Podělte se o zkušenosti s nákupy v Německu / Polsku

jahudka80
15. bře 2012

Po zdražování čím dál tím více lidí jezdí nakupovat do zahraničí, i když to zní divně tak se ušetří. Podělte se prosím o své zkušenosti. Nákup věcí pro děti, kosmetiky, plen. Pro nás prací čisticí prostředky, kosmetika, oblečení a hlavně potraviny. My se teprve chystáme o víkendu a tak se pak ráda podělím. Zatím sháním informace.

cernalu
15. bře 2012

Bydlíme blízko hranic s DE, takže tam jezdíme nakupovat v podstatě vše, potraviny - jsou levnější a kvalitnější, potřeby pro malého, kosmetiku, prášky na praní..... můžu jen doporučit 🙂

jahudka80
autor
15. bře 2012

@cernalu V sobotu jedeme, tak uvidím jak pořídíme 🙂 německy neumíme tak bude legrace 😀

cernalu
15. bře 2012

@jahudka80 a kam razíte? já taky neumím německy, teda rozumím ale neodpovím, tak na ně mluvím anglicky a je to 😀

jahudka80
autor
15. bře 2012

@cernalu chcem do Žitavy, ale manža říkal, že se mu nechce, že ve zprávách bylo jak tam češi zkupujou vejce 😒 ale já nechci jen vejce 😀

skurinka
16. bře 2012

Ja bydlim v nemecku takze nakupuji tady 😀 ale musim rict ze u nas jako v cechach se pekne podrazilo,vzdycky jsme delavali velke nakupy v cechach kdyz jsme se vraceli do nemec a ted uz jen nakupuji sebou piskoty ,tatranky a takovy ty tipicky cesky veci....

pelenka
16. bře 2012

V Polsku jsme koupili malému postýlku s matrací (1100 Kč tady ta samá vyšla s matrací na 2800,-) Zkusmo jsme tenkrát koupili pleny Dada, 1 vyšla asi na 1,60 Kč a byly super. Jinak jsme tam vždy rádi nakupovali masné výrobky, sýry, ryby, chuťově to rozhodně bylo mnohem lepší než u nás, ale po těch skandálech těch, těžko říct:(. Když už tam jedeme (Někdy 2x za rok, někdy 1 za 2 roky🙂, tak jezdíme do Kudowe Zdroje, samo kouknem i na tržnici, ale potraviny raději nakupujeme v supermarketech - je tam Biedronka a Spar.

Teď jsme právě řešili, že bychom vyjeli, ale to by malý musel mít pas, že? Nevíte někdo, jak to s tím je? Na jak dlouho ten pas platí a kolik stojí? Díky

katap
16. bře 2012

Rodiče začali taky jezdit. Jezdí z Plzně do Waldmünchenu. Zatím hlavně pro jídlo, ale vzhledem k tomu, že čekáme mimi se tam chystám taky a určitě nakoupíme spoustu věci do výbavy.

kaverin
16. bře 2012

my byli včera poprvé v německu a za cca 1400 Kč jsme měli plný vozík, to tady mám za tři tašky, když jdu do tesca.. kupovali jsme hlavně příkrmy pro malýho, zrovna měli v akci, tak vyšla ta větší sklenička na 0,45 Euro... pak jsme brali drogerku jako jar, sprcháče a ty vyjdou cca na 30 Kč... jeli jsme i s malým, kterýho mám jen v občance, pas ještě nemá, stavěli nás na hranicích a nic neříkali, ale správně by pas mít měl...

jolcap
16. bře 2012

ahojky @jahudka80 no já se chystám příští týden, neboj oni jsou na čech\ zvyklí a to že ted nakupujou vejce je rozesmívá, a co jet sama bez chlapa

katap
16. bře 2012

Asi bych doporučila jet v týdnu, pokud máte možnost. O víkendech tam jsou totiž nájezdy z Čech, tak tam pak není k hnutí :D

cora66601
16. bře 2012

Do DE to mám z ruky, ale švára mi vozá drogérku a kosmetiku z Rakous, vyjde to třetinu levněji. Hadříky a botičky nakupuje manžel v GB, kde pracuje, v Tescu tam mají věci za běžně za ceny, co tady když mají výprodej.

jahudka80
autor
18. bře 2012

@jolcap No už jsme to zvládli, nákup fajn 🙂 cesta 😀 trochu jsme bloudili, ale příště pojedem najisto 😀

jahudka80
autor
25. dub 2012

Tedy šok, po nákupu v Německu ušetřeno cca 860kč tedy - 250kč nafta i tak je to dobré. Zkusili jsme sobotu na náměstí v Žitavě klídek hezká procházka k DM nákup se dá platit kartou a za utracených 20EUR se vrací parkovné (musíte si vzít tu druhou část lístečku) paní na pokladně odečte. Jinak drogerie o 1/3 levnější, pleny babylove o 50kč levnější, mléko babylove 40kč levnější, kaše babylove o 16kč levnější, pasta Ajona u nás 57kč v lékárně u nich v DM 29kč. Pak kaufland ( platí se EURY - karty neberou) mléka 3,5% 13,7kč , tvaroh tučný 10kč, jogurt 0,5kg 10kč, bombony (gumídci i jiné) 300g 22kč , máslo 22kč, vejce 27,5kč, sýr eidam 250g 30kč, ....... atd. Je zvláštní, že chuť výrobků je lepší než u nás, a to i u stejné značky, hold čechům se vozí horší kvalita my jsme pro ně asi prasata která vše sežerou!!! 😖 😠

