Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

bobinna
15. kvě 2009

teď čtu na novinky.cz že maminku s kočárkem smetlo na chodníku auto a 7-mi měsíční chlapeček bojuje o život ... to už abysme snad ani nevylézali ven nebo co

honzulka
16. kvě 2009

ahoj holky.. 🙂 Tomík si usmyslel vstávat všest hodin,tak tu strašíme spolu.. 😉
dukie-my tay nemáme jediný zub.. ☹ proto mu dávám raději to tvrdé pečivo-tím se nezačne hned tak dusit.. 😵 a právě že si tím piluje ty dásně a vydrží u toho dýl než u kousátka či křupek.. 🙂 Jablíčko měl taky,ale právě jak ho stiskával,tak si i ukousnul a něco mu tam nesedlo a už byl halvou dolů.. ☹ Takže pro nás lepší tvrdé pečivi(alespoň se necpe pořád.. 😀 )a ty křupky.. 😉

A taky s tebou souhlasím s tím,že musíme překonat tu svou hrdost a ty naše chlapy postrkovat,když od nich něco chceme..Kdysi mi kolegyně v práci doporučila větu"moc by mi to pomohlo",prý funguje líp než "udělal bys tohle..."
bobi-já pila Herbalife od ledna a mám dole 8 kg.Fungovalo to krásně ze začátku a kupodivu jsem po těch koktejlech ani neměla hlad,ale teď už asi měsíc stojí váha.Pravda je,že nejsem nějak schopná se překonat a začít cvičit,ale jednak mě to nikdy nebralo a teď se dvěma dětma jsem docela ráda,když mám chvíli klid.. 😉 (včera jsem usnula dřív než Jeník 😔)

A musím se Vám pochubit,jsem zase trošku nakoplá,páč se začalo trošku blýskat na lepší časy a my snad v létě koneěně začneme dělat na domečku... 😉 🙂 😵
Tak už musím izet..Tomíka to tu nebaví..

lencourek
17. kvě 2009

ahojda holky, tak jsem zase tu. vůbec nebyl čas zavítat na koníka. pořád jsme byli venku nebo jsme měla co dělat. tak jsem vás dočítala, nějak jste se rozepsaly a koukám, že se zavítaly i ostatní píšící-nepíšící 😉

info o nás: zub žádný, ale už máme děsně velkou boličku na dásni dole, takže čekám to každou chvíli. slintá jak bernardýn. S jídlem je to u nás o dost lepší. Dávám mu pravidelně svačinky (přesnídávky) a obídek (zeleninka s masíčkem) a fakt už si na to zvykl a už tolik to jídlo neodmítá. Předtím byla potíž do něj něco dostat. Křupky u nás taky bodují, jen je z toho hroznej brajgl. Vše máme zapatlané od křupek. Ale aspoň je chvíli klid, nebo když jíme, tak se tím uklidní. Flíčky na kůži nám zůstali, tak zítra jdu s ním doktorce, ať nám na to něco dá. Taky má u očiček takové červené malé pupínky, a nevím od čeho. ☹
Manžel je furt stejný, když mu nevrazím dítě do ruky, tak si ho nevezme. Ale zrovna nemám náladu se rozčilovat. Jinak mi stoupne krevní tlak.

hemangiom máme na očku a v Motole nám řekli, že do 6 let by se měl ztratit, že by s tím nic neděli. Jenže je to fakt šílený. Těžkne mu tím víčko a děti mají tendenci mu na to sahat. Protože je to červené a prostě je to přitahuje. Takže ještě koncem měsíce jdeme k očaři, aby rozhodl, zda mu to nevadí. Třeba aby nešilhal z toho a kdyby jo, tak by to řešili. Myslela jsem si, že se to řeší laserem, ale říkali o tom, že by musel pod kudlu a měl by jizvu. A samozřejmě je tu riziko z narkózy. ☹

