Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dnada
11. kvě 2009

ahojík lis - to je mooc fajn,že je už Káťa v pohodě 😉

lisounek
autor
11. kvě 2009

jj taky jsem rada uz tu plemeni byt 😅

lisounek
autor
11. kvě 2009
ada80
11. kvě 2009

Ahoj holky
lis:pěkná fotka 🙂
Vandulka je nemocná ☹ má šestou dětskou nemoc,ale doktorka říkala,že ještě tak 2až 3 dny a bude to dobrý.Má teplotu takže je taková uknouraná,ale ještě to jde.

lisounek
autor
11. kvě 2009

ahoj adi fotek je tam vic... 🙂 chudak Vandul ty joo toho dnes je, ale sesta nemoc musi prejit sama noo ☹ jenze horecky jsou fakt hroznyyy 😔

dnada
11. kvě 2009

lis - moc pěkná fotečka 😉 já mám taky pár nových,zítra ráno se je pokusím vložit 😎

lisounek
autor
11. kvě 2009

a uz ma adi i tu vyrazku? 😕 me se ted Kata tak řachla do hlavy uff ujela ji noha po telefonnim seznamu co vytahla ze skrinky...no bude modrina jak delo a primo na okem ☹ a to jsem stala vedle ni hruza jak je to mzik.. 😔

lisounek
autor
11. kvě 2009

Honzul napadlo me na ten atopak kup v lekarne ty vyrobky od Linola Fett jsou fakt dobry na tyhle veci jak olejova koupel, tak mast na mazani a maji snad i sampon na vlasky... ja jsem s tim spokojena pouzivam tak ob koupel a je to v pohode..ale Kata zrejme s tim problem mit nebude snad to clovek nikdy nevi 😒

ada80
11. kvě 2009

vyrážku měla trošlu ráno a ted už je to lepší,už jí má mín.Ale to víš,brečí,knouá do toho se jí asi klubou zuby tak mám fakt veselo 😝

ada80
11. kvě 2009

lis:fotky jsou super 🙂 Káta je kočinka malá 🙂

lisounek
autor
11. kvě 2009

juj musite vydrzet at je brzy fit 🙄

lisounek
autor
11. kvě 2009

uci: taky uz davam Kate obcas kurku od chleba zuzla si ji sama a je happy 🙂 rohlik davam den stary a kousky..jenze se ji to lepi na patro nebo si to tam cpe cely a pak to nemuze spolkonout, takze ji to porad musim dolovat z pusy... 🤐 nejlepsi jsou krupky ty si laduje sama jak se rozpousti...desite me s tim jidlem...porad nevim, zda Kate nekam vmacknout dalsi jidlo ji vlastne 5x denne a ted jak byla nemocna, tak jsem ji teda pridavala mezi jidli jednu davku mleka a jednu mela navic kolem te 1 hodiny, ale to se porad budila, ted uz se dve noci nevzbudila...tak snad uz to bude jako driv... 😵. No a volala nam mudra musime zase odchytit vzorek moci, ta minula pry byla nejaka spatna, ale mozna to pry bylo i spatnym skladovanim..takze zase bude obstrukce...minule jsem musela vyvarit misticku, vymyt novy nocnik, dat tam tu misticku na nocnik Katu ta tam trunila asi 20 minut a ja do ni lila caj po lzickach dokud se nevycurala...no a pak zase v rukavicich odlevat...no des..a ted nas to ceka znovu.. 😝

dnad: fakt milence jo?? ty joo vcelku me to prekvapilo, ale to je fajne... 😎 my mame hadky jen kvuli tchyni je to porad dokola a kazi nam to skoro kazdy vecer... ☹ ☹ ☹ nejak zacinam byt hakliva na duchodce od jiste doby!! Dnes mi Kata spala krasne v kocarku tak jsem si sla sednou na klidne lavicky a do minuty tam prisla baba s coklem a za ni do minuty dalsi baba a cokl nafal a baba hulakala...za chvili treti baba ... fakt kravy stary ze to tak reknu..a vidi ze tam sedim a dite mi spi a normalne mi ji vzbudily, tak jsem se nastvane zvedla hodila na ne nenavistny pohled a sla domu 😠

uci
12. kvě 2009

lis: a pomohol ten pohlad? 😀 no fakt kravy, co na to povedat, dnes su ludia uplne pripeceni, vobec ich netentuje nejaka ohladuplnost k ostatnym, sa zaujimaju len a len o seba 😠 mna to tak jeduje 😠 proste totalne sebectvo
s tym odchytavanim mocu to mate ale torturu 😕 mne sa mala vycika takmer pravidelne ked ju rozbalim, takze ked sme minule mali doniest vzorku nebol ziadny problem - len som chvilu pockala so skumavku pri pipine a mala sa mi vycurala rovno do nej 😉
jo inak dik za tipy s tym chlebikom, no a tie kukuricne chrumky co davate to su take tie klasicke alebo nejake speci detske?

