Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

bibi_ve
autor
4. lis 2008

Lienka 😀 😀 😀

tak už jsem si spravila náladu a objednala si ten nový původní pult a taky přebalovací podložku s kočičkama 😎 obojí už radši nové

http://i91.twenga.com/9/c/02/81/20700281vb.png http://www.geuther.cz/product/zobr.php?NAZEV=11...

holky vydržte pár dní, pak vám napíšu jak to ten policajt vymyslel, kluk šikovná 😎

lucianka
4. lis 2008

bibi, já jsem blbec důvěřivá, takže mně by nenapadlo, že mě někdo může takhle podvést ☹
Přeju Ti, ať to dopadne dobře a máš můj obdiv, žes s tím šla na ty policajty 😉
Jako je to síla, co si některý ženský dovolí 😠

zdina
4. lis 2008

protoze se me pani neozyvala, tak jsem ji dnes dopoledne napsala emajl, ze jdu na policajty. Pred chvili zareagovala s tim, ze mam pockat, ze ceka na vyjadreni firmy, ze to byl omyl a zda ja jsem neomylna. Psala, ze se ozve zitra.

nevesta
4. lis 2008

Babulky, drzim vam palce, nech to dobre dopadne 😉

janickabez
4. lis 2008

No nbudou to ty samý , jen protože favoritka bibi má 2 holčičky a favoritka pebi má holku a kluka, tedy pokud to nekamufluje a nejistí i takto 😀

Bibi no jsem zvědavá , co polda..... 🙂 chci to určo vědět

bramburka
4. lis 2008

holky, tak jsem to pročetla, to je teda síla... bych dostala asi infarkt, určitě napiš co nového, ale klídek, nestresuj se, když čekáš mimi a jsi na rizikáči, za to nic nestojí! 😉

tomickoval
5. lis 2008

Bibi, tak jsem si to přečetla a ten pult co ti poslala je děsněj 😅 za to bych nedala ani 100vku 😝 vždyť s tím co chceš nemá nic společného 😀 přeji ať to dobře dopadne. To je fakt mazec 😠

zuzkafuny
5. lis 2008

ja mám zatial len dobré skúsenosti... klop klop klop klop 😉 🙂
a prajem vám tiež len dobré skúsenosti...

mpad
5. lis 2008

Ahoj,

chtěla bych přidat mou čerstvou zkušenost ☹ nedávno tady jedna pani inzerovala "levne oblečeni" psala, že ruší svůj secon-handový obchod a nabízí cokoliv. Tak jsem jí napsala, že bych měla o něco zájem a také mou velikost a velikost mého mrňouska a čekala jsem, že mi nabídne bud nějaký odkaz nebo pošle pár fotek. Ihned mi odepsala, že mi pošle balík s těmito velikostmi za 1800,- at jí napíšu adresu. (velmi stručně, žádné oslovení, podpis nic.) tak jsem odepsala, že si nerozumíme, že bych ty oblečky chtěla vidět a že bych nechtěla takové množství. Ona odepsala, že fotky nemá, že předává obchod za 2 dny, protože její dcera jde na operaci a potřebuje peníze a že mi dá slevu 1600,- i s poštovným...........................mě to pořád vrtalo hlavou, manžel mi říkal, že je to blbost,................... 😒 ale pořád jsem nad tím přemýšlela a bylo mi jí líto..........................napsala jsem jí, že jsem si to tak nepředstavovala, ale že nad tím přemýšlím, že bych jí chtěla pomoc, protože mám taky mimčo atd...........................tak mi napsala "1200 i s poštovným" a já blbá husa důvěřivá jsem jí poslala peníze a čekala na balíček ....................a velmi marně !!!!pak mi došlo, že ta komunikace byla fakt divná, nikdy mě neoslovila, nikdy se nepodepsala................když jsem se ptala po balíčku, tak prý má dceru v nemocnici, psala jsem, že pokud to tak je, tak samozřejmě počkám jak bude potřebovat, to je jasné, ale po týdnu mi napsala že je nemocná a balíček odešle ve středu (je to dva měsíce a středa ještě nebyla) 😖 😖 napsala jsem jí již 2 výhružné maily (myslím, že poctivý a služný člověk by na ně reagoval) nikdy se už neozvala. Mám na ní jen mail (kralostvy@seznam.cz) dejte si pozor, nerada bych pani křivdila, ale kdyby to byla pravda, tak by mi napsala přeji vysvětlující mail a poprosila by o pochopení nebo tak něco, ale nikdy nenapsala víc jak jednu stručnou větu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! není to malá částka, tak mě to dost štve, chtěla jsem po ní poslat zpět peníze................. 😢 doufám, že jsem naletěla jen já
omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, ale musela jsem se z toho vypsat 🙂

sassi
5. lis 2008

mpad, skus to stornovať cez banku, ako to tu už písali, ale je to už fakt dlha doba, a ma ten inzerát ešte aktívny? aký ma nick?

lukin
5. lis 2008

Na kralovstvy si pamatuju. Měla těch inzerátů více a velice podivných. Ale už si nepamatuju nic konkrétního :(

katkaajurko
5. lis 2008

mpad - to je hrozne ☹ skus napisat adminom - oni by mohli mat jej IP adresu -a IP adresa by mala mat normalnu adresu..neviem isto - ci sa da vypatrat na 100% ale za pokus to stoji...

ale cislo uctu v banke ma urcite nejakeho majitela - skus cez banku zistit identitu..potom jej napisat ,ze podas trestne oznamenie...

josefa
5. lis 2008

kralovstvy:
http://www.prerovskenoviny.eu/prerov/inzerce.ph...

vloženo: 05.09.2008Blbej vtip nebo podvod???