uci
17. kvě 2009

holky, no dnes som sa pobavila na vasich prispevkoch 😀 😀
vychova u nas tiez nulova a slova: "no no, bac bac po rucickach" (ked robi alebo chyta nieco co nema) malu takisto maximalne zabavaju ako keby som jej nejaky vtip rozpravala

rohlik, chleba, keks ani nic podobne tvrde u nas nema absolutne uspech ☹ holky, ona si kajka pcha do pusinky absolutne vsetko co chyti do ruky (minule dokonca olizovala podlahu 🙄 ) ale akonahle jej vrazim do ruky rohlik tak ten neda do pusy ani za svet 😠 bude ho pol hodiny obzerat az ho uplne rozmrvi ale ani ho neolizne

separacnu uzkost mame tiez ale akorat tak vtedy ked sa mala odseparuje niekde medzi stolicky a podari sa jej tam posadit a nevie sa odtial dostat, tak tam sedi ako kopka nestastia a drzi sa tej tycky na stolicke a place o dusu ale pustit sa nepusti ani za svet aby sa odplazila niekam inam, no ale separacia odo mna ju vobec netankuje, tak neviem ci sa mam vlastne radovat alebo byt z toho nestastna?

lencourek
18. kvě 2009

ahojda, byli jsme u doktorky a asi máme taky atopák. Ale vůbec nevím od čeho. Nic mimořádného k jídlu jsem mu nedávala, ale jak psala uci, tak taky bere do pusy vše a zakousne se do všeho.
Lis: ptala jsem se na stoupání u Lukyho, protože on mi stojí pořád. Nechce chodit, ale už ho to nebaví na čtyrech a ona, že je to přirozený vývoj a je to v pořádku. Takže být tebou bych to vůbec neřešila a ani se nesnažila Kátě nic zakazovat. Teda, ono by to snad ani nešlo, ne? 😅

honzulka
18. kvě 2009

Ahoj holky..
jdu na skok,musím si jít na chvíli lehnout s klukama.. ☹ jeník mi včera horečkoval,ráno vyzvracel všechen čaj a Panadol,pak už tedy nezvracel a ani teplotu neměl,ale odpoledne během spaní se mu vrátila a měl 38,6 a byl úplně vyřízený,to jsem ho ještě neviděla..Bylo mi hp tak líto,byl úplně bezvládný.. 😢 naštěstí Nurofen sirup v osbě udržel a zabral mu velmi rychle,takže byl za půl hodinky fit.. 🙂 ve 3:30 ho nejspíš vzbudil manžel konstatováním,že zase hoří.. ☹ Měl "jen"37,8,tak jsem čekala,zda to půjde nahoru a stačilo ho nechat jen chvíli odkrytýho a kleslo mu to a když jsem ho budila v 7,30,tak měl jen 37.. 😒 Jsem z toho docela vyřízená,protože pořád čekám,zda nebude zvracet,nebo mu ta teplota zase nevylítne.. ☹ Teď se mu asi nechtělo spát,tak že ho bolí bříško a já už zase skoro běžela pro lavor.. 🙄 ale za chvíli ho zase bolelo kolínko,tak si myslím,že si jen vymejšlel,aby nemusel spát.. 😨 Teď už spí a má tedy asi kašel,takže asi měla paní v lékárně pravdu,že z toho bude jen viroza..Ach jo a do toho je Tomík nějakej protivnej,nic ho nebaví a pořád hulajdá... 😠 To je na palici.. ☹ Nějak ty dvě děti nezvládám.. 😢 Zjišťuju,že jsem podrážděná a víc nervozni,než jsem byla u Jeníka a dost mě to mrzí a nevím,co s tím.. 😲 Pokud jsou kluci v pohodě,tak to jde,ale když se to takhle sejde,tak jsem na pár facek i já a říkám si,že na to fakt nemám.. 😠 😢
Teď se to pořád nehejbe s tím barákem-teď musíme 15 dní čekat,zda rozhodnutí od soudu tychýně a její sestry nenapadnou a my budeme moct konečně rozjet ten úvěr a další vyřizování a zařizování.. 😠 ☹
Je toho na nás nějka moc.. ☹
A to pak ještě slyším od mnaželovy babky,(který jeník řekl,že jí má dost,ať jde domů,když mu organizovala jeho volný čas na chalupě) že je vidět jak s ním JÁ mluvím!!!! 😠 Naštěstí se mně MM zastal,ale mě tam jentak neuvidí..Já za to můžu,že se mu to nelíbilo,když chtěl jezdit na kole a ona ho organizovala do něčeho jinýho? 😠
A to má teď Jěník další slovo ve slovníku,o kterém doufám,že už nikdy nevypustí.. 🤐 Normálně poslal Tomíka do pr..Má to od manžela..konečně vidí,že ten kluk opakuje co slyší.. 😒
lencourek-Jeníkovi se ta vyrážka poprvé začala dělat.když jsem omylem,koupila Johnson mýdlo.. 😠 Tak zkus jinou kosmetiku,nebo prášek na praní a zkus tu mastičku.. 😉 Někomu vadí i třeba jahodová přesnídávka,nebo pití.. 😒

