Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

susik77
31. říj 2008

ja by som bola tiez maximalne vytocena 😠 kontaktuj ludi, co provozuji ten bazar napis im to co ti urobila a nech verejne na nu upozornia ostat. pouziv. bazaru

vinka
31. říj 2008

bibi-ve to je iba o ludskosti.Ja som predávala autosedačku a zle som ju odfotila.Na fotke vyzerala ako sčuchaná farba.Ale pánovi čo sa mi ozval som ho ubespečila,že som to len zle odfotila.Prišiel sa pozriet a vzal ju lebo bola naozaj v poriadku.Tie pulty niesu vôbec identické.Je dobré nakupovanie cez internet ale aj rizikové ako teraz v tvojom prípade.Nedá sa napísat ako by som to ja riešila ked nemáš ani telefon ani adresu je to dost komplikované.Ale prajem ti aby sa ti to rýchlo vyriešilo. 😉

cicushka
31. říj 2008

bibi) Prepac bybi, ale mne by bolo asi hned jasne, ze prutene kosiky niesu sucastou pultu. Neviem ako ostatne kocky, ale ja by som teda necakala, ze budu v baliku.

kitty68
31. říj 2008

ja bych to taky resila pres provozovatele toho bazaru

kristi
31. říj 2008

no, tak to by me teda pekne vytocilo

caira
31. říj 2008

je to podvod, nevim ten pravnicky termin, ale pani udala CILENE mylnou informaci tim, ze k vyrobku dala fotografii produktu, ktery neodpovida produktu prodavanemu a tudiz se dopustila podvodu. Mozna si mysli, ze tim, ze prodava na bazarku tak se na ni nevstahuji zadne zakony, ale je na omylu, i ona poledleha obchodnim zakonum a ze zakona ma clovek pravo od smlouvy odstoupit jestlize prodavajici uvedla kupujiciho umyslne v omyl takovymhle zpusobem. Nedala bych se a pani trosku zacala hrozit zakony! 😠

bibi_ve
autor
31. říj 2008

cicushka, ale ona mi ty koše slíbila v ceně, víš? Bylo to tak výslovně v tom inzerátu, že k pultu přihodí ZDARMA koše.

Jinak holky stalo se to tady na koníkovi :( ten inzerát ta holka obratem smazala po mém prvním mailu, ale mám jeho printscreen uchovaný.

cicushka
31. říj 2008

bibi) aha, tak pardom...to som nevedela..alebo mi to uslo v texte. v tom pripade ano.

susik77
31. říj 2008

bibi: tak napis adminovi, nech to riesi 😉

bibi_ve
autor
31. říj 2008

caira: máš asi na mysli "zaměrné uvedení v omyl". Přesně tak to je... je to jako kdyby dala na foku overálek GAPu a pak poslala typově podobný overálek od vietnamců.
Ale ona to prostě pořád nechápe!

katkaajurko
31. říj 2008

je to podvod - predavat musi to - co je vyobrazene - ak nema fotku ani fotak - musi to pisomne v inzerate OBJASNIT - ze ide len o pribliznu orientacnu fotku ale v skutocnosti je to ine...

To je dobra drzost mysliet si - ze snad je normalne ze veci na nete sa predavaju len tak s "pribliznymi fotkami" a ocakavat vyobrazene je akoze naivne????? ....sila....

a vztahuje sa na nu obchodny zakonnik - a zakaznik ma pravo pri internetovom predaji i tak vratit tovar tusim do 7 dni bez absolutneho udania dovodu - a predavajuci je povinny neokladne do 15 dni vratit od prevzatia vrateneho tovaru kupujucemu peniaze....

bibi_ve
autor
31. říj 2008

Cicush, v pohodě, jsem to tam nenapsala... ale jiank bych si je nanárokovala, to je jasné.... na těch mi záleží nejmíň, abych pravdu řekla.

bibi_ve
autor
31. říj 2008

Poslala jsem jí poslední výzvu aby mi převedla peníze zpátky, s tím, že hned jak mi budou peníze připsány na účet, tak pult pošlu zpět a budu ji informovat o odeslání.
Pokud do dvou dnů prachy nepošle, tak zkontaktuju admina, protože na ní podám trestní oznámení a bude se muset zjistit její identita.

To je radost, co? Tak si dávejte pozor, a když budete něco nakupovat, myslete na to co všechno se dneska děje, lidská drzost je nebetyčná 😒

Přitom tenhle obchod mezi maminkama je vlastně založen na důvěře a doposud se mi tohle nestalo :(

lukin
31. říj 2008

bibi: Je to podvod, to je jasné. O koho šlo? A kdo jsi ty? 😀

Taky bych byla rozčílená, toto se prostě nedělá.

krista
31. říj 2008

Bibi_ve admin je tady a kouká na to, tak mi prosímtě napiš do IP kdo to je 😉 Zatím s tím ale víc dělat nebudu, uvidíme jak se dohodnete 😉

vinka
31. říj 2008

bibi-ve ved napíš jej prezývku možno,že ju niekto pozná a pomôže ti.Raz na bazoši som našla taký oznam,že ten a ten mu miesto toho poslal to.Aby aj ostatný vedeli a boli opatrný. 😉

bibula
31. říj 2008

no tiez by ma to dopalilo,ale moze sa stat vselico-zial. 😒

danae
31. říj 2008

Bibi, to jsou teda radosti... Samozřejmě jsi v právu. Ta paní je možná "jednodušší" a myslela si, že pultík jako pultík, ale pak opravdu nemá ONA nic prodávat přes internet. Nevím, proč když očekává od kupujících, že si budou vyžádávat fotografie, tak proč je rovnou neposkytla. Doufám, že uspěješ. Předpokládám, že jsi za pultím zaplatila více, než bys dala za ten, co jsi dostala.

