Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

nerreidda
23. črc 2010

Ahoj ve spolek. Taky se mi stalo,tady na bazaru Modrého koníka, že jsem si napsala o autosedačku, která byla v inzerátu popisovaná jako nová, po jednom dítěti. Podle fotek byla jako nová, ovšem kdoví, kdy ty fotky byly pořízené. Zaplatila jsem teda za sedačku 1800 + 100 kč poštovného.Po dodání balíku jsem ovšem nemohla ze šoku ani mluvit.Vajíčko bylo jak ...s prominutím...od prasat, celé něčím polité, snad pomočené nebo propocené , flekaté, pozatrhávaná látka...prostě hrůza.Když jsem napsala dotyčné, tak se tvářila uraženě, prej fotky nelžou a že teda ať jí to vrátím a ona mi pošle peníze zpět.Tak jsme sedačku poslali nazpátek,částku 1800 + 130 kč poštovného s tím, že mi to vrátí celé.Posléze se mi ozvala telefonicky s tím, že jsme jí autosedačku poškodili my, že takovou ji neposlala a ať jí to vysvětlíme.Přestala pak reagovat na maily a telefonáty.Nakonec po týdnu poslala peníze.Ovšem jen 1671kč....takže jsme poštovné platili třikrát. Od té doby mám k nákupu přes bazar trochu strach a jsem spíš nedůvěřivá :(

lenkavano
23. črc 2010

@nerreidda tak to se ani nedivím....já už z bazárku tady objednávala a zatím klepu jen samá dobrá zkušenost.ale to co píšeš ty to je síla.

nerreidda
23. črc 2010

jj....před tím jsem si objednávala z bazaru několik věcí a bylo vždycky všechno OK, takže jsem ani něco takového nečekala.

lea79
14. srp 2010

chcela by som upozorniť na predávajúcu "pindo 1810", je to klamárka, ktorá si navyše sama píše pozitívne hodnotenia ....naposledy pod nickom "1zabka159"

aabbccc
15. srp 2010

tak to mě mozek nebere, tohle se mi ještě nestalo. Koho by to napadlo..... Už jsem se kolikrát napálila, že nakupuji z MK jen na dobírku....

romanelka2
15. srp 2010

@nerreidda No to je strasne mne sa to este zatial nestalo aj ked mam strach 😒 a kupovala som aj na inych bazaroch a zatial sa mi to nestalo dufam ze nestane..... co su to za ludia ??? a este sa oni urazia :::??? nemaju v sebe hambu....

endy82
8. zář 2010

Dobrý den,
bohužel i já musím dát podvodnici Babsik25 z Bruntálu na černou listinu bazárku, domluvily jsme se na obchůdku, z mé strany byla provedena 26. srpna 2010 platba převodem na účet předem, jedná se o částku 1 111,--Kč za fusak, dodnes jsem neobdržela ani fusak ani peníze zpět ☹ , nereaguje na jakékoliv výzvy a zprávy, komunikovala do doby než se jí připsaly peníze na účet poté mrtvý brouk !!!!!!!! Takže POZOR na tuto madam ! Podávám trestní oznámení na PČR !

z_d_e_n_a
1. pro 2010

neodporúčam čokoľvek kupovať od predávajúcej "dnk25", pretože mi predala pokazený vláčik od Fisher price za 19,50 Eur a teraz mi nechce vrátiť peniaze, hrá sa na tzv. mrtvého brouka 😠

z_d_e_n_a
1. pro 2010

@endy82 ahoj endy podala si to trestné oznámenie? ako to dopadlo?

z_d_e_n_a
1. pro 2010

písala, že vláčik je v krásnom stave, ale keď som ho vybalila z krabice, tak namiesto piatich kociek mal štyri, opica v jednej z tych kociek je zlomená, bol celý doškriabaný, špinavý, a myslíte,že fungoval ? kocky sa nepohybujú tak ako majú ani netočia, vrčí otrasne, no hruuuuza a to je podľa nej v krásnom stave.........

dadis
1. pro 2010

@z_d_e_n_a
1. ak mas na nu kontaktne udaje, daj trestne oznamenie pre podvod, mozes ju este raz na to upozornit
2. ak nemas na nu kontakt, popros admina stranky o pomoc
3. daj jej na bazariku negativne hodnotenie, tym pomozes ostatnym kupujucim pri rozhodovani

inak mne sa zda strasne vela dat za pouzity vlacik 19€, ale pozerala som a tie hracky normalne na tom bazariku tolko pytaju 😕 😕 😕 ved novy stoji 33€., ale to uz je do inej temy...