honzulka
18. kvě 2009

Koukám,jak jsem se pěkně rozepsala.. ☹ tak se omlovám,ale musela jsem to ze sebe dostat a snad Vám to nebude vadit,i když sem moc nezajdu pokecat.. ☹

honzulka
18. kvě 2009

A tady jedno foto,kdy bylo Jeníkovi mooc dobře.. 😵 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

honzulka
18. kvě 2009

Tak koukám,že asi všichni užíváte teplíčka a tady nikdo..tak já jdu něco dělat,páč spát se na půl hodiny už nevyplatí.. 😒 Tak papapa

lisounek
autor
19. kvě 2009

Ahoj holky o vikendu jsem byla u nasich, coz to parada...v nedeli jsem se vratila a stekli jsme se s manzelem, ale tak strasne jako uz snad rok ne blba konstelace asi...do toho zase marodime, ja jsem nachcipana uz dele, ale chytla to Kata, takze je zase nemocna...ma rymu jak z praku, tece ji z ocek, chrapti a porad je unavena, uknourana - vcera byla i teplota...my se toho snad nezbavime proste vubec do toho nam kleklo pc zase a ja nemohla nic, takze jsem nemohla sem a ani s manzou jsme spolu nemluvili vcera bylo bidne...a dnes teda uz mluvime, ale Katu musim porad odsavat a strikat ji do nosiku a ona se se mnou pere a rve me to proste nejde tohle....navic mi prestala chtit presnidavky..jedla by jen chlebik, rohlik atd..ale jako svaciny hruza...nechce banan, nechce piskoty, nechce nic....a neni to kvuli nastydnuti, proste je mlsna bo nevim 😕

musim vas docist je tady toho plno, za coz vas chvalim 😉

lisounek
autor
19. kvě 2009

a ja jsem neschopna proste ji nedokazu poradne preprat a odsat..jenze bych mohla odsavat furt a je mi ji lito, tak to oddaluju, jenze ja se bojim, aby zase nemela ousko...no a tak dnes nejdeme ani ven..dopo bylo hnusne a ted se vycasilo..stejne me to podelany pocasi nebavi, kdo by z toho nebyl nemocnej jeden den dusno a pradelna a druhy den pomalu o 10st mene a pak clovek nevi jak obleci sebe i dite...nejdriv se zpotim a pak me ofoukne a co terpve ty decka 😨

lisounek
autor
19. kvě 2009

Honzul no to je kouzelna fotka, jak spolu brachove blbnou...a koukla jsem i na ostatni, jak je Tomik sikovnyy..a paradne se mu povedlo tedy usnout s nozkama venku 😀

