Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

lisounek
autor
23. zář 2008

Teda holky vcera jste toho tady napovidaly a dnes nikde nikdo?? 😕 Kdyz mam zrovna cas 😀 ...mala po premlouvani usnula a ted spi, jak dudek...no jsem rada, ale zrovna dnes jsem chtela jit driv ven a to spi 😅

dukie
23. zář 2008

lis: Díky, snad to bude lepší. Malej teďka taky spokojeně spinká, tak snad ho ouška už nebolí... nebo alespoň ne tolik. Akorát ho zase budu muset trápit prostříkáváním nosíku, až se probudí... 😒 Ale zvládnem to a snad pochopí, že je to pro jeho dobro. 😵

Jestli měla malá kašílek, tak bych asi byla opatrná - po této své zkušenosti... 😕 Dávej na ni pozor (blbost, co? Říkat tohle novopečené mamince, všechny určitě ta mimina hlídáme, jak jen můžeme... 😀 ...) a kdyby něco, tak raděj hnedka k MUDr. ... ať nedopadnete jako my. 🙂

uci
23. zář 2008

ahoj holky, som len na skok, musim este stihnu vyvesit pradlo kym spinkame - teda ako tak mame zavrete oci kym nam nevypadne dudel 😉
lis: tie nahriate kosticky davate na hole brusko? sorry za taku blbu otazku ale nevedeli sme sa s mojou maminou zhodnut 😉
dukie: vela zdaru pri odsavani - snad to malickemu pomoze a bude lepsie - ja som teda vcera skusila pridat na vykone a nieco sme aj odsali ale bolo to len take riedke a nie moc vela a pritom som mala pocit, ze jej to taha snad az z hlavicky 😕 ale chraptili sme dalej, tak neviem .. zeby som este pridala? alebo skusim tie kvapky predtym?

uci
23. zář 2008

tak uz sme hore 😖 a to som si myslela, ze by som hadam aj nieco pozehlila, ale som naivna 😔

lisounek
autor
23. zář 2008

uci: no jelikoz nam to prislo dost teply, tak jsme to radeji dali pres overalek..i tak mela pupik hezky prohratej... 🙂

Jsme ted prisly z venku a jelikoz mame jeste hodku k dobru, tak spime na balkone...je to parada...ale az se vzbudime, tak nas zase ceka koupani a to neni moc dobry...kez by se ji to alespon libilo, ale asi bych chtela moc, nevadi ji oblekani, prebalovani, nasazovani cepicek a dokonce ani stourani v nosiku, tak neco nam vadit proste musi ze?? 😕 uz jsem to zakrikla, budi se mi na balkone - zkusila jsem ji jeste udrncat, ale hadam, ze to dlouho nevydrzi.. 😲

lisounek
autor
23. zář 2008

holky moje dite lezi uz pul hodiny v postylce a zira to fakt neznam 😀

ada80
23. zář 2008

ahoj holky naše Vandulka už se začíná tak krásně smát to je tak super 😉 V pátek už nám budou dva měsíce.Dneska jsme byly na procházce a celou dobu spala,pak se najedla,vykoupala jsem jí a usnula a zatím pořád ještě spí tak doufám,že jí to vydrží.Jinak se máme fajn. 🙂

dajinka
24. zář 2008

Ahoj Věrko, náhodou jsem narazila na vaše téma. Koukám, že to fakt není lehký mít mimčo. Ale ty fotky malý jsou úžasný. Tak se držte a ať se Kátě zalíbí koupání. 😉 Mějte se pa pa

lisounek
autor
24. zář 2008

ahojky tak dnes nikdo nikde? to jste asi meli tak silenou noc jako my 😝

lisounek
autor
24. zář 2008

holky poradte mi prosim, jak to delate v noci s usinanim a co pres den?? ja uz fakt nevim, ale mi vecer po kojeni pracne malou udindame, pak teda spi tak do tech 3 nebo 4 hodin...no a pak to zacne...nakrmime a ona ozije, vetsinou se pokadi, takze ji musim prevlect a pak uz proste nechce spat..driv jsem ji dala do postylky a ona si tam chvili nufala a pak usnula a ted?? ani nahodou..proste se zacne vzpinat, vztekat a spat proste nebude..tak ji pul hodiny uspavam dindam cela ospala jak ja tak ona a sotva zabere, dam ji do postylky a oci najednou jak zarovky a rev jsem uz fakt hotova..nedela to teda kazdou noc, ale ted casteji a casteji...a je schopna takhle zevlovat treba 2 hodiny, sermuje rukama, plive dudlik a vsechno...me fakt nevadi vstat ani nakrmit, ale tohle me dostava a jsem grogy - proste totalka..usne pak vycerpanim az po dalsim kojeni...

ada80
24. zář 2008

ahoj lis koukám,že Kačka je pěkně divoká a nemáte to s ní vůbec jednoduchý.Na Vandulku platí když jdeme odpolko na procházku to se pěkně unaví a spí.Chodíš ven?