A super, že admin to bude řešit 😉

caira
31. říj 2008

ono se to stalo tady na konikovskem bazarku? protoze bibi vylozene nepise jaky bazarek to byl... 😅 pise je, ze nakupuje pres nejruznejsi bazarky po netu.... 😕

sassi
31. říj 2008

podvod, je to uplne iný tovar od inej firmy, ako bola priložená fotografia, pokial nebol tovar identický, a podla man ani pdobný s tým na foto, mala ťa na to jednoznačne upozorniť a nie sa vykrúcať potom. Aky bol pri tom popis?
Pokial sa na tom bazariku piše hodnotenie, je to jednoznačne napíš negatívne hodnotko, ak nie, jedine sa to da asi nahlásiť administrátorom!

gtver
31. říj 2008

caira:
"bibi_ve • Dnes v 18:03
cicushka, ale ona mi ty koše slíbila v ceně, víš? Bylo to tak výslovně v tom inzerátu, že k pultu přihodí ZDARMA koše.

Jinak holky stalo se to tady na koníkovi :( ten inzerát ta holka obratem smazala po mém prvním mailu, ale mám jeho printscreen uchovaný. "

caira
31. říj 2008

aha..sorry, to jsem prehlidla 😅 🙂

docela by me zajimalo o koho na tom bazarku jde.. 😒

sassi
31. říj 2008

tak to aj mna, aj ked tu nenakupujem, ja kupujem a predávam len tam, kde sa da aj hodnotiť a prečítať si tak skúsenosti iných mamičiek, je to forma ochrany

bibi_ve
autor
31. říj 2008

v mém albíčku je náhled toho inzerátu, tam je i její nick https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

cikyta
31. říj 2008

Fúha,tak tie pultíky sú pekne rozdielne!Veru mna by to vytočilo tiež! 😠
Ja som si kúpila z bazáru MK nohavice a boli celé deravé medzi nohami a trochu aj na boku.No čo,zašila som a zanadávala.
Ale samozrejme,že ten pultík je iná vec. 😒

sassi
31. říj 2008

však ten pult čo poslala vyzerá aj omnoho menší, nie?
a píše tam, že predá TENTO a nie podobný pultík 😠

kyri
31. říj 2008

bibi, tak to je fakt "vtipný", jak se ta ženská lituje a rozhořčuje a dělá ze sebe oběť.
z toho, co píšeš i máš v albíku je jasný, že tě podvedla.

napsala bych nejprve jí, že se to chystáš řešit - nevim jak bych to napsala - "trestně právní" cestou...
no, kdyby pyskovala dál, tak prostě kontaktuj policii, že chceš ohlásit podvod. i když ta částka je moc nízká na to, aby to byl trestný čin, ale tak "aspoň" je to přestupek, takže by se ti koruny mohly vrátit - nebo nejlíp, když ta ženská půjde "do sebe" a vrátí ti to i bez takovýhle procedury...
(no, a adminům dej vědět určitě 😉)

bibi_ve
autor
31. říj 2008

Sassi: Ano přesně tak, píše TENTO 😵

Ona mi poslala rozměry, ale mě se to zdálo OK a když jsem viděla jak na té fotce na tom pultu sedí batole, tak jsem to dál neřešila.

Jsem ráda že to vidíte stejně jako já.

caira
31. říj 2008

no tak jsem zkoukla ty obrazky a ta zenska si snad musi delat legraci, ne?

vzdyt to jsou uplne jine pulty a ten co ti prodala je mnohem mensi..na tom, co to puvodne mel byt { ten vymysleny} je velka prebalovaci podlozka { mam takovou doma} a to by se ti na ten pult co ti prodala vubec nevesla! sla bych do ni do podvodnice jedny sprosty!! tohle se nedela, kor kdyz tam pise, ze prodam TENTO krasny bla bla bla, nepise nic o podobnem, ale jednoznacne pise TENTO!!!! normalne bych ji rekla, ze na ni podavam tresni oznameni pro podvod, mas i dukaz v podobe fotografie takze to muzes lehce prokazat!

leva
31. říj 2008

No tie dva pulty nemaju s podobnostou nic spolocne,akurat ze oba maju 4 nohy,je to jednoznacne podvod a predavajuca je riadna podvodnicka,uz z citaneho inzeratu je znat ako ta oklamala,predavat vec odfotenu z casopisu,aspon to tak vyzera a tu co predava okolo tej co dala na inzerat ani neletela je podvod,preto to urcite ries aj pravne,uz len kvoli principu a inak je tu aj tema,pre taketo predavajuce ,tak ked chces mozes aj meno napisat.Vela stastia prajem 😉