lisounek
autor
19. kvě 2009

A abych se pochlubila mam take nove dvojdilne a probihalo to tak, ze se mi libili za vylohou a tak jsem tam zasla s kamoskou i s kocarkama....navlikla jsem je - jeji malej na me koukal pod zavesem a rval teta teta teta no a zdesila jsem se nicmene vyhlidky dovolene a nutnost plavek me pripomeli, ze si je teda musim vzit..kosicky nikoliv trojuhelniky jako driv (do toho by ty svešeniny tězko sli ze?),ale divne vycpany tvar...kamoska tvrdila ze po porodu uz to tak musime mit, takze jsem je vzala i s predstavou, ze pul prsou v tom neni mych 😲 😝 🙄

lisounek
autor
19. kvě 2009

zapomela jsem napsat plavky 😎

lisounek
autor
19. kvě 2009

Leni: az ted ctu co hemangiom ach joo to je hrozny..a co nechat to odstranit laserem?? Manzel by u Kati taky chtel, ale ma to na zadech, tak u nas to tak akutni neni, ale u vas bych to asi resila, prece jen ocicko je ocicko a co az bude vetsi a bude se nejak smrdolit nebo nedej boze na neco upadne...(nechci nic privolavat to nee, ale hodne casto se deti drcnou do techto partii celicka a tak... 😔 ) uvidis co to ocni - dej info me to fakt zajima 😒

lisounek
autor
19. kvě 2009

A ted mi marudek spi a ja mela zehlit, jenze se mi nechce, boli me hlava a jsem uplne prastena, asi i tim nachlazenim...posledni dobou jsem fakt na ranu...cely minuly tyden k nepouziti, ze jsem porad poslouchala co mi je, ze jsem jak troska...myslela jsem ze uz to preslo, ale vcera jsme sly na chvili ven a ja nevzala Kate ani svacinu, ale ani nahradni plinku, takze fakt jako telatko..a vecer jsem delala chleba ve vajicku nejak jsem to vajicko rozredila mlikem (ale proc kdyz to nikdy nedelam 🙄 ) a byl to humus, nejak se to cely prosaklo, takze jsem to vyhodila...no a dnes jsem spalila jidlo Kati 😔 co na to rict...

Honzul a prave ze klobouk dolu fakt pred Tebou, protoze ja v tehlech stavech mit dve deti, tak fakt nevim...a prece jen se blyska na lepsi casy....cas leti a kluci si pomalu vice a vice vyhrajou..i na ten domecek se dockate, to vis byrokracie ve vsem u nas v CR to oddaluje, ale neves hlavu, alespon tu ty vyhlidky jsou - to ja mam tak leda kulove vyhlidky... ☹ nejhorsi jsou ty nemoci, a ze clovek proste nevi a prijde to tak nahle, ze je to az desivy....a 2 deti znemana dvojnasobny strach - ja nejak tu druhe asi nechci 😝

honzulka
19. kvě 2009

Ahoj holky..
jdu jen na skok a zkusím dočíst až dožehlím a skouknu TV..
U nás to tedy jede..Dnes se mi s teplotou pro změnu vzbudil Tomík,vyzvracel celé ranní mlíko a celý den mrzutý a unavený.. ☹ Naštěstí teplůtka neletěla tolik nahoru,měl jen 38,1,takjsem mu dala čípek,ale celý den neklesla potvora pod 37.. 😠 Tak vůbec nevím,co to tu řádí.. 😠 😠 Celý den nezvracel,už i docela jedl,večeři tedy nechtěl kaši,ale mlíčko si vzal,tak uvidíme..Já to tak nenávidím,když jim něco je.. 😠 ☹
MM šel dát spát Jeníka,ten z tý neděle nakonec jen kašle a to převážně v noci,tak zvlhčuji a snad to zabere,dnes dostal i kapky.. ☹ A já pádím žehlit..tak zatím pa a já ještě zajdu.. 😉

dukie
19. kvě 2009

Ahojte holky. 🙂 Já mám dneska děsivou zprávu. Stoupla jsem si ráno na váhu a málem jsem to nerozdýchala. 😝 Za poslední cca měsíc jsem přibrala 6 kilo, takže už vážím bezmála metrák. 😝 A to jsem se naopak snažila zhubnout. 😠 Co se to děje? Šmankote, je mi z toho zle... 😝

lisounek
autor
19. kvě 2009

honzul: to je fakt des, to vypada na virozu a bohuzel to asi chytil od Jenika... 😒 tohle je presne ono, jak si to ty deti prenaseji jeden na druheho..

