Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

ada80
27. kvě 2009

Ahoj holky
Lis:ten tvůj chlap je fakt na ránu 😠 zkus Kátu připravit dát mu jí do kočárku a at s ní jde ven a ty si můžeš chvíli oddechnout,nebo myslíš,že na to nepřistoupí?Ale Káta je přece vás obou tak at se stará.Můj chlap je taky občas na ránu,ale Vandulku nakrmí i vykoupe/někdy teda dělá ksichty,ale udělá to/Pomáhat prostě musí,protže já nejsem žádnej jeho otrok.

uci
27. kvě 2009

jj adi, presne tak, s niecim predsa musia ti chlapi pomoct, inak by sme sa zblaznili 😔 ten moj zase kupe, tak nejako mu to prischlo, ani neviem ako - tusim som raz mala nieco s prstom, ze som s nim nemohla do vody a odtvedy je to na nom a teda nemienim sa mu do toho uz miesat, ved "uz mu to ide tak perfektne, to ja by som ju uz tak super neokupala" 😉 😀
a tiez dava vecer kasu, lebo ja sa dost najedujem cez den, ked davam malej papat ovocie a zeleninu, takze nech si to vecer pekne vyskusa sam ake je to "sak ju len nakrmis, ty z toho robis vedu"
no ale ako tak pozeram, tak som na tom s temou "chlapi" este vlastne dobre, tak to aby som tomu mojmu trosku zdvihla ego 😀

no inac holky, teraz som douspavala - tak hlasim 3/4 hodiny a zabralo az to, ked som si ju zobrala do postele a lezala vedla nej a drzala ju aby sa ani pohnut nemohla, tak po chvile placu konecne vytuhla (pred tym asi 1/2 hodka vstavania v postielke) 😝
tak dufam, ze bude spat aspon hodinu, inak si to vazne hodim, sa tu s nou natahujem 3/4 hodiny aby zaspala a ona bude po par minutach zas hore???? no dufam, ze nie

dukie
27. kvě 2009

Ahojte děvčata. 🙂 Toníček si včera udělal svoji první bouli na čelíčku 😀 :

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

A já dneska konečně došila tu rádoby patchworkovou deku pro Toníčka:

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Dost jsem si oddechla, protože jsem na to fakt neměla čas a manžel se na mě zlobil, když jsem si k tomu na chvíli sedla... chápu ho, ale copak já mohla tehdy vědět, že to s tím naším prckem bude pořád tak náročný... 😕

dukie
27. kvě 2009

Dočítám a koukám, že máte "radosti" se těma svýma chlapama... 😀 To naštve, fakt.

lis: Asi bych večeři sabotovala. Nechceš pomoct, fajn, taky si umím sednout a dát nohy na stůl a čučet na bednu. 😎 A večeře ať se udělá sama. 😀 To by byl začátek. A pokud by nepochopil, tak bych mu dítko asi fakt jednoho krásnýho dne nechala doma... jak by přišel, tak bych se oblíkla, vrazila mu dítko do rukou a bouchla dveřma od bytu. Nebo bych mu vypočítala všechno na hodiny (věř nebo ne, udělalal jsem to tak manželovi): Jakože den má 24 hodin. Z toho je on 8 hodin v práci, já 8 hodin na mateřské. 8 hodin oba spíme. Tj. zbývá 8 hodin, které máme oba "volné". A to je čas, ve kterém se máme podělit o práci.🙂 Což představuje 4 hodiny za den na každýho. 😀 Z jeho hodin jsem ochotná mu odpustit 1,5 hodiny na přípravu na cestu do práce a na samotné cestování tam a zpět. Tzn. každý den by se měl starat o dítě či domácnost (může si vybrat, já uvítám, aby se staral o dítě - po celém dni budu dělat cokoli, hlavně když to nebude s dítětem 😀 ) celé 2,5 hodiny. 😎 V sobotu a v neděli ovšem celé 4, tam žádná cesta do práce a z práce není, že jo. 😀

laaala: Víš co? Ono se mi to mluví, manžel je spíš přehnaně pořádnej... ale kdyby mi tohle chlap dělal, tak mu to prostě nevyperu a nevyžehlím. 😀 Prala bych jedině to, co je slušně v koši na prádlo. 🙂 A to, co je kdekoli jinde, bych nechala tam, kde to je. 😎 Odpadly by mi jedovatý poznámky... a v takto "ušetřeném" čase bych k němu byla naopak velmi milá. 😀 Vím, že by pak asi bylo těžký lísat se k chlápkovi v smradlavým několik dnů nošeným triku 😀 😀 😀 , ale co už... třeba by mu to trošku docvaklo... 😕