Pro "kralovstvy" Proč inzeruješ oblečení na 0 až jeden rok v jednom inzerátu a proč v druhém inzerátu žádáš o darování oblečení na 3 měsíční holčičku??? Se domníváš že jsou lidi tak blbí a naletí nějakému podvodníkovi,co něco dostana zadarmo a obratem ruky to prodá?? A nauč se psát česky a bez chyb. Za ty chyby by se styděl aji bezdomovec!!!!
vloženo: 04.09.2008Pomoste prosím!!!!!!

Dobrý den. Pomoste prosím mame malou holčičku 3mecíce. Sme ve velmi velké tísni. Prosím nedarovalby, někdo nejake oblečení nebo nejaké hračky, moc by nám to pomohlo! Děkuji za vaši ochotu, laskavost. Snat vámto budem moct někdy oplatit. Až budete nekdy i vy v tísni!!!
email: kralostvy@seznam.cz
vloženo: 04.09.2008Levne oblečení

Prodam dětske oblečeni 0-1rok Dobry stav 50ks-700kč Vyborny stav 50ks-1200kč Dále prodam damske zanovni oblečeni vel.44-48. Těhotenske oblečeni XXL. Panske zanovni oblečeni XL.
email: kralostvy@seznam.cz

a tady:
http://detske-obleceni.sbazar.cz/levne-obleceni...

aima
5. lis 2008

Mpad, tady je další inzerát od "kralostvy" a je tam i jméno a mobil:
http://inzerce.zona.cz/inzerat-AAA0515-koupim-k...

titkovamiriam
5. lis 2008

NO TO JE DOBRE SVINSTVO! ☹

aponchie
5. lis 2008

podle me to jen dela ten pravopis a pise tak schvalne aby se ukazal jako v dementnim a chudem svetle 😝

mpad
5. lis 2008

No teda to koukám, ona je to známá firma 😠 moc děkuji za Vaše příspěvky
sassi: to bych mohla zkusit, to mě ani nenapadlo, hned to zkusím 🙂 děkuji za tip
katkaajurko: to jsem udělala, ale bohužel mají taky jen její mail ☹ a poradili mi, at kouknu sem na diskuzi 🙂
josefa: díky MOOOOOC 🙂 🙂 dost mě to překvapilo a vyrazilo dech 😖
rozhodně to zukusím ještě nějak řešit, protože mě fakt naštvala a už i kvůli ostatním maminkám 🙂 když si vemu, co jsem za to mohla Martínkovi (6mésíců) koupit 😒
opravdu vám všem moc děkuji, popostrčilo mě to dál, určitě dám vědět, pokud bude něco nového !!!!

caira
5. lis 2008

ty brdo tak to je sila.. hele mpad, ta pani te vylozene okradla, preci musis mit cislo uctu kam jsi penize posilala, takze se da zjistit kdo to je! kdyz ji udas na policajtech tak oni si pak zjisti jeji detaily, ne????

to snad neni mozny co si dneska lide dovoli...

rozela
5. lis 2008

pročetla jsem celou diskusi a nemám slov 😲 je to hnus! 😠

sisstin
5. lis 2008

aponchie: a nebo to není Čech 😕

marrha
5. lis 2008

tady je další inzerát...a je tam i tel....

vloženo: 04.09.2008Decke oblečení

Pujčky bez ryzika na OP 773493810 (bežný tarif nonstop) Prodám těhotenské oblečení XXL. Dámske oblečení vel 44-46. Detské oblečení 0-1 rok. Dudlíky jako teploměr 150kč/ks. pouze sms 720170834!!!!! Výroba počitaču a oprava přímo na míru!!za skladovou cenu kde neplatíte DPH!!! dovos přímo domu! Levně a čiste!!!!
email: kralostvy@seznam.cz

dadulik
5. lis 2008

tak toto je fakt sila, ja by som tu zenu normalne poslala za mreze !!! 🤐

sisstin
5. lis 2008

a podle mě to ani není ženská...ale jakýsi obchodující vietnamec 😅

johanda
5. lis 2008

no, to je dobrý. ..ten inzerát, jak jim vykradli sklep. 😀 😀 , neznám teda nikoho, kdo by uschovával kočárek nebo postýlku ve sklepě. A ještě si chlapík poručí tříkolku 😝

kristi
5. lis 2008

tak to je husty teda.....

caira
5. lis 2008

hele to by slo normalne uz stihat, ne? odkud ty inzeraty berete?

hlavne za to jeji ryziko bych ji poslala za mrize 😀

aima
5. lis 2008

cairo, stačí to kralostvy zadat do googlu, je jich tam dost

lefika
5. lis 2008

bibi, na tu ip sa moc nespoliehaj: pokial nie je uplne blba a vie co je to proxy alebo pozna anonymizere, bude mat ip, aku chce 😒 robi sa to dost bezne, napr. ked je nejaka stranka pristupna len z US...no co, das si americku ip 😉

katkaajurko
5. lis 2008

to je sila - normalne ste baby objavili serioveho podvodnika ! podla mna je to muz, alebo muz so zenou a nie cesi - ale nejaky rusi alebo tak - podla toho mena v jednom z tych inzeratov - i ked ani to nemusi byt prave... 😅

katkaajurko
5. lis 2008

Lukáš Grbavčic
E-mail: kralostvyseznan.cz
Telefon: 722128028