Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

nicky95
1. zář 2009

veľkosť namiesto 98-86. Strašne zašitá, radšej to mala nechať tak.Jedna mikina je ufúľaná, dva razy som ju už aj prala, ale nevyšlo to. Mala byť ako nová. Ja takéto veci predávam za 1eur. A koľko ti rátala poštovné?

yukki
1. zář 2009

Ja už nepamätám poštovné, papier už je v peci...no, aj ja som si myslela, že to v rýchlosti splietla veľkosti. No oni sú uvedené na tých štítkoch spolu s textom, takže pravdepodobnosť speletenia je dosť malá. Ale tak-ako píšem, ja už sa s takým dačím nerada nakladám, tak som poučená, moja chyba, a už si zas tak skoro nič cez net nekúpim.

bzuco
1. zář 2009

nicky...presne tak aj u mňa 😠 😠 😠 😠

tiež dierky zašité ako ked sa prvák učí šiť 😔 ...svetrík 2x oblečený je zožmolený až strach 🙄 ....

nicky95
1. zář 2009

yukki- aj ja som sa poučila. Keby som zbadala túto stránku skôr, určite si nič neobjednám. Ale ja som na ňu naďabila včera.

ikke
3. zář 2009

kolmici • Včera ve 20:14
(Příspěvek byl upraven adminem, protože nebyl v souladu s pravidlem Nevkládej kontaktní údaje firem)
Zdravim Vsetky mamicky. Moj prispekok bude skor varovanie vsetkych mamiciek, ktore nakupuju cez internet. Chcela by som ich upozornit na jednu podvodicku, ktora robi rsp. tvari sa ze robi predaj detskych veci cez internet uvadzam adresu, na ktoru si treba dat pozor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Radka Voříšková miminka-deti
Mile mamicky je to podvod neobjednavajte si tovar od tejto zeny je to podvodnicka.
zdravi Lucia

beruska2x • 1d • Včera ve 20:18
jak to myslis???

lul • 31tt • Včera ve 20:20
a s cim si nebola spokojna?

lenkicka • 1d • Včera ve 21:01
teď jsem se na tu adresu podívala....zboží zasílá až po jeho zaplacení...to moc důvěryhodně nepůsobí...nemám osobní zkušenost, ale tohle by mě určitě odradilo...vždy platím při doručení

beruska2x • 1d • Včera ve 21:04
no a ja takhle nakupuju dost veci a vzdycky v pohode, to nemusi nic znamenat

monca301 • 1d • Včera ve 21:05
ked nakupujes cez internet,tak tovar ti poslu az po zaplateny. Takze nepripada mi to ako podvod. Ja tiez predavam cez net a tovar poslem az po pripisani penazi na ucet. treba si precitat hodnotenia a podla nich sa zariadit.

murcos • Včera ve 21:06
holky, ono kludne moze byt, ze sa naucila postupnost krokov zo zapadu.
napr. ebay....aj tam najskor vydrazenu vec zaplatis, potom ju dostanes. na overenie serioznosti predavajuceho ti sluzi hodnotenie od starych klientov
mozno by som ju nehadzala hned do smetnej nadaby, skor by som skusila cez net zistit....ake maju s nou ludia skusenosti. konecne, preco nenapisat dame, aby si dala na web okienko spokojnosti zakaznika,,,,ktory by jej hodnotenie priamo hodil na jej vlastnu stranku. ak je seriozna urcite by s tym nemala ziaden problem

dida_tn • 1d • Včera ve 21:20
kolmici, vieš nám napísať niečo bližšie? tiež som sa už stretla s tým, že som najskôr zaplatila a tovar mi poslali..a problém našťastie nebol

jeudi • 2d • Včera ve 21:33
taky se mi to jednou stalo tak bacha na jmeno jitka skalova

