Počet hodin puštěné televize. Kolik hodin denně?

dukie
22. zář 2009

Ahojte maminky. Já se nedávno zděsila, když mi došlo, že u nás je to docela dost... 😕 Jestli dobře počítám... zhruba 4 hodiny. 😝 A to jsem někde četla, že hygienická norma pro malý děti (1-2 roky) je asi 20 minut denně... 😝 Jako malej se na to nedívá, že jo - zajímají ho jen reklamy 😀, já u toho taky všelijak pobíhám, cvičím a uklízím a tak, ale v každým případě taková ta kulisa v pozadí tam pořád je... 😝 A to by asi být nemělo...

Nejvíc mě na tom děsí, že první dva roky jsme s manželem televizi neměli vůbec... a svět se nezbořil (akorát jsem vždycky v práci byla za magora, páč jsem netušila, co se ve světě děje 😀)... a teď... no teda sama sobě říkám fuj... a musím s tím něco udělat.

Jak je to u Vás?

kristi
22. zář 2009

myslim,ze jako kulisa to nicemu nevadi, ne? stejne Mia cumi akorat na reklamy a ja na CT24 nebo nejaky Spektrum ci tak neco, nemam radio, tak proto telka. U nas jede i dyl nez 4 hodky

j.a.n.u.s.
22. zář 2009

U nas jede pouze dvd 😉 ...takova kulisa taky.

Co se deje ve svete??? 😝 ...taky nevim... 😵

majatob
22. zář 2009

u nas nejede...nemame 😉

fanys
22. zář 2009

u nás nonstop-když nespím,taky jako kulisa-sedím před tím tak max.2 hodky denne.

kalerat
22. zář 2009

TV zapínáme akorát večer, přes den nám vůbec nejede. Kuba kouká na večerníček a to je vše. a co se děje ve světě taky většinou z televize nevím,protože v době zpráv na čt1(dle mého normální zprávy, žádný bulvár), koupeme a ukládáme malýho.

campi
22. zář 2009

od vecernicku do konce zprav, tedy neco pres hodinu denne, klidne bychom se bez TV obesli
pres den posloucham cdcka

jabjunka
22. zář 2009

U nás také od rána,ale jen v jídelně a jako kulisa.Malej si občas během dne řekne o puštění nějakého DVD,ale to hlavně když není počasí na lítání po zahradě,nebo když stůně.Jinak se ráno u snídaně koukne na Kouzelnou školku a večer na Večerníčka a pak já s manželem na zprávy,potom jak kdy.

kaleilah
22. zář 2009

Ráno zapneme a v noci vypínáme 😲 😠 ani na ní nikdo nekouká, prostě aby doma nebylo takový ticho, prostě ze zvyku 😖 😎

dukie
autor
22. zář 2009

kristi: Já si pamatuju, že ještě v době, kdy jsem byla těhotná, jsem četla, že televize jako kulisa vadí. Jde prý o to, že miminko (potažmo samozřejmě i odrostejší děťátko) potřebuje ke svému zdravému vývoji i ticho. Vyvýjí se mu sluch... a k jeho správnému vývoji dítě potřebuje poslouchat i to ticho...

Sama na sobě můžeš cítit, že když budeš chvíli v tichu, bude ti pak stačit např. jen tichý zvuk. Kdežto když jsi celý den v nějaké úrovni hluku (byť jen "na pozadí"), tak se uši na to nastaví a považují to jakoby za normální nulu a pak potřebuješ všechno o to hlasitěji.

No a druhou věcí je fakt, že televize na pozadí svým způsobem mozek neustále zaměstnává a ruší... já byla vždycky zvyklá pracovat s hudbou na uších, ale je fakt, že jakmile jsem kdykoli měla nějakou sakra náročnou práci, tak jsem k tomu potřebovala naprostý ticho... ale to má každej jinak. Ovšem... jak to potřebují naše děti, to nevíme, páč nám to zatím neumějí říct... ruší je to od jejich hraní - tedy od jejich práce?... těžko říct... 😕

sisi.v
22. zář 2009

ráno 20 min já na ČT24 a malá dalších 20 min na DVD s pohádkou než udělám snídani a dám se kupy 😉. přes den vůbec, večer ČT24 a pak se na něco dívá většinou manžel na italské TV - kromě neděle a čtvrtka -to mám vyhrazeno na Vraždy v Oxfordu a Miss Marple 🙂.