dukie
27. kvě 2009

Holky, já tu nechci rozhodně nikomu radit, páč sama si často nevím rady. 😒 Ale pravdou je, že když něco chceš, musíš pro to něco udělat. A když to, co děláš, nepomáhá, musíš hledat lepší cestu. Tak to prostě je. Jinak zatuhnem v tom "špatným". 😝

lencourek
27. kvě 2009

ahojda holky, tak jsem vás dočítala a opravdu jste mě utvrdili, že ti chlapi jsou v určitých věcech stejní.
Lis: plně chápu tvé rozčilení v tom, jak ti manža nepomáhá. Velice mi to připomíná, co mám doma. Jen je rozdíl v tom, že manža staví pro nás baráček, takže zase nemůžu čekat, že mi bude neustále po ruce. Ale když je doma, tak si max 5 min pohraje s klukem a tím to hasne 😠 . A pokud se Lukýnek k němu dere nebo za ním leze, a nedej bože řve, tak je z toho celý nesvůj a klíďo mi řekne, ať s ním něco udělám. Přebalování se ho netýká. Krmení, koupání, převlékání...se ho netýká. A samozřejmě domácí práce? Nic. Tuto neděli poprvé krmil Lukáška lžičkou - přinutila jsem ho, aby mu dal zeleninku k obědu. A ještě jsem mu musela asistovat, protože by to asi jinak nedopadlo dobře. No, už se nemíním rozčilovat, protože by toho bylo na mém seznamu stížností hodně.

Včera jsme byli u očaře kvůli tomu hemangiomu. Byl to děs. Byli jsme objednaní na 8h a odcházeli jsme něco po 10h. Fakt síla. Ještě že byl manža se mnou, protože dítě jsme si stále předávali. Nebylo ho kam položit. A nazem to nešlo. Výsledek vyšetření - prohlídli mu očka, hemangiom mu prý zatím nevadí a tak se nebude řešit. A kontrola za 3 měsíce. Dost mě to naštvalo. A to ještě bylo takové vedro a dítě zpruzelé.

Bobi: ICQ nemám, ale sešla bych se, až bude lepší počásko. Déšť je na prd.
Jinak s usínáním u prsa mám veliké zkušenosti, praktikovala jsem to tak až do minulého týdne!!! 😉 Ale pak jsem se rozhodla, že už to tak dělat nebudu. Jednalo se jen o večerní usínání a přes den, jen, když bylo špatné počasí a my jsme nemohli jít s kočárem. Večer ho nakojím, dám ho odříhnout a položím do postýlky. Samozřejmě, že se zvedá a převrací na břicho. Je to boj. Ale holt mám větší výdrž. První večer řval snad 30 min, i když jsem byla neustále u něj. Jen to na mě zkoušel. Teď už nebrečí, jen se snaží stále se zvedat. Takže zatím to je tak, že u něj jsem, než usne. Zatím to trvá hrozně dlouho - asi hodinu. Doufám, že si zvykne a pak to zkrouhnem na kratší čas a pak to zvládne usínat beze mě. V noci se budí, ale do náruče ho neberu a kojím ho 2x za noc. Dnešek jsem ho musela uspat taky v postýlce, protože pršelo a tak jsem ho nemohla dát do kočáru. Trvalo to sakra dlouho, ale pak spal 2 hodiny 😕 . Jediná rada: vydržet. Hlavně neustupovat, jinak budete zase na začátku. Hodně štěstí 🙂

bobinna
27. kvě 2009

ahojda mamči,

týýý jóó ty chlapi jsou jako přes kopírák... můj je kombinace laaala a lencourek a lis... 😅

trička na spaní to samé ráno ho nechá v kuchyni na židli já ho dám do postele a večer si bere čisté, přesně je to stejné s tričky na běžné nošení vezme si ho do krámu pak ho švihne u pračky a nazdar a nejhorší je že to mladej jako Petřík chytá už taky je línej si to po sobě uklízet takže to dělá jako tatík... takže se divím když jedno a to samé tričko peru třikrát za týden stejně jako že to třikrát žehlím ... taky mě to neba...... 😠 a pěkně mě to už štve... stejně jako trenky taky se válí v koupelně to je pak o strach tam někoho pustit na WC ... a jinak s péčí o děti to taky nepřehání ... když potřebuju pomoct taky mi řekně že on byl celý den v práci zatímco já se válela doma ... no zralej na ránu mezi oči... 😠

