Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

cipin
17. říj 2008

Dukie, tak jsi mě předběhla, to je fajn, že jste aspoň teoreticky OK a nic vám tam nenašli...

lencourek
17. říj 2008

dukie: doktorka taky říkala, že asi vše spotřebuje, ale nebyla mi schopna říct, kolik dní je ještě norma. Včera ho viděla a říkala, že je spokojený. Nic ho nebolí. Ale pro jistotu mi vypsala doporučení na dětskou chirurgii, kdyby se to zhoršilo. 🙄 Takže z toho vůbec nejsem moudrá. Teď mu aplikuji mlíčko do zadečku, prý by to mohlo pomoci, jelikož je mlíčko projímavé. 😵 Tak jsem zvědavá. Naštěstí mu to neva a vůbec se nebrání. Ale 10 dní je fakt už moc.

mikulka
17. říj 2008

Ahoj holky,

teda, to koukám s tou revizí, co se taky může stát. Já mám 14 dní po porodu a krvácím čistou krev, snad je to normální.
Chudák lis teda. 😒 Ale snad to nebude na dlouho, měli by ji za den pustit, ne?

lencourek: mně dr, říkala, že po šestinedělí nemusí být stolice týden i více... Pokud nepláče a nemá napjaté bříško, snad je to ok. Taky se dává rektární rourka, ale pokud je malý v pohodě, asi bych to nechala...

lisounek
autor
17. říj 2008

ahoj holky tak jsem zpet a cela akorat s vycistenou delohou - hura je to uleva, konecne ze me neleje krev 😝 😅 ..

Mikul: ty jsi v sestinedeli, tak to jsou ocistky a bude to ok...ja krvacela uz 7 tyden a uz to fakt bylo umorny, tak snad uz me ceka konec...pry jsem tam mela porad zbytky 3 na 6 cm fujjj

Jinak abych Vam to teda popsala...je to presne tak, jak pisala dukie, mela jsem celkovou narkozu, proste ten zakrok je na par minut, ale strasne bolestivy..takze me uspali (totalne mi zrasovali zilu na ruce 😠 ) - to uspani je na tom fakt fajn.. 😉. Musela jsem zase vyplnit tuny papiru a olitat anesteziologa atd..nic prijemnyho..mezitim Kata byla na tom sestinedeli. Vse bylo strasne na dlouho, prisly jsem v 6:30 hod a to Kata andilek spala asi do 7:30 hodin v autosedacce..mezitim jen papirovani a podpisy, ze souhlasim a bla bla bla...a pak to zacalo, jestli Kata nemela doma boleni, tak si ho vybrala zrovna dnes a to poradne ☹ ☹ . Holky to si neumite predstavit, jak plakala bolesti a nesla utisit ani mnou ani manzou a co hur ona nechtela ani to prso 😲 a to se mi fakt jeste nikdy nestalo..tak jsem s ni bojovala asi hodinu cela nervozni, ze budu muset jit a ona bude nenajedena 😢

lisounek
autor
17. říj 2008

a to se taky stalo, prisli pro me, ze si musim dojit s papiry k tomu anesteziologovi, takze ja nenajednou a totalne urvanou Kacku musela dat do te jejich postylky a odvest k sestram, ktere konstatovali, zda je kocicka napapana a ja ze ne a oni ze jdou stejne pryc, ze musi na sal 😲 k porodum a at ji zkusim nakrmit jeste potom pred zakrokem..takze moje male mile detatko tam zavreli a nikdo tam nebyl... 😠 ..holky to Vam byl pocit, prisla jsem asi za 20 minut a slysela ji uz po schodech, ona tam brecela celou tu dobu zavrena 😲 😲 😲 mela ceticku od slzicek az k ouskum, jak plakala...ty jo ja malem brecela s ni... ☹ ☹ ja vim, ze sestry to neovlivni, ale tak mohly rovnou rict, ze tam muze zustat manzel a bylo by to 100x lepsi..pak se teda konecne prisala a bastila, ale zase jsem nevedela, kdy prijdou at jdu na zakrok a jeste jsem si musela vzit tu jejich kosili atd..ale proste jsem kojila a rikala jsem si, ze proste prioritou je abych nakrmila svoje dite at si rikaji co chteji.. 😒 Nastesti jsme to stihly, i jsem Katu utisila a vypadalo to ze fakt vytuhne uz byla uplne vyrizena....a pred zakrokem taky klidna vypadala a byla...no po zakroku jsem se vzbudila na tom pokoji a pres celou chodbu jsem ji slysela plakat, ale byla jsem fakt tak oblbla, ze jsem jen cekala co bude..za hodinu uz mi ji privezli s tim, ze mela chudinka boleni - nicmene nechali ji samo asi rvat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤐 Tak pak uz byla jen se mnou a ja ji nufala a rozmazluji ji dnes az doted..mela tam fakt stres a uz nikdy vic teda tohle... 😠. Jinak jsem nastesti v pohode, diky za Vasi podporu jste kocky moje zlaty