veronika81 • 1d • Včera ve 22:06
kolmici, dnes registrovaná, jeden príspevok, hmmm.. Nebude to z tvojej strany iba nejaká "osobná pomsta"?
Nechcem ti krivdiť, ale ak by si napísala niečo bližšie, v čom konkrétne ťa oklamala, tak by to bolo dôveryhodnejšie.
Ja tiež veľa objednávam cez net a väčšinou platím prevodom, kedy požadujú platbu vopred. Nemala som doteraz žiadny problém a to som kupovala už aj cez české stránky (napr. aj kočík, čo nebola malá suma a platené to bolo vopred).
Dokonca raz nemali tovar na sklade a nechcela som čakať dva mesiace, tak na ďalší deň mi bez problémov vrátili plnú sumu na účet

maruschka • 2d • Včera ve 22:28
veď to je normálne, že na bazárikoch a vôbec cez internet najskôr zaplatíš, peniaze nabehnú na účet predávajúceho a on to ihneď posiela..Tak predáva každá z báb..
A určite by som si nekúpila nejakú vec od niekoho, kto ešte nemá hodnotenie..Ak tam má niekoľko negatívnych, tak určite si to radšej kúpim od inej predávajúcej, lebo nechcem riskovať. Tiež si treba prečítať obchodné podmienky-čo teda platí nielen na bazáriku, ale platí to aj na e-shope..
Ak ťa oklamala, chovala sa nekorektne, tak sa s ňou určite skontaktuj, alebo sa obráť na admina, on má jej adresu,tel.číslo, ktoré musela uviesť pri registrácii..
a inak kolmici, nie je férové, keď tu niekoho udáš ako podvodníka na bazáriku a neuvedieš dôvod prečo to tak robíš.. Nejedná sa len o ohováranie ??

kubaka • 2d • Včera ve 23:09
to je dobrý - napsat že je někdo podvodník a neudat důvod. To se zase nezdá mě.
Taky prodávám, živí mě to, platby vybírám předem, na dobírku jen občas, protože když si balíček zákaznice nevyzvedne, vyhodím svých 80 korun a nikdo mi je nevrátí. Proto se to dělá takto. Když jsem seriózní prodejce, který nemá jediný negativ, tak zákazníkovi nic nehrozí. Kdežto já nemám tušení, zda je zákazník poctivý a dobírku zaplatí. Kdybych udělala podvod já jako prodávající, roznesou mě a skončím s byznysem. Když si někdo nepřebere dobírku, mám smůlu já I když mu to napíšu do hodnocení, peníze jsou v tahu.

katyl • 2d • Včera ve 23:44
asi nie,o nebude ohovaranie
baby, ked si zadate to meno do googlu a trochu to prejdete, tak najdete viac odkazov a staznosti na tuto pani, takze asi je to pravda. Takze radsej bacha

skuli • 3d • Dnes ve 00:03
kolmici-Je ta tvoje Radka z Karlových Varů?Mám na ni adresu i telefon jestli potřebuješ.

sabah • Dnes v 06:57
treba si nechat poslat na dobierku a je po probleme

jittuss • 1d • Dnes v 07:18
Koukam na její stránky a jako podvodnice mi moc nepřipadá,kolmici je asi zklamaná zákaznice a ničí jméno paní Voříškové. Udej případ co ti provedla a pak tady tomu budeme věřit.

jabber • 1d • Dnes v 08:46
Asi na tom něco bude, protože na mimibazaru má pozastavený účet a mrkněte na ty hodnocení
Jinak to, že někdo posílá zboží až po zaplacení, je normální - funguje tak celý mimibazar

kubaka • 2d • Dnes v 09:59
tak už je to jasné - taky jsem si ji našla na MMB - má dokonce dvě registrace. Chce to nejdřív číst hodnocení a pak objednat. Takových šikulů je MMB víc , třeba mužík s přezdívkou kompakt - já dostala peníze zpět, pač jsem děsně otravovala a psala mu špatná hodnocení. Prodával šperky od Playboye - ostatním dlužil tisíce celé měsíce....
Jinak většina nechce na dobírku, protože je poštovné pak jednou tak dražší a u drobných věcí je někdy tolik, kolik je hodnota zboží. Platbou předem se tak sníží poštovné na úplně minimum. Jen pošta a pár korun za bublinkovou obálku (můj případ)

jittuss • 1d • Dnes ve 13:19
jo tak beru zpět,taky jsem mrkla na MMB a připadá mi jak posedlá podvodnice - asi nějaká úchylka

dvojka
10. zář 2009

Ahoj 🙂
Najde se tu někdo zaplatil předem na tento účet a byl podveden tím,že zboží neobdržel?