dukie: ja se radeji nevazim.... ☹ ☹ snad to nebude takova hruza ne?? 😕

holky me zase boli celej spodek, mam to kazdy mesic jsou to krece a clovek nevi, zda je to od strev nebo od delohy...nebo jestli mam ovulaci nebo bych mela mit v te dobe MS fakt nechapu, ale uz jsem vypozorovala, ze je to fakt temer pravidelne jednou za mesic..po porodu jsem uplne odrovnana ja to nechciii 😢

ada80
20. kvě 2009

Ahoj holky jak je?my jsme před chvilkou přišly z venku je tam krásně. 🙂
jinak se máme fajn,Vandulka je hodná,pořád volá mama mama,táta ji tak docela jde a ted se naučila baba,Když vidí auto tak dělá brmbrm.
Dneska jse

ada80
20. kvě 2009

Právě mi odeslala nedopsaný článek tak znova.Dneska jsem jí zaregistrovala k zubaři i když ještě nemá ani jeden zoubek,ale zubař říkal,že to nevadí.
Holky chtěla jsem se zeptat jaký mlíko dáváte prckům?moje máma na mě koukala jak na blázna když jsem jí řekla,že Vandulkce nedávám normální mlíko z krámu,že by ho takhle malý děti pít neměli tak mi na to řekla,že jsem prdlá,že nám ho normálně dávali a nic nám nebylo,že to přeháním,co myslíte vy?

dukie
20. kvě 2009

Ahojte holky. 🙂 Přidala jsem zase pár foteček.

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Ale řeknu Vám, že je čímdál obtížnější ho fotit, je rychlejší a rychlejší... a jde mi po foťáku. 😀

lis: Je to ještě horší než hrůza... 😝 Heleď, bříško mě taky bolívá. Jednou jako OVU (což je k nepřežití, nejsem schopná ani chodit... takže Ibalgin to po celé cca 2 dny jistí...), jednou při MS (to už se přežít dá, ale i tak beru první dva dny, kdy je to nejhorší, Ibalgin, abych byla v poho na prcka). Třeba to máš fakt jako OVU. Kolik dní před MS to tak bývá? Máš to vysledovaný? 😕

ada: No tak to je krásný, to je Vandulka velká šikulka. 🙂 Náš Toníček říká zatím jen "ťa, ťa, ťa" a "dě, dě, dě", ale je fakt, že my máme ještě spoustu času. 🙂 Z obchodu mlíko teda fakt nedáváme, do 1 roku se to nemá - kvůli ledvinám, prý je kravské mléko obtížně stravitelné a zatěžuje ledviny. Do 1 roku se má začít, pokud vím, jen s jogurtem - údajně je lehčeji stravitelný než mléko samo o sobě. Ale třeba Ti holky pisnou jiné info, tohle je to, co jsem se dozvěděla já. Jogurt dávám (bílý - Hollandia - údajně nejvhodnější pro malé děti - bez konzervantů, s přátelskými bakteriemi) - cca 4 malé lžičky s rozmačkaným banánem nebo s nastrouhaným jablíčkem a s dětskými sušenkami. 🙂 Ale mlíčko dávám jen kojenecké (konkrétně Hipp probiotické). 🙂 A budu to tak dělat dál. 🙂 A nějak se mi nezdá, že by nás naše mamky krmily v tomhle věku běžně kravským mlíčkem, o tom se mi mamka nikdy nezmínila. 😕 Vždycky mluvila jen o Sunaru (resp. pro nejmenší děti po příchodu z porodnice bylo ještě nějaký jiný mlíčko, ale název si nepamatuju, pro starší pak ten Sunar). 🙂

