Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

dermajetics
6. lis 2008

petruna 😀 tvoje hrubky neva

schwarzovka
6. lis 2008

jinak jsou to češi, jen trošku sociální případ 😒 proto ty hrubky...

dermajetics
6. lis 2008

no taky si myslím - kralovstvy - vede na plné čáře, teď se nad tím pousmívám, ale do smíchu to teda není. Zvlášť pro holky, co naletěly, je to těžké.......ale je fajn, že se to dá řešit a že na policii jsou vstřícní a řeší to také, to je důležité....protože těch maminek muselo být opravdu spousta

marcelapetrikova
6. lis 2008

od beruskax
Ahoj Marci,

to je fajn. Akorát já nevím za kolik. Zkus mi písnout tvoji představu o ceně, určitě se nějak domluvíme.

marcelapetrikova napsala:
-----------------------------------------------------------------------------------
ahojky mám dotázek kolik by jsi za ten přebalovák chtěla?jsem z krnova a do ol by jsem pro něj mohla i dojet ale penízky by jsem poslala předem na účet dík marcela

Od koho: beruskax

Kdy: 14. říjen v 19:23

Komu: marcelapetrikova

Předmět: Re: Re: Re: Re: Re: Inzerát: Prodám Prodám překrásný dřevěný přebalovací pultík na kolečkách
Nic se neděje. Já sem vám chtěla dát slevu, že by byl celkem i s podložkou za 1500. Nic se neděje, paní si ho bere, už si napsala o číslo účtu. Jen jsem nechtěla, abyste byla pak na mě naštvaná, když jste byla první.
Hezký večer

marcelapetrikova napsala:
-----------------------------------------------------------------------------------
berusko děkuju za možnost koupě ale bohužel , je mi to líto ale pultík si nevezmu moc se omlouvám pokud jsem vám udělala nějaký problémek ohledně prodeje

dermajetics
6. lis 2008

schwarz jo četla jsem to, že je dokonce i znáš od vidění... je to síla, stejně tomu nemůžu uvěřit, co se v této zemi děje a dít vždycky bude....

marcelapetrikova
6. lis 2008

a to jsem ho málem koupila 😲 ale je zajímavé že jí nevadilo že by jsem si pro něj dojela jen by mě zajímalo jak by to řešila 🙂

dermajetics
6. lis 2008

marcelll 😕 😕 tak to je mazec

dermajetics
6. lis 2008

marcel no to by mě taky zajímalo, jak by to potom dopadlo.......

marcelapetrikova
6. lis 2008

já si myslím že by mi ho dovezla asi ta její kámoška a kdyby jsem ho rozbalila a chtěla po ní penízky tak by mě poslala do prdelky jako zakladatelku tohoto tématu 😠

novako
6. lis 2008

Mně nejvíc se.e, že kvůli takovým parazitům jako kralovstvy a spol., se pak pomoc nedostane k lidem, kteří ji opravdu potřebují. 😠

womenne
6. lis 2008

teda to ste ma nepotešili ja som planovala malym objednat kuchynku cez mimibazar asi od toho upustim 😖

sassi
6. lis 2008

womenne, neber tragicky ... ale požiadaj si realne fotky a dobre si popzeraj, čo kupuješ, prípadne sa povypytuj, čo chceš vedieť

fakt ked sa zamyslím, holky čo tu zle kupili, kupovali "mačky vo vreci" na zaklade internetových fotiek alebo uplne neodfotené veci, len s popisom

mpad
6. lis 2008

nenechte se maminky odradit...................!!!!! není jen kralostvi apod. 🙂 myslím, že 90% (snad i víc) prodávajích jsou solidní a je na ně spolehnutí !!!
Až ta její "nemocná" holka vyroste, tak se doufám dozví o kariéře své maminky !!!! snad z ní nevyroste to co z mámy !!!!!
některé ženské by neměli mít děti !!!

jarka007
6. lis 2008

Uz davnejsie som videla nejaku reportaz, ako funguje v zahranici obchod s pouzitym satstvom. Su tu rozne nadacie pre chudobnych resp. chudobne krajiny, ktore Vam rozdaju letaky, ze v ten konkretny den pridu, a ze zbieraju pouzite satstvo a topanky. Potom to vyzbieraju, roztriedia, ktore sa daju este pouzit a predavaju, nie daruju ( ale ide o mensiu ciastku ako v obchode) na trhoch v Afrike. Takze idea horeuvedeneho podvodnika nie je nova, takto to funguje v zahranici.

kili
6. lis 2008

womenne, kľudne kúp, však koľko báb tu prispelo, že ich podviedli? tuším tri? a kupujeme furt a všetky 😉

cherub
6. lis 2008

https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

a toto je coooooo 😲 😒 😠 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

eleonora
6. lis 2008

teda holky je to dost hnusny co si nekteri dovoli jak zneuzivaji duvery ostatnich ☹

cherub to je primo nechutny jak si dela novy nicky a snazi se oblbnout dalsi holky odtud

lienocka235
6. lis 2008

😲 😲 😲 kde su admini .. preco nezakazu pridavat jej inzeraty? kolko bab sa este musi popalit?

petruna
6. lis 2008

cherub : se musim jen smat 😀
jako ta jeji sestra jede do porodnice a nema kocarek apod ?
si nedovedu predstavit ze bych vlastni segre kupovala vybavicku... 😀
a ty dva nicky...co to ma jako bejt ? 😲

cherub
6. lis 2008

prostě měla zakázaný přístup pod prvním nickem tak si založila druhý 🙄 obávám, se že nejde zablokovat celou IP adresu, protože kolikrát má celý panelák stejnou a to by pak mohli odstřihnout dalších dvacet nevinných lidí... takže ona si může zakládat nové nicky do nekonenča 🙄

titkovamiriam
6. lis 2008

ja sa neprestavam cudovat nastastie ja nakupujem aj predavam v pohode 😀

slnieckova
6. lis 2008

dovolim si tvrdit, ze toto sa uz da zrejme pomenovat nejakou konkretnou diagnozou 😀 🤐

kili
6. lis 2008

ale je super, že sestre ledva porodí a už jej chce pchať knižku na chudnutie 😀

titkovamiriam
6. lis 2008

🙂

kili
6. lis 2008

ale aj tak nechápem, však už musí čítať toto tu a ona na seba takto upozorní, aby bolo jasné, že je to ona 😕
to je skôr výsmech a nechce podvádzať.

sasiki
6. lis 2008

ach..........mať sestru, čo mi kúpi celú výbavičku 😅 😅 😅

zdina
6. lis 2008

holky ozvala se mi policie, takze k podani trestniho oznameni nemusim byt pritomna osobne. Muzu to podat i pisemne. Pres vikend to sepisu a odeslu. Pokud by se chtel nekdo pridat zaslu adresu kam oznameni posilam, at je to vsechno pohromade. Uvedu tam i odkazy, ktere sem vsechny davate. Takze pokud jeste na ne nekde narazite sem s tim. Ja si rikam, kdyz zatoopit, tak uz poradne.

slnieckova
6. lis 2008

zdina ejha 😀 asi by som nechcela byt na mieste dotycnej slecny/pani.... 😅

krista
6. lis 2008

Holky jak už tady bylo zmíněno - má "flexibilní" IP adresu, takže nelze zablokovat, děláme maximum 😉