51-1768640237/0100

Podvodník odhalen....Velká šance získání peněz zpět.Více do IP 🙂

janka.simo
23. zář 2009

Baby, davajte si pozor a nenakupujte ale vooobec nic od elizabeth2009, alebo krasnulka, alebo barbinka272, je to jedna a ta ista, predava cestovnu postielku - ako aj mne !!!, stolicku detsku a kopec veci v hodnotach cca 40 eur, v mojom pripade 43 eur, uz pred mesiacom som poslala peniaze -jej ucet rovnaka banka ako nas ucet, ale ze ona ich nedostala, ale ja viem, ze ano, mam aj jej adresu, aj telefonne cislo, aj to utajene uz, a oznamujem to policii, ak mate podobnu skusenost, tak sa ozvite, bude nas urcite viec, lebo zaital sme uz 4.

etuska
23. zář 2009

etuska • 1d • 20. sep 2009 o 20:40
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Po zisteni dalsich skutocnosti som sa rozhodla zverejnit meno podvodnicky-pre vystarhu ostatnym mamickam.

Este zaciatkom roka si u mna Martina Stojkovičova(matusa-som@post.sk) objednala tovar v hodnote 20,60 Eur-platba na ucet prebehla v poriadku-veci boli zaslane na jej adresu.

Kedze som s nou mala pozitivnu skusenost,nemala som dovod jej nedoverovat a tak som jej druhy balik poslala vopred.Zaplatila mi zan az v auguste(tovar mala doma od maja) a to len 20Eur-hovi tovar mal hodnotu 44Eur.
Zvysok mi slubila doplatit do 20.8-samozrejme nereaguje na moje maily a je mi dlzna 24 Eur.

Trochu som surfovala po internete a zistila som,ze "jej udajny priatel" Dalibor Neshoda (dalibor22378@azet.sk) na ktoreho adresu som prvy balik posielala ma na Mimibazare pozastaveny ucet z dovodu podvodu

Tu je reakcia inej sklamanej pani:

juliana l. (julinna) ID 27224, mimibazar.sk/julinna (22.11.2008, 22:04)

kupujúci objednal tovar a samozrejme vystupoval seriózne pokiaľ nedošlo na platenie... dal mi číslo na niekoho iného na nejakú pani a tak keď išlo o adresu tak mi ju pekne nadiktovala a asi si myslela že budem natoľko hlúpa že jej ten balíček (v hodnote 800sk )pošlem bez toho aby mi najprv prišli peniaze.keď som potom viackrát písala maily aj odkazy alebo sa snažila telefonicky kontaktovať tak mi jednoducho surovo zložila.takže pozor neodporúčam ani tohoto pána ani pani STOJKOVIČOVÚ z čadce

Takze este raz-dajte si pozor na Martinu Stojkovičovu (matusa-som@post.sk)
aj Dalibora Neshodu(dalibor22378@azet.sk)
z Častej

etuska • 1d • 20. sep 2009 o 23:17
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
tu su dalsie negativne skusenosti nakupujucich/predavajucich z Mimibazaru:

http://www.mimibazar.sk/hodnoceni_starsi.php?us...

skoda ze na to,ze dotycnej bol ucet pozastaveny ma upozornila kontrola MMB az teraz

ivkka
17. říj 2009

Ahojte,ja som si objednala tovar od predávajúcej na MK,tollo.Už vyše dvoch týždňov má odomňa peniaze na účte a veci stále nemám.Keď som ju urgovala napísala že namňa pozabudla a že hneď posiela,o týždeň neskôr som písala znova a dostala som odpoveď že sú chorý.Na tretí krát napísala že balík už odoslala a že či ho ešte nemám?Vraj mi pošle podacie číslo a to mi samozrejme neposlala a odvtedy ani nereaguje na IP.