lisounek
autor
20. kvě 2009

ahoj dukie a ostatni ze bych na nekoho natrefila konecne? dukie takze to muze byt ovu? trva to tak den a pul a uplne se mi svira vse v kreci teda cely spodek...nejlepe mi je, kdyz lezim s nohama u tela a nahrivam si bricho pecickama po Kate jsem dopadla..dnes takhle trpim 😖

lisounek
autor
20. kvě 2009

dukie ja nemam MS prave 😒

lisounek
autor
20. kvě 2009

a souhlasim s dukie...jedine mliko urcene detem a kdo koji tak koji treba i do toho roka .....obyc mliko urcite neee a driv byl vazne sunar moc toho nebylo za znacky jako dnes..taky rikama tata tata, baba baba a obcas mama a dede... 😝

honzulka
20. kvě 2009

Ahojky..jdu vás dočíst a pak přidám něco novinek.. 😉

honzulka
20. kvě 2009

Tak jsem tu.. 😉
Ada-souhlasím s holkama.. 😉 Krabicový mlíko určitě ne do roka a já ho pak dávala jen dobr.kaše a až do tří kupovala Jeníkovi Nutrilon.. 😒 Z finančních důvodů u Tomíka tak od 2 let bych chtěla přejít třeba na Hami,které je myslím od stejné firmy,ale levnější.. 😉
Jinak s těma bolestma..holky,pokud vás bolí břicho cca v polovině cyklu,tak se přidávám do klubu a myslím,že je to ovulace.. 😉 Já trpím od porodu Jeníka jak pes,když mám MS a zažívám stejný bolesti jako po jeho porodu..popsané přesně-jak kdyby mi na spodek někdo zavěsil závaží.. 😢 Musím si většinou sednout,aby to polevilo.. 😠
Jinak u nás nic moc.. ☹ Včera jsem dožehlila a začal rozruch..Tomík začal být neklidný a poplakávat a já jen sáhla na čelíčko a měla jasno..38,6 a už jsem mu strkala čípek a ochlazovala plenou(to se mu vůůbec nelíbilo)..Naštěstí to šlo dolů a po půl hodině měl 37,8 a začal usínat...No a ráno jen 37 a před oběděm 36,6.. 😵 Tak už to snad vydrží...Do toho má trošku řidší bobek a nechce si nechat sáhnout do pusinky do levé tvářičky,kam si sám furt strká prsty.. ☹ Tak čekám,zda z toho bude zub nebo taky nějaká viroza jako má asi Jeník..Tomu se ke kašli přidává rýma.,.. ☹ Fakt jsem vyřízená,ale ani si nechcijít teď lehnout,páč bych byla ještě pak víc.. 😠

honzulka
20. kvě 2009

lis-přesně tak..teď to chytá jeden od druhého a mě to přijde věčný kolotoč.. 🙄 V sobotu jedeme k mamce,tak doufám,že budou už kluci O.K.,páč tam potřebuji zůstat,neboť nám ve čtvrtek dělají plastový okno balkonový v obýváku a na to fakt nemám tu s nima u toho být v tom bordelu a průvanu a vůbec.. 😠
Tak koukám,že nikdo nikde,tak já jdu věšet prádlo.. ☹

lisounek
autor
20. kvě 2009

holky jenze ja porad nemam MS tak jam mam vedet co je pulka cyklu sakrisss 😝 😔

lisounek
autor
20. kvě 2009

jo a Hami mame my je taky od Nutricie a kdyz jsem porovnavala tak slozeni temer stejny jako Nutrilon tak jsem spokojena...jdeme ven zatim pa snad me ty krece nikde neskoli 😖