Jinak zajimavy je, ze ta anesteziolozka mi rekla, ze prvni mliko po narkoze se nesmi pouzit a tam sestry tvrdily ze to fakt neva, ze je to v pohode a ze narkoza je fakt hooodne slaba...tak pochyby byly, ale co jsem mela delat, kdyz ditko potrebovalo jist nooo a kdyz ty detsky sestry mi ji prinesly hned na kojeni, tak taky bastila asi 35 minut kocicka moje 😵 😵 😵

lisounek
autor
17. říj 2008

jo a jak tam byla Kacka zavrena v te mistnosti u mimin, tak mi ji pak privezli a v ty jejich postylce a ona byla totalne ruckama a nozkama narvana ve spruslich te KOVOVE postylky (holt asi zapomeli, ze to neni mimino a ze uz se hybe a posunuje nozkama..) to byl teda pohled, bych nekoho v tu chvili zabila fakt 😠 😠 .. holky to je fakt bezmoc, kdyz mate mliko a chcete dite nakrmit a ono nechce a navic jste casove omezeny a musite ho nekde nechat fakt silenyyy 😢

cipin
17. říj 2008

Teda Lis, Ty sis užila, to musí být hrozný, když slyšíš svoje dítě plakat a nemůžeš mu pomoct - vím jak jsem byla po té celkové narkoze a po císaři, tak jsem měla první tři dny co dělat sama se sebou, tak mě to taky hrozně mrzelo, že nemůžu být s Jolankou a musí být saam na šestinedělí, takže Ti úplně rozumím, jak Ti bylo... Stejneje to pěkně na pytel, kdyby Ti někdo řekl, jak je to s tím mlíčkem po narkoze, tak sis mohla odtříkat předem, zamrazit a pak to použít...

Ale halvně, ať už jsi OK 😉

lisounek
autor
17. říj 2008

cipin: nooo presne jenze oni mi rekli, ze mliko nemam mit odstrikany (ja bych to stejne asi ale za noc nezvladla, neumim to rucne a odsavacku zatim nemam), ze ho odstrikame na oddeleni predtim, ale skutek utek samozrejme a prece ji nenecham hladovet, kdyz mi ji sama sestra prinesla k prsu 😲 😔 snad ji to nejak nepoznamena.. 😅 ale nejak extra navic nespala, tak snad dobry 😉

Jinak manza sliboval ze o vikendu spi s nami a prdlacka... 😠 pry ze se potrebuje vyspat chapete to ?? ja se potrebuju vyspat 7 dni v tydnu sakra ☹ ☹ .. no jo ale zitra zase dopo hlida, jdu ke kadernici, tak at ma silu 😀 , ja uz to mam s Kackou nacviceny..letim spat at jsem na ni fit tak papa a dobrou nocku 🙂

dukie
17. říj 2008

lis: No to je teda mazec. 😝 A to malou nemohli nechat manželovi? 😕 Hlavní je, že už to máte za sebou a už bude jen líp. 🙂

cipin: Taky se mi vždycky chtělo plakat, když jsem si představila, že je tam malej sám... ☹ Ale bylo to "jen" 24 hodin, pak mi ho přivezli. 🙂 Sice to byl boj vstát z postele 24 hodin po zákroku a starat se o prcka, ale je fakt, že jsem neměla to srdce dát jim ho ani na noc zpátky na novorozenecký (první noc to ale byla samozřejmost...). Ještě teď se mi chce plakat, když si na to vzpomenu...

cipin
18. říj 2008

Dukie, u nás v porodce byl takovej nácvak, že byly přistýlky - byly jsme na pokoji 3 císařovny prvorodičky ze stejného dne - a tím pádem nám neměli kam dát postýlky. Holky byly fit dřív, pže jim to dělali jen v epidurálu, ale já mám pocit (už si to nějak nepamatuju, asi taky vliv té narzozy), že jsem toho měla plný kecky a až třetí den jsem si začla pomýšlet na to, že bych si vůbec malou mohla vzít, dřív jsem si nebyla jistá, jestli sebou nešvihnu s ní v naruči. Tkaže nám je dali až tak nějak, až se to tam uvolnilo a přestěhovali nás jinam... Dlouho viď, taky z toho mám ted takový trauma, jakože jsem houby matka ☹ A jaktože Tobe to dělali v celkové?