honzulka
12. kvě 2009

Ahoj holky.. 🙂
jdu zase na skok,než začne relax u ordinace(poslední dobou se řídím jen podle ní,jinak mi dny nějak splývají.. ☹ )
lis-mě čeká taky zase odběr moče.. ☹U těch kluků je to jednodušší,ale ten náš ferda nefunguje,takže nejde stáhnout kůžička,tudíž nemůžu odebrat sterilní moč..Ach jo,už aby to měl v pořádku a nemusela jsem tam furt lítat..a taky toho pinďu abychom měli už fungujícího.. ☹ 😠
lis-my taky nějak moc nejíme..ráno mléko,svačina přesnídávka nebo ovoce s jogurtem,oběd klasika,odpoledne mlíko a večeře kaše,ale mezi jídli nesmí u nikoho vidět jídlo,páč jinak se může zbláznit,a tak mu dávám převážně ty křupky(máme kukuřičný a nějaký pohankový) a někdy rohlík nebo tu kůrku a dostal už taky asi dvě piškoty cukrářské,ty dlouhé..ale právě taky nevím..nechci z něj mít kouli,ale přijde mi,že kdybych mu nedala něco mezi jídli,tak má hlad.. ☹

uci-já je kupuji ve zdravé výživě..nejsou slané,a fakt bez chuti a když pak vidím,jak je to všude oblepené.. 😕

lisounek
autor
13. kvě 2009

holkyy mam nejak depku vcera nam nesel comp tak jsem nemohla zajit jsem protivna i sama sobe nic me nebavi a tak..do toho me manza poucuje, jak je toho na me moc a ze si neumim usporadat cas 😠 ☹ boli me v krku a tak jeste k tomu...no proste vubec nejak nejsem ve sve kuzi dusevni ani fyzicke... ☹ 😔

miruska01
13. kvě 2009

ahoj holky tak sem tady zase po strasne dlouhe dobe bala jsem tu jako miruskaaa ale nejak mi uzneslo prihlasit tak jsem tu pod podobnou prezdivkou..byli jsme na 8 mesicni prohlidce a malej vazil 7.710 a meril 68 centimetru tak nam doktorka rekla ze ty zarijovy deti jdou pry tak velky jinak jeste porad kojime nemuzeme se toho zbavit ale uz jen rano a obcas navecer jinak malej papa zeleninu brambory a maso obcas uz zkousime davat normalni jidlo co uvarim jen ho delam min slany..lis malej se taky cpe krupkama a s kurkou chleba a rohlikem jsi taky napred neporadil a ted uz to zvlada jeste mu dava bebe susenky ty ctveraty mame 4 zoubky takze uz vsechno pekne kouse.jinak malej uz krasne leze po ctyrech a sam se uz postavi u postele a pomalu se i pousti tak treba zacnem brzo chodit tak jsem zhrnula snad vsechno za tu dlouhou dobu co jsem tu nebyla..lis taky me vcera bolelo v krku mela jsem zvysenou horecku a celej den jsm do sebe rvala vitaminy a pastilky na krk a dneska uz jsem dobra jen ta ryma 😒

miruska01
13. kvě 2009

jo jeste jsem zapomela ze malej uz rika BABA,MAMA,TATA naucil se to v takovym poradi v jakym jsem to napsala

dnada
13. kvě 2009

mirusko - míň slaný??? 😕 co vím,děti do roka sůl nesmí vůbec,kvůli nedovivinutým ledvinám... alespoň co vím teda no... a ještě do roka by neměli bílek,ale to nevím proč 😒

Lis - no jasně že milence,jak jinak bych to měla dělat? Sama? to mě fakt nebaví a když už nemám partnera,tak aspoň milence,přece neuschnu 😀

uci - jako honzulka,kupuji ve zdravé výživě,jsou natural,tzn.neslané

jinak taky musím malému dávat něco když jím,jinak dělá hrozný vyrvál,jako-by týden nejedl 😀 převážně ty kukuřičné křupiny,občas kousek chleba(kůrku) nebo rohhlík,nejraději má ale ty křupinky,může hezky papat sám a má z toho radost... a teda Máří už nic nezapatlá,už umí papat křupinky hezky,jen mu musím pak umýt ručky než vyrazí na průzkum 😎

včera sme byli na 10ti měsíční prohlídce,tak malej má 74cm a 8640g... od minule přibral necelých půl kila... jinak ho Dr chválila,jak je šikovný a celkem nevycházela s údivu jak je živý...chvíli neposedí,pořád někde šmejdí. Ptala sem se,jestli vadí,že malej nesedí(teda on sedí,ale ne stabilně,poněvadž opravdu nevydrží chvilku v klidu a pořád sebou mele),tak mě uklidnila že to nevadí a když viděla jak se krásně staví ,tak mi řekla abych to jeho sezení vůbec neřešila 😀 A on teda když se postaví tak plácá rukama a pokrčuje nožičky a tak se pohupuje a výská 😀 No je to prostě kulišpínek 😎

