Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

slnieckova
6. lis 2008

krista no s flexibilnou IP toho asi vela nenarobite 😀 jedine po nej sliedit v kazdom inzerate... 😅

mpad
6. lis 2008

Bože já kdybych něco udělala (třeba jen nevědomky, protože jinak rozhodně ne) a někdo by mi dal nůž na krk, tak se z toho strachy po..............a ona jede dál jako kdyby se nic nedělo, už musela dostat tolik výhružek !!!!!!! jdu do ní taky, už jí mám plný zuby, je trapná a mě to uráží 😠 😠 😠

sisstin
6. lis 2008

ježiš..dohoda písemna...to je nářez 😝

sisstin
6. lis 2008

jako to je drsný, zas dala jinej inzoš 🤐

rozela
6. lis 2008

o-ou! to už je vrchol buď drzosti nebo debility. 😲 na takovej inzerát snad nemůže ani nikdo reagovat, ne? bedna s oblečením-to si představím něco, co bych tak použila jako hadr na podlahu 🙄

rozela
6. lis 2008

a nebojí se tam dát telefoní číslo 😕

sisstin
6. lis 2008

už tam má tři inzoše 😝

sassi
6. lis 2008

asi ma kredit len na ten učel ... a svojou pred rodinkou je slušná mamička

kulicka
6. lis 2008

ty jo 12 beden?
Po 2000 Kc?

Ta jede 😲

katkaajurko
6. lis 2008

no podla mna to je diagnoza toto 😠 😠 😠

novako
6. lis 2008

Ten člověk se tím vyloženě baví. https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

caira
6. lis 2008

hele holky asi si dame tu praci a budeme projizdet inzeraty a proste ji budem udavat dal a dal 😀

sisstin
6. lis 2008

já už ji udala ve všech třech 😝

caira
6. lis 2008

😀 ja taky

bajnokova
6. lis 2008

Tak mě dnes došly 2 balíky tak ještě ten třetí ale už mam teda nějakej strach něco přes internet objednávat 😒

caira
6. lis 2008

holky ja jsem ted taky dost neduveriva, chtela jsem dneska poslat tu kojeneckou lahvicku na tu charitu co tady probehlo tema, ale ted si nejsem jista jestli je to vazne uprimny vyber veci pro indicke deti nebo si na tom opet nekdo namasti kapsu... 😅

sassi
6. lis 2008

no ja darujem len presne do ruk toho, kto to potrebuje, nejaké charity, to som už vyliečená, nadacie sa nabalujú kolko možu ...
napr. davam profi-rodinke, u nas ked vyhorela sociálna ubytovna tak tym ludom - a nie takto poštou

caira
6. lis 2008

sassi: me je to blby, ale fakt po poslednich par dnech co to tady ctu tak tu lahvicku neposlu, je uplne nova aventka, jeste v boxu a tak jsem si rikala, ze tim udelam indickym detem radost, ale kdyz si predstavim, ze by to nemusel byt uprimny vyber tak to proste radeji fakt odnesu do kojenaku v TP az budu v prosinci v Cechach..a vezmu jim nejake hracky na vanoce, budu mit dobry pocit, ze jsem pomohla a nebudu se muset bat, ze se to objevi na nejakem bazarku 😒

bibi_ve
autor
6. lis 2008

Ahoj kočky 😎

tak mě paní poctila dalším mailem 😎
dostala jsem totiž tip (ještě jednou díky) na tento inzerát z 29.10. v 10:49 https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?... ve kterém "moje" podvodnice podává nový inzerát na pult, ale pod jiným nickem a pod jinou mailovou adresou, to je zvláštní, co?
Zajímavé taky je, že 31.10. mi tvrdila (když jsem jí napsala že mi od 29.10. nereaguje na moji stížnost ohledně pultu a že to vidím jako podvod a chci vrátit peníze), že nebyla doma a nemohla reagovat: "Také nechápu, proč bych měla kvůli vám být stále na internetu a čekat jak se vám co líbí nebo ne, že mi píšete a kamarádce, že si nečtu denně poštu."
Tak jsem jí včera napsala ještě krátký mail:

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od:
> Předmět: Re: Pultík
> Datum: 05.11.2008 16:44:01
> ----------------------------------------
>
> Jinak se ještě chystám doplnit svou výpověď a přidat přiložený printscreen -
> důkaz, že 29.10. v 10:40 jste si pod novým nickem ale ze stejné IP adresy dala
> nový inzerát na další pult. Bylo to ještě v době, kdy jak sama píšete níže, jste
> můj mail ještě nečetla (přece kvůli mě nebudete denně na internetu a číst poštu)
> a nemohla tudíž reagovat na můj mail z téhož dne z 9:05.
>
> Takže jste opět lhala i v tomto mailu z 31.10.