martimarti
22. zář 2009

Televize se u nás pouští až kolem 19 hod na Zprávy. Během dne jako kulisa - neexistuje! Jako kulisa běží vesměs po 20 hod, jen velmi vyjímečně nás něco zaujme - namátkou: Ano, šéfe /už za chvíli 😉 /, už brzy se vrátí Comeback, Uvolněte se prosím, nový seriál Vyprávěj,...no a to je asi tak všechno 😉

jeudi
22. zář 2009

celej den

nunacek
22. zář 2009

Je to různý podle konkrétních situací (počasí venku, když jsme doma, když jsme pryč, program v telce, atd...) Když jsme doma a je na to čas a chuť, tak telka jede ve všední den cca od 18:30 do 21:30. O víkendu někdy vůbec, někdy s přestávkami třeba i 5 hodin. Když je venku hnusně a v telce nic nedávaj a není jinej program, tak to jistěj DVD 😉 Ale jako kulisu si telku nepouštíme nikdy! Prostě pouštíme jen to, na co se fakt chceme koukat. Jinak je to zbytečný ji mít puštěnou. Jako kulisa může být rádio 😉 A když jsou přítomny malé děti, tak jak televizi, tak rádio pouze jako kulisu neuznávám...

suki
22. zář 2009

ráno pohádka z DVD a pak až večer zprávy a podle programu 🙂

lisounek
22. zář 2009

dukie jen vecer cca od 19 hodin...vyjimecne poustim kouzelnou skolku, ale vetsinou nejsme doma a kdyz tak na to stejne nekouka...uvidime, jak to bude v zime 🙄

skuli
22. zář 2009

Jak kdy.Někdy se pustí až na zprávy večer a někdy jede od rána.Teď to bude horší,máme týden kabelovku a přes 30 programů 😅 Hodně poslouchám písničky a dokumenty u vaření.

suki
22. zář 2009

my právě taky skoro nejsme doma, takže televize pro malou max ráno pohádka, večer Večerníček, když ho ovšem stihneme a večer koukáme my 🙂

schwarzovka
22. zář 2009

když je manžel v práci, tak si jí ani nevšimnu...když je doma hraje furt, ale taky si jí nevšímá 😀

berenika39
22. zář 2009

všední den celej den, kulisa. zvyk. (víkendy -pá ráno ne večer jsme mimo domov.) poslouchám zprávy, když spí, někdy skouknu film, večer to sice hraje, ale koukáme tak maximálně na poker nebo snooker. nic zajímavějšího tam ted není. prostě hrajem, ale nekoukáme. péta ještě televizi nebere, nevydrží koukat, jsem ráda, času dost.

suki
22. zář 2009

holky...asi blbá otázka, ale vy nikam přes den nechodíte, že je u vás puštěná televize celej den?

berenika39
22. zář 2009

já jí nevypínám... 😀 😀 chodíme dopo tapat kolem domu a odpo jsme celý pryč, plavčo,prochajda, nákup, návštěva, hřiště.

suki
22. zář 2009

berenika a televize furt hraje? 😀 😀 😀

berenika39
22. zář 2009

no. asi jo,když jsem venku, nevidím ji. 😀 😀 😀

suki
22. zář 2009

😀 😀 ty jo to musí být účet za elektřinu 😀 😎
takže se ale nedíváte celej den, i když ji máte puštěnou, ale vlatně nejste doma 😀

luckahr
22. zář 2009

berenika 😀 , to je dobry 😀 a proc ji nevypnes 🙂 ?

suki
22. zář 2009

to by mě taky zajímalo 😀

lisounek
22. zář 2009

😀 😀 taky jsem se pobavila pry ja ji nevidim jsi cislo 😉

caira
22. zář 2009

ja se teda priznam, ze u nas to jede taky jako kulisa ☹ ja vim, ze by se to nemelo, ale me prijde, ze je proste jinak strasny ticho, chvili tam ma mala dopoledne pohadku, pak tam dame nejakou muziku a hrajeme si, a odpoledne to je spis abych malou chvili zabavila, kdyz pripravuju veceri atd, ale je fakt, ze malou to nezajima, kouka na to snad maximalne 10 minut jinak to uplne ignoruje, asi je to spis pro muj pocit, ze kdyz nejsme venku nebo tak nekde a jsme doma tak tam neni takovy ticho a neco se deje....

suki
22. zář 2009

a co místo TV třeba pěkný písničky pro děti? 😉

kay
22. zář 2009

ahojte, u nás většinou jede tak od poledne do večera, mám to taky jako kulisu, docela potichu, ale chodíme i ven nebo na návštěvu k sousedům, ale tam ta televize i řve ž mi to vadí.. Stela se kouká taky, zajímají ji obrázky, většinou u nás valí čt24.. a pak nějaký seriály.. ale já ji vlastně ani nevnímám.. taky jsem četla že to není dobré, ale když jsme ji dva dny nezapla, tak to byl děs, stelu vzbudilo i malé cinknutí talířů.. byla zvyklá na ruch kolem sebe, když spí.. tak jsme ji zase zapla.. a pak jsem zase četla, že se mají děti zvykat na ruchy domácnosti, i televizi, takže tak. A pokud se týče škodlivosti hluku, tak je asi jedno jestli jede tv nebo rádio nebo cdčka ne?