katyl
17. říj 2009

ivka ja som od tollo chcela kupit auticko chicco, aj som videla vsetky jej inzeraty na nove veci HM 62. Hned som na auticko reagovala, ci je nove, ci nie je poskodene, ci nebola s nim spokojna ked ho predava....a ona mi odpisala, ze je ako nove a ze dietatko nema ☹ neriesila som to viac a snazila som sa komunikovat ohladne platby a dodania, ale ona chcela osobny odber. Ked som si zariadila cestu do TT a chcela adresu a kontakt, tak sa prestala ozyvat ☹ ☹
tak som sa po par IP ckach na to aj ja vykaslala, ved naco sa ozyvat cloveku, ktory o to nestoji. Je mi luto, ze si balik nedostala, da sa podla cisla uctu zistit meno a adresa?

ivkka
18. říj 2009

Neviem či sa to dá,ja už sňou nechcem mať nič spoločné.Mrzí ma že som natrafila na takúto osobu,je to dosť úbohé keď takto niekto zavádza čestných ľudí.Len chcem upozorniť aby sa neoklamal niekto druhý. ☹

ivkka
19. říj 2009

Tak my sme ten balík nakoniec dostali ale pani si dala načas od 2.10. mala na účte peniažky a až teraz nám to prišlo.Radšej neskoro ako nikdy.Ospravedlňujem sa,ale naozaj som si myslela že nás oklamala. ☹

katyl
19. říj 2009

Ivkka tak to je super, pani tollo toho mala asi vela 😉

ikke
5. lis 2009

mikejla26 • Dnes o 20:20
baby neviem kde sa to dava alebo pise ale poslala som balicek veci jednej uzasnej pani ktora ho velmi chcela tak som sa urychlila a poslala som jej ho skvor ako som si zistila ci uz peniaze prisli na ucet,spolu s inymi balikmi som ho poslala nech mam pokoj a panicka Slavomira Dobrotova sa na mna vykaslala,balik prebrala a pen.nikde je to smutne kazda korunka je dobra pre kazdeho..ja len aby sa to aj vam nestalo a budte rozumnejsi..paa

titkovamiriam
5. lis 2009

no dobre hajzlovstvo 😠 😠 😠

pavlam76
12. lis 2009

Nahlaste danou osobu na www.nepoctivci.cz a varujte ostatni lidi pred tim podvodnikem. 🙄 🙄 Je to databaze podvodniku z cele Ceske republiky. Da se tam vyhledavat podle jmena prijmeni ICO adresy emailu cisla uctu telefon a podobne. Kdyz budete cokoliv kupovat nebo podepisovat jakoukoliv smlouvu nebo nekomu posilat penize tak se tam predem presvedcte zda dana firma nebo osoba neni podvodnik.

siska_br
21. dub 2010

ja by som rada upozornila vsetky mamicky, ktore by radi usetrili nejaky grosik pri kupe kocika...pozornost upriamujem na pani/slecnu Petru, inzerat mala vyveseny na konikovskom bazari pod nickom kocikyba. inzerovala predaj kocikov z Londyna za skvele ceny - nuz ceny su fakt skvele, akurat len pre nu.... zalohovu platbu som jej previedla 17.03., k dnesnemu dnu nemam ani kocik, ani odpovede na maily, zostala len pachut a znechutenie, tak sa len cudujem co koho dnes zivi 😠 😠 😠 😝 😝 zvazujem trestne oznamenie, len naozaj netusim, ci ma vobec vyznam, prosim mate niekto s takymto postupom skusenost?

martimarti
22. dub 2010

Siska...to je nepříjemné a smutné, je mi to líto...ale na druhou stranu ...neuraz se prosím...poslat peníze předem neznámému člověku, tak to nepochopím, taková hloupost a lehkomyslnost...vždyť na tomto principu stojí většina podvodů, zvlášť když píšeš, že ceny jsou skvělé, to se lidé chytí 😕 😕 Něco jiného je třeba na serverech typu MMB, Aukro atp. kde si můžeš přečíst řadu hodnocení od kupujících a prodávajících, ale tady nic takového není 😒 To byla veliká chyba. Trestní oznámení určitě podej, to samozřejmě, ale budeš s tím mít akorát starosti...je je blbý.

