti prckové vědí a nezlobí se na nás... 😵