holky ale musím se pochlubit ... dneska jsem na večer ohřála Linduši polívku na to jsem jí udělala ještě 90ml mlíčka a pak jsem jí ještě nakojila dala jsem jí do postýlky a ona usnula!!! a sama... no nechci to zakřiknout ale zatím spí ...

u nás bouřka žádná nebyla sice se pěkně blýskalo ale jinak nic ani kapička vody nespadla... takže jsem hnedka po ránu zalévala... ale kosa je teda parádní...

a lis - Lindula má rýmu snadu už měsíc chvíli je to dobrý a za pár dní zase takové provazy z nosu fakt počasí na prdlačku...

tak pa a krásnou nocku

dnada
27. kvě 2009

Ahoj holky, děkuji za podporu lis i dukie .

Jinak jak čtu ,že vám chlapi s ničim nepomůžou,bych je hnala!!! Když se mimino dělalo byli u toho taky tak ať koukaj přiložit ruku k dílu i teď a ne že jak píše len ,že Ti klidně řekne ať s ním něco uděláš že se za nim sápe,to bych nesnesla. Opravdu v tomhle směru sem asi ráda že sem sama. Nemusim se rozčilovat ještě s nějakým"blbem" kterej nehne prstem a ještě má nějaký nepřístojný řeči

dukie, no tak já mám docela problém ten,že volnou místnost kam narvat nebezpečný věci nemám,další věc,nábytku moc taky nemám,a na další chybí peníze, takže to budu řešil policema,hlavně kytky atd. Musim ale koupit TV stolek,protože po telce mi de jak divej. A stěhoval se kamarád,takže má navíc dvě skříně a letiště s úložným prostorem,tam se toho nacpe spousta.

JInak ty smutný dny a ty moje deprese střídavě přetrvávají už 6let 😠 No nezbyde mi opět nic jinýho než přestat fňukat a začít makat,prací sem řešila vždy všechny deprese, i kdy i to sem dokázala přehnat a nakonec sem zalehla na JIP s totálním vyčerpáním organismu.

Usínání u prsu 😀 Musim se smát. teda malej mi u prsu střídavě neusíná od 3 měsíců. Dávám ho bdělého do postýlky minimálně 3x v týdnu,spíše ta 2x do týdne mi usne u prsu jinak usíná sám.

Jo bouřka, tak u mě teda šíleně hřmělo a blýskalo se,vody spadlo minimálně ,vítr skoro žádný,ale musela sem už zatopit abychom tu v noci nemrzli,to jo.

Tak se majte krásně pa pa

lisounek
autor
28. kvě 2009

ahoj zeny jdu vas pozdravit za chvili jdu ke kadernici..pujdu asi na kratceji nez jsem ted..a tchyne bude vozit... to nepreziju, ale hlavne at neprsi uff 😝

holky ja porad nevim, zda neostrihat Katu...ja vim, chci to taky vydrzet do roka, jenze ona ma vlasy porad v ocich a musi ji to byt neprijemny...no jsou to jen 3 mesice, ale ona ma uz hrozny ty licousky....no a na podzim bych ji prave chtela vzit strojkem,...treba takovou 7ckou... ja vim je to drsny u holcicky ale stejne bude nosit cepicku a pak porostou ji vlasky stejne a zhoustnou...asi me ukamenujete jeste ale nejsem plne rozhodnuta tak uvidime... 😕

lisounek
autor
28. kvě 2009

Jinak Kata cura do nocnicku vedome uz jsem na to prisla vycura se proste vzdy, kdyz ji tam dam, takze nemam slov proste je po nekom prudce inteligentni jelikoz ja mam IQ tykve tak asi po manzelovi ac se mi to spatne priznava 😀 😎 😝

doctu Vas asi pak, protoze ted uz to nestihnu psaly jste jak dive 😵

lisounek
autor
28. kvě 2009

a roste 6ty zub 😵

laaala
28. kvě 2009

ahoj holky, teda Káťa je šikovná ... mmy ještě nesedíme a ona už klíďo čůrá do nočníčku 😵 a zub nemáme ani jeden a vlásků jen pár ( jen aby se neřeklo )
lis, já bych jí možná zkrátila to, co jí leze do očíček