lisounek
autor
24. zář 2008

adi: venku taky spi to ma rada, ale doma nejak uz nechce pritom je unavena 😢 ted zas rve mam ji na ruce a to spala a vzbudila se revem 😖

mahulena
24. zář 2008

lis ... uz pojd 😀 , tady katu zpacifikujem 😀

lisounek
autor
24. zář 2008

mahu: ty voe jsem z ni hotova... 😒 snim jen polivku jestli me necha varim to s ni na ruce 😀

mahulena
24. zář 2008

chapu... pavel se v noci odstehoval do nejzazsiho pokoje, spal prej s perinou pres ksicht, a prd. chudaci sousedi, ale fakt. vcera to byl masakr. a na jedno naslapnuti je i dneska. ted vytuhla.
asi zase nejakej zaseklej prd.
mama se z prdu posere, justyna nic.
parada.
☹ 😀

tak pojd.

lisounek
autor
24. zář 2008

jj uz jim... 😉 Pavel spi vedle uz dlouho a ted uz ma dva dny spunty do usi 😀 😀 a ja se muzu v noci zblaznit..je to hysterka...

mahulena
24. zář 2008

nepomaha spani s tebou v posteli? u nas docela jo. a mela prdy? u nas vim, ze jsou to fakt prdy. a to jsem vcera nejedla. takze to, ze strava vliv na prdiky, tomu verim fakt jen tak na 10%, to mi nikdo nevymluvi.
kdyz jsem zrala jak tank, tak to bylo ok, kdyz jim stary suchy rohliky, tak je zarazena..., no, kdo by po rohlicich nebyl

aha, me to prislo lito, ze je ten chlap jako pryc... 😒 , az jsem si to snad vzala osobne..., ale vim, musi do prace a nejak fungovat...

ada80
24. zář 2008

lis:Mě když Vandulka začne brečet,nebo fnukat poznám,že je unavená tak ji okamžitě dávám do postýlky a ona po chvíli usne. 😉 nebolí Kátu bříško?půjdete dneska ven?

lisounek
autor
24. zář 2008

u nas je to jen o tom, ze nemuze zabrat..prdy snad nema...ale vyzaduje spolecnost a nejvic vecer a v noci...za chvili vyrazim.... 🙂

mahulena
24. zář 2008

ok
lis, a jak se projevuje? sermuje, kope, je zpocena, ruda jak zarovka? to jsou prdy...

lisounek
autor
24. zář 2008

my uz venku byly a u nas je hnusne od rana leje..ale dnes byla dr., tak mame 3440g 🙂 rosteme ukazkove.. a ted jdeme na navstevu k sousedum vid mahu? at vidi rvat i jiny dite... 😀

mahulena
24. zář 2008

uz se tesim. stejne nas netrumfnete... 😲 😝 😀
holky po porodu, mejte se pekne, jdu otevrit lisounkovi s katou 😉
jo, jestli vymyslite neco proti prdum a aby bylo miminko celej den krasny, usmevavy a vonavy, tak mi napiste 😀

lisounek
autor
24. zář 2008

uz letiimmm 🙂 a najednou je hodna 😀

uci
24. zář 2008

no lis, vidim, ze to mas teda tazke holka 😖 u nas to iste, a presne ako popisuje mahulena, akorat som si prave nemyslela, ze su to prdiky, lebo brusko ma make aj ho masirujeme aj sabsimplex papame, tak vam neviem, no mozem este skusit nahriat tymi kostkami, ale teraz ma napada, ze najspokojnesia je, ked je rozbalena do plienky, tak mozno to s tym bruskom bude

honzulka
24. zář 2008

Ahoj holky..jsme trošku bezradný,tak jsem hledala radu a našla toto..http://www.stripky.cz/nemoci/detska_onem/kolika...
Na nás to sedí hlavně odpoledne a taky rána probrečíme... 😢 Ještě ke všemu jsme všichni nastydlí,takže docela náročný... 😢

silrej
24. zář 2008

Ahojky, tak nám od včerejška nefungoval net, tak jsem se sem nedostala, ale abych pravdu řekla, tak ani nemám moc náladu...byli jsme dnes totiž na kyčlích a bohužel na tom nejsme zrovna růžově, takže Karolínka vyfásla řemínky a musíme je nosit ve dne v noci, takže když jí je nandávali, tak jsem si to ořvala s ní... ☹ Zítra jdeme na převážení, tak jsem na to zvědavá a jen doufám, že konečně začneme přibírat, protože už je toho na mě v poslední době nějak moc, a to jsem si nedávno říkala, jak se dostávám do pohody... 😅 Holky, hezký večer a klidné noci s mimísky. 🙂