z_d_e_n_a
1. pro 2010

@dadis ano je to veľa, ved som v dračiku kúpila novy za 18,- ale inu značku,
kontaktné údaje na ňu nemám, podpisala sa ako Denisa Kováčová...bohvie či je to jej pravé meno

janka.simo
13. led 2011

@z_d_e_n_a
ahoj, ak si posielala cez ibanking, tak tam meno zistis, komu peniaze nabehli...Ja som takto poriesila tu krasnulku, co sa tu o nej na strane 22 pise. Lebo ani to vysvetlenie, ktoremu uverila tu uz neviem ako sa vola a ospravedlnila sa jej este.....tak to je klamstvo aj tak. Ale to tu nebudem rozoberat. Ja som si zistila na nu kontakt, lebo na vypise z banky mam jej meno, viem, odkial to prislo hadam....a policii som dala jasne instrukcie aj s telefonnym cislom este a vyzyvala som ju niekolkokrat...ale nic, stale ma len tahala za nos, a az ked su ju predvolai na policiu, tak mi napisala urazeny list, div nie vyhrozny, ze to co robim, ona za to nemoze a bla bla bla...ale este v ten den, ako bola na vysluchu mi poslala 43 eur naspat. Takze sa nebojte nikto toho oznamit to policii, aj ked su si podvodnicky ako tato moja tu iste, ze do 100 euro sa policia nebude zaujimat - OPAK, ti sa zaujimat budu, aj ked to bude 15 eur, nato su tu.Hlavne si nechavajte internu postu, alebo pytajte telefonny kontakt, a adresu dopredu, a overte si a nemalo by sa vam nic stat. Kto je slusny a poctivy nebude mat problem s tym, aby tito info o sebe dal. Prajem vela stastia a ziadne podvodnicky na bazarikoch, lebo je to velmi neprijemne....mne to trvalo tiez pol roka, kym som po dobrom s nou jednala, ae to iba ja, ona nie po dobrom, a potom cca 2 mesiace na policii a bolo vybavene.

lisanda81
13. led 2011

Ahoj chci upozornit na nákup ,,nepromokavých" kombinéz a kompletů. Koupila jsem komlpet od tchiba, sál vodu jak hadra. Když jsem se ohradila a chtěla vrátit peníze tak mě osočila že kombinézu poslala v pořádku že jsem ji zničila já. Tak POZOR POZOR použitá nepromokavá kombinéza nemá nikdy plně funkční membránu.

zuzau2
4. pro 2013

Ač nerada, teké napíšu špatnou zkušenost s nákupem tady na bazárku. Objednala jsem si tu od jedné paní červené šatky s puntíky. Na fotce opravdu nádherné a v popisce měla napsáno pouze: Krásné šaty. Stály 190 korun + poštovné. Když mi přišly, hned jak jsem je rozbalila, viděla jsem na předním díle a na mašli fleky, jakoby mapy puštěné barvy. Paní jsem to napsala, že nic takového v inzerátu nebylo uvedeno a ona mi odpověděla, že už je takto koupila jako nové a nenapadlo jí, že to tak nemá být. Napsala jsem tedy, že chci šaty poslat zpět, s čímž souhlasila, ale poštovné prý hradit nebude. Nesouhlasila jsem a navrhla, že jedno poštovné uhradím já a jedno ona. šlo jasně o její chybu, neuvedla vady do inzerátu a proč bych já měla přijít o 80 korun za poštovné, když to vůbec nebyla moje chyba.Opět nesouhlasila, nemůže prý za to, že se mi šaty nelíbí, je to můj názor. Ohradila jsem se, že bych klidně mohla něco prodávat, co je flekaté a pak říct kupujícímu, že já ty fleky nevidím, že je to jeho názor. Jsem opravdu rozzlobená, buď si nechám flekaté šaty skoro za dvě stovky a nebo přijdu o 80 korun a nebudu mít nic. A to ještě přes ten největší flek přišpendlila zavírákem nějakou mašli, která na fotce vůbec nebyla. Paní jsem napsala negativní hodnocení a ona si pod mé hodnocení odpověděla, že mi navrhla, že můžu šatky vrátit (přitom jsem to navrhla já)a že si potřebuju asi zvyšovat sebevědomí. A mám to!!!

zuzau2
4. pro 2013

ještě doplním, že ta první fotka je její...takto šaty inzerovala!!! A to ten foťák to tak nenafotí, ve skutečnosti ty fleky jsou ještě horší!!!

denisa11179
19. črc 2016

Dobry den maminky.
Mela bych dotaz, pravdepodobne jsem na bazarku take nalitla. Ale porad doufam ze zbozi prijde. Na zaklade dobrych recenzi na uzivatelku petit.a.nge jsem si u ni objednala oboustranou vestu a poslala ji penize i s postovnym predem na ucet. To bylo minulou stredu. Bylo to z c.sporitelny do c.sporitelny takze penize se ji objevili okamzite na ucte. V patek mi po mem dotazu napslaa ze je kazdy den dlouho v praci a ze postu nestihala. Ze odesle v sobotu. Ani v sobotu se pani neozvala (chtela jsem podaci cislo) a v nedeli mi poslala podaci cislo u ktereho je ve sledovani zasilek napsano ze 17.7. Podano a tim to hasne. Od nedele zadny posun. Navic mi nesedi vaha.. ze by zateplena, oboustrana vesta velikosti 98 vazila i s obalkou 0,21kg??
Mate prosim nektera zkusenost s touto pani prodavajici? Nejde mi ani tak o penize jde ken o 130kc, ale spis o princip.