Lis, já teď s manžou taky bojuju, má v umyvadle pokaděný plíny o který se nepostaral, tak tam zůstanou, dokud je neuklidí 😉 A myslím, že tu narkozu rozchodí Kačka v pohodě, jinak by se tak přeci nemohli dělat císaři, jen možná bude jen trochu spavá, nebo aspoň myslím, Jolanka taková byla...

honzulka
18. říj 2008

Ahoj holky.. 🙂
lis-je dobře,že to máš už za sebou a jsi v pořádku.. 😉 S tou Kačenkou je to síla.. ☹ Bohužel jsem zdravotní sestra a čím dál víc se za to stydím.. 😠 Naprosto chápu,jak Ti je a že se jí to snažíš ten vynahradit,prdelce.. 😔 A manžel je tedy pěkný protiva.. 😠 Mohl být alespoň jednu noc s váma...kort po tom cos zažila...ale Ti chlapi jsou prostě jiný.. 🙄

lencourek
18. říj 2008

ahojda holky, jak je při dnešku? počásko nám docela přeje. aspoň to. když prší, tak na mě leze depka.

Lis: tak to je síla. čekala bych, že se o Kačenku sestry postarají a ne, že ji tam nechají svému osudu. Chudinka malá. Plně chápu, že se jí to snažíš vynahradit. Ale už bude jen dobře 😵 .

Tak se mi dnes hrozně ulevilo, jelikož se Lukášek konečně vykakal. Uf. Jsem děsně ráda, jelikož v pondělí jsme se s ním chystali na chirurgii. Jelikož už to bylo skoro 14 dní od poslední stoličky. Tak jsem ráda, že tam nemusíme. Není nad pokakanou plínu 😀 😀 😀 .
Mám pocit, že už nikdy nebudu "nadávat", že musím přebalovat pos... dítě. 😅

lencourek
18. říj 2008

A pokud jde o stížnosti na manželi, tak se mohu plně přidat. Nepřebaluje. Nepomáhá mi s domácností. Nenapadne ho, že bych byla za celý den unavená a chtěla si schrupnout. To spíš mu musím strčit dítě do ruky, abych měla taky někdy volno. A když večer malý řve, jelikož se zpruzelý (každý večer), tak si ho sám nikdy nevezme. To mu musím říct, že bych se ráda taky najedla....ach jo. Ještě, že je tu tchýně. Ta mi pomáhá víc, než manžel 😖 . Představovala jsem si to úplně jinak. Ale kdo ne, že?

mikulka
18. říj 2008

lis, to je hrůza ☹ Chudák Kačka teda a ty taky. Ale díky bohu, je to za tebou, tfuj. A teď už bude klid a taky se ti uleví, že nebudeš krvácet.

Holky, tak mně manžel pomáhá hodně, ale taky je s emnou doma. Až půjde př. týden do práce, nevím, jak to bude. To bude unavený z práce, takže to bude o něčem jiném.

dukie
18. říj 2008

lis: Ten Tvůj manžel je teda lumpík... 😉

lencourek: A ten Tvůj je ještě větší lumpík, skoro lump. 😉 😀

Holky, musíte je trošku zapojit, jinak padnete na hubu... 😝 Co teprv, až budou děti dvě... 😕 Já si na manžela v tomto ohledu stěžovat asi nemůžu, když nestihnu uvařit, uvaří, když nestihnu vyprat nebo vyžehlit, tak se toho taky ujme, dokonce umývá sám od sebe koupelnu i záchod. 🙂 A když přijde z práce a malej pláče, tak mi ho vezme z náruče a chvilku (teda třeba i hodinu, když má malej prdíky...) ho uklidňuje on... a taky se mu věnuje, když se chci najíst, vykoupat nebo účtovat... A večer s ním chodí po bytě, když malej pláče, obvykle tak do jedenácti, pak mi ho předá a jde spát. Malej má takovej zvyk, že obvykle, když takhle dlouho ponocujem, tak ráno docela spinká (ne vždy, ale obvykle ano), takže já si můžu přispat, zatímco manžel vstává v šest do práce...