jinak se musím pochlubit .... jsem totální kráva .... jsem byla nakoupit a vzala jsem si jen tisícovku do ruky a držela jsem jí v ruce zároveň s kočárem ... holky, já jí ztratila ... musela jsem vrátit nákup a tisícovku už jsem nenašla .... strašně mě to mrzí, navíc byla od prababičky Adélce na papání
😢 😢

laaala
28. kvě 2009

jsem přišla domů a koukala jsem se i na boty, jestli jsem si jí nenašlápla 😅 ... ježiž ... budu na to pořád myslet

lisounek
autor
28. kvě 2009

laala: 😲 to je strasnyyy takovejch penez sakra to je smula pitoma ☹ ☹

lisounek
autor
28. kvě 2009

jinak kamaradka mi vzala iluze, ze pry takhle male dite vedome do nocniku necura a nic..ze je to proste nahoda, ze kdyz se rozbali, tak cura, ale me to teda neprijde, protoze ona se vycurala mezitim vzdycky...taky jsem si nejdriv myslela ze je to nahoda, ale ted..no nevim..uvidime...no myslim, ze je to i tim, ze ma rok a pul stareho chlapecka a ten proste nocnik odmita a proste do nej necura a nic...no mozna jsem ja naivni kazdopadne budeme trenovat a alespon se to lepe nauci no ne?? 😕

lisounek
autor
28. kvě 2009

laala: ted jsem docetla prispevek o tom pradle ten muj to dela taky...porad ho spini a presne jak pises vsude se vali...a to ma jednou kosili a pak se vali na zidli, tamhle jedno pyzamo druhy pyzamo a fusekle...me by normalne mrsklo...10x to bez reci uklidim a po 11 vypenim...a pak to proste jede a mam na nej kecy protoze me to proste taky nebavi...jenze to lepsi zrejme nebude...a prave jak pises, porad mam taky na nej neco takze si za to muzu i sama, ze je otravenej no ale to jsme oba 🙄

ada80
28. kvě 2009

Ahoj holky
Dnes jsem byla s Vandulkou na 10ti měsíční prohlídce tak má 8.22kg a 69cm.doktorka říkala,že to je tabulkové dítě a že je šikovná a hezká(to by ji měla vidět když se někdy vzteká)
lis:vandulka taky čurá do nočníku a já si taky myslím,že to dělá vědomě,spíš ti to ta kamarádka nepřeje proto ti to vymlouvá.

ada80
28. kvě 2009

jo a dneska ji poprvé vylezly dva dolní zoubky 🙂 konečně!!

lisounek
autor
28. kvě 2009

adi super ted uz to bude se zoubky fičák jako na horské draze 😀 ja jsem si sla s Katou lehnout, aby usnula (taky ji musim drzet, dokud neusne ac se ji to nelibi zabira to 😅 ) a usnula jsem s ni..hmm a hodku a pul je za nami 😵

manzel takovej normalne holky neni, kdyz se narodila pomahal porad mel sve ukoly, ktere plnil..jenze ted nema na nic cas, pak je unavenej a ja za cely den zpruzena a neprijemna, takze se to sejde a je to vybuch 😖 a on by asi tu svou praci delal dal, jenze ja kdyz se nemuzu dockat (konkretne vysavani), tak si to vysaju protoze to se proste neda jen jednou tydne ale vickrat kvuli Kate..a to je asi ta chyba ze jsem to nekolikrat udelala a byla na to pysna jako ze to pri diteti zvladnu!! ale to vem cert spis kdyby se neprestal angazovat s tou Katou..no ale verim, ze je to jen obdobi, vzdyt ji ma rad