siska_br
22. dub 2010

marti - mas pravdu, dakujem ti, ze si mi vysvetlila, ze je to hlupost a lahkomyselnost 😉 mozno to tak vyzera, ale az tak trubka nie som, pytala som sa jej, ci predava aj na podobnych forach ako je MMB, zial (alebo nastastie?) nepredava, ziadala som ju o referencie, poslala mi mailove adresy stastnych kupujucich, ktore si samozrejme sama zalozila, stastnych. isteze som myslela na to, ze to moze byt podvod, aj ze za referentkami moze stat sama, nuz dopustila som sa zlocinu, ze stale verim v ludi, sypem si popol hlavu. mojim zamerom bolo upozornit aj ostatnych, aby nenaleteli, prip. aby sa mi aj dalsi rovnako podvedeni ozvali. nemyslim si, ze by som sa hanbit mala ja, nic zle som nespravila. rada by som sa dozvedela aj nejake konkretne informacie ohladne trestneho oznamenia, ci ma boj vobec nejaky zmysel...ver mi, ze ma to trapi dostatocne aj samu, ze som svoju rodinu pripravila o peniaze ☹

martimarti
22. dub 2010

Tak se prosím nezlob, nechtěla jsem ti přisypávat sůl do ran, vím, že to musí být nepříjemné pro mladou rodinu přijít o peníze ☹ ☹
Koukala jsem, že na MK bazárku je u jednotlivých prodávajících kolonka "hodnocení"...tak pokud tam ta "vypečená" podvodnice stále inzeruje, tak tam napiš negativní hodnocení, aby jsi varovala ostatní 😉

siska_br
22. dub 2010

ja viem marti. mas pravdu, je to fakt neprijemne, keby mal clovek penazi plnu prdel, nemusel by riesit taketo prijemne zalezitosti 😖 to hodnotenie som jej tam samozrejme hned napisala, mimochodom, jedno rovnakeho znenia tam uz bolo - skoda, ze uz po funuse, a pisala som adminke, inzerat uz bol stopnuty. takze pokial sa kamoska petra neprihlasi pod novym nickom, nic tu snad uz nepreda 😝

spika
22. dub 2010

Pridávam sa k siske, ako ďalšia poškodená. Pani Petra používa rovnaký postup, dáva rovnaké e-mailové adresy na referencie. Ja som zaplatila 25.2. a nemám ani kočík, ani peniaze a p. Petra so mnou prestala komunikovať. Ak ešte niekto čaká na dodanie kočíka od Petry z Londýna, tak sa nedočká. Kontaktujte ma IP, podávam na ňu trestné oznámenie. A prečo som naletela na takýto očividný podvod? Potrebovala som súrne kočík, ale nechcela som sa unáhliť!!!! 😉 , tak som urobila dôkladný prieskum trhu na internete, čítala som ohlasy mamičiek na kočíky, poprezerala som si stovky ponúk kočíkov z internetových obchodov. Venovala som tomu niekoľko hodín denne počas 1 týždňa. Keď som zúžila výber na pár kočíkov a poslala som dotazy na internetové obchody, či je kočík dostupný a dokedy mi ho môžu poslať, zažila som sklamanie. Asi polovica predajcov vôbec neodpovedala a druhá polovica písala, že kočík sa už vôbec nevyrába (ak to bol starší typ), alebo ho ešte nemajú a nevedia, kedy budú mať (ak to bola kolekcia 2010). Sklamaná som odpísala na inzerát, kde p. Petra sľúbila, že kočík podľa môjho výberu pošle do 3 týždňov, len aby som už mala zháňanie kočíka z krku.