Takže já tu musím svého manžela pochválit, ačkoli... jak už jsem tu nedávno psala, občas mi to taky všechno leze na mozek, a to mi pak vadí i to, že suchý prádlo nepoklidí a visí to tu třeba další den, když se k tomu já nedostanu, protože mi malej zabere celej den a jsem ráda, že stihnu vůbec třeba uvařit nebo tak něco. Ale to mi vadí jen proto, že jsem u něj zvyklá, že je v tomhle ohledu akční a všechno vždycky dělá hned... a teď už je, chudák, taky utahanej, takže se mu do toho asi chce stejně jako mně... 😝

cipin: Já neměla celkovou, celkovou jsem měla, když jsem byla na vyčištění dělohy. Teď jsem měla spinální anestezii. Cítila jsem se po ní hrozně, měla jsem horečky 38,5 ... jen přetočit se v posteli z boku na bok mi trvalo 5 minut, natož vstát... 😝 Ale možná právě proto, že mi prcka hned druhej den strčili, tak jsem se docela rychle zotavila, protože... když musíš, tak musíš... 😀 Navíc... člověk při pohledu na to maličký miminko tak nějak líp zapomíná na svoje bolístky, to je fakt. Asi v tý porodnici vědí, co dělají (ačkoli já jim to nejdřív zazlívala, fakt jsem byla vyfluslá... 😝 ).

uci
18. říj 2008

no teda lis, to musel byt des 😨 ako ju mohli chudatko takto nechat samu??? nechapem ☹ no keby tak nechali nasu prdolku a ta by od sameho placu prestala dychat ... uf ani nechcem pomysliet, hlavne ze uz je to za vami a snad uz nikdy viac nebudete musiet nic take znova podstupit, a nedalo sa nechat radsej malu s manzelom? ze by si mu trebars nachystala odstriekane mliecko do flasky, teraz je to uz sice jedno ale predsa len, musel to byt pre vas obe riadny stres
dukie: presne ako hovoris, ja som sice mala celkovu anesteziu ale tiez nam uz na druhy den (dokonca necakali ani tych 24 hodin) priniesli babatka a starajte sa, nuz a co sme mali robit? tak nejak pri tom malom drobcekovi clovek uz na seba aj zabudne 😉
holky, ja som uplne nemozna, chceli sme dnes s manzom urobit take tie odtlacky rucicky a nozicky no a ja som to dosrala ☹ ako som zarabala tu hmotu, tak mi totalne stvrdla a vobec sme tam nestihli ani tu rucicku strcit - som uplne nemozna a pekne na seba nasrata 😠 zbytocne vyhodene prachy a spomienka na tie malicke rucicky a nozicky ziadna 😒

lisounek
autor
19. říj 2008

holky tak to je umorny, zase jsem napsala prispevek a ono to zmizelo ☹ tak uz fakt nevim.... 😝

lisounek
autor
19. říj 2008

tak ted to teda zkratim, aby toho nebylo malo, tak to zrejme v patek pekne zvorali a jdu na dalsi revizi 😔 chapete to holky?? Ja to proste budu muset podstoupit znovu uz potreti 😢 😢 😢 a zase s tou Katou...ja uz tomu fakt neverim, jsem proste zakleta..cely vcerejsek jsem trpela silene bolesti bricha (nejdriv jsem myslela, ze mam nejak zarazene prdy, protoze jsem predtim prece jen asi 14 hodin nejedla). ale pak me manza dohnal zpet do nemocnice..jenze tam si zrovna stridali smeny a dr. zadny nejak nemel cas..takze ja tam v bolestech a s ditetem cekala asi hodinu, nez nekdo prijde...pak se tam ukazal dr. (mimochodem sel za nekym jinym) a ani o nas nevedel a to se tam byl manzel 3x ptat 😠 😠 😠 pak me teda udelal ultrazvuk a zkonstatoval, ze to tam porad mam (zastupce primare) a ze teda asi dalsi revize, kterou provede primo sam nebo pak primar 😨 takze to uz asi mu bylo fakt trapne nebo ja nevim...takze mi dal antibiotika, protoze se tam asi zacal delat zanet (mela jsem i zvysene teploty)...ted je mi trochu lepe, ale stejne..zitra jdu na kontrolu a v utery asi na dalsi podelanej zakrok..holky me ten porod fakt vyridil, ja uz nemam slov...a nejhorsi je ta bezmoc, proste nemuzete se poradne postarat o dite, ja se fakt svijela bolesti... ☹ ☹ ☹ noo ale je to prece banalni zakrok jen na nej jdu uz poctvrty 😠