bobinna
28. kvě 2009

ahojda holky,

musím si vám jít vylít srdce... normálně jsem byla s Lindulkou dneska v krámě ... dám jí do košíku a ona ho hned začala ocucávat... tak jsem jí vrazila do ruky sušenku v obalu a ona s ní hnedka do pusiny... v tom šla kolem jedna holčina co má holčičku o měsíc mladší než Lindule a má asi deset kilo!!! a ta mamina na mě že jí mám tu sušenku rozdělat protože je Lindule hladová a je pohublá že jí prý nedám vůbec najíst to ona že pořád kojí prý má hotovou smetanu a proto jejich Kačenka tak krásně přibývá že nemusí ani dokrmovat... holky mě bylo do breku vždyť víte jak já to pořád řeším že... měla jsem chuť tam ten pitomej nákup nechat a utéct... ale ta jejich holčička se začala po té sušence co měla Linduš v ruce hnedka sápat tak jsem tý mamince řekla že je taky asi hladová že by měla jít kojit ... a hnedka sklapla a už mi nic neřekla... ta mě nakrkla... ta jejich holčina se pomalu do košíku zadečkem ani nevešla a aby se v něm otočila to už vůbec... já budu muset nosit kšírky asi i do krámu do košíku aby mě nevypadla...

kdyby Lindule aspoň chvíli seděla tak by taky přbrala... dneska ráno jsem jí pořád cpala jídlem až se mě poblinkala tak jsem se rozhodla že jí tak cpát nebudu pokud si vezme vezme pokud ne tak jí to nutit nebudu...

laala... tý jo to mi připomnělo když byl Petřík malý tak jsem jezdili do globusu na nákup a platili jsme v hotovosti ... ještě před tím jsme se stavili na benzině že koupíme benzím a jak jsem vytahovali peníze tak jsme ztratili 6000kč... tehdy jsme to oba obrečeli pže já měla jenom 3500kč mateřskou a Petr 8000kč výplatu... bylo to šílený ale zachránili nás prarodiče a můj táta kterej ten měsím za nás vše zaplatil... od té doby platíme kartou a žádný peníze u sebe skoro nenosíme...

ty vaše dětičky jsou teda šikulky že chodí na nočníček já ho taky vytáhnu po Petříkovi ometu z něj pavučiny a zkusím jí do na něj kaká skoro každý den ráno tak to zkusím a uvidíme ...
jinak lis já si taky myslím že Kačka ví co dělá že to není náhoda, bráchy klučina chodil na nočník od půl roku a od roku byl bez plínek ale holčina nechce nočník ani vidět a bez plín taky ani ránu a to jí budou dva roky... takže asi záleží na dětech...

jinak dneska jsem měla s manželem debatu o úklidu koupelny respektive o střídání se v úklidu (pže já dneska vydrhla koupelnu ... lesk jako blesk a stačí aby on dorazil z práce a šel se umýt a po umývadle všude černé kapky ...) takže jsem mu řekla že to mohl alespoň opláchnout že jsem jí dopoledne umyla a on se urazil že ani nevečeřel!!! fakt logika... copak to je taková práce????? a dneska tam do rána ležely trence a ponožky fakt chuťovka po ránu...

tak zas jdu mějte se fajnově a zase dorazím... páááá 😅

ada80
29. kvě 2009

AHOJ holky venku je hnusně co? 😝 Já byla jen na poště a už nikam nejdu je to humáč.Vandulka mi tady trhá noviny a likviduje byt 😀

bobinna
29. kvě 2009

ahojky ado...

naše mrška taky řádí už od půl osmé hrůůůůůůza...... a venku je pěkná kosa takže asi půjdu zatopit

bobinna
29. kvě 2009

a dala jsem jí do ruky suchý rohlík a ona ho ocumlalal a rozmazala v cestovní postýlce do těch droboulinkých ok ... vůůůbec netuším čím to vyčistit... 😠

lisounek
autor
29. kvě 2009

ahoj holky..byly jsme venku taky u mudry na Prevenaru..Kata ho dostala, ale od te doby prudi jak nevim co..ted usnula s kravalem v postylce, ale jako skoro mi nejedla a to uz ani svacinu a obed taky nee,tak cekam s cim se vzbudi..uz jsem z tech reakci na ocko a vubec nemoci uplne silena... ☹ zase mam strach co bude 🙄

Jinak bobi neblbni s tou jeji vahou..vzdyt dite si samo rekne a pokud taky lita jako fredka tak se nediv, ze je jak lunt...Kata ma 7,1 kg a to v pul roce mela 6,4 kg, takze za 3 mesice pribrala nejak pres pul kila a taky se nehroutim..jsou proste zive a energii spotrebuji...a jestli ti tohle rekla nejaka mamina, tak at se radeji stara o to sve 10kg dite, ktere bude pravdepodobne obezni a bude sedet jak pecka protoze se nebude moci pohnout... 😝

jo a davam vam za pravdu je hnusne jak nikdy...brr ☹

dukie
29. kvě 2009

Ahojte holky. Teď ani nevím, jestli jsem to tu už psala, nemám čas pročítat zpátky, ale minimálně jsem to napsat chtěla... 😀 Tak kdyžtak ještě jednou:

