Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

caira
5. lis 2008

tohle by se fakt melo resit uz pres policajty, nemyslite??? 😠

kristi
5. lis 2008

jo, to by fakt melo....

katkaajurko
5. lis 2008

urcite ano..niekto vyuziva sucitu vo svoj hnusny prospech a klame a podvadza vo velkom!

mpad
5. lis 2008

Teda ženský 🙂 to je paráda, normálně jsem myslela jak se tady vypovídám a bude a vy jste mi tak moc pomohli a dodali sílu 😎
aima: díky za odkaz, už jsem to začala řešit z bankou, tak čekám na reakci (docela ostuda, že mě to nenapadlo, v bance jsem pracovala před mateřskou, tak jsem hned psala kolegyni) nenapadlo mě, že by mi to mohli říct bez nějakých soudních řízení apod. .....uvidíme uvidíme.......................
aby to nebyl nakonec nějakej mafián 😎
začíná to být rozhodně napínavé

mpad
5. lis 2008

myslíte teda že bych měla zajít na policajty?!

kili
5. lis 2008

mpad, na policajty račej nie, ale k policajtom určite 😀

caira
5. lis 2008

to jmeno urcite neni prave..ale mpad prece poslala penize, takze musi mit nejaky bankovni ucet, tudiz jestli poda trestni oznameni tak policajti si od banky musi vyzadat detaily..delala jsem driv v bance a nekolikrat se stalo, ze si fizlove pristi pro nahravky z bezpecnostnich kamer od bankomatu nebo neci udaje..to se pak posila na vedeni banky protoze mala klientska centra nemaji to opravneni a pak se to vyda...
takze kdyz na ne poda oznameni nekdo kdo ma jejich cislo uctu tak jsou nahrani 😉

jabber
5. lis 2008

No ale to, že někdo zneužívá soucit, někdo mu něco dá a on to pak prodá - to zřejmě trestný nebude.

Ale je to teda hustý, fakt že jo 😕 🙄

aponchie
5. lis 2008

trestne asi ne ale moralni taky ne ..jenze na to zakon neni leda ho najit a verejne kamenovat 😀 😝

mpad
5. lis 2008

kili 🙂 🙂 🙂
proberu to večer s manželem ten bude koukat 😉 akorát je blbý, že mi blbne PC, takže jsem musela odinstalovat outlook a nemám již korespondenci :/ tiskárnu jsme neměli, tak jsem si to ani nevytiskla :(

katkaajurko
5. lis 2008

ale trestne je to - ze niekto mu posle peniaze a on tovar neposle a ja predpokladam ze mpad nebola jedina...

dadulik
5. lis 2008

mpad, ty si 62 tt tehotna 😅

aponchie
5. lis 2008

mpad a nemas nekoho pres PC pac ikdyz to odinstalujes da se to najit jeste.ja zformatovala cele pc a naslo se na nem veci to sem cumela 😝

caira
5. lis 2008

kili mi rikame na policajty 😀

jabber, ale to, ze vezme od nekoho penize a pak uz neposle zbozi to je trestny..podvod jako fik 😉

mpad: a to ty maily v outlooku nejsou nekde ulozeny? ze bys to treba zase nejak nainstalovala a preposlala si to treba na jiny email a pak to nekde vytiskla?

kili
5. lis 2008

caira, hej? no naši by sa asi naštvali, keby som na nich liezla 😀

sassi
5. lis 2008

mpad, jednoznačne podvod a isto neobtiahol iba teba, ja by som si tie inzeráty vytlačila, pridala k tomu svoj prípad a podala trestne oznamenie
oni možu dať výzvu, aby sa hlásili ludia, ktorých tiež dobehol a bude sa to riešiť ako trestný čin... To sa isto nazbiera na nemalú sumu.
Nam sa raz toot stalo, došla nam dobierka a vovnútri boli len bezcenne papiere, naši to oznámili a nakoneic to bol celoštátny prípad, obtiahli takto stovky ludí ... dobierka bola len na menšiu sumu, asi mysleli, že sa na to každy vykašle ... behať po policajtoch kvoli dvom stovkám 😠 😠 😠