Jinak na manzu si taky nemohu stezovat,spi teda vedle v pokoji a i po tom zakroku tam spal, ale kdyz se mi udelalo zle pak k ranu,tak prisel a i vcera cely den se staral o Kacku a jen mi ji prikladal k prsu (se divim, ze jeste to mliko mam)..a po praci vetsinou taky vzdy nosi nasi mrzutou Katu, takze on mi i pomaha hodne, jen obcas je uz taky nervni ale ja to chapu...ted je s ni venku, kdyby me tu videl, ale ja vam to musela napsat.... 😖

lisounek
autor
19. říj 2008

holky a ja si tak lebedila, ze uz nekrvacim ty jooo ☹ a taky mi jako posledni tento lekar rekl, zda jsem v tehu nekrvacela a ja jako ze jo a on no to pak nekdy byva, ze placenta priroste jakoby k deloze a pak to takhle zlobi..nacez z nej i vypadlo, ze bych tam klidne mohla mit i myom, ze se to jako na UTZ nepozna, ja uz fakt nevim 😔

honzulka
19. říj 2008

Ahoj lis-teda to je mi tě fakt líto.. 😢 To tedy začínám být taky nervozní..Já jdu k doktorovi až 29.10. ☹ Sice nekrvácím,jen mě obas pobolívá břicho,ale vůbec jsem nepřemýšlela o tom,že bych nebyla v pořádku.. 😕 Tak snad už to bude naposledy a budeš mít klid.. ☹ Už sis užila dost,viď?😢

lisounek
autor
19. říj 2008

Honzul noo at uz je to od zacatku tehotenstvi, po porod a ted jeste tydny po porodu... 😢 uz toho mam vcelku opravdu dost a dnesni zdravotnictvi, me zacina udivovat..neboj ty nejsi stejnej pripad jako ja... 😝 po cisari to bricho asi bolet fakt muze, jizva atd...nebude to nic spatneho...ja uz chci mit klid 😢

lisounek
autor
19. říj 2008

mame nova fota 😉

honzulka
19. říj 2008

lis-fotky jsou moc hezký..tedy Káťa je krásná ženská.. 😉

lisounek
autor
19. říj 2008

Honzul: diky 😵 jsme na ni pysni, jen ty problemy kolem...no jo no, snad to vse dobre dopadne.. 😝

honzulka
19. říj 2008

lis-ona vám to jednou vrátí..uvidíš..hlavně že je zdravá a vše ostatní se zlepší.. 😉

silrej
19. říj 2008

Ahojky holky, tak jsme zpět z víkendu, bylo to tedy náročné, ale zvládla jsem to já a hlavně Kája...teď zrovna manža dokrmuje a já doufám, že Kája pak brzy usne, abych to tu mohla poklidit a jít si taky lehnout, jsem K.O. Jinak novinky u nás...tak nakonec jsme ty třmínky vyfasovaly, protože je to prý neobvyklé, ale bohužel Kája má opravdu ty kyčličky trochu špatné, a to díky tomu, že byla při porodu velká a také jsem přenášela a tak už v bříšku neměla tolik místa a z toho to asi bude...no, už ty třmínky tak tragicky neberu a jsem ráda hlavně za to, že nám to konečně někdo pořádně vysvětlil! 😉
Lis, teda to jsi si užila a ještě tě to čeká, ale snad pak už budeš mít klid, tak držím palečky ať to s Kačkou zvládnete! 🙂
A jinak k tomu kakání, tak nám doktor doporučil vylouhovat heřmánek, přidat do něj Nutrilon, a to dát Káje vypít...holky, jak ta se po....la to jste neviděli, fakt to fungovalo a jak! 😀
A ještě k těm probiotickým kapičkám, tak pokud by jste některá chtěla, tak kamarádka prodává dvě balení 1ks za 300 Kč, malá to nemůže používat!

lisounek
autor
20. říj 2008

holky tak zas zmena na revizi nejdu....ze pry to tam je, ale revize ze uz nic nevyresi..ze to neni placenta a ze proste ze me vycistil co slo (vysetroval me ten muj dr.) a ze to chce co nejsetrnejsi cestu, takze jsem dostala injekci na vypuzeni toho vseho co tam mam a jestli ani to nepomuze tak jsem proste pripad 😲 😲. Mam radost alespon z toho, ze Kata ted super spi a pres noc i 6 hodin v kuse jakoby vedela, ze je mi blbe a setrila me 😉 . V tomhle ohledu je to luxus 😵 😵 ..akorat mi za tu dobu exploduji prsa jak mam mlika (a to jsem se ted v tom stresu bala, ze o nej prijdu)....no tak to je opet ma story!

ada80
20. říj 2008

ahoj lis tak to je dobře,že nemusíš na revizi to už by byla fakt hrůza 😝

lisounek
autor
20. říj 2008

ahoj adi: no to mi povidej...jinak injekce zacala pusobit, takze to ze me primo leje 😲 😲 kez by to alespon pomohlo... 😔 holky kde vsechny jsteee?? 😝

ada80
20. říj 2008

ahojky je tady někdo?