spika
22. dub 2010

Dnes mám "šťastný deň"! Okrem toho, že riešim podvod s p. Petrou z Londýna, som sa náhodou v tejto téme dočítala aj o barbinke272 alias krasnulke alias elizabeth2009 a ktovieešteakej! Tej som pred rokom zaslala obrovskú škatuľu vecí zadarmo, keďže písala, že čaká dieťa a je v zlej finančnej situácii. Tieto veci - vaničku s prebaľovacím pultom, sterilizátor, ohrievač fliaš, detskú hrazdičku, hračky, oblečenie potom "predávala" na MK tak, že zinkasovala peniaze a veci neposlala!!!! Zastáva mi rozum! Ešte aj nemalé peniaze za poštovné (okolo 15 EUR) sme za ňu zaplatili, aby nemala - chudera - problém!

linduskaxxl
22. dub 2010

tiez som PETRE naletela ale uvazujem ze podam tr.oznamenie len teraz ci to ma vobec vyznam,ved ako to vetsina pozna na policii stravis dlhe hodiny a nakoniec ti povedia ze bohuzial suma o ktoru ma pripravila nie je taka vysoka aby bolo zacate tr.stihanie,alebo ze nedokazu zistit kto ten clovek vlastne je lebo urcite vsetci funguju pod falosnym menom atd. pripadne ak uz niekto zvas ma skusenosti poradte

spika
22. dub 2010

Linduska,
je nás už viac poškodených, takže sa to bude brať ako pokračujúci trestný čin.

lea79
20. črc 2010

chcela by som upozorniť na neserióznu kupujúcu, ktorá tu funguje pod nickom otrivinkajanka / ale tých nickov má určite viacej/ ....kúpila odo mňa hry za ktoré nezaplatila, nebola to nejaká veľká suma, ale aj tak
brala som viacej zásielok na poštu, tak som zobrala aj tie hry pre jej dieťa a poslala som jej bez toho, aby som si skontrolovala, či už mám peniaze na účte.....moja chyba....nemala som uveriť tým kecom, čo mi písala, že má účet v tej istej banke a že mi tam hneď vloží peniaze....no ja naivka som tomu uverila...a samozrejme, že do dnešného dňa žiadne peniaze neprišli...nuž tak od tejto osoby by som určite nič nekupovala

klincek
20. črc 2010

no prave zistujem, ze s krasnulkou, ktora sa tu spomina v nie dobrom svetle, mam skusenost aj ja. lenze moj pripad je trosku iny..darovala a poslala som jej tlaciaren /ktoru som povodne chcela odovzdat len osobne, ale vraj si doraba skolu, tak som jej chcela pomoct/..tak sme sa dohodli, ze na dobierku a za postovne, a to mi prislo... ja na nu teda fakt nemozem povedat nic zle. aj ona mi dala dobre hodnotenie.
@janka.simo, @spika, poslali by ste mi prosim do IP meno a adresu tej pani pre istotu? ci je to ona..lebo na MK som nova, a ak mam na bazari /len/ jedno hodnotenie, aj to od niekoho, kto sa opravnene spomina v teme "podvod'', tak cely bazar mozem rovno "zabalit" 😒

spika
20. črc 2010

@klincek , krasnulka je OK, ozvala sa mi internou poštou a všetko mi vysvetlila - neide o jednu a tú istú predávajúcu pod 3 nickami - z jej nicku a z ďalších dvoch občas písala jej kamoška, ktorá u nej dlhodobo bývala. Krasnulka mi podala dôveryhodné vysvetlenie, aj dôkazy. V inej téme (už sa nepamätám akej) som sa jej aj ospravedlnila. Pokojne môžeš obchodovať v bazáriku, ale opatrne 😉 Aj tak je tu strašne veľa podvodníkov!!!

klincek
20. črc 2010

okej @spika, dakujem. lebo mne sa nezdala ako podvodnik, tak som rada.

romanelka2
20. črc 2010

Ahojte mne sa to este nestalo ale mam strach ked nieco kupujem 😒 ale ani na dobierku si nemozme byt 100% isty ze nam tam dojde to co ocakavame ☹ Ja som zo zaciatku mala velmi zly pocit poslat niekomu na ucet peniaze a to kvoli tomu ze svagra tak oklamali o 5000sk a to je dost a nijak si nepomohol 😠 Ale davam si pozor a dobre by bolo napisat sem take ktore to robie ( podvodnici) aby sme vedeli na koho davat pozor!!!!!