Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

horallka
31. říj 2008

Bibi, a pod akym menom vystupuje ta dotycna- nech si dame na nu pozor.

petruna
31. říj 2008

tak to je fakt sila...co si dneska nekdo dovoli....a ty jeji reakce na tvuj meil...fakt neuveritelny...to by me teda taky pekene nekrklo....
a jak oduvodnila, ze neposlala ty kose ? Pokud se to tu uz nepsalo...

petruna
31. říj 2008

pekelne nakrklo...uz nejak nevidim na klavesnici 😅

nevesta
1. lis 2008

Ak vidim na tom print screene dobre, tak je to Beruskax 😉

leva
1. lis 2008

no jednoznacne je ta fotka z casopisu,co ma na svojom nicku 😝

minkak
1. lis 2008

leva aj ja si myslim,tu je ta fotka o nieco lepsie vidiet http://www.beremese.cz/my/user_list_2.php?vLett... Beruskax

bib drzim palce aby to dobre dopadlo 😉

bibi_ve
autor
2. lis 2008

Ahoj holky, je neděle večer, madam se od pátku už neozvala, na účtě peníze nemám, takže prostě zítra dojdu k nám na flojdy a podám trestní oznámení na nezn. pachatele a jako svědka (a vodítko) uvedu tu kamarádku, která mi pult předala, na tu mám alespoň mobil a SPZ jejího auta, takže se bude dát najít aspoň ona (a co když to třeba byla ona, kdo ví?) 😅

bibi_ve
autor
2. lis 2008

jsem fakt neskutečně vytočená tím, jak někdo může mít takovou drzost.
no nic, dávejte si opravdu pozor a abyste to nemusely řešit takhle složitě, vždycky si zpětně ověřte identitu prodávající, nick a email nestačí, chce to alespoň tel. číslo a pravé jméno a před zasláním peněz si to prověřit.

taky trvejte na nafocení zboží ze všech úhlů a nevěřte dokazům nebo fotkám staženým z netu. ach jo - ať se vám nic podobného nestane!

bibi_ve
autor
2. lis 2008

dokazům=odkazům

janickabez
2. lis 2008

bibi IP 😉

sassi
2. lis 2008

bibi, vela šťastia, žial suma je "nizka" (ja viem, že tebe isto sa nízka nezda) ale trestno-právne toto ako trestný čin nebude klasifikované.
Škoda , že si si nevšimla, že tie koše nie su pri tom, ked ti to odovzdávala 😒 Ja by som to ani neprebrala od tej kamarátky. Fotka pri nicku tiež asi nie je pravá, vyzará dosť "umelecky" ☹ asi tiež niekde stiahnutá z netu ...

Na Mimibazare vždy vidíš pravé meno toho, s kým obchoduješ (pod nim sa zaregistroval) a píše sa aj hodnotenie ... Takže na takýchto burzách ako je na MK a iných mamičovských forach neobchodujem, aj ked verím, že 99% mamičiek tu je čestných 😉 Ozi, a čo mna to adminkovia???

zdina
2. lis 2008

ja se pridam s jinym "obchodem". Tady nakoniku jsem objevila inzerat, ze prodavaji levne pracovni obleceni. Napred IP, pak nekolik emajlu, kde jsme upresnili co budu chtit. Dosel mi doporucene balicek, ktery nema ani 1/4 cenu. Pani jsem napsala email, zareagovala, ze se urcite musi jednat o omyl a firma vse rychle vyresi. Tak jsem zvedava zda se mi v pondeli nekdo ozve.

caira
2. lis 2008

bibi dej vedet jak to pak vsechno dopadlo, co admini, resi to nejak???

mkr
2. lis 2008

jinak by se mělo dát zjistit jméno uvadí se to při registraci ne?

kalerat
2. lis 2008

Bibi tak to je teda síla. Kdyby do toho inzerátu napsala, že se pult trochu podobá tomuto. To je fakt pěkný podraz. A za jakou částku ti ho prodala? Každopádně dej vědět jak jsi dopadla.

elinka27
2. lis 2008

bibi, pokial si prevadzala peniaze cez ucet, je tu moznost ze v banke poziadas o storno prevodu.Pokial to bolo v ramci jednej banky tak banka nakontaktuje prijimatela aby platbu do urciteho casu (zvacsa 30dni) vratil.Pokial je to v ramci inej banky,tak banka kde mas ucet vedeny nakontaktuje banku prijimatela aby poziadali ich klienta o vratenie penazi nakolko sa jedna o platbu omylom pripisanu.Samozrejme,ze prijimatel nemusi vratit nezavazuje ho to,lebo je to brane ako omyl a nasledky znasas ty,ale mozno by ju to vystrasilo a vratila by ich.

janinah
2. lis 2008

myslím,že pravda je na tvojej strane,moje tri deti vyrástli bez prebaľ. pultu 🙂 ...tak potom napíš,ako to dopadlo

luciar79
3. lis 2008

bóže to je šmejd. to by môj takto stolár zbuchol za hodku. 😠

sassi
3. lis 2008

no ja mam pult od kamošky za 2500 slovenských, ale je to uzavretá skrinka + polica na plienky ... s tým na foto sa neda porovnať. Jej to robil stolár za 4000,-
A je to vyborná vec, šetrí kríže a navyše maly je tam zvyknutý od narodenia sa prebalovať, takže sa nekrúti, nebehá, ako ked som ho chcela teraz už na zemi alebo na posteli.... Len pozor na pády z výšky !

janka1874
3. lis 2008

no to je sila ale asi by nebolo od veci aj tu urobiť nejaký black list na bazar aby sa vedelo kto je spoľahlivý predajca a kto nie mňa tiež vedia naštvať fotky z rôznych netových stránok stiahnuté a potom že toto má doma používané a dá obrázok nového tak čo si mámo tom myslieť a keď aj nemá foťák tak ho má nejaká kámoška príde na kávu pofotí hoci aj viac vecí čo chce predať a je to
ja by som to tiež riešila cez adminky

lionesska
3. lis 2008

Jak se to vyvíjí?
někdo tady psal že je částka nízká, aby se tím policie zabývala, ale to není pravda, je to minimálně přestupek. A bůh ví kolik takových podvodů udělala. Tayk bych to nahlásila, aby nemohla napálit další zákazníky.

