Podkožný útvar. Dá sa určiť na 100%, že to nie je vážne?

susik77
29. zář 2008

Manzel si asi pred mesiacom nasiel v slabinach taku malu hrcku-asi 2 cm, makku, nebolestivu. Ziadne ine ani celkove priznaky nema, mozno len unava ale to ma klasicky stale. Dnes bol u praktickej Dr., ta ho poslala ku koznej. Kozna povedala, ze to je podkozny tukovy utvar, dala mu Ichtoxyl a ze ked to do 3 tyzdnov nezmizne, ze mu to vyberie...
Dost som si o tych hrckach na nete nastudovala a ze vraj inak ako biopsiou sa neda urcit, ci to nahodou nemoze byt maligny nador. Tak mi to pride trochu laxne, ze ho akokweby necha cakat, co sa s tym bude diat...Mate niekto skusenost s podob. problemom, prip. je tu nej. lekar, kt. by mi vedel poradit, ci sa da stopercentne urcit takto, ze to nie je nic vazne? Dakujem.

johanda
29. zář 2008

Susik, možná do toho nechce dr. hned zezačátku zasahovat invazivně, pokud to nezmizí do těch 3 týdnů, určitě půjde vzorek z odebrané tkáně na histologii.

ooo
29. zář 2008

susik. ja mam nieco tukove v lytku. ma to asi na priemer 10 cm. lekarka mi do toho tiez nechce rypat, lebo mi to zasahuje az do svalu. takze pokial sa to nebude zvacsovat a ostane to rovnake alebo to zmizne, tak to necha tak. pokial by to rastlo, tak mam este s tym dobehnut a pozru sa na to, ze co to moze byt, ci to je fakt len take tukove, ako sa zda na omak alebo nieco ine...

gucz
29. zář 2008

ja som mala hrčku na lýtku, teda pod kožou, tvrdú, nebolestivú a kožná ma hneď poslala na onkológiu na POKOkomisiu. Tam ma prezreli traja lekári a vyrezať. Vyrezali mi to na chirurgii v ambulancii, a potom som si to bola odniesť na patológiu. Až po rozbore (výsledky prišli neskôr kožnej) sa zistilo, že je to nezhubný nádor (histiocitóm to myslím že bol) Bolo to asi 8 rokov do zadu. Nech si to manžel sleduje, či sa to nezväčšuje a pri akomkoľvek náznaku nech ide radšej doktorke znova

susik77
autor
29. zář 2008

baby, diky moc, teraz vecer s nim este pokecam, co mu presne povedali...

nanyka
30. zář 2008

mne našla dentálna hygienička pod spodnou perou maličkú hrčku (teda ja o nej viem už zo desať rokov..) a hneď ma aj posielala na chirurgiu rovno na heydukovu (onkológia)..po vybratí urobia automaticky histológiu
(ešte som si stále nenašla čas tam zájsť 😖 no chystám sa v dohľadnej dobe..)
jej postoj sa mi ale páči, že hoci je to pravdepodobne tukové, aby sme si boli na 100 % istí 😉

ooo
2. říj 2008

gucz - hmmm, asi s tym este raz zbehnem, nech mi to pozru radsej. ale bojim sa rovnakej odpovede, ze je to az v svale a ze to radsej nechaju tak

maryam
2. říj 2008

susik, moj muz mal "hrciek" po tele do 30! Vsetko lipomy (nezhubny tukovy nador), mal to roky az prednedavnom sa rozhodol, ze si ich da vyoperovat, lebo mu ciastocne aj vadili, jeden väcsi mal na rebrach a tlacil ho, ked spal na bruchu, tak mu to vyoperovali na 2x a vsetko je ok, myslim, ze sa nemusis bat,
sice mu povedal lekar, ze ked uz je toho vela a dost zväcsene, tak je lepsie to vybrat.

susik77
autor
3. říj 2008

maryam: diky za ukludnenie, aj ja dufam, ze je to lipom, lebo inak mu nic nie je. Zajtra ide na vysetrenie mojej znamej-lekarke, takze viem, ze ona to neodflakne, tak budeme mat klud 😉

kitty68
3. říj 2008

ja mela hrcku pod kolenem, doktor mi to vybral a byl to fibrolipom

lekno
3. říj 2008

Susik čau.
Môjmu mužovi sa spravila na pravej lopatke poriadna hrča, vyzeralo to ako hrb. Keď ešte pred dvomi rokmi robil v Trnave, tak mu to tam aj vyoperovali. Bolo to tiež tukové. Doktor mu hovoril, že to nikto nevie, prečo sa niečo takéto v tele vytvorí. Zahojilo sa mu to dobre, jazvu má síce dosť veľkú, asi 15 cm (bolo to dosť veľké), ale inak žiadne iné problémy s tým nemá 😉

susik77
autor
3. říj 2008

baby, diky za povzbudenie, hovoril, ze ide poobede k tej dr., tak uvidime 🙂