Kedysi som na Mama a ja tiež čítala prípad, ako nejká pani chcela, aby jej darovali vecičky a potom ich na nete rozpredávala... Nejaká holka jej darovala velku tašku veci, a potom svoje veci videla obratom vystavené na nete 😠
Tento to robí tiež, skupuje za symbolicke ceny, prípadne si da darovať a potom to rozpredáva (ak to vobec kupujúcim vobec pošle!!!) lenže pekne vo velkom, ako vidíme ... ja by som napísala tiež na všetky tie inzertne portály a dala ho blokovať, prípadne zaradiť na Blacklisty (ak maju taku možnosť)
na MMB nie je, tam by ho pekne rýchlo zdupali, už som to overovala aj na .sk aj na .cz ... on asi zneužíva menšie burzy vecičiek....

sassi
5. lis 2008

aj na maminka.cz ma
LEVNĚ PRODAM Prodám - 15.9.2008 Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Olomoucký kraj - Damske tehotenske obleceni podzim zima vel44-48 nektere jsou vetsi.Netehotenske obleceni vel38-60.SMS 720170834

detail inzerátu
Cena: LEVNE,- Kč
Jméno: kralostvy
E-mail: kralostvy@seznam.cz
15.9.2008 17:34 datum založení inzerátu

a hned pod tým:
KDO LEVNĚ PRODA-DARUJE? Koupím - 15.9.2008 Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj - Cestovni postylku nebo velky kos na koleckach,nutne foto.Dekuji SMS 720170834

detail inzerátu
Cena: LEVNE,- Kč
Jméno: kralostvy
E-mail: kralostvy@seznam.cz
15.9.2008 17:44 datum založení inzerátu

mpad
5. lis 2008

dadulik : 🙂 tak to je pěkný, jsem na diskuzi poprvé, zaregistrovala jsem se v těhotenství a od té doby jen četla příspěvky, abych nasbírala zkušenosti nebo využívala bazar a tohle mě nenapadlo, mám 6měsíčního Martínka a do bříška se mi už nevejde 😵

aponchie/caira: já jsem jich právě hodně smazala, protože mi to furt hlásilo že je plná schránka (přitom nebyla) mám s tím furt problém, půjdu ho dát opravit, tak se na to zeptám, díky za radu
Nejdřív uvidím, co mi řeknou v bance a pak zajdu k těm policajtům (nebo na ně 🙂)))

manžel má zítra narozky, tak musím jít péct dort, vůbec se mi od vás nechce, nečekala jsem takové reakce a takovou pomoc 🙂

mpad
5. lis 2008

dadulik: už nejsem těhotná 🙂 vše napraveno 🙂

jabber
5. lis 2008

caira - no to je samozřejmý, to je bez debaty 😉

kili - u nás se chodí na policii, k policii je zas něco jinýho 😀 😀

Teda to fakt vypadá na nějakýho už 'velkopodnikatele' 😅 🙄

sisstin
5. lis 2008

ty vole...to by mě nikdy nenapadlo....shánět věci darem..a pak je prodávat 😝

jabber
5. lis 2008

sisstin - asi nemáš toho správnýho podnikatelskýho ducha 😝 😀 😀 😀 😀 já taky ne

mpad
5. lis 2008

Taky nechápu, jak na to má někdo žaludek, ale věřím, že na každého dojde !!!! a my holt zůstaneme ty blbý, chudý, ale za to poctivý a štastný !

pak něco někomu darujte nebo někoho litujte !!!! ach jo

kili
5. lis 2008

jabber, no jo, na policiu, ale nie na policajtov 😀
ale to je o inom, sorry 😅

sisstin
5. lis 2008

já bych si nikdy teda nekoupila nic od člověka, co má mail kralovstvY..to je nařez 😅

mpad
5. lis 2008

sisstin: no máš pravdu, já vím, že jsem pitomá, ale jak psala o tom secon-handu, tak jsem mě napadlo, že je to název jejího obchodu víš? ikdyž divnej..................... 😒

sassi
5. lis 2008

no ja odkedy som to vtedy čítala, darujem len ludom, ktorých aspon trocha poznám a VIEM žE TO POTREBUJú 😉

sisstin
5. lis 2008

mpad: no pro dobrotu na žebrotu..fakt 😒 na to číslo jsi zkoušela volat? 😉

sassi
5. lis 2008

ma tam len SMS, asi ho vobec nedvíha, ale za dobre napálenú SMS by to stálo

jabber
5. lis 2008

no tak třeba kralovstvi už bylo obsazený, tak dal/a kralovstvy - no ale každopádně i kdyby to tak bylo, tak fantazie teda veškerá žádná až nulová 😅 🙄 než kralovstvy tak radši snad kykyryky 😀