Má Modrý koník Provozní podmínky bazaru? Třeba Mimibazar má tyto:
Je zakázáno nabízet věci s tzv. ilustračními fotografiemi, které nepopisují danou konkrétní nabízenou věc a její stav.
Je zakázáno klamat zadáváním do názvu a popisu jiných, více populárních výrobců než je inzerovaná věc. Příkladem je například užití slova NEXT u věcí, které s ním nemají nic společného.
A taky: Poskytovatel (Mimibazar) je oprávněn poskytnout jakékoliv údaje o uživatelích serveru orgánům činným v trestním řízení.

slnieckova
3. lis 2008

😕 😕 ved to je obycajna policka 😀 🤐 a podla znenia inzeratu, tie kosiky tam mali byt zdarma 🙂

zrejme je lepsie kupovat niektore veci v obchode... mate to iste....

janka1874
3. lis 2008

no slnieckova to je jasne ale keď na začiatok toho treba dosť a s kade na to zobrať tak človek musí uvažovať aj o použitých a niektoré sú ako nové ja tak tiež nakupujem malej no našťastie doteraz som mala šťastie len na dobré maminy trda predávajúce

akurát ja som sa obabrala na tých vákuových baleniach čo sa vzduch vysaje a už teraz ho mám nafúknuté ledba som to uzavrela som počula ako fučí no proste duper sprostosť nekupujte to to Vám radím poda svojej skúsenosti

slnieckova
3. lis 2008

janka ved ja viem, ze toho treba vela a ze babo stoji strasne peniaze, v pohode by som nakupovala vybavicku cez bazar, ale polozky, ktore stoja nad 1000,- by som sa bala, pretoze je tu riziko oklamania a potom.... skupy dvakrat kupi... (ospravedlnujem sa, viem, ze nie ste skupe, ale tak mi to tam zapasovalo...), proste radsej si poriadne preverit, poriadne premysliet, ako dat takto peniaze... popripade, preco si to nerozbalila hned na mieste? Nemusela si to od tej kamaratky vobec prevziat... uz tam bola chyba...

kili
3. lis 2008

janka, nám to tiež fučí, ale prvýkrát to ešte držalo. MM hovoril, že tam treba otočiť tým uzáverom, lebo s ním sa dá aj vyfúkavať, tak ho máš možno uvolnený. tak skús.

slnieckova
3. lis 2008

inac ten nazov toho inzeratu je dost vtipny: predam PREKRASNY prebalovaci pult 😀 😀 😀 🙄

lienka26
3. lis 2008

bibi_ve - podle toho jak Ti dotyčná odpověděla, bych tipla, že je to tatéž, kterou už tu jednou holky řešily... 🙄 Zlusím najít diskuzi...

tamia
3. lis 2008

to som strasne zvedava co urobia admini, povedia, ze oni za inzeraty nezodpovedaju... mohli by sa k danej teme vyjadrit.

bibi,
to su rizika nakupu cez net.... ale urcite to tak nenechaj... hovi neviem co by si mohla urobit ked nepoznas ani jej meno a ani fotka nebola prava...
drzim ti palce

pietra
3. lis 2008

bibi, este by si mohla skusit zavolat tej jej kamaratke a vypytat si od nej cislo. Aj ked velmi neverim tomu, zeby to niecomu pomohlo. Toto sa mi zda ako jasny podvod a nie nedorozumenie, ku ktoremu obcas moze prist. Ved prezentovala uplne iny pult a este aj s kosikmi 😠 😠
mne sa nastastie nikdy nic podobne nestalo, ale uprednostnujem osobny odber aj pri nakupe aj pri predaji, aby som si vec mohla dobre prezriet skor ako ju zaplatim, resp. aby nakupujuci si mohol kupu tiez dobre premysliet a vec obzriet

drzim palce, nech to dobre dopadne

sassi
3. lis 2008

ja som vždy zatial nakupila celkom dobre, až na jednu babaiku, čo mala byť "ako nová" a došla zo zničenými vláskami a popísanými nohavicami. Našťastie na MMB sa píše hodnotenie, a ked sa dotyčná neozvala napísala som je negatívne hodnotko a okamžite ma kontaktovala, vratila peniaze aj vrátane poštovného a ja som zaslalal späť babiku... Nestálo jej to za to, asi by už toho po mojom korenistom hodnotku veľa nepredala 😀
Odvtedy presnejšie študujem fotky, a učím sa aj "čítať" medzi riadkami. V takomto prípade by som si isto žiadala realne fotky. Trošku si sa chránila "osobným odberom" ale škoda, že si si to nepopozerala (asi to bolo rozmontované, však?) , ale asi si sa ani moc nekukala, ked si si nevšimla chýbajúce košíky. Asi to mala dobre vykalkulované, da kamoške (nebola to náhodou ona osobne???) a odovzda ti to narýchlo niekde na benzínke ... aby si nič nekontrolovala a zbytočne nekládla otázky asi 🙄