Hezký večer přeji

miruska01
13. kvě 2009

no nerikam ze ho tim cpu kazdej den vetsinou zatim myva detsky jidlo ale kdyz sedime u obeda a mame treba kure na paprice tak mu dame trosku proste zkousime pokud z toho vylozene nema prujem tak to nevadi doktorka rekla ze pomalu muzeme "jen zkouset" na snidni papame chleba se syrem a to nam dovolila i doktorka ze v 8 mesicich muzeme kdbych mela dodrzovat vsechno podle knizek tak malyho porad jen kojim a pomalu teprve zacinam s prikrmamam zeleninovyma

laaala
13. kvě 2009

Ahoj holky,
téda, my jsme s papáním nějak pozadu, já teda jsem ještě neměla odvahu uvařit, tak kupuju skleničky. Zeleninku, masíčko, kaše jí bez problémů, ale chleba jsem ještě nezkoušela. Zítra dostane poprvé ty kukuřičný křupky a zkusíme jogurtík. Jinak sestřenka má spálu, a samozřejmě holky byly spolu, tak se pro změnu obávám spály. 😖
JInak jsem poslední dobou nějaká podrážděná ( hlavně na manžu ) ...vůbec nevím, co se děje, ale prostě mě vytáčí vším, co udělá nebo řekne 😕 no jdu radši spát, tak mějte hezkej večer
Jo a ještě se vrátím k tý soli .... masový skleničky od Hippu mají docela dost sodíku, tak jsem jim psala a pani mi napsala, že je to v normě ( snad do 200mg ). Že se tam přidává malý množství kuch. soli, aby zamezili tomu, že to maminky budou nepřiměřeně dosolovat samy .... no nechápu 😕 😕
holky, kojíte ještě ... a případně jak často ??? Nám to teď jde úplně na jedničku, ale mě už to vůbec nebaví, hlavně bych potřebovala nasadit dietu a to se mi při kojení nechce

miruska01
13. kvě 2009

laaala-ja kojim porad ale uz bych nejradsi nekojila kojim rano kdyz se vzbudi a obcas v noci kdyz se probudime.jinak my davame kukuricny krupky od 6 mesicu a chleba a rohlik uz ted zvladame papat ze zacatku to moc neslo taky mu varim zeleninu brambor a masicko ale obcas mu dam proste nor.jidlo neprecpu ho tim jen na ochutnani aby si trosicku zvykal treba bylo kure na paprice dala jsem malo papriky a malo soli fakt malo museli jsme si to dochucovat a k tomu jsem uvarila bezvajecny testoviny bez soli trosicku jsem je potrela tou mackou a jak bastil a nic mu z toh nebylo

lisounek
autor
14. kvě 2009

ahojky vsem a koukam miruska po dlouheee dobe zasla 😉

Vcera jsme byli u mudry..Katulin ma 7,1 kg (jeste po jidle ) a 67 cm...a podrzte se dr.nam zakazala, abysme ji nechavali stoupat fakt jako silenyy stoupa si asi mesic a ona pry, ze je brzy a je to zatim zatez na kycle...no jenze ona stoji proste porad a ze pry motivovat k lezeni a tak ... no ona leze jak fredka a to uz ji samo jako nebavi..no a celej den byt s ni na zemi a neudelat uz jako vubec ale vubec nic odmitam...jsem si myslela, ze je to jejich prirozeny vyvoj a kdyz si sama stoupa, tak asi vi proc no ne?? A ja ji ted to budu zakazovat a ona nebude vedet proc (vzteka se samozrejme) a za mesic ji budu nutit zase stoupat ne? No tak jsem z toho jelen..vcera vecer uz jsem byla na nervy...to je porad nelez sem a nelez tamhle a nestoupej..no a manza tento tyden chodi nejak pozdeji, takze vzdy po koupu i krmeni a ja padam na hubu..pak rychle varim veceri, coz se driv neda s ni (nebo jsem fakt radeji venku to je smysluplnejsi) a po 21 hodine se divim kolik je hodin... ty joo a takhle je to furt...a do toho ten domov duchodcu a depka je na svete..vcera manzel prisel vyjimecne pri koupani a v dobrem umyslu mi pomoci Katu totalne rozdovadel, takze nechtela pak spat..no ja na mrtvici..a pak si chci dat asi po roce v klidu vanu a ona se mi napusti vana prna rezave vody..tam nahore me asi nekdo nema fakt rad 😔