Nevím, nejsem odborník, nerozumím tomu... ale jak tu píšete, že Vám prcci míň baštěj teďka... tak bych to asi přisuzovala tomu, že zrovna teď jsou ve věku, kdy se jejich potřeba energie mění. Teda asi, co já vím... usuzuju tak totiž z toho, že jsem nedávno kupovala Toníčkovi mlíčko a od ukonečeného 9. měsíce už mají 3. kategorii. Doma jsem to pak porovnávala s tím, co měl Toníček doteď (tedy do konce 8. měsíce) a je tam teďka míň tuků a víc bílkovin (myslím, už si to tak moc dobře nepamatuju) a celková energetická hodnota (na 100 gramů) je teďka už menší. Tak mě tak napadlo, že asi i podle "tabulek" ty děti teďka prostě nepotřebují tolik jíst... ale co já vím... je to jen můj úsudek... 😎

lisounek
autor
29. kvě 2009

dukie to mas bezpochyby pravdu ted je totiz obdobi, kdyz maji stagnaci rustu..a pak se to rozjede zase po roce...jenze me ji Kata tak nejak stejne az na dnesek...ve vsem se nimra a nechce...proste...no a nekdy to nejedeni je i zubama..proste je to v te pusince boli a tak odmitaji....

dukie
29. kvě 2009

lis: No tak to jsem ráda, že jsem si to v hlavě správně spojila. 🙂 Toníček zatím baští docela "normálně", někdy baští šíleně moc (třeba mi k obědu spapá tak 250 ml masíčka a zeleniny), jindy třebas naproti tomu jen 125 ml a svačinku večer úplně odmítne... dá si 4 lžičky a víc do něj nedostanu... ale to je spíš výjimka. Dodnes nevím, co se mu děje, ale taky to svádím na ty zuby... že ho třeba bolí dásně, tak papat nechce. Co já vím? Ale zub zatím nikde... 😕

lisounek
autor
29. kvě 2009

no me posledni dobou s tim jedenim stve, protoze ma porad tendenci mi do toho jidla sahat nebo primo do lzicky dnes mi do ni flakla, ze to bylo vsude...pak si pri jidle porad mne oci, takze to co ma na rukach nebo na puse, tak si okamzite vetre do oci a do vlasu a na sebe proste me jima vztek...ted uz jsem fakt nevydrzela a zvysila jsem hlas.. anebo proste porad kouse do Fabuly tech popruhu a vubec se o jidlo nezajima...takze pak to dopadne ze je to vsude kolem jen v ni minimum.. 😒 a navic musi mit porad neco v ruce a kdyz ma hracku tak ji mezi jidlem kouse a kdyz nema nic tak se vzteka...je to radost 😔

lisounek
autor
29. kvě 2009

holky tak manza koupe Katu 😀 a vcera prisel z prace a ja jsem se sbalila a jela na zahradku..bylo to super 2 hodky uklidu v baracku na zahradce a on si s ni celou dobu hral, byla uplne stastna a ja spokojena.. 🙂 takze ono to snad nakonec pujde..a co Honzul uz by taky mela snad prijet domu ne?? 🤐 tak hezky vecer jdu opect maso mnam mam hlad 😝

bobinna
29. kvě 2009

no tak já musím napsat že my jíme pořád stejně, jen toho mlíčka se snažím dávat víc dr mi říkala že ho má vypít min půllitr když víc že lepší takže to do ní leju a už mi vypije i 180ml na jednou tak jásám...a za celý den tak 3/4 litru ale to mlíko teda ubývá rychlostí blesku...

jinak lis my už jsme vlásky stříhali a depku z toho nemám ... ostříhali jsme taky ofinku měla to pořád v očkách tak jsem to šmikla... a s tou mašinkou... mě matka taky stříhala pořád na krátko (na můj vkus až moc... 😠 ) ale teď mám vlasy husté a hezké 😅 a kadeřnice je z nich vždycky nadšená tak hurá na to... 😵

zatím papa