Chce to si napsat lístek a třeba nějaké potraviny vzít na zkoušku já jsem koupila 1ks druh sýra a když jsme jeli podruhé tak jsem koupila 6x 😀 mléko po kartonech 😀 a myslím, že už jsou v Žitavě na čechy zvyklí 😅 když vidí ty vozíky 😀

leushka
25. dub 2012

Jezdíme buď do Žitavy nebo Ebersbachu..u nás nenakupujeme... tam člověk ušetří a ještě za poloviční ceny nakoupí kvalitnější potraviny ( přitom jsou jedny a ty samé 😀 )

Nakupujeme v Rossmannu, Aldi, Nettu, Toomu, Kauflandu, jezdíme nakupovat i oblečení, drogerii, kosemtiku, plenky, dětské výživy,ale i pečivo a ostatní jídlo... jsem ráda,že mám tu možnost a mám to co by kamenem dohodil...

petulinka87
25. dub 2012

Hranice s Německem nás dělí cca 20 min. cesty, takže též jezdíme nakupovat do Marienbergu. Nakupujeme téměř vše - kosmetika, prací prášky, salámy, sýry, vajíčka, sladkosti, jídlo pro prcka. Něco vyjde levněji a něco je o pár kaček dražší jak u nás, ale zase je to kvalitnější. Ráda si připlatím za kvalitu.
Mají tam i různé přesnídávky, které u nás neseženeme. A Emičce moc chutnají.
Nakupujeme v kauflandu, lidlu, toomu.

york
30. črc 2012

ja chci zeny taky jezdt do nemecka na nakupy kdyz to tady ctu ☹ ale mame to dost daleko ☹ 😢

jahudka80
autor
30. črc 2012

@york tak musíš velký nákup, prostě vzít třeba 300EUR a nakoupit pleny, mlíka..... 😉 vyplatí se to

olusenka
18. zář 2012

@jahudka80 prosím, nemáte nějaký tip v německém obchodě na tuk na pečení? nebo to jste nikdy nekupovala?

olusenka
18. zář 2012

@jahudka80 a ještě bych se chtěla zeptat, jak je to s parkování v Žitavě? My nějak nerozumněli těm jejich automatům parkovacím. byla tam cedulka, přelepená dírka na mince, tak jsme nechápali, zda je to jen na nějaké karty pro ty, co tam bydlí. bylo to tak se všemi automaty v centru. Nakonec jsme našli náhodou jedno místo neplacené. Ale chceme jet brzy zase.

jahudka80
autor
18. zář 2012

@olusenka No já jsem vždy porkovala v centru a platila v automatu 0,20EUR . Tuk na pečení jsem tam nikdy nekupovala, používám slunečnicový olej. A pozor na jejich máslo ☹ není dobré jako naše tak to nakupuji u nás 🙂

olusenka
18. zář 2012

@jahudka80 díky. Tak na to znovu mrknem, v centru jsme nebyli víc jak rok. Na Vánoce to bude 2 roky. Třeba je to už jiné. Objevila jsem nějakou Sanellu, tak vyzkouším, akorát je v kelímku a 500g, ne jako naše Hera. Olej máme Tomi, ten je dobrý, taky z něj peču. Máslo nekupuju vůbec. Škoda, že to není blíž pro nás, ale manžel ještě k tomu jezdí do Něm. zrhuba 1x za 6 týdnů, tak leccos koupí. Jenže to jede sám a tak kupuje jen podle letákové akce na internetu. radši bych si vybírala osobně sama na místě.

lanvinka68
27. kvě 2013

Dobrý den 🙂 ,chtěla bych se dozvědět jak to chodí s nákupama v žitavě,zajímá mě drogerie a potraviny 🙂 .najdu nekde na netu akcni katalogy a nebo víte někdo jaké ceny se tam pohybují oproti naší drogerii dm a potraviny?dekuji za odpovedi 🙂

sunflower8
15. črc 2013

Dobrý den, oblečení pro sebe i pro děti nakupujeme hlavně v Německu, ale máme to daleko a tak využíváme nakupynemecko.cz, vyjde to levněji než cesta a nikdy nebyl problém 🙂

klara_vit
15. únor 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Ja sem asi divná ale mě vic než ty němcky centra vyhovují Hatě-Freeport. Najdu tam vždy přesně to co potřebuju a za supr ceny- Myslim že to je nejlepší outlet jaky znám.

helca1987
23. bře 2016

My to do německá máme též daleko a využíváme www.nemeckyeshop.cz . Asi nejlepší ceny, co jsem zatím viděla. 😉

dolly82
1. dub 2016

Zdravím, neviděli jste prosím v Polsku (Kudowa Zdroj) tento kočárek??? Děkuji 🙂

kacenka1979
6. črc 2016

@york tak se mi přidejte na fb do skupinky Nákupy online v Nemecku....pojedu ted příští čtvrtek ceny věci začínají za oblečení atd na 70 Kč konci max na 450 ... jedu tam fotím vkládám vy si vybíráte...ted to zkouším pak bude i eshop🙂

kacenka1979
6. črc 2016

Kdo se tam nedostane muže se přidat do skupinky Nákupy online v Nemecku ted tam pojedu...příští ct...začínám postupne bude i eshop ...ted zatím zkouším zájem....ceny jsou ale i tak oproti našim hodně výhodný a o materiálu se tu ani bavit nebudu...popřípadě mi rovnou pište zájem o oblečení dětičky hračky parfémy atd....

brezinoj
16. čer 2019

Ahoj holky, kdyby vás zajímaly aktuální ceny potravin v Německu, dala jsem dohromady malé srovnání na blogu. Řeším tam hlavně Lidl, ale i ostatní obchody, taky co se hodí kupovat v Německu a co ne z mojí zkušenosti. https://jakdonemecka.cz/zivot/ceny-potravin-v-n...