honzulka
24. zář 2008

silrej-je mi to líto,ale náš jeník je měl taky a taky jsem to obrečela a ještě párkrát,když jsem ho do toho šněrovala.. ☹ Ale uvidíš,že to pomůže a budete v pořádku.. 😉 My jdeme na kyčle příští týden,tak kdo ví,co nás taky čeká.. 😒
lis-já usínání s Jeníkem měla taky náročný,vždycky jsem si ho po krmení nechala v posteli..On nespal,mrskal se,ale neplakal..pak když usnul,tak jsem ho odnesla do postýlky..Nějak jsme si na to s manželem zvykli a já pak i usnula a jak jsem se vzbudila,tak ho přenesla.. 😉
tak dobrou noc maminky a mimísci.. 😉

dukie
25. zář 2008

Ahoj holky, včera jsem se sem nedostala, tak píšu až dnes... byli jsme včera na kontrole na ORL a paní doktorka z nás měla radost a pochválila nás. Ouška máme v pořádku, ten hlen ze "zadní rýmy" už je prý taky daleko menší, takže máme ještě pár dní dvakrát za den prostříkávat nosánek a odsávat a týden dávat pozor, aby se ouška nenamočila. Jinak jsme prý v pořádku.🙂 Mám radost za Toníčka, snad ho tedy už opravdu nic nebolí a bude zase spokojené miminko.🙂

Jinak jak jste tu psaly o prdíkách... to byl důvod, proč jsem se sem včera nedostala, odpoledne to začalo a povolilo to až před devátou večer... chudáček.☹ Masírovali jsme bříško, cvičili a nahřívali... ale šlo to pomalu.☹ Mám podezření, že malej to má z mé konzumace mléka a mléčných výrobků. Pár dní jsme v ledničce neměli mlíko ani jogurty a bylo to dobrý. Pak manžel zajel na nákup, já začala zase jogurty baštit, pít kefír... a ejhle... tak nevím, no. Dneska zkouším den bez mléčných potravin a uvidíme. Jsem sama zvědavá... Ovšem nevím, odkud brát vápník, kdybych musela mléko atp. vyřadit... 😕

silrej
25. zář 2008

Hezké ránko, tak i když Kája v noci hezky spinkala, tak já měla stejně nic moc spaní, honilo se mi v hlavě spoustu myšlenek, nějak mě ten včerejší den rozhodil... 😅 Ale máš Honzulko pravdu, že je to pro její dobro a hlavní je, aby byla do budoucna v pořádku...jen kdyby u toho oblékání vždy tak nebrečela, to mám i já namále, evidentně se jí zatím ty třmínky nelíbí...a dnes náš čeká u doktorky převážení, tak jsem na to zvědavá, docela by mě potěšilo kdyby se ta ručička na váze hnula nahoru! 😒 A s těmi prdíky Dukie, nějak už v tom mám zmatek, protože kvůli nadýmání se nesmí spousta potravin, ovoce by se nemělo kvůli alergiím, ale kdepak vezmeme vitamíny, pak ty mléčné výrobky, ale ty jsou zase důležité prý pro tvorbu méka...kdyby jsme se měli podle všech těch rad řídit, tak asi umřeme hlady... ☹ No, já se snažím jíst rozmanitou stravu a sice nás prdíky taky trápí, ale zase si říkám, že aspoň má Kája dostatek živin v mateřském mléce...je to vše pro a proti a člověk aby se v tom vyznal co je správné a co ne! 😒

lisounek
autor
25. zář 2008

ahoj holky, tak mam vyjimecne ted k polednimu trochu klidek, mala spinka a to uz se nam dlouho nestalo..vcera probrecela skoro cely den, bohuzel na nas taky doslo a prdy mame snad ted uz kazdy den a taky netusim z ceho...v noci zacne jecet ze spani uplne bolesti krouti se a place...a mam pocit, ze cim vice jime, tim vice to v ni stosujeme... ☹ v noci jsem s ni musela pres hodinu cvicit, masirovat a dindat, nicmene pak kakala a na chvili uleva..ale dnes rano ji to trapi zase 😒 uz taky nevim...davame Sab a prijde mi to s nim teda jeste horsi, nemuzu si pomoct... 😔

Sil: taky si davam pozor co jim a presto prdy mame, predtim nebyly a zacaly najednou... 😖 to mleko tak trochu muzu podezirat taky, ale to se proste nepit neda, jak rikas, nejake ziviny mimco mit musi a me prijde, ze prdy ma tak jako tak, tudiz s nima budeme bojovat, ale neco jist musim...uz takhle mame hodne omezeny jidelnicky a co pak..suchy rohliky jist proste nebudu 😝 ..a je mi lito, ze musi mit Kaja ty trminky... ☹ nas kontrolovali primo v porodnici a jdeme az za dva mesice na kontrolu, tak to uz by snad spatny byt nemelo ne?? Sil, ale hlavni je, aby ji to pomohlo, musis se drzet - je to pro jeji dobro!! Ja zase trpim, kdyz vidim, jak Kata place bolesti a nic nepomaha...vcera jsme s manzou vyhaneli jeji prdy asi dve hodiny a nepodarilo se

Holky ale hlasi se koncem tydne docela solidni pocasi, tak se tesim...alespon jeste trochu pokocikujeme v prijemnem pocasku 😉