a ona mi odpověděla zase "hodně logicky a k věci":

______________________ Původní zpráva: ________________________
Od:
Komu:
Datum: 06.11.2008 13:49
Předmět: Re: Pultík

Opravdu vám nerozumím, již jsem vám to několikrát napsala, že jsem vám chtěla vyjít vstříc, bylo mi to líto, že se vám pult nelíbí a dle vašich pokynů jsem dala inzerát na internet a jelikož se pult nachází v Praze, tak jsem dala nový inzerát pod město Praha, jelikož já z Prahy nejsem, co na tom proboha vidíte špatného, když je pult v Praze? Vše bylo v dobré víře, že by bylo nejlepší, pokud by na ten inzerát odpověděl někdo z Prahy, aby si pult mohl případně přímo odvézt, když je v Praze. Proč stále děláte takové věci? Pořád hledáte kde co byste našla špatného a jak ublížila. Píšete nepravdivé informace na diskuzi, vyhrožujete po sms kamarádce a mě mailem,když se s vámi chce člověk vstřícně domluvit. Proto vás tedy prosím o zaslání čísla jednacího, adresy a kontaktní osoby, se kterou jste věc řešila. Bude nejrozumnější, když nás rozsoudí kompetentní osoby.

bibi_ve
autor
6. lis 2008

holky, normálně se těším až tu idententitu zjistím a dám to k soudu. sice se to potáhne a pult mi bude celou dobu překážet doma (se totiž ještě musím zeptat právnice, ale mám pocit, že ho teď nebudu moct prodat, protože ho budu potřebovat u soudu - navíc 1600 by mi za něj dal fakt jenom blbec, přece nebudu lhát a podvádět s fotkama jako ona), ale stojí mi to za to a těším se na to 😎

bibi_ve
autor
6. lis 2008

jo a ještě do třetice jedna zpráva, dneska mi od geuther.cz přišel ten putlík, do kterého jsem se zamilovala na fotce. Sice ještě není smontovaný, čekám na manžu, ale už jen ty bukový police a pevný nohy svědčí o kvalitě, mazlím se tu s tím už od rána a nemůžu se dočkat až bude stát v pokojíčku 😀
Jinak teda musím firmu ještě pochválit, že poslali zboží přes DPD (takže pěkně až na práh) a poštovné šlo na vrub jim! tak sorry za malou reklamu, ale to není úplně obvyklé u nákupů pod 3 tisíce.

bibi_ve
autor
6. lis 2008

idententitu 😀 😀 😀

kulicka
6. lis 2008

tak ja nevim co si o tom myslet, ale je tu dalsi inzerat
https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

sisstin
6. lis 2008

kulicka: my už fíme 😝

kulicka
6. lis 2008

prima, ale ja jsem asi mimo 😖

rozela
6. lis 2008

já myslim, že ona sedí u kompu, čte si tuhle diskusi a řeže se u toho smíchy. pak hodí další inzerát a čeká na reakci, aby se zase dobře pobavila. jinak tohle přece nemůže být normální. 😲

bibi_ve
autor
6. lis 2008

Holky, já nevím, já bych se těch bazárků zas až tolik nebála, pokud paní budou ochotné sdělit třeba číslo mobilu a jméno/příjmení a adresu. Určitě bych nekoupila nic od někoho, kdo se takovému opatření bude vyhýbat. Od emailové adresy už bych si nic nekoupila, to pátrání je pak vysilující.

Jinak já jsem třeba v pondělí dostala balík s výbavičkou na chlapečka (už víme že nakupovat do modra), inzerát byl taky tady na koníkovi, paní se v mailu, kde mi sdělovala číslo účtu i napsala svou adresu a jméno, balíček přišel v pořádku, je to hodně kousků, namátkou 4 tepláčky, 1 šortečky, 8 bodýček, 6 overálků, 3 kabátky, 5 nádherných čepiček s papučkama, plenkové kalhoty, vše v perfektním stavu, bez vad a žmolků, krásně voňavé, pohoda. za celý balíček jsem dala 500+poštovné. Takže to chce jenom zapojit opatrnost, poctivá prodávající se třeba podepíše celým jménem, ta co mě napálila, byla taky první, která se v prvním kontaktu taky podepsala jenom jako Iva.

bibi_ve
autor
6. lis 2008

rozela, taky mě to napadlo 😠