lisounek
autor
14. kvě 2009

dnad: ja ti toho milence fakt preju 😵

lisounek
autor
14. kvě 2009

bilek by se nemel kvuli pripadne alergii. ja tedy normos jidlo nedavam ani nahodou..staci ze maji neco malo soli v tom rohliku ci kurce.. 😒 a do roka fakt casu dost tot muj nazor 😉 joo ale aby to nebylo jen negativni tak Kata vcera po dlouhe dobe po BABA a TATA rekla konecne MAMA a ted jsem v kurzu porad 😀 😀

lisounek
autor
14. kvě 2009

laala: z tohoto duvodu sklenicky od Hippu nedavam prijde mi to dost jako te soli... 🤐 me stve i to, ze ve sklenickach od Sunarku je pepr 🙄

laaala
14. kvě 2009

Ahoj holky,
lis, teda se nezlob, ale já jsem se ti už fakt musela smát .... tý "zrzavý" vaně, tvýmu popisu babek s čoklem ... holka , ty se nenudíš 😀
hele, to jsem nevěděla, že se má takhle dítko brzdit ve vývoji, naštěstí si Adla nestoupá ani náhodou a ani sedět se jí nechce. Mně to přijde, že je to jako zakazovat psovi štěkat ....
Já jsem z Adély taky na mrtvici, furt někam leze, věčně jí taham z pod gauče .... jsem přemejšlela, že jí okolo pasu namotám mokrej hadr a budu mít vytříno raz dva. Nejsem schopná s ní uvařit, protože se mi motá pod nohama. V ohrádce řve jako kráva, hračky už jí nebaví ....
Včera jsem si jí vzala na ramena "jako na koně" a chtěla jsem s ní jít k zrcadlu a naštěstí jsem se včas zastavila, mi nedošlo, že se takhle nevejdem do dveří .... ty jo bylo to ale na poslední chvíli, bych jí málem sejmula 😲 😅
jsem to ale matka 😕
Káťa říká už i táta ... to je šikulínek ... Adla furt mele máma, mem, bába ....
Jinak k těm skleničkám ... jsem začala kupovat i v Rossmannovi , tuším Babydream, tam není nic šptnýho, alespoń v těch masovejch

miruska01
14. kvě 2009

lis my uz taky stoupame na nozicky a to skoro porad a doktorka mi rekla ze pokud se uz sam posadi tak ze uz ho muzu nechavat stoupat coz uz sedime.a ze mam davat boticky s tvrdou podrazkou aby se pomalu ucil stat na cele nozce a ne jen na spicce.malej se i poisti muim byt porad u nej protoze mu je jedno jestli tamnekdo je nebo ne proste se pusti a vcera nahodu asi presel od postele k pohovce kousek

lisounek
autor
14. kvě 2009

laala: ja ji taky brzdit nebudu proste na to kaslu jako jak ji mam zakazovat stoupani kdyz chce stoupat...proste se na to citi tak co..me zase leze porad pod compem i ted...vsechno olizuje to je masakr...hele ja mam historek to by se jeden zblaznil 😀 a v ohradce maximalne tak sekundu a smitec 😠 noo tata rika uz sakra dlouho potvurka a mama az ted...

jo kone delal dedecek o vikendu a Kata skoncila hlavou v lustru nastesti se jen trochu tukla do hlavy..a netrvalo ani pul hodiny a mela ji tam malem skoro zase 😀 😅 jinak na konikovi se ji taky fakt libi je vysmata jak tydít 😅

uci
14. kvě 2009

nazdar holky a vitaj miru spatky 🙂
no ja mam z toho ich lozenia poriadny strach, kajka na to prisla len pred 2 dnami, ze sa ten jej doterajsi maly svet 1x1 m je nic a ze okolo je hafo zaujimavejsich veci no a po prvej 20 minutovke lozenia po obyvke a kuchyni si uhnala hned 2 urazy - nabila si tie uz 4 krvopotne nadobudnute zuby o taku platnicku co trci z kachli a pricvykla si prsty do zasuvky, dnes si zas nabila licko o postielku lebo sa sama konecne nejako posadila a potom stratila rovnovahu 😖 no ja fakt neviem ako ju ustrazit 😝
bezpecnostne prvky su nam na prd - lebo napr. take tie haciky ze aby dieta neotvorilo zasuvku su sice fajn na to aby sa ta zasuvka neotvorila uplne a nedalo sa do nej dostat ale trochu sa vzdy pootvori no a hned su tam prsty pricvaknute 😠 takze tych 1500 kusov co mame nakupenych mozeme rovno vyhodit 😠

lisounek
autor
14. kvě 2009

1500 kusu 😀 😀